Mamusie sierpień 2014 - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Nowy tytuł wątku
Mamusie Sierpień część już druga, nasza ciąża jest zbyt długa 2014! 2 5,71%
Połowa ciąży już za nami w sierpniu nasze dzieci przywitamy 2 5,71%
Mamusie sierpień 2014 ! 10 28,57%
sierpniowe dzieciaczki w brzuchu buszują za kilka miesięcy światem zapanują 1 2,86%
Chociaż małe mamy brzuszki w sierpniu wyjdą z nich maluszki 4 11,43%
Chociaż goszcza w naszych brzuszkach już od sierpnia w naszych łóżkach 0 0%
Pod serduszkiem je nosimy a już w sierpniu przytulimy 4 11,43%
Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ ! 12 34,29%
Głosujący: 35. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-10, 08:15   #4051
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez estella18 Pokaż wiadomość
Marze o ognisku I kielbasce! Az slinka leci
Tez juz powinnam wazyc wiecej wg kalkulatora, ale wiem, ze jeszcze nadrobie . W czwartek mam wizyte, niestety tym razem bez usg.

Co polecacie na katar? Od tygodnia spac spokojnie nie moge, bo tylko buzia.oddycham, a przez to kapec sie robi I tak ciagle wody potrzebuje w nocy... Uzywam wody morskirj, ale nic nie daje

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
Ja polecam bardzo płukanie nosa takim systemem sinus rinse do płukania nosa i zatok, w skład wchodzi buteleczka i torebki z roztworem. Na allegro zestaw podstawowy kosztuje ok 70 zł, ale starcza to na bardzo długo. Ja kiedyś ciągle miałam zapalenia zatok, brałam antybiotyki, a odkąd mam to (mojej siostrze polecił to ten słynny laryngolog z centrum w Kajetanch), to przy początkach kataru od razu płukanko przez kilka dni i po sprawie. Można tego używać w ciąży, jest całkiem bezpieczne. Na YouTube są filmiki pokazujące, jak się tego używa. Polecałam to wielu osobom i jeszcze nikogo nie zawiodło.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 08:31   #4052
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
Widzę, że większość z was już w planowaną miesiączkę zrobiło test Ja to nawet nie myślałam, aby zrobić, bo nie sądziłam ze zaszłam, ponad rok nie wychodziło, to straciłam nadzieję. A spóźniajacy okres traktowałam że to normalnę bo miałam sporo stresu...Jednak jak już 8 dni minęło po planowanej miesiączce i nic to poszłam do apteki i kupiłam test i po 3 sekundzie miałam już 2 kreseczki, z tym ze byłam w takim szoku że poszłam po drugi test bo myślałam, ze to pomyłka. Na drugi dzień robiłam drugi i było tak samo...
U mnie było tak samo. W dniu spodziewanej miesiączki pobolewał mnie brzuch więc byłam pewna że dostanę okres tym bardziej że od 2 lat sie staralismy o dziecko i nic nie wychodziło. Dopiero 3 dnia po terminie miesiączki mąż się zdenerwował że ma juz dosyć niepewności i kupił test. Jak zobaczyliśmy 2 kreski to popłakaliśmy sie jak dzieci.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Moni - 2 kg na miesiac to b. dobrze, wrecz ksiazkowo Wlasnie perfekcyjnie jest tyc 0,5 kg na tydzien
Gdzieś właśnie czytałam że w I trymestrze powinno się przytyć max 1kg, w II 6kg a w III 5kg. Łącznie książkowo wychodzi 12 kg. Z doświadczenia jednak wiem że najwięej przytyłam w ostatnim trymestrze.

Cytat:
Napisane przez mamuska11 Pokaż wiadomość
U mnie sie chyba zaczął wzrost brzuszka normalnie czuje z dnia na dzien jak mi go wypycha i zaczęło mnie bolec niestety pamietam w ostatniej ciazy mniej wiec 20tc do 24tc to zwijalam sie z bólu tak mnie brzuch bolał jakbym okres miała biegałam po lekarzach ale wszystko było w porządku to tylko macica rosła i rzeczywiście w tym czasie jak mnie tak bolało to najwiecej mi brzuch urósł......
W pierwszej ciąży właśnie tak w połowie (ok 5 miesiąc) pewnego dnia tak mnie rozbolał brzuch (ból jak przed okresem) że wylądowałam u lekarza. I właśnie pamiętam jak mi powiedział ze to macica mi się rozciąga.
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 09:06   #4053
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Dzień dobry

My właśnie wróciliśmy od moich rodziców, mieliśmy spotkanie z projektantem bo chcemy zrobić sobie u nich dobudówkę I wszystko póki co układa się super Teraz trzeba tylko złożyć pismo do gminy o wszystkie pozwolenia i jakoś latem ruszamy Mam nadzieję, że do końca roku się wyrobimy a jak nie to na przyszłą wiosnę

Cieszymy się jak dzieci bo mamy dosyć mieszkania w bloku!!

