Prezent na Chrzciny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-10, 19:40   #1
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534

Prezent na Chrzciny


Wybieramy się na chrzciny i chciałam kupić takie cuś: księgę w której można umieszcząc zdjęcia dziecka, odciski stóp, włosy i takie tam pierdułki... Tylko pytanie... gdzie takie coś można kupić? W Warszawie ofkors I ile to moze kosztować?
A w ogole to macie jakieś ciekawe pomysły na prezent chrzcinowy?
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 19:52   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: prezent na chrzciny - księga pamiątkowa?

ja kupilam, ale jak sie urodził. Nie wiem czy chrzciny to nie za pozno, bo tam sie wpisuje np. pierszy "pomiar", pierwsze prezenty, lekarz prowadzacy, polozna- rodzica moga nie pamietac pewnych rzeczy lub juz nie odtworzyc jak np obrysowanie stópki. Oczywiscie w zaleznosci od ksiazki moze byc inaczej. Ja kupilam w Galerii Lodzkiej "Notabene" -sklep papierniczy, ale sa w Empikach równiez. Cena zalezy od jakosci, ale od 20-30zł i wiecej
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 20:04   #3
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: prezent na chrzciny - księga pamiątkowa?

http://lubawka.net/~albumy/?grupa=PL...E&album=barany może takie księgi
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 21:25   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: prezent na chrzciny - księga pamiątkowa?

z własnego rodzicielskiego doświadczenia wiem ,że pierwsze albumy sie nie sprawdzaja ,przynajmniej u nas bo nie włozysz tam np. testu ciązowego, czy innych drobiazgów kojarzących sie zpoczatkiem powstanie babla.
my mamy specjalne pudełko gdzie trzymamy test ciązowy ,karteczke z zapisem minut skurczów ,kartki z okazji narodzin córki, pierwsze smoczki ,kartki z wakacji od znjaomych przysłanych do 2 miesiecznej córki ,stópki półrocznego babla wiszą do dzisiaj (4 lata) na scianie ,pozatym zdjecia są róznych rozmiarów itp. problemy ,kupiłam takie album i lezy odłogiem.
wkładam zdjecia do zwykłego i zapisuje z smiesznym komentarzem -swietnie sie to oglada z moim średniakiem .

jaki prezent? wszytsko zalezy ile chcesz na to przeznaczyc.
moze jakis komplet ramek na zdjecia -zawsze sie przydaje ,zabawke edukacyjna ,książkę z klasycznymi bajkami Brzechwa ,Tuwim ,jakis ciuszek -takze zawsze sie przyda ( firmowy dresik ,buciki ,smieszna czapka na zime) ,ew. cos z bizuterii -córka dostała bransoletke na własnie taka mała rączke z wygrawerowanym imieniem i datą chrztu .
do tego fajan kartka (ja trzymam na pamiątke) i np. bukiet ze smoczków
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 21:32   #5
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: prezent na chrzciny - księga pamiątkowa?

Możesz kupić złoty łańcuszek i medalik z wygrawerowaną datą chrztu, becik do chrztu lub ubranko, pozytywkę do łózeczka, pościel.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 22:17   #6
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: prezent na chrzciny - księga pamiątkowa?

dobry pomysł z ta księgą ! sama bym chciała taką mieć może poszukaj na aukcjach internetowych jak nigdzie nie znajdziesz ? a jak to nei wypali, to kup coś z biżuterii - to jest najlepsza pamiątka. Sama mam medalik, którego nigdy nikomu nie oddam, i jest dla mnie najwspanialsza pamiątką
pozdrawiajki
Ana
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 22:34   #7
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: prezent na chrzciny - księga pamiątkowa?

