"Stukająca" kość ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-03, 14:55   #1
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Question

"Stukająca" kość ???


Od jakiegoś czasu zauważyłam ,że jak wykonuje jakiekolwiek wymachy nóg w górę (ze zgięciem kolan czy bez) to "stuka" (przeskakuje ) mi jakaś kość w biodrze (na ukladzie kostnym sie nie znam wiec nawet nie wiem jak sie ona nazywa).
Słychać to dosyć wyraźnie (czasami aż mi głupio )a ja w tym momencie czuję takie cos jak ocieranie kości o kość,lekkie przeskakiwanie-niezbyt to jest przyjemne.Macie jakieś sugestie?Rady?

Dołączam rysunek ćwiczenia przy którym najbardziej to słychać i ocieranie daje się we znaki
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 15:00   #2
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: "Stukająca" kość ???

Moze masz uszkodzona chrzastke? Lepiej idz do lekarza bo jak rozwali Ci sie cala to nie bedzie wesolo...
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 15:01   #3
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: "Stukająca" kość ???

Catt jeśli chodzi o biodro, mam podobnie, do tego stopnia, ze to zaniedbałam (a chirurg u którego byłam powiedział, ze "nic nie widzi i nie slyszy") i teraz ból sprawia mi takie jedno ćwiczenie rozciągajace własnie zginacze biodra.
Przyzwyczaiłm się do tego, to chyba jakiś uraz (mówie o swoim przypadku, nie o Twoim, bo nie chce Cie straszyć, tylko dziele sie tym co wiem. Wiem tez, ze czesto nam sie wydaje ze coś jest nie tak, a od układu kosci każdemu indywidualnie może sie wydawac, ze cos tam "stuka").
Ja skonsultowałabym się na Twoim miejscu z lekarzem.


PS. Tak sobie myśle, ze to moze tez przez nierozgrzane miesnie, które ochraniają te stawy? Może za mało się rozgrzewasz? Ja jeszcze słysze ten "charakterystyczny dziek" kiedy leżac na plecach, robie rowerek tuz nad podłoga, albo taki długi (raz jedna do podłogi, raz drugą).
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 15:03   #4
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: "Stukająca" kość ???

na codzien nic mnie nie boli,jak chodze,biegam czy jeżdżę na rowerze.Nawet podczas ćwiczeń nie jest to wielki ból,tylko ten przeskok jest dziwny...
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 15:05   #5
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: "Stukająca" kość ???

Dzięki Inch za zainteresowanie.

rozgrzewam sie przed tym ćwiczeniem jakies 20 minut.Jak wcześniej napisałam to nie jest wielki ból czy cos w tym rodzaju,to przeskakiwanie koście i dźwięk jest okropny..brr
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 15:06   #6
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: "Stukająca" kość ???

Cytat:
Napisane przez karolina2020
Moze masz uszkodzona chrzastke? Lepiej idz do lekarza bo jak rozwali Ci sie cala to nie bedzie wesolo...
hmmm zobaczymy co dalej będzie,jeśli nadal będzie stukać to chyba się wybiorę do tego lekarza
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 15:12   #7
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: "Stukająca" kość ???

Ja mam taki nawyk np. wyciagania kości z palców (nie wiedziałam, ze brzmi to tak okropnie ) Wtedy też słychać charakterystyczny trzask, ale nie wiem czy powinnam o tym pisac i ujawniac moje skłonności
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-03, 15:14   #8
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: "Stukająca" kość ???

Cytat:
Napisane przez inch
Ja mam taki nawyk np. wyciagania kości z palców (nie wiedziałam, ze brzmi to tak okropnie ) Wtedy też słychać charakterystyczny trzask, ale nie wiem czy powinnam o tym pisac i ujawniac moje skłonności
o o o właśnie taki trzask słychać,tylko troszke przytłumiony.Ja bym się bała tak kości palców wyciągać...brrr
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 14:16   #9
kasiazi
Raczkowanie
 
Avatar kasiazi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 52
Dot.: "Stukająca" kość ???

sądzac po twoich opisach ja mam ten sam problem od kilku lat i nazywa się po medycznemu biodro przeskakujące (coxa saltans) nic grożnego tylko ten dyskomfort przy rowerku mnie lekarz powiedział, że mozna to operowac, ale nie ma konieczności bo nie uprawiam czynnie rzadnego sportu wyczynowego a baletnica juz nie będę...
problem polega na tym, pasmo mięśni biegnące od biodra do powiedzmy końca uda jest jakby za lużne i ociera się o głowe kości udowej nie umiem wytłumaczyć tego jaśniej bez medycznych terminów
moja propozycja to konsultacja z ortopedą i ćwiczenia wzmacniajace zewnętrzną stronę ud
kasiazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 16:29   #10
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: "Stukająca" kość ???

