Życie seksualne partnera - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-03, 13:24   #31
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Ty nie rozumiesz, a ja owszem i tym się różnimy.

Natomiast zgadzamy się jak mniemam z tym, że autorka powinna dać sobie spokój.

Ja mam swoje zdanie o tym jak kończy się sprowadzanie seksu do czystej fizjologii, ale unikam formułowania sądów wartościujących. No bo w czym obiektywniemój pogląd jest lepszy od Twojego? Że mój?
W niczym.

Seks to fizjologia. Jak ktoś aktualnie nie ma partnera, a czuje potrzebę i ma ochotę, to niech to robi. W imię czego ma się powstrzymywać, skoro nie robi nikomu krzywdy? W imię religii - zrozumiałe, w imię - bo tak - co najmniej dziwne i nienaturalne.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:30   #32
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
W niczym.

Seks to fizjologia. Jak ktoś aktualnie nie ma partnera, a czuje potrzebę i ma ochotę, to niech to robi. W imię czego ma się powstrzymywać, skoro nie robi nikomu krzywdy? W imię religii - zrozumiałe, w imię - bo tak - co najmniej dziwne i nienaturalne.
Ależ ja mu się nie każę powstrzymywać w imię czegokolwiek. Twój pogląd jest taki, że zachowania seksualne to tylko fizjologia. Ja mam inny pogląd. Nie wyobrażam sobie również mieć partnera, który go nie podziela. Natomiast nie mam zamiaru nikogo zmienić ani krytykować.

Tak samo jak nie wyobrażam sobie mieć partnera, który ma diametralnie inną wizję spędzania wolnego czasu, inny system wartości.

Gdzie widzisz problem?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:31   #33
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
W niczym.

Seks to fizjologia. Jak ktoś aktualnie nie ma partnera, a czuje potrzebę i ma ochotę, to niech to robi. W imię czego ma się powstrzymywać, skoro nie robi nikomu krzywdy? W imię religii - zrozumiałe, w imię - bo tak - co najmniej dziwne i nienaturalne.
To racja.
Ale ja np. zastanawiałabym się czy po tylu ekscytujących 'razach' bez zobowiązań i przygodach w stylu trójkąty - za rok dwa (wcześniej czy później) np. za tym nie zatęskni. Może nie skreśliłabym partnera, ale pewnie trochę by mi to latało z tyłu głowy.
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:43   #34
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez Littlejackie Pokaż wiadomość
To racja.
Ale ja np. zastanawiałabym się czy po tylu ekscytujących 'razach' bez zobowiązań i przygodach w stylu trójkąty - za rok dwa (wcześniej czy później) np. za tym nie zatęskni.
Na pewno takie myśli krążą po głowie, ale z drugiej strony jak się człowiek naczyta na wizażu wątków o tym jak to druga strona raptem zapragnęła zaszaleć i poszła w tango...to się dochodzi do wniosku, że bezpiecznie nigdy nie jest. A można nawet dojść do jeszcze innego wniosku - człowiek, który już spróbował, ma pewność czego chce, czego nie chce, dokonał świadomego wyboru, zdecydował się w końcu na takie właśnie życie, bo to mu najbardziej pasuje

Generalnie smutny wątek, bo pokazuje jak nieświadomi własnych preferencji wchodzimy w związki...jak z czasem uczymy się na kimś co nam pasuje, a co nie...wiadomo, że bez doświadczeń ciężko jest określić swoje oczekiwania od siebie i partnera w związku, tylko potwornie szkoda, że często Bogu ducha winni partnerzy na tym cierpią.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:49   #35
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Na pewno takie myśli krążą po głowie, ale z drugiej strony jak się człowiek naczyta na wizażu wątków o tym jak to druga strona raptem zapragnęła zaszaleć i poszła w tango...to się dochodzi do wniosku, że bezpiecznie nigdy nie jest. A można nawet dojść do jeszcze innego wniosku - człowiek, który już spróbował, ma pewność czego chce, czego nie chce, dokonał świadomego wyboru, zdecydował się w końcu na takie właśnie życie, bo to mu najbardziej pasuje

