Proszę o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-01, 22:32   #1
jejalterego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 24

Proszę o radę


Mam 26 lat, moj facet jest 4 lata mlodszy. Oswiadczyl mi sie w swieta. Wymajmujemy razem mieszkanie. Wszystko bylo przecudownie, jestem w siodmym niebie...
Problem polega na tym, że on jest zalezny od rodzicow, nie pracuje, caly nasz zwiazek tak bylo (rok) Nie wiem czy on zdaje sobie sprawe co oznacza taka decyzja o slubie. Boję się, ze bedzie musial isc do pracy, znienawidzi mnie i zaczna sie problemy. Teraz on studiuje, nie chce mu nic odbierać. Nie chce go wpychac w obowiazki. On jest ogromnym optymistą.
Mam nadzieję, ze rozumiecie o co się boję. W ogole wiem, że to zalosne ale zapytam
czy skoro on mi się oświadczył powinnam zadać mu pytanie o to kiedy planuje ślub?
Czy powinnam się chwalić znajomym?
jejalterego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 22:37   #2
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Proszę o radę

Boisz się po prostu że facet niedojrzały? Ehh, to go po prostu ostudź z planami. Nie zając, nic Wam nie ucieknie :P
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 22:45   #3
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Proszę o radę

oświadczyny nie oznaczają od razu ślubu, niektóre ary sa zaręczone nawet i kilka lat bo po prostu nie stac ich na urządzenie wesela i te sprawy, poagdajcie, powiedz mu co Cie martwi poznaj jego pogląd na te sprawy
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 22:51   #4
MyszkaMini
Raczkowanie
 
Avatar MyszkaMini
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 358
Dot.: Proszę o radę

Nie znam się do końca, ale wydaję mi się, że rozmowa o ślubie to rzecz konieczna. Nawet jakoś tak orientacyjnie przed oświadczynami. Powinniście razem to ustalić, a nie, że Ty pytasz go co on planuje.
Można by powiedzieć, że ze mnie to jeszcze taka smarkula ale wydaję mi się ze w związku powinno to naturalnie przebiegać, nie powinno się mieć obaw. Oświadczyny to jeszcze jednak nie ślub to kolejny etap, pokazanie, że to jest już coś poważnego.


Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Czy powinnam się chwalić znajomym?
Trochę mnie to powaliło
MyszkaMini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 22:54   #5
baobabka
Zadomowienie
 
Avatar baobabka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 996
Dot.: Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Boję się, ze bedzie musial isc do pracy, znienawidzi mnie i zaczna sie problemy.


Może poczekajcie z tym ślubem...?
baobabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 22:54   #6
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Mam 26 lat, moj facet jest 4 lata mlodszy. Oswiadczyl mi sie w swieta. Wymajmujemy razem mieszkanie. Wszystko bylo przecudownie, jestem w siodmym niebie...
Problem polega na tym, że on jest zalezny od rodzicow, nie pracuje, caly nasz zwiazek tak bylo (rok) Nie wiem czy on zdaje sobie sprawe co oznacza taka decyzja o slubie. Boję się, ze bedzie musial isc do pracy, znienawidzi mnie i zaczna sie problemy. Teraz on studiuje, nie chce mu nic odbierać. Nie chce go wpychac w obowiazki. On jest ogromnym optymistą.
Mam nadzieję, ze rozumiecie o co się boję. W ogole wiem, że to zalosne ale zapytam
czy skoro on mi się oświadczył powinnam zadać mu pytanie o to kiedy planuje ślub?
Czy powinnam się chwalić znajomym?
Po pierwsze 22 letni facet powinien być na tyle dorosły i odpowiedzialny by wiedzieć, że w życiu poza zabawą się też pracuje. I co? On ma Cię znienawidzić bo mu uświadomisz, że okres dzieciństwa się skończył i czas do pracy?

Nie odbieraj mu nic i nie wpychaj w obowiązki. Przyzwyczaj go, że wszystko robisz, niczym go nie obarczasz to "wychowasz" sobie lenia, w którym nie będziesz miała za grosz oparcia.

