Potrzeba szybkiego schudniecia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-12, 16:20   #1
maluuszekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32

Potrzeba szybkiego schudniecia


Otoż zalezy mi na zgubieniu paru zbednych kilogramów z brzucha w miesiac.
I moje pytanie brzmi czy jesli zrezygnuję ze słodyczy i bedę jadła jeden posiłek dziennie+jakiś owoc i pić niegazowaną wode + zieloną herbate, a z rana i pod wieczór bede ćwiczyć ,, czy uda mi sie zgubić tzw'oponke' ? Od 3 dni idę takim trybem, tylko zaczynam się zastanawiać czy to wogole coś da.
maluuszekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 16:50   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Tutaj nie pochwalimy takich diet.
Poza tym, pisałaś już w dziale odchudzanie, dostałaś opieprz, czego oczekiwałaś?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 17:00   #3
maluuszekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Tutaj nie pochwalimy takich diet.
Poza tym, pisałaś już w dziale odchudzanie, dostałaś opieprz, czego oczekiwałaś?
tam jedna osoba zasugerowala ze ten wątek powinien być tutaj,wiec go tu dodałam.

Edytowane przez maluuszekk
Czas edycji: 2013-01-12 o 17:03
maluuszekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 19:15   #4
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Znaczy rozumiem, że chcesz pozbyć się oponki kosztem zdrowia fizycznego, psychicznego, ze świadomością, że taki sposób jedzenia rozreguluje Twoją przemianę materii, wycieńczy organizm i że ewentualne próby wrócenia do jedzenia większej ilości jedzenia będą się od razu kończyć gwałtownym tyciem?

Jeśli tak, to możesz próbować, ale głodówka (tak, to co chcesz zrobić to głodówka) przestawi Twój organizm na tryb oszczędnościowy. Nie będziesz spalać tłuszczu, a przynajmniej niewiele i nie wyłącznie z brzucha, a po całości. Za to organizm będzie bardzo intensywnie spalał mięśnie. Efekt będzie taki, że mimo spadającej wagi oponka na brzuchu może pozostawać i prędzej pozbędziesz się jej jedząc zdrowo i ćwicząc niż głodując przez miesiąc .... no ale decyzje podjęłaś jak widać....
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 12:35   #5
stalovka
Rozeznanie
 
Avatar stalovka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 734
GG do stalovka Send a message via Skype™ to stalovka
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Cytat:
Napisane przez maluuszekk Pokaż wiadomość
Otoż zalezy mi na zgubieniu paru zbednych kilogramów z brzucha w miesiac.
I moje pytanie brzmi czy jesli zrezygnuję ze słodyczy i bedę jadła jeden posiłek dziennie+jakiś owoc i pić niegazowaną wode + zieloną herbate, a z rana i pod wieczór bede ćwiczyć ,, czy uda mi sie zgubić tzw'oponke' ? Od 3 dni idę takim trybem, tylko zaczynam się zastanawiać czy to wogole coś da.
To prędzej można nazwać wykańczalnią dla Twojego organizmu. Takie drastyczne diety spowalniają metabolizm i wcale nie powodują chudnięcia, pozniej każdy pokarm organizm traktuje jako racje żywieniową do zmagazynowania bo wie, że otrzymuje ich drastycznie mniej...

Polecam jakas zbilansowana diete, 5 posiłków dziennie + ruch. Sama to praktykuję i wiem, że "diety cud" typu kopenhadzka, kapuściana to pic na wodę. Może i powodują chwilowe chudnięcie ale człowiek jest tak wycieńczony, że ma zawroty głowy. No i zapomniałam dodać, ze jo-jo w 200% gwarantowane, przy przybieraniu na wadze wręcz się puchnie...
__________________
I am speedway fan! KS SG !
stalovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 11:47   #6
maluuszekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Cytat:
Napisane przez stalovka Pokaż wiadomość
To prędzej można nazwać wykańczalnią dla Twojego organizmu. Takie drastyczne diety spowalniają metabolizm i wcale nie powodują chudnięcia, pozniej każdy pokarm organizm traktuje jako racje żywieniową do zmagazynowania bo wie, że otrzymuje ich drastycznie mniej...

Polecam jakas zbilansowana diete, 5 posiłków dziennie + ruch. Sama to praktykuję i wiem, że "diety cud" typu kopenhadzka, kapuściana to pic na wodę. Może i powodują chwilowe chudnięcie ale człowiek jest tak wycieńczony, że ma zawroty głowy. No i zapomniałam dodać, ze jo-jo w 200% gwarantowane, przy przybieraniu na wadze wręcz się puchnie...


