Do filtromaniaczek:) - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-03, 08:57   #1591
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Smok
Ja tylko dodam, ze mi nie służył filtr Bioderma AKN w sprayu, był tłusty, podrażniał skórę, bo ma kwas glikolowy w składzie, w ogóle się nie wchłaniał.
No tak jak widać, każdemu co innego służy . Chyba jak juz wiele razy zostało to napisane , trzeba wypróbować na sobie, bo nie ma jednego uniwersalnego środkła który pasował by każdemu .
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 09:27   #1592
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Cool Dot.: Do filtromaniaczek:)

Podobnie jak Smok nie naleze do ortodoksyjnych filtromaniaczek
Gdybym nie znalazla swojego kremu z filtrem,ktory stal sie moim KWC to...nie czarujmy sie ale zadna sila nie zmusilaby mnie do kombinacji z miarka,skrobia itp.Nie jestem w stanie zrezygnowac z makijazu a nawet puder jedwabny Hauschki nie jest w stanie wynagrodzic niedogodnosci zwiazanych z makijazem-dlatego chyle czola przed kremem Avene
Kazda z Nas ma prawo do postepowania wg wlasnego uznania i nie przeszkadza mi,ze ktos bardziej lub mniej stosuje sie do zasad uzywania filtrow-wazne by nie popasc w przesade.
Watek,ktory zostal poruszony o fotostarzeniu w zaden sposob mnie nie urazil i nie wywolal sprzecznych emocji-wrecz przeciwnie,zostaly tam zadane pytania i ukazany punkt widzenia.Uwazam,ze z kazda metoda pielegnacji jest latwo przesadzic i popasc w obled.
Watek o filtromaniaczkach pomogl mi odnalezc spojne informacje w wielu przypadkach,odkrylam filtry na nowo-moze po czesci dlatego,ze widze tutaj grupe wsparcia moja cera tez bardzo docenia role kremu Avene,poniewaz kondycja jej poprawila sie znacznie i....nareszcie moglam tez odstawic niektore leki,co dla skory wrazliwej i alergicznej jest bardzo istotne.
Jednak znam druga strone,podobnie jak Smok kiedy przez bardzo dlugi okres czasu stosuje sie roznej masci leki(mam problemy z bardzo sucha skora a przez niewlasciwe leczenie dermatologiczne doszlo do stanow zapalnych-jednak dzieki Wizazowi odnalazlam na to sposob)i ciagle trzeba sie stosowac do calej listy wskazowek a efekty .....
Tyle z mojej strony i bez wzgledu na rodzaj dyskusji w tym watku nie bede go omijac z daleka poniewaz kazdy ma prawo do wypowiedzenia sie poza tym nie zawsze odpowiada mi rodzaj dialogu ale nie oznacza to,ze musze od razu brac w nim udzial-rola obserwatora nikomu jeszcze nie zaszkodzila
Pozdrawiam!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 10:15   #1593
szar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 39
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cześć!

Wklejam tez tu bo to na temat

Dojrzałam do tego, by zainwestowac w krem z filtrem. Mam cerę mieszaną z zaskórniakami i naczynkami

Po przejrzeniu KWC wytypowałam dwa kremy (nie zatykają porów, nie zostawają swiecącej i lepkiej warstwy, lekko się wchłaniają):
1. Avene Lotion 50+ lub 40
2. Vishy Capital Soleil Fluid 60
Co o nich myslicie?
Chciałabym rownoczesni pielęgnować skórę, bo trochę nie wyobrażam sobie kładzenia rano serum wodnego z wit.c + krem nawilżający +filtr +podkład +puder brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr r......... więc wolałabym, żeby filtr zastępował mi też krem nawilżający..

