Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Szafa - komentarze

Notka

Szafa - komentarze Tutaj komentujemy wieszaki powieszone w naszej Szafie.

 
 
Narzędzia
Stary 2017-01-11, 10:54   #1
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715

Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka


Cześć! Wraz z postanowieniami noworocznymi postanowiłam zrobić porządek w mojej szafie.
Mam figurę gruszki (szersze uda, grubsze łydki, wąska góra, jestem dość niska - 165 cm przy wysokiej wadze ok 75kg - jestem po porodzie). Wcześniej nie zwracałam zbyt dużej uwagi na to, co na siebie ubieram. Poszerzając moją wiedzę na ten temat zdałam sobie sprawę, że mam wiele ubrań, które mnie pogrubiają zamiast np. optycznie ukrywać niedoskonałości. W najbliższym czasie planuję zrobić generalny remont w szafie i skompletowałam kilka stylizacji. Bardzo proszę o ocenę, jak to widzicie.

Starałam się tak dobierać ubrania, by podkreślić górę (jaśniejsze bluzki, pastele, wzory) i ukryć grube uda (czarne, ciemne jeansy, sukienki w kształcie litery A, szerokie spódnice). Mój typ kolorystyczny to Lato.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png styl 1.PNG (126,6 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg styl 2 3 4.jpg (46,2 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg styl 5 6 7.jpg (45,8 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg styl 8 9 10.jpg (47,7 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg styl 11 12 13.jpg (44,9 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg styl 14 15 16.jpg (41,2 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg styl 17 18 19.jpg (50,3 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg styl 20 21 22.jpg (48,9 KB, 64 załadowań)
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-11, 20:30   #2
white_latte
Zadomowienie
 
Avatar white_latte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 337
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

wzorzyste doły przy szerszych biodrach i wąskich ramionach nie są dobrym pomysłem. Unikałabym też bluzek z bardziej zabudowanym dekoltem, bo będą jeszcze bardziej zwężały ramiona.
white_latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-12, 17:48   #3
aniakf
Raczkowanie
 
Avatar aniakf
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 315
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Tak, właśnie za dużo wzorów na dole np. sukienki/spódnice w stosunku do czarnych gór- wówczas biodra/uda wydają się jeszcze większe niż są w rzeczywistości...bluzki we wzorki/ jasne kolory/pastele a spódnice czarne
aniakf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 09:48   #4
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

ja bym też rozważyła dodanie jakiś spodni nie będących jeansami.
bo wszystko świetnie, ale z powyższych propozycji wieje mi po prostu nudą - jeansy z taką bluzką i sweterkiem, jeansy z inną bluzką i innym sweterkiem, jeansy z jeszcze inną bluzką i innym sweterkiem.

ja też uwielbiam jeansy i noszę je we wszystkich wzorach i kolorach, ale zdecydowanie warto czasem je zastąpić czymś innym (chinosy, cygarteki, 7/8...). robi się o niebo bardziej elegancko (choć jeansów na okazję nie wykluczam), a gruszkowa figura wcale nie musi na tym stracić
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 10:58   #5
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
ja bym też rozważyła dodanie jakiś spodni nie będących jeansami.
bo wszystko świetnie, ale z powyższych propozycji wieje mi po prostu nudą - jeansy z taką bluzką i sweterkiem, jeansy z inną bluzką i innym sweterkiem, jeansy z jeszcze inną bluzką i innym sweterkiem.

ja też uwielbiam jeansy i noszę je we wszystkich wzorach i kolorach, ale zdecydowanie warto czasem je zastąpić czymś innym (chinosy, cygarteki, 7/8...). robi się o niebo bardziej elegancko (choć jeansów na okazję nie wykluczam), a gruszkowa figura wcale nie musi na tym stracić
Nie wiem czy spodnie 7/8 nie skroca mi nog, tak jak pisałam nie jestem wysoka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-13, 20:56   #6
white_latte
Zadomowienie
 
Avatar white_latte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 337
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy spodnie 7/8 nie skroca mi nog, tak jak pisałam nie jestem wysoka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie chodzi o wysokość, ale bardziej o ogólne proporcje sylwetki.

