Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-16, 18:17   #2881
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Justine po pierwsze jesli to ta 3 w 1 to 190zł to strasznie duzo. Zreszta jak na 5 w 1 też. Po drugie jak dla mnie - przepraszam jesli sie myle - lekarz ktory od razu stwierdza ze nie bedzie ci nic zapisywal na kartce tylko mowil na biezaco ile masz placic i za co, chce cie po prostu naciagnac na kase!
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 18:19   #2882
mika_am
Raczkowanie
 
Avatar mika_am
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 369
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
gabishing moje zdanie jest takie, że te wszystkie dodatkowe szczepienia np. rotawirusy, grypy i Bóg wie co jeszcze to tylko nabijanie kabzy producentom i nic więcej....Wiadomo, że każdy sam powinien decydować o tym czy szczepić czy nie i na co, ale po to jest forum, żeby wymieniać się spostrzeżeniami
Gdybyśmy się tak szczepili na wszystko co możliwie w końcu zatarcilibyśmy naturalną obronę organizmu.
A jeśli chodzi o lekarzy to niestety tak to jest w naszej służbie zdrowia że wszystko kuleje. Dlaczego nie zgłaszają takich przypadków?
Jeden z tych pediatrów zgłosił właśnie po Hexie powikłania i powiedział mi że już więcej tego nie zrobi bo miał później na głowie wszystkie możliwe instytucje zaczynając od sanepidu, pielęgniarki składały oświadczenia były sprawdzane itd.
Tak to niestety jest....oni wychodzą z założenia, że lepiej robić swoje i nie przejmować się za bardzo innymi problemami.
Cóż, gdyby każdy lekarz zgłaszał powikłania być może w Polsce też by ją wycofali tak jak w Niemczech

mysiopez piszesz, że Ci synek płacze a on taki grzeczniutki sobie leży Piękne zdjęcia

mika_am pewnie masz na recepcie dwa ale masz sobie wybrać jedną z tych. Bo to jest to samo, innego producenta,tylko Hexa ma dodatkowo WZWB.
Pentaxim jest 5w1 a Hexa 6w1

lilijka Infanrix DTp to ten którym ja szczepiłam ok. 60 zł, bł+tęż+krzt.
ja wiem że jest jedna do wyboru, chodziło mi o to że mam wpisaną Pentaxim a nie tą Infanrix IPV+Hib!Miałam nadzieje, że słyszałaś coś o Pentaximie, a moze któraś z Was nią szczepiła??

jejć moje dziecko śpi po 10 min!!! a najgorsze jest to że usypia z otwartmi oczami to jest tak, widzę że przestaje ruszać rączkami patrzy szeroko w jeden punkt, później oczka nieco mruży i i po chwili budzi się
mika_am jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 18:21   #2883
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie od mniej więcej tygodnia ( nawet ponad) problem... Mała nie robi regularnie kupek i się denerwują. Dzisiaj druga doba bez... Mam ten cały Debridat. Miałam go nie stosować, ale nie chcę, żeby się Mała męczyła... Jestem w kropce. Jak inaczej można jej pomóc? Czy coś co ja jem może to powodować?

BTW. Ja podaję Ali jeszcze do końca tego miesiąca Vita K i Devikap. Podajecie coś jeszcze? (Pomijając probiotyki i specyfiki typu Debridat, Delicol.)
Moja pediatra od 7. tygodnia każe podawać też witaminę C ("Cebion" w kropelkach).

Co do szczepionek - szczepiłam wczoraj refundowanymi, bo akurat tak mi doradziła większość moich znajomych. Odpukać, mały nie ma gorączki i zachowuje się zupełnie normalnie. Mam nadzieję, że nic się nie pojawi, tzn żadne niepokojące objawy ani teraz ani później.
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 18:22   #2884
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
biorę te same tabletki co w ciązy - mnie ginekolog powiedziała że do konca karmienia mam brać. Jeżeli karmisz piersią to na pewno musisz bo dziecko z ciebie wyciąga to wszystko.
Nieprawda ze karmiąc piersia trzeba brac witaminy... Ja nie brałam w ciazy, nie biorę teraz, wyniki mam bardzo dobre i lekarz nie kazal mi nic brac. Tak naprawde w wiekszosci przypadków wystarczy odpowiednia dieta... Czasami jednak ze wzgledu na problemy brzuszkowe malucha jest to trudniejsze.
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 18:48   #2885
mika_am
Raczkowanie
 
Avatar mika_am
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 369
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

anka_bzz- więc rezygnujesz z pentaximu??
Mariko- proszę o zaproszenie do klubu

cytrynko- współczuję stuacji z Karolkiem i babcią, make_up_istko a Tobie teściów
u mnie ojciec dziś pyta się jak ja mogę tak ciągle być z dzieckiem, i nawet nie przyjść po obiad pytam to co mam go zostawić i sobie pójść gdzieś! oni mieszkają na parterze ja na piętrze, osobne wejścia, są dni kiedy nie mogę wyjść do łazienki robię wszystko w biegu bo mały marudzi!
mika_am jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:00   #2886
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
karmisz piersią ??? i czy kupki były luxne czy raczej miał zaparcia.

No bo właśnie pediatra z ośrodka zapisała Małgosi debridat i dicoflor 30 . Ale byłam prywatnie u pediatry i zapisał mi dicolor i bobotic i powiedział żebym małej nie dawała debridatu bo on jest na zaparcia. Po tym boboticu mała nadal sie pręzy. Wczoraj co prawda ładnie kupki już zrobiła no ale dzisiaj znów się męczy i nie wiem co o tym myślec.

Nie wiem czy mozna dawać wszystkie 3 środki naraz - co prawda dicoflor to jest probiotyk wiec spoko ale nie wiem jak z debridatem i boboticiem.
karmie tylko piersia kupki ma luzne z grudkami tylko te baczki go meczyły a na debridacie pisze ze wspomaga prace jelit czyli na baczki tez jest jemu pomogło

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

koperco ja biore te same tabletki co w ciazy bo sa tez dla kobiet karmiacych a z tymi lekami to od dziecka zalezy
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:25   #2887
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

my juz po kapieli a malutka lubi siedziec w wodzie ,wcale nie płacze,dopiero kiedy ją wyjme ,pewnie jest jej zimno ale zaraz cieplutki ręczniczek i jest ok

bylysmy dzis na wizycie w szpitalu na badaniu sluchu.Wszystko oczywiscie jest w porzadku a mala cale badanie przespala i cala droge.

