Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-18, 12:09   #1831
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Chyba tylko na necie, bo to seria gabinetowa. W google wyskakuje sklep, ktory sprzedaja detalicznie, na all tez sa ale drozsze.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 15:59   #1832
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
Domi Avene 50kę w kremie do suchej skóry

w pewnym momencie doszło do tego, że stosowałam tylko leki i filtr, a było wciąż tak samo, bez poprawy; zaczęło przechodzić po odstawieniu filtrów

jedynym filtrem, który potem tolerowała moja oszalała skóra, był mineralny SVR - tylko ten tynk na twarzy..
Dzięki za info, będę uważać w takim razie W razie czego przynajmniej wiem co sprawdzać najpierw
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 16:19   #1833
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Moja skora tez dziwnie reagowala po retinoidach, potrafilo zaszczypac nawet po dzieciecym johnsonie. Od ponad miesiaca znow klade differin (raz w tygodniu), przedwczoraj totalnie podraznily mnie plastry depilujace, mam suchy placek jak po oparzeniu! Z chemia trza uwazac.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 16:42   #1834
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Moja po differinie nic się nie przesuszała ani nie podrażniała, ogólnie chyba dobrze na retinoidy reaguję natomiast na kwasy owocowe fatalnie. Robią mi się właśnie takie wypalone placki dlatego omijam AHA szerokim łukiem
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 14:27   #1835
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość





a, jeszcze mam olej śliwkowy z Mazideł - narazie nie wytestowany, więc mogę stwierdzić tyle, że pachnie marcepanem



Uwielbiam ten olej nie tylko na walory zapachowe ale glownie dlatego,ze wchlania sie u mnie niemal do matu i skora rano jest promienna.Oleje uzywam jedynie na noc,kombinowalam w wersji dziennej ale nie bardzo mi to podchodzi.
Do grona ulubiencow nalezy tez olej z pachnotki,arganowy,skwala n,zurawinowy.

ZitZapa probowalam ale intensywny zapach odstraszal domownikow i dalam sobie z nim spokoj
Dosc dlugo uzywalam tonik PHA 6% z BU a teraz przeszlam na Effaclar Duo i zostane przy nim na okres zimowy

Lubie frakcje sojowa z Naturalisa i ciekawa jestem czy Mazidlana jest taka sama?

Pielegnacja jest u mnie mieszana,niezbednikiem ktory zawsze ma swoje miejsce to zel hialuronowy i hydrolat z rozy stulistnej ze wzgledu na zapach
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 14:54   #1836
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
nigdy nie miałam maceratu, nawet nie bardzo wiem co to jest... polecasz? dobrze oczyszcza? Ja do mycia buzi używam już jakiś czas Babydream.
macerat z nagietka z ZSK . uwielbiam go Jest wyraznie bardziej tlusty niz olejki myjace z BU, ktore jak dla mnie zostawialy buzie czysciutka a przy nim trzeba buzie doczyscic wacikiem z hydrolatem i czasem zostaje cos w okolicy rzes ale on robi cos takiego z buzia skora jest mieciutka jak u niemowlaczka. wez probke na poczatek mi wystarczyla na bardzo dlugo, teraz mam duza buteleczke.
beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 15:32   #1837
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

mam frakcje z Mazidel- podobno jest taka sama jak ta z Naturalisa, tylko ze ma o wiele mniej wyczuwalne drobinki. fajnie dziala na buzie. podoba mi sie to ze po niej zostaje mat, dosc dobrze nawilza skore. narazie mam druga juz probke, ale przy kolejnych zakupach zaopatrze sie w wieksza ilosc.

ogolnie to wracam do serum lemon- lubie je. i chce zminimalizowac kosmetyki pielegnacyjne jak tylko sie da. wiem ze chce stosowac na dzien frakcje, na wieczor albo serum lemon albo olej (i chyba pozostan przy sliwkowym lub jablkowym- dostalam go z wymianki i bardzo mi podszedl) macerat brzozowy jakos mi sie znudzil i chyba zuzyje go jako olejek myjacy. no i oczywiscie HA, mocznik, testuje jeszcze algi bioferment i nie wiem czy sie zdecyduje narazie, popiol wulkaniczny i mother of pearl. hydrolaty i koniec.
chyba...
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 16:53   #1838
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Popełniłam zamówienie na BU i Mazidłach, ja mam już poprzepalane styki oszczędności w mózgu
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 19:47   #1839
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A ja zła jestem bo kupiłam nie wiem czemu jakiś bananowy szampon w TBS. No i mam podrażnioną skórę głowy A było tak dobrze Używałam sobie Burt's Bees i było super. Co mnie podkusiło na tą chemię Muszę wyrzucić to g...o
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 21:37   #1840
spot
Rozeznanie
 