Już raczej na pewno wiem że będzie poduszeczka z wyhaftowanym imieniem A co jeszcze to zobaczę. Mam pytanko do mam... Czy takie pianinko będzie odpowiednia dla 6-miesięcznego dziecka? To jest takie pianinko które po naciśnięciu obrazka wydaje odgłosy zwierzaka któryjest na obrazku i jeszcze jakieś tam inne melodie ma... Nie znam się kompletnie na dzieciach i nie wiem czy to nie za poważne dla takiego małego dziecka... A i jeszcze jedno pytanie - czy w poduszce może być cos na co można być uczulonym? Bo to dziecko jest uczulone chyba na produkty pochodzenia "krowiego". No ale poduszek się chyba nie robi z krów W każdym razie ja się nie znam i proszę doswiadczone kobiety o pomoc
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-10, 22:37   #8
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: prezent na chrzciny - księga pamiątkowa?

tak, można być uczulonym na pierze - więc ostrożnie.
pozdrawiam !
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 22:43   #9
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: prezent na chrzciny - księga pamiątkowa?

Moja córka dostała takie pianinko jak miała 8 miesięcy i bardzo jej się podobało. Myślę, że śmiało możesz to dać na prezent. Poduszka z wyhaftowanym imieniem, to fajny pomysł.
Jeśli dziecko ma 6 miesięcy, to na taka książkę pamiątkową jest raczej za późno. Możesz za to kupić album na zdjęcia dla dzieci.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 10:51   #10
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
pomocy- chrzest :)

Dziewczyny Za trzy tyg zostane chrzestna, chcialam sie zapytac jakie sa zwyczaje z tym zwiazane. Jaki powinien byc prezent? Slyszalam o srebrnej lyzeczce i haftowanej chusteczce z imieniem i data chrztu. Czy jest to tradycja nadal obawiaaujaca, nie przestarzala? Jakia jest symbolika tej lyzeczki i chusty. Jaka kwote pieniedzy "wypada" dac? I czy w ogole wypada? Czy lepiej tez prezent, jesli tak to jaki Tysiac pytan naraz Ale to bedzie moj pierwszy raz i jestem w tej kwestii zielona
Co do prezentu... to przewertowalam juz troche wizaz spodobal mi sie pomysl malej biblioteczki... ladne wydania kultowych ksiazek dla dzieci... - serie puchatka, anii z zielonego wzgorza. uwazacie ze to dobry pomysl?


na prezent moge przenaczyc max 600 zl. dzieciak to dziewczynka

mam nadzieje, ze mi cos pomozecie
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 11:01   #11
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Re: pomocy- chrzest :)

łał 600 zl na prezent z okazji chrzcin, to w takim razie ile zamierzasz wydac na komunię chrzesniaka? Ja swojej chrzesnicy kupilam fotelik samochodowy(oczywiscie po uzgodnieniu z rodzicami i do tego do spolki z dziadkiem), pamiątke chrztu, oraz ubrano do chrztu.
__________________
http://taktutak.blogspot.com/
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-19, 11:07   #12
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: pomocy- chrzest :)

wlasnie ubranko do chrztu i swieca tez naleza do rodzicow chrzestnych?
nazraie niewiele wiem w przyszla niedziele sie wybieram do rodzicow Zosi
a co do komunii na szczescie to jeszcze odlegla przyszlosc
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 11:21   #13
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Re: pomocy- chrzest :)

Mysle, ze z okazji chrztu powinno sie dac dziecku cos na pamietke, cos, co bedzie mialo dluzszy zywot niz fotelik samochodowy. O lyzeczce itp. w ogole nie slyszalam. Mysle, ze najodpowiedniej byloby kupic jakis lancuszek z medalikiem. Po prostu cos co nawiazuje do chrztu jako sakramentu, a nie tylko uroczystosci rodzinnej.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 11:39   #14
MISIAK
Raczkowanie
 
Avatar MISIAK
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 150
GG do MISIAK
Re: pomocy- chrzest :)

