tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-10, 17:05   #4681
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez stokithefirst Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny jestem tutaj nowa i postanowiłam napisać ponieważ mam zmartwienie dotyczące Yazu.

Mianowicie, dziś zaczynam 3 tydzień brania tabletek i nadal mam krwawienie. Wiem oczywiście od ginekologa i z ulotki ze krwawienie śród cykliczne jest normalne, ale mój "okres" trwa już całe 2 tygodnie bez przerwy. Nie jest to jednak obfite krwawienie. Poza tym nie mam żadnych skutków ubocznych, jak np wahanie nastroju.

Jak myślicie czy powinnam zgłosić się do gina po zmianę tabletek, czy nie warto panikować?

już to było kilka stron wczesniej... jesli to nie jest plamienie a krwawienie to zgłoś sie do lekarza.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 17:27   #4682
stokithefirst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
już to było kilka stron wczesniej... jesli to nie jest plamienie a krwawienie to zgłoś sie do lekarza.
Czy mogłabyś mi jednak wytłumaczyć jeszcze różnice między plamieniem a krwawieniem. Ja nie mam normalnego, obfitego krwawienia, takiego jak przy okresie, ale bardzo, bardzo delikatne. Przepraszam, że tak męcze ten temat, ale to moje pierwsze tabletki i moja ginekolog jest akurat do środy na urlopie, a ja bardzo się martwie.
dzięki za odpowiedz
stokithefirst jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 18:29   #4683
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez stokithefirst Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś mi jednak wytłumaczyć jeszcze różnice między plamieniem a krwawieniem. Ja nie mam normalnego, obfitego krwawienia, takiego jak przy okresie, ale bardzo, bardzo delikatne. Przepraszam, że tak męcze ten temat, ale to moje pierwsze tabletki i moja ginekolog jest akurat do środy na urlopie, a ja bardzo się martwie.
dzięki za odpowiedz
hmm no jesli masz delikatne to byc może jest to plamienie a plamienie może wystepowac do 3 op. krwawienie jest wtedy jak masz w 2-3 dniu miesiączki. Jesli Ci to tak bardzo przeszkadza i na tyłku juz nie możesz siedzieć to idz do lekarza. Tylko tak jak mowie plamienie moze wystepowac do 3 op. Może byc tak, że to bedzie pierwsze i ostatnie op. na którym plamisz a moze byc inaczej.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 10:17   #4684
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Po 1 tabletce nie czułam, że wzięłam. Dziś następna. Oby tak dalej
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 10:28   #4685
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
już to było kilka stron wczesniej... jesli to nie jest plamienie a krwawienie to zgłoś sie do lekarza.

ja też tak miałam - powiedział mi lekarz , że tak się bronią jajniki przed tymi tabletkami u niektórych kobiet, Mnie zrobił dwa tygodnie przerwy w braniu , a potem kazał wznowic w miejscu w którym przerwałam je jeśc i wszystko jest juz ok

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

dziewczyny , a powiedzcie mi...mam trzy dni z rzędu robic z powodu zdrowotnych lewatywe;(((( musi byc wieczorami. Tabletki zażywam o 18. czy jak będę to robic cztery godziny później tj o 22 to tabletka sie wchłonie? Straszne to
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 11:11   #4686
xBlackRosex
Raczkowanie
 
Avatar xBlackRosex
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 166
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Ehh... przestałam brac te tabletni i gwałtownie pogorszył się stan mojej cery Wcześniej była nieskazitelna, a nagle z dnia na dziej, zaczęły mi się robić wypryski, jakies białe grudki pod oczami (przypominające piasek pod skóra, co to??).

