Produkcja kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-03, 11:53   #1
marta_kosmetyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3

Produkcja kosmetyków


Witam. Mam pomysł na stworzenie nowego kosmetyku. Nie jestem jeszcze pewna co do składu ale już wiem jaki ma być zapach, konsystencja oraz opakowanie. Nie stać mnie na założenie własnej firmy produkującej itd. jednak mam trochę pieniędzy do zainwestowania oraz ogólną wizję. Prośba o informację jak się do tego zabrać? Przeglądałam rożne firmy zajmujące się produkcją ale nie wiem od czego zacząć?
Może któraś z was miała podobne doświadczenia?
marta_kosmetyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 13:10   #2
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Produkcja kosmetyków

Przyznam, że nie rozumiem pytania. Chcesz stworzyć ten kosmetyk tylko dla siebie, produkować i wprowadzić na rynek, sprzedać komuś pomysł?
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 11:31   #3
marta_kosmetyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Produkcja kosmetyków

Chcę zlecić produkcję firmie która się tym zajmuje... ale chodzi mi o to czy oni "wchodzą" w takie małe przedsięwzięcia? I od czego zacząć?
marta_kosmetyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 19:17   #4
Dimitrov
Raczkowanie
 
Avatar Dimitrov
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 57
Dot.: Produkcja kosmetyków

Przede wszystkim potrzebujesz receptury, bez tego ani rusz . Oczywiście recepturę musisz "sprawdzić" wykonując taki kosmetyk, mieć go fizycznie "na stanie". Firmie? Masz na myśli jakiegoś producenta kosmetyków, np. Ziaję, Lirene, Perfectę itp? Bo jeśli tak, to nie sądzę, że byliby zainteresowani, mają przecież sztab chemików i biologów, którzy zajmują się wymyślaniem nowych receptur. "Sprzedanie" (bo o to Ci chodzi, tak?) pomysłu na kosmetyk takiej firmie byłoby możliwe tylko wtedy, jeśli kosmetyk byłby zupełnie innowacyjny, np. użyłabyś w nim zupełnie nowej, niestosowanej w przemyśle kosmetycznym substancji i okazałaby się ona bardzo skuteczna. Producentowi zależałoby wtedy na Twojej recepturze.
Bez urazy, ale od konsystencji, zapachy i opakowania są inne, ważniejsze rzeczy xD, troszkę zabierasz się do tego od złej strony . Do czego w sumie będzie ten kosmetyk?
Nie lepiej byłoby się najpierw pobawić w tworzenie własnych kosmetyków korzystając z półproduktów na mazidłach, zsk i innych tego typu sklepach?
Nie słyszałam o firmie, która robiłaby kosmetyki wg. receptury którą się im wyśle. Jesteś pewna, że ktoś się czymś takim zajmuje?
Dimitrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 22:02   #5
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Produkcja kosmetyków

Wiesz, osób chętnych sprzedać pomysł na kosmetyk jest cała masa wiem, bo przegrzebała sporą część internetu z forami o takim wątku. W tym problem, że ... nie ma chętnych na kupno. To prawda, że firmy kosmetyczne mają swoich biochemików, którzy stale wykonują badania nad nowymi recepturami, więc nie bardzo skorzystają z kolejnej, niesprawdzonej receptury. Gdybyś przedstawiła (prawdziwe) zdjęcie np. kobiety przed i po kuracji Twoim kremem, gdzie widoczna byłaby znaczna poprawa skóry, być może ktoś by się zainteresował.
Ale nie podcinajmy sobie nawzajem skrzydeł Jeśli bardzo chciałabyś wypuścić kosmetyk do obrotu to musisz wykonać badania mikrobiologiczne, bezpieczeństwa, uruchomić produkcję i przede wszystkim zadbać o dobry marketing. Samej mi to kiedyś przeszło przez głowę i po głębszych [rzemyśeniach doszlam do wniosku, że stworzenie dobrej, stabilnej receptury to może 5% sukcesu. Niestety
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 16:31   #6
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Produkcja kosmetyków

Cytat:
Napisane przez alibera Pokaż wiadomość
Gdybyś przedstawiła (prawdziwe) zdjęcie np. kobiety przed i po kuracji Twoim kremem, gdzie widoczna byłaby znaczna poprawa skóry, być może ktoś by się zainteresował.
Ale nie podcinajmy sobie nawzajem skrzydeł Jeśli bardzo chciałabyś wypuścić kosmetyk do obrotu to musisz wykonać badania mikrobiologiczne, bezpieczeństwa, uruchomić produkcję i przede wszystkim zadbać o dobry marketing.
Dodam od siebie, że oprócz tych zdjęć dobrze by było mieć wiarygodne badania skóry poddanej "terapii" takim kremem.
Podejrzewam, że ciężko jest się wbić do wielkich koncernów, a i jeszcze kwestia tego, czy to ma być kosmetyk eko, czy obojętna jest ilość konserwantów. Receptura jest bardzo istotna. Czy autorka wątku kiedykolwiek zagłębiała się w choćby podstawowe przepisy?
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 08:46   #7
marta_kosmetyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Produkcja kosmetyków

