Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-10, 09:24   #2311
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

make_up_istka może i bąbelki z karmi nie dostają się do mleka, ale jednak nie zaleca się picia gazowanych napoi (napojów? )

Kaliope26 czasami Maluszkom zdarzają się takie gorsze dni. Tak jak nam

muron ja też dostałam mniej o 200 zł w tym miesiącu i to pewnie dlatego że luty krótszy, ja zawsze tak miałam

elizziak ja szczepiłam refundowaną, tylko krztusiec+błonicę+tężec wykupiłam za 60 zł bo w tej szczepionce są tylko antygeny bez błony komórkowej.

s_a_j witajcie wśród niemowlaczków
Ja z chęcią się przyłączę do ćwiczących bo nie mam motywacji wcale....a wieczorem mam mnóstwo czasu bo Mała śpi od 18-19 do 3 w nocy.....No...ostatnio to z mężem intensywnie wykorzystywaliśmy
Zdjęcia piękne i model cudowny

cytrynka3002 super, że tak fajnie Wam się udało uregulowanie Pewnie Karolek też jest teraz zupełnie inny? Sara od razu zrobiła się spokojniejsza (choć i tak do nerwusków nie należy) i wydaje mi się, że wie czego się spodziewać

agape też tak mam jak wracam ze spaceru.....nie wiem nie lubi leżeć w wózku jak się już obudzi Wszystko jej przeszkadza, czapka kombinezon....

lilijka3 a jak u Ciebie laktacja? Bo my odzyskaliśmy mleczko Karmi jednak faktycznie działa Wczoraj wieczorem znów wypiłam sobie szklaneczkę i mleko sika jak z wodotrysku
Cieszę się niesamowicie

A Ryszard Kalisz to chyba jest ojcem wszystkich naszych dzieci
Skąd on na alimenty weźmie
Mój mąż na Sarę mówił Kaliszanka jak miała takie pucułki. Teraz jakoś zeszczuplała na buźce......
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 09:34   #2312
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
u nas też chodziło jednak o kupe i to spora jak w tej reklamie "tato tato kupa"
to przez tę kostkę brukową i tory

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
Napisane przez s_a_j Pokaż wiadomość
z okazji skończonego miesiąca dwie fotki dla ciotek

mój rano zamanifestował radość przeżycia miesiąca tarzaniem się w kupsku i mruczeniem z zadowolenia, świnka mała
GRATULUJEMY
poplułam ekran
moja wczoraj nie dość, że gigant w pieluszce to jeszcze robiła 3 razy w trakcie przewijania
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 09:36   #2313
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Mariko model dziękuje
W takim razie zapraszam do "wspólnego" ćwiczenia, będziemy się motywować

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość

s_a_j witajcie wśród niemowlaczków
Ja z chęcią się przyłączę do ćwiczących bo nie mam motywacji wcale....a wieczorem mam mnóstwo czasu bo Mała śpi od 18-19 do 3 w nocy.....No...ostatnio to z mężem intensywnie wykorzystywaliśmy
Zdjęcia piękne i model cudowny


---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
GRATULUJEMY
poplułam ekran
moja wczoraj nie dość, że gigant w pieluszce to jeszcze robiła 3 razy w trakcie przewijania
tez niezła produkcja
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 09:40   #2314
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
lilijka3 a jak u Ciebie laktacja? Bo my odzyskaliśmy mleczko Karmi jednak faktycznie działa Wczoraj wieczorem znów wypiłam sobie szklaneczkę i mleko sika jak z wodotrysku
Cieszę się niesamowicie
to pozazdrościć, bo my chyba zostaniemy na 2 dokarmianiach, jakoś nie chce się to uregulować, ale twardo przed MM daję pierś. Karmi odpuściłam, piję herbatki z Hippa BIO (w saszetkach) na laktację do 3 dziennie zgodnie z przeznaczeniem. Chyba wrócę do karmi, ale ileż mogę go pić?? Jak często i jak długo?? Zobaczymy, a i niedługo czeka nas kryzys rozwojowy, aż strach pomyśleć

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez s_a_j Pokaż wiadomość
tez niezła produkcja
o tak, tym bardziej, że to była produkcja łącznie z dniem wcześniejszym, bo nie było poprzedniego dnia nic
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 09:50   #2315
Kaliope26
Raczkowanie
 
