Zmywarka do naczyń - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-05, 07:42   #61
karim
Raczkowanie
 
Avatar karim
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 45
GG do karim
Dot.: Zmywarka do naczyń

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3691002 7]Bzdura. Wybierz sobie w pierwszym lepszym sklepie AGD zmywarkę, zawsze taki sprzęt ma opis, ile zużywa prądu rocznie. Oczywiście są to wartości szacunkowe, ale swego czasu sprawdzałam i wychodziło z tego, że to wyliczenie dotyczy pracy zmywarki mniej więcej co drugi dzień.

Ja włączam zmywarkę zwykle co drugi dzień, a moje rachunki jakoś nie odbiegają od normy i nie przyprawiają mnie o palpitację serca. Trzeba też zwrócić uwagę, że przy myciu w zmywarce znacznie oszczędzamy wodę.[/QUOTE]
bardzo dziękuje za rade cały czas mam ten dylemat i tak za prąd płace 350 co 2 miesiące wiec myślę ze jak będę miała zmywarkę to mi rachunek nie podniesie się o 200 zł bo bym tego nie przeżyła
karim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 10:39   #62
skowronekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zmywarka do naczyń

cześć
kilka mc temu przechodziłam przez ten temat i mamy zmywaczkę boscha 45cm jedną z tańszych i działa świetnie. sekret domytych naczyń tkwi w tabletkach tanie(takie za 0,5 zł szt.) nie domywają, przeciętne np. somatu to 1zł szt. i one są ok. także koszty to te tabletki o wodę się nie martw i o prąd też nie
__________________
mój nowy nabytek to deska viva express premium polecam stabilna.
skowronekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 13:02   #63
ramona223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 28
Dot.: Zmywarka do naczyń

To prawda, lepiej wydać na tabletki parę złotych więcej, zwróci się tak czy inaczej, bo przynajmniej jakość lepsza. Ostatnio oglądałam zmywarki parowe. Miały dodatkowo system do dezynsekcji. Dość przydatna funkcja według mnie.
ramona223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 14:13   #64
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zmywarka do naczyń

Cytat:
Napisane przez ramona223 Pokaż wiadomość
Miały dodatkowo system do dezynsekcji. Dość przydatna funkcja według mnie.
Chyba dezynfekcji.
Wg mnie to zbędny gadżet.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 12:29   #65
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zmywarka do naczyń

Żadnej dezynfekcji i więcej niż 3 programy (bo tylko tyle zazwyczaj się używa) nie potrzeba.

U rodziców mieliśmy 45cm i ciągle była pełna- na 2-3 osób to zdecydowanie za mało. Garnki oczywiście poza małą patelnią już się nie mieszczą

Na wynajmowanym miałam 60cm Beko- wszystko się mieściło, ale zmywarka nie zawsze domywała jak trzeba (mimo dobrych środków, ustawień) także nie polecam! I do tego zmywanie zajmowało jej na normalnym programie aż 2 godziny

Teraz mamy 60 cm AEG i ok, ale jak mam być szczera to niepotrzebnie się dopłaca za programy super silent oraz szkło (zmywanie na tym programie 270 minut), bo zmywarki do zabudowy i tak są bardzo ciche i nawet na programie 60 min super myją nawet kieliszki

Co do środków to wolę proszek+ nabłyszczacz i to niekoniecznie Finish czy Somat. Z powodzeniem sprawdzają się też najtańsze z Tesco (ten 2 kg).