Moim zdaniem zaręczyny są zapowiedzią ślubu, o którym (co wydawało mi się naturalne) w wyniku zaręczyn się rozmawia. Nie jest to przecież konstrukcja: pierścionek bo fajny, narzeczona bo lepiej brzmi niż dziewczyna, ale nad ślubem to się jeszcze zastanowimy...

A co do znajomych... Osobiście ja sama powiedziałabym najlepszej przyjaciółce i bliskiemu koledze. Reszta z czasem też się dowie, ale nie zamierzam latać i chwalić się pierścionkiem, robić zdjęć na naszą klasę czy tego typu inne udziwnienia. To jest coś co jest dla mnie i dla mojego partnera. Intymne, prywatne, ważne. Takich rzeczy nie wystawiam na forum publiczne, ale jak kto woli.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 22:59   #7
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Mam 26 lat, moj facet jest 4 lata mlodszy. Oswiadczyl mi sie w swieta. Wymajmujemy razem mieszkanie. Wszystko bylo przecudownie, jestem w siodmym niebie...
Problem polega na tym, że on jest zalezny od rodzicow, nie pracuje, caly nasz zwiazek tak bylo (rok) Nie wiem czy on zdaje sobie sprawe co oznacza taka decyzja o slubie.
.....

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Boję się, ze bedzie musial isc do pracy, znienawidzi mnie i zaczna sie problemy. Teraz on studiuje, nie chce mu nic odbierać. Nie chce go wpychac w obowiazki. On jest ogromnym optymistą.
"Boisz się" powiadasz... a to ciekawe...

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, ze rozumiecie o co się boję.
Nie za bardzo, szczególnie że masz 26 lat a nie myślisz logicznie.
Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
W ogole wiem, że to zalosne ale zapytam
czy skoro on mi się oświadczył powinnam zadać mu pytanie o to kiedy planuje ślub?
Oczywiście, że tak.
mało tego, powinnaś go zapytać jak sobie wyobraża Wasze wesele i kto za nie zapłaci + jak wyobraża sobie kwestie finansowe w Waszym małżeństwie...

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Czy powinnam się chwalić znajomym?
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-01, 23:11   #8
jejalterego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 24
Dot.: Proszę o radę

zacznę od końca
z tym chwaleniem chodzi mi o to, że moze w ogole nie powinnam tego nikomu mówić, moze dla niego to symbol...i nie mam konta na nkl
wszystko wynika z tego, ze trochę ciężko uwierzyć, ze młodszy facet chce starsza dziewczynę skoro wkolo jest wiele rówieśniczek z którymi związek na pewno będzie o wiele łatwiejszy
oczywiscie rozmawiałam, zadawalam pytania, jego rodzice jeszcze nie wiedzą, chce im to niedługo powiedzieć, dzisiaj prosił bym poinformowala swoich
niestety w tym wypadku cieżko zachowac zdrowy rozsadek i logikę, to silne emocje i nie chce "podcinac" uczuć kalkulacjami dotyczącymi przyszłości
jejalterego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 23:19   #9
MyszkaMini
Raczkowanie
 
Avatar MyszkaMini
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 358
Dot.: Proszę o radę

Ale te 'kalkulacje' są naturalne przecież. Zdecydowaliście się na kolejny etap, który dotyczy Waszej przyszłości, rozmowy na ten temat to niezbędny element.
MyszkaMini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 07:15   #10
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Boję się, ze bedzie musial isc do pracy, znienawidzi mnie i zaczna sie problemy. Teraz on studiuje, nie chce mu nic odbierać. Nie chce go wpychac w obowiazki. On jest ogromnym optymistą.
Jeżeli facec Ci się oświadcza - to chyba zdaje sobie sprawę że będzie głową rodziny i to na nim spoczną obowiązki utrzymania Ciebie a w przyszłości może Was.
Nie rozumiem dlaczego miał by Cię znienawidzieć ?!
Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
czy skoro on mi się oświadczył powinnam zadać mu pytanie o to kiedy planuje ślub?
Jeżeli przyjełaś oświadczyny - to chyba prowadzicie poważne rozmowy? Zapytaj czy ma jakiś przybliżony wybrany okres (czy za pół roku, czy za rok, czy dalej).