Avatar Kaliope26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 39
GG do Kaliope26
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Mariko zazdroszcze tego wykorzystywania czasu wolnego z mężem. Ja jestem już 2mce po porodzie i nadal nic...no może powoli coś zaczyna się rozkręcać, ale jeszcze daleko do tego co było za dawnych czasów

Mała pojękuje teraz na macie i trzaska piątką grzechotke, rzecz jasna nieświadomie, bo jutro dopiero 2 miesiące kończy. Cieszę się, że dziś jest spokojniejsza, bo gdybym miała powtórke z wczoraj musiałabym zacząć chyba brać jakieś prochy na dodanie sil fizycznych i psychicznych

Jakby co też dołączam się do odchudzania, a do zrzucenia zostało mi dużooo...12 kg, maskara...

Moja zwykle zasypia pod koniec spacerku i śpi jeszcze w domu ze 2h, ale to jak ma dobry dzień i rzecz jasna muszę delikatnie ją rozpinać, bo inaczej się wybudzi małpa, wtedy prawie chodzę na paluszkach dookoła niej
Kaliope26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 09:56   #2316
dewi
Rozeznanie
 
Avatar dewi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 570
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

hejjj

my chyba juz po kryzysie, wczoraj jadła juz duzo mniej, wystarczala jedna piers, za to w nocy byly dwie pubudki o 1 i o 4. Dodatkowo synus wstal juz o 6 obudzil mala i na nogach od 6. Wyslalam go dzisiaj do przedszkola musze chwilke dychnac... Wczoraj dal mi niezle popalic... strasznie brakuje mi cierpliwosci...

co do jedzenia to Michas od poczatku jadl wiecej niz inne dzieci, pomimo ze dokarmialam to nigdy go nie ograniczalam. Urodzil sie ponad 4 kg i potrzebowal wiecej. Przeciez gdyby byl na piersi to jadl by tyle ile by chcial wiec dlaczego mleka mial nie dostac wiecej. A gdy nie dojadal to wrzeszczał strasznie. Do roku byl pulecikiem, pozniej zaczal sie ruszac i zrobil sie chudzinką.. Do teraz z jedzeniem jest raczej problem... trrzeba namawiac zeby zjadl do konca obiad. Z otyłością raczej nie mamy problemów, słodycze są u nas raczej rzadkością
__________________
Blanka 12.01.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8rib2inzgqmx.png
dewi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 10:19   #2317
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez s_a_j Pokaż wiadomość
z okazji skończonego miesiąca dwie fotki dla ciotek

mój rano zamanifestował radość przeżycia miesiąca tarzaniem się w kupsku i mruczeniem z zadowolenia, świnka mała
o zdj z misiem jak robiłam;-)


Lilijko znajdę ale napisz o co dokładniej Ci chodzi- płaszczyk retro, płaszczyk kurteczka, kolorki?
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 10:36   #2318
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
o zdj z misiem jak robiłam;-)


Lilijko znajdę ale napisz o co dokładniej Ci chodzi- płaszczyk retro, płaszczyk kurteczka, kolorki?
dla dziewczynki
kolorki nieistotne, byleby nie dużo różu może
jakieś bombki, retro też mogłoby być
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 10:38   #2319
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dziewczynki ze slaska czy mozemy isc na spacerek co myslicie??
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 10:40   #2320
dewi
Rozeznanie
 
Avatar dewi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 570
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
Dziewczynki ze slaska czy mozemy isc na spacerek co myslicie??
sama nie wiem....
__________________
Blanka 12.01.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8rib2inzgqmx.png
dewi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 10:42   #2321
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

no ja glupieje, temperatura niby na plusie, ale wiatr i snieg.... no a wczoraj nie bylysmy bo siedzialysmy zamkniete, no i potrzebuje zakupy zrobic wiec przydalo by sie do biedronki skoczyc...
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 10:44   #2322
dewi
Rozeznanie
 
Avatar dewi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 570
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
no ja glupieje, temperatura niby na plusie, ale wiatr i snieg.... no a wczoraj nie bylysmy bo siedzialysmy zamkniete, no i potrzebuje zakupy zrobic wiec przydalo by sie do biedronki skoczyc...
no gdybym musiala to bym poszla ale z wlasnej woli nie... jest zimno wieje i cos ciapie z nieba... mysle ze dziecku spacer nie zaszkodzi, bo przeciez jest otulone
__________________
Blanka 12.01.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8rib2inzgqmx.png
dewi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 10:47   #2323
Kaliope26
Raczkowanie
 