Moja mama przetestowała przez 15 lat chyba większość tanich tabletek dostępnych na polskim rynku (Netto, Biedronka, Lidl i Tesco), a i tak woli proszek.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 10:08   #66
Malina_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 130
Dot.: Zmywarka do naczyń

A co bierzecie pod uwagę przy wyborze zmywarki? Opinie znajomych, oceny/opinie z internetu, cenę, funkcje, rankingi zmywarek czy jeszcze coś innego?
Malina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 13:49   #67
Richus
Raczkowanie
 
Avatar Richus
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 69
GG do Richus Send a message via Skype™ to Richus
Dot.: Zmywarka do naczyń

witaj
Po przeczytaniu tych wszystkich postów (zaledwie 3 strony), można już zorientować się co bierze się pod uwagę przy wyborze i kupnie zmywarki.
Najważniejsza jest wielkość zmywarki (tzn. jej szerokość), są 40 cm i 60 cm. To najpopularniejsze rozmiary. Jeżeli już wiesz jaka szerokość ma mieć Twoja zmywarka, to potem bierzesz pod uwagę wszystkie pozostałe czynniki, które wymieniłaś. Powodzenia.
__________________
tu znajdziesz przepisy na chleby z automatu
oraz na wszystkie przepisy z tego forum

http://przepisychlebowe.cba.pl/
Richus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 07:34   #68
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Zmywarka do naczyń

Ja tak się zastanawiam ile wody zużywa taka zmywarka i ile prądu. Sama także się zastanawiam nad zakupem ale 40 jednak.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 14:44   #69
Richus
Raczkowanie
 
Avatar Richus
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 69
GG do Richus Send a message via Skype™ to Richus
Dot.: Zmywarka do naczyń

witam
Kol. ''Kucharka2013'', w 5 min dostałem odpowiedź na Twoje pytanie od wujka ''google''. Zacytuję je, przydadzą się nam wszystkim te wiadomości:

''Leniwy kupi zmywarkę. Pracuś sprawę mycia naczyń bierze we własne ręce. Który z nich oszczędza? Sprawdziliśmy to. Różnica jest niebagatelna, bo wynosi nawet 2000 zł rocznie!

Postanowiliśmy przekonać się, jakie oszczędności może poczynić przeciętny Polak na zmywaniu. Warto to sprawdzić, bo straszą nas, że za wodę będziemy płacić kilka razy więcej niż obecnie. W tym celu posłużyliśmy się wyliczeniami naukowców z Instytutu Techniki Lądowej Uniwersytetu w Bonn.
Podczas mycia 12 kompletów zastawy stołowej w tradycyjny sposób zużywamy 94 litry wody oraz 2,1 kWh energii elektrycznej niezbędnej do podgrzania wody. W naszych warunkach tak duże zmywanie w przeciętnym gospodarstwie domowym jest konieczne przynajmniej raz na dwa dni. W ciągu roku to wymierne koszty. Gdy będziemy zmywać pod bieżącą wodą, jednostkowy koszt wyniesie 0,36 zł (94 l wody) oraz 1,17 zł (2,1 kWh energii). Są to jednak koszty, jakie poniesiemy w mieście, gdzie większość mieszkańców jest podłączona do sieci centralnej lub osiedlowej i płaci mniejszą cenę za ciepłą wodę (ok. 15 zł / m3). Gdy do jej podgrzania wykorzystujemy bojler lub inne urządzenie, to koszt ten wzrasta do ok. 3 zł w przypadku grzejnika elektrycznego oraz 2,20 zł, jeśli mamy urządzenie gazowe. Daje to w sumie 3,36 lub 2,56 zł. Roczne koszty takiego zmywania to, przy naszych wyjściowych założeniach, w sumie 65,70 zł za wodę oraz 213,52 za prąd. W przypadku konieczności samodzielnego podgrzewania wody - nawet 613,20 zł!

Teraz wersja dla korzystających z kurka i zlewozmywaka. Gdy naczynia opłuczemy po uprzednim namoczeniu i zmyciu ich gąbką, możemy oszczędzić do 2/3 wody i prądu. Wtedy koszt zmywania naszych 12 kompletów spada do 0,51 zł. W wersji oszczędnościowej jest to 93,07 zł rocznie.

Co w przypadku korzystania ze zmywarki? Jak wyliczyli naukowcy z Bonn, użycie zmywarki do takiej samej pracy wiąże się ze zużyciem jedynie 15 litrów wody oraz 1,05 kWh prądu.

