Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 11:01   #331
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Powracając jeszcze do ziół w czasie ciąży natknęłam się na taki artykuł, który napisał ginekolog. O dziwo pisze w nim np żeby unikać w ciąży mięty, a pokrzywę można jak najbardziej...
Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Ciekawe dlaczego nie poleca mięty?
Lubię jak mi ktoś zawsze wytłumaczy, dlaczego nie, w przeciwnym razie podchodzę z rezerwą do takich stwierdzeń "bo tak". Ze mną jak z dzieckiem: przetłumaczyć trzeba
Nie wiem jak przetrwałabym zgagę w pierwszych ciążowych tygodniach , gdyby nie zbawienna miętka. Piłam ją codziennie po 2-3 kubeczki.

A liście malin z kolei można...
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:03   #332
sorejna
Zadomowienie
 
Avatar sorejna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 009
GG do sorejna
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

bidulki my te z niskim ciśnieniem
ja tez na pogodę wrażliwa jestem...
sorejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:06   #333
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez memka87 Pokaż wiadomość
a czy w Polsce mozna robic bete bez konsultacji z lekarzem? bo jak sie dzisiaj zapisywalam to mi dali pojemniczek na badanie moczu (jakbym nie miala dostepu do testow domowych...) i mysle ze jak to wyjdzie negatywne to mi nie dadza zrobic bety... bo ide najpierw do gp a nie do gina.... tutaj nawet gina nie mam a do Polski jade dopiero pod koniec kwietnia.....

aha i zapomnialam napisac ze mi sie chyba smaki zmieniaja bo mi moje ulubione chipsy przestaly smakowac a i czekoladki bez ktorych wczesniej nie moglam dnia przejsc wcale mnie nie ciagna...... (a moze staram sie w sobie dopatrzyc objawow...)
widze że mamy podobnie umnie to juz 29dc a @ nie widactemperaturka ładna 37,4 nie zrobiłam tego testu bo po 2 poprzednich nie mam cos chęcipoczekam jeszcze do jutra, może tam fasolka dopiero niedawno sie zagnieździła?w ogóle zle sie czuje bardzo boli mnie glowa od wczoraj pół nocy nie przespałam trzymam za oczekujące @kciuki oby@ nie przyszła i gratuluje zafasolkowanym!
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:08   #334
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
Hej laseczki
Ja chcialam wam tylko powiedziec,ze jestem przed @ a wlasciwie to dzis jest 28 dc i w tym tyg mam dostac @ wrrr...
Jak tak czytam te posty to mam chec zrobic sobie test,ale wiem ze to za wczesnie. W sumie to cos tam czuje,ale nie wiem czy to wlasnie to co chce czuc
W ostatnich dniach mierzylam sobie temp. i byla taka:
24 dc - 36,5
25 dc - 36,5
26 dc -36,6
27 dc - 36,6

Czy ktoras z was wie co to znaczy ?
Jestem taka ciekawa czy zaszlam, ale jakos wytrzymuje, a jestem strasznie niecierpliwa. I jeszcze moj maz dzis idzie na nocke ale na szczescie to juz ostatnia
Wiec nastepne noce bedziemy razem
Jest cudownym facetem...

Zycze szybkiego zafasolkowania i wyrozumialosci od Waszych Tż
Temperatura jak moja po owu Czyli oszalamiajaco wysoka (zart oczywiscie). A tak powaznie - niska niestety i nie nastawialabym sie na ciaze tylko na podstawie temperatury. Ale poki nie ma @ nadzieja jest zawsze. Trzymam kciuki Daj znac jak zrobisz test.
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:10   #335
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość

Ciekawe dlaczego nie poleca mięty?
Lubię jak mi ktoś zawsze wytłumaczy, dlaczego nie, w przeciwnym razie podchodzę z rezerwą do takich stwierdzeń "bo tak". Ze mną jak z dzieckiem: przetłumaczyć trzeba
Nie wiem jak przetrwałabym zgagę w pierwszych ciążowych tygodniach , gdyby nie zbawienna miętka. Piłam ją codziennie po 2-3 kubeczki.

