Pomocy, ból żoładka! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-17, 16:50   #1
maartus1111
Raczkowanie
 
Avatar maartus1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119

Pomocy, ból żoładka!


Witam. Od 4 dni czuję ból żołądka, po nieokreślonym czasie ból zanika a potem znów powraca. Występują bóle w środkowym nadbrzuszu promieniujacy na kręgosłup o charakterze gniotącym, znaczne osłabienie organizmu, mdłości i wydęcie brzucha. Brak wymiotów i biegunki. Przez ostanie 3 dni spożywałam produkty lekkostrawne typu: krupnik, białe pieczywo z masłem, gotowane jabłka, gorzka herbata, niestety ból nie ustał. Zanim ból nadszedł zjadłam dużą ilość obiadu, jaką bardzo rzadko zdarzało mi się jeść. Czytałam także o bólu żołądka w czasie ciąży. W 99% wykluczam tą możliwość ponieważ nie doszło do wytrysku, aczkolwiek może pojawił się płyn ejakulacyjny.Co jest mojemu żołądkowi? Proszę o natychmiastową pomoc!
maartus1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 17:16   #2
Katrina78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 25
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

Ja mam takie bóle,ale ja mam kamień w woreczku żółciowym. Jeśli mam już atak po jakimś jedzeniu to ból jest nie do wytrzymania i brzuch rośnie mi do rozmiaru mega balona.
Ale to tylko kwestia mojego przypadku. Po 4 dniach trudno jest cokolwiek powiedzieć,musisz zaczekać cierpliwie i poobserwować,co bedzie sie działo dalej. Może to jakas kilkudniowa niedyspozycja,a jesli nie minie - udaj sie do lekarza.
Katrina78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 17:36   #3
maartus1111
Raczkowanie
 
Avatar maartus1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

Idę jutro rano, bo ból jest nie do wytrzymania. Ból ustaje czasami po jedzeniu czasami bez powodu.
maartus1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:35   #4
anutqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

Też tak miałam. Męczyłam sie tak kilka miesięcy zanim lekarze doszli do tego czemu tak mam. Na dodatek jeszcze z całkiem innego województwa, gdyż będąc u chłopaka złapał mnie atak takeigo bólu, że musieli karetkę wzywać. Najlepiej by było żebyś poprosiła swojego lekarza rodzinnego/internistę o skierowanie na rentgen i usg żeby potwierdzić bądź wykluczyć zapalenie pęcherzyka żółciowego, bo to jednak najczęstsza z przyczyn.
Jeśli chodzi o rzeczy, które pomogły mi przeżyć taki ból to o dziwo cola (sam lekarz mi ją polecił i działała) i tabletki przeciwbólowe na żołądek (bez recepty) SCOPOLAN (ok.10 zł).
anutqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:40   #5
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

Ja mam coś podobnego, ale u mnie jest to naprawdopodobniej nerwicowe. Wtedy nie ma znaczenia czy coś jem i co, po prostu mnie boli, mam uczucie pełności i ogólnie źle się czuję.
Spróbuj wziąć Nospę, to mi na przykład pomaga. Na ogół ból przechodzi w ciągu 30 minut a inne dolegliwości do doby.
I nie lekceważ tego, nie chcę Cię straszyć ale inne groźniejsze przypadłości mogą dawać podobne objawy. Jeśli nadal Cię boli, idz do lekarza. Na odległość ciężko to zdiagnozować, gdyż czasami (tak jak w moim przypadku) objawy wskazują na poważne problemy a okazało się to zwykłą nerwicą. Ale lepiej to wiedzieć, prawda?
Trzymam kciuki.
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:41   #6
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

ojj, nie ma co spekulowac, koniecznie udaj sie do lekarza.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:45   #7
maartus1111
Raczkowanie
 
Avatar maartus1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

Piłam cole nic nie dało, tak samo nospa;( np teraz brzuszek w ogóle mnie nie boli jakby nic mi nie dolegało, ale jeszcze godzinę temu zwijałam się z bólu. Może to dlatego ze ok 20 minut temu zjadłam bułkę z masłem i wzięłam ibuprom max

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Tygrysiak Pokaż wiadomość
I nie lekceważ tego, nie chcę Cię straszyć ale inne groźniejsze przypadłości mogą dawać podobne objawy.
Jakie przypadłości?
__________________
<3

Edytowane przez maartus1111
Czas edycji: 2009-06-17 o 18:43
maartus1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 18:46   #8
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

Cytat:
Napisane przez maartus1111 Pokaż wiadomość
Piłam cole nic nie dało, tak samo nospa;( np teraz brzuszek w ogóle mnie nie boli jakby nic mi nie dolegało, ale jeszcze godzinę temu zwijałam się z bólu. Może to dlatego ze ok 20 minut temu zjadłam bułkę z masłem i wzięłam ibuprom max

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------



Jakie przypadłości?
To koniecznie idz do lekarza. Lepiej wziąć jakies lekarstwo od niego niż tak probówać domowymi metodami, jeszcze sobie możesz zaszkodzić

pamiętaj, że nie chcę Cię straszyć i nie wróżę Ci tego ale ja np obawiałam się że mam raka żołądka. Dlatego idz i się upewnij że nic Ci nie jest
__________________


Edytowane przez Tygrysiak
Czas edycji: 2009-06-17 o 18:47
Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 18:49   #9
maartus1111
Raczkowanie
 
Avatar maartus1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

Tak tak wybieram się jutro. Całkiem możliwe, że czymś się zatrułam. Chociaż nie mam wymiotów itp. Albo po prostu za dużo zjadłam. Hmm obiadek u teściowej a potem w domu... Może mój żołądek nie może strawić, a ostanio brakowało mi apetytu i mało jadłam.
__________________
<3
maartus1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 10:46   #10
maartus1111
Raczkowanie
 
Avatar maartus1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

Idę dzisiaj do lekarza o 16.30. Strasznie się boję, że to coś poważnego ....
__________________
<3
maartus1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 14:11   #11
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

trzymam kciuki, wszystko będzie dobrze, nie martw sie na zapas i napisz co powiedział lekarz, jak juz wrócisz
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 18:06   #12
maartus1111
Raczkowanie
 
Avatar maartus1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

Lekarka sama nie wiedziała co mi jest. Dała mi siemie lniane i dicoflor 60 i dietka lekkostrawna... Jeśli coś będzie nie w porządku dostanę skierowanie na usg. BTW jak biorę ibuprom max to przestaje mnie boleć więc watię żeby było to coś bardzo powarznego. Pożyjemy zobaczymy jak będzie z moim żoładkiem. Coś czuję, że ten mój ból żoładka wzioł sie z niewłasciwego żywienia. Brak zup przedewszystkim. A tydzien przed żyłam prawie tylko na kanapkach i chipsach. I tak się skończy przygoda z moją ukochana przekąską...
__________________
<3

Edytowane przez maartus1111
Czas edycji: 2009-06-18 o 18:10
maartus1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 08:23   #13
maartus1111
Raczkowanie
 
Avatar maartus1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: Pomocy, ból żoładka!

Jak się okazało mam nerwicę i to z tego powodu boli mnie żoładek
__________________
<3
maartus1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.