Mamy luty 2020 - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-24, 15:19   #2191
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Hej. Grudniowy Już rodzą jeszcze tylko styczniowki i my 💪😁

Ja wszystkie ubranka mam w pudlach. Pranie i prasowanie na styczeń zostawiam. Łóżeczko mąż założy jak ja będę w szpitalu żeby się nie kurzyło. Rzeczy apteczne też w styczniu kupię nawet jakbym nie zdarzyła to maz mi kupi na miejscu co będę potrzebowała.

Liczycie już ruchy codziennie?

Za miesiąc Wigilia 🥰 a mi juz tak ciężko...
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 15:38   #2192
Selena_62442
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 96
Dot.: Mamy luty 2020

Do listy do szpitala dodałabym jeszcze jednorazowe nakładki na sedes.

Trochę mnie to przeraża, że już tak mało czasu zostało... Muszę wymyślić jaki wózek kupić 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Selena_62442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 16:02   #2193
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy luty 2020

No ja też czytam grudniówki a że ja jestem na styczniowkach i tu to tak jakoś z jednej strony blisko a z drugiej jeszcze 62 dni ja za pranie biorę się od grudnia bo później święta itd i już mi się nie będzie chciało
Dziś mam takiego lenia że się nawet nie ubraliśmy z córką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Ruchów jeszcze nie liczę ale jak jakoś długo jej nie czuje to zjadam coś i kładę się na chwilę i budzę młodą ale ja to chyba przewrażliwiona jestem ;D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 18:20   #2194
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Ja za pranie biorę się w styczniu jak już nie będę pracować zawodowo. Mikołaja urodziłam początkiem 37 Tc więc w 35/36 chce mieć ogarnięte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 18:30   #2195
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Ja ruchów nie liczę, ale czuję je bardzo często
Dzisiaj tak przez Was zaczęłam myśleć i kurde rzeczywiście jednak już wcale nie tak dużo czasu zostało zaraz siadam i kompletuje koszyk na gemini i zaraz po wypłacie zamawiam

Ubranka chyba upiore w tym tygodniu bo siedzę u moich rodziców i właśnie tu je mam. Poprasuje sobie na spokojnie bo mama na zwolnieniu w domu siedzi z nami to pomoże trochę przy starszej a tata mi je kiedyś przywiezie do nas do Łodzi to będę miała gotowe do układania w szafie

Dzisiaj mieliśmy gości bo ja urodziny miałam tydzień temu a kilka dni później mój tata urodziny i imieniny. Więc przyszli jego rodzice i siostra. Zrobiłam torcik bezowy i wyszedł giga słodki

W ogóle znowu mi jakoś tak skokowo brzuch urósł. Teraz to mam taki jak w 35 tygodniu ze starszą ciekawe czy do końca będzie tak rósł czy ostatecznie będzie taki jak był wtedy tylko po prostu szybciej tę wielkość osiągnie
Adjustments.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 18:54   #2196
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Ojej jaki ladny brzuszek Ja mam dosc maly, ale pierwsza ciaza, tez sie zastanawiam jak bardzo jeszcze urosnie.IMG_5047.jpg

Ja wszystko zostawiam na styczen, bo nie mamy jeszcze komody, a bez tego to kurz i siersc tylko sie bedzie odkladac. Tak samo skladanie lozeczka bedziemy odwlekac, bo koty na bank sobie przywlaszcza jak swoje ja mam termin na koniec lutego, takze mysle, zeby nie zaczac za wczesnie.

Liczyc ruchow nie licze, ale mniej wiecej znam i pory wiekszej aktywnosci i intensywnosc, w porach spokojniejszych. Wlasnie zaczyna sie ‘impreza’ w brzuchu, a tak sie ulozyl, ze mnie uderza po pecherzu
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 18:59   #2197
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Sliczny, zgrabny brzuszek
Ja właśnie w tej jestem ogólnie szczuplejsza niż w poprzedniej a ten brzuch taki duży mi się wydaje a tu jeszcze 10 tygodni do końca!