Ok to może zacznę od początku ... Nie chcę sprzedawać żadnych receptur firmom farmaceutycznym, nigdy też nie zagłębiałam się w przepisy i ja nie chcę tego robić ...
Chodzi mi o to że chcę zakupić powiedzmy 100 tysięcy opakowań kremu do rąk/balsamu/mydła... w białej tubie, bez etykiety, loga żadnej firmy...
I to nie ja mam recepturę tylko chcę żeby ktoś dla mnie taką recepturę przygotował a ja za to zapłacę... Mam nadzieję że teraz w miarę jasno Dodam tylko że znalazłam kilka firm zajmujących się właśnie tego typu produkcją jak np. http://www.venacosmetics.com/. Piszą na stronie że "Obiecujemy, że aby stworzyć nowy kosmetyk naszym Klientom wystarczy wizja, pomysł, marzenie. My zajmiemy się resztą!"
Potrzebuję informacji od czego tak naprawdę można zacząć? Ile muszę tego zamówić itp... Czy ktoś coś?
marta_kosmetyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 15:00   #8
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Produkcja kosmetyków

Cytat:
Napisane przez marta_kosmetyki Pokaż wiadomość
Ok to może zacznę od początku ... Nie chcę sprzedawać żadnych receptur firmom farmaceutycznym, nigdy też nie zagłębiałam się w przepisy i ja nie chcę tego robić ...
Chodzi mi o to że chcę zakupić powiedzmy 100 tysięcy opakowań kremu do rąk/balsamu/mydła... w białej tubie, bez etykiety, loga żadnej firmy...
I to nie ja mam recepturę tylko chcę żeby ktoś dla mnie taką recepturę przygotował a ja za to zapłacę... Mam nadzieję że teraz w miarę jasno Dodam tylko że znalazłam kilka firm zajmujących się właśnie tego typu produkcją jak np. http://www.venacosmetics.com/. Piszą na stronie że "Obiecujemy, że aby stworzyć nowy kosmetyk naszym Klientom wystarczy wizja, pomysł, marzenie. My zajmiemy się resztą!"
Potrzebuję informacji od czego tak naprawdę można zacząć? Ile muszę tego zamówić itp... Czy ktoś coś?
Firma w porządku, wygląda na to, że właściwie robią wszystko za Ciebie. A od czego zacząć? Oni Ci powiedzą. Wynika z ich strony, że Ty im masz powiedzieć jaki krem chcesz, jakiego działania oczekujesz a oni ciągną już wszystko za Ciebie. Więc zacznij od kontaktu z nimi. Po prostu. Moim zdaniem. Bo skoro chcesz wyprodukować jakąś partię kosmetyków, zlecić to jakiejś firmie, żeby zrobiła od początku do końca łącznie z recepturą, badaniami i produkcją, to pewnie masz już dystrybutora? Jeśli tak to wszystko ładnie poleci.

Edytowane przez alibera
Czas edycji: 2015-11-20 o 15:02
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 17:16   #9
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Produkcja kosmetyków

Myślę, że wszystkie zrozumiałyśmy o co chodzi Po prostu nie porwałabym się na coś takiego nie mając pojęcia o podstawach. Obawiałabym się, że zrobią mi kosmetyk z byle jakim składem, z którego klienci nie będą zadowoleni. Kobiety są teraz bardziej świadome (żeby nie powiedzieć, że wybredne), czytają składy, część z nich nie ma najmniejszego problemu z rozszyfrowaniem międzynarodowych nazw. Niektóre widząc dany składnik, jeden jedyny, w ogóle nie sięgną po ten konkretny kosmetyk. Na Twoim miejscu chciałabym mieć jakiś wpływ na skład. Mimo wszystko mam nadzieję, że kiedyś pochwalisz się wyrobem "własnej marki"
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 12:16   #10
PaulinaIOC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 2
Dot.: Produkcja kosmetyków

Nie jest mówione, że zlecając taką usługę zewnętrznej firmie nie ma się wpływu na skład. Może warto dopytać o te kwestie. Są nawet firmy które produkują na takiej zasadzie kosmetyki naturalne - szczegóły np. tutaj

http://producentkosmetykow.pl/produk...ekologicznych/
PaulinaIOC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 14:41   #11
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: Produkcja kosmetyków

hmmm.. w sumie to jest jeszcze w sumie do rozwinięcia.. ale wydaje mi się ogólnie że coraz więcej firm jest świadomych i raczej chemii nie serwuje klientom
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 15:41:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.