Tatar z Sądołowa - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-28, 21:59   #121
tusinka
Przyczajenie
 
Avatar tusinka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 8
GG do tusinka
Dot.: Tatar z Sądołowa

.

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
150 tys. zł na wpłacić na fundację Anny Dymnej, nie jest to grzywna czy pieniadze dla Sokołowa.

Koleś usmażył peklowane mięso i się dziwi, że było nadal czerwone.
Szkoda, że nei kupił ogórków konserwowych i nei zechciał ich ukisić. Wtedy też byłyby beee ogórki bo te swojskie dały sie ukisić, a firmy X to samo zło.

Z tego co mi wiadomo tatar z Sokołowa na etykiecie miał skład mięsa- azotyn sodu.
Jeżeli ktoś robi, a przynajmniej stara się zrobić, rzetelną recenzję to powinien spojrzeń na skład danego produktu.

Aczkolwiek poczynania Sokołowa są śmieszne. Chociaż ruch na ich stronie jest tak ogromny jak nigdy. Cóż, osoby, które kupują parówki i inne bzdety to raczej osoby, które nie śledzą blogów, osoby starsze etc. To nie afera na miarę Constara.
Produkt Sokołowa całkiem udany (mówie o tatarze), tyle, że test przeprowadzony nierzetelnie. Niesprawdzony został skład, nie porównywano tatarów z paczki, Piotr użył zwrotów typu: "gwarantuję wam, że będziecie po tym świecić". Sam się wkopał na własne życzenie.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------



Azotyn sodu.

Mięso paczkowane musi być zapeklowane lub podane zakonserwowaniu bo to nie jest regionalny wyrób (który trafia do pobliskiego sklepiku miesnego od rolnika), ale trafiający na cały rynek zbytu. Musi być świeże. Tyle. I nikt nie może sie nim zatruć. Lepiej jest dodać konserwantów niż potem procesować się, że ktoś sie zatruł nieświeżym mięsem. Zepsute mieso jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż takie pełne "chemii".
A co do tej chemii. My sami jesteśmy jesteśmy tą chemią.


Owszem, tylko z tego co mi wiadomo tatar z założenia to wytwór z zupełnie świeżego nie konserwowanego niczym mięsa.
tusinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 22:02   #122
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez tusinka Pokaż wiadomość
.

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------





Owszem, tylko z tego co mi wiadomo tatar z założenia to wytwór z zupełnie świeżego nie konserwowanego niczym mięsa.
No to z założenia nie powinno się go kupować w takiej formie, czyli w formie przetworzonej.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 22:14   #123
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
No to z założenia nie powinno się go kupować w takiej formie, czyli w formie przetworzonej.
właśnie nie zrozumiałam, dlaczego mięso na tatara musi być inaczej zabezpieczane, a np. mięso mielone z paczki inaczej.
To znaczy, widzę to tak - kupujesz tatara, otwierasz próżniowy woreczek, jesz, może się popsuć, lepiej żeby nie leżalo.
Z 2 str możesz kupić wolowinę na kotlety, umyć, pokroić, wstawić do lodowki w miseczce i kotlety zrobić na 2 dzień.
Czemu z definicji tatar miałby mieć dłuższą przydatnośc i czemu z definicji bakterie, które mogłyby się namnożyć w surowym mięsie tatara trzeba by traktować jako jakieś groźniejsze (? 0j nie wiem jakie dobrać slowo), niż z tego przeznaczonego do dalszej obrobki?

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Znalazłam takie wyjaśnienie:

"Ponieważ paczkowane mięso przeznaczone do spożycia w stanie surowym, a tak właśnie jada się tatara, musi być w odpowiedni sposób zabezpieczone. Zabezpiecza się je azotynem sodu. Na etykiecie znajdziecie go po symbolem E250. Jest to środek konserwujący mięso, zabezpieczający je przed rozwojem groźnych dla ludzi bakterii. Do produktów mięsnych przeznaczonych do dłuższej obróbki cieplnej - gotowanie bądź smażenie - azotynu sodu się nie dodaje chyba, że chcemy uzyskać delikatnie różowy kolor gotowego produktu.

