Mamy luty 2020 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-16, 17:20   #1891
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Ja przyznaję się bez bicia, że też dużo już kupiłam, ale jeszcze do szpitala się nie pakuję, łóżeczka nie składam, ani nie piorę ubranek. Chciałam po prostu rozłożyć koszty w czasie i polować na promocje. Chyba jestem dzięki temu spokojniejsza, że o niczym nie zapomnę i nic mi nie zabraknie. No ale każdy ma swoje tempo w kompletowaniu wyprawki, mi nic do tego.

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Na szczęście w tej ciąży nikt ze znajomych nie ma takich pomysłów ale nie powiem bo w poprzednich często mnie wkurzało jak ktoś mnie macał po brzuchu
Do momentu, w którym mnie samej to nie spotkało, nie wierzyłam, że ludzie naprawdę to robią. Nigdy nie wiem jak wybrnąć z takiej sytuacji.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 18:00   #1892
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Oj tak, dotykanie brzucha to jest przedziwna sytuacja...U mnie właśnie od dwóch tygodni widać znacznie brzuch i zdarzyło się kilka razy, że już ktoś mnie po nim gładził...Ale zwykle robił to z takiego zaskoczenia, że nawet nie byłam w stanie sensownie zareagować. Jak poszłam do mojego miejsca pracy, na rozmowę z szefem nie mogłam opędzić się od glaskania brzucha.

Powiem Wam, że i ja powoli zaczynam panikować! Czas leci jak szalony, remont dalej w trakcie, wydatki się mnożą j ciągle nie mogę kupić drugiej komody, żeby ostatecznie pochować wszystko i skończyć temat kącika dla malucha. Strasznie mnie to męczy, bo już bym chciała posprzątać wszystko po swojemu i mieć spokojną głowę.

Test obciążenia glukozą ginekolog kazała zrobić mi w 25 tc. Ostatnio badałam glukozę na wizytę do kardiologa i nieco mnie martwi, że na czczo jest dość wysoka. Obawiam się trochę tego wyniku krzywej...Nie chciałabym, żeby dołożyły się do mojej skomplikowanej historii kolejne choroby...

Brzuch rośnie i faluje, to takie śmieszne uczucie! Dzisiaj mały skopał podczas badania panią kardiolog.

Mam nadzieję, że Wasze samopoczucie jest dobre! Trzymajcie się ciepło, dziewczyny!
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 18:03   #1893
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Ja przyznaję się bez bicia, że też dużo już kupiłam, ale jeszcze do szpitala się nie pakuję, łóżeczka nie składam, ani nie piorę ubranek. Chciałam po prostu rozłożyć koszty w czasie i polować na promocje. Chyba jestem dzięki temu spokojniejsza, że o niczym nie zapomnę i nic mi nie zabraknie. No ale każdy ma swoje tempo w kompletowaniu wyprawki, mi nic do tego.



Do momentu, w którym mnie samej to nie spotkało, nie wierzyłam, że ludzie naprawdę to robią. Nigdy nie wiem jak wybrnąć z takiej sytuacji.


Doskonale rozumiem Twoje podejście. Sama mam już całą wyprawkę po córce więc nic nie kupowałam, ale gdybym tego nie miała to też bym wolała kupować po trochu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 06:56   #1894
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Lepiej po trochu, portfel mniej to odczuwa. Ja już pokupywalam duza cześć higienicznych rzeczy, tetrowe pieluchy kolorowe i białe, ciuchów w szafie dwie półki już. O, i wózek mam i fotelik - ale to dostaliśmy. A reszta w powijakach.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 08:59   #1895
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

No właśnie, kompletowanie wyprawki od zera jest kosztowne i czasochłonne. O ile ubranka można dorwać za grosze na promocjach, o tyle wózek, fotelik z bazą, dobry laktator czy nawet niania z monitorem oddechu już jakimś wydatkiem są. Niestety w moim otoczeniu brak młodych mamusiek, które byłyby chętne się podzielić swoimi łupami, dlatego zazdroszczę tym z Was, które nie musiały same kupować wszystkiego.