Jesteście ze sobą dopiero rok ? Czy to nie za szybko ?

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
jego rodzice jeszcze nie wiedzą, chce im to niedługo powiedzieć, dzisiaj prosił bym poinformowala swoich
Dlaczego nie możecie powiedzieć im tego razem?
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 08:13   #11
Not For Everybody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Proszę o radę

skoro 22 latek prosi Cie o rękę to musi uświadomić sobie ,że zakladanie rodziny wiąże się z obowiązkami takimi jak praca... nie jest już dzieckiem więc nie rozumiem Twoich obaw. Studia i pracę da sie pogodzić.

No chyba ze chcesz utrzymywać faceta.
Not For Everybody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 08:48   #12
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez MyszkaMini Pokaż wiadomość
Ale te 'kalkulacje' są naturalne przecież. Zdecydowaliście się na kolejny etap, który dotyczy Waszej przyszłości, rozmowy na ten temat to niezbędny element.


dokładnie.
a jeśli autorko, Tobie, się dalej wydaje, że to tylko kalkulacje bądź coś o czym teraz nie wypada mówić... to cóż.... dojrzałość chyba nie jest mocną stroną.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 08:55   #13
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Proszę o radę

Skoro się oświadczył to podejrzewam, ze rozmawialiście na temat Waszego przyszłego życia?

Cytat:
jego rodzice jeszcze nie wiedzą, chce im to niedługo powiedzieć, dzisiaj prosił bym poinformowala swoich
Czemu nie zrobicie tego razem?

Cytat:
nie chce "podcinac" uczuć kalkulacjami dotyczącymi przyszłości
A kiedy masz zamiar to zrobić?
Ogólnie dziwi mnie to wszystko, bo o takich sprawach rozmawia się przed oświadczynami - moim zdaniem. Ja go nie znam, wiec nie wiem czy jest o co się bać. Ogólnie moim zdaniem wystarczy zadać proste pytanie i wszystko będzie jasne - czy chłopak stąpa po ziemi czy buja w obłokach.
I to żadne kalkulacje - tylko życie. Lepiej zderz go z rzeczywistością teraz jeżeli mu do głowy nie przyszło jeszcze, ze dobrze byłoby iść do pracy skoro chce zakładać rodzinę, zacząć zarabiać na siebie skoro chce choć w połowie pokrywać opłaty mieszkaniowe itd. - jeszcze piszesz, ze razem wynajmujecie mieszkanie - kto za nie płaci? Ty i jego rodzice - czy tylko Ty?
Jeżeli boisz się z nim rozmawiać na takie tematy - to ja nie wiem jak Wasz "poważny" związek się jeszcze trzyma.

W ogóle za co on kupił pierścionek skoro nie pracuje i nie ma dochodów?
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-01-02 o 09:02
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 09:30   #14
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
W ogóle za co on kupił pierścionek skoro nie pracuje i nie ma dochodów?
Mama mu kupiła ;D
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 09:46   #15
pinkpanther69
Wtajemniczenie
 
Avatar pinkpanther69
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 474
Dot.: Proszę o radę

To za co chcecie zapłacić za ślub? 25-30tys to standard, a bez pracy to raczej ciężko...
__________________
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burze minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu - Vivian Green
Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa - Harriet Beecher Stowe
pinkpanther69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 09:48   #16
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Proszę o radę

Padłam, po prostu padłam: "Boję się, ze bedzie musial isc do pracy, znienawidzi mnie i zaczna sie problemy. "- halo, tu ziemia!!!! Boisz się, że facet cię znienawidzi, bo po slubie oczekujesz, że jednak zacznie zarabiać???? A JAK wyobrażasz sobie małżeńskie życie? Jako utrzymywanie misia, bo zechciał ci się oświadczyć, a ty az wdzięczności proch spod nóg mu wytrzesz????