Potem odwiedzila nas lekarka ,i malutka wazy rowno 5 kg a ma 2 tyg i 2 dni wiec jest ok moj klocuszek ledwo nioslam ja dzis w foteliku

Zamowilam z ebaya ten Sab Simplex i mial byc oryginalny niemiecki a przyszedl czeski.Czy to jets podroba na serio bo ktoras z dziewczyn dzis pisala ze on nie skutkuje bo to podroby


Justina boze to mozna zbankurowac tyle kasy na same szczepienia

Wiecie co ja szczepilam Amelke w PL na te refundowane i nigdy zadnych powiklan nie mialysmy wiec nie wiem czy warto az tyle kasy wydawac ?Chyba wolalabym kupic cos dziecku ,przeciez te szczepionki co sa refundowane szkodzic nie moga .
Dobrze ze teraz nie mam tych dylematow i wszystko mamy w UK za darmo

Dziewczyny a zastanawiacie sie nad antykoncepcja? Ja nie bardzo toleruje tabletki i mysle nad spirala na3 lata ale nie znam nikogo kto by to stosowal i troche sie boje .


A i przyszedl dzis ten zamowiony album Dziewczynka -jest bardzo fajny,polecam
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 19:27   #2888
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Koperco Pokaż wiadomość
dziewczyny Wy bierzecie tabletki dla matek karmiących i w ciąży??bo mi pediatra kazał i sama nie wiem czy brać czy nie..

Piorę PregnaPlus (to, co w ciąży). Ginekolog poleciła mi Femibion 2, ale drogie to to strasznie. Mówiła, że mogę sobie na zmianę kupować raz to, raz to. Aktualnie to ledwo pamiętam, żeby moje anty brać.
Przy okazji - bierze już któraś w Was tabsy anty? Bo ja od 8 dni biorę tę całą Azalię i zauważyłam, że mi bardziej włosy wypadają. Nie wiem, czy nie odstawię. Zwłaszcza, że seksu teraz jak na lekarstwo.


Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
w sumie bobotic stosujemy dopiero od przedwczoraj wieczora. Na pewno jest troche lepiej bo nie ma takich pienistych kupek ale pręży się dalej zeby je zrobić. Żal mi bo lekarz powiedział ze ma lekką przepuklinę pepowinową i ja myślę że własnie od tego, bo mała prawie nie płacze wiec od płaczu wykluczam.

On powiedział ze debridat jest na zaparcia. W sumie teraz nie wiem moze u małego dziecka zaparcia nie oznaczają twardej kupki tylko jak nie moze zrobić nawet lxnej - nie wiecie jak to jest??

Moja też ma przepuklinę. Nam wszyscy każą na brzuszek ją układać. Słyszałaś o plastrowaniu pępka?

My dostaliśmy Debridat na kolki.


Cytat:
Napisane przez Justine1988 Pokaż wiadomość
Masz na myśli przykład moich rodziców???Racja...zdarza się niestety.
Masz racje, że są szczepienia na NFZ.Ale u nas jest tak ze na Nfz dziecko dostaje aż 10 ukłuć a jak skojarzone to się płaci ale dziecko jest tylko 3 razy kute. Ja jednak mimo tego, że nieprzelewa nam się i nie jest łatwo ale myśle , że to dobry cel na który przeznaczymy becikowe. Jak można ulżyc dziecku w bólu to ja zrobie wszystko.
Dobra uciekam kąpac moje baby

Wiesz co... Twój może też. Ale nasłuchałam się trochę, bo siostra mojego TŻa pracowała w DPSie. Kiedyś poprosiła mnie, żeby poszła pomóc jej z dziećmi na takim naszym lokalnym fastiwalu. Potem pytałam ją co to za przypadki, skąd się tam te dzieci wzięły itp. Wyobraź sobie, że ojciec potrafił rzucić 9-miesięczną córką o ścianę bo płakała! Inną dziewczynkę matka w niemowlęctwie faszerowała jakimiś psychotropami czy środkami na uspokojenie... bo płakała.


Cytat:
Napisane przez mika_am Pokaż wiadomość
ja wiem że jest jedna do wyboru, chodziło mi o to że mam wpisaną Pentaxim a nie tą Infanrix IPV+Hib!Miałam nadzieje, że słyszałaś coś o Pentaximie, a moze któraś z Was nią szczepiła??
Pentaxim jest 5x1 i właśnie alternatywą jest Infanrix IPV+Hib bodajże.Czyli 5w1 są dwie.
Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Moja pediatra od 7. tygodnia każe podawać też witaminę C ("Cebion" w kropelkach).
Ja niby też Cebion mam w domu, ale nie podaję tak regularnie. Sama nie wiem, czy to konieczne?

Cytat:
Napisane przez mika_am Pokaż wiadomość
anka_bzz- więc rezygnujesz z pentaximu??
Pentaxim na pewno nie. Powiem Ci szczerze, że się nawet nad refundowanymi zastanawiam...

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2011-03-16 o 19:32 Powód: literowka
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:48   #2889
Justine1988
Zadomowienie
 
Avatar Justine1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 496
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
Justine po pierwsze jesli to ta 3 w 1 to 190zł to strasznie duzo. Zreszta jak na 5 w 1 też. Po drugie jak dla mnie - przepraszam jesli sie myle - lekarz ktory od razu stwierdza ze nie bedzie ci nic zapisywal na kartce tylko mowil na biezaco ile masz placic i za co, chce cie po prostu naciagnac na kase!
Tak dużo, zgadzam się ale ja to nie mam porównania więc byłam pewna, że to normalna cena.
A co do tego nie zapisywania to sorki mój błąd źle sie wyraziłam. Ja nie zapisywałam bo uznałam , że na bieżąco bedzie mi mówił co i jak. Tak tez pielęgniarka mi w książeczce zapisała pierwsze dwa szczepienia i ich termin i załozyłam ze tak bedzie na bieżąco pisała, co wizyta to zapisze kolejne szczepienia kiedy i za ile.