Generalnie smutny wątek, bo pokazuje jak nieświadomi własnych preferencji wchodzimy w związki...jak z czasem uczymy się na kimś co nam pasuje, a co nie...wiadomo, że bez doświadczeń ciężko jest określić swoje oczekiwania od siebie i partnera w związku, tylko potwornie szkoda, że często Bogu ducha winni partnerzy na tym cierpią.
Racja. Zgadzam się w 100 procentach.
I z tym pójściem w tango i z tym, że nie znamy swoich preferencji.
Ale mimo wszystko zastanawiałabym się czy to nie jest z jego strony jakiś tam kaprys, faza na monogamię. Głównie przez to że we wcześniejszych latach nie bawił się w zobowiązania i inne. A teraz wśród ludzi ogólnie jest taka tendencja, że po co się wiązać skoro można się bawić i posuwać ile wlezie. Oczywiście nie uogólniając, ale troszkę to jednak widać - faceci marzą o trójkątach (którego kolegi nie zapytać, to top1 fantazja)... A ten już zasmakował takiej zabawy i może kiedyś znów zapragnie.
A równie dobrze może być i tak, że się 'nawrócił' i teraz chce stabilizacji. Tak samo jak i ktoś kto do tej pory miał same wieloletnie związki, nagle może pójść 'w tango'.

Nie ma nic pewnego w naszych czasach
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:52   #36
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Generalnie smutny wątek, bo pokazuje jak nieświadomi własnych preferencji wchodzimy w związki...jak z czasem uczymy się na kimś co nam pasuje, a co nie...wiadomo, że bez doświadczeń ciężko jest określić swoje oczekiwania od siebie i partnera w związku, tylko potwornie szkoda, że często Bogu ducha winni partnerzy na tym cierpią.
Zgodzę się, że to smutny wątek. Jednak nie dlatego, że pokazuje jak nieświadomi własnych preferencji wchodzimy w związki, ale dlatego, że pokazuje, że niektórzy ludzie już na wstępie zagłuszają swoje obawy i już wchodząc w związek mają w głowie nadzieję na to, że jednak im się zmieni. Autorka wątku pisała: „Wiem, że wiedziałam na co się decyduję, jednak nie myślałam, że zapomnienie o tym bardzie takie trudne.”, więc zdawała sobie sprawę ze swoich uczuć i potrzeb. Tylko, że zagłuszyła je i uznała, że jej się zmieni. A „może mi się zmieni” to klasyka gatunku obok „on się zmieni”.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:00   #37
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez Littlejackie Pokaż wiadomość
Ale mimo wszystko zastanawiałabym się czy to nie jest z jego strony jakiś tam kaprys, faza na monogamię.
Może tak być. Może też być tak, że już dojrzał itd. Ja na przykład jeszcze parę lat temu wcale nie byłam gotowa na stabilizację, a teraz ta wizja coraz bardziej mnie przekonuje
Cytat:
Napisane przez Littlejackie Pokaż wiadomość
Oczywiście nie uogólniając, ale troszkę to jednak widać - faceci marzą o trójkątach (którego kolegi nie zapytać, to top1 fantazja)... A ten już zasmakował takiej zabawy i może kiedyś znów zapragnie.
A może zasmakował i wcale nie chce więcej, bo wie, że trójkąt 2K+M to wcale nie taki miód dla faceta, bo żeby obskoczyć dwie, to jednak trza mieć kondycję Autorka zdaje się napisała "trójkąt", a nie "trójkąty"

Cytat:
Napisane przez Chatul
Zgodzę się, że to smutny wątek. Jednak nie dlatego, że pokazuje jak nieświadomi własnych preferencji wchodzimy w związki, ale dlatego, że pokazuje, że niektórzy ludzie już na wstępie zagłuszają swoje obawy i już wchodząc w związek mają w głowie nadzieję na to, że jednak im się zmieni.
A tak, to też.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 14:12   #38
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Twój pogląd jest taki, że zachowania seksualne to tylko fizjologia.
do której ludzie dorobili filozofię na przestrzeni wieków

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Ja mam inny pogląd. Nie wyobrażam sobie również mieć partnera, który go nie podziela. Natomiast nie mam zamiaru nikogo zmienić ani krytykować.

Tak samo jak nie wyobrażam sobie mieć partnera, który ma diametralnie inną wizję spędzania wolnego czasu, inny system wartości.

