typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-03, 23:15   #1021
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Jak juz ktos tu wspomnial. Polacy sa jednym z najbardziej slowianskich narodow wsrod wszystkich Slowian. Dowodza tego badania genetyczne. Okolo 55% Polakow posiada specjalny gen R1a1, na podstawie ktorego naukowcy okreslaja przynaleznosc rasowo-etniczna.
Mieszkam w innym kraju, Polaka (jak juz jakiegos spotkam), to poznam z daleka. To samo z Rosjanami. Nie zdarzylo mi sie jeszcze pomylic

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
O tak.. Rosjanie mają jakąś bliżej nieokreśloną wspólną cechę, choć panie raczej rozpoznaję po ubiorze ....
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 23:49   #1022
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
O tak.. Rosjanie mają jakąś bliżej nieokreśloną wspólną cechę, choć panie raczej rozpoznaję po ubiorze ....
Kwestia dosc charakterystycznego ubioru Rosjanek, to inna inszosc Ale w zupelnosci sie z Toba zgadzam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 21:59   #1023
Mujernatural
Raczkowanie
 
Avatar Mujernatural
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 217
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Typowa Polka to typ zimny (popatrz na swoje nadgarstki, jezeli twoje zyly sa niebieskawe to wlasnie jestes takim typem). Oczy szare lub szaroniebieskie i twarz z profilu wydaje sie lekko splaszczona. Cialo raczej proporcjonalne, dlugie, zgrabne nogi. Nie mamy bardzo waskiej talii tak jak np typ latynowski, ale nie ma sie czym przejmowac bo to zazwyczaj idzie w parze z bardzo szerokimi biodrami. Mieszkam w Hiszpanii juz od wielu lat i jestem w stanie rozpoznac po wygladzie osoby z Polski, Rosjii, Holandii czy innych krajow. Wszyscy jestesmy inni i niepowtarzalni, ale jednak mamy kilka cech wspolnych.
Mujernatural jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 20:25   #1024
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

no wlasnie, nie umialabym okreslic co maja w sobie Polki, ale kiedy ogladam strony typu lookbook gdzie swoje zdjecia pokazuja dziewczyny z calego siwata zazwyczaj zawsze trafnie wskaze zdjecie Polki.
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 19:47   #1025
Sniezna Dama
Raczkowanie
 
Avatar Sniezna Dama
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 82
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

teraz uroda polek nie jest najlepsza :p w sredniowieczu wygladaly o wiele ladniej naturalnie, dlugie brazowe wlosy, warkocz... teraz jakby to tylko podkreslic lekkim makijazem i kobiecym strojem byloby idealnie
Sniezna Dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 19:16   #1026
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Sniezna Dama Pokaż wiadomość
teraz uroda polek nie jest najlepsza :p w sredniowieczu wygladaly o wiele ladniej naturalnie, dlugie brazowe wlosy, warkocz... teraz jakby to tylko podkreslic lekkim makijazem i kobiecym strojem byloby idealnie
Skąd wiesz, jak Polki wyglądały w średniowieczu?

Poza tym po twoich wypowiedziach widzę, że masz specyficzny gust, każdy ma prawo do swojego, ale raczej nie oczekuj że wszyscy się przekonają do średniowiecznej mody.

BTW myślałam, że w średniowieczu tylko panny nosiły odsłonięte włosy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 19:10   #1027
GdyMnieSenZmorzy
Raczkowanie
 
Avatar GdyMnieSenZmorzy
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 202
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Mam stereotypową ''słowiańską urodę'' Naturalna jasna blondynka (ale nie platynka,bardziej słomiana) z niebiesko-zielonymi oczami plus drobna figura.W UK od razu zostałam zapytana przez kelnerkę w restauracji czy jestem Rosjanką lub Ukrainką.Zapytana skąd taki wniosek odpowiedziała : ''Wszystkie Rosjanki jakie znam miały mocno zarysowane kości policzkowe i charakterystyczny uśmiech'' (cokolwiek miała na myśli).Gdy odpowiedziałam że jestem Polką,odparła że kojarzymy się jej raczej jako szatynki/blondynki z okrągłymi buziami,ale szczupła sylwetką.
__________________
Sometimes it's a rainy day
Just to let you know
Everything's going to be all right
All right...

