O co im chodzi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-30, 11:21   #1
Seacikus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Smile

O co im chodzi?


Witajcie,

Nie mogę zrozumieć dlatego moja rodzina gada w ten sposób. Jestem facetem, mam już 25 lat. Raz już mieszkałem z dala od rodziny na własny rachunek. Obecnie od ponad roku byłem bez pracy, opierniczałem się, przyznaję. No ale teraz zawziąłem się i chcę się wyrwać ponownie i ostatecznie. Do tej pory byłem u rodziców przez ten ponad rok. I teraz załatwiłem sobie pracę w tym większym mieście jak przedtem. Tyle, że większość członków rodziny dziwnie o tym mówi. Mówię im ile będę zarabiać na początek (1200 na rękę) i mówią, że mało. Mówią, że po co chcę wynajmować pokój i im płacić jak mógłbym pracę znaleźć w rodzinnym mieście i dawać kasę na mieszkanie u rodziców. Tego typu gadanie. Powiem Wam, że to wcale mi nie pomaga a jedynie próbuje dołować.

Stażu pracy mam obecnie jedynie 2 lata, to ile mam na początek zarabiać niby? Czy 1200 netto na początek to nie jest dość dobrze?

Poza tym jestem nauczycielem angielskiego i zdecydowałem, że dokończę magistra, póki co mam licencjat. Bo z tego co widzę, to prędzej mnie przyjmą z tym wyższym stopniem. Ale tak czy siak muszę jakoś zarabiać a do tego chcę być już na swoim.

Wyraźcie swoje zdanie.
Seacikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 14:23   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Seacikus Pokaż wiadomość
Witajcie,

Nie mogę zrozumieć dlatego moja rodzina gada w ten sposób. Jestem facetem, mam już 25 lat. Raz już mieszkałem z dala od rodziny na własny rachunek. Obecnie od ponad roku byłem bez pracy, opierniczałem się, przyznaję. No ale teraz zawziąłem się i chcę się wyrwać ponownie i ostatecznie. Do tej pory byłem u rodziców przez ten ponad rok. I teraz załatwiłem sobie pracę w tym większym mieście jak przedtem. Tyle, że większość członków rodziny dziwnie o tym mówi. Mówię im ile będę zarabiać na początek (1200 na rękę) i mówią, że mało. Mówią, że po co chcę wynajmować pokój i im płacić jak mógłbym pracę znaleźć w rodzinnym mieście i dawać kasę na mieszkanie u rodziców. Tego typu gadanie. Powiem Wam, że to wcale mi nie pomaga a jedynie próbuje dołować.

Stażu pracy mam obecnie jedynie 2 lata, to ile mam na początek zarabiać niby? Czy 1200 netto na początek to nie jest dość dobrze?

Poza tym jestem nauczycielem angielskiego i zdecydowałem, że dokończę magistra, póki co mam licencjat. Bo z tego co widzę, to prędzej mnie przyjmą z tym wyższym stopniem. Ale tak czy siak muszę jakoś zarabiać a do tego chcę być już na swoim.

Wyraźcie swoje zdanie.
ale nie rozumiem problemu, skoro to twoja wola to możesz zarabiac nawet 500zł i nikomu nic do tego.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 14:43   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: O co im chodzi?

Powiedz ,ze ci to nie pomaga .
co do kwesti mieszkania i opłacania -to twoja sprawa gdzie i komu chcesz płacić ale myslę ,że osoba dorosła ,pracująca powinna jakos dokładac sie do czy rachnuków czy np. dokładania do lodowki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 15:49   #4
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: O co im chodzi?

Jesteś dorosły, rób po swojemu. Krzywdy nikomu nie robisz, że chcesz się usamodzielnić, wręcz przeciwnie.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 17:06   #5
inz87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 59
Dot.: O co im chodzi?

Jaka stopa bezrobocia jest w Twoim mieście, a jaka w tym do którego zamierzać wyjechać?
inz87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 20:35   #6
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: O co im chodzi?

