zakażenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-04, 20:09   #1
kachaaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1

zakażenie


Ja chciałam sie zapytać co to sie dzieje jak mam kolczyka w pępku i przy górnej małej kuleczce mam czerwona bulwę ;/;/ ... nie wiem co teraz mam z tym zrobić :;/;/;/...kolczyka mam już ponad miesiąc może to dopiero sie goi albo coś ..ale nie jestem pewna boje sie że będę musiała ściągnąć kolczyka a bardzo tego nie chce:( ...proszę o rady co mam z tym zrobić czy mam jakieś maści czy coś kupić ??czy mam to zaklejać ???
kachaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 21:27   #2
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: zakażenie

Ja miałam podobną sytuację.
W tej "bulwie" jest pełno ropy!
Przemywasz czymś kolczyk?
Zainwestuj w sól fizjologiczną i tribiotic.
A następnym razem nie zakładaj nowego wątku -> jest już jeden o kolczykach w pępku.
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 11:11   #3
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: zakażenie

Cytat:
Napisane przez kachaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Ja chciałam sie zapytać co to sie dzieje jak mam kolczyka w pępku i przy górnej małej kuleczce mam czerwona bulwę ;/;/ ... nie wiem co teraz mam z tym zrobić :;/;/;/...kolczyka mam już ponad miesiąc może to dopiero sie goi albo coś ..ale nie jestem pewna boje sie że będę musiała ściągnąć kolczyka a bardzo tego nie chce:( ...proszę o rady co mam z tym zrobić czy mam jakieś maści czy coś kupić ??czy mam to zaklejać ???

to co kolezanka napisala, plus: unikaj zbyt szybkiego schylania sie (skora zbyt szybko sie rozciaga i zciaga), unikaj paskow, swetrow. nie mocz sie dlugo w kapieli -polecam szybki prysznic. musisz o to dbac jak najlepiej, ale oczywiscie bez szalenstw.

i na pocieszenie, pelne zagojenie kolczyka w brzuchu trwa do 6 mc.

p.s. tribioticu nie stosuj dluzej jak tydzien. ja bym proponowala 2 tyg przemywania sola fizj.+tydzien tribioticu= zobaczysz co z tego wyjdzie. jesli ta gulka dalej bedzie taka wielka i czerwona to znaczy ze jest tam powazny stan zapalny i ze musisz sie udac do dermatologa po silniejszy antybiotyk niz tribiotic.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 11:37   #4
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: zakażenie

sól fizjologiczna jest obojhetnym płynem dla organizmu-więc przemywanie nią przez dwa tygidnie nie przyniesie tu żadnego dobrego efektu(a wręcz moze spowodowac pogłebienie się stanu zapalnego)-sól jest płynem ,który ma oczyszczać miejsce przekłucia z wydzielin
w tym przypadku polecam Octenisept-spray o działaniu dezynfekujacym-oraz antybiotyk(najlepiej po konsulatcji z lekrzem)
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 13:37   #5
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: zakażenie

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
sól fizjologiczna jest obojhetnym płynem dla organizmu-więc przemywanie nią przez dwa tygidnie nie przyniesie tu żadnego dobrego efektu(a wręcz moze spowodowac pogłebienie się stanu zapalnego)-sól jest płynem ,który ma oczyszczać miejsce przekłucia z wydzielin
w tym przypadku polecam Octenisept-spray o działaniu dezynfekujacym-oraz antybiotyk(najlepiej po konsulatcji z lekrzem)
ale octenisept jest stosowany na rany albo na sluzowke, rana jako taka mogla juz sie w pewnej czesci po miesiacu zagoic. a octenisept w tej postaci nie pomoze zbytnio, poniewaz jesli mamy do czynienia z taka gula powinien byc wstrzykiwany... bo to nie skora jest zakazona, tylko ten kawalek ktory jest pod (no nie wiem jak to wytlumaczyc inaczej :P) - chyba ze bylby stosowany po chirurgicznym nacieciu- pozatym ten lek jest stosowany przed operacjami, zmianami szwow etc, czyli bardzo rzadko. do codziennego stosowania moze okazac sie za silny. a tak wogole to ten lek jest drozszym 'odpowiednikiem' jodyny
co do soli, przyznam racje, ale jesli by nie przemywac skory czymkolwiek, ta gula sie moze zaczopowac, a wtedy chirurgiczne naciecie byloby konieczne..

no ale najlepiej to byloby sie udac do lekarza dermatologa
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 13:53   #6
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: zakażenie

Octenispet jest jednym z najłagodniejszych antyseptyków jakie znam i jakie testowałam sama na sobie i jakie testowali moi klienci-nie przesusza jak inne środki-i własnie dlatego doskonale nadaje się do długotrwałego stosowania w przypadki piercingu-czołówka polskiej branży zaleca własnie do pielęgnacji Octenispet w połączeniu z solą fizjologiczną
a tak odbiegając troche-wiem,że juz od dawna nie ma Tribioticu dostępnego w aptekach i hurtowniach-mam nadzieję,że ten stan się utrzyma-bo jak wielokrotnie pisałam ,że antybiotyki są nadużywane-a tak konieczna będzie konsulatcja z lekarzem by zdobyc receptę
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.