A czemu uwazasz ze 190 zł to dużo???A U Ciebie ile to kosztuje? A Gabrysie już szczepiłas przeciw czemus? Na NFZ?

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Piorę PregnaPlus (to, co w ciąży). Ginekolog poleciła mi Femibion 2, ale drogie to to strasznie. Mówiła, że mogę sobie na zmianę kupować raz to, raz to. Aktualnie to ledwo pamiętam, żeby moje anty brać.
Przy okazji - bierze już któraś w Was tabsy anty? Bo ja od 8 dni biorę tę całą Azalię i zauważyłam, że mi bardziej włosy wypadają. Nie wiem, czy nie odstawię. Zwłaszcza, że seksu teraz jak na lekarstwo.




Moja też ma przepuklinę. Nam wszyscy każą na brzuszek ją układać. Słyszałaś o plastrowaniu pępka?

My dostaliśmy Debridat na kolki.




Wiesz co... Twój może też. Ale nasłuchałam się trochę, bo siostra mojego TŻa pracowała w DPSie. Kiedyś poprosiła mnie, żeby poszła pomóc jej z dziećmi na takim naszym lokalnym fastiwalu. Potem pytałam ją co to za przypadki, skąd się tam te dzieci wzięły itp. Wyobraź sobie, że ojciec potrafił rzucić 9-miesięczną córką o ścianę bo płakała! Inną dziewczynkę matka w niemowlęctwie faszerowała jakimiś psychotropami czy środkami na uspokojenie... bo płakała.



Pentaxim jest 5x1 i właśnie alternatywą jest Infanrix IPV+Hib bodajże.Czyli 5w1 są dwie.


Ja niby też Cebion mam w domu, ale nie podaję tak regularnie. Sama nie wiem, czy to konieczne?


Pentaxim na pewno nie. Powiem Ci szczerze, że się nawet nad refundowanymi zastanawiam...
Ale tragedie. jak tak można. jak słysze o takich przypadkach , o takim traktowaniu dzieci to mnie normalnie krew zalewa. Nie rozumiem takiego postępowania i nigdy nie zrozumiem. jak mozna krzywdzić tak bestialsko drugiego człowieka i to jeszcze własne rodzone dziecko. masakra
__________________

Nasze marzenie się spełniło JESTEŚMY RODZICAMI

24.02.2011 r.
dzień narodzin naszej córeczki

Nadia:
http://www.suwaczek.pl/cache/7ac096c94e.png
Justine1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:50   #2890
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez e_rosa Pokaż wiadomość
na bebilon pepti bo ma skaze białkową podobno, a jeszczez z tym mlekiem też miałam problem bo Tomek co zjadł i odbiło mu się to połowa mleka lądowała na pieluszce, dwa razy zdażyło się że spał w wózku spokojnie i ni z tąd ni z owąt mleko zaczeło mu nosem wylatywać, na szczęście że akurat raz ja a raz mama była przy wózku. Teraz kupiłam nutriton (substancja zagęszczająca do mleka) bo tamto mleko jest strasznie rzadkie i mi się wydaje bardzo "poślizgowe", a z nutritonem małemu wszytko siada elegancko i jeszzce się mu nie zdarzyło ulać.
oo a jak z kupkami? bo mati bardzo rzadko robi po pepti :/ co 2 - 2,5 dnia :/ konsystencja ok. pediatra mówi ze ok.
moj na szczescie nie ulewa - sluzy mu to mleko - lepiej spi, lepiej zasypia

Justine - drogie te szczepionki u Ciebie. My za pneumo 270, rota 300, skojarzona 110 [ceny niższe w przychodni niz w aptece, wiec my bez recepty]. przy tych cenach wychodzi 2120 zdaje się za wszystko.


Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Moja też ma przepuklinę. Nam wszyscy każą na brzuszek ją układać. Słyszałaś o plastrowaniu pępka?
mozna nakleic na pepek plaster, podobno są jakieś specjalne do przepukliny, ale moja mam siostrze zwyklym zaklejała i się wkląsł


Muron - Ty zdaje się masz filtr do wody. Brita? mam takie pyt - na ile styka taki wkład do tego dzbanka? czy po przefiltrowaniu można już pić taką kranówę?
właśnie wyczaiłam że są różne rodzaje tych dzbanków brita... :/
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 19:53   #2891
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dziewczyny ja już Wam wysłałam zaproszenia dzisiaj popołudniu Sprawdźcie dobrze bo ponoć nie ma ich w skrzynkach.

Justine Tutaj na stronie są kalendarze szczepień, na dole są odnośniki włącz sobie 0-3 lat i przeanalizuj co i jak.
http://www.szczepienia.pl/KalendarzSzczepien.aspx
Nie wiem na co planujesz zaszczepić Nadię, ale nie przesadzałabym z ilością tych szczepień. O rota mam takie samo zdanie jak lekarz.
Ja szczepiłam refundowanym pakietem oprócz bł+też+krzt. który wykupiłam za 60 zł.
Czyli tak w 2 miesiącu życia Sara miała podaną drugą dawkę WZWB (powinna mieć tez podany bł+też+krzt, ale odroczyłam na później)
I tak w 3 miesiącu miała podaną wykupioną przeze mnie bł+też+krzt oraz refundowane polio i Hib
Teraz pod koniec marca pójdziemy na kolejną dawkę bł+też+krzt oraz polio i Hib.
Jeżeli chcesz zaczepić na penomo to możesz zacząć teraz razem z powtórką WZWB albo później, bo tę szczepionkę można w każdym momencie zacząć, nawet przed pójściem do przedszkola.

USG bioderek na sierpień??? Matko jedyna co za termin Myśmy zaczęli szukać najbliższego terminu na NFZ jak tylko się Sara urodziła.

iga9 zazdroszczę tego kina

s_a_j genialny ten Twój synuś

mika_am nie chcę za bardzo wypowiadać się na temat tych szczepionek o będziecie mnie posądzały o jakieś czarne interesy Czytałam o tym wszystkim bardzo dużo zanim zaszczepiłam Sarę i nie polecałabym Pentaximu, lepszy Infanrix IPV+Hib jeśli chcesz szczepić skojarzoną.
Pentaxim w 2008 był wycofany z obiegu bo coś tam w nim wykryli. Jedna partia co prawda ale była taka historia.
Jednak ani w Pentaximie ani w Infanrixie nie ma rtęci, więc ok.