Edytowane przez GdyMnieSenZmorzy
Czas edycji: 2015-01-23 o 19:11
GdyMnieSenZmorzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 21:15   #1028
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Bylam ostatnio w Maroko. Panowie na straganach wolali na mna "Polska! Polska! Tutaj chodz!". A dodam, ze nie mogli uslyszec, ze mowie po polsku

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 16:10   #1029
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Bylam ostatnio w Maroko. Panowie na straganach wolali na mna "Polska! Polska! Tutaj chodz!". A dodam, ze nie mogli uslyszec, ze mowie po polsku

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja nie urodziłam się w Polsce, ale gdy byłam kilka lat temu na festiwalu muzycznym w Warszawie, pytali, wszyscy skąd jestem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 14:35   #1030
red_wine_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gdańsk,Pomorskie
Wiadomości: 7
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Mylicie pewne pojęcia-to,że ktoś jest Polką (polskie obywatelstwo) ,nie znaczy,że jest Słowianką.Tak samo nie każdy Słowianin jest Polakiem. Mi osobiście z typem słowiańskim kojarzy się typ lato-chłodny typ urody,włosy owszem,mogą być jasne,ale popielate,mysie,albo też ciemne ,na pewno nie platynowe,oprawa oczu też raczej wyraźna. Nie bez przyczyny w Polsce właśnie lata stanowią ok.50 % populacji. Czytałam w ostatnim czasie sporo artykułów odnośnie Słowian,w tym o ich cechach wyglądu i owszem,w głównej mierze nie chodzi o kolor włosów,chociaż też jest pewną odróżniającą cechą,ale o budowę ciała,czaszki,czyli "płaską" twarz,zaznaczone kości policzkowe. Kolor oczu zielony,szarozielony,rzad ziej niebieski. Brązowy chyba wcale. Jeśli chodzi ogólnie o całą rasę Słowian,są to ludzie z haplogrupą R1A. Jest to gen,który posiadają tylko ludzie wywodzący się od Słowian. Więc bez obecności tego genu,Słowianką/Słowianinem sie nie będzie,nawet wtedy,gdy będziemy mieć idealny odcień włosów czy karnację
red_wine_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 08:59   #1031
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez red_wine_95 Pokaż wiadomość
Mylicie pewne pojęcia-to,że ktoś jest Polką (polskie obywatelstwo) ,nie znaczy,że jest Słowianką.Tak samo nie każdy Słowianin jest Polakiem. Mi osobiście z typem słowiańskim kojarzy się typ lato-chłodny typ urody,włosy owszem,mogą być jasne,ale popielate,mysie,albo też ciemne ,na pewno nie platynowe,oprawa oczu też raczej wyraźna. Nie bez przyczyny w Polsce właśnie lata stanowią ok.50 % populacji. Czytałam w ostatnim czasie sporo artykułów odnośnie Słowian,w tym o ich cechach wyglądu i owszem,w głównej mierze nie chodzi o kolor włosów,chociaż też jest pewną odróżniającą cechą,ale o budowę ciała,czaszki,czyli "płaską" twarz,zaznaczone kości policzkowe. Kolor oczu zielony,szarozielony,rzad ziej niebieski. Brązowy chyba wcale. Jeśli chodzi ogólnie o całą rasę Słowian,są to ludzie z haplogrupą R1A. Jest to gen,który posiadają tylko ludzie wywodzący się od Słowian. Więc bez obecności tego genu,Słowianką/Słowianinem sie nie będzie,nawet wtedy,gdy będziemy mieć idealny odcień włosów czy karnację
My tu rozmawiamy o typie, czyli charkterystycznym wyglądzie, a nie o genetyce.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-22, 09:24   #1032
red_wine_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gdańsk,Pomorskie
Wiadomości: 7
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
My tu rozmawiamy o typie, czyli charkterystycznym wyglądzie, a nie o genetyce.
Więc tak jak napisałam przed wzmianką o genetyce . Wiem,o czym piszecie,to był z mojej strony tylko dodatek,w swojej wypowiedz skupiłam się właśnie na wyglądzie zewnętrznym-t.j. kolorze włosów,oczu i jasnej cerze.

