Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3 - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-01, 20:02   #721
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Namiastka_lodz Pokaż wiadomość
Ja doskonale zdaje sobie świadomość z tego, że tabletki dają takie duże zabezpieczenie ...
ale
po 1 ) miałam przerwę, i to była powiedzmy 12 tabletka w pierwszym opakowaniu po tej przerwie.

po 2 ) w czasie tych 12 tabletek zdarzyło mi sie zapomnieć o tabletce ponad 12 h i musiałam jedną opuścić. ( to była chyba 6 tabletka )

Czy to nie zmienia skuteczności ??

(Dni płodne po kalendarzyku który mi to oblicza - miałam wówczas od 11wrz. do 18wrz. dni płodne)


KTO Ci powiedział, że biorąc tabletki masz DNI PŁODNE??????????????????? ??????

ZGROZA!! Posiadasz jakąś wiedzę o tym co bierzesz czy tylko ot tak????

Nie byłaś dobrze zabezpieczona skoro pominęłaś tabletki i nie stosowałaś w tym czasie innego środka antykoncepcyjnego, "śluz" zwany na lekcjach biologii płynem ejakulacyjnym mógł się dostać i gdybyś miała pecha to czemu nie? Są na świecie dziewice, które zaszły w ciąże... A nudności mogą jak najbardziej wynikać z wahań hormonów w organiźmie (tu wezmę tabeltkę a tu nie), stresu.. jak i ciąży
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 20:26   #722
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Ciąża bez stosunku..?

podobno po odstawienia tabletek plodnosc nagle wraca ale ile w tym prawdy tego nikt nie wie...ja znam przypadki w ktorych dziewczyny po odstawieniu nie mogly zrobic dzidziusia...jesli masz obawy do tego czy nie jestes to zrob po prostu test albo idz do ginekologa...tak bedzie chyba najlatwiej sie przekonac...a jesli nie chcesz to poczekaj az dostaniesz okres..
pytasz czy mozna tak zajsc...raczej sie zdarza czasem...a majtki to raczej nie srodek antykoncepcyjny jak prezerwatywa...no chyba ze nosisz lateksowe majtasy:P
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 21:16   #723
meredithz
Raczkowanie
 
Avatar meredithz
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 60
okres a ciąża?

Wiem, ze to brzmi dziwnie i zaprzecza prawom natury ale buszujac po roznych forach wyczytalam, ze jest mozliwe jednoczesne bycie w ciazy i krwawienie miesiaczkowe do 3 miesiaca ciazy ( niektorzy utrzymuja, ze do 6)
co prawda czesc od razu dodaje, ze nie sa to normalne miesiaczki tylko plamienia, wiec kobiety ze skąpymi okresami czasem nie sa w stanie poznac roznicy.

Pytam oczywiscie w kontekscie swojej osoby.
Dostalam okres po tygodniu od stosunku, ktory mogl skonczyc sie ciaza.
dodam, ze troche go przyspieszylam ziolkami na wywolanie, gdyz termin mam dopiero za poltora tygodnia, choc mam raczej nieregularne (od 20 do 40 dni) wiec w sumie ciezko stwierdzic.
w kazdym razie go przyspieszylam, gdyz stwierdzilam, ze nie wytrzymam czekania i stresu, czy sie pojawi, czy nie.
w kazdym razie okres mam normalny, obfity, z duza iloscia skrzepow, oraz wszystkie normalne, okresowe dolegliwosci (bolace plecy, piersi, jajniki)
robilam rowniez test ciazowy, apteczny ktory wyszedl negatywny.

wiec jak to jest? czy przy tych wszystkich objawach mozliwa jest ciaza?
i na czym polega to krwawienie w czasie ciazy, ze czesc kobiet nawet nie zauwaza, ze w niej jest?
__________________
demo demokracji demo uczciwości demo miłości
demo robienia swego demo czasu wolnego demo kultury masowej
demo ameryki demo nie dawania demo samokrytyki demo nie brania
demo ruszenia głową demo szlachetnych postaw demo pracy nad sobą demo winy i kary demo wychowania demo wiary
demo mnie samego

meredithz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 21:23   #724
agatha
Rozeznanie
 
Avatar agatha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pl/N
Wiadomości: 541
Dot.: okres a ciąża?

moja koleżanka miała okres do 5 miesiąca ciąży. mówiła mi , że nie były to dorbne krwawienia tylko normalny okres wraz ze wszystkimi dolegliwościami. no i chyba do 5-6 miesiąca nie miała "brzucha"
__________________

agatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 21:44   #725
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: okres a ciąża?