Oni nie mają racji! idź na swoje jesli tego chcesz. mimo, że niewiele odłożysz a może nawet i nic. a tak będziesz siedział na garnuszku u rodziców. z resztą zalezy jakie jest to twoje rodzinne miasto-bo jak małe i zapyziałe to nie ma o czym mówić. a tam pokręcisz się wśród nowych ludzi to i może dziewczynę znajdziesz! powodzenia!
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 21:47   #7
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: O co im chodzi?

rodzice i rodzina często używają argumentu zarobków czy płatności dla podkreślenia zalet mieszkania w domu rodzinnym. Najczęściej robią to w dobrej wierze-bo chcą nam pomóc (no i im też się jakoś lżej żyje z 1 dodatkową pensja czy raźniej z dodatkowa osoba pod dachem)żyje ale nie wiedza że takim swoim gderaniem podcinają skrzydła i NIE pomagają w usamodzielnianiu się. Przechodziłam to 2 razy-raz z moja mama a raz z teściami i powiem ci że jedynym wyjściem jest tak jak już wcześniej wspominano robić swoje i nie przejmować się tym. Żyj po swojemu i na własny rachunek a z czasem dadzą se spokój
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 12:11   #8
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: O co im chodzi?

Ja widzę sens w tym co mówią Ci rodzice. Po co masz płacić za wynajem który dużo kosztuje skoro masz możliwośc mieszkać z rodziną i dorzucać się jakąś częścią dochodu do mieszkania? Wynajem jest nieopłacalny dla Ciebie bo pożera większość pensji ( skoro to jedynie 1200 zł).

No, chyba, że chodzi nie o pracę a o wyrwanie się z domu

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2011-03-31 o 12:16
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 12:15   #9
kujawianeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 93
Dot.: O co im chodzi?

Jesli tylko zarobki pozwolą wynająć Ci coś i utrzymać się, to uważam, że powinieneś się usamodzielnić.
kujawianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 13:59   #10
almost
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 49
Dot.: O co im chodzi?

Na moje to powinieneś zrobić tak jak chcesz-czyli wyjechać do wiekszego miasta usamodzielnić się. Na początku może i będziesz zarabiał mało ale z czasem może się to zmienić,poza tym w większym mieście masz większe perspektywy rozwoju,a z tego co widzę jedyne co Cię hamuje przed tym to rodzina.
almost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 18:03   #11
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: O co im chodzi?

i będzie do końca życia wynajomował pokój... bo za 1200 to raczej mieszkanie nie wynajmie...
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 19:35   #12
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
i będzie do końca życia wynajomował pokój... bo za 1200 to raczej mieszkanie nie wynajmie...
A kto powiedział, że chłopak ma do końca życia 1200 zł zarabiać? W większym mieście większe szanse na dobre zarobki.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 20:56   #13
granatowo
Zadomowienie
 
Avatar granatowo
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 666
Dot.: O co im chodzi?

A nie możesz do tych 1200zł netto dorobić sobie udzielając korków z ang? Jeśli masz zamiar przenieść się do większego miasta to tam chętnych nie brakuje. Mógłbyś nie dużych nakładem sił wyciągnąć dodatkowe 600zł
granatowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 06:37   #14
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
A kto powiedział, że chłopak ma do końca życia 1200 zł zarabiać? W większym mieście większe szanse na dobre zarobki.
Nie jest wcale tak łatwo... Wręcz ciężko. Mieszkam w dużym mieście i tu naprawdę jest tragedia z pracą powyżej 5 zł/h w knajpie czy innym miejscu. Ja też jak autor mam 25 lat i mieszkam u rodziców w mieszkaniu pomimo prowadzenia działalności. Nie robię tego z wygody bo miłej atmosfery to ja tu nie mam, ale gdybym się wyprowadziła i coś wynajęła to zabrakłoby mi na wszystko dosłownie! Zarabiam teraz powyzej 1200 zł i szukam jeszcze jednej pracy dodatkowej żeby jakoś sobie poradzić. To wszystko nie jest takie hop siup jak się wydaje. Wynajem to wyrzucanie pieniędzy w błoto w sytuacji w której jest inne wygodne wyjście.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 07:47   #15
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Nie jest wcale tak łatwo... Wręcz ciężko.
A kto powiedział, że jest łatwo? Ale w małym mieście jest jeszcze gorzej. Poza tym, nie w każdym większym mieście jest tak jak w Łodzi, a decydująca jest branża.

Z moich obserwacji wynika, że osoby, które skaczą na głęboką wodę dużo więcej w życiu osiągają, niż te które się wiecznie asekurują.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 16:45   #16
Seacikus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: O co im chodzi?