Avatar Kaliope26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 39
GG do Kaliope26
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Ligotko ja z małopolski, ale do najbliższego śląskiego miasta mam 15km, więc pogoda jest pewnie taka sama. Ja małą ubiore ciepło, nawloke na wózek folie bo sypie śnieg i wybierzemy się na godzinkę. Najważniejsze, że mrozu nie ma jakiegoś mocnego...
Kaliope26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 10:55   #2324
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Hej dziewczyny ,my juz po wizycie z polozna.
Moja malutka wazy juz 4900 kg czyli przybiera bardzo dobrze,wiec sie ciesze Choc mamy ostatnio nerwuska przy piersi ,bo z jednej zje ladnie a druga ciagnie w nerwach ,widac ze jej za duzo juz tego mleczka ale chce ssac a smoka wypluwa a mamy wlasnie tego z TT co pisalyscie ze waszym maluszkom tez nie dopasowal ,tak wiec dzis pojade kupic inny ,moze z Avent wisienke? Ktos ma ten ksztalt?

Wiecie przez ta wage mojej cory pratycznie wszystkie ciuszki co kupilam sa za male juz ,niektorych nawet nie zakladalysmy.W sobote wybieram sie na zakupy i musze nakupic na 3-6 msc.

dzisiaj noc przespana wiec czuje sie na pelnych obrotach ,malutka spi a ja zamierzam sobie farbnac wlosy ,no zobaczymy co mi z tego wyjdzie bo kupilam z loreala jakas farbe w piance wiec ciekawe czy wogole efekt bedzie ,ale zalezalo mi aby szybko nalozyc to mazidlo na wlosy

aa i jeszcze co do karmi ,tez kiedys pilam ale nie pamietam aby mi szczegolnie pomoglo ale moze sobie kupie teraz ,czasami mam ochote sie czegos napic bo tak to tylko woda i herbata z mlekiem ,podobno tez dobra na laktacje
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 10:58   #2325
charmeuse_25
Raczkowanie
 
Avatar charmeuse_25
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom/Poznań
Wiadomości: 56
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cześć Dziewczynki, mam pytanko. Moj synek (ma 2 miesiące) przez ostatnie kilka dni strasznie długo sypia. Budzi sie ok 6 albo 7 dostaje jeść i za pół godzinki max godzinkę znowy śpi czasem aż do następnego karmienia, po karmieniu znów godzinka i śpi. Dopiero ok 15-16 budzi sie i praktycznie nie śpi az do 22 czasem 23. Czy powinnam sie martwić??
__________________
charmeuse_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:02   #2326
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez charmeuse_25 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki, mam pytanko. Moj synek (ma 2 miesiące) przez ostatnie kilka dni strasznie długo sypia. Budzi sie ok 6 albo 7 dostaje jeść i za pół godzinki max godzinkę znowy śpi czasem aż do następnego karmienia, po karmieniu znów godzinka i śpi. Dopiero ok 15-16 budzi sie i praktycznie nie śpi az do 22 czasem 23. Czy powinnam sie martwić??
moim zdaniem normalne zachowanie
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:02   #2327
dewi
Rozeznanie
 
Avatar dewi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 570
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez charmeuse_25 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki, mam pytanko. Moj synek (ma 2 miesiące) przez ostatnie kilka dni strasznie długo sypia. Budzi sie ok 6 albo 7 dostaje jeść i za pół godzinki max godzinkę znowy śpi czasem aż do następnego karmienia, po karmieniu znów godzinka i śpi. Dopiero ok 15-16 budzi sie i praktycznie nie śpi az do 22 czasem 23. Czy powinnam sie martwić??
moja spi jeszcze wiecej... tak do godz 14-15 spi non stop budzi sie tylko na jedzenie zmieniam pieluszke i spi dalej. Popołudniami raczej nie spi tak ok 2 h pozniej kapanie i spi dalej... mysle ze takie maluszki potrzebuja duzo snu
__________________
Blanka 12.01.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8rib2inzgqmx.png
dewi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:10   #2328
gabishing
Rozeznanie
 
Avatar gabishing
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 654
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez s_a_j Pokaż wiadomość
ooo jak będziesz miała chwilkę czasu to będę wdzięczna za linka z takim bujaczkiem, chętnie kupiłabym od razu takiego do 18 kg z fp, ale musi mieć cienkie nogi, grubych nie strawię
ja mam ten http://allegro.pl/fisher-price-lezac...491581117.html

jakie masz kołysanki bo szukam


ja ważę mniej niz przed ciążą ale tez muszę poćwiczyć mój galaretowaty brzuch i zawalczyć z rozstępami wrrr

ciekawe co u La`Mbrii i dziewczyn z poczekalni i karinaa coś milczy...

