Program 500+ plus offtop ;) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-23, 11:29   #61
Biedroneczka6667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 165
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Ale czemu tak po niej jedzicie? Ona nie zbijała bąków. Pracuje , pracuje jak większość prostych , zwykłych ludzi. I co z tego ma? To chore w tym kraju , że zwykły człowiek nie obibok, pracowity musi wegetować z minimalną.
Biedroneczka6667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:30   #62
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Chciałam odpowiedzieć tam, ale jak już nowa część, to się wypowiem tutaj.

Carousel - tak sobie teraz policzyłam, że z mojej klasy licealnej wyjechało za granicę może 5 osób na 35, z czego jedne chłopak, którego wyrzucili w 2 klasie i jedna dziewczyna, która nie zdała matury. Elita. Po studiach wyjechały 3 osoby - wszystkie poszly tam na kolejne studia.

Onnaa - twoja mentalność mnie przeraża.
U mnie, z tego, co wiem, na razie nie wyjechał nikt. Nie słyszałam też, żeby ktokolwiek z absolwentów z innych klas wyjechał. A nie wszyscy poszli na studia - z tego, co wiem, to dwie osoby z klasy na pewno nie, ale są w Polsce.

A w ogóle to zaznaczyłaś bardzo ważną rzecz - nie każdy, kto wyjeżdża, wyjeżdża na zmywak. Są też tacy, którzy wyjeżdżają do "normalnej" pracy (normalnej, czyli takiej, która jest związana z kierunkiem studiów) albo na studia.






Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
mieszkam na wsi i mam takie samo zdanie jak dziewczyny. magia xD
Też jestem ze wsi. I wcale się tam ludziom źle nie żyje, ba, wielu z miasta przeprowadza się tutaj, bo wolą mieszkać na wsi, w domu, a nie w ciasnym M3. Jakieś 10-15 km stąd (czyli zaledwie ok.15 minut jazdy autem), są dwa miasta - jedno ok. 30-tysięczne, drugie trochę większe, ok. 90 tys. mieszkańców. Trochę dalej, ok. 40 km są dwa już większe miasta, mają niecałe 200 tysięcy mieszkańców. Do jednego z nich jest świetny dojazd drogą ekspresową. A jeszcze dalej, w odległości ok. 60-70 km jest aglomeracja śląska, świetny dojazd najpierw autostradą, a potem DTŚ-ką, więc na upartego i tam można dojeżdżać. Jeśli się chce, to można.


Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
No widzisz bo tu każda zarabia po 5 tys.w górę skończyła studia to się mądruje jak dobrze ma w Polsce
Nie chodzi o to, kto ile zarabia. Zresztą nikt nie napisał, że każdy zarabia po 5 tysi. Chodzi o to, że każdy ma to, na co sobie sam zapracuje.




Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
nouvelle90, wiadomo, że dobre studia i praca przez nie plusują. Tylko ona88 miała chyba na myśli, to, że nie każdy się na te studia nadaje...
Są ludzie, którzy nie mają studiów, talentów, siły przebicia , umiejętności rozpychania się łokciami, nie są kombinatorami, nie są silini psychicznie...a żyć za coś trzeba i oni chcą normalnie żyć,bo też pracują a na nic się to nie przekłada bo nie nabywają.



Ale daj mi jeden logiczny powód, dla którego ktoś zdolny, zaradny i pracowity ma pracować na kogoś, kto znajdzie milion powodów, by nie ruszyć do roboty.


Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ale kto Cie utrzymuje?
No rozumiem że jesteś pracowita ale za 600 zł to mi chyba nie powiesz że wynajmujesz mieszkanie i z tego się wyżywisz bo to nie realne

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Kto Cie wtedy utrzymywał?
Dopóki się uczysz, utrzymują cię rodzice.
__________________
Piszę.

