Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-06, 18:39   #2101
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

LadySith ale przystojniaka masz
Justine dolaczam do dziewczyn, absolutnie, nie wolno Ci stosowac tak ostrej diety, zaszkodzisz i sobie i malej.
Mala sobie sciagnie co potrzeba z Ciebie, ale Twoje wlosy, zeby na tym ucierpia, no i nie daj Boze zemdlejesz albo cos z oslabienia, absolutnie nie wolno az takiej diety stosowac.
Moja raczej kolek nie ma, choc z 2,3 razy myslalam, ze ma, ale teraz dochodze do wniosku, ze to nie to, bo by dluzej trwalo, a ona wyproznia sie bardzo czesto, postekujac sobie
Dzis princesie kapiel sie nie podobala, zaczela poplakiwac, bo spiaca juz byla, wiec kapiel byla na szybko, a teraz spi malusia moja
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 18:42   #2102
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
jejku woidać, że to noworodek Ja mam wypasionego niemowlaka. U nas 2,5 miesiąca, na wadze ok 5800g. Zakładamy już rozmiar 62... Wy tu kupujecie wózki z gondolą a ja już szukam rozkładanej i lekkiej spacerówki
Nie wiecie jaka włoska firma robi superlekkie? Bo koleżanka zapomniała nazwy;-)


I jestem superzadowolona bo przechodzimy na pampy Babydream, u nas super, nie przecieka, nie wylewa, miękkie i ładnie chłonie. No i ta cena
też kupiłam babydream, rewelacja, podobne do bella happy.

w sumie z tą matą masz racje,

my mamy marudne dni,chyba po szczepieniu, na razie nie ma gorączki, ale budzi się często, marudzi i płacze...
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 18:51   #2103
gabishing
Rozeznanie
 
Avatar gabishing
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 654
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY: co to może być? Strasznie po karmieniu pieką mnie piersi.................
pieką i szczypią mnie też to podobno objaw napełniania się mlekiem...
gabishing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 20:10   #2104
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Justnie powtórzę za dziewczynami. Nie wolno Ci stosować tak restrykcyjnej diety!!
W ogóle a propo diety bo pisałaś w którymś poście że nie wiesz co masz jeść. Zacznij co 2-3 dni wprowadzać nowe produkty. Zjedz np. jabłko surowe i poobserwuj czy nic się z Nadią nie dzieje, i tak po kolei.
Ja jak Sara miała miesiąc jadłam już wszystko, oprócz kapusty i roślin strączkowych bo po tym męczyły ją bączki. A tak jadłam smażone, pieczone, kiełbasy swojskie. Nawet słodycze Przez co poszło mi w brzuch Z nabiałem tez nie miałyśmy problemu, nie miała skazy i mam nadzieję nie będzie miała.
Schabowego np. możesz upiec na małej ilości oleju albo na oleju ryżowym który ma wysoką temp. dymienia więc się tak szybko nie spali. ja tylko ryżowy stosuje od pewnego czasu, nawet ze wzgl. zdrowotnych.
A może Nadia się przejada?

ligotko tak jak pisałam Justine może Twój Szkrab się przejada? Bo jak tak piszesz to jakbym o sobie czytała. Sara strasznie sie krztusiła, ulewała chlustając a mnie z piersi sikało okrutnie. Nie raz dostała po oczach moim mlekiem Tak jak pisze cytrynka daj jej smoczka jak ssie łapki, niemowlaki mają bardzo silny odruch ssania niekoniecznie związany z głodem. Ja w ten sposób wyregulowałam godziny jedzenia

lilijka3 gdyby nie to, że walczysz o laktację poradziłabym Ci jej nie budzić. Widocznie akurat potrzebuje więcej snu a jak raz się nie wykapie nic się jej nie stanie Ale jeśli masz pełne piersi i chcesz rozbujać jeszcze laktację to ją delikatnie obudź na karmienie
To pieczenie w piersiach to normalne