" Nie chce go wpychac w obowiazki."- nie , najlepiej zacznij od obsługi pana, przejmij obowiązki mamusi, no co się chłopczyk będzie przepracowywać, ty- taka dzielna wszystko za niego zrobisz. Takim podejściem sama kręcisz sznur na własną szyję. Facet z takim podejściem jest dziecinny, niedojrzały, dobrze, że chce się żenić, no zaręczyliście się, a ze ślubem można poczekać, aż chłopak będzie kimś więcej niż optymistycznym chłopczykiem.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 09:53   #17
euforia112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 463
Dot.: Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Mam 26 lat, moj facet jest 4 lata mlodszy. Oswiadczyl mi sie w swieta. Wymajmujemy razem mieszkanie. Wszystko bylo przecudownie, jestem w siodmym niebie...
Problem polega na tym, że on jest zalezny od rodzicow, nie pracuje, caly nasz zwiazek tak bylo (rok) Nie wiem czy on zdaje sobie sprawe co oznacza taka decyzja o slubie. Boję się, ze bedzie musial isc do pracy, znienawidzi mnie i zaczna sie problemy. Teraz on studiuje, nie chce mu nic odbierać. Nie chce go wpychac w obowiazki. On jest ogromnym optymistą.
Mam nadzieję, ze rozumiecie o co się boję. W ogole wiem, że to zalosne ale zapytam
czy skoro on mi się oświadczył powinnam zadać mu pytanie o to kiedy planuje ślub?
Czy powinnam się chwalić znajomym?
Wyobraź sobie, że w pewnym momencie wszyscy muszą iść do pracy, on nie ma 16tu lat a 22, więc nic w tym dziwnego.
A ty już pracujesz? Wiesz po ślubie to on Ciebie może wepchnąć w obowiązki bo :
a) nigdy nie pracował nie zarabiał, jeszcze się okaże, że ty będziesz jedyną żywicielką waszej rodziny, przecież nie będziesz śmiała zburzyć jego wolności i nie zniszczysz jego optymistycznego podejścia do życia....jeszcze ie znienawidzi...
b)zamiast mamusi, to ty mu będziesz gotowała obiadki i prała skarpetki.
jak przeczytałam, zdanie czy powinnaś go zapytać kiedy planuje ślub prawie zemdlałam, to co on go sam planuje?? ty tylko czekasz? Myślałam, że to wspólna decyzja? poza tym jesteście razem, kochacie się a ty boisz się zapytać , kochanie jak będzie wyglądała nasza przyszłość? Jestem w szoku, przecież wy oboje dziecinni jesteście. Czy zdążyliście się na tyle dobrze poznać ( jesteście tylko rok razem), żeby podjąć tak poważną decyzję?
co do chwalenia się znajomym, to już Twoja własna sprawa, rób jak uważasz.
__________________
Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.
Albert Einstein


euforia112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 10:46   #18
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Proszę o radę

Dlaczego się boisz, że będzie musiał iść do pracy, przecież to naturalne, że kiedyś będzie musial. Nawet optymistów to czeka. Rozmawiacie o wspólnej przyszłości, jak to będzie wyglądać, czy interesuje Was tylko aspekt romantyczny zaręczyn?
Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Teraz on studiuje, nie chce mu nic odbierać. Nie chce go wpychac w obowiazki. On jest ogromnym optymistą.
Mam wrażenie, ze on żyje w inkubatorze.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 10:59   #19
jejalterego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 24
Dot.: Proszę o radę

ja pracuję, on dostaje od rodziców pieniądze na życie, zamiast za akademik płaci za mieszkanie
z czego kupił pierścionek, nie mam pojęcia, przecież nie zapytam, to chyba nie na miejscu, poza tym nie byl chyba jakos wybitnie drogi, nie o to tu chyba chodzi

rodzice i moi i jego mieszkają daleko od nas wiec to nie jest takie hop siup poinformować ich razem