Co robisz jak tak po przymrużeniu oczek znów otwiera?
Bo z tego co opisujesz to ma prawidłowy rytm zasypiania. Jak otworzy oczy nie bierzesz przypadkiem na ręce?
Niemowlaki zasypiają właśnie tak jak piszesz, uspakajają się, potem patrzą w jeden punkt (nazywa się to siedmiomilowe spojrzenie) i zamykają oczka, żeby znowu je otworzyć i tak kilka razy aż w końcu odpłyną
Spróbuj poczekać jakiś czas, a jak się denerwuje pogłaskaj po główce, daj smoczka.

Koperco jeśli odżywiasz się zdrowo nie musisz brać żadnych witamin, nawet jak karmisz piersią. Ja w ciąży nie brałam i teraz też nie biorę a wyniki są ok. W ciąży nawet mi hemoglobina urosła pod koniec.

anka_bzzz ja oprócz wit. D daje teraz Małej wit. C w kropelkach żeby ją troszkę wzmocnić bo co chwilę ktoś chodzi i roznosi zarazki. Od wit. C nic jej nie będzie a jak będzie miała za dużo to wysiusia

O teściach, babciach się nie wypowiadam bo ja sama mam serdecznie dość.....

A ja znów zaszalałam z butami....Jej, jak Mała się tak nauczy to będziemy musieli dobudówkę postawić na nasze papcie

I dodaje mojego kochanego żółwika
A propo leżenia na brzuszku, nie każde dziecko to lubi. Sara też za bardzo nie chciała jak miała miesiąc czy dwa. Dopiero teraz jak sztywno trzyma główkę i umie dłużej wspierać się na rączkach to poleży tak, szczególnie kiedy ma zabawkę przed sobą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1510023321.jpg (9,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1510023530.jpg (10,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1510023564.jpg (11,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aukcja-34.jpg (57,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4936zz.jpg (54,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4940z.jpg (55,0 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez MARIKA.S
Czas edycji: 2011-03-16 o 20:07
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 20:07   #2892
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

faktycznie macie przekichane z tymi terminami. w przychodni na nasz rejon, przy zapisywaniu sie babka poinformowała, ze terminy mają wolne na nastepny [od mojego telefonu] tydzien

MARIKA - butki cuudne
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:26   #2893
dewi
Rozeznanie
 
Avatar dewi
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 570
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

witam wieczorową porą...

jakos mi się dzisiaj udało wszystko ogarnąć... Tż popołudniu w pracy więc sama daję radę..
dzieci w łóżkach już od godzinki a ja leżakuje i odpoczywam, pobudkę mi dzisiaj zrobili o 5 wiec nie mam juz sil...
synus dzis pierwsza nocke spi w spiworku który własnie dzisiaj przyszedł może bedzie wreszcie spał chodź troszkę przykryty...

u nas na usg bioderek czeka sie ok 3 tyg...

dzisiaj moja siostra cioteczna urodziła córeczkę, zdrowiutka i śliczna aż sie popłakałam gdy usłyszałam ze to juz.... jakas sentymentalna sie zrobilam...

ależ cudne te buciki....
__________________
Blanka 12.01.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8rib2inzgqmx.png
dewi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:26   #2894
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Padam na twarz, mala dala popalic, czy mozliwe ze to juz skok rozwojowy?? Czy za szybko - jutro skonczymy miesiac! Mala spala tylko na spacerze a tak ciagle chciala jesc... Moze glodna bo pokarmu malo...

gabishing mala od poczatku nie znosi rozka, spi w spiworku w nocy w dzien raczej pod kocykiem, staramy sie nosic na zabke, na brzuszku jak klade to tez. Ach i mialam pisac wczesniej dziekuje za pocieszenie odnosnie rany, moze rzeczywiscie sie wszystko jeszcze "poszerzy"
LadySith a gdzie kupilas takie ceratkowe majteczki??
stalowamagnolio nie zgodze sie, moj brat stosowal i dzialaly swietnie, zreszta z tego co wiem sklad jest ten sam co w niemieckim. U nas tez dziala niezle, a przy okazji znalazlam czeska apteke gdzie mozna je kupic internetowo
http://www.docsimon.pl/fees.php
mariko a czy i ja moge dolaczyc do klubu, wiem ze dopiero od grudnia jestem, ale staram sie pisac i czytac na biezaco - ech przepraszam, wlasnie zauwazylam zaproszenie, gapa ze mnie, dziekuje bardzo
cytrynko dolaczam do zdolowanych, ja mialam dzien taki ze chcialam zostawic mala trzasnac drzwiami i nie wracac... maz wrocil to sie na niego wydarlam, ze ma uspac mala bo ja mam juz dosc i zadnej cierpliwosci, po chwili mowi mi "ona chce jesc" no myslalam ze zamorduje, ale poszlam dalam cyca i zasnela ufffffffff ach i tez mialam dzis gosci ktorzy "wiedza lepiej"
no i poklocilam sie z mama, dziewczynki kupilam szatke do chrztu ta
http://allegro.pl/chrzest-szatka-do-...477571031.html
a ponoc to mialo byc ubranko .... a nie kwadratowa szatka
Justyna polecam ten http://abrakadabra.sklep.pl/?p0=56&p1=57&p2=85&o=2474

Wracam do czytania Was bo niezle naskrobalyscie

Edytowane przez ligotka
Czas edycji: 2011-03-16 o 20:37
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:32   #2895
madelinem
Zadomowienie
 
Avatar madelinem
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ♥ skraj Świata
Wiadomości: 1 639
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a zastanawiacie sie nad antykoncepcja? Ja nie bardzo toleruje tabletki i mysle nad spirala na3 lata ale nie znam nikogo kto by to stosowal i troche sie boje .