Polecam test na typ urody według D. Kibbe.
white_latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-14, 08:08   #7
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Dzięki za odpowiedzi usunelam kilka stylizacji gdzie gora jest czarna a dol wzorzysty spodnie typu 7/8 i krótsze odpadają, pomyślę nad spodniami z innego materiału niż jeans

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-14, 17:14   #8
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

spodnie przed kostkę wymagają obcasa lub smukłego noska i wtedy zachowasz proporcje. jeśli choćby nieznaczne podwyższenie nie wchodzi w twoim przypadku w grę - postaw na cieliste baletki z noskiem.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-15, 14:19   #9
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
spodnie przed kostkę wymagają obcasa lub smukłego noska i wtedy zachowasz proporcje. jeśli choćby nieznaczne podwyższenie nie wchodzi w twoim przypadku w grę - postaw na cieliste baletki z noskiem.
Dziękuję bardzo nie lubię spodni przed kostkę, ale mam jedną parę 7/8 (czarne w delikatna pepitke z prosta nogawka) i noszę ja z czarną koszula szyfonowa, do tego balerinki i myślę że wyglądam w nich dobrze.

Natomiast pozbylam się wszystkich spodni w mocne wzory.

Balerinki uwielbiam, jak również w miarę niskie czółenka. Zalaczam dwie pary spodni i dwie bluzki które wczoraj kupiłam. Akurat pastelowe miętowe, ale w planach mam oczywiście też inne kolory.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.

Edytowane przez Fortuna1
Czas edycji: 2017-01-15 o 14:22
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-15, 14:22   #10
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

1484490112218.jpg1484490121578.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-17, 11:26   #11
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

znów jeansy lub jeansopodobne :P
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-17, 12:28   #12
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
znów jeansy lub jeansopodobne :P
Może coś zaproponujesz? Najlepiej się czuję w jeansach. Moja praca nie wymaga stroju mega eleganckiego. Spodnie 7/8 lub krótsze odpadają. Wiem jak mi w nich wyglądają nogi. Spodni na kant nie lubię, ani dzwonów czy szerokich na dole.
Szukam spódnic ale nie mogę na nic sensownego trafić.
Sukienek mam sporo, krój w kształcie litery A. Ale to bardziej na lato.
Może polecicie jakieś sukienki na zimę - wiosnę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 16:52   #13
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

szukaj takich samych krojów jak jeansy tylko nie z jeansu...

ale słuchaj - jeśli tak się lubisz nosić to noś.
mówię po prostu, że twoja garderoba wydaje mi się nudna, bo wszystkie zestawy ze spodniami są oparte na jeansach. trochę jak mamuśka, która całe dnie spędza przy piaskownicy i w tym swoim ogarnianiu dzieciaków gdzieś zgubiła kobiecość, atrakcyjność, seksualność... byle wygodnie i praktycznie, i totalnie zachowawczo. i to nie jest przytyk, po prostu ocena.

jeśli ci to odpowiada - luz, prosiłaś o opinię, bo chcesz (chciałaś) uporzadkować szafę, więc się wypowiedziałam i zauważyłam, że wybierasz to, co już masz.

(a w temacie pracy - moja też nie wymaga ode mnie żadnego dress codu (przynajmniej jedna), ale to nie znaczy, że codziennie chodzę w jeansach i baletkach - czasem zakładam cygaretki z balerinami, czasem proste spodnie i mokasyny, czasem rurki 7/8 ze szpilkami, trampkami...)

sukienki w literę A imho świetnie sprawdzają się o tej porze roku - ja nosze te z krótkim rekawkiem. super wyglądaja z grubszymi rajstopami i kozakami za kolano.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 17:45   #14
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
szukaj takich samych krojów jak jeansy tylko nie z jeansu...

ale słuchaj - jeśli tak się lubisz nosić to noś.
mówię po prostu, że twoja garderoba wydaje mi się nudna, bo wszystkie zestawy ze spodniami są oparte na jeansach. trochę jak mamuśka, która całe dnie spędza przy piaskownicy i w tym swoim ogarnianiu dzieciaków gdzieś zgubiła kobiecość, atrakcyjność, seksualność... byle wygodnie i praktycznie, i totalnie zachowawczo. i to nie jest przytyk, po prostu ocena.

jeśli ci to odpowiada - luz, prosiłaś o opinię, bo chcesz (chciałaś) uporzadkować szafę, więc się wypowiedziałam i zauważyłam, że wybierasz to, co już masz.

(a w temacie pracy - moja też nie wymaga ode mnie żadnego dress codu (przynajmniej jedna), ale to nie znaczy, że codziennie chodzę w jeansach i baletkach - czasem zakładam cygaretki z balerinami, czasem proste spodnie i mokasyny, czasem rurki 7/8 ze szpilkami, trampkami...)

sukienki w literę A imho świetnie sprawdzają się o tej porze roku - ja nosze te z krótkim rekawkiem. super wyglądaja z grubszymi rajstopami i kozakami za kolano.
A jakie sukienki polecasz w sensie z jakiego materiału, na zimę-wiosne? Mam sporo sukienek ale z cienkich przewiewnych materiałów i chyba bym w nich w zimę zamarzla.