Gdzie widzisz problem?
Dobranie się w parę na podstawie poglądów - tu się zgadzam.

Problem jaki widzę w Polsce to brak dobrej edukacji seksualnej i wpajanie przekonania, że seks bez zobowiązań to coś złego. Moim zdaniem taka propaganda jest zła.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Littlejackie Pokaż wiadomość
To racja.
Ale ja np. zastanawiałabym się czy po tylu ekscytujących 'razach' bez zobowiązań i przygodach w stylu trójkąty - za rok dwa (wcześniej czy później) np. za tym nie zatęskni. Może nie skreśliłabym partnera, ale pewnie trochę by mi to latało z tyłu głowy.
Moim zdaniem nawet ludzie z bogatą przeszłością seksualną dążą w końcu do stabilizacji. Z drugiej strony, można mieć obawy będąc pierwszą i jedyną partnerką seksualną mężczyzny: "a co jeśli się mu znudzę i będzie szukał 'ekscytujących' razów bez zobowiązań w ramach odmiany". Różnie może być.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:13   #39
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Życie seksualne partnera

wytrwał 2 lata z jedną - to już jest wyczyn
ja jak w piosence "nie daję tej łajbie żadnych szans" (przy czym łajbą jest on trwający latami w jednym związku), a to na podstawie praktyki: na pewno już mu się na wspominki wyskoków brało, oraz bedzie go na takie wspominki brać i potem. Nadto będzie sobie poczytywał za niezłe swoje dokonanie, że "tyle-a-tyle bez tego wytrzymuje, mimo, że ciagnie czasem".

Ja jestem raczej ciekawa jakiegoś przykładu na to, że właśnie taki człowiek umie wytrwać potem w monogamicznym związku całymi latkami. Bo jeszcze nie trafiłam na przykład taki - na przeciwne zaś i owszem.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-09-03 o 14:15
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:13   #40
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Dobranie się w parę na podstawie poglądów - tu się zgadzam.

Problem jaki widzę w Polsce to brak dobrej edukacji seksualnej i wpajanie przekonania, że seks bez zobowiązań to coś złego. Moim zdaniem taka propaganda jest zła.
Ale czy fakt, że nie chcę partnera z takim czy innym stosunkiem do seksu oznacza, że od razu uważam to za coś złego?

Czy jeśli nie chcę partnera, który tyra w korpo albo lubi często imprezować oznacza, że uważa ww. za coś złego?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:25   #41
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
Ja jestem raczej ciekawa jakiegoś przykładu na to, że właśnie taki człowiek umie wytrwać potem w monogamicznym związku całymi latkami. Bo jeszcze nie trafiłam na przykład taki - na przeciwne zaś i owszem.
Jaki człowiek? Taki, który bawi się w intensywne kontakty erotyczne bez zobowiązań? No ja miałam taki okres w życiu. Miałam też okresy, kiedy byłam do obrzydliwości monogamiczna (z nieuprawianiem seksu w imię miłości włącznie) i wcale nie chciałam tej monogamii zmieniać. Jest związek, miłość, to jest wierność, oczywista sprawa. Nie ma związku, nie ma zobowiązań, a jest pomysł na sprawdzenie jaki dany pan ma zarost na klacie, to się sprawdza
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 14:28   #42
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Ale czy fakt, że nie chcę partnera z takim czy innym stosunkiem do seksu oznacza, że od razu uważam to za coś złego?

Czy jeśli nie chcę partnera, który tyra w korpo albo lubi często imprezować oznacza, że uważa ww. za coś złego?
Mówimy o dwóch całkowicie różnych rzeczach.
Ja mówię o propagowaniu bzdur w społeczeństwie, a Ty mówisz o selekcji partnera.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:28   #43
realitybites
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Życie seksualne partnera

Dzięki za odpowiedzi.

Co do tego, że jestem "kolejną" - na pewno nie, z żadną z dziewczyn, z którymi spał nie był, co najwyżej się częściej 'spotykali'.