Hmm... plan jest taki, że z tych 1200 około 400 pójdzie na pokój, może 500 i reszta, czyli 700zł jest dla mnie. potem 200-300zł na wyżywienie i zostaje 400zł na zrobienie z nimi coś pożytecznego. Myślę też aby od października zrobić ostatnie 2lata i mieć magistra i będzie mi łatwiej znaleźć pracę w szkole na pewno.

I wiem, że z chwilą gdy się wyprowadzę pojawi się satysfakcja, duma i pewnego rodzaju wolność i czuję, że tego mi trzeba.

A jak zostanę tutaj? Pewnie, jestem u starych, ale im też daję kasę na mieszkanie. A jak z resztą? Hmm.. znajomi? Większość stąd wyjeżdża, najwięcej jest dzieci i emerytów. Sposoby na spędzenie czasu? Kino? Nie ma. Puby? Parę. Będąc tutaj to głównie w domu siedzę, chodzę na spacery i jeżdżę rowerem. Chcę więcej. Poza tym słyszałem, że po 3 miesiącach będę dostawać już 1400. Tak czy siak, wyraźnie widzę więcej korzyści idąc na swoje.
Seacikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 16:56   #17
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Seacikus Pokaż wiadomość
Hmm... plan jest taki, że z tych 1200 około 400 pójdzie na pokój, może 500 i reszta, czyli 700zł jest dla mnie. potem 200-300zł na wyżywienie i zostaje 400zł na zrobienie z nimi coś pożytecznego. Myślę też aby od października zrobić ostatnie 2lata i mieć magistra i będzie mi łatwiej znaleźć pracę w szkole na pewno.
Jestem ciekawa Twojego sposobu na przeżycie miesiąca za tylko tyle pieniędzy
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 17:31   #18
Seacikus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: O co im chodzi?

Heh.. jak kiedyś była potrzeba to żyłem za 100 miesięcznie Po prostu dobrze wydaje kasę.
Seacikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 19:17   #19
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: O co im chodzi?

100 zł na jedzenie na cały miesiąc? Przecież to nierealne...
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 21:36   #20
julcia_bleble
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 366
Dot.: O co im chodzi?

ja uwazam, ze dla chcacego nic trudnego. Niektorzy ludzie 5zl na dzien wydaja....bo nie maja..przykre, ale prawidziwe i zdarza sie wcale nie tak rzadko..
julcia_bleble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 21:40   #21
Seacikus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: O co im chodzi?

To były czasy wymagające.. miałem miesięcznie 400zł kredytu do spłaty a zarabiałem 950zł na rękę. Cóż, obecnie mogę po prostu czuć satysfakcję, że dałem radę i zrobić tak, aby już zawsze było lepiej
Seacikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 22:00   #22
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Seacikus Pokaż wiadomość
Hmm... plan jest taki, że z tych 1200 około 400 pójdzie na pokój, może 500 i reszta, czyli 700zł jest dla mnie. potem 200-300zł na wyżywienie i zostaje 400zł na zrobienie z nimi coś pożytecznego. Myślę też aby od października zrobić ostatnie 2lata i mieć magistra i będzie mi łatwiej znaleźć pracę w szkole na pewno.
pomijając kwestię wydatków na wyzywienie która już została podniesiona.... (weź pod uwagę, że cena niektórych produktów wzrosła ostatnio niemal dwukrotnie. Ceny już nie te same co wspomniane przez ciebie kilka lat temu).

zostaje 400zł nie na coś pożytecznego, a na rachunki - nawet dzieląc rachunki między współlokatorów pewnie wyjdzie około 1oozł miesięcznie. A i pewnie jakieś inne niespodziewane wydadtki "domowe" - takie niestety zawsze sie zdarzają.

Chcesz pracować i robić mgr.... pewnie będziesz studiować zaocznie. A to kosztuje - u mnie ang to około 500-600zł miesięcznie!!
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2011-04-03 o 22:03
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 22:35   #23
Seacikus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: O co im chodzi?