Ja też bym pewnie czekała do stycznia, ale w sumie przy starszej to ciężko mi będzie wszystko zrobić na raz więc chyba wolę sobie to w czasie na spokojnie rozłożyć. Na pewno fotelik kupimy dopiero w styczniu. I koszule nocne zażyczyłam sobie pod choinkę od męża i rodziców to na to będę jeszcze czekać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-24, 20:11   #2198
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Jakie piękne brzuszki ️ Ja mam najmniejszy z 3. Ogólnie ma inny kształt - z chłopakami miałam okrągły do przodu bardzo wysoko teraz jest bardziej na boki trochę niżej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 20:36   #2199
pokamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 178
Dot.: Mamy luty 2020

Jakie ładne, zgrabne brzuszki macie

Ja ruchów jeszcze nie liczę, ale często zwracam uwagę czy maluch jest aktywny, bo mam wrażenie, że jest za spokojny. Największą aktywność zauważam rano i wieczorem, a w ciągu dnia czasem prawie cisza. Mam nadzieję, że po 30 tygodniu będzie lepiej, bo będę panikować
pokamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 20:50   #2200
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Jakie piękne brzuszki ️ Ja mam najmniejszy z 3. Ogólnie ma inny kształt - z chłopakami miałam okrągły do przodu bardzo wysoko teraz jest bardziej na boki trochę niżej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tak samo brzuch wyglądał z córka. Teraz mam piłkę na chłopaka

Śliczne macie brzuszki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 07:34   #2201
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Jakie ładne te wasze brzuszki 🥰 ja mam ogromny z każdej strony i do przodu i na boki i wysoko i nisko po prostu wyglądam jak piłka 😂🙈
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-25, 09:18   #2202
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Ależ piękne brzuszki! Nie mogę się napatrzeć! Ja jak oglądam swoje zdjęcia z przed kilku miesięcy, gdy już byłam przekonana, że mam spory brzuch, nie mogę uwierzyć, że był tak mały! Przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie też, że będzie jeszcze większy haha Właściwie nie przeszkadza mi na codzień, ale już wstaję jak małe słoniątko, podobnie jest z wysiadaniem z auta.

Położna kazała mi liczyć ruchy jakiś czas temu, ale przyznam szczerze, że nie wiem do końca jak to powinno wyglądać. Czuję, że maluch jest już większy i mniej się rusza, tym bardziej, że jest bardzo nisko i raczej ułożony miednicowo - nie czuję to rak jak wcześniej. Zdarza się mu - szczególnie wieczorem lub nad ranem - poszaleć nieco, wypycha się na boki i nie ukrywam, że te ruchy to nie są już delikatne muśnięcia motyla, ale są bardzo bolesne W sobotę, podczas przedstawienia w teatrze, małemu chyba nie za bardzo podobały się głośne dźwięki muzyki i śpiewu, dawał czadu, a ja tak kręciłam się w fotelu, że na pewno widzowie za mną nie byli zachwyceni

Jeśli chodzi o torbę do szpitala jakoś mnie ten temat przerasta...Chyba za bardzo przeżywam ten moment - pakowania. Może najlepszym sposobem jest podejść do tego zadaniowo. Podobnie miałam z zamówieniem z apteki - kilka dni zbierałam do koszyka produkty, nim odważyłam się kliknąć "zamów". Ale dziś czekam już na paczkę, zamierzam po prostu bez zbędnego rozmyślania, rozpakować jej zawartość do komody i nie myśleć, że...o matko, to już tak blisko! Ostatnio niestety często mi się to zdarza
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 10:00   #2203
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Ostatnio zastanawiałam się, czy mój brzuch jest duży czy nie. Wasze zdjęcia dały mi odpowiedź - jest ogromny! Na szczęście waga mi się trochę uspokoiła i już nie "rosnę" w takim szaleńczym tempie jak wcześniej.

Jeśli chodzi o liczenie ruchów, to moja ginekolog kazała mi tylko kontrolować, czy pojawiają się co najmniej 4 ruchy na godzinę 3 razy dziennie. I, że jak te minimum jest osiągnięte to jest ok. Mój maluch też ma takie dni, że się strasznie leni, ale zwykle po takiej ciszy przychodzi prawdziwa burza. I też już ma tyle siły, żeby mnie czasem kopnąć aż się zegnę w pół.