"A JAK wyobrażasz sobie małżeńskie życie? Jako utrzymywanie misia, bo zechciał ci się oświadczyć, a ty aż wdzięczności proch spod nóg mu wytrzesz????"
Trochę czuje sie "zobowiazana" do wdziecznosci, przeszedl bardzo wiele by byc ze mna i znosil moje watpliwosci co do sensu naszego zwiazku, zwlaszcza ze ma rodzine baaaardzo tradycyjna a ja jestem starsza. spędza mi to sen z powiek bo moja kuzynka była w takiej samej sytuacji i nieustannie słuchała jak wpędziła swojego męża w rodzine i w pieluchy a on mógł karierę robić etc
i jeszcze raz podkreslam cięzko mi zachowac obiektywizm, dlatego tu napisalam i będę wdzięczna za kazda rade czy zwrocenie mi uwagi na daną kwestię
jejalterego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 11:20   #20
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
ja pracuję, on dostaje od rodziców pieniądze na życie, zamiast za akademik płaci za mieszkanie
z czego kupił pierścionek, nie mam pojęcia, przecież nie zapytam, to chyba nie na miejscu, poza tym nie byl chyba jakos wybitnie drogi, nie o to tu chyba chodzi

rodzice i moi i jego mieszkają daleko od nas wiec to nie jest takie hop siup poinformować ich razem

"A JAK wyobrażasz sobie małżeńskie życie? Jako utrzymywanie misia, bo zechciał ci się oświadczyć, a ty aż wdzięczności proch spod nóg mu wytrzesz????"
Trochę czuje sie "zobowiazana" do wdziecznosci, przeszedl bardzo wiele by byc ze mna i znosil moje watpliwosci co do sensu naszego zwiazku, zwlaszcza ze ma rodzine baaaardzo tradycyjna a ja jestem starsza. spędza mi to sen z powiek bo moja kuzynka była w takiej samej sytuacji i nieustannie słuchała jak wpędziła swojego męża w rodzine i w pieluchy a on mógł karierę robić etc
i jeszcze raz podkreslam cięzko mi zachowac obiektywizm, dlatego tu napisalam i będę wdzięczna za kazda rade czy zwrocenie mi uwagi na daną kwestię
Małżeństwo i dzieci nie oznaczają, że ludzie nie mogą się spełniać w życiu. Wszystko zależy od Was, czy umiecie się porozumieć w ważnych kwestiach, iść na kompromis, oboje, a nie tylko Ty. Jeśli mogę Ci coś doradzić, to rozumowę z chłopakiem, jak sobie wyobraża Wasza przyszłość, nie zatrzymuj Swoich obaw tylko dla siebie, mów mu o wszystkim co Cię boli. To podstawa udanego zwiazku.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 11:37   #21
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Proszę o radę

jejalterego gratulacje

Nie musicie ustalac daty slubu, kiedys tak bylo z tego co pamietam. Teraz sie to zmienia .

Przestan sie zastanawiac dlaczego ci sie oswiadczyl, bo jakis leki i kompleksy chyba z ciebie wychodza. Wybral ciebie, kochacie sie - ciesz sie tym.

Wydaje mi sie ze musisz koniecznie porozmawiac z nim o swoich niepokojach. Takie tematy jak przyszlosc, pieniadze, dzieci, podzial obowiazkow powinny byc obgadane na waszym etapie zwiazku.
Masz prawo wiedziec na czym stoisz i na co sie decydujesz.