Gdzieś czytałam, że podobno dotyczy to wieloródek, ale np. moja mama mówiła, że jak była ze mną w ciąży to miała 1 raz okres, a była to jej pierwsza ciąża... więc licho wie
Myślę, że jakimś-tam wskaźnikiem, który może wykluczyć lub stwierdzić ciążę jest test. Choć słyszałam, że warto po jakimś czasie go powtórzyć, aby sie upewnić, bo zdarzają się pomyłki...

No i jeszcze dla tych, które mierzą temperaturę: jeżeli podniesiona temperatura utrzymuje się dłużej niż 21 dni to może to oznaczać ciążę, bo przed miesiączką temperatura powinna się obniżyć. A w przypadku ciąży podwyższona temperatura utrzymuje sie około 3 m-cy.

Edytowane przez w_isienka
Czas edycji: 2007-10-01 o 22:19
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-01, 22:23   #726
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Ciąża bez stosunku..?

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Zdaje się, że w Biblii można znaleźć coś na ten temat... Albo w książce do biologii.
Niecierpliwie czekam na cytat z Biblii
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 11:04   #727
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Ciąża bez stosunku..?

no to od poczatku: tak, mozna zajsc w ciaze bez stosunku, wystarczy przeciez aby plemniki dostaly sie do "srodka", nie jest konieczny do tego pelny stosunek. Ale prawdopodobienstwo takiego zajscia w ciaze jest znikome, takze nie warto, zebys sobie tym glowe zaprzatala. Jak nie masz pewnosci, zrob jak radzi Chilligirl test - po dwoch tygodniach od takich "zabaw" lub najlepiej w dniu opozniajacego sie okresu.
co do biblii to kolezanka miala na mysli pewnie niepokalane poczecie?..no, nie byloby ono takie calkiem niepokalane...
jeszcze co do pigulek-tak, po ich odstawieniu plodnosc natychmiast wraca i to na poczatku ze zdwojona sila-ja np mialam w pierwszym miesiacu dwie owulacje w jednym dniu z obu jajnikow! to dlatego jak zajdzie sie w ciaze bezposrednio po odstawieniu jest takie duze prawdopodobienstwo ciazy mnogiej i dlatego tez lekarze namawiaja, zeby (jesli nie chce sie --raczkow) odczekac ze trzy miechy z zachodzeniem w ciaze.
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-02, 11:04   #728
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ciąża bez stosunku..?

Cytat:
Napisane przez edit23 Pokaż wiadomość
Niecierpliwie czekam na cytat z Biblii
chyba chodzi o niepokalane poczecie ,czy jakos tak.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 11:11   #729
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: okres a ciąża?

kolezanko, zrob sobie jeszcze jeden test i zobacz jaki bedzie wynik. Dwa testy sie nie pomyla. Wazne jednakze, abys zrobila go nie wczesniej niz dwa tygodnie po stosunku!
I nie martw sie juz , wiecej dowodow na to, ze NIE jestes w ciazy nie potrzebujesz- okres+negatywny test to juz doprawdy az nadmiar pozytywnych informacji!
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 11:40   #730
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Namiastka, nie panikuj tylko czekaj spokojnie na okres, a jak nie wystapi to idz do lekarza. Mozesz sobie tez zrobic test, ale jesli ty zaszlabys w ciaze w sytuacji, ktora opisujesz, to chyba wezwalibysmy do ciebie ekipe TVN Uwaga, bo to bylby ewenement na skale kraju! Takze glowa do gory.
Powtorze jeszcze raz za dziewczynami: podczas brania pigulek NIE WYSTEPUJE owulacja, czyli NIE MA czegos takiego jak dni plodne! zadne obliczenia nie maja sensu, nawet jak sie zapomni tabletki.
Natomiast w razie zapomnienia tabletki siega sie do ulotki i sie uwaznie czyta co tam na ten temat pisza. Niewziecie jednej w pierwszym tygodniu brania skutkuje tym, ze plodnosc moze sie pojawic, wiec trzeba sie przez siedem kolejnych dni ubezpieczac!
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 12:10   #731
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Ciąża bez stosunku..?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
chyba chodzi o niepokalane poczecie ,czy jakos tak.
Niewątpliwie o to chodziło, ale wypowiedź Juli pozostawiła u mnie jakiś niesmak.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-02, 14:17   #732
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez Namiastka_lodz
Ja doskonale zdaje sobie świadomość z tego, że tabletki dają takie duże zabezpieczenie ...
ale
po 1 ) miałam przerwę, i to była powiedzmy 12 tabletka w pierwszym opakowaniu po tej przerwie.