A i przyszedl dzis ten zamowiony album Dziewczynka -jest bardzo fajny,polecam
Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Piorę PregnaPlus (to, co w ciąży). Ginekolog poleciła mi Femibion 2, ale drogie to to strasznie. Mówiła, że mogę sobie na zmianę kupować raz to, raz to. Aktualnie to ledwo pamiętam, żeby moje anty brać.
Przy okazji - bierze już któraś w Was tabsy anty? Bo ja od 8 dni biorę tę całą Azalię i zauważyłam, że mi bardziej włosy wypadają. Nie wiem, czy nie odstawię. Zwłaszcza, że seksu teraz jak na lekarstwo.
(..)
ja już biorę tabsy, cilest, ale nie karmię. nic innego nie chciałam....

właśnie, zapomniałam o tym albumie, miałam zamówić... skleroza

Sara cudna i jaka duża...

a mi dziś Milena daje popalić, mało śpi, a jak się znudzi to płacze... najlepiej jej na rączkach u mnie, no ale ile można...
madelinem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:32   #2896
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

ligotko - w kazdym sklepie dziecięcym będą, dałam 7 zł [takie majteczki jak do pieluch tetrowych]
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:38   #2897
mika_am
Raczkowanie
 
Avatar mika_am
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 369
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja już Wam wysłałam zaproszenia dzisiaj popołudniu Sprawdźcie dobrze bo ponoć nie ma ich w skrzynkach.

Justine Tutaj na stronie są kalendarze szczepień, na dole są odnośniki włącz sobie 0-3 lat i przeanalizuj co i jak.
http://www.szczepienia.pl/KalendarzSzczepien.aspx
Nie wiem na co planujesz zaszczepić Nadię, ale nie przesadzałabym z ilością tych szczepień. O rota mam takie samo zdanie jak lekarz.
Ja szczepiłam refundowanym pakietem oprócz bł+też+krzt. który wykupiłam za 60 zł.
Czyli tak w 2 miesiącu życia Sara miała podaną drugą dawkę WZWB (powinna mieć tez podany bł+też+krzt, ale odroczyłam na później)
I tak w 3 miesiącu miała podaną wykupioną przeze mnie bł+też+krzt oraz refundowane polio i Hib
Teraz pod koniec marca pójdziemy na kolejną dawkę bł+też+krzt oraz polio i Hib.
Jeżeli chcesz zaczepić na penomo to możesz zacząć teraz razem z powtórką WZWB albo później, bo tę szczepionkę można w każdym momencie zacząć, nawet przed pójściem do przedszkola.

USG bioderek na sierpień??? Matko jedyna co za termin Myśmy zaczęli szukać najbliższego terminu na NFZ jak tylko się Sara urodziła.

iga9 zazdroszczę tego kina

s_a_j genialny ten Twój synuś

mika_am nie chcę za bardzo wypowiadać się na temat tych szczepionek o będziecie mnie posądzały o jakieś czarne interesy Czytałam o tym wszystkim bardzo dużo zanim zaszczepiłam Sarę i nie polecałabym Pentaximu, lepszy Infanrix IPV+Hib jeśli chcesz szczepić skojarzoną.
Pentaxim w 2008 był wycofany z obiegu bo coś tam w nim wykryli. Jedna partia co prawda ale była taka historia.
Jednak ani w Pentaximie ani w Infanrixie nie ma rtęci, więc ok.

Co robisz jak tak po przymrużeniu oczek znów otwiera?
Bo z tego co opisujesz to ma prawidłowy rytm zasypiania. Jak otworzy oczy nie bierzesz przypadkiem na ręce?
Niemowlaki zasypiają właśnie tak jak piszesz, uspakajają się, potem patrzą w jeden punkt (nazywa się to siedmiomilowe spojrzenie) i zamykają oczka, żeby znowu je otworzyć i tak kilka razy aż w końcu odpłyną
Spróbuj poczekać jakiś czas, a jak się denerwuje pogłaskaj po główce, daj smoczka.

Koperco jeśli odżywiasz się zdrowo nie musisz brać żadnych witamin, nawet jak karmisz piersią. Ja w ciąży nie brałam i teraz też nie biorę a wyniki są ok. W ciąży nawet mi hemoglobina urosła pod koniec.

anka_bzzz ja oprócz wit. D daje teraz Małej wit. C w kropelkach żeby ją troszkę wzmocnić bo co chwilę ktoś chodzi i roznosi zarazki. Od wit. C nic jej nie będzie a jak będzie miała za dużo to wysiusia

O teściach, babciach się nie wypowiadam bo ja sama mam serdecznie dość.....

A ja znów zaszalałam z butami....Jej, jak Mała się tak nauczy to będziemy musieli dobudówkę postawić na nasze papcie

I dodaje mojego kochanego żółwika
A propo leżenia na brzuszku, nie każde dziecko to lubi. Sara też za bardzo nie chciała jak miała miesiąc czy dwa. Dopiero teraz jak sztywno trzyma główkę i umie dłużej wspierać się na rączkach to poleży tak, szczególnie kiedy ma zabawkę przed sobą
hmm nie widze tego zaproszenia weszłam w ustawienia i kluby i nie wiem jak dalej??

no właśnie ja odrazu odrzuciłam Pentaxim bo natknełam się na taką historię, nastawiłam sie na heksa, ale jak marlen napisała że w Niemczech wycofano to zbladłam i teraz analizuję jeszcze refundowane lub pentaxim!Wiem, że nikt mi nie zagwarantuje, że po każdej z tych szczepionek nic dziecku się nie stanie, ale przed wyborem wolę zapytać czy ktoś miał do czynienia z dziećmi szczepionymi tymi szczepionkami, bo mam wrażenie że na innych forach manipulują firmy farmaceutyczne!także dziękuje za każdą informację!

a co do mojego synka, to jak się tak budzi to ja go kołysze, bądź jeżdżę wózkiem, albo śpiewam głaskając po głowie, ale on tak potrafi po kilka razy i wkońcu się budzi z płaczem!dziś zauważyłam, że lubi jeździć po wertepach- tzn. jeżdżę wózkiem po dywanie, tak by go telepało wtedy właśnie zasypia na 10min! tak samo ze spacerami, jeśli jeździmy śpi sobie, choć czujnie z otwartym okiem, gdy wracamy do domu 5 min i po śnie!