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że i ja powoli zaczynam panikować! Czas leci jak szalony, remont dalej w trakcie, wydatki się mnożą j ciągle nie mogę kupić drugiej komody, żeby ostatecznie pochować wszystko i skończyć temat kącika dla malucha. Strasznie mnie to męczy, bo już bym chciała posprzątać wszystko po swojemu i mieć spokojną głowę.

Test obciążenia glukozą ginekolog kazała zrobić mi w 25 tc. Ostatnio badałam glukozę na wizytę do kardiologa i nieco mnie martwi, że na czczo jest dość wysoka. Obawiam się trochę tego wyniku krzywej...Nie chciałabym, żeby dołożyły się do mojej skomplikowanej historii kolejne choroby...
W pełni rozumiem stres związany z remontem, u nas na tapecie budowa domu, więc wszystkich wydatków nawet wolę nie podliczać Co gorsza, nie mam pewności, czy wyrobimy się z przeprowadzką do porodu (zgodnie z harmonogramem powinniśmy, ale niestety NIC nie idzie zgodnie z harmonogramem), więc wciąż nie wiem, czy szykować teraz maleństwu jakiś kącik czy czekać.

A, jeśli oczywiście można spytać, ile wyszła Ci glukoza i przy jakiej normie? Ja też trochę panikuję przed tym badaniem, głównie przez to, że tak szybko przybieram na wadze. Mam nadzieję, że w najgorszym przypadku dostanę nakaz trzymania diety i obejdzie się bez insuliny.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 09:04   #1896
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Hej. Ja wczoraj miałam wizytę niby wszystko ok ale mam uważać bo ciśnienie mi skacze, następna wizyta za 4 tygodnie,a kolejne już będą co 3. Szybkie usg, samolot, lekarz sam się zdziwił,że mam taki duży brzuch jak na 23tc 😅😅😅

Byłam dzisiaj w Lidlu kupiłam jeansy,legginsy,koszulki i spodenki dla małego. Te rajty jak macałam to jakaś porażka🙄
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 09:59   #1897
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

A patrzylyscie na marketplace na fb? Tzn na uzywane ciuszki i meble? Nie wiem na ile to jest rozwiniete i popularne w Polsce, ale ja tam widuje duzo rzeczy, o wiele wiele taniej niz w sklepach i stamtad kupie wiekszosc (np. nianie, lozeczko, torby podstawowych ciuszkow).
Ide do lidla dzis tez, ale tylko po termometr i zestaw higieniczny (szczotka do wlosow, obcinaczka do paznokci itp), na razie nie przewiduja ubran za to widzialam w kilku sklepach online wyprzedaze w bardzo atrakcyjnych cenach letnich rzeczy ciazowych (bluzek z krotkim rekawem, legginsow), mysle ze sie skusze po wyplacie. Nie wiedzialam nawet, ze te sklepy maja maternity. No i popelnilam blad wchodzac na zara noworodek, takie piekne rzeczy!! I drogie jak cholera, trzeba bedzie dodac do listy prezentow
Moze to jest opcja, zeby sprawdzic wyprzedaze w sklepach internetowych?
Z osob dotykajacych brzuch to na jedna nakrzyczalam (odruchowo), a przy innej stalo sie szybko, ale przy grupowym lunchu costam mowilam, ze nie lubie i chyba dotarlo. Obiecalam dac sie ‚zmacac’ jak bedzie wyraznie czuc kopniaki
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 10:55   #1898
pokamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 178
Dot.: Mamy luty 2020

Ja też chciałabym rozłożyć zakupy na kilka miesięcy, ale niestety w kawalerce, w której mieszkamy nie ma zbyt wiele miejsca nawet na komodę na ubranka czy inne produkty, a co dopiero na wózek czy łóżeczko. Póki co mam kilka pojedynczych rzeczy. Na dodatek nasza przeprowadzka do nowego mieszkania wypadnie raczej później niż myślałam, więc nie wiem gdzie my się pomieścimy ze wszystkim