po 2 ) w czasie tych 12 tabletek zdarzyło mi sie zapomnieć o tabletce ponad 12 h i musiałam jedną opuścić. ( to była chyba 6 tabletka )

Czy to nie zmienia skuteczności ??

(Dni płodne po kalendarzyku który mi to oblicza - miałam wówczas od 11wrz. do 18wrz. dni płodne)
Przepaszam, ale mi po prostu szczeka opada z wrażenia jak czytam takie posty.... Meszares ma w 100% rację - gdy bierze sie pigułki antykoncepcyjne - to mają one za zadanie zablokować owulację - więc o żadnych dniach płodnych nie może być mowy. Tak samo jak o miesiączce w pełnym tego słowa znaczeniu, bo jest to raczej pseudo-miesiączka... W tym przypadku to faktycznie trochę się dziewczyna zakręciła...

Namiastka_lodz:
nie stresuj się, a w razie czego zrób test w dniu spodziewanej miesiączki lub parę dni później i będziesz wiedziała, ale tak jak napisała Meszres - masz na ciążę marne szanse...

(sorki coś mi się pogrubienie włączyło i za Chiny nie da się wyłączyć
)
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 14:22   #733
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

A czy przypadkiem owa zapomniana tabletka nie mogła spowodować, że blokada owulacji nie działa tak "do końca" i mogą wystąpić "dni płodne"? Bo w końcu w takim przypadku po coś się używa dodatkowego zabezpieczenia.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 14:28   #734
lilii87
Wtajemniczenie
 
Avatar lilii87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 437
Dot.: Ciąża bez stosunku..?

Gdyby w taki sposób dało się zajść w ciążę to byłby u nas niesamowity przyrost naturalny Jasne, że teoretycznie wszystko może się zdarzyć, ale prawdopodobieństwo, że plemniki powędrują po bieliźnie, albo nawet po skórze aż tam daleko jest baaardzo małe. Przeciez to nie jacyś komandosi.
A poza tym w ciążę wcale nie jest tak łatwo zajść...
Jeśli chcesz się uspokoić i o tym nie myśleć to zrób test, chociaż moim zdaniem nie masz się czego bać.
lilii87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 14:33   #735
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

xal:
Cytat:
A czy przypadkiem owa zapomniana tabletka nie mogła spowodować, że blokada owulacji nie działa tak "do końca" i mogą wystąpić "dni płodne"? Bo w końcu w takim przypadku po coś się używa dodatkowego zabezpieczenia.
Może wystąpić owulacja, ale niekoniecznie. Z resztą czasami mimo brania tabletek też może wystąpić owulacja - czasami przecież tak się zdarza - nie wiedzieć czemu (?) Może to zależy od organizmu i jak tabletki działają na poszczególne osoby? Nie wiem... W każdym razie nie-wzięcie jednej tabletki trochę sprawę komplikuje... wiec najlepiej zrobić test i wszystko jasne.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 14:39   #736
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Może wystąpić owulacja, ale niekoniecznie. Z resztą czasami mimo brania tabletek też może wystąpić owulacja - czasami przecież tak się zdarza - nie wiedzieć czemu (?) Może to zależy od organizmu i jak tabletki działają na poszczególne osoby? Nie wiem... W każdym razie nie-wzięcie jednej tabletki trochę sprawę komplikuje... wiec najlepiej zrobić test i wszystko jasne.
No więc chyba można te "niebezpieczne 7 dni" określić mianem "dni płodne" ?

Nie krzyczcie na mnie, ale chyba o to chodzi dziewczynom, które piszą że zapomniały tabletki i coś nabroiły w dni płodne?
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 15:03   #737
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Ciąża bez stosunku..?

niepokalane poczecie?! samozapylenie?! wiatropylnosc?! no tak...teoretycznie mozliwe
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 15:22   #738
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
No więc chyba można te "niebezpieczne 7 dni" określić mianem "dni płodne" ?

