Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-22, 21:20   #151
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: swędząca skóra głowy

Finloro,
kuracja oczyszczająca to mniej więcej zmywanie silikonów z włosa i odciążenie go, co można uzyskać dzięki szamponom z SLS.
Ja gustuję w Joannie [ze szczególnym uwzględnieniem Rzepy], wiele dobrych opinii czytałam również na temat Pregaine http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2455 który też powinien dobrze poradzić sobie z oczyszczaniem, bo ma skład bogaty w substancje myjące, a dodatkowo nie ma w skladzie popularnych i często drażniących konserwantów.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 23:52   #152
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Estelle - nie przeszkadza Ci denat w Rzepie?
Madzia.a - przymierzam się do tego szamponu, recenzje ma różne. Najpierw muszę wykończyć 4 obecne ;]
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 10:46   #153
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy próbowałyście szamponu z Fitomedu z mydlnicy lekarskiej? Jest to szampon, który elimuje swędzenie głowy. Mam zamiar go kupic, ale chciałam wiedziec, czy ktorejś z was on pomógł?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2844
Ja obecnie używam. Szczerze, to nie widzę jakiejś wielkiej poprawy.Włosy nadal mnie swędzą, a po tym szamponie nawet tuż po umyciu;-/ Jestem dopiero po 1/4 butelki, więc może jeszcze zadziała, ale póki co żadna rewelacja.Jedyne co to dobrze myje włosy, dobrze się pieni jak na ziołowca i ładnie pachnie (ja lubię zapach ziół).No i jest wydajny.
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 10:58   #154
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: swędząca skóra głowy

mam platynowe pasemka i zastanawiam się, czy po szamponie z fitomedu z mydlnicy lekarskiej te pasemka mi nie zżółkną, albo nie ściemnieją. Jak myślicie?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 14:24   #155
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

och - jak skończysz butelkę, to wystaw recenzję, proszę. Poczekam z kupnem aż skończysz, Twój opis będzie dla mnie bardzo wiarygodny.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 16:00   #156
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Estelle - nie przeszkadza Ci denat w Rzepie?
Absolutnie nie przeszkadza, nie mam po nim żadnych złych reakcji, nic a nic. W dodatku regularnie używam rzepowej wcierki w Joanny, w której też jest dużo denata i powiem, że na przetłuszczanie duet zadziałał fantastycznie. Jak mnie czasem coś zaswędzi, to od razu lecę po ten tonik, aplikuję miejscowo i od razu czuję ulgę.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 17:06   #157
brazil133
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z daleka:)
Wiadomości: 648
Dot.: swędząca skóra głowy

Witam . Mam podobny problem. W chwili obecnej juz swędzenie jest nie do wytrzymania. Jak byłam 8 miesięcy temu u dermatologa to pania stwierdziła że ze skórą głowy jest wszystko ok.Wczoraj byłam ponownie u innej i powiedziała że to łojotok,a mam suche włosy jak większośc tu piszących dziewczyn. Dostałam płyn Diprosalic i za 14 dni do kontroli. Zobaczymy jakie będą efekty. No i jak czytam forum to chyba muszę zmienić też szampon.Pozdrawiam.
brazil133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-23, 21:28   #158
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Brazil - a co stosujesz do pielęgnacji włosów?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 15:26   #159
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Meri, dokładnie, kiedy ja byłam u dermatologa ostatnio to nawet głowy mi nie obejrzała tylko tez zaczęła przepisywac jakieś leki i domowe maseczki z oliwy i jajek. Ja rozumiem, że lekarz może miec juz jakieś doświadczenie, kiedy iles tam osób przychodzi z tym problemem, ale u każdego może to wyglądac chociaż odrobinę inaczej, prawda? A poza tym fajnie by było gdyby pacjent czuł, że lekarza naprawdę obchodzi jego problem i robi wszytsko co możliwe, żeby mu pomóc...

Malla, jakiego szamponu użyłaś??

Estelle, dzięki A której rzepy używasz?? Ja mam tą do włosów cienkich i delikatnych, tylko troche mnie ten alkohol denat. niepokoi...

