Tatar z Sądołowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-27, 16:31   #1
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377

Tatar z Sądołowa


Znacie tą historię?
Zaczęło się od tego filmiku:



A potem już poszło. Autor został zobligowany do zdjęcia filmu ze swojego kanału i zapłacenia firmie w tymże filmie wspomnianej i produkującej niezwykle apetycznego tatara do zapłacenia im 150tys zł odszkodowania.


Co o całej sprawie myślicie?
Jak dla mnie - paranoja, porażka i totalne dno.
Oczywiście nie mówię tu o autorze filmu. I szczerze mówiąc chyba bedę jedną z eks-klientek tej firmy.
I chyba nie tylko ja tak sądzę


__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2013-08-27 o 21:21
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:36   #2
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Tatar z Sądołowa

jak dla mnie ludzie od marketingu i ludzie którzy podsunęli pomysł z pójściem do sądu do zwolnienia bo jak widać są idiotami, narobili firmie więcej szkody niż pożytku z tej sprawy.

i to też znowu pokazuje jak traktuje nas przemysł spożywczy, robi z żywnością co chce i ZABRANIA o tym komukolwiek mówić, bo zaczyna się od tatara który nie jest tatarem a potem kończy się na starej żywności czy z dodatkiem soli drogowej, gdzie przecież też Wyborcza walczyła długi czas o to aby wyjawić jakie firmy nas truły ale Polski sąd tego zabraniał i zezwolił na to ponad pół roku po sprawie, czyli wtedy gdy sprawa ucichła i wyjawienie firm nic by nie dało bo przecież teraz już były czyste.
a poza tym Sokołów nigdy jakością produktów nie grzeszył, z tego co zaobserwowałem.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:38   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
jak dla mnie ludzie od marketingu i ludzie którzy podsunęli pomysł z pójściem do sądu do zwolnienia bo jak widać są idiotami, narobili firmie więcej szkody niż pożytku z tej sprawy.

i to też znowu pokazuje jak traktuje nas przemysł spożywczy, robi z żywnością co chce i ZABRANIA o tym komukolwiek mówić, bo zaczyna się od tatara który nie jest tatarem a potem kończy się na starej żywności czy z dodatkiem soli drogowej, gdzie przecież też Wyborcza walczyła długi czas o to aby wyjawić jakie firmy nas truły ale Polski sąd tego zabraniał i zezwolił na to ponad pół roku po sprawie, czyli wtedy gdy sprawa ucichła i wyjawienie firm nic by nie dało bo przecież teraz już były czyste.
a poza tym Sokołów nigdy jakością produktów nie grzeszył, z tego co zaobserwowałem.

O to racja Chyba nie zdają sobie sprawy z tego, co może INTERNET


I dlatego ja co mogę, robię sama.
A ich produkty zdarzało mi się kupować. W czasie przeszłym
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:45   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Tatar z Sądołowa

Fajna gra słów w tytule
Ja dalej będę kupować, np zawsze mam dylemat kupując parówki i przebieram je i przebieram przez pół godziny nim znajdę coś bez mom czego się nie brzydzę i czasem był to sokołów
chociaż i tak wędliny z lidla są najfajniejsze
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:45   #5
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Tatar z Sądołowa

Mówią że internet nie zapomina i nie wybacza coś w tym musi być
Znając realia sądownictwa to raczej nie będzie musiał płacić 150 tys złotych myślę że jak dostanie to nie więcej jak 10 tysięcy co niezmienia faktu że to duża kwota, ludzie się odsuną zresztą w internecie już ich wyśmiewają.
Wiele ludzi przestanie kupować u nich bo będą solidarni z gościem.

Co dziwne [mimo że nie oglądałem filmiku jeszcze] on tam bodajże nie pokazywał że właśnie je tej firmy a nie innej.

Ogólnie zrobili sobie niezłe siano i im się to jescze czkawką odbije.

