Formalności w UCS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-20, 19:00   #1
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54

Formalności w UCS


Dziewczyny pomóżcie! Szukałam i znalazłam tyle sprzecznych ze soba informacji, że już sama nie wiem co jest prawdą a co nie. Ja i mój TŻ jesteśmy z innych miast, bierzemy ślub u mnie, ale w innej dzielnicy. No i teraz nie wiem gdzie mamy się udać po zaświadczenie o braku przeciwskazań do zawarcia przez nas ślubu. Do UCS któregoś z nas czy do tego odpowiadającego parafi w której zamierzamy wziąć ślub? I jeżeli możemy to załatwić w którymś z nazych urzędó czy konieczny jest odpis aktu urodzenia skoro oni to tam mają? Czy on mi będzie potem potrzebny w kościele??
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:32   #2
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Formalności w UCS

Więc tak ja mam zameldowanie w miejscowość A, Tż w B a ślub jest w C i pani w urzędzie mi powiedziała tak że musimy mieć akt urodzenia, z tymi aktami i opłatą za w wysokości 84zł za późniejsze akty małżeństwa i dowodami osobistymi udajemy się do do jednego z oddziałów USC (mojego lub Tż) tam dostajemy zaświadczenie w ilości 3sztuk i zanosimy je do kościoła a później to chyba ksiądz je rozsyła do urzędu któremu podlega kościół a ten wydaje akt małżeństwa. Mam nadzieję że w miarę mnie zrozumiałaś. Ewentualnie poczytaj na stronie http://www.wesele.amr.pl/artykuly.php?artykul=27
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 20:52   #3
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Formalności w UCS

Mogę pomóc bo załatwiałam to zaledwie tydzień temu. Ja jestem z miejscowości A mój Tż z miejscowości B. Ślub konkordatowy będzie w miejscowości C. Potrzebujecie metryki urodzenia nie starsze niż 3 miesiące, opłacone (22zł). Idziecie do jednego z waszych Urzędów Stanu Cywilnego (do którego podlegacie ze względu na miejsce zamieszkania, nie ma znaczenia czy u Ciebie czy u Tż-ta), koniecznie musicie mieć dowody osobiste. Pani spisuje taki dokument, wybieracie nazwisko, nazwisko waszych dzieci i poproś od razu o druk (będzie on na rzecz USC miejscowości w której będzie ślub) koszt 84 zł. Po zapłaceniu kopia idzie do USC w którym spisywaliście dokument. I tyle w razie pytań pisz ... a ten dokument który dostaniesz (3 kopie) zanosisz do księdza czy USC w którym odbędzie się ślub.
Akt urodzenia nie będzie potrzebny Ci w kościele, bo na jego podstawie sporządzany jest dokument, który tam zanosisz.
Akt urodzenia nie będzie ci potrzebny jeśli jest to ten sam USC w którym byłaś zapisywana kiedy się urodziłaś, jeśli nie to powiedz że to do ślubu i uiścisz opłatę w wysokości 22zł.

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2012-03-20 o 20:57
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 16:52   #4
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Formalności w UCS

Super! Dziewczyny bardzo dziękuję
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 20:47   #5
betterw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 352
Dot.: Formalności w UCS

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Mogę pomóc bo załatwiałam to zaledwie tydzień temu. Ja jestem z miejscowości A mój Tż z miejscowości B. Ślub konkordatowy będzie w miejscowości C. Potrzebujecie metryki urodzenia nie starsze niż 3 miesiące, opłacone (22zł). Idziecie do jednego z waszych Urzędów Stanu Cywilnego (do którego podlegacie ze względu na miejsce zamieszkania, nie ma znaczenia czy u Ciebie czy u Tż-ta), koniecznie musicie mieć dowody osobiste. Pani spisuje taki dokument, wybieracie nazwisko, nazwisko waszych dzieci i poproś od razu o druk (będzie on na rzecz USC miejscowości w której będzie ślub) koszt 84 zł. Po zapłaceniu kopia idzie do USC w którym spisywaliście dokument. I tyle w razie pytań pisz ... a ten dokument który dostaniesz (3 kopie) zanosisz do księdza czy USC w którym odbędzie się ślub.
Akt urodzenia nie będzie potrzebny Ci w kościele, bo na jego podstawie sporządzany jest dokument, który tam zanosisz.
Akt urodzenia nie będzie ci potrzebny jeśli jest to ten sam USC w którym byłaś zapisywana kiedy się urodziłaś, jeśli nie to powiedz że to do ślubu i uiścisz opłatę w wysokości 22zł.
A jeśli ślub cywilny (nie konkordatowy) będzie w innym miejscu niż miejsce zamieszkania to też wcześniej trzeba iść po akt urodzenia do USC, w którym jedno z PM mieszka? Czy wszystko się załatwia w USC w mieście C?
betterw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 15:50   #6
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Formalności w UCS

po akt urodzenia idzie się tam gdzie zostało się zapisanym po urodzeniu... więc jeśli ślub jest w innym USC to wtedy należy wybrać swoje akty urodzenia i z nimi skierować się do których należycie ze względu na miejsce zameldowania, nie tam gdzie będzie ślub (no chyba, że pokrywa się z miejscem zamieszkania jednego z was)
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 19:23   #7
Mlle_Caroline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 7
Dot.: Formalności w UCS

Dzień dobry,

jestem magistrantką na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
W tej chwili zbieram dane niezbędne do mojej pracy. Bardzo mi zależy, aby ankietę wypełniło jak najwięcej kobiet z nazwiskiem dwuczłonowym (ale nie tylko! ), stąd mój post. Ankieta jest związana z postawami kobiet w stosunku do różnych ról życiowych i spraw obyczajowych.
Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie ankiety!

https://www.facebook.com/#!/events/204311233005441/
Mlle_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-29, 21:26   #8
Niliessa
Raczkowanie
 
Avatar Niliessa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Formalności w UCS

Mam do Was dziewczynki pytanko, bo nie rozumiem czegos . W sierpniu biore slub konkordatowy, musze wybrac sie do USC po zaswiadczenie z narzeczonym.

Urodzilismy sie w tej samej miejscowosci A , ale slub jest w miejscu mojego zamieszkania B (inna miejscowosc niz urodzenie, ja jestem tutaj zameldowana, narzeczony nie). Czy w takim razie musimy brac skrocone odpisy aktu urodzenia ? Czy jesli sa one w bazie USC to sie juz nie placi ?
Niliessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 10:37   #9
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Formalności w UCS

Mam podobne pytanie
W którym USC wybiera się zaświadczenia? Tż-ta czy moim?
Jeśli oboje z Tż-tem urodziliśmy się w miejscowości A (tutaj mieszka Tż), ślub jest w mniejszej miejscowości B, gdzie mieszkam i jestem zameldowana. Ja podlegam jednak pod mój gminny USC w miejscowości C. I teraz pytanie: czy możemy pójść po te zaświadczenia do USC Tż-ta? Tutaj są nasze akty urodzenia i nie musielibyśmy ich wybierać do mojego USC... (oby ktoś mnie zrozumiał)
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.