Edytowane przez Carousel
Czas edycji: 2016-05-23 o 11:32
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:30   #63
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Ale czemu tak po niej jedzicie? Ona nie zbijała bąków. Pracuje , pracuje jak większość prostych , zwykłych ludzi. I co z tego ma? To chore w tym kraju , że zwykły człowiek nie obibok, pracowity musi wegetować z minimalną.
Ma pensje.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:31   #64
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Ale czemu tak po niej jedzicie? Ona nie zbijała bąków. Pracuje , pracuje jak większość prostych , zwykłych ludzi. I co z tego ma? To chore w tym kraju , że zwykły człowiek nie obibok, pracowity musi wegetować z minimalną.
Jak miliony innych ludzi w Polsce, którzy jak im mało kasy to zamiast narzekać to biorę dupę w troki, robią kursy i awansują
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:32   #65
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Ale czemu tak po niej jedzicie? Ona nie zbijała bąków. Pracuje , pracuje jak większość prostych , zwykłych ludzi. I co z tego ma? To chore w tym kraju , że zwykły człowiek nie obibok, pracowity musi wegetować z minimalną.
nikt po nikim nie jedzie.
Pokazujemy różne opcje i warianty (studia, praca bez studiów, brak studiów itp), ale onnaa88 wszystko zbija:
bo w Polsce się nie da, a zagranico raj i eldorado, mimo, że sama w tej zagranicy sobie nie radziła.
a kto żyje tutaj na względnym poziomie to: rodzice mu dali/ma szczęście.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:33   #66
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Ale czemu tak po niej jedzicie? Ona nie zbijała bąków. Pracuje , pracuje jak większość prostych , zwykłych ludzi. I co z tego ma? To chore w tym kraju , że zwykły człowiek nie obibok, pracowity musi wegetować z minimalną.

Ale Ty byś chciała, żeby ile ona dostawała BEZ ŻADNEGO WYKSZTALCENIA? Zarabia 2k. Podobnie zarabiają np. terapeuci zajeciowi (wiem z pierwszej ręki). Tak, żyjemy właśnie w takim kraju. I tak właśnie jest. Liselotta już tłumaczyła, stupid... i dalej nic, nothing, null
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:34   #67
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość


Też jestem ze wsi. I wcale się tam ludziom źle nie żyje, ba, wielu z miasta przeprowadza się tutaj, bo wolą mieszkać na wsi, w domu, a nie w ciasnym M3. Jakieś 10-15 km stąd (czyli zaledwie ok.15 minut jazdy autem), są dwa miasta - jedno ok. 30-tysięczne, drugie trochę większe, ok. 90 tys. mieszkańców. Trochę dalej, ok. 40 km są dwa już większe miasta, mają niecałe 200 tysięcy mieszkańców. Do jednego z nich jest świetny dojazd drogą ekspresową. A jeszcze dalej, w odległości ok. 60-70 km jest aglomeracja śląska, świetny dojazd najpierw autostradą, a potem DTŚ-ką, więc na upartego i tam można dojeżdżać. Jeśli się chce, to można.