Jak na razie umyłam tylko raz włosy tym szamponem dla bobasków, który ostatnio kupiłam. Głowa i tak mnie swędziała, ale nie spodziewam się przecież, że przestanie od razu. Jeśli oczywiście problemem był nieodpowiedni szampon. Poczekamy, zobaczymy, ale mam nadzieję, że to o to chodzi i będzie lepiej.

Dziewczyny, mam jeszcze takie pytanko, odnośnie tej mojej swędzącej skóry głowy. Radziłyście mi nakładać odżywkę kilka centymetrów od skóry i na razie nie owijać głowy folią i ręcznikiem po nałożeniu odżywki albo maski i ja oczywiście mam zamiar się do tych rad stosować A co w takim wypadku z Waxem? Tym polskim, bez SLS-z zagranicznego zrezygnowałam już jakiś czas temu i chciałam kupić ten polski. A Wax powinno się wsmarowywać również w skórę głowy. I nie wiem czy mogę go używać czy lepiej nie. Jak myślicie?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 16:21   #160
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
mam platynowe pasemka i zastanawiam się, czy po szamponie z fitomedu z mydlnicy lekarskiej te pasemka mi nie zżółkną, albo nie ściemnieją. Jak myślicie?
Ponawiam pytanie! Czy moge bez obaw używac tego szamponu? Jak myślicie?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 16:33   #161
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

Finlora: z tymi lekarzami to juz tak niestety jest-szkoda.

a co do tego Wax'a,to moze chocby na kilka aplikacji z niego zrezygnuj tzn. nie nakladaj go na skore glowy,wtedy bedzie mozna zobaczyc czy bez odzywki na skorze jest lepiej.
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 16:55   #162
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: swędząca skóra głowy

Finloro, ja używam tego szamponu ---> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3623 , jednakże ma on w sobie alkohol denat w składzie, który może odrażniać, aczkolwiek z drugiej strony trudno przewidzieć reakcję.
I kuracja Rzepa http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=17640 którą traktuję swędzące miejsca, jeśli takowe się pojawią [też na bazie denatu, podejrzewam, że ma on zwiększyć penetrację ekstraktów].
Jeśli chodzi o polskiego Waxa, to może tymczasowo zamienić go na maskę Studio Gloria? Ewentualnie poeksperymentować z nakładaniem bez podgrzewania? Albo wyposażyć się w którąś z innych odżywek do zniszczonych włosów, której nie trzeba podgrzewać...
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 17:11   #163
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

stanowczo odradzam kurację Joanny Rzepa osobom o wrażliwej skórze wczoraj zrobiłam kolejne podejście i żałuję- skóra głowy swędzi mnie niemiłosiernie nie będę zwalać całej winy na alkohol, po Seboradinie albo wodzie brzozowej nie miałam aż tak silnych reakcji

dziś umyję głowę http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3966

ma w składzie SLS, ale nie na początku. mam wrażenie, że pomaga pozbyć się podrażnien skórnych, a włosy są po nim o dziwo błyszczące, nietłuste i dają się normalnie rozczesać
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 19:50   #164
brazil133
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z daleka:)
Wiadomości: 648
Dot.: swędząca skóra głowy

Malla- Niestety jak tu czytam to najgorszych szamponów bardzo długo loreala a teraz nivea no i odżywki Placenta i Wax. Postanowiłam teraz zmienić na ten polecany tutaj z Fitomedu zobaczymy co z tego wyjdzie
brazil133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 12:55   #165
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: swędząca skóra głowy

truskawkowawiosna:ooo... fajny patent z tym Lactacydem ja tez uzywam,ale nie do mycia głowy
Używalaś go juz w ten sposób?
Jeśli efekty beda fajne to napisz,moze tez spróbuje
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 13:32   #166
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna:ooo... fajny patent z tym Lactacydem ja tez uzywam,ale nie do mycia głowy
Używalaś go juz w ten sposób?
Jeśli efekty beda fajne to napisz,moze tez spróbuje
tak uzywalam, dlatego napisalam
Cytat:
włosy są po nim o dziwo błyszczące, nietłuste i dają się normalnie rozczesać

trzeba tylko szybko machac łapkami, aby sie spienil

testowalam tez do mycia glowy plyn do higieny intymnej z Rossmana, jest zupelnie bez sls- bardzo delikatny, a wlosy mialam po nim fajnie umyte, ale nie przesuszone, chyba kupie znow
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 17:42   #167
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Finlora: z tymi lekarzami to juz tak niestety jest-szkoda.