Jakoze prócz naczyniek i zaskórniaków mam śrdenio widoczne blizny pozostałe po błędach młodości chciałabym je maskować podkładem. Czy z powyższymi można go używać? Jeśli tak to jakiego? Myslałam o LRP Unifiance (korygującym). Czy to dobre połączenie? I czy mogę ewentalnie w ciagu dnia przypudrować nos jakimś transparentnym pudrem?

pozdrawiam
szar
szar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 10:22   #1594
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Ja tam nie wiem, mam wadę wzroku i może to mi tak rzutuje, ale ja - używam systematycznie filtrów, skrobiuję się i mierzę krem miarką - nie poczułam się przez nikogo (ani przez tamten wątek) zaatakowana. Dziewczyny wypowiadające się w tamtym wątku i w ogóle te rezygnujące z filtrów mają prawo do swoich poglądów i ja mam do swoich, nikt tu chyba nikogo jeszcze nie linczuje za to, jakich kosmetyków używamy...
joasiak1 - z ust mi to wyjęłaś. Ja uwielbiam wątek filtromaniaczy i wszystkie jego uczestniczki darzę ogromną sympatią, ale zajrzałam na wątek o fotostarzeniu i wcale nie miałam wrażenia, że ktoś tam kogoś "atakuje". Sandija, z całą szczerą sympatią do Ciebie, chyba jestes troszkę przewrażliwiona? W tamtym wątku ktoś zaprezentował swoje wątpliwości i tyle. Nie odczułam, aby miało to na celu jakieś "piętnowanie" osób używających filtrów. Zresztą pozwoliłam sobie na małą polemikę z autorką wątku, i nie ja jedna. Takie osoby jak Ty pełnią funkcję "koła zamachowego" , jesteś tak konsekwentna w "filtromanii", że pozwala to innym uwierzyć, że jest to całkowicie naturalne, że nie jest to żadne "babranie się" w tłustych mazidłach. Zapewne jestem jedną z wielu osób, które przekonały się do stosowania filtrów tylko i wyłącznie dzięki wizażowi i takim osobom jak Ty.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie filtromaniaczki, te jedno- i te dwumililitrowe
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 10:28   #1595
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez szar
1. Avene Lotion 50+ lub 40
2. Vishy Capital Soleil Fluid 60
Co o nich myslicie?
Chciałabym rownoczesni pielęgnować skórę, bo trochę nie wyobrażam sobie kładzenia rano serum wodnego z wit.c + krem nawilżający +filtr +podkład +puder brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr r......... więc wolałabym, żeby filtr zastępował mi też krem nawilżający..

Jakoze prócz naczyniek i zaskórniaków mam śrdenio widoczne blizny pozostałe po błędach młodości chciałabym je maskować podkładem. Czy z powyższymi można go używać? Jeśli tak to jakiego? Myslałam o LRP Unifiance (korygującym). Czy to dobre połączenie? I czy mogę ewentalnie w ciagu dnia przypudrować nos jakimś transparentnym pudrem?

pozdrawiam
szar
Ogólnie najlepsze wrażenia co do nawilżenia zostawiają produkty Avene - to z moich obserwacji wątku, bo sama ich jeszcze nie próbowałam. Vichy ma świetną konsystencję, jest lekki i nietłusty, ale zawiera alkohol, wiec może wręcz trochę wysuszać.
Unifiance na filtra nie polecam Ci, bo na bank się rozmaże. Ma takie skłonności nawet bez tłustawego podkładu, jak filtr. Jeżeli chcesz silnego krycia, spróbuj Dermablend Vichy (poproś o próbkę w aptece, mają dość sporo). Ja wypróbowałam na fluidzie Photoderm Max Biodermy i efekt był zadowalający. Skóra oczywiście i tak mi sie przetłuściła, ale podkład przetrwał cały dzień.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 10:53   #1596
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja wczoraj na Avene położyłam kryjący Lasting Performance MF, wcześniej Matt Lovely Bourjois - za każdym razem uzyskiwałam efekt bardzo kryjący, a makijaz długo się trzymał. Unifiance korygującego na filtr możesz używac tylko raczej jako korektora, bo jest gęsty i trudny do rozprowadzenia.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 10:58   #1597
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Pół godziny już szukam tego pudru bez talku i miki, który to nadaje się na filtry. Proszę, napiszcie jeszcze raz, o który produkt chodzi. Pisała o nim gdzieś chyba Paola07. Halo, Paola
Pozdrawiam
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 11:21   #1598
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Może Ci chodzi o puder jedwabny do ciała Hauschka? Bez talku i miki.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 11:40   #1599
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Do filtromaniaczek:)

A gdzie na Halembie tak chętnie dziela próbkami?