A liście malin z kolei można...
dziwne prawda? ale może to racja, nie wiem...ja tam piję głównie rumianek a ten jest nieszkodliwy , cudowna mała roślinka a na wiele pomaga!


Cytat:
Napisane przez sorejna Pokaż wiadomość
bidulki my te z niskim ciśnieniem
ja tez na pogodę wrażliwa jestem...
dokładnie...

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
widze że mamy podobnie umnie to juz 29dc a @ nie widactemperaturka ładna 37,4 nie zrobiłam tego testu bo po 2 poprzednich nie mam cos chęcipoczekam jeszcze do jutra, może tam fasolka dopiero niedawno sie zagnieździła?w ogóle zle sie czuje bardzo boli mnie glowa od wczoraj pół nocy nie przespałam trzymam za oczekujące @kciuki oby@ nie przyszła i gratuluje zafasolkowanym!
trzymamy trzymamy
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:24   #336
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

No właśnie trochę dziwne, że liście malin można a miętę nie. Cały czas myślałam, że odwrotnie jest...

Ale generalnie chyba wypić raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Wszystko z umiarem. Ale nie wiem czemu akurat o tych liściach malin i mięcie jest taka opinia. Jak znajdę coś jeszcze to wkleję.

A znalazłam jeszcze artykuł o skrzypie:

http://zdrowie.onet.pl/1396070,3580,...t_polozna.html
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:26   #337
memka87
Raczkowanie
 
Avatar memka87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Manchester/Śląsk
Wiadomości: 432
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

martan23 ja cos czuje ze my obie juz jestesmy we czworke
memka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 11:31   #338
Malga19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Miasto Królów-K.....
Wiadomości: 591
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
widze że mamy podobnie umnie to juz 29dc a @ nie widactemperaturka ładna 37,4 nie zrobiłam tego testu bo po 2 poprzednich nie mam cos chęcipoczekam jeszcze do jutra, może tam fasolka dopiero niedawno sie zagnieździła?w ogóle zle sie czuje bardzo boli mnie glowa od wczoraj pół nocy nie przespałam trzymam za oczekujące @kciuki oby@ nie przyszła i gratuluje zafasolkowanym!

ojjja trzymam mocno kciuki: jupi:

a u mnie piekna pogoda slonce wiatr troszke wieje....i nawet dzisiaj mam jakis lepszy humrek mIlego dnia zycze
Malga19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:33   #339
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez memka87 Pokaż wiadomość
martan23 ja cos czuje ze my obie juz jestesmy we czworke
tak myślisz?ja myśle że umnie chyba nic z tego a @ nie ma bo to po odstawieniu tabletek ostatnio tez było podobnie tylko że wtedy nie staraliśmy sie o dzidzieale za ciebie i siebie tez trzymam kciuki może jednak?ja nie mam rzadnych objawów nic mi nie jest, a jak tam u ciebie?
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:42   #340
memka87
Raczkowanie
 