Jeśli uprawiasz dużo sportu, to możliwe, że Twoje stawy po prostu bardziej się "zużywają" - ja też tak miałam. Wybrałam jedno opakowanie glukozaminy z Olimpu, przestałam na aerobiku podwyższać step na maxa, ogólnie troszkę się przez jakiś czas oszczędzałam i... przeszło
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 17:18   #11
Sunniva
Rozeznanie
 
Avatar Sunniva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice/ Gdynia
Wiadomości: 915
GG do Sunniva
Dot.: "Stukająca" kość ???

Mi tez szczykają kości przy bieganiu głównie ale za to w kostce, nie czuje żadnego bólu, tylko ten głupi odgłos, nie wiecie może dlaczego sie tak robi ?
__________________
"Znalazłam szczęście, mocno otuliłam i ogrzałam serduszkiem..."

wymiana ciuszków : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396723

wymiana książek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=379247

Poszukuję wszelkich przewodników i książki do anatomii.
Sunniva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-04, 19:03   #12
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: "Stukająca" kość ???

Cytat:
Napisane przez Sunniva
Mi tez szczykają kości przy bieganiu głównie ale za to w kostce, nie czuje żadnego bólu, tylko ten głupi odgłos, nie wiecie może dlaczego sie tak robi ?
oj, jak przy bieganiu, to byłabym b.b.b ostrozna i poszukałabym jakiejs pomocy w wiarygodnym źródle. Z autopsji wiem, ze cokolwiek "nie tak" jest niebezpieczne
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 19:22   #13
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: "Stukająca" kość ???

ja tak mam z kolanami. jak zginam jest trzask , i kciuki też, naciągam, zginam i trzask...hmmm...ale już się przyzwyczaiłam
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 21:21   #14
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: "Stukająca" kość ???

mam tak samo hehe

sama nie wiem od czego to jest... po prostu nie wykonuje takich ćwiczeń w których słychać to przeskakiwanie i już
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 21:26   #15
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: "Stukająca" kość ???

mnie to tak wkurza i dlatego często chodzilam robiąc wszystko by nie zgiąc nogi czy tez łokcia
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 21:35   #16
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: "Stukająca" kość ???

mnie też to wqrza i też nie wykonuje ćwiczeń przy których mi tak pyka
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 13:00   #17
Blondgirl18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 24
GG do Blondgirl18
Dot.: "Stukająca" kość ???

catt ja mam to samo. Jak sobie wieczorem cwicze na lozku rowerki albo nozyce czy inne zginanie tez stuka mi ta kosc w biodrze i czuje to okropne ocieranie kosci o kosc. Nie wiem czemu tak jest. Ja po prostu przestaje wtedy cwiczyc.
Blondgirl18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 14:31   #18
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: "Stukająca" kość ???

>>> Siarczan glukozaminy (glukozamina) jest aminocukrem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Wchodzi w skład podstawowej substancji chrząstki stawowej. W stanach znacznego obciążenia stawów, np. podczas wysiłku fizycznego dochodzi do zmniejszonej produkcji glukozaminy w organizmie doprowadzając do powstania zmian zwyrodnieniowych stawów.

W wyniku suplementacji glukozaminą uzupełniamy jej niedobór pobudzając tym samym wytwarzanie mazi stawowej, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania wszystkich stawów <<<

Dziewczyny, jak już pisałam - jeśli dużo ćwiczycie, to z tym stukaniem trzeba coś zrobić, bo inaczej można się dochrapać niezłych kłopotów ze stawami. Możecie popytać instruktorki aerobiku /instruktora w siłowni - powinni wiedzieć więcej na ten temat (sami się pewnie szprycują glukozaminą i kolagenem żeby im stway nie poszły... )


__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 17:55   #19
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: "Stukająca" kość ???

glukozamine brałam ale w tym miejscu nie odczułam ulgi... tak naprawde pomogła na kolana bo miałam w nich bóle
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 12:57   #20
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: "Stukająca" kość ???

Ja mam takie "szczykanie" w biodrze, gdy wykonuję następujące ćwiczenie: leżę na plecach, jedna noga wyprostowana leży na podłodze, a druga jest wyciągnięta pod kątem prostym w górę i tą nogą wykonuję jak największe koła. Ciekawe jest dla mnie to, że mam to tylko z lewy biodrem, a z prawym jest ok.
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 13:56   #21
JAGODA J
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3
Dot.: "Stukająca" kość ???