Ja już odebrałam przesyłkę z torbami do szpitala i rozważam na dniach rozpoczęcie wielkiej akcji prania i prasowania. Nie chcę zostawać z tematem na święta, a i tak jest mi już coraz ciężej ze wszystkim. Podejrzewam, że w styczniu to będę już jak wielka kula śniegowa, która ledwo się toczy, a na pewno nie nadaje do jakichś prac domowych.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 10:16   #2204
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny, pokazcie swoje (brzuszki)

Z ruchami, wydaje mi sie, ze chodzi o to, ze kazdy czlowiek, nawet podczas snu, jednak sie rusza, zmienia pozycje, drapie itp, wiec liczenie ruchow plodu ma polegac nawet nie na konkretnym numerze i liczbie z ksiazki, a raczej tego, co jest normalne dla naszych brzuszkow. Czyli jesli ja wiem, ze w momentach spokoju czuje (powiedzmy) ok 6/8 ruchow (musniec, zmian pozycji, lekkich kopniakow) na godzine, a w aktywniejszych to cale serie kickboxingu, to powinnam zwracac uwage, jesli cos sie nagle zmieni. Czyli gdybym nie mogla w zaden sposob ‘pobudzic’ i czuc zadnych ruchow przez godzine, albo ten okres wzmozonej aktywnosci trwalby bardzo dlugo, lub pojawil sie, gdy zazwyczaj dziecko jest mniej aktywne. Przynajmniej ja to wszystko tak rozumiem. I tez spodziewam sie ze swojej strony wielu falszywych alarmiw, co pewnie zdarza sie bardzo czesto (zwlaszcza w pierwszej ciazy).
Wlasnie probuje jakos zachecic Mlodego, zeby sie przekrecil troche, bo mi sie ulozyl pod prawym bokiem, tak, ze nie moge usiasc normalnie

Co do wyprawki, pakowania, zakupow itp, w ogole calej ciazy, ja jestem zawieszona miedzy dwoma swiatami: pl i uk. Tutejsze znajome nie kupowaly ani nie kompletowaly nic do 7/8m, torbe do szpitala w 9m i to tez raczej w glowie. Wielu rzeczy nikt tutaj ani nie uzywal ani nawet nie slyszal. Ciuszki kupuje sie uzywane, w calych torbach/zestawach na gumtree, albo szlo sie do sklepu i kupowali cala wyprawke z wozkiem, lozeczkiem na kredyt (teraz ten sklep zbankrutowal, ale i tak byl dosc drogi). Gdy pytalam o kosmetyki do pielegnacji, kremy na odpazenia itp to w ogole sie pukaly w czolo, ze to sie omawia na ostatnich wizytach z polozna (i uzywa komercyjnych, dostepnych z marketow produktow). Natomiast tez widze, jak w pl troche nadgorliwie sie podchodzi do niektorych rzeczy (ogolnie mowie, nic personalnego) i jak ta filozofia jest mi blizsza, tak mimo wszystko srednio rozumiana tutaj. Mysle, ze dla mnie to glowny powod do opozniania wszystkiego, zeby nie wyjsc na narwana i tak juz pytanie o szkole rodzenia w 24tyg zdziwilo polozna, ktora zasugerowala, ze najlepiej isc na zajecia pod koniec stycznia (czyli po 36tyg).

Tak sie ciesze, ze ode dzis w koncu do pracy po urlopie, bo tak sie wynudzilam, ze nie pamietam kiedy ostatnio takiego lenia mialam. Pod koniec tyg juz nie wedzialam jaki mamy dzien
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 13:09   #2205
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Prawdę mówiąc nie zabrałabym się tak szybko za robienie wyprawki, gdyby nie to, że już zaczynam czuć się nieco gorzej, mam mniej energii niż jeszcze miesiąc temu. I takie systematyczne pranie, prasowanie i niespieszne zakupy bardziej mi odpowiadają, niż wizja mnie samej, znacznie większej i obolałej, próbującej zrobić jakieś porządki i organizującej przestrzeń Poza tym jakoś dziwnie przeczuwam, że ciąża może rozwiązać się prędzej niż w terminie. Chyba za dużo historii o dużych noworodkach po heparynie słyszałam i dopuszczam do myśli taki scenariusz. Wolę być gotowa, niż liczyć na męża - on totalnie tego nie ogarnie

Ja też zastanawiałam się, na ile mój brzuch jest już duży - jaki powinien być w tym tygodniu. Tym bardziej, że niektórzy wciąż się dziwią, że to 7 mc, a on wg nich jest niewielki. Wczoraj nawet ktoś zapytał, czy urodziłam Ale jak popatrzę na Wasze brzuszki to mój wydaje mi się znacznie większy