Jednak powrót jest wskazany, zastanawiam się tylko czy nadal Yaz czy teraz Yasminelle...
xBlackRosex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 11:30   #4687
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Zastanawiam się jeszcze...co jakbym przesunęła tabletki...nie zażyłabym tak jak zawsze o tej 18 tylko po wieczornym wypróżnianiu z wlewką doodbytniczą. Więc zażywałabym te tabletki automatycznie o 3,4 h po czasie...chyba lepiej tak niż miec wątpliwości czy się wchłonęły. Jak myślicie...prosze o rade bo zwariuje z niepewności!
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-11, 11:38   #4688
ironcia
Raczkowanie
 
Avatar ironcia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 63
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam Was dziewczyny
dawno nie pisałam, bo internet płatał mi przez ostatnie 2 tygodnie figle. tak jak na poprzednim opakowaniu (trzecim) od ok 14 tabletki wieczorami miałam lekkie bóle brzucha i zawroty głowy, tak dziś jestem na 18 tabletce i puki co nie ma takich, że nazwę to skutków ubocznych jak były w zeszłym miesiącu.
Przypuszczam, iż to mogło być jeszcze spowodowane może nie do końca przyzwyczajeniem się do tabletek organizmu (bo to moje pierwsze tabletki anty), bo tak jak w ulotce jest zawarte, że do 3 opakowania się wszystko reguluje.
A ogólnie jestem zadowolona, mimo, że czasami mam lekką suchość pochwy, ale wiem, że niekoniecznie ZAWSZE musi być to spowodowane właśnie tabletkami, mimo, że to jeden ze skutków ubocznych, ale mam problemy też z pęcherzem, bo jak wiadomo jak raz się przewieje to lubi to wracać, więc może coś tam się nie podobać mojemu organizmowi i różnie reaguje.
Ale ogólnie przyznam, że jest OK

Pozdrawiam Was wszystkie
__________________
Nic nie dzieje się bez przyczyny, a przyczyną wszystkiego często jest przypadek.
ironcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 12:20   #4689
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Thumbs down Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Dziewczyny, wcześniej brałam Mercillon, wszystko było ok.Lekarka namowiła mnie na YAZ, który ma najmniejszą zawartość hormonów, w związku z tym mówiła że nie powinnam czuć różnicy w przyjmowaniu.Kończę brać 1 opakowanie, na początku miałam wypryski na twarzy, ale już się w miarę unormowało.
Ale.... czuję się wewnętrnie -FATALNIE!Rozhwianie emocjonalne, stany naprzemian euforyczno-depresyjne i ogólne rozdrażnienie, tak jak typowy PMS. Jestem zaniepokojona, gdyż i narzeczony i bliscy skarżą się, że dziwnie się zachowuje.Jakoś nie mogę nad tym zapanować Irytują mnie błahostki i non stop na wszystkich krzyczę, nie wspominając o ohocie na słodkie! Eghh.. myślicie,że to możliwe jest po zmniejszeniu ilości hormonów??
CZEKAM NA JAKIEŚ SUGESTIE...!
Pozdrawiam!
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 12:35   #4690
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wcześniej brałam Mercillon, wszystko było ok.Lekarka namowiła mnie na YAZ, który ma najmniejszą zawartość hormonów, w związku z tym mówiła że nie powinnam czuć różnicy w przyjmowaniu.Kończę brać 1 opakowanie, na początku miałam wypryski na twarzy, ale już się w miarę unormowało.
Ale.... czuję się wewnętrnie -FATALNIE!Rozhwianie emocjonalne, stany naprzemian euforyczno-depresyjne i ogólne rozdrażnienie, tak jak typowy PMS. Jestem zaniepokojona, gdyż i narzeczony i bliscy skarżą się, że dziwnie się zachowuje.Jakoś nie mogę nad tym zapanować Irytują mnie błahostki i non stop na wszystkich krzyczę, nie wspominając o ohocie na słodkie! Eghh.. myślicie,że to możliwe jest po zmniejszeniu ilości hormonów??
CZEKAM NA JAKIEŚ SUGESTIE...!
Pozdrawiam!
jak najbardziej. nie każdemu pasuje mniejsza ilość hormonów - nie rozumiem po co Ci lekarka zmieniała tabsy jeśli po Mercilonie było ok.
pamiętaj, że teraz znów przez pierwsze 3 opakowania nowych tabletek mogą występować nasilone skutki uboczne, ale jeśli po 3ech opakowaniach dalej będziesz taka rozdrażniona itp - skonsultuj się z lekarzem, nie ma co tego tak zostawiać
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 16:52   #4691
Marrrtaa
Raczkowanie
 
