Suknia do filigranowej figury... Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-04, 20:23   #1
asim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24

Suknia do filigranowej figury... Pomocy!


Witam!
Mam problem, który dotyczy sukienki na studniówkę. Otórz ten wyjątkowy bal mam już za miesiąc, a nie mam pojęcia jaką sukienkę wybrać. Będzie mi ją szyć siostra, która jest krawcwą, więc ptrzebny mi tylko projekt. Materiał leży już w szafie. Sukienka ma być koloru oliwkowo - zielonego.
Mj problem polega na tym, że jestem bardzo niska - tylko 160 cm wzrostu, a przy tym strasznie szczupła. Ważę 43kg... Niestety nie wiem jaki fason byłby dla mnie odpowiedni. Chciałabym sprawiać wrażenie grubszej i wyższej...
Mam kilka projektów na oku, które wybierałam wg. porad stylistek z różnych stron, ale nie wiem czy wybrałam dobrze. Proszę was o opinię i propozycje sukni (proszę o linki lub fotki).

Oto sukienki, które mi się spodobały (oczywiście chodzi fason, bo kolor będzie zielony no i inne dodatki - zależne od asortymentu pasmanterii)

PS. Zależy mi aby to była długa sukienka. Wszystkie koleżanki właśnie takie mają. No ale żeby też nie była zbyt przesadnie balowa...
Czekam na propozycje.

Edytowane przez asim
Czas edycji: 2012-05-13 o 20:50
asim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 07:13   #2
asim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

Ojej... Nikt mi nie pomoże?
asim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 09:35   #3
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

Jeśli nie ma być przesadnie balowa to raczej trzecia i pierwsza odpadają? wydaje mi się, że te tiule na dole są zbyt balowe 160 cm to aż nie tak mało mam koleżanki ktore mają od 155 do 158 cm a są od Ciebie starsze jak przeczytałam Twój opis pomyślałam odrazu o Evie Longorii tez jest malutka i szczupła. Dodaje kilka linków do zdjęć Evy w różnych kreacjach:
http://images.hollywood.com/cms/300x375/2434459.jpg
http://e.lansik.pl/la783/d9db982b000421cc46a61cb3
http://frillr.com/files/images/eva-l...ma-2007-18.jpg
http://entimg.msn.com/i/gal/EvaLongo...D29914_400.jpg

Poszperaj w necie na pewno znajdziesz więcej
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 13:28   #4
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

na 100dniowke raczej nie bardzo sukienka z trenem... bo szybko mozesz go stracic
cos a'la bombka moze pogrubi cie wystarczy na allegro wejsc masz setki wzorow
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 15:44   #5
asim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

@nicegirl chodziło mi fason tych sukienek, czyli wąska w pasie i biodrach, a dpiero niżej rozszerzająca się. Nie o te róże czy falbanki... Zdjęcia dodałam takie, bo tylko takie miałam na dysku. Ale w sumie to widzę, że z krojem trochę trafiłam, bo nawet na zdjęciu, które załączyłaś Eva ma taką sukienkę

@laura87 masz rację, na allegro jest mnóstwo sukienek, ale:
po 1: zdecydowana większość na modelki 90-60-90 i grubsze
po 2: prawie wszystkie w jednym stylu, czyli sztywny gorset i szeroka spódnica. Ten zestaw odpada ze względu na moją drobną posturę i miseczkę A

Dziękuję za rady i czekam na inne opinie

PS. Dla ułatwienia dodaję zdjęcie mojej figury.

Edytowane przez asim
Czas edycji: 2012-05-13 o 20:50
asim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 16:54   #6
laura87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 3 474
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

dziewczyno wcale nie jestes taka chuda! masz ladna figure tylko szkoda ze nog nie widac

moze takie cos:

http://www.allegro.pl/item273239591_...wester_34.html
http://www.allegro.pl/item275145169_...wa_40_bcm.html
http://www.allegro.pl/item273321000_...na_bcm_36.html
http://www.allegro.pl/item273534505_...paskiem_l.html
http://www.allegro.pl/item277101464_...38_czarna.html
laura87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 17:11   #7
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

Przecież jak inne twoje znajome idą w długich to znaczy, że Ty też musisz? Dla mnie wygoda to podstawa, więc miałam krótką i się świetnie bawiłam moim zdniaem długa to niewygodna
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-05, 18:23   #8
annadiana
Rozeznanie
 
Avatar annadiana
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 858
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