Peklowaliście kiedyś szynkę przed pieczeniem? Sól peklowa to sól z dodatkiem właśnie azotynu sodu. Znajdziecie ją w naszym przepisie na szynkę pieczoną. Ma ona spowodować, że po upieczeniu mięso szynki będzie miało naturalny ładny kolor. Nie jest to środek, który w małych ilościach zagraża ludziom, a wręcz przeciwnie - pomaga zwalczyć bardzo szkodliwe bakterie. E250 jest używany od setek by nie napisać tysięcy lat w naszych domowych kuchniach. Wcześniej saletra teraz sól peklowa towarzyszy produkcji domowych wędlin. Tym samym usmażenie mięsa konserwowanego azotynem sodu dało vlogerowi efekt widoczny na zdjęciu."
http://familijny.blox.pl/2013/08/Tes...l#.Uh47bxehLyw

Może ktoś kto się zna to potwierdzi?
o ten fragment mi chodziło. No bo zakładamy też chyba oczywiście, że mięso na taśmie produkcyjnej ;-) czy to na tatara czy to na kotlety ma być zdrowe, wolne od bakterii czy larw pasożytów.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-08-28 o 22:15
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 22:25   #124
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
właśnie nie zrozumiałam, dlaczego mięso na tatara musi być inaczej zabezpieczane, a np. mięso mielone z paczki inaczej.
To znaczy, widzę to tak - kupujesz tatara, otwierasz próżniowy woreczek, jesz, może się popsuć, lepiej żeby nie leżalo.
Z 2 str możesz kupić wolowinę na kotlety, umyć, pokroić, wstawić do lodowki w miseczce i kotlety zrobić na 2 dzień.
Czemu z definicji tatar miałby mieć dłuższą przydatnośc i czemu z definicji bakterie, które mogłyby się namnożyć w surowym mięsie tatara trzeba by traktować jako jakieś groźniejsze (? 0j nie wiem jakie dobrać slowo), niż z tego przeznaczonego do dalszej obrobki?

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

o ten fragment mi chodziło. No bo zakładamy też chyba oczywiście, że mięso na taśmie produkcyjnej ;-) czy to na tatara czy to na kotlety ma być zdrowe, wolne od bakterii czy larw pasożytów.
Ale z tym pogrubionym to poważnie pytasz, czy się zbijasz, bo już nie wiem?
W surowym mięsie znajdują się bakterie chorobotwórcze... nie bez powodu nie je się surowego mięsa (chyba że się np. gustuje w salmonellozie), tylko takie poddane obróbce termicznej. Tatar jest jednym z kilku wyjątków, dlatego jak się je robi w domu, to dobrze mieć pewność, że mięso jest świeże...na szczęście po wołowinie bardzo widać, czy jest świeża. O ile do kotletów, które będą smażone mięso może sobie poczekać w lodówce, to na tatara nie powinno. Dlatego też, mięso mielone, przeznaczone na kotlety czy inne tam rzeczy jest bez tych dodatków które pchają do tatarów-gotowców.

"Dlatego sięgając po surowe mięso (np. na tatara) należy sięgać po produkt przeznaczony specjalnie do tego celu, doszukiwać się odpowiednich oznaczeń na opakowaniu oraz nie przekraczać terminów ważności. Zaleca się jednak unikać spożywania mięsa surowego, a nawet kontaktu takiego mięsa z inną żywnością." http://kobieta.wp.pl/eid,4,eqid,1219...?ticaid=111357
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 23:05   #125
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Tatar z Sądołowa

może dokonałam za dużego skrótu myslowego, bo o obu produktach pomyślałam w sumie, że powinny miec raczej krótki termin przydatności do spożycia więc bakterie nie powinny się namnożyć za bardzo ;-)
Bo rozumiem, że chodzi Ci o to, że tatara wcinasz jak stoi, a wołowinę wrzucisz na patelnię i temperatura swoje robi
no i w sumie niby obróbka, ale co jak ktoś np. lubi mięso niedosmażone i jada półkrwiste czy jak to się tam nazywa? ;-)