A generalnie przy jakieś racjonalnej diecie i intesywnych ćwiczeniach (cardio/a6w/bieganie) jest możliwe że chociaż w jakimś stopniu zgubi tą oponkę w miesiac?
maluuszekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:31   #7
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

jak już chcesz tak mało jesć, to może zamiast tego "jednego posiłku dziennie + owoc " jadła np. na śniadanie owsiankę, obiad, a w ciągu dnia i na kolację owoce/ warzywa ?
sama owsianka ładnie czyści, w roślinkach też jest dużo błonnika( tylko pamiętaj o duuuużej ilości wody!!), a z autopsji wiem, że jak chce się zgubić oponkę, to najlepiej zacząć od sprzątnięcia jelit (w sumie moim zdaniem przed każdą dietą by się przeczyszczenie przydało, mam nadzieję, że mnie za to nie zjecie )

zastanów się też nad tym, ze byłoby Ci ciężko przestrzegać tak drastycznego programu "diety"
pozdrawiam
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 13:57   #8
martuska196
Raczkowanie
 
Avatar martuska196
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 328
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Cytat:
Napisane przez ninfomane Pokaż wiadomość
jak już chcesz tak mało jesć, to może zamiast tego "jednego posiłku dziennie + owoc " jadła np. na śniadanie owsiankę, obiad, a w ciągu dnia i na kolację owoce/ warzywa ?
sama owsianka ładnie czyści, w roślinkach też jest dużo błonnika( tylko pamiętaj o duuuużej ilości wody!!), a z autopsji wiem, że jak chce się zgubić oponkę, to najlepiej zacząć od sprzątnięcia jelit (w sumie moim zdaniem przed każdą dietą by się przeczyszczenie przydało, mam nadzieję, że mnie za to nie zjecie )

zastanów się też nad tym, ze byłoby Ci ciężko przestrzegać tak drastycznego programu "diety"
pozdrawiam
nie polecałabym owoców na kolację
martuska196 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 09:24   #9
stalovka
Rozeznanie
 
Avatar stalovka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 734
GG do stalovka Send a message via Skype™ to stalovka
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Cytat:
Napisane przez maluuszekk Pokaż wiadomość
A generalnie przy jakieś racjonalnej diecie i intesywnych ćwiczeniach (cardio/a6w/bieganie) jest możliwe że chociaż w jakimś stopniu zgubi tą oponkę w miesiac?
Ja osobiscie nigdy nie biegałam w terenie, ćwiczę na orbitreku w domowym zaciszu i własnie jestem na nowej diecie 5 dzień, zobacze jaki bedzie efekt.
Co do zgubienia oponki w miesiąć, ja mam tak, że najszybciej chudnę w brzuchu, pupie i przy okazji leci mi biust niestety... największy problem mam z nogami - nogi i łydki mam rozbudowane...

Nie wiem jak to jest u Ciebie, spróbuj biegać, skomponuj sobie jakas rozsadna diete... nie chciałabym Ci doradzać w ciemno bo nie wiem jaki tryb zycia prowadzisz, co lubisz etc... to już sprawa bardziej złożona.
__________________
I am speedway fan! KS SG !
stalovka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 15:42   #10
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

sama oponka jest bardzo trudna do zrzucenia! zależy jeszcze jaką masz figurę. ale sama dietą NIGDY nie pozbędziesz się oponki. potrzeba BARDZO DUŻO ćwiczeń. głównie biegania. i racjonalna dieta, a nie jeden posiłek i jabłko. jedz dużo białka, to też pomaga.
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 13:41   #11
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Restrykcyjne diety gubią ze wszystkiego tylko nie z tłuszczu, bo jest traktowany jako ostatni bastion siły dla organizmu.
Aby wymodelować brzuch trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz - ćwiczyć, a do tego mieć zbilansowaną dietę. Najlepiej zgłosić się do trenera i dietetyka a nie kombinować na własną rękę.

Nie polecam także chudnięcia przy niedowadze.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-17, 15:34   #12
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Restrykcyjne diety gubią ze wszystkiego tylko nie z tłuszczu, bo jest traktowany jako ostatni bastion siły dla organizmu.
Aby wymodelować brzuch trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz - ćwiczyć, a do tego mieć zbilansowaną dietę. Najlepiej zgłosić się do trenera i dietetyka a nie kombinować na własną rękę.