- Mimo iż zmywarka nagrzewa wodę do temperatury dużo wyższej niż ta, w której tradycyjnie myjemy naczynia, to zdecydowanie mniejsza jej ilość oraz niska energochłonność urządzenia i tak pozwalają nam oszczędzić - mówi Wojciech Stępniewski, ekspert WWF.

W sumie płacimy raptem 0,0585 zł za wodę oraz 0,58 za prąd, czyli nieco ponad 60 gr za całe zmywanie. Rocznie wyniesie nas ono 116,80 zł, a więc 23 zł więcej niż zmywanie w trybie oszczędnościowym, ale o 162,42 zł mniej niż przy zmywaniu tradycyjnym pod bieżącą wodą. Różnica przy własnym systemie grzania wody sięga aż 500 zł!

Jednak aby uzyskać taką oszczędność dzięki zmywarce, musimy spełnić kilka warunków. - Powinniśmy kupić urządzenie o wyższej klasie energetycznej, gdyż dopiero wtedy oszczędności będą widoczne - mówi Wojciech Stępniewski.

Jak zauważają pracownicy bońskiego uniwersytetu, gorsze urządzenia nie przynoszą aż takiej efektywności. W konsekwencji mogą zużywać nawet do 20 litrów wody zamiast 15, a ich energochłonność może zbliżyć się nawet do 2 kWh za cykl zmywania. Dobra zmywarka pozwala zaoszczędzić siedmiokrotną ilość wody zużywanej do zmywania ręcznego oraz połowę prądu potrzebnego do podgrzania wody. Urządzenia z najwyższą klasą energetyczną A+++ zaczynają się od kwoty 2900 zł. W zamian mamy dodatkowo obniżone zużycie wody - nawet do 6,5 litra na cykl zmywania. Nieco mniej oszczędne A++ to wydatek minimum 1900 zł.

- Jednocześnie należy zwrócić uwagę na takie dodatkowe funkcje zmywarki, jak wtórne wykorzystywanie wody do pierwszego płukania czy opcję mycia tylko częściowo wypełnionego urządzenia. To przyniesie nam dodatkowe oszczędności - dodaje Wojciech Stępniewski.

Największa korzyść z posiadania zmywarki to jednak oszczędność czasu i wysiłku fizycznego. Powracając do naszego przykładowego zadania, czas, jaki musimy poświęcić na zmywanie 12 kompletów zastawy stołowej, to ok. 40 minut do godziny. Ponownie zakładając, że takie większe zmywanie trzeba wykonać raz na dwa dni, to daje 600 minut miesięcznie, czyli 10 h. Rocznie oszczędzamy 7300 minut, a więc 121,6 godzin! Jeśli policzyć ten czas średnią stawką za godziną pracy w Polsce (16,14 zł netto), wyniesie to 1962,62 zł. Tyle pieniędzy moglibyśmy zarobić w tym czasie lub po prostu przeznaczyć go na ulubione zajęcia. ''
Trochę przydługie to wyjaśnienie, ale rzeczowe.
__________________
tu znajdziesz przepisy na chleby z automatu
oraz na wszystkie przepisy z tego forum

http://przepisychlebowe.cba.pl/
Richus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 14:51   #70
Richus
Raczkowanie
 
Avatar Richus
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 69
GG do Richus Send a message via Skype™ to Richus
Dot.: Zmywarka do naczyń

I zdjęcie poglądowe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zmywarka_infografika.jpg (40,6 KB, 28 załadowań)
__________________
tu znajdziesz przepisy na chleby z automatu
oraz na wszystkie przepisy z tego forum

http://przepisychlebowe.cba.pl/
Richus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:24   #71
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Zmywarka do naczyń

Cytat:
Napisane przez Kucharka2013 Pokaż wiadomość
Ja tak się zastanawiam ile wody zużywa taka zmywarka i ile prądu. Sama także się zastanawiam nad zakupem ale 40 jednak.
nie prostrzego, idziesz do sklepu AGD bądź wchodzisz na stronę online, wybierasz interesujacy Cię model zmywarki, wchodzisz w specyfikacje bądź opis produktu, tam jest wszystko napisane, ile prądu, ile wody, jaka pojemność itd.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-12, 22:26   #72
adamtomas
Przyczajenie
 
