Leczył się ktoś z Was izotretynoiną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-17, 19:02   #1
KiseOda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 44

Leczył się ktoś z Was izotretynoiną?


Mój dermatolog stwierdził, że po doustnym antybiotyku, antybiotyku w maści i jeszcze jednej maści na trądzik moja skóra dalej jest strasznie tłusta (podobnie jak włosy), trądzik zaskórnikowy dalej jest i zaproponowała mi leczeniem tabletkami Axotret.
On zawiera izitretynoinę, która podobno jest skuteczna na uporczywy trądzik, że działa na przyczynę.
Przeczytałam broszurę - dużo mam skutków ubocznych.
Czy ktoś z Was stosował ten lek? Jak poprawa skóry? Jak skutki uboczne? Ile trwało leczenie u Was?
KiseOda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 13:32   #2
dagsonik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 65
Dot.: Leczył się ktoś z Was izotretynoiną?

axotret czyli leczenie izotekiem- mam za sobą i polecam. rzeczywiscie skutkow ubocznych jest sporo, ale to wszystko zalezy od organizmu. ja mialam problem z suchymi wargami i dokuczala mi suchosc oczu. ale mialam tym gorzej, bo leczenie zaczelam w wakacje i siłą rzeczy przebywalam troche na sloncu.
leczenie trwalo od lipca do stycznia-lutego. zalezy jakie dawki dostaniesz- mi sie nie spieszylo, wiec zaczelam na spokojnie od malej dawki ( jakos od wrzesnia skora zaczela sie oczyszczac i wszystko wychodzilo na wierzch czyli wygladalam jak pizza). ale od tego czasu jest idealnie gladko- jedynie jakies niegrozne syfki raz na jakis czas
dagsonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 23:00   #3
Cassonade
Raczkowanie
 
Avatar Cassonade
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 187
Dot.: Leczył się ktoś z Was izotretynoiną?

Ja także leczyłam się Izotretynoiną w wieku 15 lat (teraz mam 22 lata). Tabletki (w moim przypadku Curacne) używałam przez 9 miesięcy, w dawce 60 mg. Leczenie było drogie, chociaż w moim przypadku nie pamiętam bym miała jakieś uciążliwe skutki uboczne. Problem polegał na tym, że po 6 miesiącach od rozpoczęcia terapii trądzik wrócił. Co prawda nie był tak nasilony jak poprzednio, ale i tak pieniądze wyrzucone w błoto.

Dlatego ja polecam porobić różne badania w stronę alergii pokarmowych, pasożytów i hormonów zanim zdecydujesz się na kurację. Bo jeżeli to jest przyczyna twojego trądziku to niestety izotretynoina nie pomoże.

Ja w tym momencie używam tabletek antykoncepcyjnych i mój trądzik znika - niestety zdaje sobie sprawę, że jeżeli kiedyś je odstawię to trądzik wróci.
Cassonade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 19:34   #4
KiseOda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 44
Dot.: Leczył się ktoś z Was izotretynoiną?

No właśnie, nie wiadomo, czy nie mam czegoś z hormonami.
PS Trądzik najbardziej mi dokucza w czasie okresu i jak najem się słodkiego albo jakiegoś chemicznego dziadostwa. Do tego jeszcze stres.
KiseOda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 15:38   #5
Shizukine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5
Dot.: Leczył się ktoś z Was izotretynoiną?

Przez 4 lata leczyłam się różnymi maściami, antybiotykami i nawet hormonami. Nic nie pomogło na mój trądzik, który z czasem coraz bardziej się pogarszał. W koncu trafilam na dobrego dermatologa, który bez zbędnego gadania wypisał mi izotretynoine. To był mój strzał w dziesiątke. Po 6 miesiacach uciazliwy trądzik znikł. Pozostały blizny, które szybko się goją. Jedyny minus to wysuszenie ust i twarzy podczas kuracji, a czasem pogorszenie nastroju. Mimo wszystko było warto i polecam całym sercem.
Shizukine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-09 16:38:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.