Cytat:
Napisane przez ewunia2
Ja np. kupuję albo w realu w aptece, bo jest ona fajnie zaopatrzona i zawsze panie dają próbki, są miłe choć oczywiście twierdzą , że kwasy to nie dla mnie . Ponadtko kupuję w aptece w Plazie w rudzie śląskiej choć tam nigdy o próbki nie pytałam ale prócz dermokosmetyków mają też suplementy , które mnie interesowały, a po dzisiejszej wizycie na halembie chyba będę wpadała do ichniejszej apteki . No Zabrze to bida z nędzą , ja nawet mam znajomą aptekarkę i pytałam ją o próbki to też mi powiedziała, że nie mają.
Swojego czasu kupowałam też coś w aptece w bytomskim geancie bo mają pełen asortyment ale ile kasy ja tam zostawiłam a nigdy nie mogłam nic dostać na spróbowanie bo panie mówiły że nie ma. Ale jakoś nie były przekonujące w tym jak to mówiły
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 12:55   #1600
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Testowalam juz najroznijesze filtry (choc nie wszytkie dostepne jak sadze...)
Ciezko mi dobrac odpowiedni..mam paskudna skore" niewdzecznice"...
Paredni temu natknelam sie na krem na znamiona i usta Ziaji spf 40 (w malenkim 15 ml sloiczku) JAks adzicie dziewczyny, czy bloker 40 bedzie wystarczajacy na wiosne?... Odpowiwda mi konsystencja, zapach, nie uczulil mnie, nie szczypal...Zatem czy moge go stosowac rowniez na twarz?...
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 13:05   #1601
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez baybe3
A gdzie na Halembie tak chętnie dziela próbkami?
Na halembie 2 jest apteka na rogu, niby nie pozorna a fajnie zaopatrzona.
Ona łączy się w ciąg z tymi sklepami pod "wiaduktem" , jest tam sklep chyba łukasz, rybny.
Tam p. mi dała próbki vichy 50+ i jeszcze jakiś 7 ml mleczko też bodjaże 50+, ponadto była strasznie sympatycza. Chętnie odpowiadała na pytania i delikatnie zachęcała do powrotu. Jak pisałam wcześniej, jeśli podejdzie mi to vichy na pewno tam pojadę. A Ty jesteś z halemby????????
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 13:33   #1602
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Miłej jazdy Pamiętaj o czapce i okularach, wtedy na pewno nie pojawią się nowe plamy

Co do ochrony Avene, to ich UVA mierzone jest najprawdopodobniej metodą IPD, jak ktoś ma opakowanie to niech sprawdzi czy pisze tam IPD. Zaś Biodermowe UVA 20 mierzone jest metodą PPD (BTW. Pogodo a która Bioderma ma UVA 20? Chba nie któraś z 50+?)

Pozdrawiam
Moja bioderma spray 50+ ma właśnie UVA 20. I nie pisze na niej ani IPD, ani PPD. Trzymam przed sobą teraz tubkę Avenie i też nie pisze, chyba było coś takiego na tekturce, ale już ją wyrzuciłam

Na tej mamej biodermie pisze za to tak: "nakładać regularnie, najlepiej co 2 godziny", czyli co? Faktycznie trzeba nakładać co 2 godziny, bo dla mnie to jest niewykonalne

Ale za to, jak mi wcześniej pisałyście, że ten spray się nie wsiąka, bieli i w ogóle, to trochę się przestraszyłam. Choć, co prawda brałam taką ewentualność pod uwagę, miałbyć to filtr tylko do rąk i na te reaplikacje tylko na kilka godzin. A tu miła niespodzianka Pisałam wcześniej, że pokochałam fluid Vichy, a u mnie ten spray zachowuje się dokładnie identycznie Nawet tak samo czuć go alkocholem (ma Alcohol denat w środku składu, identycznie jak Vichy) w związku z czym tak samo szczypie w oczy Ale za to wchłania się litrami i to do matu A co najlepsze, za 2 opakowania (200 ml) tej biodermy zapłaciłam 60 zł, czyli tyle co za 40 ml Vichy i tyle, co za 100 ml Avene