Planujecie odwiedzić porodówkę, w szpitalu na który się decydujecie? Ja nigdy nawet nie byłam w tej miejscowości, więc musimy opracować trasę, pewnie przy okazji zrobimy to w porze "zwiedzania" porodówki. Chyba będę spokojniejsza, wiedząc co i jak, nim nadejdzie dzień porodu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20191125_135859.jpg (89,5 KB, 48 załadowań)
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 14:08   #2206
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Prawdę mówiąc nie zabrałabym się tak szybko za robienie wyprawki, gdyby nie to, że już zaczynam czuć się nieco gorzej, mam mniej energii niż jeszcze miesiąc temu. I takie systematyczne pranie, prasowanie i niespieszne zakupy bardziej mi odpowiadają, niż wizja mnie samej, znacznie większej i obolałej, próbującej zrobić jakieś porządki i organizującej przestrzeń Poza tym jakoś dziwnie przeczuwam, że ciąża może rozwiązać się prędzej niż w terminie. Chyba za dużo historii o dużych noworodkach po heparynie słyszałam i dopuszczam do myśli taki scenariusz. Wolę być gotowa, niż liczyć na męża - on totalnie tego nie ogarnie

Ja też zastanawiałam się, na ile mój brzuch jest już duży - jaki powinien być w tym tygodniu. Tym bardziej, że niektórzy wciąż się dziwią, że to 7 mc, a on wg nich jest niewielki. Wczoraj nawet ktoś zapytał, czy urodziłam Ale jak popatrzę na Wasze brzuszki to mój wydaje mi się znacznie większy

Planujecie odwiedzić porodówkę, w szpitalu na który się decydujecie? Ja nigdy nawet nie byłam w tej miejscowości, więc musimy opracować trasę, pewnie przy okazji zrobimy to w porze "zwiedzania" porodówki. Chyba będę spokojniejsza, wiedząc co i jak, nim nadejdzie dzień porodu.
Piękny brzuszek Ja przed pierwszym porodem byłam na 2 porodówkach. Jednej przy szkole rodzenia a w drugiej tam gdzie chciałam rodzić. Od razu wypełniłam papiery bo moja kuzynka pracuje jako położna. Jak rodzilam to od razu wiedziałam gdzie iść a mama stała przy okienku z papierami

Przy pierwszym dziecku używałam mało rzeczy do pielęgnacji więc teraz nie będę kupować dużo. Zresztą cały czas mam kosmetyki w użyciu przy córce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 09:45   #2207
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Kurcze dziewczyny, obudzil mnie kot i kopniaczki o 4rano, do 7 nie moglam zasnac. Tak mnie ‘boli’ prawa strona od srodka, mozliwe to zeby mi dziecko obilo zebra...?
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 14:26   #2208
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny, obudzil mnie kot i kopniaczki o 4rano, do 7 nie moglam zasnac. Tak mnie ‘boli’ prawa strona od srodka, mozliwe to zeby mi dziecko obilo zebra...?
Oj, współczuję! Najgorsze, że mówią "wyśpij się na zapas"
A takie noce potrafią dać w kość. Ja budzę się co najmniej 2 razy, o 4.30 biegam do toalety i czasem zdarza się, że nie mogę potem długo zasnąć.
Kopniaczki też mnie czasem budzą, ale powiem szczerze, że to mnie niesamowicie wzrusza i cieszy Bywają naprawdę bolesne - to fakt. Ale jakoś się łapię na tym, że w takim pół śnie głaszczę brzuch i szukam tych ruchów.
Dzidzia kopie Cię tak wysoko? Zazdroszczę! Chciałabym wiedzieć już, że mój maluch jest ułożony główkowo, ale przeczuwam, że on ma nóżki bardzo nisko, bo tam go czuję.

Aniaaa37, dziękuję kochana!
Powiem szczerze, że mimo rozstępów, cellulitu, który się nasilił i ogólnej ciężkości czuję się bardzo atrakcyjnie w ciąży - przynajmniej na tym etapie. Zadziwia mnie to ciało, dziękuję mu codziennie za to, jak dzielnie to znosi.