Mariko te kozaczki, zakochałam się śliczne



przepraszam, już znalazłam zaproszenie

Edytowane przez mika_am
Czas edycji: 2011-03-16 o 20:44
mika_am jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:45   #2898
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez Koperco Pokaż wiadomość
dziewczyny Wy bierzecie tabletki dla matek karmiących i w ciąży??bo mi pediatra kazał i sama nie wiem czy brać czy nie..
Ja akurat biorę te co w ciąży + duża dawka wapnia, ale to ze względu na bardzo ograniczoną dietę przy karmieniu - bez tego nic by już ze mnie nie zostało taka wyssana jestem

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Moja pediatra od 7. tygodnia każe podawać też witaminę C ("Cebion" w kropelkach).
Mi pediatra kazała podawać przez tydzień co 2 dni po 2 krople dopiero jak po badaniu moczu wyszło mu za wysokie ph (8 zamiast górnej normy 7,5).

Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
bylysmy dzis na wizycie w szpitalu na badaniu sluchu.Wszystko oczywiscie jest w porzadku a mala cale badanie przespala i cala droge
A jak dokładnie wyglądało to badanie? My jesteśmy zapisani na kwiecień - wcześnie rano. Robiłaś, bo były jakieś wskazania? U mnie są na wszelki wypadek, bo są osoby niesłyszące w rodzinie. Te przesiewowe pierwsze badania słuchu w szpitalu wyszły nam ok.

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
Muron - Ty zdaje się masz filtr do wody. Brita? mam takie pyt - na ile styka taki wkład do tego dzbanka? czy po przefiltrowaniu można już pić taką kranówę?
właśnie wyczaiłam że są różne rodzaje tych dzbanków brita... :/
Może ja pomogę, bo używam filtrów Brita - Maxtra (kupuję raz na pół roku na All - dużo taniej wychodzi). Filtr starcza na 4 tyg. - jak wcześniej oboje spędzaliśmy dużo czasu w pracy to nawet na dłużej. My piliśmy też tą wodę bez gotowania - TŻ cały czas pije. Gotuję na niej zupy i wszelkie picie - duży + to zero kamienia w czajniku. Ja w ciąży i teraz pijam już prawdziwą wodę mineralną - ew. taką wzbogaconą jodem, a na tej z filtra wszystko gotuję. Osobiście polecam.
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 20:49   #2899
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

iga - dzięki za info
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 21:15   #2900
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Justine u nas 5 w 1 kosztuje 120zł. Jesli masz mozliwosc to nie kupuj w aptece tylko zamow w przychodni - zazwyczaj wychodzi taniej. Podali jeszcze na nfz małej druga dawke WZW. Na nic innego nie szczepie. Rota to wg mnie strata pieniedzy. Nie slyszalam o tym szczepieniu ani jednej dobrej opinii...
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 21:19   #2901
Stokrotka81
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotka81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 152
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Moja też ma przepuklinę. Nam wszyscy każą na brzuszek ją układać. Słyszałaś o plastrowaniu pępka?

my przepukline mieliśmy u synka... i plastrowalismy takim grubym plastrem ,u nas pomoglo - i mimo ze przepulkina byla wielka, to dosc szybko sie wchłoneło- wyglada to tak:
Załącznik 3825608

podobno przepuklina robi sie u wczesniakow i rozwrzeszczanych dzieci... moj byl strasznie rozwrzeszczany...
__________________

Edytowane przez Stokrotka81
Czas edycji: 2011-04-07 o 15:04
Stokrotka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 21:28   #2902
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość


Moja też ma przepuklinę. Nam wszyscy każą na brzuszek ją układać. Słyszałaś o plastrowaniu pępka?

nie słyszałam\


Cytat:
Napisane przez agape Pokaż wiadomość
karmie tylko piersia kupki ma luzne z grudkami tylko te baczki go meczyły a na debridacie pisze ze wspomaga prace jelit czyli na baczki tez jest jemu pomogło
dzieki. jeszcze podam jej ten bobotic przez kilka dni jak sie nie poprawi to przejde nas debridat

Cytat:
Napisane przez Stokrotka81 Pokaż wiadomość
my przepukline mieliśmy u synka... i plastrowalismy takim grubym plastrem ,u nas pomoglo - i mimo ze przepulkina byla wielka, to dosc szybko sie wchłoneło- wyglada to tak:
Załącznik 3825608

podobno przepuklina robi sie u wczesniakow i rozwrzeszczanych dzieci... moj byl strasznie rozwrzeszczany...
mojas ani nie wczesniak ani nie rozwrezwszczana
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 21:50   #2903
Supernovaja
Raczkowanie
 
Avatar Supernovaja
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 369
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez mysiopez Pokaż wiadomość
witam!
nie mam czasu wchodzic, bo moj synek ciągle płacze... oczywiście jak go na rekach nie nosze.

a od rana walczy z kupą..prezy się i nic...
u nas to samo, teraz zasnął, bo był zmęczony kolką i nie spał od 18tej a my na kupke podajemy troche herbaty mietowej cienkiej takiej bez cukru i maly dzielnie cisnie

dzieki dziewczyny za mile slowa, gdyby ktoras chetna chciala sie zajac na 3h to chetnie podrzuce dzisiaj mialam teksanska masakre, dwojka ryczala naraz nic tylko sobie w leb strzelic

aha no i dzis konczymy miesiac bylismy u pani doktor, na katarek juz wczoraj ku[ilismy sterimar (polecam) jeszcze dostalismy nasivin, ale nie mamy co panikowac, w gratisie jednak mamy jeszcze jedno lekarstwo-na plesniawki bo sie okazalo, ze maly ma, jutro jak odsapne musze meli w dziuba spojrzec czy nie ma, bo moj mąż podłapał od małego lece sie kapac poki male spi aaaa i dziekuje za zaproszenie milego wieczoru i spokojnych nocek dziewczyny
Supernovaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 22:33   #2904
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

przed nami po-szczepionkowa nocka z gorączką... mam nadzieję ze młody bedzie śpiochał...
dobrej nocki
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-16, 22:50   #2905
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
mozna nakleic na pepek plaster, podobno są jakieś specjalne do przepukliny, ale moja mam siostrze zwyklym zaklejała i się wkląsł

Takim małym, zwykłym? I nic się nie działo typu odparzenie, wysypka? To było zalecenie lekarza, czy tak po prostu się jej pępek nie podobał. Ile pytań.


