Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania zwi±zane z ¿yciem seksualnym lub szukasz porady? Do³±cz do nas. Podziel siê do¶wiadczeniem, dodaj opiniê.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-08-30, 09:07   #1
Chandelier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 2
Unhappy

Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ


witam, zanim zadam kluczowe pytanie to opowiem trochê o tym jaka jest sytuacja. Jestem prawie dwudziestolatk±, wci±¿ dziewic±, od dwoch lat jestem w zwi±zku na odleg³o¶æ z moim partnerem. Widujemy siê dwa razy do roku, i spêdzamy ze sob± dwa tygodnie w zimie, i cztery tygodnie w lecie. Chcia³abym zacz±æ uprawiaæ z nim seks, jednak uwa¿am ¿e prezerwatywa nie daje stuprocentowej pewno¶ci, a stres ¿e pêknie czy zsunie siê podczas stosunku zniwelowa³by ca³e podniecenie Kluczowe pytanie, czy jest mo¿liwosc stosowania do tego innej antykoncepcjii? Nie wiem czy jest to mo¿liwe by stosowac j± przez tak krótki czas a potem odstawiæ do nastêpnego razu? Mój ginekolog jest wyj±tkowo nie mi³y, i nie udzieli³ mi zadnej informacjii na ten temat, mo¿e któras z Was miala stycznosc z taka sytuacj± b±d¼ poniek±d zna sie na tym i mog³aby mi doradziæ?
Chandelier jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-30, 09:30   #2
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomo¶ci: 4 468
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez Chandelier Poka¿ wiadomo¶æ
witam, zanim zadam kluczowe pytanie to opowiem trochê o tym jaka jest sytuacja. Jestem prawie dwudziestolatk±, wci±¿ dziewic±, od dwoch lat jestem w zwi±zku na odleg³o¶æ z moim partnerem. Widujemy siê dwa razy do roku, i spêdzamy ze sob± dwa tygodnie w zimie, i cztery tygodnie w lecie. Chcia³abym zacz±æ uprawiaæ z nim seks, jednak uwa¿am ¿e prezerwatywa nie daje stuprocentowej pewno¶ci, a stres ¿e pêknie czy zsunie siê podczas stosunku zniwelowa³by ca³e podniecenie Kluczowe pytanie, czy jest mo¿liwosc stosowania do tego innej antykoncepcjii? Nie wiem czy jest to mo¿liwe by stosowac j± przez tak krótki czas a potem odstawiæ do nastêpnego razu? Mój ginekolog jest wyj±tkowo nie mi³y, i nie udzieli³ mi zadnej informacjii na ten temat, mo¿e któras z Was miala stycznosc z taka sytuacj± b±d¼ poniek±d zna sie na tym i mog³aby mi doradziæ?
Moim zdaniem bez sensu przez miesi±c braæ tabletki, 6 mcy przerwy i znów. Prezerwatywy spokojnie wystarcz±, jak tak bardzo siê boisz dorzuæcie do tego globuli i zacznij obserwowaæ swój cykl by dodatkowo zrobiæ to w dni niep³odne, je¶li ma Ciê to uspokoiæ.
Frezja__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-30, 12:58   #3
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Bia³ystok
Wiadomo¶ci: 4 958
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem bez sensu przez miesi±c braæ tabletki, 6 mcy przerwy i znów. Prezerwatywy spokojnie wystarcz±, jak tak bardzo siê boisz dorzuæcie do tego globuli i zacznij obserwowaæ swój cykl by dodatkowo zrobiæ to w dni niep³odne, je¶li ma Ciê to uspokoiæ.
Popieram w 100%. Wed³ug mnie nie warto tak ingerowaæ w naturaln± pracê ogranizmu, je¶li spotykacie siê tylko 2 razy do roku.
SorbetMalinowy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-30, 13:32   #4
kalincia
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 13 025
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

Mo¿na stosowaæ tabletki hormonalne w takiej sytuacji i nigdzie nie jest napisanie, ¿e nie mo¿esz wzi±æ 2 opakowañ i zrobiæ przerwy na pó³ roku. Tylko sprawd¼ wcze¶niej, kiedy musisz zacz±æ braæ, by byæ zabezpieczon±, gdy spotkacie siê z facetem. Taka antykoncepcja ma jeszcze tê zaletê, ¿e pozwala zaplanowaæ okres, a raczej jego brak na czas spotkania. Sama, kiedy jeszcze nie mieszkali¶my z moim razem zaczyna³am od razu drugie opakowanie, by nie krwawiæ akurat wtedy, kiedy mamy siê spotkaæ.
kalincia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-30, 16:01   #5
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomo¶ci: 326
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