Jak u Was dziewczyny? Czy wszystkie robicie USG III trymestru? Ja dopytam mojej lekarki na wizycie za tydzień, ale nastawiam się raczej na to, że sobie to usg podaruję - moja lekarka robi usg na każdej wizycie, często na tym samym sprzęcie, co lekarze, u których byłam na poprzednich usg w I i II trymestrze. Zastanawiam się czy takie badanie przez innego lekarza, może rzeczywiście na tym etapie wykazać coś znaczącego.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 14:36   #2209
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Oj, współczuję! Najgorsze, że mówią "wyśpij się na zapas"
A takie noce potrafią dać w kość. Ja budzę się co najmniej 2 razy, o 4.30 biegam do toalety i czasem zdarza się, że nie mogę potem długo zasnąć.
Kopniaczki też mnie czasem budzą, ale powiem szczerze, że to mnie niesamowicie wzrusza i cieszy Bywają naprawdę bolesne - to fakt. Ale jakoś się łapię na tym, że w takim pół śnie głaszczę brzuch i szukam tych ruchów.
Dzidzia kopie Cię tak wysoko? Zazdroszczę! Chciałabym wiedzieć już, że mój maluch jest ułożony główkowo, ale przeczuwam, że on ma nóżki bardzo nisko, bo tam go czuję.

Aniaaa37, dziękuję kochana!
Powiem szczerze, że mimo rozstępów, cellulitu, który się nasilił i ogólnej ciężkości czuję się bardzo atrakcyjnie w ciąży - przynajmniej na tym etapie. Zadziwia mnie to ciało, dziękuję mu codziennie za to, jak dzielnie to znosi.

Jak u Was dziewczyny? Czy wszystkie robicie USG III trymestru? Ja dopytam mojej lekarki na wizycie za tydzień, ale nastawiam się raczej na to, że sobie to usg podaruję - moja lekarka robi usg na każdej wizycie, często na tym samym sprzęcie, co lekarze, u których byłam na poprzednich usg w I i II trymestrze. Zastanawiam się czy takie badanie przez innego lekarza, może rzeczywiście na tym etapie wykazać coś znaczącego.
Ja idę na USG do lekarza prowadzącego tak mi mówił lekarz od USG prenetalnych że już nie muszę do niego przychodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-26, 15:51   #2210
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Ja idę na USG do lekarza prowadzącego tak mi mówił lekarz od USG prenetalnych że już nie muszę do niego przychodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi również lekarz od prenatalnego/kardiolog dziecięcy mówił że III usg na spokojnie u prowadzącego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 17:40   #2211
pokamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 178
Dot.: Mamy luty 2020

Ja również idę na usg III trymestru do lekarza prowadzącego tylko ja wcześniej każde usg miałam wykonywane przez innego lekarza, a u niego będę robiła po raz pierwszy.
pokamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 19:03   #2212
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Ja na usg III trymestru idę tam gdzie wcześniej robiłam prenatalne. Bo ten gin co do niego teraz chodzę wydaje mi się,że nie potrafi dobrze usg zrobić. Tamtą babeczka mam już sprawdzoną i chce być pewna,że przepływy i reszta jest dobrze zbadane.

Nie wiem jak wam ale mi ten tydzień tak szybko leci... mam tyle roboty, niby malarz maluje ale tu coś umyć tam po coś jechać tu coś wymienić i tak w kółko. W każdym razie jeszcze tydzień i będzie pięknie. Głowa mnie strasznie boli od kilku godzin, może od tych farb?
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 19:26   #2213
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Mamy luty 2020

Ja idę na usg III trymestru, w luxmedzie dają skierowanie i idzie się w wybranym terminie do wybranego lekarza. Mam jeszcze dodatkowo echo serca płodu w połowie grudnia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Ja na usg III trymestru idę tam gdzie wcześniej robiłam prenatalne. Bo ten gin co do niego teraz chodzę wydaje mi się,że nie potrafi dobrze usg zrobić. Tamtą babeczka mam już sprawdzoną i chce być pewna,że przepływy i reszta jest dobrze zbadane.

Nie wiem jak wam ale mi ten tydzień tak szybko leci... mam tyle roboty, niby malarz maluje ale tu coś umyć tam po coś jechać tu coś wymienić i tak w kółko. W każdym razie jeszcze tydzień i będzie pięknie. Głowa mnie strasznie boli od kilku godzin, może od tych farb?