Żałujemy tylko, że nie pomyśleliśmy o tym wcześniej bo fajnie byłoby się przeprowadzić przed narodzinami dzidzi... No ale cóż, z dzidzią też damy radę mam nadzieję
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 09:37   #4054
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
Widzę, że większość z was już w planowaną miesiączkę zrobiło test Ja to nawet nie myślałam, aby zrobić, bo nie sądziłam ze zaszłam, ponad rok nie wychodziło, to straciłam nadzieję. A spóźniajacy okres traktowałam że to normalnę bo miałam sporo stresu...Jednak jak już 8 dni minęło po planowanej miesiączce i nic to poszłam do apteki i kupiłam test i po 3 sekundzie miałam już 2 kreseczki, z tym ze byłam w takim szoku że poszłam po drugi test bo myślałam, ze to pomyłka. Na drugi dzień robiłam drugi i było tak samo...

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

The fall czyli 2 kg na miesiąc powiedzmy że jest normalnie? Myslałam, że jakoś sporo przytyłam jak na tak krótki okres....Przyzwyczaiłam sie że chudnę, a tu nagle do przodu Ale coś czuję że na kolejnej wizycie będzie więcej, bo dostałam ostatnio takiego apetytu, ze aż sama jestem zdziwiona, ze tyle można jeść

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

A tak poza tym to my dopiero wrócilismy od teściowej. Wczoraj z rana pojechaliśmy sobie na wieś....dużo lepiej tam sie czuję i niestety apetyt tę z mam większy....nie będe wam pisać ile ja wczoraj zjadłam, chyba z 10 posilków i ciagle byłam głodna..ja też dostałam od TŻ kwiatki- 5 tulipanów kolorowych, śliczne są Mam nadzieję ze też miło spedziłyscie weekend papryczka bardzo ladna sukienka, jak najbardziej pasuje na chrzciny trzymam kciuki abyś poznała płeć Ciekawa jestem kiedy ja poznam ;( najwcześniej za miesiąc, już w 23 tygodniu będe...Tasia trzymam kciuki abyście znaleźli takie mieszkanko jakie wam odpowiada pod każdym względem penteuerka aha czyli to sa takie bardziej szczegółowe badania? Nic mi o nich nie mówił, ale one właściwie sa obowowiązkowe tak? Ja jestem taka zielona, jak sobie cos przypomne to pytam mojego gin le jak się zestresuję to czasem zapominam....a on sam nie udziela mi informacji. Ostatnio tak się zestresowałam podwyższonym ciśnieniem, że nie zapytałam jak z tą moja grupa krwi, bo nie dawał mi żadnego skierowania i nie wiem czy to może na własna rękę trzeba zrobic? Jak wy miałyści?
Nie wiem czy to normalne, ale jak liczę że jeszcze 5 miesięcy czyli 10 kg do przodu to nie byłoby tak źle gdybym się zamknęła w 14 kg do przodu. Chociaż pod koniec podobno szybciej się tyje.
Moja szwagierka przytyła 30 kg. Dla mnie to strasznie dużo, wolałabym tego uniknąć.


Cytat:
Napisane przez mamuska11 Pokaż wiadomość
Ja was cały czas czytam i odpisuje z iPhone bo tak mi wygodniej i czasem z mojej Zuzi iPada ale nie wiem czy nie wykasować jej aplikacji wizaz bo czasem na nią wchodzi i mi miesza posty i nie wiem na czym skończyłam czytać :p jeszcze nie ma 2 latek a z iPadem sie rozstać nie moze ale powiem wam ze fajne są te aplikacje dla małych dzieci duzo uczą kształtów kolorów zwierząt angielskiego i duzo jest takich gdzie musi myślec dlatego jej pozwalam korzystać bo naprawdę uczą.....