Avatar Marrrtaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 41
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam, mam problem
mianowicie- łyknęłam dziś rano 17tą tabletkę i po ok 1,5h wystąpiły u mnie wymioty, z tym że nie były to "pełne" wymioty, tzn było ich bardzo malutko.
I tu pojawia się problem, wchłonęła się czy nie ?
Posiadam zapasowy blister i mogę przyjąć ją jeszcze raz ale jeżeli tamta się jednak wchłonęła to czy ta dodatkowa tabletka mi nie zaszkodzi ? I czy zmieni się jakość mojego zabezpieczenia ?
Marrrtaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 17:14   #4692
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Marrrtaa Pokaż wiadomość
Witam, mam problem
mianowicie- łyknęłam dziś rano 17tą tabletkę i po ok 1,5h wystąpiły u mnie wymioty, z tym że nie były to "pełne" wymioty, tzn było ich bardzo malutko.
I tu pojawia się problem, wchłonęła się czy nie ?
Posiadam zapasowy blister i mogę przyjąć ją jeszcze raz ale jeżeli tamta się jednak wchłonęła to czy ta dodatkowa tabletka mi nie zaszkodzi ? I czy zmieni się jakość mojego zabezpieczenia ?
ja bym wzięła jeszcze jedną tabletkę. wtedy jakość zabezpieczenia się na pewno nie zmieni.
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 18:49   #4693
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witajcie

pisalam juz w sierpniu tutaj gdy zaczelam brac tabletki yaz.

W tym miesiacu postanowilam ze polacze opakowania i przesunę okres, gdyz z moim chłopakiem widzę się rzadko - 2 razy w miesiącu i rzadko możemy sie sobą nacieszyc..

Wziełam juz 6 tabletkę z drugiego blistra i dzis dostalam brązowe plamienie ( przezroczysta wydzielina + troszke brązowej)

jutro jade do mojego chłopaka, boje sie ze to przerodzi sie w coś większego...

Ile moze trwac takie plamienie? - dodam ze nie mialam zadnych skutkow ubocznych przy przyjmowaniu yazu a to juz moje 3 opakowanie.

Marwari* kiedys wspomniala o leku ziołowym hemorigen - czy on pomaga? Czy nospa pomoze troszkę, lekko pobolewa mnie brzuch jakbym miala dostac okres.

Czy moge cos zrobic by zmniejszyc plamienie (choc i tak jest malutkie) skąpe bardzo - wieksza mokra plamka na wkladce plus kilka kropel brazowych - ale po poludniu bylo tego wiecej...

Bardzo proszę o pomoc ! Nie chce komplikacji przy naszym spotkaniu i tak sa rzadkie...
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 20:33   #4694
Marrrtaa
Raczkowanie
 
Avatar Marrrtaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 41
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Mi hemorigen pomagał kiedy chciałam skrócić okres (nie znacznie oczywiście),
nic nie stracisz jak spróbujesz ale żeby miał czas do działania musisz go wziąć najlepiej dzisiaj i potem wg opakowania rano itd
Marrrtaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 21:31   #4695
niunia_05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 293
GG do niunia_05
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Jestem na 2 tabl 2 opakowania i z tego co zauwazylam:

-nie przytylam a nawet schudlam ale to raczej nie przez tabletki
-piersi znacznie sie powiekszyly
-na poczatku masakryczne zmiany nastroju teraz jest juz ok
-na poczatku migreny teraz juz ich nie ma
-kilka dni przed okresem mam plamienia i pobolewa mnie brzuch raz mocniej raz lżej
-cera gladka jak pupcia niemowlaka:P
-ochota na seks- bez zmian a nawet powiedzialabym, że wieksza:P
-czasem czuje suchosc w pochwie ale to raczej nie przez tabletki

To narazie wszystko wiec jak widac przypasowaly mi jak najbardziej) Twu twu żeby nie zapeszyć
niunia_05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 22:06   #4696
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez YASMINI Pokaż wiadomość
Witajcie

pisalam juz w sierpniu tutaj gdy zaczelam brac tabletki yaz.