Tegoroczny epic fail i tyle.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2013-08-27 o 16:47
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:47   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Tatar z Sądołowa

i ja nie rozumiem czemu on cokolwiek ma płacić, lol. strach kręcić filmiki po prostu czy robić recenzje na blogu
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:47   #7
201703160940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 900
Dot.: Tatar z Sądołowa

Parówki mają dobre

Cała sprawa to jedna wielka żenada, firma zrobiła sobie antyreklamę i naraziła się na śmieszność, przez co straci wielu klientów.
201703160940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 16:50   #8
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Red face Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Mówią że internet nie zapomina i nie wybacza coś w tym musi być
Znając realia sądownictwa to raczej nie będzie musiał płacić 150 tys złotych myślę że jak dostanie to nie więcej jak 10 tysięcy co niezmienia faktu że to duża kwota, ludzie się odsuną zresztą w internecie już ich wyśmiewają.
Wiele ludzi przestanie kupować u nich bo będą solidarni z gościem.

Co dziwne [mimo że nie oglądałem filmiku jeszcze] on tam bodajże nie pokazywał że właśnie je tej firmy a nie innej.

Ogólnie zrobili sobie niezłe siano i im się to jescze czkawką odbije.

Pokazywał, pokazywał
Ja mam nadzieję, że płacić nie bedzie musiał wcale.
Co nie zmienia faktu, ze ten, kto wpadł na pomysł zrobienia z tego takiej afery jest po prostu.... hm, no nie wiedział co robi, delikatnie mówiąc (jacyś wrażliwi sa, nie chcę płacić 150tys ).
Ja osobiście więcej nic tej firmy nie kupię. Ot, raz - nie przekonuje mnie mięso wołowe, które smaży się na świńsko różowy kolorek, dwa - z jakiejś takiej (może i głupiej) ludzkiej solidarności. I mam nadzieje, że takich osób bedzie więcej.


---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
i ja nie rozumiem czemu on cokolwiek ma płacić, lol. strach kręcić filmiki po prostu czy robić recenzje na blogu

Bo powiedział, że ten tatar jest napchany chemią - i o to firma się zbulwersowała.
No ale jak nie, jak tak - jak mięso, które jest miesiąc świeże (po terminie ważności) ma nie być napchane chemią? Czym jest napchane, ze przy smażeniu zyskuje taki kuszący, różowy kolorek?

artykuł
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:51   #9
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
lol. strach kręcić filmiki po prostu czy robić recenzje na blogu
I tu wychodzi jaką w Polsce mamy demokrację i wolność słowa. Mów co się podoba ale tak żeby innym pasowało.

To nie było ani obraźliwe ani jakoś strasznie karygodne ot powiedział co myślał i koniec tematu aż tu nagle słynna firma wwala się do sądu i żadą astronomicznej kwoty i tylko się błaźni...


A tam nie było jeszcze afery z parówkami? Też z owej firmy? ;D
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2013-08-27 o 16:52
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:51   #10
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Fajna gra słów w tytule
Ja dalej będę kupować, np zawsze mam dylemat kupując parówki i przebieram je i przebieram przez pół godziny nim znajdę coś bez mom czego się nie brzydzę i czasem był to sokołów
chociaż i tak wędliny z lidla są najfajniejsze

Nie moja, Sądołów made by Adbuster i VlogMateusz

A parówki i inna paczkowana wędlina- Morliny. Najlepsze (o ile takie wędliny mogą być w ogóle dobre).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:54   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Tatar z Sądołowa

U mnie morliny lub lidl lidla mam bardzo blisko więc siła rzeczy częściej kupuję tam, ale jak jestem w tesco czy makro to morliny. Sokołów czasem, ale generalnie osiem razy coś oglądam bo aż się wzdgryam na myśl co tam może być
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 16:57   #12
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Tatar z Sądołowa

Znam akcje i uwazam ze zachowanie sie marketingowcow z Sądołowa to żenada i dno. Bezhonorowa reakcja. Dziwne ze w ogole sad go skazał (skazal w ogole?), bo przeciez mial prawo wyrazic swoja opinie w taki czy inny sposob.
A parówki to shit niezaleznie czy od sądołowa, czy czegokolwiek.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 16:59   #13
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Tatar z Sądołowa

http://www.blog.mediafun.pl/test-tat...ontra-sokolow/

Tu chyba jest najlepszy opis całej afery, z linkami do filmów i zrzutami pozwu.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:00   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Znam akcje i uwazam ze zachowanie sie marketingowcow z Sądołowa to żenada i dno. Bezhonorowa reakcja. Dziwne ze w ogole sad go skazał (skazal w ogole?), bo przeciez mial prawo wyrazic swoja opinie w taki czy inny sposob.
A parówki to shit niezaleznie czy od sądołowa, czy czegokolwiek.