u mnie dokladnie tak samo. wies zamienia sie w sypialnie domow jednorodzinnych. obok miasta 40 tys i 180 tys do katowic niecala godzina pociagiem
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 11:41   #68
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
u mnie dokladnie tak samo. wies zamienia sie w sypialnie domow jednorodzinnych. obok miasta 40 tys i 180 tys do katowic niecala godzina pociagiem
Czyżbyś była z tej samej okolicy co ja?
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:42   #69
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
nikt po nikim nie jedzie.
Pokazujemy różne opcje i warianty (studia, praca bez studiów, brak studiów itp), ale onnaa88 wszystko zbija:
bo w Polsce się nie da, a zagranico raj i eldorado, mimo, że sama w tej zagranicy sobie nie radziła.
a kto żyje tutaj na względnym poziomie to: rodzice mu dali/ma szczęście.
No to co stoi na przeszkodzie, żeby wyjechać za granicę na dobre i tam układać sobie życie? To jeszcze jedna opcja, tak samo dobra jak inne.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:52   #70
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
spoko, ja mieszkam 40 km od kielc. I o ile w moim miasteczku (10 tys mieszkańców) rzeczywiście mało pracy, to w Kielcach jest jej multum. Ale trzeba chcieć. A ja znam multum osób z mojego miasteczka, którzy nie będą dojeżdżać godzinę (tyle się jedzie), poza tym bilet miesięczny to 300 zł, więc jak zarobią 1500 to mają "tylko" 1200 dla siebie. Więc wolą dalej siedzieć u mamusi na garnuszku i "mama daj na podpaski"
Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Bo nie stać ich na wynajem mieszkania nie zauważyłaś?
ok powiedz mi jedno co ma wypowiedź Tinkerbell do wynajmowania mieszkania???? przecież w jej poście nie było nic wynajmowaniu tylko o tym że niektórzy nie chcą iść do pracy bo musieliby kupić miesięczny i zamiast tego wolą siedzieć w domu i nie pracować i być na utrzymaniu rodzców. przecież nikt tej osobie nie każe wynajmować mieszkania ale jakby poszła do tej pracy i po opłaceniu miesięcznego zostało jej 1200 to już nie byłaby na utrzymaniu rodziców tylko mogłaby już sama sie utrzymać, bo przecież nikt jej nie każe sie z domu wyprowadzać. no ja akurat znam takich ludzi masę co wolą siedzieć w domu mając co miesiąc zero niż mieszkac w domu i dojeżdżać do pracy i mieć to 1200.


nie wiem tobie to już nawet zmiana środowiska nie pomoże taki masz już spaczony tok rozumowania. przecież nie trzeba wyjeżdżać do tej cudownej mlekiem i miodem płynącej zagranicy tylko w Polsce też są takie stanowiska że da się zarobić tyle żeby żyć na poziomie i jeszcze odłożyć. no tylko że często żeby dostać taką pracę trzeba dać coś od siebie a nie tylko i wyłącznie narzekać. czasem jesli chce się mieć za parę lat lepiej trzeba na początku sie poświęcić, zapomnieć o wolnym czasie dla siebie. no i kurcze ty ty i ty, ty nie dałabyś rady pracować na pełen etat i pogodzic tego ze studiami więc nie wierzysz w to że inni dali radę bo to niemożliwe i już. kurcze znam wiele osób które od rodziców dostawały równe nic, bo ich nie było na to stać ale jakoś nie narzekały że ciężko tylko pracowały i jednocześnie studiowały. jak? różnie albo szli na porozumienie z szefem i rozpisywali grafik tak żeby to pogodzić, albo załatwiali sobie indywidualny tok albo studiowali zaocznie. szli nawet do call center mimo że nie cierpieli tej pracy ale dzięki niej mieli kasę żeby jakoś się utrzymać
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 11:52   #71
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Napisane przez Mijanou
" A to inna sytuacja. Jeśli dziecko trafi do rodziny zastępczej ma szansę poznać inne wzorce.

Niestety, czy to się komuś podoba, czy nie (mi też się nie podoba)- biedę i patologię się w większości przypadków "dziedziczy" poprzez powielanie złych wzorców. Oczywiście nie neguję, że można się wyrwać z kręgu biedy i patologii ale rzadko się to zdarza. Dlatego właśnie rodzina zastępcza jest dobrym rozwiązaniem i szansą na normalność dla takich dzieci. "


Znam wiele osób, z tych rzekomych patologii, którzy dziś są porządnymi ludźmi. Oczywiście jakas tam część pewnie powieli schemat ale nie żyjmy stereotypami. Jest bardzo dużo przypadków gdzie te dzieci wyszły na ludzi.