Edytowane przez red_wine_95
Czas edycji: 2015-05-22 o 09:29
red_wine_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 18:28   #1033
helienka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 40
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

sniada cera, rozowe poliki, czerstwa baba
helienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 08:06   #1034
red_wine_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gdańsk,Pomorskie
Wiadomości: 7
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Hmmm jak dla mnie to nie masz typowo słowiańskich rysów twarzy....no ale oczywiście nic w tym złego , po tylu tysiącleciach ludzie się w europie solidnie wymieszali....nie ma już człowieka który w 100% pasuje do dawnych cech antropologicznych.Najbard ziej charakterystyczne dla słowian jest owalna twarz o bardzo łagodnych rysach , i dość płaskiej twarzy oraz głęboko osadzonych oczach - to cechy które wywnioskowano z badań czaszek, z tym że byli to słowianie z późniejszych okresów , gdyż na początku słowianie palili zwłoki !

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

A tu proszę - następny przykład :

http://plfoto.com/zdjecia/672622.jpg

Przeczytałem cały temat, ależ ludzie bzdury wypisują....włosy jasny blond czy też złoty blond niestety są naleciałościami ze skandynawi, niewysocy bruneci brązowych oczach to naleciałość z terenu węgier , lub pozostałość po tzw. sarmatach , hunach oraz typu alpejskiego - spotykanego w górzystych rejonach krajów zachodnio-europejskich . Słowianie są jednym z ostatnich ludów Aryjskich które przywędrowały ze stepów położonych na terenie dzisiejszej południowo wschodniej rosji. Popatrzcie dokładnie i rozejrzyjcie się , takich niepozornych "pyzatych" i rumianych niewysokich szatynów jest u nas w Polsce mnóstwo - bo to jak już mówiłem właśnie uroda słowiańska.Tak w ogóle to błędem jest sam tytuł tematu , nie ma typowo Polskiej urody gdyż Polska była od zawsze wielokulturowa i wiele ludów tu zamieszkiwało , Uroda Słowiańska to niejako uroda Rdzennych mieszkańców ziem tych jak i sąsiednich !

Ps.jeśli ktoś chciałby coś wiedzieć o Prasłowianach - to jeśli tylko będę wiedział - to chętnie odpowiem.

Sława !
W końcu ktoś myśli jak ja ;p A jeśli chodzi o informacje dot. prasłowian-znalazłam jakiś czas temu bardzo ciekawego bloga http://wspanialarzeczpospolita.pl/category/historia/
red_wine_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 10:30   #1035
red_wine_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gdańsk,Pomorskie
Wiadomości: 7
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie lato.
Dokładnie tak! Lato-mysie włosy,chłodny typ urody.Jak czytam/słyszę o złocistym blondzie,charakterystyczn ym dla Wiosen,to mnie skręca,że wszyscy patrzą na to przez pryzmat stereotypów
red_wine_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 14:01   #1036
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Typy kolorystyczne* Polek są dość zróżnicowane akurat, oprócz lat jest całkiem sporo zim, sporo wiosen, jesieni chyba widuję najmniej. Wydaje mi się też, że stosunkowo rzadkie są typy skrajnie ciepłe, szczególnie ciepła jesień. Ciepłą wiosnę już łatwiej spotkać.