... zwłaszcza jeśli masz zgrabne, chude nogi
tylko pamietaj ze jak pokazujesz dol zakrywasz gore ...
__________________
Every night in my dreams I see you, I feel you,
That is how I know you go on.
2010-01-31
2015-04-12
2016-08-13


annadiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 19:06   #9
asim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Przecież jak inne twoje znajome idą w długich to znaczy, że Ty też musisz? Dla mnie wygoda to podstawa, więc miałam krótką i się świetnie bawiłam moim zdniaem długa to niewygodna
Owszem, nie znaczy, ale nie należe do tych osób, które lubią się wyróżniać z tłumu... Po za tym na półmetku byłam w krótkiej i teraz tego żałuję, bo wyglądałam jak brzydkie kaczątko... Naprawdę nie sprawia mi różnicy czy długa czy krtka sukienka, jeśli chodzi o wygodę. Moja siostra jest dobrą krawcową i umie uszyć tak, by zawsze się dobrze nosiło Nie chcę natomiast sukienki z gorsetem - te przyznam są niewygodne A co do moich nóg: są faktycznie chude, nie szczupłe czy smukłe, tylko chude. Nie prezentują się najlepiej w krótkiej sukience a tym bardziej na obcasach
asim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 20:53   #10
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

Cytat:
Napisane przez asim Pokaż wiadomość
Owszem, nie znaczy, ale nie należe do tych osób, które lubią się wyróżniać z tłumu... Po za tym na półmetku byłam w krótkiej i teraz tego żałuję, bo wyglądałam jak brzydkie kaczątko... Naprawdę nie sprawia mi różnicy czy długa czy krtka sukienka, jeśli chodzi o wygodę. Moja siostra jest dobrą krawcową i umie uszyć tak, by zawsze się dobrze nosiło Nie chcę natomiast sukienki z gorsetem - te przyznam są niewygodne A co do moich nóg: są faktycznie chude, nie szczupłe czy smukłe, tylko chude. Nie prezentują się najlepiej w krótkiej sukience a tym bardziej na obcasach
Też mam chude nogi i też tak myślałam, jak byłam w Twoim wieku. A teraz mam 24 lata i uważam, ze moje nogi są po prostu zgrabne

Nie wiem, jak Ci pomóc, ale na pewno odradzam gorset. Uważam, że gorsety zdecydowanie źle się prezentują przy małym biuście i kościstym dekolcie. Nawiasem mówiąc szukałam sobie, odpowiednich dla mnie, fasonów sukien ślubnych i praktycznie wszystkie mają gorset Znalazłam tylko jeden fason, który uważam za pasujący do moich 44 kg. Wklejam, bo może Cię zainteresuje w związku ze studniówką.
http://www.slubne.pl/index.php?pid=3...ry_id=&shift=2
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2007-12-05 o 20:54 Powód: za szybko pisałam ;)
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 07:23   #11
asim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

Co do sukni ślubnych, to też je przeglądałam, ale masz rację, prawie wszystkie są z gorsetem. Znalazłam jedną bez i od razu zapisałam ją na dysku, b mi się spodobała Wkleję, może Ci się przyda

A co do mojej sukienki: narysowałam sobie kilka sukienek no i jedna mi się nawet bardzo podoba, ale nie wiem czy będzie pasować do mojej figury... Niestety mam prblem ze skanerem, chyba sterownik nie działa. Jak będę mieć chwilkę to go naprawię i wrzucę mój rysunek - same ocenicie.

Pzdrawiam i dziękuję za szczere chęci
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 17_max.jpg (75,3 KB, 19 załadowań)
asim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-06, 14:25   #12
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

Cytat:
Napisane przez asim Pokaż wiadomość
Co do sukni ślubnych, to też je przeglądałam, ale masz rację, prawie wszystkie są z gorsetem. Znalazłam jedną bez i od razu zapisałam ją na dysku, b mi się spodobała Wkleję, może Ci się przyda

A co do mojej sukienki: narysowałam sobie kilka sukienek no i jedna mi się nawet bardzo podoba, ale nie wiem czy będzie pasować do mojej figury... Niestety mam prblem ze skanerem, chyba sterownik nie działa. Jak będę mieć chwilkę to go naprawię i wrzucę mój rysunek - same ocenicie.

Pzdrawiam i dziękuję za szczere chęci
Taka suknia musi się na czymś trzymać. U mnie by się od razu zsunęła
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 15:49   #13
asim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Suknia do filigranowej figury... Pomocy!

Znam ten ból Naszczęście moja siostra jest krawcową i nie muszę zdawać się na gotowe ubrania... Mogę coś podpatrzyć a potem przerobić Zazwyczaj te sklepowe nie są na mnie... Jeszcze nigdy nie znalazłam w sklepie sukienki na mój rozmiar... Najmniejsza jaką kupiłam była 2 rozmiary za duża i trzeba było całą przerabiać. Teraz już nie kupuję, tylko wolę dać uszyć.

Postaram się dziś naprawić ten skaner albo przerysować mój projekt w PAINT, o ile mi się uda
asim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.