Ach i jeśli chodzi o pieluszki Babydream, to bardzo bardzo polecam
Używamy je od "1" (teraz "3") i do tej pory nic nam nie przeleciało i nie przeciekło a czasami mamy niezłą kaszanę I są ładne jeśli ktoś na to patrzy "3" są całe w kwiatuszki
Niestety ostatnio dostałam w promocyjnej cenie Pampersy 92 szt za 35 zł więc wzięłam bo to wychodzi 0,38 gr szt. i powiem Wam, że jak "1" mi śmierdziały plastikiem to "3" są nasączone jakimś zapachem i czuje je w całym domu Normalnie mam jakąś awersję do Pampersów
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 20:20   #2105
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

marika wlasnie przyszedl nam dzis do glowy smoczek! I zadzialalo! Mala ciagle chciala mojej piersi pewnie zeby pocyckac a nie jesc. No i sie biedna przejadala pewnie bo z moich piersi mocno leci. Ze smoczkiem pieknie usnela! A teraz znow po kapieli zasnela ale to juz szybcikiem
Jednym slowem dziekuje za rade, dzieki temu mam mniej wyrzutow ze dostala smoka, jakos wbilam sobie do glowy ze smoczek to zlo, nie wiedziec czemu...
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 21:27   #2106
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Ja kupuję chustę od tej kobiety: http://allegro.pl/wygodna-chusta-tka...475700915.html

Anka_bzzz nam mówili, ze maluszki dużo spią w tej chuście.

Co do pampersów - pani w sklepie patrzyła na mnie jak na idiotkę jak jej powiedziałam ostatnio że pampersy 2 będą za duże na moje 1,5-miesięczne dziecko no co, ma chude udka

Ja tam Karmi w ogóle nie odgazowuję i Gabrysi nic nie jest. Wypijam od czasu do czasu jedno po wieczornym karmieniu (ale w moim tempie picia pije chyba ze 3h)
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 22:08   #2107
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

marleen32 - dzięki w imieniu Matiego
dzisiaj oficjalny koniec połogu, jutro do gina na kontrolę tych moich krwawień [od tyg wróciła, a od wczoraj się nasiliły :/ - może to okres?? ] i można zacząć się brać za nadmiar kilosów :/
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 22:28   #2108
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
anka_bzz - co to za żyrafka w awatarze? [ubranko?] bo ja mam hopla i małemu tylko zyrafki kupuję [pościele, ubranka, łóżeczko :P ]

dzisiaj wyprawiam urodzinki, przychodzą goście, to wczoraj cały wieczór w kuchni spędziłam; się pochwalę - zrobiłam 1 w życiu tort ["after eight"]
Ubrano, konkretnie body "growing taller everyday". Niestety już za małe.

Tort mniamuśny. Aż mam ochotę na kawałeczek. Najlepszego! (Nir wiem, czy jutro zajrzę, bo do Prokocimia na badanie słuchu jedziemy... )


Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
I jestem superzadowolona bo przechodzimy na pampy Babydream, u nas super, nie przecieka, nie wylewa, miękkie i ładnie chłonie. No i ta cena
Uważam, że są niezłe, ale niestety dla mnie twarde.

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość

MAM DWA WAŻNE DLA MNIE PYTANIA, Proszę o pomoc:
1. Czy dokarmiając dziecko MM można podawać wit. K+D czy tylko samą D. W szpitalu p. doktor przepisała nam Delicol (to co Muron polecała) a to sama wit. D, ale powiedziałam że mam Wit. K+D i powiedziała, że to dobrze, żeby podawać. Teraz już zgłupiałam
Delicol na kolki jest... Enzym wspomagający trawienie.

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
Ja kupuję chustę od tej kobiety: http://allegro.pl/wygodna-chusta-tka...475700915.html

Anka_bzzz nam mówili, ze maluszki dużo spią w tej chuście.

Ja tam Karmi w ogóle nie odgazowuję i Gabrysi nic nie jest. Wypijam od czasu do czasu jedno po wieczornym karmieniu (ale w moim tempie picia pije chyba ze 3h)

Muszę przemyśleć tą chustę. A Wy od kiedy macie zamiar nosić dziecko w chuście? W domu, czy na spacery?

Ja też nie odgazowuję. I piję często, chociaż na brak pokarmu nie narzekam, oj nie...


---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
niżej mój mały skwaszony joł-menek
Niezły luzak z niego. No i póki co bezapelacyjnie u mnie wygrał plebiscyt na najbardziej zniewalający uśmiech.