U mnie sie chyba zaczął wzrost brzuszka normalnie czuje z dnia na dzien jak mi go wypycha i zaczęło mnie bolec niestety pamietam w ostatniej ciazy mniej wiec 20tc do 24tc to zwijalam sie z bólu tak mnie brzuch bolał jakbym okres miała biegałam po lekarzach ale wszystko było w porządku to tylko macica rosła i rzeczywiście w tym czasie jak mnie tak bolało to najwiecej mi brzuch urósł......

No i zaczęło sie tez siusianie co 15min normalnie zwariuje ciagle mam wrażenie ze mam pełny pęcherz a hak idę do kibelka to ledwo kilka kropli poleci i tak biegam w te i spowrotem bo łazienkę mam na pietrze....męczące szczególnie nocą...

U nas w Uk przepiękna pogoda dziewczyny cały dzien na dworze - albo na ogródku albo w parku na placu zabaw mam teraz wesoło w domu bo suka ma cieczke muszę ja pilnować zeby majtek z podpadła nie ściągala i zeby pies sie do niej nie zbliżył, ale najgorsze jest to ze pies całe dnie i noce wyje i piszczy i wariuje i poważnie myśle o tym zeby wysterylizowac moja suke bo jakoś nie wyobrażam sobie tego cyrku jak przyjdzie na świat dzidzia :p

widziałam pisalyscie o macie monitorującej oddech dziecka szczerze to nawet nie wiedziałam w ostatniej ciazy ze takie cos jest bo pewnie bym kupiła ale koleżanka która urodziła po mnie miała Angelcare i właśnie mówiła ze alarm potrafi sie włączyć w środku nocy....ja zainwestowałam w monitoring mam kamerkę obrotową widać cały pokój i mozna zrobic zoom na dziecko mozna puścić kołysanki i mowić do dziecka bo ma mikrofon Bardzo byłam zadowolona szczególnie jak znajomi przyszli na grilla to ja w ogródku mogłam cały wieczór siedzieć a jak mała nawet chrząknęła to było bardzo dobrze słychać i mogłam podejrzec na monitorku czy sie kręci czy nie POLECAM ja mam Motorola mbp36 ale pewnie przez te dwa lata juz jakies nowsze wyszły

Ale sie rozpisałam :p idę spać chyba cos mnie głowa ostatnio boli wieczorami....

DOBRANOC


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
O widzisz miałam właśnie dzisiaj pytać o to gina. W nocy z soboty na niedzielę bardzo bolał mnie brzuch. Z pęcherzem też mam podobnie, wstanę żeby iść do łazienki i nagle jakby mi ktoś cegłę na nim położył. Kilka razy zdarzyło mi się popuścić… wstyd.


Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ja według tego kalkulatora wagi i tak ważę za dużo, chociaż często słyszę że nie wyglądam na piąty miesiąc... dziś wieczorem usg podejrzymy dzidzię
Też tak słyszę, ale już teraz nawet rano mam spory brzuszek, jeszcze tydzień temu dopiero koło 15 zaczął się pojawiać i kojarzyłam go z jedzeniem bardziej.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 10:02   #4055
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
O widzisz miałam właśnie dzisiaj pytać o to gina. W nocy z soboty na niedzielę bardzo bolał mnie brzuch. Z pęcherzem też mam podobnie, wstanę żeby iść do łazienki i nagle jakby mi ktoś cegłę na nim położył. Kilka razy zdarzyło mi się popuścić… wstyd.

mi tez sie zdarzylo popuscic
zwlaszcza przy wymiotowaniu
czuje sie tak jakby mi ktos pecherz uciskal bo chodze z 20 razy dziennie do toalety
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 10:39   #4056
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpień 2014

U mnie 3 kg za mało wskazuje kalkulator, ale zaczęło mi przybywać wiec sie nie martwię Jak bym za mało przybrała to gin by na pewno coś powiedział, bo to też nie dobrze ....ale 1,5 jest na plusie Znajomi mówią i rodzina że mało jak na 5 miesiąc, ale nie sa lekarzami. A z tego co wy piszecie macie podobnie, a nawet niektóre mniej to mnie w zupełności uspokaja...
pentuerka dzięki za informację ja właśnie chodzę na fundusz, mój gin na każdej wizycie robi mi usg, to pewnie nie będzie dawał mi skierowania tylko zrobi...On zawsze jakoś długo robi mi usg, a może tak jest normalnie? ale min 20 min-30 , wszystko sprawdza zawsze i fragmentami mi pokazuje...ja z reguły u niego z 40 min zawsze jestem w gabinecie...Ale jest starszy to i powolny
Tasia dzięki od razu mnie uspokoiłaś