Boję się tylko, czy ta ochrona UVA będzie wystarczająca, by się nie opalić

Jesteście pewne, że UVC nie dochodzi do ziemi? Czytałam dużo na temat promieni UV, ale szczerze mówiąc to pamiętam informacje tylko z jednego żródła Z podręcznika do angielskiego I otórz podręcznik "world club" pisze, że tak:
UVA jest odpowiedziale za opaleniznę i starzenie się skóry
UVB - poparzenia
UVC - rak skóry i uszkodzenia wzroku
Czyli, muszę wybić z głowy to, co ona tak dobrze wchłonęła, tak?
Ech

pzdr
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 14:05   #1603
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez rzęsa
Pół godziny już szukam tego pudru bez talku i miki, który to nadaje się na filtry. Proszę, napiszcie jeszcze raz, o który produkt chodzi. Pisała o nim gdzieś chyba Paola07. Halo, Paola
Pozdrawiam
1. Puder jedwabny do ciała - Dr Hauschka
2. Nu Skin - puder sypki "Finishing Powder"
3. L'oreal - Transcluide -puder sypki
4. brązer beztalkowy ( Nuskin)
5. Sally Hansen - Rozświetlający do twarzy

O to Ci chodziło?
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 14:09   #1604
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez basiao84
Ja jeszcze nie próbowałam odmierzać, choć czuję, że taka ilość się u mnie na pewno nie wchłonie. Jednocześnie przerażają mnie opisy tych masek, tego ciasta, albo jak to filterek smugami spływa. Bardzo chciałabym ,byście kiedyś umieściły w wątku zdjęcia bez filterka i z- byłoby chociaż widać, jak niektóre produkty bielą, albo jak widoczny filtr zostawiają.
Spróbuj, ja jako osoba z natury leniwa, też się tego filtrawania kiedyś bałam. Prawda jest taka, że te całe maski, spływanie itd, do takie strasznie nie jest i występuje tylko na początku, kiedy człowiek nie ma jeszcze swojego filtra i opracowanej metody nakładania go

Ja filtruję się od niedawna, głównie po to, by przerażająco bladą być Więc w związku z celem mojego filtrawanie, mam jak największe ambicje na zostanie ortodoksyjną filtomaniaczką

PS. Czy ten jutivit mogę rozcieńczyć wodą inną niż destylowana?
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 14:15   #1605
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Dziewczyny, a może ktoś jeszcze nie zna mleczka żelowego Vichy (saszetka 7 ml) albo fluidu LRP (tubeczka 2ml), bo chętnie wymieniłabym je na jakiś filterek, którego nie znam: Avenki dzieciaczka albo fluid Vichy/Biodermy, czy SVR 100...?
a co powiesz na własnoręcznie robioną próbkę LRP SPF 50+ creme fondante w zamian za Twoją próbkę fluidu LRP?

po weekendowym testowaniu La Roche Posay SPF 50+ creme fondante - nie mam wrażenia, że wsmarowuję tłusty, gęsty i smalcowaty bloker, raczej zwykły krem. tyle, że wsmarowanie odpowiedniej ilości filtra wymaga dobrych kilku minut masowania, zatem nie jest to filtr dla niecierpliwych i zabieganych. mało się lepi, ale za to bieli skórę.


Cytat:
Napisane przez Wojtusia
"...W przypadku sztucznych źródeł (halogeny, świetlówki, jarzeniówki, monitory) natężenie promieniowania UVA wielokrotnie przewyższa wartości obserwowane dla promieniowania słonecznego. [---] Długotrwałe oddziaływanie tego promieniowania na wzrok prowadzi do znacznie silniejszych, niekorzystnych efektów fotobiologicznych, niż ultrafiolet promieniowania słonecznego, ta część UV jest odpowiedzialna za proces starzenia soczewki. ..."
Biuletyn WAT 1993
zabrzmiało strasznie mam nadzieję, że moje szkła w okularach chociaż trochę przed tym chronią.


Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
czy Ethylhexyl Methoxycinnamate i Octyl Methoxycinnamate to to samo? Który z nich destabilizuje Buthyl Methoxydibenzoylmethane???
to 2 różne filtry, Octyl destabilizuje Parsol.


Cytat:
Napisane przez Agy
pozdrowionka znad morza
witam lokalną filtromaniaczkę przynajmniej nie jestem sama


Cytat:
Napisane przez chocolatka
Nie wiem dlaczego części osób przeszkadza, że stosujemy filtry A stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych jest Ok, stosowanie podkładów liftingujących czy dobieranie korzystnych dla siebie makijaży też jest w porządku Ja naprawdę tego nie pojmuję
ja też nie wiem, dlaczego stosowanie filtrów jest bardziej kontrowersyjne niż np. powiększanie biustu. może to zazdrość? piszą to osoby, które nie są w stanie chodzić z taką warstwą filtrów na twarzy i zazdroszczą nam, że to my opóźnimy powstawanie zmarszczek i przebarwień?

w tym wątku akurat nic mnie nie uraziło, ot, zwykłe pytanie. a ortodoksyjną filtromaniaczką też nie jestem, za nic nie wyjdę z domu z samymi filtrami na twarzy, normalnie nakładam makijaż (z zachowaniem pewnych reguł). a dzięki filtrom i kwasom osiągam apogeum swojej atrakcyjności które, mam nadzieję, dzięki tymże substancjom potrwa jeszcze długie lata


Cytat:
Napisane przez mentha
Przepraszam za wtragnięcie do Waszego wątku i takie tam uwagi kogoś z zewnątrz.
do jakiego naszego? jakie wtargnięcie? witamy i zapraszamy częściej
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 14:40   #1606
_mina_
Raczkowanie
 
Avatar _mina_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 169
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Hej Dziewczyny chetnie sie pozbede filtrow biodermy. Moze jest ktos chetny? (wiadomosci w kramiku)
__________________
Im wyższy poziom rozwiju, tym rzadziej się śmiejemy, a częściej uśmiechamy.
"Trud istnienia" K.Dąbrowski


Kramik:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...31#post3489631
Torby:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148476
_mina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 15:08   #1607
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez szar
Po przejrzeniu KWC wytypowałam dwa kremy (nie zatykają porów, nie zostawają swiecącej i lepkiej warstwy, lekko się wchłaniają):
1. Avene Lotion 50+ lub 40
2. Vishy Capital Soleil Fluid 60
Co o nich myslicie?
Chciałabym rownoczesni pielęgnować skórę, bo trochę nie wyobrażam sobie kładzenia rano serum wodnego z wit.c + krem nawilżający +filtr +podkład +puder brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr r......... więc wolałabym, żeby filtr zastępował mi też krem nawilżający..
Mam Avenke 40 spf i i ona:
- lepi się
- świeci jak nie wiem, szczególnie jeśli nakładamy warstewkę 1,8 ml
- trudno się wchłania
ale za to:
- cudnie nawilża, nie musisz stsosowac pod nią żadnego kremu, bo to naprawdę nie jest potrzebne
- nie podrażnia w najmniejszym stopniu, kładaę ją grubymi warstwami na i pod oczy

Co do zapychania, hmmmm na razie chyba nic nie zrobiła (odpukać w niemalowane, wypluc). I yak jak radziła jedna z wizażanek możesz nałożyć Vichy Dermabland, bo jest naprawdę świetne Nie używam go tak normalnie, ale jak mi się nudzi w domu to smaruję go na filtr i tak sobie chodzę
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 15:12   #1608
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Mam pytanko... Po jakim czasie stosowania filtrów zauważyłyście efekty polepszenia cery? Np. przestały wyskakiwać syfki, koloryt skóry sie ujednolicił, skóra nie łuszczyła się ogólnie wyglądała zdrowiej
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 15:35   #1609
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Mam pytanko... Po jakim czasie stosowania filtrów zauważyłyście efekty polepszenia cery? Np. przestały wyskakiwać syfki, koloryt skóry sie ujednolicił, skóra nie łuszczyła się ogólnie wyglądała zdrowiej
podpinam się pod pytanie
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 16:16   #1610
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
1. Puder jedwabny do ciała - Dr Hauschka
2. Nu Skin - puder sypki "Finishing Powder"
3. L'oreal - Transcluide -puder sypki
4. brązer beztalkowy ( Nuskin)
5. Sally Hansen - Rozświetlający do twarzy