Avatar memka87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Manchester/Śląsk
Wiadomości: 432
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
tak myślisz?ja myśle że umnie chyba nic z tego a @ nie ma bo to po odstawieniu tabletek ostatnio tez było podobnie tylko że wtedy nie staraliśmy sie o dzidzieale za ciebie i siebie tez trzymam kciuki może jednak?ja nie mam rzadnych objawów nic mi nie jest, a jak tam u ciebie?
jeszcze nie ma @ a to najwazniejsze! tempke masz sliczna! wyzsza niz ja a objawy podobno zaczynaja sie dopiero ok 6tygodnia a to jeszcze przed nami (w blizszej lub dalszej przyszlosci)
a co do objawow? nie lubie moich ulubionych chisow! to dla mnie szok i potrafie nie jesc czekolady a dotychczas ciezko mi bylo sie powstrzymac jak na stole lezala... no i mam takie przeczucie... a gdybym miala nie byc w ciazy to chyba bym wolala miec juz @ i odliczac do kolejnej owulacji niz miec taka nadzieje i sie potem podlamac....
a tak wogule to slyszalam ze czasem sa cykle bezowulacyjne ktore nie koncza sie @ moze to to..... tyle ze ja mam dopiero 21lat wiec to chyba troszke za wczesnie na cos takiego co...? moze jutro sie czegos wiecej dowiem..... o ile lekarze w tym panstwie sa wystarczajaco wyedukowani.....
ale mnie teraz ponioslo jak pisalam
memka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:49   #341
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez memka87 Pokaż wiadomość
jeszcze nie ma @ a to najwazniejsze! tempke masz sliczna! wyzsza niz ja a objawy podobno zaczynaja sie dopiero ok 6tygodnia a to jeszcze przed nami (w blizszej lub dalszej przyszlosci)
a co do objawow? nie lubie moich ulubionych chisow! to dla mnie szok i potrafie nie jesc czekolady a dotychczas ciezko mi bylo sie powstrzymac jak na stole lezala... no i mam takie przeczucie... a gdybym miala nie byc w ciazy to chyba bym wolala miec juz @ i odliczac do kolejnej owulacji niz miec taka nadzieje i sie potem podlamac....
a tak wogule to slyszalam ze czasem sa cykle bezowulacyjne ktore nie koncza sie @ moze to to..... tyle ze ja mam dopiero 21lat wiec to chyba troszke za wczesnie na cos takiego co...? moze jutro sie czegos wiecej dowiem..... o ile lekarze w tym panstwie sa wystarczajaco wyedukowani.....
ale mnie teraz ponioslo jak pisalam
21lat mlodziutka ja mam 23 no niewiele starsza mam takie pytanko czy to twój piesek? no co do objawów to ty jakieś masz wiec chyba bedzie was troje
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 11:51   #342
roza26
Raczkowanie
 
Avatar roza26
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 320
Wink Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

NIKA 1980 to Twoja pierwsza ciąża??
roza26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:51   #343
memka87
Raczkowanie
 
Avatar memka87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Manchester/Śląsk
Wiadomości: 432
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
21lat mlodziutka ja mam 23 no niewiele starsza mam takie pytanko czy to twój piesek? no co do objawów to ty jakieś masz wiec chyba bedzie was troje
Was tez! tak cos czuje!!
a na avatarku moja byla psinka.... Jutka... najukochansza i najwspanialsza jaka znalam.... 8 marca mialaby 10 latek......
memka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 11:56   #344
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez memka87 Pokaż wiadomość
Was tez! tak cos czuje!!
a na avatarku moja byla psinka.... Jutka... najukochansza i najwspanialsza jaka znalam.... 8 marca mialaby 10 latek......
hm tak mi przykro te psy sa takie śliczne i takie kochaneto musimy trzymac kciuki z nas obie i wszystkie inne starajace sie moze bedziemy niedługo we troje
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:05   #345
memka87
Raczkowanie
 