Kurcze a dużo przebywasz w tych farbach? ja to jestem nieufna jeżeli chodzi o takie rzeczy w ciąży. Wywietrz dobrze pomieszczenia. Jak u nas ostatnio mąż malował to bardzo na ból głowy też narzekał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 07:02   #2214
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Ja też idę. Mam w Luxmed'owym pakiecie więc szkoda nie skorzystać. idee do tej samej babeczki u której robiłam polowkowe.
Gdybym nie miała za darmo chyba też bym poszła zwłaszcza że ja nie mam USG na każdej wizycie. I teraz jest tak że młodego już dluuugo nie widziałam. I jestem ciekawa ile waży i czy wszystko ok. A, i czy mi się szyjka od kaszlu nie skraca
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 09:24   #2215
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy luty 2020

Jeśli chodzi o porodówki, to odwiedziłam te w swojej okolicy i gorąco polecam zrobienie takiego rozeznania. Nie tylko utwierdziłam się w przekonaniu, gdzie chcę rodzić, ale przyniosło mi to jakiś wewnętrzny spokój. Teraz wiem od razu, gdzie się kierować, udało mi się poznać bardzo sympatyczną położną, a samo miejsce przestało być dla mnie takie obce. Zdecydowanie mniej się teraz obawiam tego wielkiego dnia.

A w temacie badań, ja też idę na 3 USG do lekarza, który wcześniej wykonywał mi USG I i II trymestru. W sumie nawet się nie wahałam, bo moja lekarka prowadząca tak ustawiła wizyty, że te USG wypada jakby w zastępstwie za zwykłą wizytę u niej. Zapłacę 50 zł więcej, ale myślę, że w moim przypadku warto, bo te badania zawsze są bardziej dokładne i szczegółowe.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 10:49   #2216
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Dziękuję Wam dziewczyny za porady Faktycznie Wasze przypadki są uzasadnione do zrobienia tego III usg - gdybym miała opcję zrobienia to z pakietu, albo nie miała usg na każdej comiesięcznej wizycie, też bym się bez wahania wybrała. Ale jednak u mnie jest trochę inaczej, więc zaczekam na to, co powie moja lekarka prowadząca. Może zamiast tego III usg zrobimy drugie echo serduszka?

Dziewczyny, co jeszcze powinnam odhaczyć przed pojawieniem się malucha? Po Świętach, o ile będę miała moc, zamierzam zapełnić zamrażarkę obiadami na gorsze dni A dziś mama (kochana!!!) myje mi okna w mieszkaniu. Przyznam, że spędzały mi sen z powiek, bo mam bardzo trudny dostęp do nich, żeby je umyć - trzeba się wspinać na krzesło, albo blat czy parapet i nie wiedziałam jak to ogarnąć. A mąż się do tego zabiera jak pies do jeża...Dobrze, że na mamę mogę liczyć, oj, naprawdę...
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 11:25   #2217
Aniaaa37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 124
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam dziewczyny za porady Faktycznie Wasze przypadki są uzasadnione do zrobienia tego III usg - gdybym miała opcję zrobienia to z pakietu, albo nie miała usg na każdej comiesięcznej wizycie, też bym się bez wahania wybrała. Ale jednak u mnie jest trochę inaczej, więc zaczekam na to, co powie moja lekarka prowadząca. Może zamiast tego III usg zrobimy drugie echo serduszka?

Dziewczyny, co jeszcze powinnam odhaczyć przed pojawieniem się malucha? Po Świętach, o ile będę miała moc, zamierzam zapełnić zamrażarkę obiadami na gorsze dni A dziś mama (kochana!!!) myje mi okna w mieszkaniu. Przyznam, że spędzały mi sen z powiek, bo mam bardzo trudny dostęp do nich, żeby je umyć - trzeba się wspinać na krzesło, albo blat czy parapet i nie wiedziałam jak to ogarnąć. A mąż się do tego zabiera jak pies do jeża...Dobrze, że na mamę mogę liczyć, oj, naprawdę...
Musisz robić echo serca płodu? Ja robiłam w pierwszej ciąży przez pepowinę dwunaczyniowa. Teraz nie robiłam echa.

Moja mama też chciała przyjechać umyć mi okna ale sama umyłam żeby się nie fatygowala🤦☠♀️ wszystkich nie myłam. Resztę umyję na wiosnę dobrze że mam myjkę Karchera to szybko poszło

Ja u lekarki prowadzącej będę miała tylko 4 USG oraz miałam 2 genetyczne u lekarza z certyfikatem. Więcej nie będę chodzić jak nie będzie potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniaaa37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 14:52   #2218
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniaaa37 Pokaż wiadomość
Musisz robić echo serca płodu? Ja robiłam w pierwszej ciąży przez pepowinę dwunaczyniowa. Teraz nie robiłam echa.