W tym miesiacu postanowilam ze polacze opakowania i przesunę okres, gdyz z moim chłopakiem widzę się rzadko - 2 razy w miesiącu i rzadko możemy sie sobą nacieszyc..

Wziełam juz 6 tabletkę z drugiego blistra i dzis dostalam brązowe plamienie ( przezroczysta wydzielina + troszke brązowej)

jutro jade do mojego chłopaka, boje sie ze to przerodzi sie w coś większego...

Ile moze trwac takie plamienie? - dodam ze nie mialam zadnych skutkow ubocznych przy przyjmowaniu yazu a to juz moje 3 opakowanie.

Marwari* kiedys wspomniala o leku ziołowym hemorigen - czy on pomaga? Czy nospa pomoze troszkę, lekko pobolewa mnie brzuch jakbym miala dostac okres.

Czy moge cos zrobic by zmniejszyc plamienie (choc i tak jest malutkie) skąpe bardzo - wieksza mokra plamka na wkladce plus kilka kropel brazowych - ale po poludniu bylo tego wiecej...

Bardzo proszę o pomoc ! Nie chce komplikacji przy naszym spotkaniu i tak sa rzadkie...
mam ostatnio wizażowego lenia i nie chce mi się nic pisać, ale skoro mnie wywołują to się już wypowiem
hemorigen pomaga, ale raczej na dłuższą metę i może od razu nie zatrzymac niestety...
dlatego proponuje zebys zrobila tak jak mi ostatnio radziła gin, wez dzisiaj druga tabletke anty a jutro kup i wez hemorigen, moze pomoze
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 23:32   #4697
YASMINI
Raczkowanie
 
Avatar YASMINI
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 144
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

DRUGA TABLETKE A CO TO DA MARWARI... ?CZY TO MOZE COKOLWIEK POMÓC?
SKORO MOŻE POMÓC TO SPRÓBUJĘ ...
A CHODZI CI MARWARI ZEBYM KUPILA YAZ JUTRO? WLASNIE MAM OSTATNIE OPAKOWANIE I MUSZE DO GINA W TYM M-CU ISC PO RECEPTE.
COZ ŁYKAM TA KOLEJNA TABLETKE. OBY COS POMOGLO. A DZIS NIE MAM HEMORIGENU BEDE MIALA RANO O 8 JAK POJDE DO APTEKI...
BO DZIS NIEDZIELA APTEKI POZAMYKANE DO DYZURUJACEJ DALEKO A WIECZOREM WPADLAM NA TO ZEBY NAPISAC O TYM PROBLEMIE TU. KURCZE PECH TO PECH

A JAK WEZME TA TABLETKE, MUSZE JA "NADROBIC " Z KOLEJNEGO OPAKOWANIA? CZY MOGE POMINĄĆ? EH PEWNIE NADROBIC I O 1 TABLETKE BEDE CIĄGLE DO TYŁU..
YASMINI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 00:13   #4698
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Szlag mnie trafia jak cała wypowiedź jest wielkimi literami i szlag jeszcze większy mnie trafia, jak dziewczyny pytają się setki razy, czy coś się stanie, jak wezmą mniej niż 21 tabletek :|
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 07:51   #4699
ecrulo
moderatorka też wizażanka
 
Avatar ecrulo
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk :) / Kraków
Wiadomości: 8 606
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Yasmini, netykieta się kłania. Nie wiem czy ktoś chętnie odpisuje "krzykaczom" ja osobiście pomijam takie posty.
__________________

Wymianka Nowe buty oraz ciszuki
ecrulo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 08:08   #4700
Anulka5_6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
male pytanko...