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88
" No widzisz nie znam takich,no ale też tak pewnie jest w mniejszej ilości.
Jak pracują po 300 godzin to na tą kawalerkę ich stać "


Ja osobiście pracowałam firmie gdzie pracowało około 200 Ukraińców. Mieli wynajęty dla siebie caly stary zajazd, jakby motel za który płaciła firma. Obiady i dojazd do pracy równiez opłacała firma. Zakład ten miał 2 zmiany, oni przyjezdzali na rano i błagali żeby mogli zostac na nadgodzinach do 23 (czyli 2 zmiany). Oni o to normalnie błagali, wiem o czym mówie bo byłam tam brygadzistką.

Drugi przykład niedaleko mnie jest strefa a na niej kilka zakładów min. Electrolux. Również przyjezdzaja tu Ukraińcy, którym firma wynajmuje i opłaca miejsce zamieszkania.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.

Edytowane przez dorris23
Czas edycji: 2016-05-23 o 11:54
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 12:08   #72
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
nouvelle90, wiadomo, że dobre studia i praca przez nie plusują. Tylko ona88 miała chyba na myśli, to, że nie każdy się na te studia nadaje...
Są ludzie, którzy nie mają studiów, talentów, siły przebicia , umiejętności rozpychania się łokciami, nie są kombinatorami, nie są silini psychicznie...a żyć za coś trzeba i oni chcą normalnie żyć,bo też pracują a na nic się to nie przekłada bo nie nabywają.
Wyobraź sobie, że zgadzam się z tym, że człowiek, który pracuje za minimalną powinien być w stanie się utrzymać i żyć w miarę normalnie. Nieważne w jakim kraju, ogólnie. Ale tak jak pisała chyba Mijanou - nie mam żadnego wpływu na wysokośc minimalnego wynagrodzenia, a skoro nie mam wpływu i nie chcę tyle zarabiać, to robię wszystko, żeby tego uniknąć. Wszystko. I nie jojczę, że ja to bym nie dała rady. Skoro nie można zmienić rzeczywistości, to trzeba zmieniać swoje życie i na nim się skupić, a nie na obwinianiu za swoje niepowodzenia wszystkich wokół, z rządem na czele. Tym samym rządem, który teraz wciska ludziom w łapy 500+, próbując ich przekupić własnymi pieniędzmi. Bo to jest ten sam rząd, tylko inna partia i inne gęby na tapecie. Poza tym nie różnią się właściwie niczym.

I wcale nie trzeba się rozpychać łokciami, ani kombinować, żeby mieć fajną pracę i spokojne życie. Przede wszystkim to trzeba myśleć co się robi i jak się kieruje swoim życiem.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:19   #73
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Wyobraź sobie, że zgadzam się z tym, że człowiek, który pracuje za minimalną powinien być w stanie się utrzymać i żyć w miarę normalnie. Nieważne w jakim kraju, ogólnie. Ale tak jak pisała chyba Mijanou - nie mam żadnego wpływu na wysokośc minimalnego wynagrodzenia, a skoro nie mam wpływu i nie chcę tyle zarabiać, to robię wszystko, żeby tego uniknąć. Wszystko. I nie jojczę, że ja to bym nie dała rady. Skoro nie można zmienić rzeczywistości, to trzeba zmieniać swoje życie i na nim się skupić, a nie na obwinianiu za swoje niepowodzenia wszystkich wokół, z rządem na czele. Tym samym rządem, który teraz wciska ludziom w łapy 500+, próbując ich przekupić własnymi pieniędzmi. Bo to jest ten sam rząd, tylko inna partia i inne gęby na tapecie. Poza tym nie różnią się właściwie niczym.

I wcale nie trzeba się rozpychać łokciami, ani kombinować, żeby mieć fajną pracę i spokojne życie. Przede wszystkim to trzeba myśleć co się robi i jak się kieruje swoim życiem.
Poza tym przez właśnie takie programy jak 500+ pensja minimalna nie wzrośnie a wręcz przeciwnie - skądś te pieniądze trzeba wziąć. Skądś = od innych. Także tych z pensją minimalną
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:20   #74
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Napisane przez Mijanou
" A to inna sytuacja. Jeśli dziecko trafi do rodziny zastępczej ma szansę poznać inne wzorce.