Cytat:
Napisane przez s_a_j Pokaż wiadomość
Dla Was zdjęcie mojego smyka z pozdrowieniami

Widzę, że skoro słonko, to Junior też słoneczny Oj kiedy moja była taka malutka...



Zmykam spać, Ala z tatusiem już smacznie śpią. A jutro wycieczka do szpitala... Trzymajcie kciuki, żeby wszystko ok było.



Edit: Nie wie któraś z Was co z Sanetką i jej synkiem?

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2011-03-06 o 22:36
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 07:19   #2109
margaryt
Rozeznanie
 
Avatar margaryt
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 642
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
Ja kupuję chustę od tej kobiety: http://allegro.pl/wygodna-chusta-tka...475700915.html

Anka_bzzz nam mówili, ze maluszki dużo spią w tej chuście.
Dzień dobry, make_up_istka właśnie szukam chusty, z jakiego powodu tę polecasz?
margaryt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 07:34   #2110
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witam się z słonecznego poniedziałku z marudzącą Natalią
Dzisiaj walka o laktację ciąg dalszy. Do tego o powrót do naszego rytmu dnia.
Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
lilijko ja o tym drastycznie to nie do Ciebie Kochana tylko tak z uprzedzeniem, zeby nie posypaly sie na mnie gromy z nieba :P:P:P poza tym dlatego wlasnie napisalam jak jest u nas z kapiela bo normalnie to bym jej nie budzila ale o tej porze jak najbardziej i taki byl sens mojej wypowiedzi, ale jak zwykle zapomnialam napisac o co mi naprawde chodzi
rozumiem co miałaś na myśli ok w takim razie zrozumiałaś co miałam na myśli
Cytat:
Napisane przez gabishing Pokaż wiadomość
pieką i szczypią mnie też to podobno objaw napełniania się mlekiem...
ale żeby aż tak bolało normalnie zwijam się po każdym karmieniu. A odczucia mam takie, że mała mi wysysa wszystko do ostatniej kropli....
Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
lilijka3 gdyby nie to, że walczysz o laktację poradziłabym Ci jej nie budzić. Widocznie akurat potrzebuje więcej snu a jak raz się nie wykapie nic się jej nie stanie Ale jeśli masz pełne piersi i chcesz rozbujać jeszcze laktację to ją delikatnie obudź na karmienie
To pieczenie w piersiach to normalne
sprawa sama się rozwiązała, princzessa się obudziła. Potem szybkie kąpanko i cyc. Ale ulga. Tylko tutuś schrzanił na maksa wszystko bo dwa razy mi usnęła, a on mi ją obudził i skończyło się na butli Dostał opieprz ode mnie.

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
Ja kupuję chustę od tej kobiety:
Co do pampersów - pani w sklepie patrzyła na mnie jak na idiotkę jak jej powiedziałam ostatnio że pampersy 2 będą za duże na moje 1,5-miesięczne dziecko no co, ma chude udka

Ja tam Karmi w ogóle nie odgazowuję i Gabrysi nic nie jest. Wypijam od czasu do czasu jedno po wieczornym karmieniu (ale w moim tempie picia pije chyba ze 3h)
hehe mam to samo z pampersami, miesiąc minął, a my ani rusz na 2. Chyba będziemy najdłużej nosić 1
Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
dzisiaj oficjalny koniec połogu, jutro do gina na kontrolę tych moich krwawień [od tyg wróciła, a od wczoraj się nasiliły :/ - może to okres?? ] i można zacząć się brać za nadmiar kilosów :/
no to chyba się nie zbłaźnię i WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO z okazji końca połogu i z okazji urodzinek, a na tort już się wybieram
Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Delicol na kolki jest... Enzym wspomagający trawienie.
no to mnie oświeciłaś, a może to było Devicap, kurka już nie pamiętam, bo nie mam tej recepty.Pamiętam, że ona pytała się o witaminy

Edytowane przez lilijka3
Czas edycji: 2011-03-07 o 07:41
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 07:44   #2111
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