Witam dziewczyny,
Jestem tutaj dzisiaj po raz pierwszy Jak się domyślacie zapewne, również biorę tabletki YAZ. Tydzień temu zaczęlam 3 opakowanie. Na YAZ przeszlamz Mervilonu, który bralam bardzo dlugo, bo od 18 roku życia, a mam lat 31, oczywiscie z przerwami na 2 ciąże i Cerazette i zastrzyk hormnalny Depo-Provera(masakra). Mercilon przestal mi slużyć tzn mialam krwawienia między miesiączkami, stad tez moja ginekolog polecila mi YAZ. Pierwsze co, zszkowala mnie cena 45 zl... grrr. ale cóż, za komfort się placi..
Po 1 opakowaniu nie dostalam miesiączki, po drugim owszem, ale skąpą, a teraz po trzecim nie mam wcale dzwonilam do swojej lekarki, powiedziala, że mam się nie marwtić, bo przy tego typu tabletkach tak może być.. Dodam, ze biorę je regularnie, innych leków nie przyjmuję, nie mialam biegunek, wymiotów itp.. Schizy juz dostaję, przeszukalam net wzdluż i wszerz i roją sie opowieści ile to kobiet zachodzi w ciąże stosując pigulki regularnie! Już szaleję powoli, bo dwójka dzieci w domu (mlodszy synek ma 2 latka) i nie mam zamiaru mieć kolejnych dzieci. Kurde, w końcu nie po to placi się tyle kasy, zeby teraz świrować..

Sama nie wiem, co o tym myśleć?? Doszlo do tego, ze zacznam szukac usiebie objawów rzekomej ciąży.. Mąż puka mnie w czolo i mówi, ze chyba nienormalna jestem.. Oby mial rację.. Co o tym myślicie kobiety?
W ulotce, którą prawie znam na pamięć wyczytalam, ze czasem po prostu nie zluszcza się wyściólka macicy..
dajcie znać, ze komuś tez tak się zdarzalo..
Pozdrawiam,
Ania
Anulka5_6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 08:16   #4701
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: male pytanko...

Hej - ja biorę tabletki od 7 miesięcy , fakt nigdy nie zdazyła mi się podobna sytuacja ale ponieważ termin krwawienia z odstawienia niebezpiecznie przesuwał mi się na 1 tabletkę nowego blistra, zapytałam lekarza na wszelki święty wypadek czy brak krwawienia jest normalny. Pan doktor wytłumaczył że przy braniu tabletek wyściółka macicy nie zawsze się złuszcza tzn nie jest jej wystarczająco dużo żeby mogła się złuszczyć co prowadzi do braku krwawienia. Z drugiej strony na ulotce jest napisane że martwić można się dopiero kiedy krwawienie nie wystąpi dwa miesiące z rzędu
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 08:31   #4702
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: male pytanko...

Yasmini, przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem mój poprzedni post
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 14:09   #4703
Cyraneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam Jestem w trakcie 7 opakowania Yaz i mam plamienia.
Menstruacja przypada na 28 dzień (z pustą tabletką) oraz 1 i 2 dzień w trakcie nowego opakowania (z aktywnymi tabletkami). Występują jednak dość intensywne plamienia przez kilka dni przy każdym opakowaniu. Plamienia te pojawiają się około 2 tyg przed menstruacją, maja różne nasilenie - czasem są dość spore, w niektóre dni nie występują, potem wracają. Mają barwę ciemnobrązową. Po menstruacji nie mam plamień. Czy przy 7 opakowaniu to jest normalne? Innych, trwałych efektów ubocznych nie zaobserwowałam. Przez 2 pierwsze opakowania miałam zmienne nastroje i bolały mnie piersi, ale to wszystko minęło. Piersi się powiększyły i ten stan się utrzymuje Poza plamieniami nie odczuwam żadnych dolegliwości, ale są one krępujące i znacznie ograniczają normalne funkcjonowanie.
Brałam różne tabletki anty kilka lat temu i wtedy takich problemów nie miałam, ale mój organizm z pewnością znacznie się zmienił przez te lata.