O to Ci chodziło?
Oj tak, tak! Dzięki WIELKIE
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 16:53   #1611
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Hejka dziewczyny
dzis własnie zjarzalam do apteki SuperPharm, znalazłam coś (chyba) nowego, sprawdzałam na KWC i nie ma tam nic na ten temat, mówię o Anthelios SPF 50+ Aqua-lait, wklejam link do strony LRP gdzie można go zobaczyć, z tego co przeczytałam na opakowaniu, nie klei się i nie jest tłusty, hmm, może któraś z Was go już ma albo miała, chętnie poznam opinie na ten temat
http://www.laroche-posay.com/_int/_en/index.aspx
Agy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 17:30   #1612
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez L_V
Dziewczyny zerknijcie tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107903
Nowy wizazowy watek odnoszacy sie do kwestii fotostarzenia.
Już tam zajrzałam, ehhh, ależ ludzie mają problemy... Mimo bolącej głowy skrobnę jeszcze coś do Was, mianowicie przez astatnie 2 dni znów robiłam podejście do Biodermy tym razem do Fluidu, którego próbkję dostałam od Kate I kurcze znów się wałkuje, nie tak strasznie jak 100tka Creme i 100tka koloryzująca oraz jak 50tka, ale jednak... Co ja z tymi filtrami mam :zły: Ale uwziełam się na tą Biodermę Fluid bo jest taka fajna, lekka (szkoda że bieli, ale cóż, nie można mieć wszystkiego) i chyba jednak mimo wszystko będę ją uzywać w lecie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 17:33   #1613
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Agy
Hejka dziewczyny
dzis własnie zjarzalam do apteki SuperPharm, znalazłam coś (chyba) nowego, sprawdzałam na KWC i nie ma tam nic na ten temat, mówię o Anthelios SPF 50+ Aqua-lait, wklejam link do strony LRP gdzie można go zobaczyć, z tego co przeczytałam na opakowaniu, nie klei się i nie jest tłusty, hmm, może któraś z Was go już ma albo miała, chętnie poznam opinie na ten temat
http://www.laroche-posay.com/_int/_en/index.aspx
Dla zainteresowanych LRP Aqua-Lait - na forum Femineus jest cały wątek na ten temat i wypowiedzi osób stosujących
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 18:04   #1614
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Post Monitory a UV

Nie wiem, czy kwestia monitorów została już rozwiazna, więc, po konsultacji ze specjalistą piszę odpowiedź.
Monitory ciekłokrystaliczne nie wytwarzają promieniowanie UVA, bo nie mają lamp elektronowych, podobnych do tych, co są nadal w telewizorach.

Pamiętacie, ja kiedyś temu były takie pudła-monutorki? One miały lampy, więc trzeba było kupować i zakładać na monitor filtr, a teraz pudła-monitorko mają standartowo wbudowane filtry.

Zatem:
nie musimy się maziać filtrami przed komputerekiem
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 19:10   #1615
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Dla zainteresowanych LRP Aqua-Lait - na forum Femineus jest cały wątek na ten temat i wypowiedzi osób stosujących
Joasiak1 proszę podaj linka
Agy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 19:53   #1616
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Agy, nie mozemy podac Ci dokłądnego lina, bo zostanie od "wykropkowany". Ale mozesz wgooglowac nazwe forum
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 21:48   #1617
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Monitory a UV

Cytat:
Napisane przez Sandija
Nie wiem, czy kwestia monitorów została już rozwiazna, więc, po konsultacji ze specjalistą piszę odpowiedź.
Monitory ciekłokrystaliczne nie wytwarzają promieniowanie UVA, bo nie mają lamp elektronowych, podobnych do tych, co są nadal w telewizorach.