LadySith wszystkiego najlepszego

a mój mały wczoraj wywinął numer! była moja koleżanka i trzymała go na rączkach i wszyscy się zachwycaliśmy bo słychać było że kupke robi i za trzecim razem zawartość pieluchy wyszła na zewnątrz koleżanka cała obsr...ny a mały uhahany wspaniałe pieluszki bella ale już się kończą
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 07:48   #2112
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
a mój mały wczoraj wywinął numer! była moja koleżanka i trzymała go na rączkach i wszyscy się zachwycaliśmy bo słychać było że kupke robi i za trzecim razem zawartość pieluchy wyszła na zewnątrz koleżanka cała obsr...ny a mały uhahany wspaniałe pieluszki bella ale już się kończą
a co obca baba będzie mi kibicować w robieniu kupy

ja się ich pozbyłam w szpitalu
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 08:01   #2113
dizi
Zadomowienie
 
Avatar dizi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 019
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
moje :P ale to jutro
to wpadaj, poczęstuję chętnie

http://www.wielkiezarcie.com/recipe51605.html - boskie

niżej mój mały skwaszony joł-menek
Wszystkiego najlepszego!

Niezły luzak z Twojego synka I to spojrzenie

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Edit: Nie wie któraś z Was co z Sanetką i jej synkiem?
Też o niej myślałam. Nie są przypadkiem w szpitalu?

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
koleżanka cała obsr...ny a mały uhahany wspaniałe pieluszki bella ale już się kończą
To na szczęście

Dziewczyny jecie zwykły rosół? Mój bąbelek miał plamki na policzkach i w czwartek pediatra powiedziała nam ,że to może być od tego i zaleciła mi jeść zupki z masłem lub oliwą i faktycznie buźka małego wygląda lepiej.

A tu mój bączek z rana (cieszył się, bo tatuś wziął go do łóżka)

Edytowane przez dizi
Czas edycji: 2011-03-16 o 07:53
dizi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 08:09   #2114
cytrynka3002
Zadomowienie
 
Avatar cytrynka3002
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 390
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witam się z rana.
Oho, Karol się obudził.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Muszę przemyśleć tą chustę. A Wy od kiedy macie zamiar nosić dziecko w chuście? W domu, czy na spacery?

Ja też nie odgazowuję. I piję często, chociaż na brak pokarmu nie narzekam, oj nie...

Ja na początku będę testowała w domu, ale mam zamiar ruszać z nią w teren. A że mieszkam na 4 piętrze pokładam w chuście wielkie nadzieje.
Dziś też wypiję Karmi - jak ja Wam zazdroszczę tego pokarmu...u mnie jest tylko tyle, ile powinno - nic do odciągnięcia na zapas.

Lilijko
- też mnie pieką sutki i piersi po karmieniu...czasami, jak karmię jedną piersią to druga piecze - myślałam już, ze to jakaś grzybica, czy coś, ale skoro piszecie, że też tak macie - to się nie martwię.
A co do Twojego pytania o dopajanie po mm - 120ml to mało, sądzę, że nie ma potrzeby, żebyś dopajała...i witaminy bierz obie! Ja mam zapisane w notatkach jeszcze z sr, że powyżej 300ml mm dziennie nie dajemy już wit.K.

Mój obudził się na kupsko, tym sposobem piszę post już 20minut.

Miłego dnia dla was ode mnie i Karolka!
__________________
Karolek


http://lb1f.lilypie.com/zZUqp1.png
cytrynka3002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 08:21   #2115
JeSuisUnPapillon
Zadomowienie
 
Avatar JeSuisUnPapillon
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 414
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

ja jak karmię to jedynie swędzi mnie pierś po dłuższym czasie,
a jak jestem poza domem i zbliża się czas karmienia to szczypie mnie

co do rozmiaru pieluszek to my przeszliśmy na 2 ... ze względu na jego udka, zrobiły się potężne nawet 2 lekko się już opinają...a w reszcie ciałka są dość z zapasem. Będzie mały zapaśnik
__________________
Najpierw stworzyliśmy szczęśliwy związek...
http://www.suwaczek.pl/cache/22dc175c64.png
...a następnie naszego Małego Misia
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9i136imlln.png
JeSuisUnPapillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 08:40   #2116
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dzien dobry
lilijko ciesze sie ze w koncu sie dorozumialysmy
ladysith wszystkiego naj!
agape no ladny dzentelmen z Szymonka :P:P:P

Moja jedynki ma male zarowno w udach jak i na pupie, jednym slowem spadaja i kupa wyplywa, wiec poszly w ruch 2.