Czy występujące tak długo plamienia mogą świadczyć o tym że poziom hormonów jest dla mnie zbyt niski?
Czy zmiana tabletek na zawierające inny zestaw hormonów, w większej dawce może pomóc?
Czy któraś z Was miała podobne doświadczenia? Chwilowo nie mam możliwości skontaktowania się z moim ginekologiem.
Cyraneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 17:33   #4704
sobolesiaa
Raczkowanie
 
Avatar sobolesiaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 61
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam Was dziewczyny, mam pytanie.
Czy towarzyszy Wam śluz podczas brania tabletek ? (W moim przypadku zolty i bialy o przykrym zapachu)
I jeszcze jedno czy w dni plodne podczas brania tabletek trzeba zachowac szczegolna ostroznosc?
sobolesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 18:26   #4705
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sobolesiaa Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny, mam pytanie.
Czy towarzyszy Wam śluz podczas brania tabletek ? (W moim przypadku zolty i bialy o przykrym zapachu)
I jeszcze jedno czy w dni plodne podczas brania tabletek trzeba zachowac szczegolna ostroznosc?
od kiedy przy tabletkach mamy dni płodne?!

co do pierwszego: przykry zapach i żółty kolor może świadczyć o infekcji - należy skonsultować to z lekarzem
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 18:52   #4706
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
od kiedy przy tabletkach mamy dni płodne?!

co do pierwszego: przykry zapach i żółty kolor może świadczyć o infekcji - należy skonsultować to z lekarzem
zgadzam sie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:57   #4707
Shagia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

siemka,
z faktu ze wyszła głupia sytuacja i moj gin jest na urlopie i ogolnie nie mialam jak zdobyc yazów musiałam je odstawic ale teraz czuje sie fatalnie. raz mnie bolą stawy raz mnie mdli raz goni nie wiem co sie dzieje i czy to moze byc przez odstawienie?
Shagia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 15:37   #4708
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Shagia Pokaż wiadomość
siemka,
z faktu ze wyszła głupia sytuacja i moj gin jest na urlopie i ogolnie nie mialam jak zdobyc yazów musiałam je odstawic ale teraz czuje sie fatalnie. raz mnie bolą stawy raz mnie mdli raz goni nie wiem co sie dzieje i czy to moze byc przez odstawienie?
moze, ale nie musi.
a dla chcacego nic trudnego... lekarz rodzinny, dyzur w szpitalu, cokolwiek....
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 18:49   #4709
agatajankowska
Raczkowanie
 
Avatar agatajankowska
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

A ja piszę do dziewczyn, które mają migrenę z aurą i biorą te tabletki. Czy któraś z was miała pogorszenie migreny przez tabletki? Ja już biorę je pół roku i moja migrena była bez zmian aż do teraz, wczesniej miałam napady raz na dwa miesiące, a teraz już trzeci w tym miesiącu i zastanawiam sie czy to nie przez tabletki. W ulotce informują, że przy tego typu migrenie mogą być problemy, ale skoro pół roku było ok, to sama nie wiem czy to jest przyczyna, nie chciałabym odstawiać tabletek. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?
agatajankowska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 18:56   #4710
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agatajankowska Pokaż wiadomość
A ja piszę do dziewczyn, które mają migrenę z aurą i biorą te tabletki. Czy któraś z was miała pogorszenie migreny przez tabletki? Ja już biorę je pół roku i moja migrena była bez zmian aż do teraz, wczesniej miałam napady raz na dwa miesiące, a teraz już trzeci w tym miesiącu i zastanawiam sie czy to nie przez tabletki. W ulotce informują, że przy tego typu migrenie mogą być problemy, ale skoro pół roku było ok, to sama nie wiem czy to jest przyczyna, nie chciałabym odstawiać tabletek. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?
Proponuje to skonsultować z lekarzem
moze nie trzeba odstawiac, wystarczy zmienic tabletki.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.