Rozprawa 18.09

Ostro
Cytat:

Mamy więc blogera, który robi sobie test produktu. Test wychodzi dość kiepsko dla tego produktu a uczynny bloger (!) informuje o tym markę kilka miesięcy (!) przed publikacją podsyłając jej wynik konfrontacji. Marka milczy, mimo że wpis (vlog) jest już zapowiedziany.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2013-08-27 o 17:03
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:12   #15
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tatar z Sądołowa

150 tys. zł na wpłacić na fundację Anny Dymnej, nie jest to grzywna czy pieniadze dla Sokołowa.

Koleś usmażył peklowane mięso i się dziwi, że było nadal czerwone.
Szkoda, że nei kupił ogórków konserwowych i nei zechciał ich ukisić. Wtedy też byłyby beee ogórki bo te swojskie dały sie ukisić, a firmy X to samo zło.

Z tego co mi wiadomo tatar z Sokołowa na etykiecie miał skład mięsa- azotyn sodu.
Jeżeli ktoś robi, a przynajmniej stara się zrobić, rzetelną recenzję to powinien spojrzeń na skład danego produktu.

Aczkolwiek poczynania Sokołowa są śmieszne. Chociaż ruch na ich stronie jest tak ogromny jak nigdy. Cóż, osoby, które kupują parówki i inne bzdety to raczej osoby, które nie śledzą blogów, osoby starsze etc. To nie afera na miarę Constara.
Produkt Sokołowa całkiem udany (mówie o tatarze), tyle, że test przeprowadzony nierzetelnie. Niesprawdzony został skład, nie porównywano tatarów z paczki, Piotr użył zwrotów typu: "gwarantuję wam, że będziecie po tym świecić". Sam się wkopał na własne życzenie.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Bo powiedział, że ten tatar jest napchany chemią - i o to firma się zbulwersowała.
No ale jak nie, jak tak - jak mięso, które jest miesiąc świeże (po terminie ważności) ma nie być napchane chemią? Czym jest napchane, ze przy smażeniu zyskuje taki kuszący, różowy kolorek?

artykuł[/FONT]
Azotyn sodu.

Mięso paczkowane musi być zapeklowane lub podane zakonserwowaniu bo to nie jest regionalny wyrób (który trafia do pobliskiego sklepiku miesnego od rolnika), ale trafiający na cały rynek zbytu. Musi być świeże. Tyle. I nikt nie może sie nim zatruć. Lepiej jest dodać konserwantów niż potem procesować się, że ktoś sie zatruł nieświeżym mięsem. Zepsute mieso jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż takie pełne "chemii".
A co do tej chemii. My sami jesteśmy jesteśmy tą chemią.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:14   #16
Potyczka
Raczkowanie
 
Avatar Potyczka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 315
Dot.: Tatar z Sądołowa

Polecam odwiedzić fanpage Sokołowa na facebooku i przejrzeć komentarze, bardzo interesująca lektura

Również dołączam się do bojkotu, bo szkoda mi chłopaka. Ciesze się, że otrzymał takie wsparcie ze strony internautów.
Potyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:15   #17
Suvienka
Raczkowanie
 
Avatar Suvienka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 107
Dot.: Tatar z Sądołowa

Finansowo firma niewiele na tym straci, bo najbardziej całą sytuacją podnieca się grupa społeczna, która jeszcze do zakupów nie dorosła. Wystarczy poczytać komentarze na facebooku "Nic już od was nie kupię", "Powiedziałem mojej rodzinie, żeby nie kupowali waszych produktów!" - napisała w większości gimbaza.
Tak naprawdę każdy chce pokazać pogardę dla firmy, to jak bardzo solidaryzują się z poszkodowanym vlogerem, a większość robi to z założenia, bo wielka zła firma zaatakowała biednego vlogera. Niewiele osób wnika w sprawę obiektywnie, vloger podsumował wyroby Sokołowa "sama chemia", a inne np. parówki to już nie chemia bo co? Bo smaczne?
Lepiej niech ocenia po składach. Nie mówię oczywiście, że nie ma tam chemicznych dodatków, ale nie przesadzajmy, że jest to "sama chemia"
Jedyne co zasługuje tutaj na współczucie to PR rzeczonej firmy, który wybrał najgorsze z możliwych rozwiązań. Wizerunek firmy ucierpi na tym na pewno, zwłaszcza, że akcja jest rozdmuchiwana przez mass media nie dlatego, że jest taka słuszna, a dlatego że to ciekawe zjawisko, kiedy niemal "internet" sprzeciwia się konkretnej sprawie.
__________________
Memory is deceptive because it is colored by today's events.