Niestety, czy to się komuś podoba, czy nie (mi też się nie podoba)- biedę i patologię się w większości przypadków "dziedziczy" poprzez powielanie złych wzorców. Oczywiście nie neguję, że można się wyrwać z kręgu biedy i patologii ale rzadko się to zdarza. Dlatego właśnie rodzina zastępcza jest dobrym rozwiązaniem i szansą na normalność dla takich dzieci. "


Znam wiele osób, z tych rzekomych patologii, którzy dziś są porządnymi ludźmi. Oczywiście jakas tam część pewnie powieli schemat ale nie żyjmy stereotypami. Jest bardzo dużo przypadków gdzie te dzieci wyszły na ludzi.

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88
" No widzisz nie znam takich,no ale też tak pewnie jest w mniejszej ilości.
Jak pracują po 300 godzin to na tą kawalerkę ich stać "


Ja osobiście pracowałam firmie gdzie pracowało około 200 Ukraińców. Mieli wynajęty dla siebie caly stary zajazd, jakby motel za który płaciła firma. Obiady i dojazd do pracy równiez opłacała firma. Zakład ten miał 2 zmiany, oni przyjezdzali na rano i błagali żeby mogli zostac na nadgodzinach do 23 (czyli 2 zmiany). Oni o to normalnie błagali, wiem o czym mówie bo byłam tam brygadzistką.

Drugi przykład niedaleko mnie jest strefa a na niej kilka zakładów min. Electrolux. Również przyjezdzaja tu Ukraińcy, którym firma wynajmuje i opłaca miejsce zamieszkania.
Dokładnie tak jest zgadzam się,nie każda patologia powieli ten sam schemat.Ja również znam Ukraińców którzy mają domki zaraz przy zakładzie pracy i proszą o dużo godzin w pracy
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:25   #75
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Poza tym przez właśnie takie programy jak 500+ pensja minimalna nie wzrośnie a wręcz przeciwnie - skądś te pieniądze trzeba wziąć. Skądś = od innych. Także tych z pensją minimalną
Otóż to, żeby dać, to wpierw trzeba komuś zabrać - a i tak masa fanów pińcet plus tego nie widzi, wystarczy im sam fakt, że coś magicznie do łapki wpadło.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:26   #76
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
U mnie, z tego, co wiem, na razie nie wyjechał nikt. Nie słyszałam też, żeby ktokolwiek z absolwentów z innych klas wyjechał. A nie wszyscy poszli na studia - z tego, co wiem, to dwie osoby z klasy na pewno nie, ale są w Polsce.

A w ogóle to zaznaczyłaś bardzo ważną rzecz - nie każdy, kto wyjeżdża, wyjeżdża na zmywak. Są też tacy, którzy wyjeżdżają do "normalnej" pracy (normalnej, czyli takiej, która jest związana z kierunkiem studiów) albo na studia.








Też jestem ze wsi. I wcale się tam ludziom źle nie żyje, ba, wielu z miasta przeprowadza się tutaj, bo wolą mieszkać na wsi, w domu, a nie w ciasnym M3. Jakieś 10-15 km stąd (czyli zaledwie ok.15 minut jazdy autem), są dwa miasta - jedno ok. 30-tysięczne, drugie trochę większe, ok. 90 tys. mieszkańców. Trochę dalej, ok. 40 km są dwa już większe miasta, mają niecałe 200 tysięcy mieszkańców. Do jednego z nich jest świetny dojazd drogą ekspresową. A jeszcze dalej, w odległości ok. 60-70 km jest aglomeracja śląska, świetny dojazd najpierw autostradą, a potem DTŚ-ką, więc na upartego i tam można dojeżdżać. Jeśli się chce, to można.