Na pewno czuję coś w rodzaju zazdrości, zwłaszcza, że on nie jest już tak aktywny seksualnie jak kiedyś, rzadko okazuje pożądanie poza sypialnią.
Nie jest tak, że przez całe 2 lata się zastanawiam nad jego przeszłością, udawało mi się spory czas o tym nie myśleć, jednak ostatnio on postanowił wyrazić swoją opinię, że trójkąt jednak wcale taki fajny nie jest i tu doszła cała garść szczegółów. Najgorsze są właśnie szczegóły jego przygód, często opisywał dziewczyny, z którymi to robił, pozycje i tu największym problemem jest moja wyobraźnia, która podsuwa bardzo plastyczne obrazy. To jest mój największy problem, nie umiem zupełnie wyrzucić tego z głowy.
Bo z liczbą partnerek - choć dużą - trochę się oswoiłam przez te 2 lata. Ale zupełnie co innego słyszeć liczbę, a inaczej wiedzieć o tej sytuacji tyle jakby się samej tam było. Ja mu o swojej przeszłości nie opowiadałam, bo i po co, on nie pytał, za to czasami rzuca coś mimochodem o sobie.
realitybites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:30   #44
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
ostatnio on postanowił wyrazić swoją opinię, że trójkąt jednak wcale taki fajny nie jest i tu doszła cała garść szczegółów.
theeeee
on sam ci z siebie sie zwierza z tych dokonań?

czyli wspominki go biorą częściutko

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-09-03 o 14:32
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:31   #45
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez realitybites Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi.

Co do tego, że jestem "kolejną" - na pewno nie, z żadną z dziewczyn, z którymi spał nie był, co najwyżej się częściej 'spotykali'.

Na pewno czuję coś w rodzaju zazdrości, zwłaszcza, że on nie jest już tak aktywny seksualnie jak kiedyś, rzadko okazuje pożądanie poza sypialnią.
Nie jest tak, że przez całe 2 lata się zastanawiam nad jego przeszłością, udawało mi się spory czas o tym nie myśleć, jednak ostatnio on postanowił wyrazić swoją opinię, że trójkąt jednak wcale taki fajny nie jest i tu doszła cała garść szczegółów. Najgorsze są właśnie szczegóły jego przygód, często opisywał dziewczyny, z którymi to robił, pozycje i tu największym problemem jest moja wyobraźnia, która podsuwa bardzo plastyczne obrazy. To jest mój największy problem, nie umiem zupełnie wyrzucić tego z głowy.
Bo z liczbą partnerek - choć dużą - trochę się oswoiłam przez te 2 lata. Ale zupełnie co innego słyszeć liczbę, a inaczej wiedzieć o tej sytuacji tyle jakby się samej tam było. Ja mu o swojej przeszłości nie opowiadałam, bo i po co, on nie pytał, za to czasami rzuca coś mimochodem o sobie.
A powiedziałaś mu szczerze, że nie masz ochoty słuchać o tym jak uprawiał seks z innymi?
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:36   #46
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez realitybites Pokaż wiadomość
ostatnio on postanowił wyrazić swoją opinię, że trójkąt jednak wcale taki fajny nie jest i tu doszła cała garść szczegółów. Najgorsze są właśnie szczegóły jego przygód, często opisywał dziewczyny, z którymi to robił, pozycje i tu największym problemem jest moja wyobraźnia, która podsuwa bardzo plastyczne obrazy.
Pisałaś, że kiedyś dość swobodnie rozmawialiście na takie tematy, nic dziwnego więc, że dalej uważa, że te rozmowy są ok. Rozmawiałaś z nim o tym, że czujesz dyskomfort, że nie chcesz wiedzieć, że Twoje podejście się zmieniło z chwilą wejścia z nim w związek?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:37   #47
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Jaki człowiek? Taki, który bawi się w intensywne kontakty erotyczne bez zobowiązań? No ja miałam taki okres w życiu. Miałam też okresy, kiedy byłam do obrzydliwości monogamiczna (z nieuprawianiem seksu w imię miłości włącznie) i wcale nie chciałam tej monogamii zmieniać. Jest związek, miłość, to jest wierność, oczywista sprawa. Nie ma związku, nie ma zobowiązań, a jest pomysł na sprawdzenie jaki dany pan ma zarost na klacie, to się sprawdza
elvegirl, ja wolę się w tą dyskusję nie wplątywać
bo i tak to, co napiszę, mało autorkę obejdzie - ona chce zacząć być ufna, a ja mogę jej tylko napisać, że czarne chmury na horyzoncie przed nią. Taki przekaz zostanie zignorowany.
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:38   #48
realitybites
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
theeeee
on sam ci z siebie sie zwierza z tych dokonań?

czyli wspominki go biorą częściutko
To raczej nie są wspominki pt. 'jak to fajnie kiedyś było', tylko rozmawiamy na jakiś temat z tym związany, a on dodaje swoje wstawki.