Edytowane przez Suvienka
Czas edycji: 2013-08-27 o 17:47
Suvienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:17   #18
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Azotyn sodu.

Mięso paczkowane musi być zapeklowane lub podane zakonserwowaniu bo to nie jest regionalny wyrób (który trafia do pobliskiego sklepiku miesnego od rolnika), ale trafiający na cały rynek zbytu. Musi być świeże. Tyle. I nikt nie może sie nim zatruć. Lepiej jest dodać konserwantów niż potem procesować się, że ktoś sie zatruł nieświeżym mięsem. Zepsute mieso jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż takie pełne "chemii".
A co do tej chemii. My sami jesteśmy jesteśmy tą chemią.
Pomimo całej sympatii dla pozwanego muszę się z tym zgodzić. Sokołów łatwo udowodni, że jego produkt nie odbiega normą od innych produktów tego typu na rynku.

Niemniej, ich żądania są absurdalne. Zwłaszcza to usunięcie testu o parówkach.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:21   #19
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
150 tys. zł na wpłacić na fundację Anny Dymnej, nie jest to grzywna czy pieniadze dla Sokołowa.

Koleś usmażył peklowane mięso i się dziwi, że było nadal czerwone.
Szkoda, że nei kupił ogórków konserwowych i nei zechciał ich ukisić. Wtedy też byłyby beee ogórki bo te swojskie dały sie ukisić, a firmy X to samo zło.

Z tego co mi wiadomo tatar z Sokołowa na etykiecie miał skład mięsa- azotyn sodu.
Jeżeli ktoś robi, a przynajmniej stara się zrobić, rzetelną recenzję to powinien spojrzeń na skład danego produktu.

Aczkolwiek poczynania Sokołowa są śmieszne. Chociaż ruch na ich stronie jest tak ogromny jak nigdy. Cóż, osoby, które kupują parówki i inne bzdety to raczej osoby, które nie śledzą blogów, osoby starsze etc. To nie afera na miarę Constara.
Produkt Sokołowa całkiem udany (mówie o tatarze), tyle, że test przeprowadzony nierzetelnie. Niesprawdzony został skład, nie porównywano tatarów z paczki, Piotr użył zwrotów typu: "gwarantuję wam, że będziecie po tym świecić". Sam się wkopał na własne życzenie.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------



Azotyn sodu.

Mięso paczkowane musi być zapeklowane lub podane zakonserwowaniu bo to nie jest regionalny wyrób (który trafia do pobliskiego sklepiku miesnego od rolnika), ale trafiający na cały rynek zbytu. Musi być świeże. Tyle. I nikt nie może sie nim zatruć. Lepiej jest dodać konserwantów niż potem procesować się, że ktoś sie zatruł nieświeżym mięsem. Zepsute mieso jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż takie pełne "chemii".
A co do tej chemii. My sami jesteśmy jesteśmy tą chemią.

Aż z ciekawości zapekluję kawałek mięsa i sprawdzę, czy będzie taką gumą, jak tatar wyżej wspominany. Bo coś mi się wydaje, że mięso peklowane robi się kruche, a nie gumiaste.
Oczywiście mówię o peklowaniu takim, jakie stosowały nasze babcie.
I coś mi się zdaje, że kolor w peklowanym mięsie to saletra potasowa odpowiada :
>

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Suvienka Pokaż wiadomość
Niewiele osób wnika w sprawę obiektywnie, vloger podsumował wyroby Sokołowa "sama chemia", a inne np. parówki to już nie chemia bo co? Bo smaczne?
Lepiej niech ocenia po składach. Nie mówię oczywiście, że nie ma tam chemicznych dodatków, ale nie przesadzajmy, że jest to "sama chemia"