Avatar adamtomas
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8
Dot.: Zmywarka do naczyń

Jeśli chodzi o wielkość to zdecydowanie polecam większą. Do małej nie wejdą garnki, patelnie i duże naczynia. Dodatkowo większa jest bardziej ekonomiczna bo uruchamiasz ją rzadziej.
Zresztą może komuś się przyda. Mały poradnik jaką zmywarkę kupić tutaj:
zmywarki.org

Pozdrawiam
adamtomas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 15:24   #73
Steef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Dot.: Zmywarka do naczyń

Ja poszukuję akurat małej zmywarki ale jest tyle szitu w tych sklepach że nie wiadomo co wybrać.... poleci ktoś coś?
Steef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 10:06   #74
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zmywarka do naczyń

Zależy jaki budżet jest do dyspozycji, bo wiadomo, że do 1000 zł to się nie ma co nastawiać na super sprzęt.
Lepiej już chyba nabyć najprostszy model lepszego producenta niż wypasione,ale BEKO.

Mała zmywarka to na ile kompletów naczyń? 8 czy 9, bo są też takie mniejsze na 4, ale zużycie prądu często mają takie jak duże i cenę też.
Wolnostojąca(te są najtańsze zazwyczaj) czy do zabudowy ?
kompaktowa
45tka
60tka
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 16:52   #75
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zmywarka do naczyń

Zakupilismy zmywarke, jeszcze nie uzywalismy. W instrukcji pisze, aby wsypywac sol. Uzywacie? Szukalam w Auchanie soli do zmywarek, ale nie ma czegos takiego, a spozywczej sie nie daje (tak pisze w intstrukcji).
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 20:48   #76
morticia_jusz
Przyczajenie
 
Avatar morticia_jusz
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Zmywarka do naczyń

Sól nie jest opcjonalna więc tak, używamy. Może akurat im się skończyła w Auchanie, tak czy inaczej w każdy markecie czy rossmannie jakąś znajdziesz.
__________________
On, ona i kociaki - zaczynam przed wiosenny detoks!

morticia_jusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 09:58   #77
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zmywarka do naczyń

Dzieki, moze rzeczywiscie trafilam na brak asortymentu.
Ale i tak wlaczylam bez soli, wszystko pieknie sie umylo.
Zaskoczyl mnie fakt, iz nasza zmywarla jest taka cichutka, prawie w ogole jej nie slychac.
Ale najwazniejsze- naczynia pieknie umyte
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 13:03   #78
mmonyka1
Raczkowanie
 
Avatar mmonyka1
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 44
Dot.: Zmywarka do naczyń

Ja swego czasu używałam orzechów piorących do mycia naczyń w zmywarce - naczynia były czyste i z połyskiem. Obecnie używam tabletek Ludwik Classic - tanie, w paczce 100 szt. (starczają na długo), naczynia czyste, pachnące, z połyskiem. A Wy jakich produktów używacie najczęściej?
__________________
www.meafterhoursblog.blog spot.com

w którym znajdziecie porady, DIY, kulinaria, modę i wiele innych

Najnowsze posty:
Ulubieńcy - krem brzozowy i nagietkowy.
Cukier wanilinowy, czyli co tak naprawdę jemy?
Mydło z Aleppo - naturalna i ekologiczna pielęgnacja skóry.


mmonyka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 10:58   #79
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zmywarka do naczyń

Cytat:
Napisane przez mmonyka1 Pokaż wiadomość
Ja swego czasu używałam orzechów piorących do mycia naczyń w zmywarce - naczynia były czyste i z połyskiem. Obecnie używam tabletek Ludwik Classic - tanie, w paczce 100 szt. (starczają na długo), naczynia czyste, pachnące, z połyskiem. A Wy jakich produktów używacie najczęściej?
Te same tabletki ostatnio testuje moje mama (zamawiałam w necie,bo trudno w stacjonarnych sklepach je kupić) i zadowolona. Tesco Value też były ok,choć naczynia nie pachniały tak jak po droższych środkach i trzeba dodać nabłyszczacz. Także lepiej już proszek kupić i nabłyszczacz i sól wyjdzie lepiej i taniej (zwłaszcza jak ma się małą zmywarkę).