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez charmeuse_25 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki, mam pytanko. Moj synek (ma 2 miesiące) przez ostatnie kilka dni strasznie długo sypia. Budzi sie ok 6 albo 7 dostaje jeść i za pół godzinki max godzinkę znowy śpi czasem aż do następnego karmienia, po karmieniu znów godzinka i śpi. Dopiero ok 15-16 budzi sie i praktycznie nie śpi az do 22 czasem 23. Czy powinnam sie martwić??
Cytat:
Napisane przez dewi Pokaż wiadomość
moja spi jeszcze wiecej... tak do godz 14-15 spi non stop budzi sie tylko na jedzenie zmieniam pieluszke i spi dalej. Popołudniami raczej nie spi tak ok 2 h pozniej kapanie i spi dalej... mysle ze takie maluszki potrzebuja duzo snu
hehe jak ja bym chciała żeby mój tyle spał

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ,my juz po wizycie z polozna.
o odezwałaś się wreszcie
gabishing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:12   #2329
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

jak najbardziej
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 11:12   #2330
e_rosa
Raczkowanie
 
Avatar e_rosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 346
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez madelinem Pokaż wiadomość
a jak objawia się u niego ta skaza? bo moja też niespokojna, na dodatek ma wysypkę, a do lekarza mogę najwcześniej w piątek.
miał wysypkę na twarzy ale znikło, lekarka powiedziała że z twarzą to róznie bywa i to nie jest powiedziane że odrazuskaza, ale ma krosty na piersiach i na uszkach i na rączkach w zgięciach, po tym stwierdziła że to skaza. Jest strasznie spokojny, jak zasypia co chwile się zrywe, wierci się itp. w dzień śpi po 15 min. i się budzi, mam nadzieję ze to minie
od wczoraj dostaje bebilon pepti zobaczymy co będzie

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
A jaką szczepionką szczepiłaś - zwykłą czy skojarzoną? Muszę dziś podjąć decyzję, bo we wtorek szczepienie i nie wiem czy zamawiać tę skojarzoną... Wiele opinii za i wiele przeciw. mam mętlik w głowie

Napiszcie proszę, którą szczepicie?
skojarzoną 5, miałam zamiar tą refundowaną ale lekarka mi powiedziała że w tych sa jakieś stare szczepy bakteri, że mogą powikłania wystąpić itp, ja nie wiem nie znam się na tym, lekarka jest wg. mnie troche naiwedzoną kobietą, już dla świętego spokoju wziełam, bo nie miałam siły z nią dyskutować. Ale po tych dwóch ukłuciach i wyciu małego cieszę się że nie musiał być kłuty trzeci raz

Cytat:
Napisane przez charmeuse_25 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki, mam pytanko. Moj synek (ma 2 miesiące) przez ostatnie kilka dni strasznie długo sypia. Budzi sie ok 6 albo 7 dostaje jeść i za pół godzinki max godzinkę znowy śpi czasem aż do następnego karmienia, po karmieniu znów godzinka i śpi. Dopiero ok 15-16 budzi sie i praktycznie nie śpi az do 22 czasem 23. Czy powinnam sie martwić??
a mój całkiem na odwród, choć teraz ładnie zasnoł i o dziwo śpi już ponad godzinę.
e_rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:14   #2331
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez gabishing Pokaż wiadomość
ja mam ten http://allegro.pl/fisher-price-lezac...491581117.html

jakie masz kołysanki bo szukam


ja ważę mniej niz przed ciążą ale tez muszę poćwiczyć mój galaretowaty brzuch i zawalczyć z rozstępami wrrr

ciekawe co u La`Mbrii i dziewczyn z poczekalni i karinaa coś milczy...