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
mi tez sie zdarzylo popuscic
zwlaszcza przy wymiotowaniu
czuje sie tak jakby mi ktos pecherz uciskal bo chodze z 20 razy dziennie do toalety
kurczę a myślałam, że tylko ja tak mam, wstyd było mi sie zapytać na forum...ja też przy wymiotowaniu...tak strasznie było mi głupio...heh
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 10:42   #4057
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Ja dziś coś strasznie dziwnego zauważyłam. Przy aplikacji dopochwowej luteiny poczułam, że coś tam na dole jest inaczej, jakby się przesunęło... wystraszyłam się oczywiście, ale z drugiej strony to chyba normalne, że jakieś ruchy tam są... sama nie wiem, pierwsza ciąża to źródło samych nowych objawów...

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 10:49   #4058
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpień 2014

A jeszczę apropo wagi, to ostatnio jak byłam u ginekologa to rozmawiałam z dziewczyną która była w 26 tygodniu, szczerze myślałam że już jest bliżej porodu...i jak powiedziała mi ze przytyła już 13 kg to stwierdziłam, ze sporo jak na koniec 6 miesiaca...no nie wiem , może i normalne....tak sobie pomyślałam, aby jej dorównać musiała bym przytyć, 11,5 kg przez 7 tygodni, ciekawe czy to jest realne, ale mam nadzieję że jednak nie...Przeraziła mnie ...Z tym że ona przed ciąża ważyła zaledwie 48 kg przy wzroście ponad 160 wyglądała....Jednak przy pierwszej ciąży 20 kg przytyła i od razu jej spadło, a miała nadzieje że trochę zostanie
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 10:49   #4059
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja dziś coś strasznie dziwnego zauważyłam. Przy aplikacji dopochwowej luteiny poczułam, że coś tam na dole jest inaczej, jakby się przesunęło... wystraszyłam się oczywiście, ale z drugiej strony to chyba normalne, że jakieś ruchy tam są... sama nie wiem, pierwsza ciąża to źródło samych nowych objawów...
No właśnie ja mam takie same odczucia. Wszystko jest takie nowe i przez to niepokojące

Co do tego, co piszecie - ja od pewnego czasu odczuwam 'wilgoć', cały czas 'mokro'. Czy któraś z Was tez tak ma? Już zaczęłam wymyślać jakieś dramatyczne scenariusze
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 11:00   #4060
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
No właśnie ja mam takie same odczucia. Wszystko jest takie nowe i przez to niepokojące

Co do tego, co piszecie - ja od pewnego czasu odczuwam 'wilgoć', cały czas 'mokro'. Czy któraś z Was tez tak ma? Już zaczęłam wymyślać jakieś dramatyczne scenariusze
Ja się właśnie zastanawiam, co robić... chyba zadzwonię do mojego lekarza. Z jednej strony to może być zupełnie normalne, z drugiej... może coś złego się dzieje... skąd mogę wiedzieć... nic mnie nie boli w sumie, ale odczucie zmiany było na pewno. I nie wiem, czy tak powinno być.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 11:09   #4061
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zastanawiam, co robić... chyba zadzwonię do mojego lekarza. Z jednej strony to może być zupełnie normalne, z drugiej... może coś złego się dzieje... skąd mogę wiedzieć... nic mnie nie boli w sumie, ale odczucie zmiany było na pewno. I nie wiem, czy tak powinno być.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
Jeśli tylko Cię to uspokoi, zadzwoń. Mi zazwyczaj jakoś głupio, bo lekarz pomyśli, że jestem panikarą...ale właściwie to prawda, bo jestem panikarą

Ale dzis wizyta, więc wypytam o wszystko...
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 11:10   #4062
mamuska11
Rozeznanie
 