Nie krzyczcie na mnie, ale chyba o to chodzi dziewczynom, które piszą że zapomniały tabletki i coś nabroiły w dni płodne?
Niby można by na upartego, ale niestety nie o to autorce chodziło. Bo jaki kalendarzyk obliczy Ci dni płodne w takim wypadku?
korin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 15:37   #739
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez korin Pokaż wiadomość
Niby można by na upartego, ale niestety nie o to autorce chodziło. Bo jaki kalendarzyk obliczy Ci dni płodne w takim wypadku?
Kalendarzyk chyba żaden,ale chodziło mi ogólnie o to, że są dni, które można nazwać płodnymi, gdy się czegoś nie dopilnuje.

A tak troszkę w związku z tym, czy po antybiotykach, jak przez 7 dni się zabezpieczam dodatkowo to te 7 dni wystarczy żeby zablokować owulację? Czy lepiej stosować dodatkowe zabezpieczenie dłużej?
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-02, 15:38   #740
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez korin Pokaż wiadomość
Niby można by na upartego, ale niestety nie o to autorce chodziło. Bo jaki kalendarzyk obliczy Ci dni płodne w takim wypadku?
Żaden nie wyliczy, ani organizm bombardowany hormonami nie da odpowiednich sygnałów.

Nie rozumiem tego czepiania się słówek. Namiastka napisała "dni płodne" mając na myśli take, w których obawiała sie ciąży. Może powinna napisać "potencjalnie płodne", lub coś takiego, ale nie czuła się do końca zabezpieczona, więc nazwała dni płodnymi. Odkladam ciążę i też na dni w których nie wykluczam możliwość poczęcia mówię "płodne", choć czasami o tym, czy płodnymi były dowiaduję się dopiero w czasie owulacji..

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
...
(sorki coś mi się pogrubienie włączyło i za Chiny nie da się wyłączyć
)
Ctrl+b
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 15:42   #741
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego czepiania się słówek. Namiastka napisała "dni płodne" mając na myśli take, w których obawiała sie ciąży. Może powinna napisać "potencjalnie płodne", lub coś takiego, ale nie czuła się do końca zabezpieczona, więc nazwała dni płodnymi. Odkladam ciążę i też na dni w których nie wykluczam możliwość poczęcia mówię "płodne", choć czasami o tym, czy płodnymi były dowiaduję się dopiero w czasie owulacji..
Więc wyobraź sobie że nie jest to czepianie się słówek. Bo wole się upewnić zanim coś komuś zarzuce.

Cytat:
Napisane przez korin Pokaż wiadomość
tak na marginesie: na jakiej podstawie stwierdziłaś dni płodne?
Cytat:
Napisane przez Namiastka_lodz Pokaż wiadomość
(Dni płodne po kalendarzyku który mi to oblicza - miałam wówczas od 11wrz. do 18wrz. dni płodne)
korin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 16:14   #742
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

myślałam, że na cały cykl mówi płodny, bo nie wzięła tabletki.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 17:54   #743
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Witam!Mam watpliwosci.Otoz ostatnim razem kochalam sie w dni plodne,tj. 11dnia cyklu.Minal dokladnie tydzien a ja od piatku jestem rozdrazniona,placzliwa,sp iaca,wrazliwa na halasy i nie moge jesc.Niby czuje glod ale jak mam cos przelknac to w gardle wielka kula,jesli cos zjem to mnie mdli.Choc generalnie to glodna nie jestem w ogole.Nie zabezpieczam sie,bo nie chce...ciaza to nie bedzie tragedia!Natomiast moj poprzedni seks byl 15 dnia cyklu,a ostatnia miesiaczka to skapa byla bardzo.Miesiaczkuje regularnie co 28-29 dni przez 4-5 dni.Jutro zrobie test bo poziom hCG podobno najwyzszy rano.Ale napisano w nim ze "mozna go zrobic juz w 1 dniu planowanego terminu miesiaczki" a sek w tym ze u mnie ta miesiaczka byla.A z drugiej strony wiem ze mozna byc w ciazy i miesiaczkowac 3 miesiace.Poza tym na fizjologii to uczono mnie ze juz po 6 dniach osd zaplodnienia wzrasta poziom hCG.Jakies doswiadczenia??
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-02, 18:49   #744
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Kalendarzyk chyba żaden,ale chodziło mi ogólnie o to, że są dni, które można nazwać płodnymi, gdy się czegoś nie dopilnuje.