Nie polecam także chudnięcia przy niedowadze.
to takie male sprostowanie (z bloga Klory
Cytat:
Tłuszczowy brzuszek nie jest wynikiem braku aktywności i trening nic tu nie da. Najczęściej jest związany z nadmiernym spożyciem wegli, co u Ciebie juz nie ma miejsca lub hormonami. Mogą to być zaburzenia wywołane różnymi czynnikami, często stres jest powodem.
Operacja jest stresorem, dieta też - nad tym bym się zastanowiła. Jeśli masz wciąż stan zapalny to tymbardziej. No i czasem u kobiet z zaburzonym stosunkiem estrogen/progesteron tkanka tłuszczowa moze sie tak dziwnie odkladac.

Masz jakieś problemy trawienne? Moze jesz wciaz za malo? Sama dieta niskoenergetyczna wystarczy aby urcuhomic kortyzol i stad juz prosta droga do kortyzolowego brzuszka.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 15:48   #13
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

A kim jest Klora? Bo ja mogę w odpowiedzi przekleić przynajmniej kilka sprzecznych ze sobą informacji z Internetu o tym, jak "już na bank" zrzucić centymetry z brzuszka A są one rozpięte od:

-rób 100 brzuszków

poprzez

-brzuszki zrobią Ci mięśnie które i tak będą pod tłuszczem, biegaj, rób ćwiczenia aerobowe,

po

-nic Ci nie pomoże jak tyjesz wyłącznie na brzuchu, chyba że się zagłodzisz. Pogódź się z tym.

Autentycznie mam do tego wszystkiego linki.

Dlatego lepiej iść bezpośrednio do trenera czy dietetyka.

Ja piszę na tyle, na ile wiem sama - że jak się ma figurę gdzie wszystko jest szczupłe a przybiera się wyłącznie na brzuchu, to sama dieta nic nie da, ćwiczenia mogą pomóc ale to wszystko będzie dość skomplikowane i lepiej skontaktować się z trenerem i dietetykiem.

Co innego jak leci Ci zewsząd w reakcji na dietę i ruch. O to wtedy jest prościej
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 16:52   #14
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
A kim jest Klora? Bo ja mogę w odpowiedzi przekleić przynajmniej kilka sprzecznych ze sobą informacji z Internetu o tym, jak "już na bank" zrzucić centymetry z brzuszka A są one rozpięte od:

-rób 100 brzuszków

poprzez

-brzuszki zrobią Ci mięśnie które i tak będą pod tłuszczem, biegaj, rób ćwiczenia aerobowe,

po

-nic Ci nie pomoże jak tyjesz wyłącznie na brzuchu, chyba że się zagłodzisz. Pogódź się z tym.

Autentycznie mam do tego wszystkiego linki.

Dlatego lepiej iść bezpośrednio do trenera czy dietetyka.

Ja piszę na tyle, na ile wiem sama - że jak się ma figurę gdzie wszystko jest szczupłe a przybiera się wyłącznie na brzuchu, to sama dieta nic nie da, ćwiczenia mogą pomóc ale to wszystko będzie dość skomplikowane i lepiej skontaktować się z trenerem i dietetykiem.

Co innego jak leci Ci zewsząd w reakcji na dietę i ruch. O to wtedy jest prościej
http://tlustezycie.blogspot.de/

Wlasnie chodzi o to,ze moze pomoc bardzo, otluszczony brzuch moze byc np. skutkiem wysokiego estrogenu.

http://www.healthhabits.ca/2009/08/1...at-map-part-2/

Jak widac, to ze nasz brzuch jest otluszczony, a reszta ciala wyglada ok, nie musi miec zwiazku tylko z dieta i cwiczeniami.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 20:32   #15
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Temat newralgiczny, pełen różnych teorii w mniejszym lub większym stopniu sprawdzonych. Nie będę się bardziej wypowiadać, bo tyle co wiem uważam za zbyt mało

Ale wiesz co mnie przeraża? Raz jeden dałam się skusić na spytanie na forum o kulturystyce jak wyrzeźbić nieco (nieco !) mięśnie brzucha. Poproszono mnie o podanie wielu rzeczy. BMI mam w normie, wszystko ok, ale właśnie przybieram w talii i chciałam z niej stracić bo się nasłuchałam, że to może mieć w przyszłości negatywny wpływ na narządy, gdybym bardziej przytyła. No i ze względu na jakieś walory estetyczne, ale bez większego ciśnienia.
Po stwierdzeniu że "jestem tłusta" uznałam, że jednak sobie daruje rozmowę z osobami na takim poziomie przekazywania informacji, ale przestałam się dziwić nastolatkom, które takie uwagi biorą strasznie do siebie. Jak można komuś, kto ma BMI w normie, szczupłą figurę i generalnie wygląda ok że "jest tłusty" bo "nie będziemy się bawić w polityczną poprawność i nazywać Cię skinny fat" ?
Kompletny bark wyobraźni.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 01:01   #16
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Cytat:
Napisane przez martuska196 Pokaż wiadomość
nie polecałabym owoców na kolację
a że tak podpytam : czemu ? bo za bardzo w temacie nie jestem
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 07:44   #17
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Temat newralgiczny, pełen różnych teorii w mniejszym lub większym stopniu sprawdzonych. Nie będę się bardziej wypowiadać, bo tyle co wiem uważam za zbyt mało