Pamiętacie, ja kiedyś temu były takie pudła-monutorki? One miały lampy, więc trzeba było kupować i zakładać na monitor filtr, a teraz pudła-monitorko mają standartowo wbudowane filtry.

Zatem:
nie musimy się maziać filtrami przed komputerekiem
Uzupełniam, także po konsultacji ze specjalistą Monitory LCD (ciekłokrystaliczne, czyli laptopy i tzw. płaskie) w ogóle nie wytwarzają żadnego promieniowania, Ani UV, ani żadnego innego, bo one nie działają tak jak kineskop, który "rzuca elektronami"
No to bez filtra na paszczy spokojnie patrzę w mój monitor
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 21:55   #1618
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez L_V
Agy, nie mozemy podac Ci dokłądnego lina, bo zostanie od "wykropkowany". Ale mozesz wgooglowac nazwe forum
oK dziękuję
poszukam
Agy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 22:56   #1619
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco
Testowalam juz najroznijesze filtry (choc nie wszytkie dostepne jak sadze...)
Ciezko mi dobrac odpowiedni..mam paskudna skore" niewdzecznice"...
Paredni temu natknelam sie na krem na znamiona i usta Ziaji spf 40 (w malenkim 15 ml sloiczku) JAks adzicie dziewczyny, czy bloker 40 bedzie wystarczajacy na wiosne?... Odpowiwda mi konsystencja, zapach, nie uczulil mnie, nie szczypal...Zatem czy moge go stosowac rowniez na twarz?...

Doroto, już wiele razy była o tym mowa, że filtry Ziaja, Dax, Eris nie sa polecane, bo nie są stabilne. Dlatego odpuść sobie ten krem Ziaja. Filtry skuteczne do nabycia są w aptece.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 23:06   #1620
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Mam pytanko... Po jakim czasie stosowania filtrów zauważyłyście efekty polepszenia cery? Np. przestały wyskakiwać syfki, koloryt skóry sie ujednolicił, skóra nie łuszczyła się ogólnie wyglądała zdrowiej

Pewnie moja odpowiedź Cię rozczaruje, ale używam filtrów już dość długo, na noc kwasy i moja cera wygląda lepiej niż kiedyś, ale wcale nie rewelacyjnie. Tylko ostatnio przez tydzień mogłam się cieszyć rewelacyjną cerą bez opryszczki i pryszczy na brodzie. Tydzień miałam cerę jak laleczka, jeden tydzień od wielu lat.
Do rzeczy: mam płytko unaczynioną, skłonną do zaczerwienień skórę, filtry nic nie zmieiły w tym względzie. Blizny po opryszczce są nadal tak samo widoczne, bo filtry nie kryją ani nie rozjaśniają plam.
Cera owszem jest ładnie odżywiona, nawilżona, zwłaszcza po Avene mleczko z dzieciaczkiem, ukojona, ale i tak mi się ciągle łuszczy: bo a) kwasy, choć staram się oszczędzać buzię i nic mocnego już nie kłaść na twarz B) ślady po znikających pryszczach - odstające skórki c) na wiosnę mam jakieś uczulenie i ciągle schodzi mi skóra z powiek, a jak posmaruję się grubą warstwą Avene, to mam zmarszczki pod oczami jak babcia.
Zaskórniki w normie, nigdy mi nie zniknęły, ale nie są w przerażającej ilości, pryszcze po filtrach mi nie zniknęły, zwłaszca gule podksórne na brodzie. Mam też niemiłe przeczucie, ze Avenka mnie zapycha, czego nie robiło mleczko zelowe Vichy, totalny klej do tapet na twarzy. Bioderma mnie też zapycha.
Zatem jesli się spodziewasz, że dzieki filtrom w krótkim czasie cera przestanie Ci się łuszczyć, zaskórniki i pryszcze znikną, to możesz się rozczarować.
Na stan skóry wpływa nie tylko pielęgnacja, ale i stres (stąd moje gule na brodzie), dieta, uczulenia, alergie, choroby skórne itp, itd
Mam wrażenie, ze z filtrów robi się cudowny środek na wszystko, a tak nie jest. warto o tym pamiętać, żeby się nie rozczarować.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.