Rola kobiety - ustna matura. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-27, 18:19   #1
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787

Rola kobiety - ustna matura.


Witam, jestem tegoroczną maturzystką i na maturę ustną z j.polskiego wybrałam temat "Rola kobiety w społeczeństwie w literaturze w różnych epokach". Zastanawiam się nad książkami które pasowałaby do tego tematu.
Z lektur myślałam o Ludziach Bezdomnych i całym wątku pamiętnika Joanny Podborskiej , może "Zbrodnia i Kara" wątek kobiet był tam w miarę rozbudowany. Oprócz lektur myślałam o "Marcie" lub "Siłaczce". Myślicie , że taki zestaw starczy? Myślałam o czymś ze współczesności ,bo jednak w temacie jest wskazana literatura z różnych epok no i sama nie wiem jak to mądrze zrobić, może któraś z Was miała podobny temat? A wiem, że jest on dosyć popularny.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 22:41   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Rola kobiety - ustna matura.

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
Witam, jestem tegoroczną maturzystką i na maturę ustną z j.polskiego wybrałam temat "Rola kobiety w społeczeństwie w literaturze w różnych epokach". Zastanawiam się nad książkami które pasowałaby do tego tematu.
Z lektur myślałam o Ludziach Bezdomnych i całym wątku pamiętnika Joanny Podborskiej , może "Zbrodnia i Kara" wątek kobiet był tam w miarę rozbudowany. Oprócz lektur myślałam o "Marcie" lub "Siłaczce". Myślicie , że taki zestaw starczy? Myślałam o czymś ze współczesności ,bo jednak w temacie jest wskazana literatura z różnych epok no i sama nie wiem jak to mądrze zrobić, może któraś z Was miała podobny temat? A wiem, że jest on dosyć popularny.
Moim zdaniem to nie jest dobry dobór literatury bo wszystkie są w zasadzie z jednej epoki a w temacie masz konkretnie , że "w różnych epokach".
Te pozycje oczywiście mogą być użyte w pracy ale powinnaś dołączyć do nich jeszcze coś z innych epok.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 10:46   #3
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Rola kobiety - ustna matura.

Jeszcze "Emancypantki" Prusa bym dorzuciła, ale to też podobna epoka.
Ale temat jest zbyt rozbudowany, musiałabyś niemal z każdej epoki coś mieć. Może romantyzm, w kontekście, że kobiety mimo zniknięcia Polski z mapy miały ważną misję krzewienia w swoich dzieciach polskości i czekania na mężów wracających z powstań. Jest tego sporo, trzeba poszukać, ale obawiam się, że temat jest zbyt pojemny.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 11:48   #4
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Rola kobiety - ustna matura.

z bardziej współczesnych mogłabyś coś dorzucić Musierowiczowej generalnie tam akcja głównie kręci się wokół kobiet, no ale skoro u Borejków są aż 4 siostry...
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 21:33   #5
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Rola kobiety - ustna matura.

tego się obawiałam, że właśnie z bardzo skupiam się na jednej epoce,kurcze. Pomyślałam o wierszu Mickiewicza "do matki". Ale nie wiem czy mam umieszczać wszystkie epoki po koleji (mam się zmieścić w 15 minutach więc boję się że to wyjdzie tak,że skupie się na wszystkim i na niczym) , czy wybrac sobie załóżmy 3 epoki i na przykładach z tych epok bazować?
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 21:54   #6
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Rola kobiety - ustna matura.

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
tego się obawiałam, że właśnie z bardzo skupiam się na jednej epoce,kurcze. Pomyślałam o wierszu Mickiewicza "do matki". Ale nie wiem czy mam umieszczać wszystkie epoki po koleji (mam się zmieścić w 15 minutach więc boję się że to wyjdzie tak,że skupie się na wszystkim i na niczym) , czy wybrac sobie załóżmy 3 epoki i na przykładach z tych epok bazować?
Próbuj po kolei.
15 minut to wcale nie tak mało czasu.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 22:03   #7
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Rola kobiety - ustna matura.

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
tego się obawiałam, że właśnie z bardzo skupiam się na jednej epoce,kurcze. Pomyślałam o wierszu Mickiewicza "do matki". Ale nie wiem czy mam umieszczać wszystkie epoki po koleji (mam się zmieścić w 15 minutach więc boję się że to wyjdzie tak,że skupie się na wszystkim i na niczym) , czy wybrac sobie załóżmy 3 epoki i na przykładach z tych epok bazować?
Próbuj po kolei.
15 minut to wcale nie tak mało czasu.
Jesteś z Wawki , może ci się uda do tego dotrzeć.
Miałabyś coś z Oświecenia.Michał Dymitr Krajewski"Pani Podczaszyna".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Michał Dymitr Krajewski.jpg (60,9 KB, 3 załadowań)

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2013-11-29 o 22:04
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.