hehe no właśnie to są te grube nóżki, wiem, że rzeczy powinny pełnić głównie funkcję użytkową, ale ja jestem zafiksowana i dla mnie przede wszystkim rzecz musi być ładna, musi się mi podobać

ja już doszłam wczoraj do tego, że takie cienkie nóżki są w fp chyba tylko w leżaczkach do 12 kg

kołysanki mam dwie płytki "Klasyka dla dzieci" (Chopin, Mozart, Beethoven, Vivaldi, Schubert, Bach, Brahms, Dvorak, Schumann, Haydn) i płytę, która nazywa się po prostu "Kołysanki" (Aaa kotki dwa, Śpij kochanie, Stary niedźwiedź, Kołysanka dla Okruszka i cała reszta w tym stylu )
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:15   #2332
e_rosa
Raczkowanie
 
Avatar e_rosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 346
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

dziewczyny a jakiś sposób na ciemieniuch - szybko i skutecznie, od kilku dni się mu takie łupiny zaczeły robić że masakra - a ja się boje grzebać mu w głowie
e_rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:23   #2333
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez e_rosa Pokaż wiadomość
dziewczyny a jakiś sposób na ciemieniuch - szybko i skutecznie, od kilku dni się mu takie łupiny zaczeły robić że masakra - a ja się boje grzebać mu w głowie
nasmarować oliwką głowę, założyć czapeczkę, a potem wyczesać szczotką
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:23   #2334
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Saj Gratulacje z okazji miesiaca :brawo:, my tez dzis do niemowlaczkow sie zaliczamy , choc oficjalnie dopiero o 13.29 .
Justine moja jako noworodek w szpitalu jadla 70 ml, wiem bo pielegniarki wazyly ja przed i po karmieniu, ale tez przybierala po 100 gram na dzien, co wywolywalo szok , teraz w nocy je mniej, wiec mysle, ze waga sie unormuje, bo poki co to pucki ma , chyba zadna z dziewczynek, az takich nie miala, a kazda ladnie mi przybierala, i zadna jako niemowle szczupla nie byla, za to teraz chudzielce sa .
Wiec to nie od wagi tylko indywidualnie o dziecka zalezy.
Makeupistka az sie wystraszylam z tymi husteczkami, ale ja uzywam tylko w nocy, wiec powinno byc ok. jednak jakby cos takiego mialo miejsce, to producenta husteczek chyba do sadu bym pozwala, bo na nich nie pisze, ze do sporadycznego uzywania, tylko co dziennego..
Marika super, ze laktacja wrocila, a pijesz ta miete nadal??
Pytam, bo moze to ma zwiazek, mi polozna mowila, ze mieta hamuje laktacje..
Moja wczoraj w wozku spala, a jak bylismy pod drzwiami w domu juz, to sie budzila, ale mi to pasowalo nawet .
Dzis juz na wiekszych zakupach bylysmy, a teraz lezy w koszyczku, ale mruczy i prycha, pewno zaraz wstanie
Co do ubranek, nam rozmiar 56 juz sie nie dopina
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:26   #2335
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez marleen32 Pokaż wiadomość
Saj Gratulacje z okazji miesiaca :brawo:, my tez dzis do niemowlaczkow sie zaliczamy , choc oficjalnie dopiero o 13.29 .
wobec tego również gratulujemy miesiąca
no tak, rodziłyśmy obie tego samego dnia, tylko mi zaczęło się dzień wcześniej i urodziłam nad ranem
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:30   #2336
charmeuse_25
Raczkowanie
 
Avatar charmeuse_25
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom/Poznań
Wiadomości: 56
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Nam na ciemieniuszke pediatra poleciła smarować główkę parafina w płynie, potem czapeczka i tak do spania. Rano czesanko i po kilku dniach praktycznie znikła.
__________________
charmeuse_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:47   #2337
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

witam, my wczoraj na wizycie byłyśmy: mała waży 4500 grama.

No dostalismy na brzuszek dicoflor i debridat.

Ponadto zaszczepiona została tylko na żółtaczkę, bo lekarz stwierdził, że po tym zachłyśnięciu to on jednak skieruje jeszcze ją do poradni neurologicznej na obserwację i żeby tam stwierdzono czy ją można szczepić czy nie i czy normalnie w przychodni czy szczepienie pod obserwacją.