Kupiłam w lidlu spodnie, dobrze leżą i wydają się bardzo wygodne. Ale wzięłam rozmiar, który aktualnie noszę.
pokamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 11:09   #1899
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Ja kupiłam w Lidlu legginsy, szare i czarne. M. Noszę na codzień M ale mam duże uda i są w miarę ok, trochę luźne ale zmieszczą dodatkowe kilogramy które pewnie wysyntezuje . Jak coś to mają wąska cześć na łydki, jak ktoś ma tendencję donopuchnietych kostek niech bierze rozmiar większe
Ładne welurowe dresiki dla dzieci były ale u mnie już brak rozmiarów i bardziej męskich kolorów babki się szarpaly strasznie przy tych kosztach, nie kumam tego. Wszystko trzeba rozwalić, powyciagac ale do zakupu już wezmą to ładne i spakowane. :/
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 12:05   #1900
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

ja kupilam 3 x 2 pack bodziakow w lidlu 62/68 doleza sie za ta cene bo tak to bede polowac na 56 najpierw tylko te 56 z lidla tez troche duze
kupilam tez leginsy i spodnie ciazowe i mysle ze na 2 miesiace powinnam sie zmiescic a potem zobaczymy
tez juz sobie pomalu zaczne rozkladac zakupy ze w listopadzie kupie np rozek reczniki itp bo ciezko wszystko naraz
pomalu liste spisuje i mam czesc rzezcy ktore kupie dopiero po porodzie takze na relaxie ;d
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 12:15   #1901
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość

A, jeśli oczywiście można spytać, ile wyszła Ci glukoza i przy jakiej normie? Ja też trochę panikuję przed tym badaniem, głównie przez to, że tak szybko przybieram na wadze. Mam nadzieję, że w najgorszym przypadku dostanę nakaz trzymania diety i obejdzie się bez insuliny.
Gluzkoza wyszła mi 86 z kawałkiem na czczo, a norma jest 92 w ciąży. Ale podobnie jak w Twoim przypadku martwi mnie waga, bo o ile w pierwszych miesiącach przybierałam książkowo, to ostatnio w ciągu 4 tygodni przybrałam niby te 4 kg. Poza tym znowu jestem bardzo śpiąca

Czuję się strasznie rozleniwiona i mam przez to straszne wyrzuty sumienia...Chyba wszystko przez ten kult produktywności jaki panuje u mnie w domu rodzinnym. Czasem mam ochotę nie robić nic cały dzień, a potem się zadręczam, że mogłabym korzystać bardziej racjonalnie z tego wolnego czasu, który jeszcze mam

Właśnie też planuję rozłożyć ostatnie zakupy w czasie, bo po drodze czeka nas jeszcze okres świąteczny i wydatki z tym związane. Zgłupiałam już kompletnie jeśli chodzi o to, czego jeszcze mi trzeba. Tak jak któraś z Was już wspomniała na facebookowej grupie tyle dziewczyn jest już przygotowanych, co do najmniejszego drobiazgu, że to mnie mocno frustruje!
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 13:56   #1902
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Melduję się po wizycie. Córcia waży już 566 g wiec pięknie przybiera na wadze Też powoli kompletuje wyprawkę. Po wypłacie męża zamówię kolejna turę tekstyliów a po mojej zrobię zakupy na Gemini bo tam wychodzi najtaniej. Będę miała już prawie wszytsko i liczę, że może ktoś z rodziny będzie chciał coś sprezentować hahaha Mam już nawet listę potencjalnego przydało by się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 16:11   #1903
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie. Córcia waży już 566 g wiec pięknie przybiera na wadze Też powoli kompletuje wyprawkę. Po wypłacie męża zamówię kolejna turę tekstyliów a po mojej zrobię zakupy na Gemini bo tam wychodzi najtaniej. Będę miała już prawie wszytsko i liczę, że może ktoś z rodziny będzie chciał coś sprezentować hahaha Mam już nawet listę potencjalnego przydało by się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobre wieści Aniu, gratulacje! To już spora dziewuszka
A czy mogłabyś podzielić się z nami listą ze swojego koszyka z Gemini? I ciekawa jestem, co wpisałaś na liście potencjalnych prezentów dla córeczki! Sama też myślałam o czymś podobnym. I na pewno marzy mi się mata piankowa, np. Skip Hop.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 17:37   #1904
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
A patrzylyscie na marketplace na fb? Tzn na uzywane ciuszki i meble? Nie wiem na ile to jest rozwiniete i popularne w Polsce, ale ja tam widuje duzo rzeczy, o wiele wiele taniej niz w sklepach i stamtad kupie wiekszosc (np. nianie, lozeczko, torby podstawowych ciuszkow).
Wyjdę pewnie na oszołoma, ale mam straszne opory przed kupieniem rzeczy używanych od osób, których nie znam. Tzn. meble i niania byłyby pewnie ok, ale nie mam śmiałości żeby kupić używane np. ubranka czy wózek. Ale to tylko moje odczucia, absolutnie nie neguję kupowania używanych rzeczy - po prostu mam za sobą trudną walkę z problemami skórnymi, przez które zrobiłam się bardziej ostrożna.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 17:39   #1905
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Też polecam gemini
A co do używanych rzeczy to do lumpa chodzę, ale nie mam cierpliwości do szukania rzeczy w necie jedynie wózek na pewno kupię na jakiejś grupie lub olx