a co do tego Wax'a,to moze chocby na kilka aplikacji z niego zrezygnuj tzn. nie nakladaj go na skore glowy,wtedy bedzie mozna zobaczyc czy bez odzywki na skorze jest lepiej.
Spróbuję Z zagranicznego zrezygnowałam, ale może z polskim nie będzie tak źle. Tylko jeszcze nie do końca zdecydowałam, który kupić...

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Finloro, ja używam tego szamponu ---> http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3623 , jednakże ma on w sobie alkohol denat w składzie, który może odrażniać, aczkolwiek z drugiej strony trudno przewidzieć reakcję.
I kuracja Rzepa http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=17640 którą traktuję swędzące miejsca, jeśli takowe się pojawią [też na bazie denatu, podejrzewam, że ma on zwiększyć penetrację ekstraktów].
Jeśli chodzi o polskiego Waxa, to może tymczasowo zamienić go na maskę Studio Gloria? Ewentualnie poeksperymentować z nakładaniem bez podgrzewania? Albo wyposażyć się w którąś z innych odżywek do zniszczonych włosów, której nie trzeba podgrzewać...
Sporo czytałam na wizażu o tej masce, o której piszesz, przyznam, że nawet się nad nią zastanawiałam, ale jeszcze nigdzie jej nie widziałam Można ją kupić w jakimś normalnym sklepie czy pozostaje mi internet??

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
stanowczo odradzam kurację Joanny Rzepa osobom o wrażliwej skórze wczoraj zrobiłam kolejne podejście i żałuję- skóra głowy swędzi mnie niemiłosiernie nie będę zwalać całej winy na alkohol, po Seboradinie albo wodzie brzozowej nie miałam aż tak silnych reakcji
Hmm... szkoda bo kiedy moja mama wyraziła swój kategoryczny sprzeciw przeciw soczkowi z rzepki myślałam własnie o tej kuracji, żeby choć trochę wzmocnić moje włoski... Ale chyba mam wrażliwą skórę głowy


Wczoraj umyłam włosy szamponem Rzepa Joanny do włosów cienkich i delikatnych i o matko... myslałam, że sie zadrapię...!!! tak mnie skóra swędziała! Praktycznie od razu po myciu, myślałam, że oszaleję... Dzisiaj tak samo, ledwo się powstrzymuję od drapania, ale nie chce mi się dzisiaj myć głowy mam nadzieję, że jakos wytrzymam do jutra...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:05   #168
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Madzia.a - nie mam pojęcia.
Finlora - użyłam szampony Polleny-Evy rzepa i inne, nie swędzi głowa, ale czasem wysusza czoło i mam na skórze płatki. Żeby dobrze je spłukać, uzyłam odżywki do spłukiwania, zwykłej z Dove. Było super, umyłam włosy na 5. dzień! Nie wiem co sądzić o tym szamponie, ze względu właśnie na te płatki.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:41   #169
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: swędząca skóra głowy

A ja mam do was takie pytanie: ile razy myjecie głowę? W sensie: nakładacie szampon raz, płuczecie i koniec, czy powtarzacie tą czynność?Bo może to ma jakiś wpływ na przetłuszczanie.Ja myję zawsze dwa razy, ale ostatnio przyszło mi do głowy, czy nie lepiej myć raz, może wtedy włosy są mniej obciążone chemią i mniej będą swędzieć;P
Jak myślicie?
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-26, 21:26   #170
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Hmm... mało pieniącymi szamponami myję 2x - raz z minimalną ilością, drugi ze zwykłą. Inaczej taka "zwykła" ilość kiepsko się pieni, włosy są nieoczyszczone. Ale takimi z drogerii czy fryzjerskimi myję raz. Nie lubię śmierdzącej, nowohuckiej wody, staram się mieć z nią jak najmniejszy kontakt - w granicach rozsądku
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 22:13   #171
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Spróbuję

Sporo czytałam na wizażu o tej masce, o której piszesz, przyznam, że nawet się nad nią zastanawiałam, ale jeszcze nigdzie jej nie widziałam Można ją kupić w jakimś normalnym sklepie czy pozostaje mi internet??