Spodni poszukam jak coś znajdę dam znać i pokażę nowe stylizacje.

Nie odbieram Twojego posta jako obrazy tylko właśnie jako konstruktywna krytykę i po to tu zamieszczalam zapytanie by dostać szczere konkrety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 21:56   #15
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

w temacie sukienek to powiem ci tak - ja zimą nosze nawet te zwiewne, choć co do zasady wybieram raczej dzianiny lub wełnę.

te zwiewne - w ciemniejszych/ziemistych barwach i wtedy łączę z grubym płaszczoswetrem i bikerami. czasem z marynarką i kozakami za kolano.

dzianiny są uniwersalne (mam taką jedną ukochaną z zary - ze względu na mój wzrost i jej długość, daje się nosić tylko do płaskich butów i kryjących rajstop, ale za to ujdzie i w warunkach obiadu u teściowej jak i wypadu z koleżankami na drinka) - polecam jednokolorowe.

wełna to wybór raczej do pracy. ja mam raczej droższe wełniane kiecki i raczej w bardziej formalnych krojach. bardzo często to sukienka w typie princeski z 3/4 lub krótkim rękawem... figura typu grucha w takiej tubie wygląda super (też jestem gruszka) choć ze względu na charakter - moim zdanem but musi być już z tych na okazję
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 05:20   #16
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Mogłabyś pokazać jakieś swoje ubrania lub z internetu? Zaraz poszukam takich dzianinowych sukienek. Mam w sumie dwie takie grubsze, ale pogrubiaja mnie strasznie. Jedna od góry czarna z krótkim rękawem, mocno rozkoszowana od talii w dół, od talii szaro biało czarna we wzory. Jednak chyba przy figurze gruszki powinny być wzory na górze a czarny na dole.

Druga sukienka cała szara w takie jakby pikowane wzory, tyle że ma prosty krój, długość prawie do kolan. I te sukienki zwłaszcza te druga często zakładam jak jest chłodniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-19, 05:23   #17
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Stworzyłam parę nowych stylizacji 1484803277987.jpg1484803287577.jpg1484803296185.jpg1484803324847.jpg

Co sądzicie o tych spodniach?
Nie wiem czy szare spodnie i ciemniejsza koszula pasuje do gruszki.

1484803346535.jpg1484803357193.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-21, 22:28   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

te zestawy sa na ta pore roku? Bo wszedzie masz jakies lekkie balerinki czy szpilki. Serio nie nosisz kozaczkow lub chocby cos zabudowanego do kostek? No i tshirty, jak wszyscy licytuja kto ma cieplejszy sweter.

Jak lubisz dzins to mozesz pokombinowac z dzinsowa koszula i ciemna spodnica, dodac cos z pazurem jak zdecydowana bizuteria czy skorzana kurtke.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-22, 06:11   #19
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
te zestawy sa na ta pore roku? Bo wszedzie masz jakies lekkie balerinki czy szpilki. Serio nie nosisz kozaczkow lub chocby cos zabudowanego do kostek? No i tshirty, jak wszyscy licytuja kto ma cieplejszy sweter.

Jak lubisz dzins to mozesz pokombinowac z dzinsowa koszula i ciemna spodnica, dodac cos z pazurem jak zdecydowana bizuteria czy skorzana kurtke.
Są na wiosnę - lato, w zimę dodaje tylko czarna kurtkę lub czarny płaszcz, szary szalik i czapkę i czarne kozaki lub botki , czyli standard.

Najbardziej mi zależy na stylizacjach do pracy, bo wracam do pracy w maju dlatego właśnie stylizacje są wiosenne. Ciepłych swetrów wyjątkowo nie lubię, ale kilka mam, w kolorze szarym, biało czarne we wzory. Ale najczęściej ubieram bluzki z krótkim i do tego cienki sweterek bez zapięcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.

Edytowane przez Fortuna1
Czas edycji: 2017-01-22 o 06:20
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-22, 19:04   #20
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Hej, zrobiłam jeszcze kilka stylizacji 1485111821681.jpg1485111829882.jpg1485111838513.jpg

Moglybyscie ocenić czy pasują? Np Ra czarna bluzka i ciemne jeansy - chyba powinnam wybierać jaśniejsze bluzki np wzorzyste?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 13:11   #21
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Prośba o ocenę moich stylizacji - figura gruszka

Fajny zegarek z tej pierwszej stylizacji.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Szafa - komentarze


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-09 14:11:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.