Nie mogę się pozbyć suchych skórek na twarzy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-13, 13:10   #1
dziubdziusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Question

Nie mogę się pozbyć suchych skórek na twarzy!


Mam cerę mieszaną, w strefie T tłustą. Staram się ją nawilżać, nie katować w żaden sposób ... a mimo to są pojedyncze miejsca na których schodzi mi skóra, np przy skroni, między brwiami, na podbródku czy nosie.
No przyznam się .. zdarza mi się wyciskać ale tylko na nosie ,więc nie rozumiem skąd ten problem na innych częściach buzi !!

Jak się tego pozbyć? Peelingi nic nie pomagają, a wręcz niekiedy pogarszają, kremy nawilżające również nie działają cudów. Okropnie to wygląda kiedy nałożę krem bb bez którego się nie obejdzie bo mam czerwone plamy :<

POMOCY !!
dziubdziusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 14:25   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Nie mogę się pozbyć suchych skórek na twarzy!

Cytat:
Napisane przez dziubdziusiek Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną, w strefie T tłustą. Staram się ją nawilżać, nie katować w żaden sposób ... a mimo to są pojedyncze miejsca na których schodzi mi skóra, np przy skroni, między brwiami, na podbródku czy nosie.
No przyznam się .. zdarza mi się wyciskać ale tylko na nosie ,więc nie rozumiem skąd ten problem na innych częściach buzi !!

Jak się tego pozbyć? Peelingi nic nie pomagają, a wręcz niekiedy pogarszają, kremy nawilżające również nie działają cudów. Okropnie to wygląda kiedy nałożę krem bb bez którego się nie obejdzie bo mam czerwone plamy :<

POMOCY !!
Używaj kremów bardziej nawilżających, lipidowych, bądź olejku jakiegoś.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 23:13   #3
colinca
Rozeznanie
 
Avatar colinca
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: seventh heaven
Wiadomości: 924
Dot.: Nie mogę się pozbyć suchych skórek na twarzy!

Miałam podobny problem również peelingi i kremy nawilżające a testowałam dużo nie przyniosły rezultaty. Miałam okropne skórki, które po nałożeniu podkładu wyglądały okropnie....
Pomocny okazał się krem Dermosan N+R (nawilżenie + regeneracja) krem mimo tego iż jest półtłusty nie pozostawia tłustego filmu. Oczywiście nie po pierwszym użyciu zauważyłam efekty ale postanowiłam się nie zrażać i tak po ok 3-5 dniach stosowania rano i wieczorem stan mojej buzi znacznie się poprawił

Piszesz o czerwonych plamkach też takie miałam główną przyczyną w moim przypadku były promienie słoneczne. Pierwsze aplikacje troszkę mnie szczypały, ale dzięki temu kremowi udało mi się pożegnać nieszczęsne plamki.
colinca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 09:50   #4
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Nie mogę się pozbyć suchych skórek na twarzy!

Cytat:
Napisane przez dziubdziusiek Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną, w strefie T tłustą. Staram się ją nawilżać, nie katować w żaden sposób ... a mimo to są pojedyncze miejsca na których schodzi mi skóra, np przy skroni, między brwiami, na podbródku czy nosie.
No przyznam się .. zdarza mi się wyciskać ale tylko na nosie ,więc nie rozumiem skąd ten problem na innych częściach buzi !!

Jak się tego pozbyć? Peelingi nic nie pomagają, a wręcz niekiedy pogarszają, kremy nawilżające również nie działają cudów. Okropnie to wygląda kiedy nałożę krem bb bez którego się nie obejdzie bo mam czerwone plamy :<

POMOCY !!
Peeling enzymatyczny, który się nakłada na kilka godzin też nie pomaga?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 12:56   #5
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Nie mogę się pozbyć suchych skórek na twarzy!

Próbowałaś dermogal a+e? świetnie nawilża i łagodzi. Dawka witamin A i E na pewno nie zaszkodzi
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 11:00   #6
martamak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Nie mogę się pozbyć suchych skórek na twarzy!

Miałam podobny problem, ale regularne peelingi i intensywne nawilżanie kremem bambino pomogły, może czas wybrać się do dermatologa, na pewno poleci Ci jakiś skuteczny krem
martamak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 10:54   #7
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Nie mogę się pozbyć suchych skórek na twarzy!

Spróbuj na te suche miejsca kremu xerial 5 jest super ja miałam bardzo suchą skóre i mi pomógł
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 07:28   #8
Ines 90
Raczkowanie
 
Avatar Ines 90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kopenhaga
Wiadomości: 120
Dot.: Nie mogę się pozbyć suchych skórek na twarzy!

Kup sobie peeling enzymatyczny, ten z biochemii urody jest fajny, (lepszy jest podobno z e-naturalne, ale ja nie używałam) rób 2-3 razy w tygodniu a po zabiegu smaruj maścią ochronną z wit.A. Rybki dermogal a+e też dają radę, tylko nie używaj codziennie bo mogą zapchac.
__________________
Bloguję

http://inesworld90.blogspot.com/
Ines 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.