Nie chodzi o to, kto ile zarabia. Zresztą nikt nie napisał, że każdy zarabia po 5 tysi. Chodzi o to, że każdy ma to, na co sobie sam zapracuje.









Ale daj mi jeden logiczny powód, dla którego ktoś zdolny, zaradny i pracowity ma pracować na kogoś, kto znajdzie milion powodów, by nie ruszyć do roboty.







Dopóki się uczysz, utrzymują cię rodzice.
Bo nie skończyłam studiów no i mam teraz co mam taki los dla siebie sama stworzyłam to po mnie jadą :P





Cytat:
Napisane przez Biedroneczka6667 Pokaż wiadomość
Ale czemu tak po niej jedzicie? Ona nie zbijała bąków. Pracuje , pracuje jak większość prostych , zwykłych ludzi. I co z tego ma? To chore w tym kraju , że zwykły człowiek nie obibok, pracowity musi wegetować z minimalną.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:28   #77
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Bo nie skończyłam studiów no i mam teraz co mam taki los dla siebie sama stworzyłam to po mnie jadą :P
No jaki masz los. Nie masz zawodu, nie masz wyksztalcenia. Prace masz.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:28   #78
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Ale Ty byś chciała, żeby ile ona dostawała BEZ ŻADNEGO WYKSZTALCENIA? Zarabia 2k. Podobnie zarabiają np. terapeuci zajeciowi (wiem z pierwszej ręki). Tak, żyjemy właśnie w takim kraju. I tak właśnie jest. Liselotta już tłumaczyła, stupid... i dalej nic, nothing, null
Nie jestem po gimnazjum wykształcenie średnie mam.Kiedyś gdy miało się średnie mogłaś iść pracować do biura teraz to nawet na sprzątaczka już te średnie mieć musi całkiem to normalne
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:30   #79
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie jestem po gimnazjum wykształcenie średnie mam.Kiedyś gdy miało się średnie mogłaś iść pracować do biura teraz to nawet na sprzątaczka już te średnie mieć musi całkiem to normalne
sprzątać chyba.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 12:30   #80
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie jestem po gimnazjum wykształcenie średnie mam.Kiedyś gdy miało się średnie mogłaś iść pracować do biura teraz to nawet na sprzątaczka już te średnie mieć musi całkiem to normalne
Sprzataczka jak sprzata biura to w sumie pracuje w biurze. A ty co bys chciala robic w biurze?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:30   #81
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Wyobraź sobie, że zgadzam się z tym, że człowiek, który pracuje za minimalną powinien być w stanie się utrzymać i żyć w miarę normalnie. Nieważne w jakim kraju, ogólnie. Ale tak jak pisała chyba Mijanou - nie mam żadnego wpływu na wysokośc minimalnego wynagrodzenia, a skoro nie mam wpływu i nie chcę tyle zarabiać, to robię wszystko, żeby tego uniknąć. Wszystko. I nie jojczę, że ja to bym nie dała rady. Skoro nie można zmienić rzeczywistości, to trzeba zmieniać swoje życie i na nim się skupić, a nie na obwinianiu za swoje niepowodzenia wszystkich wokół, z rządem na czele. Tym samym rządem, który teraz wciska ludziom w łapy 500+, próbując ich przekupić własnymi pieniędzmi. Bo to jest ten sam rząd, tylko inna partia i inne gęby na tapecie. Poza tym nie różnią się właściwie niczym.