Dla mnie bez sensu jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej w taki sposób jak pisze kalincia. To mimo wszystko ingerencja w organizm i po miesi±cu czy dwóch mo¿esz mieæ rozregulowany cykl nie mówi±c o innych dolegliwo¶ciach zwi±zanych z przyzwyczajeniem siê organizmu do hormonów (które oczywi¶cie nie musz± wyst±piæ ale mog±). Sama by³am w takiej sytuacji, spotykali¶my siê tylko 2 do roku, ale nam wystarcza³y gumki.
Neonka_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-30, 17:09   #6
kalincia
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 13 025
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie bez sensu jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej w taki sposób jak pisze kalincia. To mimo wszystko ingerencja w organizm i po miesi±cu czy dwóch mo¿esz mieæ rozregulowany cykl nie mówi±c o innych dolegliwo¶ciach zwi±zanych z przyzwyczajeniem siê organizmu do hormonów (które oczywi¶cie nie musz± wyst±piæ ale mog±). Sama by³am w takiej sytuacji, spotykali¶my siê tylko 2 do roku, ale nam wystarcza³y gumki.
Nie lubiê kochaæ siê z prezerwatyw± i pigu³ka wydaje mi siê bardziej pewna. Nie pêknie i nie zsunie siê...I dodatkowy komfort pewno¶ci, ¿e na pewno nie bêdê mieæ okresu, kiedy on przyjedzie.
kalincia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-30, 17:53   #7
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomo¶ci: 4 468
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

To jest takie gdybanie. Mo¿e nie mieæ w ogóle skutków ubocznych a mo¿e mieæ przez dwa miesi±ce plamienia.
A tak co do komfortu to zawsze mia³am mieszane uczucia. Bo w sumie w przypadku prezerwatywy widaæ od razu jak zawiedzie (pêknie, zsunie siê) i mo¿na zareagowaæ a w przypadku hormonów tego nie widaæ xD
Autorko, moim zdaniem nie potrzebnie na zapas przejmujesz siê tym, ¿e prezerwatywa siê zsunie/pêknie etc ^^
Frezja__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 18:17   #8
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomo¶ci: 326
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

Cytat:
Napisane przez kalincia Poka¿ wiadomo¶æ
Nie lubiê kochaæ siê z prezerwatyw± i pigu³ka wydaje mi siê bardziej pewna. Nie pêknie i nie zsunie siê...I dodatkowy komfort pewno¶ci, ¿e na pewno nie bêdê mieæ okresu, kiedy on przyjedzie.
Rozumiem to, ale osobi¶cie nie post±pi³abym tak

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Poka¿ wiadomo¶æ
To jest takie gdybanie. Mo¿e nie mieæ w ogóle skutków ubocznych a mo¿e mieæ przez dwa miesi±ce plamienia.
A tak co do komfortu to zawsze mia³am mieszane uczucia. Bo w sumie w przypadku prezerwatywy widaæ od razu jak zawiedzie (pêknie, zsunie siê) i mo¿na zareagowaæ a w przypadku hormonów tego nie widaæ xD
Autorko, moim zdaniem nie potrzebnie na zapas przejmujesz siê tym, ¿e prezerwatywa siê zsunie/pêknie etc ^^
Jasne, ¿e gdybanie, ale nie mo¿na takiej opcji wykluczyæ szczególnie je¶li autorka zechce sobie na kilka dni przed spotkaniem zacz±æ braæ tabsy. Jedna osoba bêdzie czuæ siê po tabletkach wy¶mienicie a druga nie czego ja sama jestem przyk³adem. Przez 3 miesi±ce brania tabletek seks móg³ dla mnie nie istnieæ, je¶li do czego¶ juz dosz³o to potrzebowali¶my ¿elu bo brakowa³o mi nawil¿enia, w trakcie tego czasu mo¿e 2-3 razy osiagnelam orgazm choæ wcze¶niej nie mia³am z tym problemu. Po pracy wraca³am do domu i mog³am przelezec ca³y wieczór gapiac siê w sufit albo p³akaæ bez powodu Potem trochê objawy zmniejszy³y siê ale i tak by³am nie do wytrzymania. Dopiero jak odstawi³am powoli wszystko wrócilo do normy
Po prostu uczulam na to, a co zrobi autorka i jak to rozegra to jej sprawa
Neonka_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-31, 07:10   #9
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomo¶ci: 649
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