Cytat:
Napisane przez MARIKA.S Pokaż wiadomość
anka_bzzz ja oprócz wit. D daje teraz Małej wit. C w kropelkach żeby ją troszkę wzmocnić bo co chwilę ktoś chodzi i roznosi zarazki. Od wit. C nic jej nie będzie a jak będzie miała za dużo to wysiusia

A ja znów zaszalałam z butami....Jej, jak Mała się tak nauczy to będziemy musieli dobudówkę postawić na nasze papcie

Ok, spróbuję dać Cebion co drugi dzień.
Kozaczki po prostu boskie Też takie chcę!
A Sara śliczna dziewczynka. Moją też nazywam Żółwikiem jak na brzuszku główkę dźwiga. A mój ojciec wszystkie niemowlaki nazywa Kaliszami, ale o tym już była mowa.


Cytat:
Napisane przez madelinem Pokaż wiadomość
ja już biorę tabsy, cilest, ale nie karmię. nic innego nie chciałam....
Azalia jest właśnie dla karmiących. Poza wypadaniem włosów dziś oczywiście pojawiło się krwawienie... Nie wiem, czy nie poprosić o zmianę tabsów.
Cytat:
Napisane przez Stokrotka81 Pokaż wiadomość
my przepukline mieliśmy u synka... i plastrowalismy takim grubym plastrem ,u nas pomoglo - i mimo ze przepulkina byla wielka, to dosc szybko sie wchłoneło- wyglada to tak:
Załącznik 3825608

podobno przepuklina robi sie u wczesniakow i rozwrzeszczanych dzieci... moj byl strasznie rozwrzeszczany...
Moja ani wcześniak, ani rozwrzeszczana jakoś nadmiernie nie jest. I zalecił to lekarz? Jak duży był synek? Bo nam niby pediatra powiedziała, żeby obserwować, a jak do roku czasu się nie wchłonie to trzeba będzie działać. Nadmieniła też coś o plastrach, ale to od nas zależy. I teraz nie wiem, czy kupować, czy poczekać. Ostatnio wydaje mi się mniejsza, więc jeszcze parę tygodni odczekam.

Dziewczyny, które mają ośmiornicę Lamaze - warto?


Dobranoc.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 00:53   #2906
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Anka_bzzz po pierwsze podobno przy tych tabletkach jednoskładnikowych bardzo często skutkiem ubocznym jest nieregularne krwawienie lub plamienie - wiem że u jednych jest ono baaardzo rzadko a u innych znowu często i to w sumie mnie w koncu tak odstraszyło, ze poki co odlozylam tabletki do szafki Po drugie, czesto dopiero po 2-3 miesiacach ich brania wszystko sie w miare wyjasnia, organizm przyzwyczaja i dopiero wtedy warto sie zastanowic nad ewentualna zmiana tabletek, bo moze sie okazac ze czeste krwawienie jest tylko na poczatku ich brania a potem jest ok i zmiana nie pomoze. A w ogole to zdaje sie ze jedyna alternatywa jest Cerazette, ale jak tak czytam w necie opinie to chyba Azalie ma lepsze... Ja dostalam recepte na Cerazette i chyba zaczne brac dopiero gdy przestane tak regularnie czesto karmic. Poki co wystarcza mi gumki...
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 01:32   #2907
Louboutinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 347
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

witam sie z wami bardzo późną lub bardzo wczesną porą w zaleznosci jak kto przyjmuje 2 na zegarze w nocy..

robię sobie pierwszą nieprzespaną (no chyba że zasnę) noc odkąd maly się urodził.. moje sloneczko mialo dzisiaj szczepionki i to jest tego powodem..
jest wszystko ok, nie ma gorączki, nie placze, śpi spokojnie tylko na żarełko się obudził okolo północy czyli wg ustalonego mu planu dnia.. ale i tak jakoś się boję i wolę trochę poczuwać
poza tym będę mogła w końcu powiedzieć ze zarwalam nocke przez niego..choć bardziej przez siebie..bo to ja się boję o niego a on sobie smacznie śpi

tak więc laseczki ja po wielu analizach, artykułach, wiadomosciach od znanych mi lekarzy i poloznej oraz marice zaszczepiłam malego na NFZ

w przychodni patrzyli sie na mnie jak na wyrodną matkę.. bo jak mnie zobaczyla pielegniarka na poczekalni i spytala czy na szczepienie.. to od razu stwierdzila ze dzisiaj nie zrobimy bo trzeba szczepionkę wykupic.. a ja na to ze nie bo ja chcę refundowane tylko jedną zastępczą (tą co marika) ... ale oczywiscie po wielkich dyskusjach i wyjasnieniach nie dali mi tej szczepionki zastepczej tylko wszystko na nfz bo mi sie juz z nimi gadac nie chcialo ze tak mozna..
ale widzę że straszne parcie jest w przychodniach na te 5w1.. (ciekawe czemu ..)
ale się nie dalam przekonać i g.. mnie obchodzi co sobie pomysleli o mnie.. fakt faktem ze na te szczepionki z nfz czekalam z jakimis cyganami..ale co tam.. to nie kwestia oszczedzania na dziecku tylko zdobyta wiedza o szczepieniach mnie przekonala na ter refundowane..

wcale zle nie bylo.. no moze po tym jak mialam dyskusje ze niechce 5w1 tylko zamiennik tej potrójnej i ze twardo obstawalam przy swoim oraz tlumaczylam ze moge dostac ten zamiennik bo wiem ze tak inni szczepią.. a ona mi caly czas trula ze sie nie da bo to cos tam cos tam dla dzieci z chorobami neurologicznymi..no i babsko sie chyba rozjuszylo i zlosliwie podala malemu tak te szczepionki jakby rzutką rzucala..no masakra .. ale maly tez jej nie dal powodow do radosci bo zaplakal przy tych chamskich wkłuciach na chwile a jak go ubieralam to juz nie plakal aż się zdziwila ..
następnym razem to nie szczepionki ale pielgniarke opłacę by po prostu zrobila to fachowo i bezboleśnie.. bo widzialam jak maly w szpitalu dostal od jednej babeczki tak sprytnie ze nawet nie zaplakal..

z platnych to zastanawiam sie nad pneumokokami .. ale to i tak jeszcze nie teraz bede go na to szczepic..