Nie wiem gdzie mieszkasz ale to raczej nie moje okolice na szczęście. Jak wynajmę pokój to będę płacić RAZEM Z RACHUNKAMI te 500zł. Kiedyś płaciłem razem aż 325zł za pojedynczy pokój.
Seacikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 13:33   #24
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Seacikus Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie mieszkasz ale to raczej nie moje okolice na szczęście. Jak wynajmę pokój to będę płacić RAZEM Z RACHUNKAMI te 500zł. Kiedyś płaciłem razem aż 325zł za pojedynczy pokój.
powodzenia zycze. Realia dzisiaj sa inne. ceny poszły strasznie do góry. Na jedzenie idzie masę kasy. Nie doliczajac kosztów na inne rzeczy, przykladowo srodki czystosci, kosmetyki....
Wystarczy pojsc na zakupy i kupic podstawowe produkty, ktore starczaja czasami na pare dni zaplacisz spokojnie wiecej niz 50 zł...

Szczerze to przeraza mnie sytuacja w kraju. Ciężko dostac prace, jak juz sie ja dostanie to najczęściej pracodawca oferuję najniższa krajową, a ceny ciągle rosną, a pensje już niestety nie!
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 13:57   #25
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Seacikus Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie mieszkasz ale to raczej nie moje okolice na szczęście. Jak wynajmę pokój to będę płacić RAZEM Z RACHUNKAMI te 500zł. Kiedyś płaciłem razem aż 325zł za pojedynczy pokój.
nie zauważyłam wcześniej odpowiedzi.

Masz racje, nie mieszkam w twoich okolicach, bo u mnie za 500zł można wynająć kawalerkę w ścisłym centrum (+rachunki), a nie tylko pokój jak u ciebie.

W pobliskim mieście wojewódzkim przyzwoicie wygladający pokój to wydatek rzedu 600zł.... + rachunki.
Niezależnie od tego gdzie mieszkasz to jednak ceny wody,gazu, prądu są wszędzie podobne - i raczej poniżej 100zł miesięcznie nie zejdziesz.

Ciągle odwojujesz się do "kiedyś" Bo kiedyś płaciłem tyle, bo kiedyś było tak i tak....no cóż już nie jest kiedyś.
Ów wspomniany przeze mnie pokój za 600zł jeszcze 2 lata temu kosztował 280zł!!! Obecnie nic ponizej 500 nie ma szans znaleźć w tamtym mieście. Niestety w krótkim czasie ceny tak wzrosły że trzeba było diametralnie zmienić miejsce zamieszkania i dojeżdżać do pracy bo mieszkanie sie po prostu nie kalkulowało.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 15:39   #26
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: O co im chodzi?

Kawalerka za 500 zł??? Co to za miasto? Niemożliwie tanio.
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 18:47   #27
ksenka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: O co im chodzi?

prawdę mówiąc, ja sama próbuję od prawie 6 miesięcy usamodzielnić się "za wszelką cenę". Nie polecam - ciągły brak kasy jednak potrafi dać w kość. Skoro możesz robić to samo mieszkając w mieście rodzinnym (a możesz? nie wiem) to rozsądnie jest odłożyć coś mieszkając jeszcze przez pół roku w domu, przeczekać te kilka miesięcy - nikogo to nie zbawi , a ostatecznie nie będziesz zaczynał życia w innym mieście z zarobkami skazującymi na nędzę. przepraszam, ale 300 zł na wyżywienie ?? Mam wrażenie że autor wątku przez ten rok, mieszkając z rodzicami, nie robił zakupów i nie sprawdzał cen mieszkań, bo żyje w innym świecie.
ksenka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:16   #28
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Kawalerka za 500 zł??? Co to za miasto? Niemożliwie tanio.
Ja też bym chciała wiedzieć,bo u mnie kawalerka to jest jakieś 1200zł lekką ręką
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 20:01   #29
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Kawalerka za 500 zł??? Co to za miasto? Niemożliwie tanio.
Małe miasteczko
Czasem taniej wychodzi zamieszkanie w miasteczku i dojeżdżanie te kilka km do pracy niż wynajmowanie pokoju w dużym mieście.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 16:18   #30
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: O co im chodzi?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Małe miasteczko
Czasem taniej wychodzi zamieszkanie w miasteczku i dojeżdżanie te kilka km do pracy niż wynajmowanie pokoju w dużym mieście.
Tylko to trochę oszczędność pieniędzy,ale "strata" na czasie.Choć niektórzy mogą sobie na to pozwolić,więc ok
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.