My używamy Finish raczej, jest najlepszy.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 11:46   #80
JuanSanchezRamirez
Przyczajenie
 
Avatar JuanSanchezRamirez
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 16
Dot.: Zmywarka do naczyń

Wiele osób pyta o zmywarki do naczyń - modelu nie polecę, ale jako użytkownik takich sprzętów doradzam: kupujcie jak największe. Małych się po prostu nie opłaca (chyba że mieszkacie sami). Nie dość, że wyczyścicie mało naczyń, to na dodatek zmarnujecie więcej prądu, tabletek i soli, bo będziecie musieli załączać sprzęt dwa razy zamiast raz.
JuanSanchezRamirez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 17:12   #81
mmonyka1
Raczkowanie
 
Avatar mmonyka1
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 44
Dot.: Zmywarka do naczyń

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Te same tabletki ostatnio testuje moje mama (zamawiałam w necie,bo trudno w stacjonarnych sklepach je kupić) i zadowolona. Tesco Value też były ok,choć naczynia nie pachniały tak jak po droższych środkach i trzeba dodać nabłyszczacz. Także lepiej już proszek kupić i nabłyszczacz i sól wyjdzie lepiej i taniej (zwłaszcza jak ma się małą zmywarkę).

My używamy Finish raczej, jest najlepszy.
Tescowych nigdy nie używałam, a Finish też kiedyś miałam. Na razie używam tego LUDWIKA jedno opakowanie starczyło mi ostatnio na pół roku! Stosunek jakości do ceny też jest ekstra Wiadomo każdy ma swoje przyzwyczajenia i swoich ulubieńców.
A moja zmywarka to Electrolux i jestem zadowolona
__________________
www.meafterhoursblog.blog spot.com

w którym znajdziecie porady, DIY, kulinaria, modę i wiele innych

Najnowsze posty:
Ulubieńcy - krem brzozowy i nagietkowy.
Cukier wanilinowy, czyli co tak naprawdę jemy?
Mydło z Aleppo - naturalna i ekologiczna pielęgnacja skóry.


mmonyka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 20:09   #82
motyl03
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 288
Dot.: Zmywarka do naczyń

Zgadza się.ją mam mniejszą zmywarke bo większą niestety się nie zmieściła do naszej małej kuchni.najczęściej wszystkie naczynia się nie mieszczą na raz. Zdecydowanie doradzam większą zwłaszcza przy dzieciach. Jeśli chodzi o tabletki to używam Ludwika albo Somat i generalnie jest ok.
motyl03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 18:58   #83
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Zmywarka do naczyń

Nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki. Dużo gotuje i dużo też zmywałam. Co drugi dzień zapełniam zmywarkę. Mam taka Electroluxa na 15 kompletów, a w domu jest na 3 osoby. Jednak większa zmywarka to duży komfort bo faktycznie czy garnek czy miski czy blachę z piekarnika spokojnie umyje. Dodaje sól i dodaje nabłyszczacz. Tabletki mam takie z Auchan jakiejś niemieckiej firmy za 30zł 100sztuk i sprawdzają się rewelacyjnie.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 20:51   #84
benkowa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 16
Dot.: Zmywarka do naczyń

Marzę o tym, żeby mieć w domu zmywarkę, ale niestety nie mamy gdzie jej wcisnąć. Kombinowaliśmy już ze wszystkimi możliwymi konfiguracjami. Dramat. W RTV Euro AGD najmniejsza jaką mieli to była chyba na 40 albo 45 centymetrów. Malutka, ale i tak nie wcisnę.
Mimo to będę dalej kombinować, bo brak zmywarki autentycznie źle wpływa na atmosferę w naszym domu. Nikomu nie chce się zmywać, gary piętrzą się w zlewie całymi dniami.
benkowa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 09:01   #85
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Zmywarka do naczyń