Avatar memka87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Manchester/Śląsk
Wiadomości: 432
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
hm tak mi przykro te psy sa takie śliczne i takie kochaneto musimy trzymac kciuki z nas obie i wszystkie inne starajace sie moze bedziemy niedługo we troje
sa wspaniale! ale juz sie z tym pogodzilam... juz 1,5 roku jej nie ma.... dobra! juz! byla a teraz jest w psim niebie! (tak to sobie tlumaczmy)
gadalam teraz z mama ale z nia sie o ciazy nie da gadac! ona potrafila czekac 20 dni po spodziewanej @ zanim poszla do lekarza sprawdzic czy jest w ciazy! dobrze ze mamy to forum
a zaraz ide do pracy..... na 2,5h
memka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:11   #346
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez memka87 Pokaż wiadomość
sa wspaniale! ale juz sie z tym pogodzilam... juz 1,5 roku jej nie ma.... dobra! juz! byla a teraz jest w psim niebie! (tak to sobie tlumaczmy)
gadalam teraz z mama ale z nia sie o ciazy nie da gadac! ona potrafila czekac 20 dni po spodziewanej @ zanim poszla do lekarza sprawdzic czy jest w ciazy! dobrze ze mamy to forum
a zaraz ide do pracy..... na 2,5h
ja nie bylabym taka cierpliwa
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:25   #347
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Wiecie co, za kilka dni mam dostać @ i jeszcze jeden cykl mieliśmy przeczekać ze względu na moje szczepienie przeciwko żółtaczce. Ale tak mnie normalnie korci... Co prawda lekarz rodzinny powiedział, żeby lepiej 1 cykl odczekać, ale na internecie czytam że to nie jest taka szczepionka, która miałaby wpływ na płód. I wiecie, tak mnie korci, już się nie mogę doczekać...

Dzisiaj wieczorem o ile nie zapomnę to zadzwonię do mojego ginekologa i się go zapytam co on o tym sądzi, a w piątek mam wizytę u reumatologa i też się jej zapytam
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:29   #348
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Nie wolno pić mięty, a można napar z liści malin??!! Ta pani chyba internistycznie skończyła medycynę Mięta ma następujące właściwości: Działanie: pobudza wytwarzanie soków żołądkowych i żółci, pomaga w pracy jelit. Działa wiatropędnie, przeciwbakteryjnie, uspokajające, odkażające. Nie ma ani słowa o działaniu rozkurczowym.

EDIT: Qrcze, znalazłam jednak informacje o jej działaniu rozkurczowym. Ale chyba jedna herbatka co jakiś czas to nic złego? Skoro nospę zalecają przy bólach podbrzusza w I trymestrze, to chyba zdrowiej jest sięgnąć po miętę?

Edytowane przez malin30
Czas edycji: 2009-03-10 o 12:36
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:29   #349
zuzanna12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: TORONTO, CANADA
Wiadomości: 740
GG do zuzanna12
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

czesc dziewczynki

to psina piekna...ja tez mam piesia i nie wiem co bedzie jak trzeba bedzie go uspic ale to dluga droga bo ma 3 lata niecale
ale nie zmienaij,y tematu

moja tempka dzis to 37 ,2 takze nie jest zle....a co do moich zachcianek to wczoraj zachcialo mi sie serowych chipspw...takze musialam lecie dp sklepu...nic pozostaje czekac
zuzanna12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 12:36   #350
kruszynaa
Przyczajenie
 
Avatar kruszynaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Witajcie mam pytanko jak myślicie jaki okres po ślubie jest najlepszy na dzidziusia
miłego dzionka
kruszynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:39   #351
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Nie wolno pić mięty, a można napar z liści malin??!! Ta pani chyba internistycznie skończyła medycynę Mięta ma następujące właściwości: Działanie: pobudza wytwarzanie soków żołądkowych i żółci, pomaga w pracy jelit. Działa wiatropędnie, przeciwbakteryjnie, uspokajające, odkażające. Nie ma ani słowa o działaniu rozkurczowym.

EDIT: Qrcze, znalazłam jednak informacje o jej działaniu rozkurczowym. Ale chyba jedna herbatka co jakiś czas to nic złego? Skoro nospę zalecają przy bólach podbrzusza w I trymestrze, to chyba zdrowiej jest sięgnąć po miętę?
No właśnie, raz na jakiś czas chyba nie zaszkodzi. W takiej herbacie pewnie są minimalne ilości akurat liścia maliny więc chyba nie powinno być źle.