*Typy kolorystyczne wg podziału na 12 typów, znaczenie ma tonacja a nie czy ktoś jest blondynką czy brunetką.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 07:49   #1037
red_wine_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gdańsk,Pomorskie
Wiadomości: 7
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez goldange Pokaż wiadomość
Mnie też tak kojarzy się
Mnie też
red_wine_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 18:58   #1038
syguu
Przyczajenie
 
Avatar syguu
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Hej wszystkim! Czy mogłybyście mi określić jaką mam urodę. Oczy mam niebieskie, włosy ciemny blond.

http://images70.fotosik.pl/922/00d41ad3477d0de6gen.png

Edytowane przez syguu
Czas edycji: 2015-05-27 o 18:59
syguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 23:23   #1039
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez syguu Pokaż wiadomość
Hej wszystkim! Czy mogłybyście mi określić jaką mam urodę. Oczy mam niebieskie, włosy ciemny blond.

http://images70.fotosik.pl/922/00d41ad3477d0de6gen.png
Bardzo lokalną
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 09:51   #1040
Ecoleona2335
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Sailor Moon Pokaż wiadomość
Blond włosy, ale nie taki lśniący i jasny blond typu lalek Barbie, tylko taki..słomiany...jak pole podczas sierpniowych żniw
Tak!!! To jest genialne skojarzenie. Tyle , że jest to uroda nieco plebejska , albo chociaż- sterana pracami polowymi A Danusia Jurandówna? Była drobniutka , delikatniutka , bledziutka , chucherko takie słodziutkie. Made in Poland. I od razu, dla kontrastu- Jagienka! Ciemne włosy , duża pupa , siła w rękach , grube rysy. Bez regul!

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez red_wine_95 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak! Lato-mysie włosy,chłodny typ urody.Jak czytam/słyszę o złocistym blondzie,charakterystyczn ym dla Wiosen,to mnie skręca,że wszyscy patrzą na to przez pryzmat stereotypów
Te mysie włosy... tak , polski klasyk. Za dzieckiaka pamiętam , jak zaczęlam zwracać uwagę na takie rzeczy , pierwszy raz rzuciło mi się to w oczy w tramwaju , pamiętam - same myszory wokół mnie! Identyczne! I jakby tego było mało- kolor nie jest , prawdę mówiąc , zbyt atrakcyjny. I pewnie stąd taki wysyp fryzjerow , a Polki wreszcie mają kolory)
Ecoleona2335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 11:19   #1041
red_wine_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gdańsk,Pomorskie
Wiadomości: 7
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Ecoleona2335 Pokaż wiadomość
Tak!!! To jest genialne skojarzenie. Tyle , że jest to uroda nieco plebejska , albo chociaż- sterana pracami polowymi A Danusia Jurandówna? Była drobniutka , delikatniutka , bledziutka , chucherko takie słodziutkie. Made in Poland. I od razu, dla kontrastu- Jagienka! Ciemne włosy , duża pupa , siła w rękach , grube rysy. Bez regul!

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------



Te mysie włosy... tak , polski klasyk. Za dzieckiaka pamiętam , jak zaczęlam zwracać uwagę na takie rzeczy , pierwszy raz rzuciło mi się to w oczy w tramwaju , pamiętam - same myszory wokół mnie! Identyczne! I jakby tego było mało- kolor nie jest , prawdę mówiąc , zbyt atrakcyjny. I pewnie stąd taki wysyp fryzjerow , a Polki wreszcie mają kolory)
A ja Ci powiem,że właśnie wracam do mojej słowiańskiej "myszowatości" Miałam na głowie co tylko się dało,ostatnio rude pokryte ciemną wiśnią i tak od grudnia walczyłam,żeby dojść do blondu. Udało się A teraz dzielnie hoduję odrosty,żeby powrócić do naturalnych. Włosy będą zdrowsze,na farbach oszczędzę..Czytałam też ostatnio,że ta nasza "myszowatość" stała się bardzo pożądana i to nawet na wybiegach )