Avatar spot
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 855
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Uwielbiam ten olej nie tylko na walory zapachowe ale glownie dlatego,ze wchlania sie u mnie niemal do matu i skora rano jest promienna.Oleje uzywam jedynie na noc,kombinowalam w wersji dziennej ale nie bardzo mi to podchodzi.
Do grona ulubiencow nalezy tez olej z pachnotki,arganowy,skwala n,zurawinowy.

ZitZapa probowalam ale intensywny zapach odstraszal domownikow i dalam sobie z nim spokoj
Dosc dlugo uzywalam tonik PHA 6% z BU a teraz przeszlam na Effaclar Duo i zostane przy nim na okres zimowy

Lubie frakcje sojowa z Naturalisa i ciekawa jestem czy Mazidlana jest taka sama?

Pielegnacja jest u mnie mieszana,niezbednikiem ktory zawsze ma swoje miejsce to zel hialuronowy i hydrolat z rozy stulistnej ze wzgledu na zapach
mam wrażenie że frakcja z mazidel jest jakby bardziej płynna - miękka

stoi u mnie mały olej agranowy i skwalan (jakoś mnie zapach denerwuje)
oddam w dobre ręce,
przeprasza, ze tu a nie na targowisku, jak wrócę do jakiejś normalności, to się poprawię,
a hydrolat rózany - uwielbiam jego zapach, ale chyba mnie uczula
__________________
IQ tłumu jest zawsze znacznie niższe niż IQ najgłupszego przedstawiciela
spot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 22:43   #1841
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie do innych użytkowniczek serum (serów?). Czy stosujecie je okrągły rok, bez przerwy? Nie pierwszy raz obiło mi się o uszy, że serum nie powinno stosować się non stop, bo to bardzo bogate kosmetyki i można "przekarmić" cerę, rozleniwić ją. Z tego względu lepiej stosować serum (sera? ) w formie kuracji, np. miesiąc, później dwa przerwy. Proszę o opinie
up
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 22:46   #1842
aljaka
szyciowa specjalistka :)
 
Avatar aljaka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 795
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

tak myślę sobie (to już dobry objaw) czy mogę serum lemon połączyć z hydrolatem, w jakiejś takiej ilości, na kilka użyć...albo z kremem. Czy muszę za każdum razem na łpsku paćkać....bo mnie męczy
__________________
w Świecie gardzących snem
arkusz
wymiana

pialjaka to kraina taka
a tu ja, sama ja
aljaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 11:25   #1843
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja ostatnio odkryłam gotowce z Zrób Sobie Krem .Eliksir wybielający przebarwienia i piegi i Eliksir dla cery dojrzałej.
Wcześniej uzywałam przeważnie olej +kwas hialuronowy ale stwierdziłam,że to za uboga pielęgnacja a mieszać codzienie mi sie nie chciało.Ukręciłam oba eliksiry wyszła super konsystencja pianki.Przyjemne w nakładaniu ,łatwo się wchłaniają jak działanie jeszcze nie wiem.Ale postanowiłam "nie mieszać" tak z pielęgnacją tylko przy czymś zostać .I tak sobie wymyśliłam co 3 dni naprzemian:eliksir na przebarwienia,eliksir dla cery dojrzałej,frakcja sojowa solo (baaardzo ją lubię).Chciałabym się trochę pokwasić może tym duo ale jak pomyślę o filtrach to rezygnuję .A przy tym eliksirze z ZSK nie trzeba ich stosować ponieważ nie ma substancji łuszczących(taka dotsłam od nich odpowiedź).Mam nadzieję,że dobrze taki program zrobi mojej cerze.Aha rano witC ultra fine powder z HA i olejem.
HEXXANNA mogłabyś go ocenić ?Widziałam taki wątek na biochemii i widzę,że się na tym znasz.mam cerę tłustą,skłonną do "wypryszczania",mnóst wo czerwonych pozostałości ,wiek prawie 33lata.