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-08-28 o 23:06
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 23:14   #126
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
może dokonałam za dużego skrótu myslowego, bo o obu produktach pomyślałam w sumie, że powinny miec raczej krótki termin przydatności do spożycia więc bakterie nie powinny się namnożyć za bardzo ;-)
Bo rozumiem, że chodzi Ci o to, że tatara wcinasz jak stoi, a wołowinę wrzucisz na patelnię i temperatura swoje robi
no i w sumie niby obróbka, ale co jak ktoś np. lubi mięso niedosmażone i jada półkrwiste czy jak to się tam nazywa? ;-)
Tatara wcinam jak sobie sama zrobię ze świeżej wołowiny, kupuję dziś, dziś robię i dziś zjadam...bez zostawiania na jutro i innych takich. Wołowinę na bitki mogę sobie potrzymać w lodówie 2 dni i dopiero zrobić, bo temperatura zrobi swoje - w dużym skrócie. Jadłam kilka razy tego z Sokołowa...był ok, ale i tak wolę sama zrobić i staram się nie przeginać z nim pały, bo mięso surowe i jajko surowe...po co kusić los
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 06:21   #127
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
W surowym mięsie znajdują się bakterie chorobotwórcze... nie bez powodu nie je się surowego mięsa (chyba że się np. gustuje w salmonellozie)

Akurat salmonelloza w sposób naturalny że tak powiem w mięsie wołowym się raczej nie pojawi - jeśli już, to w drobiowym, ewentualnie przez zanieczyszczenie mięsa, ale i tak szansa na zarażenie się salmonellozą z miesa jest mniejsza, niż innymi bakteriami. Jesli już czymś mielibyśmy się z surowizny wołowej zarazic, to Clostridium botulinum, Campylobacter.
A salmonellozą to tak naprawdę zarazić możemy się wszędzie, od knajp zaczynając, na pieczywie kończąc.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 09:38   #128
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Tatar z Sądołowa

Nie wiem czy ktos tu wspomnial, ale czytalam ze ktos z Sądołowa mówił, że bloger popełnił jeden kardynalny bład, przez który ten pozew- pokazał tylko jedną firmę. A gdyby pokazał wiecej to by była inna rozmowa. Wg nich to zwykly najazd na konkretnego producenta a nie rzetelna recenzja.

A mnie taki argument nie do konca przkeonuje. Kiedys mialam maslo, ktore sie nie rozpuszczalo na patelni. Najwiekszy palnik a maslo ani drgnie. Mnie to przerazilo i wyrzucilam je. Nie bieglam po kolejne do przetestowania.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 17:45   #129
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Tatar z Sądołowa

Co z tego, ze nierzetelna, sklamac nie skłamał, mam nadzieje ze w sądzie wygra. A w ogóle to Piotr smażył już tatara, takiego normalnego i jakos nie stało sie z nim to, co z tym z sądołowa, zobaczcie:

http://www.youtube.com/watch?v=I7ld1yYgT10
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 08:33   #130
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Co z tego, ze nierzetelna, sklamac nie skłamał, mam nadzieje ze w sądzie wygra. A w ogóle to Piotr smażył już tatara, takiego normalnego i jakos nie stało sie z nim to, co z tym z sądołowa, zobaczcie:

http://www.youtube.com/watch?v=I7ld1yYgT10
Mnie przeraża smażenie bez tłuszczu na teflonowej patelni. Jak on może coś takiego propagować i polecać innym ludziom

http://www.smakprostoty.pl/artykuly-...opielenie-doby
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 14:31   #131
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Tatar z Sądołowa

I po sprawie:

http://natemat.pl/73891,nie-bedzie-r...rem-jest-ugoda
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 14:44   #132
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Tatar z Sądołowa

Czytałam. Nie wiem, po co S. robił aferę, wiadomo było, że może tylko na tym stracić
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 15:51   #133
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Tatar z Sądołowa

no teraz to już zupełnie bez sensu narobili szumu, złego się o nich powiedziało dużo, a w rezultacie nic z tego nie mają... hm.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 11:01   #134
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Tatar z Sądołowa

http://www.proto.pl/informacje/info?itemId=127148
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 11:04   #135
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tatar z Sądołowa