Wczoraj dałam małej ten dicoflor - odciągnęłam mleko do butelki i zmieszałam - akurat ryczała na jedzenie i jak jej wsadziłam tą butelkę to myślała że to smoczek i dalej w ryk - dopiero jak jej pociekło to zrobiła takie oczy zdziwione i wyssała prawie cała butelkę.

Najgorzej jest wieczorem bo ona usnąc za bardzo nie moze - uspia a potem zaczyna się zrywac machać nóżkami i rączkami i znów się budzi - to chyba kolki prawda?? - choć nie płacze za bardzo przy tym ale widzę że ją to mezczy bo chce spać a tutaj jej coś przeszkadza. mam nadzieję ze te ww. specyfiki jej pomogą choć debricol dopiero zaczniemy stosowac za 3 dni zeby naraz nie wprowadzać lekarstw.

Kraków - paskudna pogoda, śnieg z deszczem, ponuro ogolnie do ....

Aha kupiłam małej te rajstopki http://allegro.pl/wola-rajstopy-z-je...494491949.html sa na prawdę malutkie.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 12:06   #2338
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez gabishing Pokaż wiadomość
ciekawe co u La`Mbrii i dziewczyn z poczekalni i karinaa coś milczy...
hej...jestem, podczytuję ale jak chce sie odezwać- to akurat młody sie budzi i doopa...
teraz mam chwilę- mam nadzieję, że pośpi jeszcze bo dziś dał mi popalić w nocy- od 4 rano nie spał! usnąl jakieś pół godziny temu...

u mnie trochę ciężko- TŻ pracuje do późna, potem jak wróci do domu to i tak robi jakieś dodatkowe projekty, więc właściwie cały czas siedzę sama z małym- troche to wykańcza
wstaję w nocy też tylko ja, bo TŻ i tak chodzi jak z krzyża zdjęty przez nową pracę...do tej pory ratowała mnie moja mama- przyjeżdza jak tylko może (choć ma 150km do mnie) na dzień, czasem na dwa...

miałam napisać o porodzie- kurcze, jak sie cieszę że to juz za mną
było bardzo ciężko- w czwartek po południu dostałam skurczy, potem się wyciszyły na noc ale w piątek były już regularne i coraz częstsze, o 17 pojechałam na IP- przyjęli mnie, bo co prawda rozwarcia nie było, wody nie odeszły, ale skurcze co 4 minuty regularnie więc miało szybko się zacząć coś dziać...
cały piątek wieczór i noc- działo sie tylko tyle że miałam koszmarne skurcze co 4, potem co 2 minuty i rozwarcia- nic!
W sobotę nad ranem (chyba koło 6 rano) miałam rozwarcie na 1,5 cm i skurcze co 2 minuty.
Strasznie mnie bolało- przerzucali mnie z sali przedporodowej, na porodową taką z wanną- bo strasznie się darłam- bolało niesamowicie. Potem na patologię, znów na porodówkę itd
Od 9 rano był ze mna TŻ- do 22 miałam regularne skurcze co 2 minuty i żadnego postępu porodu, Tż wykłucił się z lekarzem że zostanie ze mną na noc- nie podali mi oxy, ani nie przebili pecherza więc nawet wody mi nie odeszły. Męczyłam się całą noc z tymi skurczami- darłam sie przeraźliwie podobno (ja tego nie pamiętam), potem cała niedziela tak samo- w końcu o 22 w niedzielę przyszedł jakiś "nowy" lekarz i wyprosiliśmy cesarkę.Własciwie to TŻ nie tyle wyprosił co powiedział lekarzowi, że jeśli mi nie są w stanie pomoc urodzić to on mnie wypisuje na własne życzenie i zabiera do innego szpitala, gdzie są lekarze którzy sie liczą z pacjentem- chyba to zadziałało, bo ani prośby, ani próby kupienia cesarki nic nie dawały.

