Pomoc w finansowaniu firmy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-05, 14:44   #1
Maddillen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11

Pomoc w finansowaniu firmy


Witam wizażanki!
Piszę bo mam problem którego już sama chyba nie potrafię rozwiązać. Opiszę po krótce w czym rzecz. Szukałam pracy, łapałam dorywcze zajęcia ale nic nigdy na stale. Postanowiłam (za namową rodziców) że założe DG. Mała jednoosobowa firma która miala przynosić ok 2tys na miesiąc. Wszystkie formalności poszły gładko, znalazłam lokal w którym moglabym prowadzić tą firmę itd. I tu zaczęły się problemy. Rodzice obiecali pomoc finansową, niezbyt dużą bo nie potrzebuję wiele ponieważ miałam odłożone pieniądze na ten cel. Nie było ich wiele ale zawsze coś. Załatwiłam co sie dało a kiedy moje pieniądze się skonczyly chciałam zwrócić się do rodziców o pożyczkę ok 1500zł. Niestety usłyszałam że oni nic nigdy nie dostali od swoich rodziców i musieli się sami dorobic wszystkiego więc ja też powinnam SAMA. Poza tym chcą zrobić remont na działce oraz kupic samochód i to są dla nich priorytety. Niestety mój biznes się nie wlicza w to... w ten sposób zostałam zdana sama na siebie. Postanowiłam że jakoś dam radę, dzwonilam po bankach, praktycznie wszędzie gdzie się dalo i nic... Firma za krótko działa żeby można było udzielic jakiegokolwiek wsparcia... Rodzice ciągle pytaja kiedy zaczynam pracować, a ja już nie mam sily gadać żeby mi pożyczyli bo bez tego nic nie zdzialam... co mam robić? kto mógłby mi pomoc? proszę o rady bo jestem coraz bardziej zrezygnowana
Maddillen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 18:38   #2
ksenka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: Pomoc w finansowaniu firmy

kurcze, szkoda że nie wzięłaś dotacji na założenie firmy - teraz już przeleciało. ale możesz wziąć pozyczkę z Funduszu Pozyczkowego http://89.161.223.231/psfp/funduszew...szewpolsce.php

Z jakiego województwa jesteś? Jakąs opcją (ale nie doraźnie, bo z tego zdobycie jasy trwa) jest start w konkursie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zajrzyj na stronę Twojego urzędu marszałkowskiego.

A z innej beczki - współczuję, rodzice bardzo nieładnie się zachowali, ale z drugiej strony - jaka będziesz z siebie dumna później, że SAMA doszłaś do wszystkiego! Powodzenia
ksenka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:11   #3
Maddillen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Smile Dot.: Pomoc w finansowaniu firmy

Cytat:
Napisane przez ksenka4 Pokaż wiadomość
kurcze, szkoda że nie wzięłaś dotacji na założenie firmy - teraz już przeleciało. ale możesz wziąć pozyczkę z Funduszu Pozyczkowego http://89.161.223.231/psfp/funduszew...szewpolsce.php

Z jakiego województwa jesteś? Jakąs opcją (ale nie doraźnie, bo z tego zdobycie jasy trwa) jest start w konkursie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Zajrzyj na stronę Twojego urzędu marszałkowskiego.

A z innej beczki - współczuję, rodzice bardzo nieładnie się zachowali, ale z drugiej strony - jaka będziesz z siebie dumna później, że SAMA doszłaś do wszystkiego! Powodzenia
Dziękuje ciągle szukam w internecie, dziękuje za ten link, napewno sprawdze, jestem z łódzkiego.


A z dotacjami było tak, okazało się że nie ma funduszy na ten kwartał. Poza tym trzeba przy tym załatwiać mnóstwo formalności. A mi potrzebne są góra 3tys a dotacje zaczynają się chyba od 20tys, przynajmniej u mnie tak jest jak się dowiadywałam

Edytowane przez Maddillen
Czas edycji: 2011-04-05 o 21:16
Maddillen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 20:49   #4
Olga76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 74
Dot.: Pomoc w finansowaniu firmy

Zazdroszcze osobą które odważyly się założyć coś swojego.Mi brakuje odwagi chociaż pomysł mam.Chamóją mnie rodzice i mój Tż
Olga76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 14:36   #5
Maddillen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Smile Dot.: Pomoc w finansowaniu firmy

Cytat:
Napisane przez Olga76 Pokaż wiadomość
Zazdroszcze osobą które odważyly się założyć coś swojego.Mi brakuje odwagi chociaż pomysł mam.Chamóją mnie rodzice i mój Tż


Wbrew pozorom nie jest tak trudno założyć własną firme. fakt ryzyko zawsze jest. Ale jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie pije szampana
Maddillen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 05:16   #6
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Pomoc w finansowaniu firmy

Rodzice zachowali się.... nie będę komentować. Tym bardziej, że 1,5 tys. to nie jest jakiś wielki majątek. W końcu ty powinnaś być ważniejsza od samochodu. Też mam działalność,kredytu nie dostaniesz. Nie baw się też w providenty i inne takie.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.