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 17:43   #1906
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Gluzkoza wyszła mi 86 z kawałkiem na czczo, a norma jest 92 w ciąży. Ale podobnie jak w Twoim przypadku martwi mnie waga, bo o ile w pierwszych miesiącach przybierałam książkowo, to ostatnio w ciągu 4 tygodni przybrałam niby te 4 kg. Poza tym znowu jestem bardzo śpiąca

To w ogóle mnie nie pocieszyłaś, bo mi wyszła 88. Moje laboratorium niby określiło normę na 99, a w Internecie wyczytałam, że dla ciężarnych norma to 100. Mi też dochodzi średnio kilogram na tydzień... No nic, nie będę martwić się na zapas, w weekend idę się zmierzyć z tą straszną glukozą.

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie. Córcia waży już 566 g wiec pięknie przybiera na wadze Też powoli kompletuje wyprawkę. Po wypłacie męża zamówię kolejna turę tekstyliów a po mojej zrobię zakupy na Gemini bo tam wychodzi najtaniej. Będę miała już prawie wszytsko i liczę, że może ktoś z rodziny będzie chciał coś sprezentować hahaha Mam już nawet listę potencjalnego przydało by się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gratulacje dużej dziewczynki!
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 18:31   #1907
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Dobre wieści Aniu, gratulacje! To już spora dziewuszka
A czy mogłabyś podzielić się z nami listą ze swojego koszyka z Gemini? I ciekawa jestem, co wpisałaś na liście potencjalnych prezentów dla córeczki! Sama też myślałam o czymś podobnym. I na pewno marzy mi się mata piankowa, np. Skip Hop.
Teraz ogarniam moje żywioły dwa, ale jutro w pracy usiądę i zrobię listę co kupuje, co mi się marzy dla Zuzi tak ponad program

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 18:55   #1908
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Wyjdę pewnie na oszołoma, ale mam straszne opory przed kupieniem rzeczy używanych od osób, których nie znam. Tzn. meble i niania byłyby pewnie ok, ale nie mam śmiałości żeby kupić używane np. ubranka czy wózek. Ale to tylko moje odczucia, absolutnie nie neguję kupowania używanych rzeczy - po prostu mam za sobą trudną walkę z problemami skórnymi, przez które zrobiłam się bardziej ostrożna.

Kazdy ma swoje preferencje i odczucia, materacyka, pieluszek, czy butelek (!!) uzywanych na pewno nie kupie. Wozek (3w1, fotelik i gondolke) mamy od bardzo dobrych znajomych, spacerowke/stelaz musimy dokupic. Gdyby nie to, ze wychodzi taniej (!) nowe, bralibysmy uzywane. Ale juz calosci nie kupilabym od kogos.
Z ciuszkami jest tak, ze ludzie sprzedaja cale torby podstawowych zestawow na odpowiedni wiek za jakies smieszne pieniadze (doslownie mniej niz 50zl w przeliczeniu), wszystko to idzie wrecz do gotowania zaraz po przytarganiu do domu ja chyba przez prace mam tak obnizone standardy czystosci, ale tez doswiadczenie i wprawe w praniu naprawde okropnych, niebezpiecznych hmm plam.