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
A powiedziałaś mu szczerze, że nie masz ochoty słuchać o tym jak uprawiał seks z innymi?
Tak i w prawdzie nie odpisuje mi już ze szczegółami całych sytuacji, ale nadal wplata swoje wątki w nasze rozmowy. Na początku go to dziwiło, bo 'przecież byliśmy przyjaciółmi i ci mówiłem', 'teraz jestem z tobą', 'możemy rozmawiać o wszystkim', ale gdy go zapytałam czy sam chciałby słuchać tego typu zwierzeń to przyznał, że pewnie nie. Niestety to, co już usłyszałam to moje.
realitybites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:39   #49
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Mówimy o dwóch całkowicie różnych rzeczach.
Ja mówię o propagowaniu bzdur w społeczeństwie, a Ty mówisz o selekcji partnera.
Po pierwsze odnosiłaś się pisząc to do moich wypowiedzi. Nie napisałam nigdzie, że uważam jakiekolwiek preferencje za coś złego.

Natomiast propagowanie bzdur jest tak samo subiektywne, bo subiektywnym jest co jest bzdurą, nie sądzisz?

Widzisz są ludzie dla których bzdurą jest zarówno odsądzanie innych od czci i wiary na podstawie ich przeszłości seksualnej, jak i branie wszystkich, którzy nie akceptują u potencjalnego partnera takich poglądów/przeszłości za ofiary szkodliwej propagandy.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 14:41   #50
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
elvegirl, ja wolę się w tą dyskusję nie wplątywać
bo i tak to, co napiszę, mało autorkę obejdzie - ona chce zacząć być ufna, a ja mogę jej tylko napisać, że czarne chmury na horyzoncie przed nią.
Sama zaczęłaś, że jesteś ciekawa jakiegoś przykładu :P
Szkoda że nie chcesz pociągnąć tematu, bo ciekawa jestem dlaczego brak wstydu za przeszłość i swobodne rozmawianie o niej, ma świadczyć o tym, że facet już się znudził i zaraz pójdzie precz do trójkąta. Ja związku nie widzę.

Cytat:
Napisane przez realitybites Pokaż wiadomość
Tak i w prawdzie nie odpisuje mi już ze szczegółami całych sytuacji, ale nadal wplata swoje wątki w nasze rozmowy.
To powiedz mu żeby tego nie wplatał.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:43   #51
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Rozróżniłabym ocenę przeszłości człowieka, a ocena kogoś jako potencjalnego partnera. Przecież oceniamy mężczyzn w każdym kontekście i to nieuniknione.

Dla mnie stosunek do seksu to takie samo kryterium doboru partnera jak dziesiątki innych. Zawsze największe tarcia są przy skrajnościach. I przy braku ukształtowanych priorytetów.
ale po co oceniać,skoro można zostawić i szukać odpowiedniego dla siebie
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:44   #52
realitybites
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
elvegirl, ja wolę się w tą dyskusję nie wplątywać
bo i tak to, co napiszę, mało autorkę obejdzie - ona chce zacząć być ufna, a ja mogę jej tylko napisać, że czarne chmury na horyzoncie przed nią. Taki przekaz zostanie zignorowany.
Rozstanie nie jest dla mnie w tym momencie rozwiązaniem. Myślę, że główny problem jest we mnie, a nie w nim.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Sama zaczęłaś, że jesteś ciekawa jakiegoś przykładu :P
Szkoda że nie chcesz pociągnąć tematu, bo ciekawa jestem dlaczego brak wstydu za przeszłość i swobodne rozmawianie o niej, ma świadczyć o tym, że facet już się znudził i zaraz pójdzie precz do trójkąta. Ja związku nie widzę.