Cytat:
Napisane przez Justine1988 Pokaż wiadomość
...
Masz racje, że są szczepienia na NFZ.Ale u nas jest tak ze na Nfz dziecko dostaje aż 10 ukłuć a jak skojarzone to się płaci ale dziecko jest tylko 3 razy kute. Ja jednak mimo tego, że nieprzelewa nam się i nie jest łatwo ale myśle , że to dobry cel na który przeznaczymy becikowe. Jak można ulżyc dziecku w bólu to ja zrobie wszystko.
Dobra uciekam kąpac moje baby
tym bardziej jak sie nie przelewa to uwazam ze są wazniejsze wydatki a dzieciaczek i tak szybko zapomni o bólu..poza tym moze jak znajdziesz dobrą pielegniarke to nawet bólu nie poczuje..
zastanów sie czy warto wydawac na szczepionkę tak naprawdę dającą tobie komfort patrzenia na to ze dzidzia jest mniej razy kuta..
mnie wkurzyła ta presja i naciaganie na te szczepionki 5w1 czy 6w1..
tym bardziej ze zdania są na ich temat podzielone.. zarabiamy sporo ponad kilkukrotnosc średniej krajowej więc na pewno ze skąpstwa czy oszczednosci nie podjęłam decyzji o refundowanych szczepieniach..
poza tym co miesiac placi sie duze skladki na nfz to trzeba jakos to wykorzystać..skoro i tak głównie leczę się prywatnie..


Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Moja pediatra od 7. tygodnia każe podawać też witaminę C ("Cebion" w kropelkach).

Co do szczepionek - szczepiłam wczoraj refundowanymi, bo akurat tak mi doradziła większość moich znajomych. Odpukać, mały nie ma gorączki i zachowuje się zupełnie normalnie. Mam nadzieję, że nic się nie pojawi, tzn żadne niepokojące objawy ani teraz ani później.
u mnie narazie tez cisza i spokoj po tych szczepieniach..
balam sie szczepien bo roznie organizmy dzieciece to mogą przyjac ale widze ze jest ok
Louboutinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 06:15   #2908
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Takim małym, zwykłym? I nic się nie działo typu odparzenie, wysypka? To było zalecenie lekarza, czy tak po prostu się jej pępek nie podobał. Ile pytań.

Dziewczyny, które mają ośmiornicę Lamaze - warto?


Dobranoc.
pediatra (bardzo ceniony w okolicy, zeby nie było) tak zalecił [to bylo 22 lata temu wiec moze wtedy nie bylo tych specjalnych plastrów]. młodej od wrzeszczenia wyskoczył pępek.z tego co wiem to obylo się bez komnplikacji, ale zapytam jeszcze mam jak wstanie

osmiornice mam, jest za✂✂✂ista wizualnie, co do zabaw to mały chyba ciut za mały jeszcze [choc pisze 0-24], ale jak się gra tymi łapkami to mu się bardzo podoba. jest ksiazeczka z 3 melodyjkami chyba,a na stronie są dodatkowe
na stronie lamaze piszą ze jest wersja upgrade'owana ale u nas nie spotkalam

apropos osmiornic:
http://allegro.pl/osmiornica-do-nauk...495019150.html
ciekawe rozwiazanie

Cytat:
Napisane przez make_up_istka Pokaż wiadomość
Poki co wystarcza mi gumki...
wlasnie przez te gumki ostatnio tak sucho było

Cytat:
Napisane przez Louboutinka Pokaż wiadomość
u mnie narazie tez cisza i spokoj po tych szczepieniach..
balam sie szczepien bo roznie organizmy dzieciece to mogą przyjac ale widze ze jest ok
maly tez spokojnie nocke przespał, wieczorem czopek bo gorączkował ale jest ok
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 07:09   #2909
Louboutinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 347
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

no i noc minela..

noc jak noc ..nic się nie działo ..oczywiscie tylko mama się bala a syncio spal w najlepsze..
dla swojego spokoju mierzylam mu temperaturę i nie mial nawet podwyzszonej..
uffffff

a teraz oczy na zapałki i zaczynam sprzątac bo polozna dzisiaj przychodzi a syf niezly juz u mnie panuje.. ale i tak posprzątam tylko "drogę jej przejscia" zresztą posprzątac 220m to chyba tydzien mi by zeszlo.. chociaż niedlugo bedzie trzeba się i tak za to wziąć
specjalnie tak sie umowilam z polozną by byla dzien po szczepieniu w razie czego..polecam to rozwiązanie bo bylam przez to spokojniejsza
Louboutinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-17, 07:40   #2910
margaryt
Rozeznanie
 
Avatar margaryt
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 642
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez gabishing Pokaż wiadomość

trzeba nosić na żabkę, czyli nóżki mają z pupą tworzyć jakby literę M, zasadniczo nie ograniczać niczym tego naturalnego odwiedzenia nóg na
co do leżenia na brzuchu mój też nie cierpi ale ortopeda powiedziała nam że słusznie że nie cierpi bo to nie pora nakładzenie na brzuchu nie linczujcie bo aj się na tym nie znam powtarzam co mówił ortopeda, fakt że pediatra kazała kłaśc na brzuchu i na wyraźne protesty Ludzika powiedziała, że za tydzień się przyzwyczai ale on się wcale nie przyzwyczaił a ortopeda powiedziała że jak mały zacznie się przekręcać sam z boku na bok i na brzuszek to się sam przyzwyczai do leżenia tak i trzymania główki, ja póki co kładę sobie na brzuchu zresztą ludzik każe się nosić w pionie to głowę trzyma jak człowiek prosto i ja tam tej ortopedzie wierzę
Witam, dawno nie pisałam z braku czasu.
gabishing moja Mała też nie lubi na brzuszku, a wizyta u ortopedy była ok. Staram się ją codzień kłaść ale długo nie poleży bo jest krzyk.
Wczoraj po wizycie u pediatry waży 4950, ma 2,5 miesiąca
margaryt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.