A tak troszkę w związku z tym, czy po antybiotykach, jak przez 7 dni się zabezpieczam dodatkowo to te 7 dni wystarczy żeby zablokować owulację? Czy lepiej stosować dodatkowe zabezpieczenie dłużej?
Wystarczy 7 dni, choć oczywiście, jak ktoś woli, to może się zabezpieczać dłużej - nie zaszkodzi:P
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-03, 08:03   #745
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez fizjo83 Pokaż wiadomość
Witam!Mam watpliwosci.Otoz ostatnim razem kochalam sie w dni plodne,tj. 11dnia cyklu.Minal dokladnie tydzien a ja od piatku jestem rozdrazniona,placzliwa,sp iaca,wrazliwa na halasy i nie moge jesc.Niby czuje glod ale jak mam cos przelknac to w gardle wielka kula,jesli cos zjem to mnie mdli.Choc generalnie to glodna nie jestem w ogole.Nie zabezpieczam sie,bo nie chce...ciaza to nie bedzie tragedia!Natomiast moj poprzedni seks byl 15 dnia cyklu,a ostatnia miesiaczka to skapa byla bardzo.Miesiaczkuje regularnie co 28-29 dni przez 4-5 dni.Jutro zrobie test bo poziom hCG podobno najwyzszy rano.Ale napisano w nim ze "mozna go zrobic juz w 1 dniu planowanego terminu miesiaczki" a sek w tym ze u mnie ta miesiaczka byla.A z drugiej strony wiem ze mozna byc w ciazy i miesiaczkowac 3 miesiace.Poza tym na fizjologii to uczono mnie ze juz po 6 dniach osd zaplodnienia wzrasta poziom hCG.Jakies doswiadczenia??
Rozdrażnienie, itp. może zależeć od wielu czynników. Nawet najbardziej prozaicznie od pogody. Moze to byc tez spowodowane figlem jaki płata nam organizm, kiedy intensywnie o czymś myślimy (w tym przypadku o ciąży) i symuluje nam odpowiednie objawy.

Biorąc pod uwagę długość cykli może być tak ze jestes w ciazy. Czasami w pierwszych miesiącach ciąży występuje śladowe krwawienie (nie jest to miesiączka) bardziej skąpe i zazwyczaj krócej. Wykonanie testu powinno rozjaśnić te sprawę.

Jeżeli zakładasz ze ciąża może być z poprzedniego cyklu miesięcznego to test powinien dać wynik wiarygodny.
Jezeli zas dotyczy obecnego testu to należy poczekac jednak do dnia spodziewanej miesiączki. Test wykazuje 6 dniowa ciaże ale pod uwage należy tez wziac ze proces od stosunku do zapłodnienia trwa srednio 4-7 dni. Wiec możesz być najwyżej w 3 dniu ciąży albo właśnie dopiero będzie jej 1 dzień. Tak wiec test nic nie wykaże.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-03, 09:28   #746
PaVlO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Wcześniej już pisałem o sytuacji mojej i mojej dziewczyny. Przypomne jeszcze tylko. 25 dni temu (8.IX) doszło do pieszczot między nami, które przyprawiły nas o obawy, że mogło przydarzyć się coś niedobrego. Na ciąże nie jesteśmy gotowi jeszcze. 12 dni po tamtym zdarzeniu przyszedł okres. Trwał pięć dni, w jego trakcie pojawiło się jednego dnia troszkę brązowej krwi, ostatniego dnia też taka była. Okres jednak poza tym był obfity i normalny, jak zwykle. 19 dni po tamtym zdarzeniu, czyli dwa dni po zakończeniu okresu zrobiliśmy test płytkowy, którego wynik był negatywny. Było to w miniony czwartek. Zadzwoniliśmy tego samego dnia do ginekologa (pani dr Hoffman z Warszawy), po opisaniu jej sytuacji stwierdziła, że możemy być spokojni według niej. Przyznaję jednak, że we mnie wciąż jest niepokój jakiś. Naczytałem się na wielu forach różnych historii itd. Boję się wciąż. Co zrobić, żeby mieć pewność całkowitą i niepodważalną?
Jeśli wtedy zdarzyłoby się coś złego jednak, to moja dziewczyna byłaby teraz zapewne w jakimś 2.5-3 tygodniu ciąży. Test ciążowy dał wynik negatywny 19 dni po tamtych pieszczotach (Ona jest wciąż dziewicą, pieszczoty były zewnętrzne + petting krótki i nie pamiętamy, czy po tym, jak mój śluz ejakulacyjny mógł pozostać w okolicach Jej pochwy również; o ile w ogóle został). W każdym razie wynik testu negatywny i dziś mija 25 dni od tamtych pieszczot. Co zrobić, żeby mieć 100% pewności, że jest w porządku wszystko? Czy może test z krwi pod koniec tygodnia (byłoby to 27 dni po tamtych pieszczotach) da całkowicie wiarygodny wynik? Potem byśmy go powtórzyli za tydzień czy półtora załóżmy i z tymi wynikami poszli na wizyte do wyżej wymienionej pani ginekolog. Czy to da całkowitą pewność?
PaVlO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-03, 11:31   #747
judka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