Hmm... szkoda bo kiedy moja mama wyraziła swój kategoryczny sprzeciw przeciw soczkowi z rzepki myślałam własnie o tej kuracji, żeby choć trochę wzmocnić moje włoski... Ale chyba mam wrażliwą skórę głowy

Wczoraj umyłam włosy szamponem Rzepa Joanny do włosów cienkich i delikatnych i o matko... myslałam, że sie zadrapię...!!! tak mnie skóra swędziała! Praktycznie od razu po myciu, myślałam, że oszaleję... Dzisiaj tak samo, ledwo się powstrzymuję od drapania, ale nie chce mi się dzisiaj myć głowy mam nadzieję, że jakos wytrzymam do jutra...
Maseczki szukaj w Auchanie lub w małych sklepikach drogeryjnych, gdzie sprzedają produkty Polleny Malwy, byc może sprzedawca zamówi ją dla Ciebie przy okazji wizyty przedstawiciela tej firmy. Niestety jest dosyć rzadko widywana, dlatego najwygodniej zamówic ją przez Internet.

A co do Rzepy - szkoda, że się nie sprawdził, chyba zbyt dużo ma detergentów i faktycznie podrażnia wrażliwą skórę
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 15:24   #172
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Maseczki szukaj w Auchanie lub w małych sklepikach drogeryjnych, gdzie sprzedają produkty Polleny Malwy, byc może sprzedawca zamówi ją dla Ciebie przy okazji wizyty przedstawiciela tej firmy. Niestety jest dosyć rzadko widywana, dlatego najwygodniej zamówic ją przez Internet.

A co do Rzepy - szkoda, że się nie sprawdził, chyba zbyt dużo ma detergentów i faktycznie podrażnia wrażliwą skórę
Dzieki
Przeczytałam sobie cały wątek na temat tej maseczki Gloria i zachwyty na jej temat sprawiły, że nabrałam ochoty, żeby ją kupić

U mnie w mieście przeszukałam chyba wszystkie sklepy i nie ma Auchana nie mam, ale może poproszę kolezankę, która mieszka w Łodzi, zeby poszukała, bo o ile kojarzę, jest tam Auchan. Albo sama pojadę

Wiem, że najwygodniej zamówic ją w necie ale dobija mnie perspektywa przesyłki-nie pracuję, więc nawet te kilka złotych więcej to dla mnie dużo

A co do tego szamponu to faktycznie szkoda Udało mi sie kupić zachwalaną na wizażu Barwę tataro-chmielową i zobaczymy...

Wczoraj umyłam włosy babyderam z Rossmanna i w porównaniu z tym co było w poniedziałek, po Rzepie Joanny, jest trochę lepiej Tzn skóra nadal mnie swędzi, czasami tak, że muszę się podrapać, ale nie tak jak w poniedziałek, że miałam ochotę drapać się cały czas, bez przerwy. Mam nadzieję, że moja mama nie ma racji wrzeszcząc na mnie, że to wszystko przez to, co robię z włosami, tzn te wszystkie odzywki, maseczki itd. Wczoraj nawet mi powiedziała, że w końcu przez to wszystko uszkodzę sobie cebulki i będę łysa Myślicie, że może mieć chociaż trochę racji??

I jeszcze jedno pytanie: czy przy takich problemach ze skórą głowy (swędzenie, łupież itd.) mogę używać szamponu z czarnej rzepy?? Albo soku z rzepy, jeśli udałoby mi się przekonać do tego moją mamę...