Po 2 dniach "porodu" miałam rozwarcie ledwie na 2 cm, no a do terminu porodu 2 dni mi zostały (miałam termin na wtorek) więc chcieli mnie trzymać na patologii ciąży do wtorku z tymi bólami! TŻ zanim zrobili mi w koncu tą cesarkę- chodził do lekarzy,położnych- prosił, groził, w końcu się popłakał nawet...no bo to nie do pomyslenia cierpieć tyle czasu i mieć skurcze co 2 minuty przez dwie doby, a lekarze nic nie zrobią- znieczulenia mi nie chcieli dać bo dają dopiero od 3 cm rozwarcia cesarki nie chcieli zrobić- bo niby przed terminem byłam...masakra!
Sama cesarka- wybawienie...jak dostałam znieczulenie to się popłakałam ze szczescia że już nie boli.
W ogóle- nie sądziłam że coś może tak koszmarnie bolec- miałam tylko skurcze z pleców, do tego chyba jakoś moja dyskopatia zadziałała.
Niestety opieka poporodowa na Inflanckiej pozostawia tyle do życzenia, że szok....nie będę sie rozpisywać, ale np. usłyszałam od lekarzy że cesarkę zrobili nie z powodu mojego cierpienia tylko żeby mieć spokojną noc i żebym przestala się drzeć!
Poza tym położne na oddziale położniczym- wredne hetery. Byłam strasznie obolała- nie dawałam rady wstawać z łóżka sama- żadna małpa nie pomogła- dziewczyny z sali na której leżałam mnie podnosiły, albo podawały mi synka do karmienia.
Poza tym źle mnie odcewnikowano- miałam skurcz jakiś i nie robiłam siusiu prawie dwa dni-zgłaszałam lekarzowi,ale co z tego, dostałam urosept, a w końcu pęcherz nie wytrzymał i puścił- niestety akurat na łóżko oczywiście nasłuchałam sie że "to ta co sobie zażyczyła cesarkę się zsikała na łóżko, bo się nie chciało wstać do wc"...
no i ciągłe komentarze położnych- w stylu "no tak, woli sobie pospać niż dziecko nakarmić"- a prawda była taka, że spałam na siedząco,bo mnie tak wszystko bolało i bałam sie położyć na łóżko.
W sumie byłam w szpitalu 3 doby i mam nadzieję, ze kiedyś je zapomne, bo trauma niesamowita
Synek jest malizna- urodził się z wagą 3 kg, przy wypisie miał 2, 75kg i powolutku przybiera na wadze.
no i jakoś się ogarniam. Niestety powoli, bo tak jak pisałam jestem praktycznie sama całe dnie.
Pierwszy tydzień po przyjściu ze szpitala- sama nie dawałam rady dojść do wc, teraz już lepiej- nawet na spacery wychodzę, ale wszystko zajmuje mi 2 razy więcej czasu niż normalnie, bo nadal jestem obolała jak po zderzeniu z tirem- kręgosłup mam zjechany- ledwo chodzę, o noszeniu młodego nie ma mowy karmię na fotelu a np. podniesienie się z tego fotela i odłożenie młodego do łóżeczka to szczyt moich możliwości
Co prawda z dnia na dzień jest lepiej, no ale i tak czuję sie bardziej jak 80-letnia babcia niż jak młoda mama
Dlatego mało się udzielam- ogarnięcie młodego i siebie zajmuje mi większość czasu, a resztę- przyznaje bez bicia-przesypiam
ale powoli, powoli sie rozkręcam bedzie wiosna- będzie lepiej...
zostało mi z ciąży 1,5 kg i nawet mieszczę się w spodnie sprzed...tylko ten brzuch- galareta no i blizna boli.
Pytanie do "cesarek"-macie zgrubienie takie pod blizną?
bo nie wiem czy to normalne, czy tylko mi zostało- taki jakby zrost- ja mam grube na jakieś 1,5 cm może 1cm i chociaż brzuch robi sie coraz bardziej płaski, to to zgrubienie zostaje martwi mnie czy to tak juz na stałe czy zejdzie?
pozdrówki dla wszystkich mamusiek- postaram się udzielać coraz cześciej
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 12:15   #2339
s_a_j
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 854
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

matko boska co za przeżycia, coś strasznego, nie do pomyślenia bardzo bardzo współczuję; ja przy swoim też okropnie się wydzierałam, na drugi dzień nic nie mogłam mówić tak zdarłam gardło, ale mój poród przy Twoim to jakiś głupi pikuś;
przepraszam jeśli coś mylę, ale to Ty jesteś ta, której mama ciągle mówiła, jakie to ona miała straszne porody?
__________________
10.02.2011.
nasz synek jest już z nami
s_a_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 12:26   #2340
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

ło matko, co za wredny personel ............. bez większego komentarza
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.