Mala jak zasnela o 21 to wstala o 3, jadla do 5 i pobudka po 7. A teraz musi byc na kolanach mamusi. Rozpiescilam ja....
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 08:59   #2117
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dziękuję za życzenia na tort oczywiście wszystkie zapraszam tylko będzie trzeba dorobić więcej
a Mati dziękuje za komplementy

lilijka - devicap to wit D w kroplach; widzę ze tatuś się udziela w wychowaniu to mieszkacie dalej razem ?

ja też z rana musiałam męża opier*** bo wysłałam go do roboty zeby oddał konkretnej babce jedno podanie, a one wszystko tak poprzekręcał, że muszę sama jechać teraz prostować :/

pampersy my tez 3-6kg, bo jedynki takie ciasne były i w pasie, i ta gumka na udkach się odciskała
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2011-03-07 o 09:01
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 10:28   #2118
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
lilijka - devicap to wit D w kroplach; widzę ze tatuś się udziela w wychowaniu to mieszkacie dalej razem ?
zmuszam go do minimum, ale szlag mnie trafia z drugiej strony, że jak mała tylko zakwili, bo marudzi i nudzi jej się to on od razu leci do niej i bierze ją na ręce.
ehhhhh niereformowalni są Ci faceci
co do mieszkania razem to nie mieszkamy ale przychodzi palić w piecu i czasem zostanie na noc..................... to tyle na razie z naszych relacji

co do devicapu to już wiem, sprawdziłam w wypisie ze szpitala
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 10:42   #2119
JeSuisUnPapillon
Zadomowienie
 
Avatar JeSuisUnPapillon
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 414
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

znalazłam że bardzo polecane są te chusty

http://www.mamazen.pl/chusta-neobull...rise-4-6m.html (drogo)
http://sklep.ekodzieciak.pl/chusta-l...mb-p-1073.html (troszkę taniej)
http://www.ma☠☠☠☠☠☠☠☠/category/chusty...wiazane-rapalu (w promocji!)
http://www.mamazen.pl/chusta-nati-kalahari-4-7m.html (Nati też jest zachwalana)
http://www.kangurkowo.pl/chusta-tkan...jade-silk.html (ALE CENA )

nie wiem czy te "no name" z allegro są ok... ciezko mi sie przekonac, choc jak widze mojego nerwuska to coraz bardziej chce miec chuste, bo nie mam jak go przewiesic na siebie.... a mam sporo do zrobienia czasami
__________________
Najpierw stworzyliśmy szczęśliwy związek...
http://www.suwaczek.pl/cache/22dc175c64.png
...a następnie naszego Małego Misia
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9i136imlln.png
JeSuisUnPapillon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 10:55   #2120
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Lady Sith wszystkiego naj, naj
Lilijko moj tez zaraz mala wyjmuje, jak ta tylko zakwili, a pozniej sie zwinie, a Ty sobie radz czlowieku
U nas dzis wolne, wiec boje sie co jutro bedzie, jak on do pracy pojdzie..
Moja 1 pampersy ma juz za male, wiec dzis po dwojki jade, jej niestety inne pieluchy nie odpowiadaja , bo zaraz sie zaczerwienia wszystko..
Pomylam z rana okna , juz mnie straszyly, uff spokoj na jakis czas, tylko firany powiesze i zmykam po te pampki i mate dla malusi, oby tylko ja mieli w sklepie
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 12:11   #2121
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

witam sie mamusie w sloneczny dzien
moja malutka spi a ja mam chwilke

sluchajcie czy masc alantan tez mozna stosowac dla dziecka na luszczaca sie skorke czy tylko odpowiednia jest alantan plus? myslalam ze to bez roznicy i maz kupil taka a u nas skora schodzi mocno

juz sobie popisalam ,kreciolek sie obudzil
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 12:31   #2122
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez madelinem Pokaż wiadomość
też kupiłam babydream, rewelacja, podobne do bella happy.

w sumie z tą matą masz racje,

my mamy marudne dni,chyba po szczepieniu, na razie nie ma gorączki, ale budzi się często, marudzi i płacze...
dla mnie nie podobne,Belli w życiu 2. raz bym nie kupiła;-)