Moja mama też chciała przyjechać umyć mi okna ale sama umyłam żeby się nie fatygowala🤦☠♀️ wszystkich nie myłam. Resztę umyję na wiosnę dobrze że mam myjkę Karchera to szybko poszło

Ja u lekarki prowadzącej będę miała tylko 4 USG oraz miałam 2 genetyczne u lekarza z certyfikatem. Więcej nie będę chodzić jak nie będzie potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam robione echo serca płodu w 20tc i było to nieco za wcześnie - ale zrobiłam je za darmo w ramach szkolenia lekarzy. Zasugerowali mi, że mogłabym je powtórzyć później, chociaż nie wykazało nieprawidłowości. A mam wskazania z racji kardiologicznych problemów w mojej rodzinie. Moja siostra, jej syn i ja mieliśmy szmery niewinne w dzieciństwie, ale u mojej siostrzenicy wykryto po narodzinach ubytek przegrody międzykomorowej. Skończyło się operacją. Lekarka zasugerowała mi, że łatwiej wykonać w zaawansowanej ciąży echo serca płodu niż u nowonarodzonego maluszka, który się kręci i często płacze przy badaniu. Więc muszę rozważyć tę opcję, bo zbadać dziecko po narodzinach i tak powinniśmy.

Zazdroszczę myjki! Kiedyś może sobie ją sprawię, bo mam sporo okien. Czuję się tak odświętnie przez te czyste szyby Zaczęłam czuć, że gniazdko szykuje się na malucha. Piorę aktualnie większe rozmiary ubranek i kończę układać w komorach. Sypialnia w końcu zaczyna wyglądać jakby miał dołączyć do nas maluch.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 15:15   #2219
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Miałam robione echo serca płodu w 20tc i było to nieco za wcześnie - ale zrobiłam je za darmo w ramach szkolenia lekarzy. Zasugerowali mi, że mogłabym je powtórzyć później, chociaż nie wykazało nieprawidłowości. A mam wskazania z racji kardiologicznych problemów w mojej rodzinie. Moja siostra, jej syn i ja mieliśmy szmery niewinne w dzieciństwie, ale u mojej siostrzenicy wykryto po narodzinach ubytek przegrody międzykomorowej. Skończyło się operacją. Lekarka zasugerowała mi, że łatwiej wykonać w zaawansowanej ciąży echo serca płodu niż u nowonarodzonego maluszka, który się kręci i często płacze przy badaniu. Więc muszę rozważyć tę opcję, bo zbadać dziecko po narodzinach i tak powinniśmy.



Zazdroszczę myjki! Kiedyś może sobie ją sprawię, bo mam sporo okien. Czuję się tak odświętnie przez te czyste szyby Zaczęłam czuć, że gniazdko szykuje się na malucha. Piorę aktualnie większe rozmiary ubranek i kończę układać w komorach. Sypialnia w końcu zaczyna wyglądać jakby miał dołączyć do nas maluch.


Ooo a ja robiłam w 19 tygodniu i nikt nie narzekał, że to za wcześnie. Ale też dostałam skierowanie na jeszcze jedno. Ja ze względu na brane przeze mnie tabletki. Na tamtym wszystko było w porządku i teraz liczę na to samo ale pójdę bo podobało mi się to badanie. Bardzo dokładne, super pani doktor która wszystko mi tłumaczyła

Ja dzisiaj skończyłam prasować ubranka! teraz tylko przewieźć je do naszego mieszkania i jakimś cudem zmieścić w komodzie

Mi myjka do okien też by się sprawiła bo mam 7 okien balkonowych i dwa zwykle w mieszkaniu narazie myła je raz moja mama. Teraz w zimę na pewno nie będę myć ponownie, ale na wiosnę by się przydało a z dwójką małych dzieci to nie wiem czy dam radę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 15:56   #2220
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość

Dziewczyny, co jeszcze powinnam odhaczyć przed pojawieniem się malucha? Po Świętach, o ile będę miała moc, zamierzam zapełnić zamrażarkę obiadami na gorsze dni
Ooo to to też mam to w planach macie jakiś patent na mroźnie klusek slaskich/pierogów/kopytek? Taki by się potem nie rozpadł w gotowaniu?

Za Kerszera do okien ktoś powinien dostać niezła nagrodę. Ja nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego. I to nie tylko okna ale lustra, płytki w łazience... Fronty na wysoki połysk też się nim super myje
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.