Jestes starsza wiec zaczelas pierwsza zarabiac. Wg mnie to nie roznica wieku jest waszym problemem, ale brak komunikacji.
Jesli uwazasz ze twoj TZ ma zadatki na dziecko kwiat i piotrusia pana w jednym (bo tak wynosze z twoich postow), to lepiej sie zastanow nad tym zwiazkiem.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 11:40   #22
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Proszę o radę

"Trochę czuje sie "zobowiazana" do wdziecznosci,"- tyle że na wdzięczności nie zbudujesz udanego związku, bo oprócz motykli w brzuchu, zakochania, ochów i achów, małżeństwo to także proza życia: rachunki, konto w banku, kredyt, praca. Z wdzięczności za oświadczenie ci się nie możesz zwalniać faceta z bycia mężczyzną, który TAKŻE zadba o byt rodziny, nie będzie oczekiwał, że wejsdziesz w rolę mamuśki, która dorosłego faceta obsługuje i wyręcza, jakby był niepełnosprawny. To błąd, który popełnia wiele kobiet, a potem budzą się z ręką w nocniku i robią za domowe urządzenie wielofunkcyjne.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 11:54   #23
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: Proszę o radę

Tak szczerze, to trochę dziwi mnie fakt, że niesamodzielny finansowo mężczyzna oświadcza się. Oświadczyny to deklaracja, która po pewnym czasie (różnie bywa z jego długością) prowadzi do ślubu - wydarzenia, które jeśli jest organizowane w sposób tradycyjny - pociąga za sobą znaczne koszty.
Oczywiście, nie ma sensu krytykować Twojego faceta za oświadczny - to dobrze że się oficjalnie zdeklarował, niejeden 30latek ma z tym problem mimo samodzielności, więc plus dla niego za poważną decyzję.
Pytanie tylko jak on sobie to wyobraża w kontekście organizacji wesela itp. A znając życie - prędzej czy później o kasę zaczną się niesnaski.

Moim zdaniem - nie wiem czy chłopak się jakoś w tym temacie określił - oświadczyny są jego deklaracją, ale podejrzewam, że - i to chyba jest uzasadnione - ze ślubem trochę odczekacie, przynajmniej aż facet nie podejmie jakiejś pracy. Byłoby to rozsądne
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 12:05   #24
KochanaGadzinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Piszę z Górnego Śląska
Wiadomości: 894
Dot.: Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez jejalterego Pokaż wiadomość
Mam 26 lat, moj facet jest 4 lata mlodszy. Oswiadczyl mi sie w swieta. Wymajmujemy razem mieszkanie. Wszystko bylo przecudownie, jestem w siodmym niebie...
Problem polega na tym, że on jest zalezny od rodzicow, nie pracuje, caly nasz zwiazek tak bylo (rok) Nie wiem czy on zdaje sobie sprawe co oznacza taka decyzja o slubie. Boję się, ze bedzie musial isc do pracy, znienawidzi mnie i zaczna sie problemy. Teraz on studiuje, nie chce mu nic odbierać. Nie chce go wpychac w obowiazki. On jest ogromnym optymistą.
Mam nadzieję, ze rozumiecie o co się boję. W ogole wiem, że to zalosne ale zapytam
czy skoro on mi się oświadczył powinnam zadać mu pytanie o to kiedy planuje ślub?
Czy powinnam się chwalić znajomym?

Oświadczyny nie oznaczają od razu ślubu!
Według mnie to bardziej takie zapewnienie o uczuciu, powiedzenie "Jesteś tą osobą, z którą chcę spędzic resztę życia, czy w przyszłości zostaniesz moją żoną?"
No chyba, że facet Ci proponuje wybranie daty ślubu, a do tego nie doszło więc pewnie Facet poprostu traktuje Cię serio i chce to pokazac całemu światu i uważa, że jesteś Kobietą Jego Życia.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Padłam, po prostu padłam: "Boję się, ze bedzie musial isc do pracy, znienawidzi mnie i zaczna sie problemy. "- halo, tu ziemia!!!! Boisz się, że facet cię znienawidzi, bo po slubie oczekujesz, że jednak zacznie zarabiać???? A JAK wyobrażasz sobie małżeńskie życie? Jako utrzymywanie misia, bo zechciał ci się oświadczyć, a ty az wdzięczności proch spod nóg mu wytrzesz????