Cytat:
Napisane przez kruszynaa Pokaż wiadomość
Witajcie mam pytanko jak myślicie jaki okres po ślubie jest najlepszy na dzidziusia
miłego dzionka
Jak obydwoje będziecie gotowi na to to jak najbardziej wtedy.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:45   #352
katarzinka
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 775
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

heej kochane

a ja się zastanawiam czemu nie dostaje info, że na watku nowe wieści

ostatnio wpadłam w zamety pracowe i naukę egzaminacyjną (egzamin dokt. się zbliza) i wizaz niestety w odstawke

gratuluję tym co zaciążyły !!!!

i zostawiam Wam :mag ia:

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Nie wolno pić mięty, a można napar z liści malin??!! Ta pani chyba internistycznie skończyła medycynę Mięta ma następujące właściwości: Działanie: pobudza wytwarzanie soków żołądkowych i żółci, pomaga w pracy jelit. Działa wiatropędnie, przeciwbakteryjnie, uspokajające, odkażające. Nie ma ani słowa o działaniu rozkurczowym.

EDIT: Qrcze, znalazłam jednak informacje o jej działaniu rozkurczowym. Ale chyba jedna herbatka co jakiś czas to nic złego? Skoro nospę zalecają przy bólach podbrzusza w I trymestrze, to chyba zdrowiej jest sięgnąć po miętę?
w ciąży jest zabroniony jeden gatunek mięty - mięta polej, a ta w herbatkach miętowych to mięta pieprzowa - ale same wiecie jak to z tym jak ktoś nie doczyta do końca
__________________
"Rozpal czas - jest wieczny - niech płonie
Zadziw świat - pochyli się w pokłonie
Zmieniaj los - uskrzydli Cię
Zanim czas pokona nas"
katarzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:48   #353
kruszynaa
Przyczajenie
 
Avatar kruszynaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

PatkaM84 dziękuje
kruszynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:49   #354
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Nie wolno pić mięty, a można napar z liści malin??!! Ta pani chyba internistycznie skończyła medycynę Mięta ma następujące właściwości: Działanie: pobudza wytwarzanie soków żołądkowych i żółci, pomaga w pracy jelit. Działa wiatropędnie, przeciwbakteryjnie, uspokajające, odkażające. Nie ma ani słowa o działaniu rozkurczowym.

EDIT: Qrcze, znalazłam jednak informacje o jej działaniu rozkurczowym. Ale chyba jedna herbatka co jakiś czas to nic złego? Skoro nospę zalecają przy bólach podbrzusza w I trymestrze, to chyba zdrowiej jest sięgnąć po miętę?
o kurcze nie wiedzialam, a dziennie wypijam jeden kubek wieczorem......
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 12:51   #355
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez kruszynaa Pokaż wiadomość
Witajcie mam pytanko jak myślicie jaki okres po ślubie jest najlepszy na dzidziusia
miłego dzionka
Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Jak obydwoje będziecie gotowi na to to jak najbardziej wtedy.
Tylko pamiętaj, że o kwasie foliowym. Najlepiej przyjmować go na minimum 3 miesiące przed zaciążeniem.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 13:08   #356
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez roza26 Pokaż wiadomość
NIKA 1980 to Twoja pierwsza ciąża??
nie, w listopadzie poroniłam moją pierwszą ciąże....

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Wiecie co, za kilka dni mam dostać @ i jeszcze jeden cykl mieliśmy przeczekać ze względu na moje szczepienie przeciwko żółtaczce. Ale tak mnie normalnie korci... Co prawda lekarz rodzinny powiedział, żeby lepiej 1 cykl odczekać, ale na internecie czytam że to nie jest taka szczepionka, która miałaby wpływ na płód. I wiecie, tak mnie korci, już się nie mogę doczekać...

Dzisiaj wieczorem o ile nie zapomnę to zadzwonię do mojego ginekologa i się go zapytam co on o tym sądzi, a w piątek mam wizytę u reumatologa i też się jej zapytam
Patka pytaj pytaj i jak można to do dzieła kochana!

