Zniszczyłam sobie włosy (przeproteinowanie) - proszę o rady jak to naprawić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-26, 21:27   #1
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126

Zniszczyłam sobie włosy (przeproteinowanie) - proszę o rady jak to naprawić


Zaczęło się od intensywnej pielęgnacji. Kupiłam kilka składników i zaczęłam intensywnie olejować - do olejów dodawałam różne, jak mi się wydawało dobre, składniki. Rezultaty były super. Do czasu.

Pewnego dnia po umyciu moje włos nie dały się w ogóle rozczesać był jakby posklejane, do tego potwornie suche. Umyłam kilka razy ale problem nadal występował. I przy kolejnych myciach też.

W końcu, po dłuższym googlowaniu odkryłam to słynne przeproteinowanie. Od tego czasu (to już miesiąc), staram się intensywnie nawilżać, stosuję oleje z niewielkim dodatkiem kwasu hial. Niestety, nadal jest tak sobie. Miałam ładne włosy, a teraz jest strasznie. Jest coś jeszcze co mogę zrobić, żeby to naprawić? Biorę widaminy (cynk, B).
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 22:12   #2
Evet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin/Warka
Wiadomości: 186
Dot.: Zniszczyłam sobie włosy (przeproteinowanie) - proszę o rady jak to naprawić

Ja przeproteinowałam swoje włosy rok temu i mi pomogła maska aloesowa NaturVital z natury. Zanim doszłam do tego, że to przeproteinowanie ściełam 15cm włosów...
Evet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 22:38   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zniszczyłam sobie włosy (przeproteinowanie) - proszę o rady jak to naprawić

Cytat:
Napisane przez pomorzanka77 Pokaż wiadomość
Zaczęło się od intensywnej pielęgnacji. Kupiłam kilka składników i zaczęłam intensywnie olejować - do olejów dodawałam różne, jak mi się wydawało dobre, składniki. Rezultaty były super. Do czasu.

Pewnego dnia po umyciu moje włos nie dały się w ogóle rozczesać był jakby posklejane, do tego potwornie suche. Umyłam kilka razy ale problem nadal występował. I przy kolejnych myciach też.

W końcu, po dłuższym googlowaniu odkryłam to słynne przeproteinowanie. Od tego czasu (to już miesiąc), staram się intensywnie nawilżać, stosuję oleje z niewielkim dodatkiem kwasu hial. Niestety, nadal jest tak sobie. Miałam ładne włosy, a teraz jest strasznie. Jest coś jeszcze co mogę zrobić, żeby to naprawić? Biorę widaminy (cynk, B).
Dużo nawilżaczy i emolientów. Kładź je przed myciem np jakaś gęsta odżywka + olej + nawilżacz (np glutek lniany, gliceryna, aloes, kwas hialuronowy), po zmyciu też podobnie.
Sprawdzaj skład każdego nakładanego kosmetyku, bo proteiny są często dodawane do kosmetyków.
Witaminy na to nie pomogą, nie docierają do martwego włosa.
Jest też niestety opcja, że części włosów nie da się odratować.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-01-26 o 22:40
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 00:49   #4
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Zniszczyłam sobie włosy (przeproteinowanie) - proszę o rady jak to naprawić

Kosmetyków teraz w ogóle nie używam: wyłącznie olej+kwas hialuronowy - przed każdym myciem oraz taki bardzo podstawowy szampon: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...niszczone.html

Ograniczyłam też mycie z codziennego na co trzeci dzień, ale to nadal nie jest to.

Do Natury nie mam dostępu, ewentualnie poszukam odżywki aloesowej z innej firmy, dzięki. Nie miałam pojęcia, że coś takiego może się stać.
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 08:08   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zniszczyłam sobie włosy (przeproteinowanie) - proszę o rady jak to naprawić

Cytat:
Napisane przez pomorzanka77 Pokaż wiadomość
Kosmetyków teraz w ogóle nie używam: wyłącznie olej+kwas hialuronowy - przed każdym myciem oraz taki bardzo podstawowy szampon: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...niszczone.html

Ograniczyłam też mycie z codziennego na co trzeci dzień, ale to nadal nie jest to.

Do Natury nie mam dostępu, ewentualnie poszukam odżywki aloesowej z innej firmy, dzięki. Nie miałam pojęcia, że coś takiego może się stać.
To za mało, olej to raczej dodatek. Kup sobie np Oleo Repair Garniera albo Awokado i Karite jako emolientową bazę, do tego dodawaj olej (ale jakiś niewnikający, zobacz spisy olei na blogach), kwas hialuronowy, jakąś odżywkę nawilżającą np niebieską Isanę, glicerynę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 08:18   #6
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Zniszczyłam sobie włosy (przeproteinowanie) - proszę o rady jak to naprawić

nic z jakimikolwiek proteinami, z mlekiem, z jedwabiem, z pszenicą, z keratyną... oleje niewnikające, odżywka bez spłukiwania
na jakimś blogu była historia dziewczyny, która ekstremalnie przeproteinowała sobie włosy produktem do prostowania, warto poszukać, opisuje swoją walkę i sposoby polecane przez inne dziewczyny
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:41   #7
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Zniszczyłam sobie włosy (przeproteinowanie) - proszę o rady jak to naprawić

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To za mało, olej to raczej dodatek. Kup sobie np Oleo Repair Garniera albo Awokado i Karite jako emolientową bazę, do tego dodawaj olej (ale jakiś niewnikający, zobacz spisy olei na blogach), kwas hialuronowy, jakąś odżywkę nawilżającą np niebieską Isanę, glicerynę.
Ok, kupiłam isanę oraz garniera. Dzięki. Mam nadzieję, że pomoże.
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 17:14   #8
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Zniszczyłam sobie włosy (przeproteinowanie) - proszę o rady jak to naprawić

Cytat:
Napisane przez pomorzanka77 Pokaż wiadomość
Zaczęło się od intensywnej pielęgnacji. Kupiłam kilka składników i zaczęłam intensywnie olejować - do olejów dodawałam różne, jak mi się wydawało dobre, składniki. Rezultaty były super. Do czasu.

Pewnego dnia po umyciu moje włos nie dały się w ogóle rozczesać był jakby posklejane, do tego potwornie suche. Umyłam kilka razy ale problem nadal występował. I przy kolejnych myciach też.

W końcu, po dłuższym googlowaniu odkryłam to słynne przeproteinowanie. Od tego czasu (to już miesiąc), staram się intensywnie nawilżać, stosuję oleje z niewielkim dodatkiem kwasu hial. Niestety, nadal jest tak sobie. Miałam ładne włosy, a teraz jest strasznie. Jest coś jeszcze co mogę zrobić, żeby to naprawić? Biorę widaminy (cynk, B).
Polecam ten wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701532
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-29 18:14:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.