Tak wypowiadał się o tatarze.
W kwestii parówek sprawdzał wyłącznie smak, w ciemno - nie wypowiadał się o tym, czy to chemia czy nie. Dlatego również nie rozumiem, czemu ten drugi filmik kazali mu usunąć. Bo co - bo nie robią najsmaczniejszych parówek, czy jak?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 17:25   #20
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
[FONT=Century Gothic]
Aż z ciekawości zapekluję kawałek mięsa i sprawdzę, czy będzie taką gumą, jak tatar wyżej wspominany. Bo coś mi się wydaje, że mięso peklowane robi się kruche, a nie gumiaste.
Oczywiście mówię o peklowaniu takim, jakie stosowały nasze babcie.
I coś mi się zdaje, że kolor w peklowanym mięsie to saletra potasowa odpowiada :
Cytat:
Azotyn sodu stosuje się przy tworzeniu organicznych pochodnych kwasu azotawego, barwników oraz jako dodatek do żywności służący do peklowania mięsa. Przeciwdziała on namnażaniu się bakterii oraz utrwala czerwono-różową barwę mięsa. Charakterystyczna barwa peklowanego mięsa spowodowana jest tworzeniem w konserwowanym produkcie rodnika NO.
P. Jakszyn, CA. Gonzalez. Nitrosamine and related food intake and gastric and oesophageal cancer risk: a systematic review of the epidemiological evidence.. „World J Gastroenterol”.
A jednak azotyn sodu nadaje sie do peklowania mięsa

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-08-27 o 17:26
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:26   #21
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Zepsute mieso jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż takie pełne "chemii".
no jest ale co z tego? w Polsce stare mięso trafia na rynek pod okiem Sanepidu, nikt nic nie robi bo przecież kasa (czy tam Iphony) pod stołem idzie, jak afera wybucha to zaraz zamiata się ją pod dywan, nikt nie ponosi kary za to że truje ludzi, a sądy zakazują podawania nazw firm które nas trują (po aferze solnej to było pięknie pokazane jak Metro nie mogło podać nazw firm które używały tej soli wypadowej bo sąd zabronił).

tu znowu Sokołów zamiast przyjąć to na klatę to wyskakuje z pozwem który odbije się czkawką firmie, bo jestem pewien że będzie ugoda w tej sprawie i jeszcze chłopak zarobi finansowo, a Sokołów tylko straci wizerunkowo.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:27   #22
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Dlatego również nie rozumiem, czemu ten drugi filmik kazali mu usunąć. Bo co - bo nie robią najsmaczniejszych parówek, czy jak?
Chyba chcieli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i odciąć blogera od ich firmy całkowicie. Poza tym w pozwie żądają o nieużywanie/ nietestowanie produktów Sokołów przez kocham gotować do bodajże października 2014.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:28   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Tatar z Sądołowa

ta cała afera kojarzy mi się trochę z Kominkiem, który obraził budyń pewnej znanej firmy
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:30   #24
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Tatar z Sądołowa

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ta cała afera kojarzy mi się trochę z Kominkiem, który obraził budyń pewnej znanej firmy
Wpisz w google dr oetker budyń. Niektóre rzeczy zostają w internecie na zawsze. W dodatku na jakiej pozycji
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:37   #25
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Tatar z Sądołowa

On tylko poinformował co to za szajs. Obejrzałam wlasnie ten filmik i nie widze w nim nic zlego. Moze troche ostentacyjnie pokazywal logo marki, ale nic poza tym. Naprawde jesli przegra w sądzie to juz w ogole sądołów sie pogrąży. A ta analiza skladu chemicznego i opinia na blogu ktora ktos tu wrzucil jest skrajnie stronnicza no a analiza mierna jakas, nie trudno sie domyslec ze prawdopodobnie sądołów płaci teraz ludziom by pisali na swoich blogach czy w komentarzach takie rzeczy. Naprawde bezczelne i bezhonorowe zachowanie ze strony firmy. Chlopak wykazal ze ich produkt to shit napakowany niezdrowymi skladnikami, a oni foch i o sądu. No naprawde... aż sie strach bać pisac wlasna opinie
A popiera go duzo osob bo raz, ze pokazal prawde na temat tego shitu, dwa ze kazdy postawia sie na jego miejscu - wyobrazcie sobie ze wyrazacie swoja opinie, udowadniajac ze macie sporo racji, a ktos Was pozywa na 150 tysiecy. Nic dziwnego ze ludzie sie z nim solidaryzuja i chocby teraz sokołów zmienil swoje produkty na istotnie lepsze, to bardzo wiele osob zwyczajnie juz u nich nie kupi. I co z tego ze glownie mlodziez to bojkotuje, co wynika z komentarzy ''powiem mamie, by was nie kupowala'' - sprawa sie rozniesie. Poza tym ludzie w wieku 20-30 tez raczej aktywnie w necie siedzą i o sprawie wiedzą. Sama powiedzialam swojej mamie by nie kupowala tego shitu, ja tam miesa nie jem prawie wcale, ale ona owszem, wiec ją ostrzegłam.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:37   #26
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Tatar z Sądołowa