Ania, super wiesci!

Tutaj nie robia rutynowo zadnych badan krwi (tylko na poczatku i do prenatalnych), a jesli nie masz wskazan (np. cukrzycy w rodzinie) to mozna w ogole zapomniec o glukozie czy krzywej cukrowej. Takze no... :/
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 20:43   #1909
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny szybkie pytanie może któraś planuje kupić dostawke do łóżka zastanawiam się nad kinderkraft Chicco i lionelo miałyście może któraś ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-17, 20:46   #1910
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Angelika1237 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szybkie pytanie może któraś planuje kupić dostawke do łóżka zastanawiam się nad kinderkraft Chicco i lionelo miałyście może któraś ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślałam o dostawce ale takiej z łóżeczka. Bo większość dostawek jest bardzo mała... zresztą o normalnych wymiarach to znalazłam jedna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 20:52   #1911
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Angelika1237 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szybkie pytanie może któraś planuje kupić dostawke do łóżka zastanawiam się nad kinderkraft Chicco i lionelo miałyście może któraś ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieee ja kupiłam tylko łóżeczko najwyżej dzidziuś będzie spał z nami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 22:18   #1912
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Ja mam kołyskę także dostawki nie kupuję
Wszystkie rzeczy kupuję nowe. Nawet sobie nie wyobrażam kupować od obcych ciuszkow albo mebli. Na weekend jedziemy zamówić meble dla starszej córki synuś będzie miał meble po córce. Kupiłam dziś kocyk, reczniczek i trochę ciuszkow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 08:04   #1913
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Kazdy ma swoje preferencje i odczucia, materacyka, pieluszek, czy butelek (!!) uzywanych na pewno nie kupie. Wozek (3w1, fotelik i gondolke) mamy od bardzo dobrych znajomych, spacerowke/stelaz musimy dokupic. Gdyby nie to, ze wychodzi taniej (!) nowe, bralibysmy uzywane. Ale juz calosci nie kupilabym od kogos.
Z ciuszkami jest tak, ze ludzie sprzedaja cale torby podstawowych zestawow na odpowiedni wiek za jakies smieszne pieniadze (doslownie mniej niz 50zl w przeliczeniu), wszystko to idzie wrecz do gotowania zaraz po przytarganiu do domu ja chyba przez prace mam tak obnizone standardy czystosci, ale tez doswiadczenie i wprawe w praniu naprawde okropnych, niebezpiecznych hmm plam.

No butelki używane to już dla mnie prawdziwy kosmos. No ale tak jak wspomniałaś wszystko zależy od osobistych preferencji. Jeśli macie wózek od dobrych znajomych to spoko, bo macie pewność, gdzie i jak był przechowywany, a nie że np. stał pięć lat na zawilgoconym strychu pełnym myszy. A jeśli chodzi o ubranka to nawet nie wiedziałam, że można je prać w wysokich temperaturach. Nie mam jeszcze doświadczenia w praniu niemowlęcych rzeczy, ale jeśli rzeczywiście można je wygotować i nadają się później do użytku to całkiem ok.

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Angelika1237 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szybkie pytanie może któraś planuje kupić dostawke do łóżka zastanawiam się nad kinderkraft Chicco i lionelo miałyście może któraś ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja myślałam nad dostawką, ale właśnie przez jej małe rozmiary chyba zrezygnuję. Co prawda nie miałam, ale słyszałam bardzo dużo dobrego o Chicco (zwłaszcza modelu Next to me Magic, chociaż jest dość drogi) i właśnie te brałam pod uwagę.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 08:38   #1914
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Ale wózek też można wyprac mi się wydaje, że gondoli po prostu nie opłaca się kupować nowej bo ceny potrafią być bardzo wysokie ja po prostu zdjęłam wszystko i wyprałam a stelaż dokładnie umyłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 10:48   #1915
pokamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 178
Dot.: Mamy luty 2020

Ja też nie mogłabym kupować wyprawki od obcych ludzi, od znajomych, jak wiem gdzie było przechowywane, to co innego ale i tak, mimo że mamy możliwość przejęcia używanego wózka, kupujemy nowy. To nasze pierwsze dziecko i chciałbym żeby miało kupiony specjalnie dla nowego i odpowiadający też nam.