ja przez lat zylam podobnie no moze wizyty nie byly raz na pol roku a raz na 3miesiace i to na dw,a trzy dni i przez caly czas stosowalam tablety,probowalam globulek,prezerwatyw ,ale to tylko utrudnialo wszystko,globulki mnie piekly jak cholera a gumki robily taka ochrone ze nic nie czulismy.wiec jadlam caly czas taby i juz. problem z glowy,w moim przypadku branie pomagalo mi jeszcze w leczeniu tradziku
piniata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-01, 18:32   #10
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 883
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

nie ufasz gumkom, a zaufasz tabletkom? nie s±dzê. moim zdaniem nie powinna¶ szukaæ problemu w metodzie zabezpieczenia, tylko w swoich obawach przed zaj¶ciem w ci±¿ê. prezerwatywy zawsze sprawdzisz - widzisz go³ym okiem, czy nie pêk³a albo czy siê nie zsunê³a. tabletkom po prostu musisz zaufaæ. i nie wiem, czy to nie wymaga wiêkszego zaufania ni¿ w przypadku gumek.
__________________
Dopóki mogê i¶æ o w³asnych si³ach,
pójdê tam, gdzie
zechcê.


sistermorphine jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-01, 21:01   #11
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomo¶ci: 1 164
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

Ja próbowa³am braæ tabletki, ale ze swoim paranoicznym wrêcz my¶leniem prezerwatywy okaza³y siê dla nas lepsze. Ci±gle zastanawia³am siê czy kupa nie by³a za rzadka i mo¿e nie wydali³am tabletki, czy nie zjad³am grejpfruta i inne cuda A do tego skutki uboczne... u mnie by³y bardzo dokuczliwe, do tej pory ¿a³ujê, ¿e siêgnê³am po tabsy. To jest kwestia indywidualna, ale przemy¶l to dobrze. Skutki uboczne tabletek praktycznie zawsze s±, z regu³y ustêpuj± po max 3 miesi±cach. Je¶li zamierzasz braæ tabletki przez miesi±c a potem pó³ roku przerwy to mo¿e siê okazaæ, ¿e wiecznie bêdziesz mia³a dolegliwo¶ci Moim zdaniem tabletki s± najskuteczniejsze, ale dla kobiet które zamierzaj± przyjmowaæ je przez d³u¿szy czas.
Sherminka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 19:02   #12
201609102148
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 7 330
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

Pierwsze opakowanie tabletek to by³a u mnie mêka- ból brzucha, md³o¶ci, zawroty g³owy. Przesz³o po pierwszym plamieniu jak rêk± odj±³. Po odstawieniu cykl normowa³ mi siê przez pó³ roku.

Nie jest powiedziane, ¿e u Ciebie bêdzie podobnie, ale we¼ te¿ taki scenariusz pod uwagê. Gdybym mia³a przez miesi±c brania tabletek siê do nich przyzwyczajaæ i mieæ z tego powodu ci±¿owe dolegliwo¶ci, po czym zaraz znowu odzwyczajaæ i przez pó³ roku dostawaæ okres ni z gruchy ni z pietruchy (raz po 18 dniach, a raz po 40), po czym znowu miesi±c z md³o¶ciami... To chyba bym pad³a.
201609102148 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-03, 12:05   #13
Kasandra13
Przyczajenie
 
Avatar Kasandra13
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

A ja nie mialam zadnych powaznych skutków ubocznych. Jezeli ju¿ to zmienia³am tabletki, ginekolog najlepiej dobierze
Kasandra13 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-03, 20:02   #14
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek z³ota na koñcu têczy
Wiadomo¶ci: 60 422
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

W twoim przypadku tabletki sa bez sensu. Przekonaj sie do prezerwatyw i dodatkowo uzyj globulki albo zelu plemnikobojczego, moze zmniejsz± stres.

Ps. 2 spotkania w roku kosmos dla mnie.
__________________
Z tob± chcê ogl±daæ rzeki, co samotnie p³yn±
Gwiazdy nad ³±kami w ¶rodku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-04, 12:16   #15
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 209
Dot.: Antykoncepcja a zwi±zek na odleg³o¶æ

Tabletki s± bez sensu w takim przypadku. Je¶li prezerwatywy do koñca Ciê nie przekonuj±, to s± jeszcze kapturki naszyjkowe np femcap. Do niego stosuje siê ¿el plemnikobójczy
chelseaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Seks


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-09-04 13:16:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.