To powiedz mu żeby tego nie wplatał.
Rozmawialiśmy już o tym, choć jeszcze nie było okazji tego sprawdzić. Gorzej jest z tym, co już było, bo i tak nie umiem za bardzo sobie z tym radzić.
realitybites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:47   #53
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez realitybites Pokaż wiadomość
Rozmawialiśmy już o tym, choć jeszcze nie było okazji tego sprawdzić. Gorzej jest z tym, co już było, bo i tak nie umiem za bardzo sobie z tym radzić.
Może z czasem "przyschnie", jak temat nie będzie poruszany, to coraz rzadziej Cię będą te myśli nawiedzały?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:48   #54
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Sama zaczęłaś, że jesteś ciekawa jakiegoś przykładu :P
Szkoda że nie chcesz pociągnąć tematu, bo ciekawa jestem dlaczego brak wstydu za przeszłość i swobodne rozmawianie o niej, ma świadczyć o tym, że facet już się znudził i zaraz pójdzie precz do trójkąta. Ja związku nie widzę.
To odpiszę tobie jak wrócę nach haus, bo mi czasu trochę zeżre spójne odpisanie.
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:49   #55
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
ale po co oceniać,skoro można zostawić i szukać odpowiedniego dla siebie
Nie oceniam jego jako osoby/człowieka. To po prostu ocena czy ten konkretny człowiek odpowiada moim preferencjom. Więc to o czym piszesz, niepotrzebnie się burzysz zamiast wczytać się w to co napisałam.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 14:51   #56
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
To odpiszę tobie jak wrócę nach haus, bo mi czasu trochę zeżre spójne odpisanie.
Ok, to ja się zajmę pracunią w tym czasie i będę dzielnie i cierpliwie oczekiwać
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 15:17   #57
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Pokaż wiadomość
ale gdyby spotkał inna kobietę to ona mogłaby uważać,że tylko 2 partnerki to mało.
ze facet ma problem z samooceną,jest pelen kompleksów .
inna powiedziałaby,że 2 to dużo,że ona wolałaby jedną ,ale w stałym zwiazku...
ktoś inny powie,że 10 to nie jest taka duża liczba dla osoby 20-to kilkuletniej,która zaczęła wczesniej wspołżycie.nie każda panna z tej 10-tki musiała być bezimienną,na jedną noc
ile ludzi,tyle opinii.

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

znam kobiety,które miały ponad 20-tu kochanków w wieku 30-lat,a są wierne w związkach
Ale mi właśnie o to chodzi - dla jednych to w sam raz,dla innych mało a dla innych dużo.

Ja nie chce mieć partnera który miał dużo partnerek - jak mam wiedzieć ile miał jeśli pójdzie za Twoją rada i nie będzie chciał mi powiedzieć o przeszłości ? Ludzie sie czepiają bo się źle dobrali a nie z powodu ilości poprzednich partnerów.

Natomiast ja mam koleżanke- studentke która była zszokowana że 23 letni chłopak miał "tylko" 4 partnerki przed nią i skłamała ze też miała tylko "kilku". - to było na 1 roku
Na 3 roku spotykała sie z prawiczkiem i gdy zapytał o poprzednie związki to powiedziala że lepiej o tym nie mówic bo to przeszłość - szkoda,że dla niego seks był wyrazem miłosci a nie fizjologią i czekał na odpowiednią dziewczyne - miał pecha bo zakochał się w niewłaściwiej i kilka miesięcy później w poszukiwaniu adrenaliny go zdradziła gdyż za bardzo w związku się "nudziła". Zaufał jej i nie pytał o przeszłość bo jak pięknie powiedziała "teraz liczy się tylko on" - a szkoda bo może by wiedział ze ona związku tworzyć nie potrafiła i poczekał na odpowiedniejszą dziewczyne.
O zdradzie oczywiscie się dowiedział - jeszcze nie nauczyła się perfekcyjnie robić dwóch jednocześnie w konia a to nie pierwszy raz


Dlatego ja jestem za tym by dowiadywać się o przeszłosci partnera i móc zdecydować czy się z taką osobą chce byc.