My jutro połówkowe, stres jak przed każdym usg
pokamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 12:43   #1916
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

A ja lubię oszczędzić jak mogę Trzymam kciuki za wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 13:56   #1917
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
A ja lubię oszczędzić jak mogę Trzymam kciuki za wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przy pierwszym dziecku nie oszczędzałam, wszystko nowe mieliśmy. Jedni i drudzy dziadkowie dali w tedy połowę kasy na wyprawkę. Ale teraz już powoli zmieniam zdanie, dostałam sporo ubrań dla córki po kuzynce i dla synka od siostry, więc żal nie skorzystać ale na szmatki nie chodzę jakoś nie potrafię się przełamać. Jak widzę jakie perełki nieraz dziewczyny kupią w sh to mi szczęka opada i to za grosze zazdroszczę
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 13:58   #1918
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Ja przy pierwszym dziecku nie oszczędzałam, wszystko nowe mieliśmy. Jedni i drudzy dziadkowie dali w tedy połowę kasy na wyprawkę. Ale teraz już powoli zmieniam zdanie, dostałam sporo ubrań dla córki po kuzynce i dla synka od siostry, więc żal nie skorzystać ale na szmatki nie chodzę jakoś nie potrafię się przełamać. Jak widzę jakie perełki nieraz dziewczyny kupią w sh to mi szczęka opada i to za grosze zazdroszczę


Ja właśnie dzisiaj kurtkę na zaś dla starszej kupiłam w lumpeksie identyczna też zamówiłam przed wyjściem do sklepu na tę zimę w regularnej cenie więc jak zobaczyłam ją w sklepie kilka razy taniej a w ogóle nie zniszczona to musiałam wziąć nawet jak dwa lata będzie leżeć i czekać aż dziewczyny urosna do tego rozmiaru


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 14:56   #1919
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
A ja lubię oszczędzić jak mogę Trzymam kciuki za wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też, większość rzeczy staram się ogarnąć z drugiej ręki. Na wydatki jeszcze będzie czas a takiemu maluszkowi myślę że to bez różnicy czy ma kurtkę/wózek /łóżeczko po kims czy nowe.
Ale co osoba to opinia.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 17:46   #1920
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Szanuję wybory każdego, rozumiem, że ktoś może mieć opory przed korzystaniem z używanych rzeczy. Ale sama uwielbiam chodzić po sh! Nieraz kupiłam za dosłownie parę złotych wełniany płaszcz, kaszmirowe swetry (mój rekord to 2,50 zł), jedwabną bluzkę. Niestety teraz nie mam możliwości stacjonarnie szukać ubranek dla malucha w sh, choć ciągle chodzi mi to po głowie i szukam okazji, żeby w końcu znaleźć coś dobrej jakości dla synka. Praktycznie całą wyprawkę mam z drugiej ręki - wózek, kosz Mojżesza, ubranka do rozmiaru 86, a nawet zabawki. Wiele znajomych miało też zachomikowane nieotwarte opakowania podkładów czy wkładek laktacyjnych. Wszystko chętnie przyjmuję i może dlatego teraz ogarnęła mnie panika przed zrobieniem zakupów samodzielnie

Co do glukozy...ja spotkałam się z normalni dla kobiet w ciąży: 92 na czczo, 180 po godzinie i 153 po dwóch. Ja miałam z cukrem problem już przed ciążą, więc trochę mnie stresuje ten temat.

bezpaniki, a czy badania tego rodzaju prywatnie są u Was bardzo drogie? Będziesz je robić na własną rękę? Ja i tak płacę za wszystkie badania, bo chodzę prywatnie do ginekologa. Chociaż na część badań skierowanie dostałam od lekarza rodzinnego, gdy to poprosiłam. Ale za krzywą płacę.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.