oj, nie chciałam tak firmą rzucać :P ale nie sądziłam,że aż tak wysoko w rankingu wyskakuje
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:40   #27
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Tatar z Sądołowa

Tutaj o temacie w muzycznym klimacie http://www.youtube.com/watch?v=C5vQVZs0jFc
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:41   #28
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tatar z Sądołowa

A do tego azotynu sodu- chyba niemal każda sól peklowa go zawiera. A saletra potasowa to inaczej azotyn potasowy. Naprawdę różnica ogromna I to i to jest niezdrowe.

Pierwszy lepszy przykład: http://www.skworcu.com.pl/278,pl_sol-peklowa-200g.html
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:42   #29
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Tatar z Sądołowa

Jeśli chodzi o PR, to zgodzę się, że zostało to głupio rozegrane, bo sprawa została rozdmuchana i pewnie zainteresuje się tym telewizornia. Pani Krysia zobaczy w wiadomościach, że ją trują i przestanie kupować produkty Sokołowa, przerzuci się na inne, też przetworzone i szkodliwe. Bo cała ta sytuacja nie nauczy jej zwracania uwagi na składy, tylko omijania szerokim łukiem mięcha z logo Sokołowa.

Ciekawe jest to, że wszyscy tak głośno mówią o wolności słowa, a nikt nie mówi o odpowiedzialności za słowo.
Wcale mi nie szkoda blogera, sam sobie na ten szum zapracował. Gdyby facet porównał kilka produktów różnych marek i w ten sposób przekonywał, że przetworzona żywność to droga na cmentarz, pewnie bym przyklasnęła, ale nierzetelna ocena produktu jednej firmy? Yy, sorry, dla mnie to wygląda jak poszukiwanie 'własnego budyniu'. Kominek miał swój, Ogiński ma swój. Kto chce, niech uważa go za męczennika za sprawę, ale za słowo należy brać odpowiedzialność.

Poza tym... Chemia w tatarze jest be, ale kinder bueno można wychwalać pod niebiosa? Bo jeśli tak, to ja już nie rozumiem, o co mu chodzi i czemu się właściwie czepia

Bawi mnie reakcja ludzi. Ameryki nie odkrył, stwierdzając, że przetworzone, paczkowane żarcie jest be. Naprawdę byli tak naiwni, że potrzebowali takiego nagrania, żeby sobie uświadomić, że to mięsko takie jak u mamy nie jest? I nie zdają sobie sprawy, że to dotyczy 90% zawartości sklepowych półek?

Nie twierdzę, że firma dobrze to rozegrała, ale w sumie miała prawo postąpić, tak jak postąpiła. O tym, kto ma rację zdecyduje sąd.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."


Edytowane przez newmoongirl
Czas edycji: 2013-08-27 o 17:54
newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:47   #30
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tatar z Sądołowa

PR-owo bardzo słaby ruch korporacji S.
Ale Ogiński też jest bez winy.

Cała sytuacja zakrawa o śmieszność. Najpierw we filmiku Piotr krzyczał, że ten tatar to zło i w ogóle bee, nei jedzcie tego, a potem jak dostał pismo z sadu to zmiękły kolesiowi nogi i nie ma jaj. Bo on teraz chciałby ugodę itp.
Najpierw był taki pewny i mocny w gębie, a potem sie zorientował, że poleciał w kulki z testem i minął się z prawdą.

Kulinarny Max Kolonko.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.