witam,
jestem tu nowa, a zarejestrowalam sie poniewaz mam obawy co do ciazy. Otoz miesiaczka spoznia mi sie 12 dni, wczesniej byla dosc regularna, ostatni raz wspolzylam z moim chlopakiem 2tyg. temu, uzywalismy gumki i na oko nic sie z nia nie stalo- byla pelna po wyciagnieciu. bola mnie jakis czas piersi, innych objawow brak, dodam ze mam problemy z prolaktyna i lecze sie hormonalnie od pol roku, ale nigdy mi sie taknie przedluzala miesiaczka, mam chlernego stracha przed ciaza wiec moze to urojona ciaza? prosze o pomoc!!!!
czy powinnam juz robic test i biegnac do lekarza?
pozdrawiam
judka
judka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-03, 11:34   #748
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

miesiączka może się spóźniać z różnych przyczyn a skoro prezerwatywa była ok, to raczej marne szanse na ciążę. teraz już spokojnie możesz zrobić test - wynik będzie wiarygodny. a jak okres sie nie pojawi, to do ginekologa, nich Ci da coś na wywołanie.

edit: ps. a jak np. masz za wysoką prolaktynę, to to może być przyczyną
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-03, 12:09   #749
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Z racji zescie najmadrzejesz na wizazowej ginekologii (tu nie ma ironii).
Mam do was nieciazowe pytanie...
Tabletki zazywam po 3 mies. przerwie, od czwartku. Pierwsza przyjelam gdy pojawilo sie juz mocniejsze plamienie. Czyli czwartek wieczorem. Ok 22.30.
Zdarzalo mi sie zasnac i wziac tabletke z 3h opoznieniem. Przez co doszlam do wniosku ze branie o tak poznej godzinie ma sensu. O ile maksymalnie moge przesunac lykanie tabletki do tylu (wydaje mi sie ze do tylu bedzie bezpieczniej, bo jesli zaspie powiedzmy w piatek i o 22.30 nie wezme tabletki, a TZ obudzi mnie o 1 w nocy, to tak naprawde w sobote biore tabletke opisana jako piatek i robie sobie pomieszanie z poplataniem w efekcie czego zastanawiam sie "bralam czy nie bralam?")? I czy groza mi w zwiazku z tym "sensacje" hormonalne badz antykoncepcyjne?
Tak, wiem, "idz spytaj sie ginekologa" ale moja ginekolog jest raz w miesiacu w przychodni, a reszte dni jest w innej przychodni gdzie przyjmuje tylko ciezarne...
A do innego nie pojde.. no chyba ze w innej przychodni niz moja. (Jak pojde do innego to automatycznie zawsze beda mnie zapisywac do innego... a naprawde nie chce rezygnowac ze swietnej lekarki)
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-03, 12:35   #750
judka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Dzieki Flybird za szybka odpowiedz, troche sie uspokoilam, choc z natury jestem panikara, wiec moze stres tez ma jakis wplyw na opoznianie sie miesiaczki. A czy jesli w prezerwatywie bylaby malutka dziurka to jest szansa ze nie zauwazylismy ze cos jest nie tak?
Musze sie jakos uspokoic tylko jaaakkk!!!!!?
judka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.