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2008-02-28 o 16:16
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 19:16   #173
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: swędząca skóra głowy

Finloro...mysle, że po części te odżywki mogą być winne, zwłaszcza te wcierane w skórę głowy.Co za dużo to nie zdrowo, to mogło podrażnić skórę.Wiem, bo sama o to podejrzewam WAXa i inne wcierki
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 19:20   #174
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

na Barwe tataro-chmielowa radzilabym uwazac, nie nadaje sie do regularnego stosowania przy wrazliwej skorze glowy, mi sluzy stosowana od czasu do czasu, przy czestszym myciu skora glowy zaczyna potwornie swedziec
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 20:27   #175
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
A ja mam do was takie pytanie: ile razy myjecie głowę? W sensie: nakładacie szampon raz, płuczecie i koniec, czy powtarzacie tą czynność?Bo może to ma jakiś wpływ na przetłuszczanie.Ja myję zawsze dwa razy, ale ostatnio przyszło mi do głowy, czy nie lepiej myć raz, może wtedy włosy są mniej obciążone chemią i mniej będą swędzieć;P
Jak myślicie?
Ja od wielu lat myje tylko raz i dokładnie spłukuję. Kiedyś mialam nawyk dwukrotnego mycia głowy, ale później przerzucilam sie na 1 mycie i to mi odpowiada. 1 mycie wystarczy aby umyć włosy, nawet używając mało pieniącego się szamponu. Wystarczy odrzucić przekonanie, że porządnie umyte włosy to półmetrowa piana. A przy wrazliwej skórze głowy im krótszy kontakt skóry i włosów z chemia zawartą w szamponie, tym lepiej.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 20:30   #176
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja od wielu lat myje tylko raz i dokładnie spłukuję. Kiedyś mialam nawyk dwukrotnego mycia głowy, ale później przerzucilam sie na 1 mycie i to mi odpowiada. 1 mycie wystarczy aby umyć włosy, nawet używając mało pieniącego się szamponu. Wystarczy odrzucić przekonanie, że porządnie umyte włosy to półmetrowa piana. A przy wrazliwej skórze głowy im krótszy kontakt skóry i włosów z chemia zawartą w szamponie, tym lepiej.


a na slabo pieniace sie szampony jest metoda- machac szybko łapkami toczac spiralki, wcale nie trzeba wylewac pol butli na glowe
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 20:41   #177
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja od wielu lat myje tylko raz i dokładnie spłukuję. Kiedyś mialam nawyk dwukrotnego mycia głowy, ale później przerzucilam sie na 1 mycie i to mi odpowiada. 1 mycie wystarczy aby umyć włosy, nawet używając mało pieniącego się szamponu. Wystarczy odrzucić przekonanie, że porządnie umyte włosy to półmetrowa piana. A przy wrazliwej skórze głowy im krótszy kontakt skóry i włosów z chemia zawartą w szamponie, tym lepiej.
No własnie ja muszę czuć tą pianę bo inaczej wydaje mi się, że mam niedomyte włosy.Ale tak jak piszesz, również wydaje mi się, że jednokrotne mycie przy problemach ze skórą jest lepsze.Muszę wypróbować i jakoś się przełamać
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 20:58   #178
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: swędząca skóra głowy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość


a na slabo pieniace sie szampony jest metoda- machac szybko łapkami toczac spiralki, wcale nie trzeba wylewac pol butli na glowe
Ja polewam najpierw głowę bardzo słabym roztworem szamponu i troszkę masuję po czym robię "dokładkę" o nieco większym stężeniu i wtedy pieni się na maxa...
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 21:07   #179
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: swędząca skóra głowy

od kilku miesięcy też mam ten problem . przez własną głupotę wiem, ciągłe zmienianie szamponów drogeryjnych, zostawianie maski dużo dłużej niż potrzeba ( o zgrozo nawet na całą noc ) , prostowanie , no i dorobiłam się. do tego doszła fatalna woda i codzienne mycie włosów.

teraz musze jakos sie tego pozbyć. zaczełam używać szamponu dla dzieci J&J , potem odżywka pantene i na koniec polewam naparem z pokrzywy. do tego nafta, biosilk, czasami maska do włosów.

co powinnam wykluczyć ? co jeszcze dodać ? pomóżcie
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 12:23   #180
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: swędząca skóra głowy

Estelle - ja robię tak samo, tylko przy słabo pieniących się szamponach. Ciekawi mnie, na jakiej zasadzie to działa.
cochonnetta - jeśli podrażnienie jest spowodowane SLSami, to niestety dzieciaczki J&J je mają.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-01 15:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.