Moja córka od chrzestnej dostała chustę do wytarcia wody w czasie chrztu, a później - dodatkowo kolczyki i wisiorek (złote). Medalik z łańcuszkiem dostała od mojej mamy, czyli swojej babci. Od chrzestengo też złote kolczyki. Ale uważam, że łyżeczka z wygrawerowaną datą chrztu i imieniem - jest świetnym prezentem, widziałam takie na allegro. Poszperaj tam.
MISIAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 12:57   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: pomocy- chrzest :)

a ja wolałabym zeby moje dzieco dostało coś praktycznego niz tone złota :/ ,szkoda ,ze nikt nie wpadł na pomysł ciuchów ,fotelika itp.
proponuje zapytac rodziców czy moż ecos praktycznego by sie rpzydało lub jakaś fajna zabawka np. maty edukacyjne ,które bardziej sie dziecku przydadzą niz łańcuszek czy kolczyki.
jedyne co podobało mi się z przedmiotów które mała dostała to mała ,złota bransoletka z wygrawerowanym imieniem i datą chrztu .
możesz ew. kupic coś fajnego dla dziecka np. ksiazki czy zabawke plus pamiatkowy łańcuszek .wtedy bedzie cos na teraz do zabawy i na pożniej .
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 13:41   #16
czarnooka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 26
Re: pomocy- chrzest :)

Dokładnie tydzień temu zostałam po raz pierwszy matką chrzestną Ola dostała ode mnie serię 7 książeczek pt. : "Pamiętniki księżniczek". Uszyłam małej także piekną sukienkę do chrztu. Warto porozmawiać z rodzicami dziecka, może mają w zanadrzu jakieś pomysły na prezent. Myślę, że jednym z milszych prezentów - pamiątek chrztu św. są książki, na przykład piękne wydanie typu Skarbnica Baśni bogato ilustrowane.... no, ale to tylko moje zdanie

Powodzenia i pozdrowienia
Iza
czarnooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 14:10   #17
MISIAK
Raczkowanie
 
Avatar MISIAK
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 150
GG do MISIAK
Re: pomocy- chrzest :)

Hmmm ja też bym chciała coś bardziej praktycznego... ale cóż - nikt mnie o zdanie nie spytał... Szkoda, bo chętnie bym cos doradziła. Moja mała i tak nie nosi złota tylko stal chirurgiczną, więc właściwie zawala tylko miejsce. Ale ppdtrzymuję fakt, że łyżeczka jest fajna, i bardzo żałuję, że moja mała jej nie dostała, nawet miałam taki pomysł, żeby jej taką zamówić.
MISIAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 14:21   #18
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: pomocy- chrzest :)

łyżeczka ? ale po co to?juz bardziej praktyczne jest łańcuszek który mozna nosic lub oddac do lombardu a łyżeczka ani dac dziecku do zabawy bo cięzkie ,ani tez uzywać w kuchni bo to żelastwo
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 14:29   #19
MISIAK
Raczkowanie
 
Avatar MISIAK
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 150
GG do MISIAK
Re: pomocy- chrzest :)

Chyba się nie rozumiemy - ta łyżeczka jest maleńka - symboliczna, ma może z 7 cm długości, wprost dla maluszka. Może nawet nią jeść. A poza tym wygrawerowanie daty chrztu i imienia ładnie się na niej mieści. A łańcuszkiem może się udusić, prawda?
MISIAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-19, 14:32   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: pomocy- chrzest :)

aa no to chyba ,ze taka bo moi znajomi dostali wielką srebrna łyche -chochle raczej i stąd moje wyobrazaenie na ten temat ,jesli jest malutka ,leciutka i mozna nią jejśc to zwracam honor
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 14:47   #21
MISIAK
Raczkowanie
 
Avatar MISIAK
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 150
GG do MISIAK
Re: pomocy- chrzest :)

Tu są zdjęcia pochodzące z aukcji uzytkownika "wimet". Łyżeczka, grzechotka i smoczek na pierwszy ząbek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg łyżeczka.jpg (47,8 KB, 383 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg grzechodka03.jpg (75,3 KB, 376 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg smokopak.jpg (131,6 KB, 509 załadowań)
MISIAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 14:59   #22
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: pomocy- chrzest :)

Hmmm, ładne te grzechotki, łyżeczki i smoczki, ale obawiam się, że one po prostu będą włożone do szafy i zbierały kurz. Ten fotelik samochodowy nie był takim złym pomysłem, może z praktycznych prezentów rodzice będą bardzo zadowoleni .