Cytat:
Napisane przez benkowa123 Pokaż wiadomość
Marzę o tym, żeby mieć w domu zmywarkę, ale niestety nie mamy gdzie jej wcisnąć. Kombinowaliśmy już ze wszystkimi możliwymi konfiguracjami. Dramat. W RTV Euro AGD najmniejsza jaką mieli to była chyba na 40 albo 45 centymetrów. Malutka, ale i tak nie wcisnę.
Mimo to będę dalej kombinować, bo brak zmywarki autentycznie źle wpływa na atmosferę w naszym domu. Nikomu nie chce się zmywać, gary piętrzą się w zlewie całymi dniami.
A taka pod zlewem ?
Jeśli masz standardową szafkę pod zlewem to spokojnie możesz ją tam umieścić, dopływ wody masz, odpływ też, tylko trochę pod zlewem trzeba przyłączenia pozmieniać.
http://www.euro.com.pl/zmywarki/cand...-6e.bhtml#opis
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 15:40   #86
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zmywarka do naczyń

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A taka pod zlewem ?
Jeśli masz standardową szafkę pod zlewem to spokojnie możesz ją tam umieścić, dopływ wody masz, odpływ też, tylko trochę pod zlewem trzeba przyłączenia pozmieniać.
http://www.euro.com.pl/zmywarki/cand...-6e.bhtml#opis
Pokombinowałabym w tym kierunku.

Zmywarka i wynajmowanie kogoś do mycia okien - dwie rzeczy bez których serio sobie ostatnio nie wyobrażam życia.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-09-12 o 15:41
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 16:07   #87
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Zmywarka do naczyń

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Pokombinowałabym w tym kierunku.

Zmywarka i wynajmowanie kogoś do mycia okien - dwie rzeczy bez których serio sobie ostatnio nie wyobrażam życia.
Masz tyle okien w domu czy robisz to z czystej wygody, tak z ciekawości pytam
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 19:38   #88
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zmywarka do naczyń

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Masz tyle okien w domu czy robisz to z czystej wygody, tak z ciekawości pytam
Z czystej (w końcu o czystość tu chodzi) wygody to raz, ale przede wszystkim w trosce o moje dłonie, bo od większości środków skóra rąk dosłownie mi się obierała (zakładanie rękawiczek niewiele dawało). Odkąd mam zmywarkę i nie myję okien (dwie czynności przy których jest się najbardziej jednak narażonym na kontakt z płynem do naczyń / szyb) mam w końcu święty spokój. Wcześniej zdarzało się, że ludzie myśleli, że mam łuszczycę.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-09-12 o 19:42
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 19:21   #89
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Zmywarka do naczyń

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Z czystej (w końcu o czystość tu chodzi) wygody to raz, ale przede wszystkim w trosce o moje dłonie, bo od większości środków skóra rąk dosłownie mi się obierała (zakładanie rękawiczek niewiele dawało). Odkąd mam zmywarkę i nie myję okien (dwie czynności przy których jest się najbardziej jednak narażonym na kontakt z płynem do naczyń / szyb) mam w końcu święty spokój. Wcześniej zdarzało się, że ludzie myśleli, że mam łuszczycę.
Rozumiem, mam koleżankę z taką samą dolegliwością, więc wiem jak jest to bardzo uciążliwe.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 10:48   #90
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Zmywarka do naczyń

Kurczę, @kaledonia - patrz, ja tez szukałam małej, a nie pomyślałam,
żeby wziąć takiej pod zlew poszukać - to znaczy do głowy mi nie wpadło.
Dzięki za linka do euro.com.pl - będę teraz ślęczeć i szukac podobnych jeszcze, bo jak ja robię zakupy to najpierw milion opcji porównuję, a dopiero potem koszyk. Choć pewnie i tak na euro się skończy - raty, raty.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 07:12:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.