Szczerze powiedziawszy mojej opinii na temat tej marki nie zmienia.
Zrobili szopkę, a teraz raczkiem próbują się wycofać? Czaaaad.....
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 12:42   #136
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy mojej opinii na temat tej marki nie zmienia.
Zrobili szopkę, a teraz raczkiem próbują się wycofać? Czaaaad.....
Mojej też nie, ludzie im tego nie zapomną. Zreszta czesc osob moze w ogole zwroci uwage na ten syf takich gotowców, ile w nich konserwantów, barwników, emulgatorów, polepszaczy smaku, aromatów itp. i zrezygnują. Ja bylabym przeszczesliwa gdyby w mojej lodowce przestaly pojawiac sie parówki, pasztety itp.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 13:32   #137
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Mojej też nie, ludzie im tego nie zapomną. Zreszta czesc osob moze w ogole zwroci uwage na ten syf takich gotowców, ile w nich konserwantów, barwników, emulgatorów, polepszaczy smaku, aromatów itp. i zrezygnują. Ja bylabym przeszczesliwa gdyby w mojej lodowce przestaly pojawiac sie parówki, pasztety itp.
To brzmi, jakby one siłą wmaszerowywały do Twojej lodówki
A tak poważnie, to skąd się tam biorą?
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 14:00   #138
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
To brzmi, jakby one siłą wmaszerowywały do Twojej lodówki
A tak poważnie, to skąd się tam biorą?
Bo moje siostry to fastfoodowe potwory.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 09:33   #139
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Tatar z Sądołowa

co tam ten Sądołów i podrasowany tatar, teraz mamy kolejną grubszą aferę mięsną z mączką mięsno-kostną...
i jak tu potem ufać firmom mięsnym skoro dochodzi do takich przekrętów pod okiem inspektorów?
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-10, 10:09   #140
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
co tam ten Sądołów i podrasowany tatar, teraz mamy kolejną grubszą aferę mięsną z mączką mięsno-kostną...
i jak tu potem ufać firmom mięsnym skoro dochodzi do takich przekrętów pod okiem inspektorów?
Pod okiem? Chyba raczej pod przyzwoleniem. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 10:31   #141
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
co tam ten Sądołów i podrasowany tatar, teraz mamy kolejną grubszą aferę mięsną z mączką mięsno-kostną...
i jak tu potem ufać firmom mięsnym skoro dochodzi do takich przekrętów pod okiem inspektorów?
haha, co, gdzie, jak? o niczym nie słyszałam
Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
Pod okiem? Chyba raczej pod przyzwoleniem. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
może tak, może nie... to zależy jakie zwierzęta były tym karmione i jakie ilości mączki były "do dyspozycji"...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 10:33   #142
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
haha, co, gdzie, jak? o niczym nie słyszałam
http://uwaga.tvn.pl/64923,news,,zwie...,reportaz.html
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 12:07   #143
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
może tak, może nie... to zależy jakie zwierzęta były tym karmione i jakie ilości mączki były "do dyspozycji"...
ale i tak zadziwia że tyle czasu inspektorzy "nie dostrzegli" problemu..

Edytowane przez Senses Woman
Czas edycji: 2013-09-10 o 12:09
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 12:58   #144
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Tatar z Sądołowa

no cóż. studiuję weterynarię, uczelnia korzysta z jednej obory, która jest pod opieką inspektoratu wet. obora nie spełnia żadnych warunków zoohigienicznych (my jako studenci na jednych z ćwiczeń sprawdzaliśmy wszystko, tak jak powinien to zrobić inspektorat), a żeby było śmieszniej mleko jest sprzedawane do pewnego sporego koncernu. tutaj też nikt nic nie widzi, ale są pewne tak oczywiste rzeczy, że aż ręce opadają.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 15:38   #145
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Tatar z Sądołowa

mnie zastanawia jedno jak to jest że mamy służby które biorą spore pieniądze na swoją działalność a jak przychodzi co do czego to afery wykrywają dziennikarze a nie ludzie odpowiedzialni za kontrole.
a do tego przerażające jest że minister cały czas trzyma się stołka, bo w Chinach już by wisiał po pierwszej aferze, a u nas w jego sektorze wybuchają afery i on nic sobie z tego nie robi, bo za wypłacaniem premii swoim podwładnym.

Uwaga już tyle afer wykryła, czy to skorumpowanych weterynarzy czy inspektorów, firmy trujące ludzi i nikt nie poniósł kary poprzez skazanie go wyrokiem sądu, to jest aż żenujące.
przecież nawet Constar nie poniósł kary, bo tylko zmienili nazwę firmy...
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 15:41   #146
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Odp: Tatar z Sądołowa

Zawsze rozbija sie o kase. Czlowiek w inspektoracie weterynaryjnym zarabia marne grosze, bo jest to posada panstwowa. Jesli czlowiek pracuje ciezko na studiach przez 5,5 roku to pozniej chce zarabiac wiecej niz 1800zl na reke. Nie ukrywajmy, ze takie uklady i ukladziki z "odpowiednimi firmami" moga mocno podreperowac budzet.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:26.