Cześć ja ma ten sam problem już od ponad roku u mnie też się zaczeło od przeskakiwania kości w jedny biodrze teraz już obydwa przeskakują. Można powiedzieć mam już dość duże doświadczenie bo jestem obecnie po dwóch operacjach. Jak chcesz to możemy pogadać.
JAGODA J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 14:01   #22
JAGODA J
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3
Dot.: "Stukająca" kość ???

Ja mogę wam powiedzieć z własnego doświadczenia idź jak najszybciej do ortopedy bo czym dłużej zwlekasz tym gorzej. U mnie lekarze powiedzieli na początku że skoro mi noga przeskakuje, a mnie nie boli to można z tym żyć. Stwierdzili, że zajmą się tym dopiero jak zacznie mnie boleć. Niestety zaczeła i to bardzo szybko obecnie jestem po dwóch operacjach na trzaskające biodro ale niestety nie udanych. Lekarze powiedzieli, że w momeńcie kiedy do nich trafiłam to już za bardzo mi przeskakiwało. Ja o tej chorobie nic nie wiedziałam wcześniej. Jak macie jakieś pytania to piszcie. Mój numer gg 3035563.

Edytowane przez JAGODA J
Czas edycji: 2005-09-07 o 16:28
JAGODA J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:39   #23
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: "Stukająca" kość ???

Cytat:
Napisane przez JAGODA
Ja o tej chorobie nic nie wiedziałam wcześniej. Jak macie jakieś pytania to piszcie.
Jak się nazywa ta dolegliwość? Zwyrodnienie? A może jakoś inaczej?
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 11:45   #24
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: "Stukająca" kość ???

Mi jakiś czas temu też przeskakiwała kość w biodrze i przy tym jeszcze czułam takie ocieranie. Po jakimś czasie strasznie mnie zaczęło biodro boleć. Bolało mnie tak mocno, że nie mogłam np. wstać z kibelka czy z łóżka. To się wydaje śmieszne, ale to był tak okropny bół, że wstając z kibelka (raczej próbując wstać) płakałam jak bóbr. Poszłam do lekarza i ten mi powiedział, że to są początki rwy kulszowej. Przepisał mi tabletki i przeszło mi. Co jakiś czas biodro sie odzywa i boli, ale już nie tak mocno. I kość już mi nie przeskakuje i nie ociera się.
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 16:34   #25
JAGODA J
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3
Dot.: "Stukająca" kość ???

To nie jest zwyrodnienie.Ta dolegliwość ma dwie nazwy przeskakujące biodro lub trzaskające biodro.
JAGODA J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 17:46   #26
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: "Stukająca" kość ???

Cześć Super, przy a6w biodra trzeszczą mi tak rozpaczliwie, że nie wiem, czy nie zostawię tego urokliwego treningu w dyjabły. Mam wyżej uszu tego "klik" "klik" "KLIK" "klak" "KLAK" "klik"... Albo kupię sobie stopery.
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 19:22   #27
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: "Stukająca" kość ???

aaa mi tak strzela nie tylko w kolanach i palcach, ale też w szyji, gdzie trzask jest najwyraźniejszy rankiem, kiedy szyjka po całej nocy zaczyna sie ruszać i jest okropne chruuup, rodzice już tego słuchac nie mogą
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 10:44   #28
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: "Stukająca" kość ???

To ja dolacze do grupy "stukajacego" biodra ;-) Ja tez jak uniose noge dosc wysoko, zgieta w biodrze to cos pyknie. Najdziwniejsze ze tak mi sie dzieje, jak leze.
Do tego dochodzi mi pykanie w kolanie. Z czasem jednak nie slychac juz zadnych odglosow, jedynie jak przyloze reke do kolana to tylko wyczuwam to "klik". Mialam robione przeswietlenia, ktore nic nie wykazaly, zadnych zmian.
Wlasciwie to ja sie tym nie przejmuje, nic mnie nie boli. Kolan nie forsuje, na sile nie probuje "klikac" udem ;-)

Swojego czasu slyszalam, ze na zlamania kosci dobry jest kisiel - jego jedzenie - bo to takie gluty haha ze tak powiem, ktore dobrze wplywaja na jakas maz.

A kolezance, ktora sama strzela z kosci u rak nie radze tego robi. W pozniejszym czasie moze miec problemy ze stawami. Moj kolega, ktory tak robil i robi nadal ma powykrzywiane paluchy, brr.
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.