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Justnie powtórzę za dziewczynami. Nie wolno Ci stosować tak restrykcyjnej diety!!
W ogóle a propo diety bo pisałaś w którymś poście że nie wiesz co masz jeść. Zacznij co 2-3 dni wprowadzać nowe produkty. Zjedz np. jabłko surowe i poobserwuj czy nic się z Nadią nie dzieje, i tak po kolei.
Ja jak Sara miała miesiąc jadłam już wszystko, oprócz kapusty i roślin strączkowych bo po tym męczyły ją bączki. A tak jadłam smażone, pieczone, kiełbasy swojskie. Nawet słodycze Przez co poszło mi w brzuch Z nabiałem tez nie miałyśmy problemu, nie miała skazy i mam nadzieję nie będzie miała.
Schabowego np. możesz upiec na małej ilości oleju albo na oleju ryżowym który ma wysoką temp. dymienia więc się tak szybko nie spali. ja tylko ryżowy stosuje od pewnego czasu, nawet ze wzgl. zdrowotnych.
A może Nadia się przejada?

ligotko tak jak pisałam Justine może Twój Szkrab się przejada? Bo jak tak piszesz to jakbym o sobie czytała. Sara strasznie sie krztusiła, ulewała chlustając a mnie z piersi sikało okrutnie. Nie raz dostała po oczach moim mlekiem Tak jak pisze cytrynka daj jej smoczka jak ssie łapki, niemowlaki mają bardzo silny odruch ssania niekoniecznie związany z głodem. Ja w ten sposób wyregulowałam godziny jedzenia

lilijka3 gdyby nie to, że walczysz o laktację poradziłabym Ci jej nie budzić. Widocznie akurat potrzebuje więcej snu a jak raz się nie wykapie nic się jej nie stanie Ale jeśli masz pełne piersi i chcesz rozbujać jeszcze laktację to ją delikatnie obudź na karmienie
To pieczenie w piersiach to normalne

Ach i jeśli chodzi o pieluszki Babydream, to bardzo bardzo polecam
Używamy je od "1" (teraz "3") i do tej pory nic nam nie przeleciało i nie przeciekło a czasami mamy niezłą kaszanę I są ładne jeśli ktoś na to patrzy "3" są całe w kwiatuszki
Niestety ostatnio dostałam w promocyjnej cenie Pampersy 92 szt za 35 zł więc wzięłam bo to wychodzi 0,38 gr szt. i powiem Wam, że jak "1" mi śmierdziały plastikiem to "3" są nasączone jakimś zapachem i czuje je w całym domu Normalnie mam jakąś awersję do Pampersów
a ja mam 3 z obrazkami z farmy nie ma kwiatuszków

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
a co obca baba będzie mi kibicować w robieniu kupy

ja się ich pozbyłam w szpitalu
też zostawiłam w szpitalu;-)

Twarde to są Huggies 3!! TŻ kupił, straszne...Mówiłam kup Pampersy;-)

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
witam sie mamusie w sloneczny dzien
moja malutka spi a ja mam chwilke

sluchajcie czy masc alantan tez mozna stosowac dla dziecka na luszczaca sie skorke czy tylko odpowiednia jest alantan plus? myslalam ze to bez roznicy i maz kupil taka a u nas skora schodzi mocno

juz sobie popisalam ,kreciolek sie obudzil
ja mam Alantan
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:34   #2123
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

LadySith dużo zdrowka


Moj smyk od 6:30 nie śpi, no za nic na świecie nie mogę go ululać


Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Widzę, że skoro słonko, to Junior też słoneczny Oj kiedy moja była taka malutka...

a jak, dzieciak dostosowuje się do pogody
Anka, trzymam kciuki za wizytę
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:36   #2124
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

a moja spala od 19 do 0.30, a potem 1 do 5 rano!!!!
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:38   #2125
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

saj moja nie chciala spac od 7... wiec poszlysmy na spacerek i juz od prawie 3 godzin spi
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:40   #2126
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez margaryt Pokaż wiadomość
Dzień dobry, make_up_istka właśnie szukam chusty, z jakiego powodu tę polecasz?
Nie wiem jeszcze czy polecam bo dopiero kupuję ale babka ma duzo swietnych opinii. Nie kupiłabym chusty na której dokładnie nie jest opisany materiał.