" Nie chce go wpychac w obowiazki."- nie , najlepiej zacznij od obsługi pana, przejmij obowiązki mamusi, no co się chłopczyk będzie przepracowywać, ty- taka dzielna wszystko za niego zrobisz. Takim podejściem sama kręcisz sznur na własną szyję. Facet z takim podejściem jest dziecinny, niedojrzały, dobrze, że chce się żenić, no zaręczyliście się, a ze ślubem można poczekać, aż chłopak będzie kimś więcej niż optymistycznym chłopczykiem.

podpisuję się pod tym!
__________________
"Nie ufaj nikomu, to nikt Cię nie oszuka"

Rozjaśnię w końcu te czarne kłaki!
KochanaGadzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 12:08   #25
jejalterego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 24
Dot.: Proszę o radę

Cytat:
Napisane przez marmutita Pokaż wiadomość
Tak szczerze, to trochę dziwi mnie fakt, że niesamodzielny finansowo mężczyzna oświadcza się. Oświadczyny to deklaracja, która po pewnym czasie (różnie bywa z jego długością) prowadzi do ślubu - wydarzenia, które jeśli jest organizowane w sposób tradycyjny - pociąga za sobą znaczne koszty.
Oczywiście, nie ma sensu krytykować Twojego faceta za oświadczny - to dobrze że się oficjalnie zdeklarował, niejeden 30latek ma z tym problem mimo samodzielności, więc plus dla niego za poważną decyzję.
Pytanie tylko jak on sobie to wyobraża w kontekście organizacji wesela itp. A znając życie - prędzej czy później o kasę zaczną się niesnaski.

Moim zdaniem - nie wiem czy chłopak się jakoś w tym temacie określił - oświadczyny są jego deklaracją, ale podejrzewam, że - i to chyba jest uzasadnione - ze ślubem trochę odczekacie, przynajmniej aż facet nie podejmie jakiejś pracy. Byłoby to rozsądne

i ja i on nie chcemy wesela(nie tylko ze wzg finansowych ale przede wszystkim swiatopogladowych), obawiamy się, ze tego zechcą rodziny, zwlaszcza jego
mnie się nie spieszy do ołtarza, nigdy nie byl to dla mnie priorytet dlatego nie wiem jak sie zachowac o co pytac, moze to ja wprowadzam zamieszanie i go "gaszę"
w mojej rodzinie sa bardzo "nowoczesne" poglady,i jesli mozna to tak ująć, lekka ironia w stosunku do papierkow potwierdzajacych milosc nie jestesmy praktykujacymi katolikami u mojego faceta sprawa wyglada calkiem inaczej...
jejalterego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 12:15   #26
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Proszę o radę

to po co on się oświadczył właściwie, skoro na ślub w ogóle warunków nie ma i nie będzie przez najbliższe kilka lat?
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 12:21   #27
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Proszę o radę

" nie jestesmy praktykujacymi katolikami u mojego faceta sprawa wyglada calkiem inaczej... "- warto także PRZED ewentualnym ślubem przedyskutować różnice światopoglądowe. Bo dla ciebie to może być papierek, a dla niego sakrament- wtedy różnica jest zasadnicza. Na razie to zachłynęłaś się wizją ślubu, bo zaręczyny, ale może warto obok spraw finansowych podjąć rozmowę na tematy światopoglądowe.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 13:03   #28
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Proszę o radę

Oswiadczyny oswiadczynami. Najpierw niech chlopak znajdzie prace i sie ustatkuje, a pozniej rozmawiajcie o slubie.
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:18   #29
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Proszę o radę

Przecież oświadczyny nie oznaczaja natychmiastowego ślubu. Jak on zacznie poruszać temat slubu, wyraźnie powiedz czego oczekujesz od przyszłego męża (stablinosci, samodzielności, niezależności finansowej). Jak ci to zagwarantuje, to zaczniecie szykować slub.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.