Mi się podobają te księgi tutaj przykłądowa zaniołkami: http://lubawka.net/~albumy/?grupa=PL...&album=aniolki

Ja sama mam taką książke "Moja pierwsza książka" czy jakoś tak i bardzo lubie ją przeglądać, są tam: odbicia nóżek i rączek, ucięte włoski, opisy zachowania w konkretnym wieku, ulubione piosenki i takie tam pierdółki, ale bardzo lubie to czytać. W pewnym momencie dziecko pyta się jakie było jak było małe, wtedy taka książeczka jest bardzo przydatna
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-19, 16:02   #23
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: pomocy- chrzest :)

Do obowiązków chrzestnych należy przede wszystkim przyniesienie na uroczystość chrztu świecy chrzcielnej (ojciec chrzestny) i białej szaty (matka chrzestna). Przedmioty te kupuje się w sklepach z dewocjonaliami. Ponadto rodzice chrzestni muszą przedstawić świadectwa kwalifikacyjne wystawione przez macierzystą parafię. Należy je dostarczyć w dniu spisywania aktu chrztu, a najpóźniej w dniu chrztu świętego.
Jeśli chodzi o dodatkowy prezent to moim zdaniem powinno to być coś trwałego, coś co dziecko jak dorośnie będzie kojarzyło z chrztem. Dlatego teksty typu "taki prezent jest niepraktyczny, zostanie włożony do szafy i będzie zbierał kurz itp." są nie na miejscu. Prezent typu łańsuszek z medalikiem, czy z krzyżykiem wg mnie jest ok, nawet jeśli dziecko (choć kto wie czy mu się nie spodoba jak dorośnie?) nie będzie go nosiło. To będzie pamiątka i o to tu chodzi. Na rzeczy praktyczne przyjdzie czas.
Najlepiej jednak zapytać się rodziców dziecka (no i chrzestnego, by prezenty sie nie powtórzyły) co ewentualnie by się im spodobało.
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-21, 13:02   #24
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: pomocy- chrzest :)

dziekuje dziewczyny
narazie mam staszny metlik w glowie
w ten weekend wybieram sie do nich i mam nadzieje, ze cos mi sie rozjasni
jezli ktos jeszcze ma jakies pomysly to bardzo prosze
narazie wiem ze musi byc biala szata
kusi mnie ta lyzeczka, mala, srebrna z wygrawerowanym imieniem Zosi i data chrztu. mysle nadal nad prezentem.... i im wiecej mysle tym mniej wiem
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 11:35   #25
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
co na Chrzciny?

witam,
mój TŻ został poproszony przez swego przyjaciela na chrzesnego jego synka. Zgodziliśmy się. Ale mamy teraz nielichy problem z prezentem. Przejrzałam dotychczasowe wątki na ten temat i przewijały sie różne propozycje - od pamiątkowej łyżeczki, łańcuszka, po fotelik samochodowy.
Rodzice sugerowali nam że chcieliby coś praktycznego na przykład ubrania - ale moim zdaniem ubranka można kupić zawsze, np. przy okazji wizyty albo dodatkowo.
Nie chciałabym też sugerować sie nakazami tradycji i kupować maluszkowi i rodzicom na dorobku prezentu zupełnie im niepotrzebnego jak na przykład złotego łańcuszka z krzyżykiem tylko dlatego że w moim środowisku utarło sie że tak "wypada" i że to "dobra pamiątka".

No więc co kupić? Chciałabym by było to coś co jednak zostanie "na pamiątkę" ale będzie jednocześnie użyteczne zarówno dla rodziców jak i dla dziecka.