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Nie wolno pić mięty, a można napar z liści malin??!! Ta pani chyba internistycznie skończyła medycynę Mięta ma następujące właściwości: Działanie: pobudza wytwarzanie soków żołądkowych i żółci, pomaga w pracy jelit. Działa wiatropędnie, przeciwbakteryjnie, uspokajające, odkażające. Nie ma ani słowa o działaniu rozkurczowym.

EDIT: Qrcze, znalazłam jednak informacje o jej działaniu rozkurczowym. Ale chyba jedna herbatka co jakiś czas to nic złego? Skoro nospę zalecają przy bólach podbrzusza w I trymestrze, to chyba zdrowiej jest sięgnąć po miętę?
Malinko dobre pytanie...zakręcone to trochę, dlatego ja zostaję przy rumianku, on nie budzi żadnych kontrowersji a jest świetny
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 13:13   #357
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Nie wolno pić mięty, a można napar z liści malin??!! Ta pani chyba internistycznie skończyła medycynę Mięta ma następujące właściwości: Działanie: pobudza wytwarzanie soków żołądkowych i żółci, pomaga w pracy jelit. Działa wiatropędnie, przeciwbakteryjnie, uspokajające, odkażające. Nie ma ani słowa o działaniu rozkurczowym.

EDIT: Qrcze, znalazłam jednak informacje o jej działaniu rozkurczowym. Ale chyba jedna herbatka co jakiś czas to nic złego? Skoro nospę zalecają przy bólach podbrzusza w I trymestrze, to chyba zdrowiej jest sięgnąć po miętę?
Mieliśmy na Polibudzie takie powiedzenie: jak pomyślę jaki ze mnie inżynier, to boję się iść do lekarza
Działanie rozkurczowe jest złe? Mnie się widzi, że dobre. W końcu przy zagrożeniach poronieniem lekarze walą w swoje pacjenki rozkurczową no-spę oprócz progesteronu.
Ja też na skurczowe bóle mam przykazane nie krępować się z no-spą.
Myślę, że to na plus dla mięty.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 13:15   #358
zuzanna12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: TORONTO, CANADA
Wiadomości: 740
GG do zuzanna12
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Cytat:
Napisane przez kruszynaa Pokaż wiadomość
Witajcie mam pytanko jak myślicie jaki okres po ślubie jest najlepszy na dzidziusia
miłego dzionka
zgadzam sie z wypowiedzia patki ze jak bedziecie czuc sie gotowi....my nie jestesmy po slubie mieszkamy ze soba od 6 miesiecy a razem jestemy nie caly rok a mimi wszytsko czujemy sie gotowi na bobaska
tazke reeguly nie ma
pozdrawiam
zuzanna12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 13:26   #359
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

Pogadałam trochę z teściową i jestem w szoku.
Kiedyś to naprawdę były inne czasy. Mówiła mi że ona z 4 ciąża (moim mężusiem) poszła dopiero do lekarza w 8 miesiącu , że kiedyś to się nie chodziło tak odrazu. Lekarze traktowali kobiety w ciazy okropnie. Nic nie miały do gadania.

A , my lecimy do lekarza jak się tylko pojawiają 2 kreseczki.

Ja bym chyba nie wytrzymała tyle do 8 miesiąca.

Znowu z innej historii ciążowej dowiedziałam się że mojego teścia urodziła jego mama w wieku 55lat

W sumie moja teściowa ma 56 lat i jeszcze ma @.

Także jeszcze też nic nie wiadomo znając teścia
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 13:27   #360
solarka
Przyczajenie
 
Avatar solarka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 9
Thumbs up Dot.: Planujemy zajść w ciążę w 2009 roku część V

witam was serdecznie kochane jestem tu pierwszy raz pierwsza próba już za mną planuje dzidziusia jeszcze w tym roku życzę wszystkim zafasolkowania

Edytowane przez solarka
Czas edycji: 2009-03-10 o 13:32
solarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.