Autorko jak chcesz żeby o tym nie mówił a rozmowy nie podziałały to sama zacznij nawiązywać do swoich poprzednich - jak pan poczuje sie głupio to może później pomysli nim palnie o poprzednich - bo świadomosc o przeszłosci to jedno ale wspomnianie o niej co jakiś czas to drugie i bardzo nieprzyjemna rzecz.
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 15:49   #58
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Życie seksualne partnera

A ja nie rozumiem takiego demonizowania sporej ilości partnerów/partnerek do seksu. Oczywiście dla każdego sporo co innego znaczy i każdy ma swoją tolerancję. Dla jednego 10 partnerów to będzie kolosalnie dużo, dla jednych w miarę, a jeszcze innych mało. Wszystko zależy, kto jak do tego podchodzi. Ale razi mnie założenie, że jeśli ktoś miał bogatą przeszłość seksualną, to oznaka tego, że w związku zdradzi albo że będzie tęsknił za swoim bujnym życiem. Owszem, może tak być, ale przecież nie u każdego. Jedni jak są sami i brakuje im seksu, to pokuszą się o niezobowiązujący seks, a jak trafią na osobę, z którą stworzą związek, to są wierni, bo przecież mają, że tak powiem, pełen pakiet: odpowiednią osobę i seks. Wtedy ktoś nie szuka czegoś poza. Wyjątkiem są dla mnie osoby, które traktują seks jak sport, a partnerów/partnerki do łóżka jak trofea, którym się lubią chwalić.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 16:30   #59
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: Życie seksualne partnera

Cytat:
Napisane przez magd102 Pokaż wiadomość
A

Natomiast ja mam koleżanke- studentke która była zszokowana że 23 letni chłopak miał "tylko" 4 partnerki przed nią i skłamała ze też miała tylko "kilku". - to było na 1 roku
Na 3 roku spotykała sie z prawiczkiem i gdy zapytał o poprzednie związki to powiedziala że lepiej o tym nie mówic bo to przeszłość - szkoda,że dla niego seks był wyrazem miłosci a nie fizjologią i czekał na odpowiednią dziewczyne - miał pecha bo zakochał się w niewłaściwiej i kilka miesięcy później w poszukiwaniu adrenaliny go zdradziła gdyż za bardzo w związku się "nudziła". Zaufał jej i nie pytał o przeszłość bo jak pięknie powiedziała "teraz liczy się tylko on" - a szkoda bo może by wiedział ze ona związku tworzyć nie potrafiła i poczekał na odpowiedniejszą dziewczyne.
O zdradzie oczywiscie się dowiedział - jeszcze nie nauczyła się perfekcyjnie robić dwóch jednocześnie w konia a to nie pierwszy raz
.
a myślisz,że jej przeszłośc i ilość partnerów ma zwiazek ze zdradami?to śmieszne myślenie
seks również może być fizjologią i jednoczesnie wyrazem miłości.to chyba zależy od norm moralnych ,a nie od ilości

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem takiego demonizowania sporej ilości partnerów/partnerek do seksu. Oczywiście dla każdego sporo co innego znaczy i każdy ma swoją tolerancję. Dla jednego 10 partnerów to będzie kolosalnie dużo, dla jednych w miarę, a jeszcze innych mało. Wszystko zależy, kto jak do tego podchodzi. Ale razi mnie założenie, że jeśli ktoś miał bogatą przeszłość seksualną, to oznaka tego, że w związku zdradzi albo że będzie tęsknił za swoim bujnym życiem. Owszem, może tak być, ale przecież nie u każdego. Jedni jak są sami i brakuje im seksu, to pokuszą się o niezobowiązujący seks, a jak trafią na osobę, z którą stworzą związek, to są wierni, bo przecież mają, że tak powiem, pełen pakiet: odpowiednią osobę i seks. Wtedy ktoś nie szuka czegoś poza. Wyjątkiem są dla mnie osoby, które traktują seks jak sport, a partnerów/partnerki do łóżka jak trofea, którym się lubią chwalić.

prędzej założyłabym,że ktos kto zdradził, zdradzi ponownie
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 16:34   #60
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Życie seksualne partnera

Jeśli Cię to męczy tak długo to może daj sobie spokój.

Niektórzy mają tak, że chcą się wyszaleć a potem już szaleć nie chcą. Ja tak miałam. Więc to nie jest tak, że koniecznie będzie do tego tęsknił. Chociaż możliwe też, że będzie tęsknił za urozmaiceniem.

Nikt Ci nie da gwarancji.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.