Avatar mamuska11
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 566
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zastanawiam, co robić... chyba zadzwonię do mojego lekarza. Z jednej strony to może być zupełnie normalne, z drugiej... może coś złego się dzieje... skąd mogę wiedzieć... nic mnie nie boli w sumie, ale odczucie zmiany było na pewno. I nie wiem, czy tak powinno być.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
Lepiej dmuchac na zimne szczególnie przy pierwszej ciazy bo każda kobieta jest inna u jednej na przykład bole brzucha mogą byc spowodowane rozciaganiem macicy a i drugiej skracająca sie szyjka takze ja bym zadzwoniła do lekarza Ja jestem w trzeciej ciazy takze znam swój organizm i wiem jakie objawy są u mnie normalne ale tez czasem cos nowego sie pojawi to sie martwię i zaraz panikuje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mamuska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 11:23   #4063
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez mamuska11 Pokaż wiadomość
Lepiej dmuchac na zimne szczególnie przy pierwszej ciazy bo każda kobieta jest inna u jednej na przykład bole brzucha mogą byc spowodowane rozciaganiem macicy a i drugiej skracająca sie szyjka takze ja bym zadzwoniła do lekarza Ja jestem w trzeciej ciazy takze znam swój organizm i wiem jakie objawy są u mnie normalne ale tez czasem cos nowego sie pojawi to sie martwię i zaraz panikuje


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sprawdziłam to jeszcze raz teraz i tym razem nic nie wyczułam. Jest jak było wcześniej. Ja jestem straszną panikarą, od razu się nakręcam na coś najgorszego. Na razie nie dzwonię do lekarza, w sumie nie mam z czym nawet w tej chwili.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 11:35   #4064
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
A jeszczę apropo wagi, to ostatnio jak byłam u ginekologa to rozmawiałam z dziewczyną która była w 26 tygodniu, szczerze myślałam że już jest bliżej porodu...i jak powiedziała mi ze przytyła już 13 kg to stwierdziłam, ze sporo jak na koniec 6 miesiaca...no nie wiem , może i normalne....tak sobie pomyślałam, aby jej dorównać musiała bym przytyć, 11,5 kg przez 7 tygodni, ciekawe czy to jest realne, ale mam nadzieję że jednak nie...Przeraziła mnie ...Z tym że ona przed ciąża ważyła zaledwie 48 kg przy wzroście ponad 160 wyglądała....Jednak przy pierwszej ciąży 20 kg przytyła i od razu jej spadło, a miała nadzieje że trochę zostanie
u mnie wg kalkulatora wychodzi ok czyli tyję
tzn nie wiem dokładnie bo jestem w 18tc a tam jest waga dla 16 i 20tc więc mi wychodzi waga jak dla 16tc ale to raczej norma. Ja np teraz coraz szybciej tyję, do 15tc miałam strasznie mały przyrost (pewnie dlatego, że wcześniej troszkę schudłam) ale ostatnie 3-4tc to jest postęp, oj jest
ale się nie martwię, na razie waga w normie a i ja się dobrze czuję.
Brzuch tez mi już wychodzi poza nawias dość sporo także niedługo zacznie się zauważanie i ustępowanie miejsca Pani w ciąży

u mnie dziś cudny dzionek, piękna pogoda, wypiłam z mężulkiem kawkę na tarasie potem jedziemy na zakupy i tak dzisiejszy dzień nam minie.

wymyślaliśmy dziś imię dla naszej kruszynki ale jeszcze się wstrzymam do połówkowych żeby potwierdzić płeć i zacznę się zwracać do brzucha już po imieniu

miłego dnia dziewuszki
: roza:
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 12:31   #4065
Angels2708
Zadomowienie
 
Avatar Angels2708
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 198
GG do Angels2708
Dot.: Mamusie sierpień 2014

przepraszam że się nie udzielam
chora jestem i kompletnie na nic nie mam ochoty
To już 2 przeziębienie w ciąży

Trzymajcie się zdrowo kobitki
__________________
Szczęśliwa
Życie jest zbyt piękne by je komplikować.

Angels2708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 12:46   #4066
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez Angels2708 Pokaż wiadomość
przepraszam że się nie udzielam
chora jestem i kompletnie na nic nie mam ochoty
To już 2 przeziębienie w ciąży

Trzymajcie się zdrowo kobitki
To kuruj się i uważaj na siebie żeby Cię więcej nie łapało...
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 12:52   #4067
Angels2708
Zadomowienie
 
Avatar Angels2708
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 198
GG do Angels2708
Dot.: Mamusie sierpień 2014

dzięki.. no muszę uważać... a złapało mnie dlatego że misio mój był chory i mnie zaraził
__________________
Szczęśliwa
Życie jest zbyt piękne by je komplikować.