Edytowane przez Gajowniczka
Czas edycji: 2009-10-20 o 12:11
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 05:15   #1844
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
mam frakcje z Mazidel- podobno jest taka sama jak ta z Naturalisa, tylko ze ma o wiele mniej wyczuwalne drobinki
tak się zastanawiam - czy ta mazidlana to nie jest przypadkiem to samo, co nowa bezgrudkowa wersja naturalisowa?

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
KKZJ ja właśnie też ostatnio zostałam ostrzeżona przed stosowaniem zbyt odżywczych kremów przy retinoidach, dlatego dzisiaj jadę po jakiś prosty w składzie mocno natłuszczający i nawilżający kremik do stosowania na noc. Mam nadzieję że będzie dobrze. A jakie filtry wtedy stosowałaś?
Dominkab zrobiłaś zakupy? coś wartego polecenia?
Ty Locacidu używasz?

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-10-21 o 05:16
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 10:00   #1845
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

KKZJ nie wiem, ta z Mazidel jednak ma malenkie grudki, ale porownania niestety nie mam.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 10:23   #1846
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

nowa naturalisowa też takowe posiada, chociaż fakt, jest zdecydowanie gładsza od starszej wersji
przypuszczam, że to to samo jednak
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 12:19   #1847
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość

Dominkab zrobiłaś zakupy? coś wartego polecenia?
Ty Locacidu używasz?
Używam Locacidu, teraz nawet codziennie i jest ok.
Wzięłam krem firmy AVA o nazwie Mustela bo był polecany na forum o retinoidach. Co prawda na trzecim miejscu składu ma Petrolatum, ale rzeczywiście łagodzi dobrze wszystko, można się pokazać na drugi dzień bo suchych skórek tak nie widać Uprzedzam że na drugim miejscu w składzie jest tłuszcz z norek Nie zapchał mnie.
Oprócz tego wzięłam ich krem na noc i pod oczy z serii EcoLine bo ma certyfikat EcoCert, no i mam maseczkę nawilżającą Immortelle z L'Occitane. Wszystko stosuję zamiennie
Ale podkreślam, że moja skóra zaskakująco dobrze zareagowała na Locacid. Zresztą kiedyś stosując Differin też nie miałam problemów (żadnych!), a zdarzało się, że na noc kładłam tylko ten żel bez kremu
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 12:26   #1848
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

mnie cos zaczelo na zwykle kremy znowu brac... tylko troche sie boje czegos probowac. wczoraj uzylam jakas probke z vichy i mialam pozniej czerwone poliki.. a nie chce mi sie kremu samej robic, nie mam za bardzo sprzetu ani mozliwosci wykombinowania go
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 13:20   #1849
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

To może B&E?
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 13:38   #1850
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
To może B&E?
Paula B&E jest rewelacyjny słynny krem na wizażu, który czyni cuda
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 14:35   #1851
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
Paula B&E jest rewelacyjny słynny krem na wizażu, który czyni cuda
chyba, ze ktos zle reaguje na olejek kiwi i ogorki...
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 15:31   #1852
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

wiem wiem, ale ja wlasnie nie wiem jak na te skladniki reaguje bo chyba (choc reki uciac nie dam) nic z nimi nie mialam- znaczy z kiwi bo ogorki owszem.
ale narazie i tak nie mam kasy wiec jesli bym sie na niego zdecydowala to poczekalabym na jakas promocje.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 15:40   #1853
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Przyszło do mnie zamówienie z ZSK z zestawem do robienia mydła oraz z koncentratem z aloesu, z którego zrobię sobie coś w rodzaju toniku (coś takiego jak opisywał BezSzans, tylko ze u mnie w sklepie woda aloesowa jest tylko w litrowych butlach więc się wycwaniłam trochę ) Poprosiłam też o próbeczkę D-Panthenolu a dostałam ok. 10ml w buteleczce Na pewno będę mogła sobie porządnie wypróbować właściwości łagodzące tego produktu w trakcie mojej kuracji retinoidowej
Co do mydła to trochę jestem przerażona. Czekam jeszcze na termometr i będę próbować, ale mam stracha
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony