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------


Edytowane przez red_wine_95
Czas edycji: 2015-05-28 o 11:20
red_wine_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 14:26   #1042
KasiaSuper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 6
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Powiedzcie mi jaki to jest typ urody? Ten , który posiadam :
http://amerie.blox.pl/resource/BeFunky_null_4.jpg

Mam naturalnie kręcone włosy no i małe oczy

Zastanawiałam się ile procent Polaków , którzy są etnicznie Polakami mają kręcone włosy
I czy jest to możliwe bez domieszek.
Ja jestem Polką...

Edytowane przez KasiaSuper
Czas edycji: 2015-06-01 o 14:28
KasiaSuper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 21:01   #1043
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

domieszka genow śródziemnomorskich
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 11:21   #1044
iwonme
Przyczajenie
 
Avatar iwonme
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Typowa słowianka ma przede wszystkim jasną karnację. Kwestia koloru oczu czy włosów to uwarunkowania genetyczne, które niekoniecznie się wpisują w wizerunek typowej słowianki.
iwonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 22:04   #1045
syguu
Przyczajenie
 
Avatar syguu
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ponawiam moje poprzednie pytanie. Jak możecie to bardziej scharakteryzujcie o co wam chodzi (uroda lokalnia nic mi nie mówi.

Ja jestem kopią tatusia. Mój ojciec ma niebieskie oczy, jasną cerę i koloru ciemnego blond włosy. A moja mama ma brązowe oczy, opaloną cerę i brązowe włosy.

Dodam jeszcze, że często jestam brana za Rosjankę, Czeszkę i Słowaczke. ImageUploadedByWizaz Forum1438031630.369537.jpg

Edytowane przez syguu
Czas edycji: 2015-07-27 o 22:13
syguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 05:05   #1046
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

hej
mam białorusinów w rodzinie- na pewno niejesteś typem zza wschodniej granicy na 200%.
Po 1- za małe oczy!
2-my mamy twarze bardziej "kościste" i nie tak silne podbródki, delikatniejsze.
3- włosy- może akurat tego na tej focie nie widać- bardziej w kierunku- mysi-słomkowy blond, choć to wciąż mysi blond
4- figury rolnicze- duże szkielety,dość "rozstrzelone". Nie mylić z tuszą, bo są i chudzi i grubi Słowianie
5- mamy bardziej kanciate czoła
6- szybko się opalamy, latem smagłe twarze, rumieniec- pożądany u kobiet na policzkach-nos i inne partie twarzy odpadają

obstawiam Czeszkę, najwyżej Węgierkę ja mieszkam od razu przy granicy i rozpoznaję Białorusinów w sklepach tylko po urodzie. Polacy względnie "czystej krwi" to zaczynają się ok 200km od granicy wschodniej.Rozpoznawalni są mężczyzni- bo nie mają makijażu i widać urodę

Edytowane przez Iwona 25
Czas edycji: 2015-07-28 o 05:15
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 10:32   #1047
funky91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 12
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

a moją urodę do jakiego kraju zakwalifikowałybyście? Czy wyglądam jak Polka? Słyszałam dużo opinii, że raczej inne kraje, Bałkany, Serbia, Chorwacja...

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.n...07&oe=57157033

Mam 178 cm, figurę proporcjonalną, nie "rolniczą", wymiary zbliżone do ideału, do którego mi brakuje jakieś 5-7 cm w biodrach

Edytowane przez funky91
Czas edycji: 2015-12-21 o 10:39
funky91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 10:53   #1048
agnieszka13333
Raczkowanie
 
Avatar agnieszka13333
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 39
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Proszę o podanie tytułów literatury na temat słowiańskiego typu urody ☺ Bardzo zainteresował mnie ten temat i chciałabym poszerzyć wiedzę. Mogą być również te ciężko dostępne książki.
agnieszka13333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 11:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.