Angels2708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 13:21   #4068
jagusia15
Rozeznanie
 
Avatar jagusia15
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 674
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Witajcie

Ja z doskoku..taka piękna pogoda że piłam kawke na tarasie

Obudziłam się dzisiaj z bardzo dobrym humorem , upiekłam Tżtowi placek (straszny łasuch) z okazji dnia mężczyzny i nawet obiad juz gotowy

Byłam w sobotę w szkole , po zajęciach przyjechał po mnie Tż i pojechalismy na małe zakupy , obkupiliśmy jutro trochę naszego Małego

Co do wzrostu wagi w ciąży , ja planowałam przytyć max 15kg ale wiadomo że nigdy nic nie wiadomo jak na razie mam mniej na wadze niż pokazuje ten kalkulator..

Widziałam że był poruszony temat monitorów oddechu , bardzo się zastanawiam nad zakupem tego...boję się tylko ,żeby nie okazało się ,że kompletnie mi się nie sprawdzi i jjuż sama nic nie wiem..

aaa i spóźnione STO LAT dla Was kobietki !

i dziękuje za gratulacje za synka
jagusia15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 14:23   #4069
papryczka160
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka160
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 054
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Dziewczyny trzymajcie mocno kciuki idę na połówkowe, jestem przerażona . Oby było wszystko dobrze.
Idę sama więc się jeszcze bardziej denerwuję .
__________________
Nasz SKARB
Najdroższe klejnoty jakie noszę na szyi to ramiona mojego dziecka
Śpij mój kochany Aniołku 13-03-2013


papryczka160 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 14:28   #4070
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez papryczka160 Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzymajcie mocno kciuki idę na połówkowe, jestem przerażona . Oby było wszystko dobrze.
Idę sama więc się jeszcze bardziej denerwuję .

__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 15:02   #4071
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez papryczka160 Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzymajcie mocno kciuki idę na połówkowe, jestem przerażona . Oby było wszystko dobrze.
Idę sama więc się jeszcze bardziej denerwuję .

Będzie dobrze. Powodzenia
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 15:08   #4072
UmiZumi
Rozeznanie
 
Avatar UmiZumi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Moni - 2 kg na miesiac to b. dobrze, wrecz ksiazkowo Wlasnie perfekcyjnie jest tyc 0,5 kg na tydzien
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Co do wagi w ciąży to znalazłam taki kalkulator, który oblicza odpowiednią wagę w każdym miesiącu według BMI ale to wiadomo, że trzeba brać na to poprawkę, ja np teraz ważę 59 kg a powinnam według kalkulatora 62 Może później mi więcej przybędzie O tutaj macie:

http://dzieci.pl/kalkulator-wagi-w-c...uticaid=61256f

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Myślę, że można go nawet wrzucić do pierwszego posta
stałam na wadze tydzień temu, stanęłam dzisiaj i... 1 kg do przodu w tydzień! jadłam praktycznie tyle co przed ciążą, z tym, że od środy do soboty nie wychodziłam z domu (wczoraj wreszcie wyszłam) i dzisiaj już też. Przeraziłam się dzisiaj patrząc na wagę. W ten tydzień niesamowicie wypchnęło mi też brzuszek Taki jaki robił się wieczorem, zostawał do następnego dnia - przestał "maleć" w nocy, jak to miało miejsce w nocy.
__________________
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham." /Susan Dempsey/
UmiZumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 15:15   #4073
jagusia15
Rozeznanie
 
Avatar jagusia15
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 674
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez papryczka160 Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzymajcie mocno kciuki idę na połówkowe, jestem przerażona . Oby było wszystko dobrze.
Idę sama więc się jeszcze bardziej denerwuję .
Będzie wszystko dobrze

Cytat:
Napisane przez UmiZumi Pokaż wiadomość
stałam na wadze tydzień temu, stanęłam dzisiaj i... 1 kg do przodu w tydzień! jadłam praktycznie tyle co przed ciążą, z tym, że od środy do soboty nie wychodziłam z domu (wczoraj wreszcie wyszłam) i dzisiaj już też. Przeraziłam się dzisiaj patrząc na wagę. W ten tydzień niesamowicie wypchnęło mi też brzuszek Taki jaki robił się wieczorem, zostawał do następnego dnia - przestał "maleć" w nocy, jak to miało miejsce w nocy.
Mi też z dnia na dzień pojawił się brzuszek , aż nie mogłam uwierzyć że aż tak bardzo :p
Bałam się ,że nie rośnie , a teraz obawiam się że duży mam jak na 5 msc hahah
jagusia15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 15:20   #4074
UmiZumi
Rozeznanie
 