Jedyny w miarę sensowny przezent jaki mi przychodzi do głowy to jakiś "lepszy" album do zdjęć,niebanalny,ładny, może specjalnie dla dzieci, na przykład z kartkami z czerpanego papieru i szeleszczącymi przekładkami. Tym bardziej że ojciec dziecka lubuje sie w robieniu zdjęć. Słyszałam tez o tzw. książkach pamiątkowych gdzie rodzice umieszczają ważne dla siebie i dziecka informacje, utrwalają momenty życia, ale nigdzie takich ksiąg nie widziałam. Co sądzicie na temat takich pomysłów?

Prosze o Waszą opinię,sugestie co do ewentualnych innych prezentów.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 12:32   #26
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: co na Chrzciny?

Po prezencie, jaki otrzymałam od matki chrzestnej z okazji chrztu (potajemnego) polegającego na wykupieniu mi miejsca na dwuosobowy grób na snobistycznym cmentarzu, uważam, że nic nie jest w stanie tego przebić.
Dlatego w tej kwestii już dawno przestałam ludziom doradzać.
A prezent bardzo mi się podoba i jest jednym z lepszych prezentów jakie otrzymałam w swoim życiu
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 12:45   #27
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: co na Chrzciny?

cóż, rzeczywiście prezent co najmniej oryginalny, ale i raczej kosztowny.
Ja jednak poprzestanę na propozycjach "zwyczajnych" i w moim zasięgu finansowym. Tym bardziej że intencją rodziców malucha było jednak wyróżnienie mego TŻ a nie przyprawienie go o kolejną hipotekę
Bardzo prosze o jakieś pomysły...
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 12:52   #28
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: co na Chrzciny?

Helena napisał(a):
> Po prezencie, jaki otrzymałam od matki chrzestnej z okazji chrztu (potajemnego) polegającego na wykupieniu mi miejsca na dwuosobowy grób na snobistycznym cmentarzu, uważam, że nic nie jest w stanie tego przebić.

Helenko ale masz pomyslowa chrzestna Po przeczytaniu twojej wypowiedzi najpierw zrobilam tak a pozniej sie rozesmialam
Faktycznie oryginalny pomysl i pierwszy raz o takim slysze

> Dlatego w tej kwestii już dawno przestałam ludziom doradzać.

Ja tez nie lubie doradzac w sprawie prezentow, tym bardziej, jesli sie kogos nie zna. No coz ten pomysl z albumem jest niezly, lecz jesli rodzice poprosili o ubranka, to dlaczegoz by nie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (16,9 KB, 273 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (12,7 KB, 151 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (12,1 KB, 115 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (12,7 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (30,9 KB, 163 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (6,2 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (9,8 KB, 159 załadowań)
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 12:57   #29
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: co na Chrzciny?

ksiegi pamiątkowe sa w księgarniach ,marketach ,itp ale sa średnio praktyczne bo np. nie włożysz tam pierwszego smoczka na pamiątkę (ja takie mam

album jest ok ,może książkę teraz to średnio praktyczne ale za rok bedzie mozna juz poczytac a taką ksiażeczkę pierwszą ładną mądrą mozna zachowac na pamiątkę
może jakas zabawka edukacyjna?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-26, 13:01   #30
Yulla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 12
Re: co na Chrzciny?

Jestem jak najbardziej za prezentami praktycznymi. Zwłaszcza w sytuacji kiedy rodzice dziecka są na tzw. dorobku. Mój synek miał chrzciny w momencie kiedy zaczynał samodzielnie siedzieć więc bardzo wszyscy ucieszyliśmy się kiedy dostał krzesełko do karmienia. Ogromnie się przydaje i błogosławię znajomych, że właśnie taki prezent postanowili mu podarować. Myślę, że miłym chrzcinowym podarkiem może być również zamiast tradycyjnego łańcuszka z krzyżykiem jakiś inny akcent religijny, np. obrazek z aniołkiem do dziecinnego pokoju... Jak myślisz? Jest mnóstwo podobnych, uroczych drobiazgów w galeriach... Pozdrawiam
Yulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-09 08:36:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.