Edytowane przez Dominkab
Czas edycji: 2009-10-21 o 15:42
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 15:47   #1854
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja mieszam w chwili obecnej resztki HA z BU z tym maloczasteczkowym w proszku z Mazidel i do tego dodaje d-pantenol. robie sobie takie male porcje, zazwyczaj na tydzien, czasem troche dluzej, ale ja malo HA uzywam. podoba mi sie ta mieszanka i na pewno wychodzi taniej niz ten HA z BU.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 15:55   #1855
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
ja mieszam w chwili obecnej resztki HA z BU z tym maloczasteczkowym w proszku z Mazidel i do tego dodaje d-pantenol. robie sobie takie male porcje, zazwyczaj na tydzien, czasem troche dluzej, ale ja malo HA uzywam. podoba mi sie ta mieszanka i na pewno wychodzi taniej niz ten HA z BU.
I dobrze taka mieszanka działa? Bo mam wszystkie składniki to chyba spróbuję
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 16:00   #1856
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

mi sie wydaje ze jest lagodniejszy niz taki "zwykly" HA solo. a juz na pewno lepszy niz sam wielkoczasteczkowy HA ktory mnie wkurzal.

zwykle jak zrobie sobie peeling kwasowy to tez klade dodatkowo warstwe d-pantenolu na pyszczek i fajnie lagodzi pieczenie czy ewentualne zaczerwienienie. oczywiscie nie dziala to jak za dotknieciem rozdzka- po prostu jest bardziej komfortowo i lagodniej.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 16:08   #1857
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dzięki różdżki nie oczekuję, ale fajnie by było ...
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 16:13   #1858
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

a prosze tak mi przyszlo do glowy jak zobaczylam na BU ze maja z pantenolem HA i postanowilam sprobowac.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 17:37   #1859
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny,
mam do Was kwestię, byłoby super gdybyście mogły doradzić Uznałam ostatnio, że mojego TŻ zacznę przerzucać na naturalną (a przynajmniej świadomą) pielęgnację. No i od razu pojawiła się kwestia żelu do mycia twarzy (bo za kremami to jeszcze chwilę się porozglądam, nie jest łatwo wykombinować krem, po który nie trzeba latać do lodówki, a tego on raczej nie będzie robił). Przyzwyczaiłam go już do faktu, że żel nie musi się pienić (Ziaja Pro normalizująca - skład ma niezły, ale TŻ twierdzi, że go w oczy szczypie), ale nie da się przekonać do mycia twarzy Babydreamem ani Hippem tak po prostu (bo to przecież do ciała jest ). Mogłybyście mi podpowiedzieć, czym podrasować zapachowo owe żele, żeby się nie skapnął? Podejrzewam, że olejki wchodziłyby tu w grę, ale nie wiem, który pachnie wystarczająco mocno. Dla mnie też taka odmiana byłaby miła Oboje mamy buziaki lubiące się pobłyszczeć...
Wielki z góry

A, żelu HA z alantoiną i pantenolem używam od dłuższego czasu i sobie chwalę, ale porównania z innymi żelami HA nie mam. Tylko jakoś mi nie podchodzi mieszanie go z olejkami, może używałam nieodpowiednich do mojej cery (przetłuszczająca się strefa T, naczynka po kuracji przeciwtrądzikowej , a i trądzik daje o sobie znać), ale nigdy mi się to wchłonąć do końca nie chciało Był śliwkowy i z pestek malin (i chyba jakiś jeszcze, ale nie pomnę).
Póki co z pielęgnacji mazidlanej sprawdzają się u mnie:
- hydrolat oczarowy i z róży stulistnej
- żel HA z alantoiną i pantenolem
- tonik PHA
Olejki do mycia były fajne (pomarańczowy i waniliowy), ale BD i Hipp zwyciężyły Do demakijażu oczu oliwka Hipp na waciku zmoczonym ciepłą wodą, więc poniekąd dwufaza
Na swoją kolej czeka serum RENEW... Do zrobienia mam też salipeg, ale się trochę boję

Edit: przyszło mi jeszcze do głowy, że gdyby któraś z Was miałą ochotę podzielić się ze mna próbką ZitZapa i B&E w zamian za coś z wymiankowego, to byłabym już całkiem w siódmym niebie
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )

Edytowane przez fanka_fiorda
Czas edycji: 2009-10-21 o 18:02
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 18:56   #1860
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Edit: przyszło mi jeszcze do głowy, że gdyby któraś z Was miałą ochotę podzielić się ze mna próbką ZitZapa i B&E w zamian za coś z wymiankowego, to byłabym już całkiem w siódmym niebie
Zgadnij gdzie jutro mogą na Ciebie czekać

Tylko ZZ śmierdziucha wezmę całego, bo nie mam nic do przelania, więc jakąś pustą fiolkę musisz sobie znaleźć
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.