Avatar UmiZumi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie sierpień 2014

w sumie przytyłam 4 kg, a mam 17+6 dzisiaj. Wg kalkulatora mieszczę się jeszcze w normie dla 16 tygodnia. Szkoda, że nie ma tam wagi dla każdego tygodnia ciąży...
__________________
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham." /Susan Dempsey/
UmiZumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 15:49   #4075
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez papryczka160 Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzymajcie mocno kciuki idę na połówkowe, jestem przerażona . Oby było wszystko dobrze.
Idę sama więc się jeszcze bardziej denerwuję .
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 16:42   #4076
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Papryczka daj znać jak po badaniu i ile mniej więcej trwało usg?? Bo umówiłam się na połówkowe 3d 24 marca i zabieram Tż-ta ale idzie na południe do pracy i tak się zastanawiam czy zdąży

Umi Ja przytyłam 2kg dzisiaj 18+5 a wydaje mi się, że mam za duży brzuch No i nie wiem ile mi przybyło przez ten tydzień
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 16:44   #4077
mafa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 14
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Ja też trzymam kciuki za połówkowe.
Sama mam wizytę w środę ale jestem niepocieszona ponieważ raczej będzie bez usg.

Od kilku dni niesamowicie męczy mnie siusianie, latam co 15 minut, nic mnie nie piecze nic nie boli...ale strasznie uciążliwa sprawa
mafa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 16:45   #4078
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez papryczka160 Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzymajcie mocno kciuki idę na połówkowe, jestem przerażona . Oby było wszystko dobrze.
Idę sama więc się jeszcze bardziej denerwuję .
Trzymamy daj znać jak poszło.

Ja jednak zadzwoniłam do lekarza, kazał się uspokoić i nie martwić, wszystko to normalne fizjologiczne objawy ciąży. Kiepskie rozpoczęcie tygodnia... ale jestem straszną panikarą i od razu jak coś się dzieje niespodziewanie, wpadam w histerię...

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 16:49   #4079
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Hej

całe do południa spędziłyśmy na dworze, mała pobawiła się w piaskownicy teraz męczy mnie o rozłożenie trampoliny, ale chyba za zimno jeszcze

Cytat:
Napisane przez papryczka160 Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzymajcie mocno kciuki idę na połówkowe, jestem przerażona . Oby było wszystko dobrze.
Idę sama więc się jeszcze bardziej denerwuję .
trzymam kciuki na pewno wszystko będzie dobrze


ja na razie przytyłam 1,5 kg, co do wagi z tego kalkulatora to brakuje mi chyba 4 kg, więc jest dobrze

Odnośnie monitora oddechu to nie będę kupować, dla mnie to zbędna rzecz. Ale np dla wcześniaków bardzo polecane.
Natomiast na bank kupię nianię, nasza wytrzymała prawie 4 lata, niestety ostatnio zaczęła trzeszczeć i wywaliłam ją do kosza. Córka ma pokój kawałek od naszej sypialni i na noc zawsze włączaliśmy.
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.

Edytowane przez sara 85
Czas edycji: 2014-03-10 o 16:54
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 17:26   #4080
jagusia15
Rozeznanie
 
Avatar jagusia15
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 674
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
Hej

całe do południa spędziłyśmy na dworze, mała pobawiła się w piaskownicy teraz męczy mnie o rozłożenie trampoliny, ale chyba za zimno jeszcze



trzymam kciuki na pewno wszystko będzie dobrze


ja na razie przytyłam 1,5 kg, co do wagi z tego kalkulatora to brakuje mi chyba 4 kg, więc jest dobrze

Odnośnie monitora oddechu to nie będę kupować, dla mnie to zbędna rzecz. Ale np dla wcześniaków bardzo polecane.
Natomiast na bank kupię nianię, nasza wytrzymała prawie 4 lata, niestety ostatnio zaczęła trzeszczeć i wywaliłam ją do kosza. Córka ma pokój kawałek od naszej sypialni i na noc zawsze włączaliśmy.
Dziękuje Ci za opinię , przemyśle jeszcze ten zakup
O tak , my nianię też na 100% kupujemy, sypialnie będziemy mieć na górze , a salon i kuchnie na dole także jest nam niezbędna
jagusia15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-20 15:43:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.