Ale wiesz co mnie przeraża? Raz jeden dałam się skusić na spytanie na forum o kulturystyce jak wyrzeźbić nieco (nieco !) mięśnie brzucha. Poproszono mnie o podanie wielu rzeczy. BMI mam w normie, wszystko ok, ale właśnie przybieram w talii i chciałam z niej stracić bo się nasłuchałam, że to może mieć w przyszłości negatywny wpływ na narządy, gdybym bardziej przytyła. No i ze względu na jakieś walory estetyczne, ale bez większego ciśnienia.
Po stwierdzeniu że "jestem tłusta" uznałam, że jednak sobie daruje rozmowę z osobami na takim poziomie przekazywania informacji, ale przestałam się dziwić nastolatkom, które takie uwagi biorą strasznie do siebie. Jak można komuś, kto ma BMI w normie, szczupłą figurę i generalnie wygląda ok że "jest tłusty" bo "nie będziemy się bawić w polityczną poprawność i nazywać Cię skinny fat" ?
Kompletny bark wyobraźni.
Wspolczuje, szkoda, ze temat na forum SFD pewnie zostal i kolejne X kobiet/dziewczyn dowiedzialy sie, ze sa "tluste". A to roznie moze sie skonczyc.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 11:23   #18
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Ja z kolei czytałam, że jeśli stale ma się podwyższony kortyzol (hormon stresu), bo nawet zdrowe diety i ruch nie pomogą, brzuch jak był tak będzie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 17:10   #19
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Lepiej nie wrzucaj na KZ takich informacji bez podawania wiarygodnego źródła - wiesz, ile tu osób ma tendencje do brania na serio i wyolbrzymiania wszystkiego, co się tu pisze z ciekawostkami bez źródła także
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 21:30   #20
Artemida1989
Raczkowanie
 
Avatar Artemida1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 73
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Szybkie chudnięcie= efekt jojo.

Dziewczyno! ,
nawet jeżeli masz oponkę to zmieniając nagle normalną dietę na głodzenie się to zaszkodzisz samej sobie i nie będziesz miała siły ,żeby realizować swoich marzeń! Niestety droga do sylwetki z której będziesz zadowolona prowadzi przez zdrowe żywienie odżywianie się ( jedzenie daje Ci jest paliwem dla Twojego ciała!) oraz ćwiczenia. Znam dietę 3D chili...człowiek nie chodzi na niej głodny i można w zdrowy sposób bez konieczności głodzenia się stracić kilogramy ,które przeszkadzają Ci. Już lepiej być zdrowym i powoli chudnąć niż szybko zeszczupleć i nie mieć siły wstać z łóżka!
Artemida1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:49   #21
Disy
Raczkowanie
 
Avatar Disy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 90
Dot.: Potrzeba szybkiego schudniecia

Wiedzy nie mam dużej ani profesjonalnej, ale wiem, że:
- chudnie się miejscowo np. najpierw z rąk, później nogi, biust, a na końcu brzuch (z tym, że u każdej kobiety może być to w innej kolejności)- więc przede wszystkim potrzebny jest czas i cierpliwość. Miesiąc to niewiele czasu, ale też zależy od Twojego organizmu i tego jak dużą masz tą "oponkę".
- tak jak już ktoś wspomniał głodówka to nie jest dobry pomysł, bo możesz rozwalić sobie metabolizm, stracisz mięśnie, nie wspominając o tym jak fatalnie będą wyglądały po tym twoje włosy, skóra i cera.
- same brzuszki nie dadzą olbrzymich efektów, ale wzmacniają one mięśnie= szybszy metabolizm, poza tym skóra staje się napięta i jędrniejsza, pod tłuszczykiem będą mięśnie i oczywiście to zawsze jakiś ruch.
-Tłuszczu najlepiej pozbyć się aerobami (bieganie, rower, pływanie)
__________________
Marzenia kształtują naszą wyobraźnię.

Edytowane przez Disy
Czas edycji: 2013-01-28 o 17:50
Disy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.