Dziewczyny, nie piszcie załamane ze rozpiescilyscie swoje dzieci bo u maluchów do ok 6 miesiecy zmiana nawyków jest bardzo prosta. To z reguły 1-2 dni.

My juz po szczepieniu (Infanrix - IPV + Hib) Mała zapłakała tylko przy wkłuciu teraz 3h spała i własnie ja karmię. Zobaczymy czy nie bedzie zadnej reakcji po szczepieniu.
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:42   #2127
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
saj moja nie chciala spac od 7... wiec poszlysmy na spacerek i juz od prawie 3 godzin spi
tak, spacerki czynią cuda moj wczoraj po spacerze też ładnie spał, byłam taaaaaaaaaaka zadowolona, ale dziś nie było spaceru, rodzice u mnie byli a mały chyba z wrażenia zapomniał, że istnieje coś takiego jak sen :/
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:42   #2128
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

hej ja mam i alantan krem i maść oraz moją ulubioną mąke ziemniaczaną uważam to za super produkty do wszystkiego od pupy do buźki i moich wysuszonych ust - maść
oj teb pieluszki i wycieki widzę, że polecane przeze mnie wcześniej babydreamy się Wam sprawdzają - lubię je bardzo i cała linia tych produktów jest jak dla mnie super zarówno jakościowo i cenowo
uciekam poleżeć rana mnie boli
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:43   #2129
kma1982
Wtajemniczenie
 
Avatar kma1982
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zbąszyń, Zielona Góra
Wiadomości: 2 452
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez gabishing Pokaż wiadomość
cóż mój też płacze a kolek nie ma bo brzuszek miękki i bączki są i kupy, tak poprostu ma, może mała musi się dobrze wybekać, może trzeba ją ponosić, może jej się nudzi, może męczą ją ruchy jelit, a może jest zmęczona. Z moim jest podobnie też płacze bez powodu w sumie i tak naprawdę co wieczór jest walka prze 3-5 godzin żeby usnął i w końcu pada. No ale pomyślałam sobie że trzeba to poprostu przetrwać.
Co do kopru - uważaj z herbatką bo potrafi za mocno pobudzić jelita do pracy - lepszy jest kminek. Ja parzę 1/2 łyżeczki na szklankę wody. Trzeba tę wodę zagotować i wsypać na nią kminek i pogotować z 5 minut, odcedzić i popijać. Ten napar działa łagodniej na dziecko i dorosłego bo ja po herbatce koperkowej miałam za przeproszeniem mega gazy

JUSTINE ja własnie jeszcze raz przeczytałam Twojego posta, może ona się przejada??
Ja od kilku dni nie piję kopru i myślę, że jest lepiej...oprócz tego podaję Delicol (bo były też pieniste kupki)i młody często na brzuszku leży - puszcza mnóstwo bączków...Mimo wszystko młody w dzień nadal mało śpi i ciągle płacze, ale to nie taki płacz jak na kolkę, wydaje mi się , że się nie najada...zauważyłam, że mam mniej pokarmu i młody czasem na raz wypija mleko z dwóch piersi...Na noc podaję mu więc mm...
__________________
kma1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 13:46   #2130
gabishing
Rozeznanie
 
Avatar gabishing
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 654
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
witam sie mamusie w sloneczny dzien
moja malutka spi a ja mam chwilke

sluchajcie czy masc alantan tez mozna stosowac dla dziecka na luszczaca sie skorke czy tylko odpowiednia jest alantan plus? myslalam ze to bez roznicy i maz kupil taka a u nas skora schodzi mocno

juz sobie popisalam ,kreciolek sie obudzil
ja też mam maść Alantan

Cześć Dziewczyny, słuchajcie Tymonowi strasznie łuszczy sie skóra na uszkach, najpierw miał tam taką wysypkę jakby kaszkę a od wczoraj łuszczy się skórka, ma też wysypkę na policzkach jak myślicie czy to "uczulenie na życie" czyli trądzik niemowlęcy i samo przejdzie czy skaza białkowa?? Pediatra dopiero we środę
gabishing jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:58.