I wcale nie trzeba się rozpychać łokciami, ani kombinować, żeby mieć fajną pracę i spokojne życie. Przede wszystkim to trzeba myśleć co się robi i jak się kieruje swoim życiem.
A to ciekawe czemu nikt z nas nie ma wpływu kiedyś ludzie potrafili walczyć o swoje i poszli strajkować bo nie chcieli mieć wolna sobotę a teraz to jak by dali nam 800 zł to przecież nie mamy na to wpływu.
Co zrobią rządzący wszystko ok nikt nie ma na nic wpływu
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:34   #82
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
sprzątać chyba.
Ale to było magiczne KIEDYŚ (wtedy kiedy każdy miał pracę, państwo dawało mu mieszkanie i utrzymywał pięcioro dziatek).
Wtedy w biurach się piło kawkę i plotkowało i było więcej pań niż krzeseł (bo każdy musiał mieć pracę)

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
A to ciekawe czemu nikt z nas nie ma wpływu kiedyś ludzie potrafili walczyć o swoje i poszli strajkować bo nie chcieli mieć wolna sobotę a teraz to jak by dali nam 800 zł to przecież nie mamy na to wpływu.
Co zrobią rządzący wszystko ok nikt nie ma na nic wpływu
Masz wpływ. Możesz na nich nie głosować
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:35   #83
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Ale to było magiczne KIEDYŚ (wtedy kiedy każdy miał pracę, państwo dawało mu mieszkanie i utrzymywał pięcioro dziatek).
Wtedy w biurach się piło kawkę i plotkowało i było więcej pań niż krzeseł (bo każdy musiał mieć pracę)
to ja nie wiem, po co ludzie się zbuntowali i chcieli obalenia komuny. idioci?

teraz to pretensje o to można mieć do własnych rodziców.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:35   #84
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

U mnie w pracy biją się o to żeby w sobotę iść do pracy. A nikt minimalnej nie zarabia. I to Polacy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:36   #85
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
A to ciekawe czemu nikt z nas nie ma wpływu kiedyś ludzie potrafili walczyć o swoje i poszli strajkować bo nie chcieli mieć wolna sobotę a teraz to jak by dali nam 800 zł to przecież nie mamy na to wpływu.
Co zrobią rządzący wszystko ok nikt nie ma na nic wpływu
Bo tacy, którym jest źle i niedobrze ograniczają się do jojczenia na wizażu?
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:38   #86
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie jestem po gimnazjum wykształcenie średnie mam.Kiedyś gdy miało się średnie mogłaś iść pracować do biura teraz to nawet na sprzątaczka już te średnie mieć musi całkiem to normalne
Kiedyś to nikt nie miał elektryczności i ludzie żyli, kobiety prały w rzece a poza tym nie płaciło się pieniędzmi tylko mlekiem i zębami dzika - co w związku z tym?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:38   #87
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Onnaa88 ja w ogole nie rozumiem Twojego problemu. Nie masz dobrego wykszalcenia, specjalnych kwalifikacji, wiec te 2200 to bardzo dobra pensja. Zyjesz w Polsce, poradzilas sobie nawet nie majac studiow.
DLACZEGO TY TAK NARZEKASZ?

Wystarczy ze twoj facet bedzie zarabial 2000-3000 i raczej nikt nie bedzie krzyczal, ze jestescie za biedni na jedno dziecko.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2016-05-23 o 12:40
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:44   #88
sara3008
Zakorzenienie
 
Avatar sara3008
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 4 916
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Jak miliony innych ludzi w Polsce, którzy jak im mało kasy to zamiast narzekać to biorę dupę w troki, robią kursy i awansują
Ja pracuje za najnizsza krajowa i uwierz, że aby zrobic sobie jakie kolwiek kursy poprostu mnie nie stac, starcza mi od 10 do 10 i nic nie jestem w stanie odlozyc :/
sara3008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:49   #89
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

Cytat:
Napisane przez sara3008 Pokaż wiadomość
Ja pracuje za najnizsza krajowa i uwierz, że aby zrobic sobie jakie kolwiek kursy poprostu mnie nie stac, starcza mi od 10 do 10 i nic nie jestem w stanie odlozyc :/
a to ciekawe, bo np. kierunki
Asystent osoby niepełnosprawnej
Florystyka i bukieciarstwo
Higienistka stomatologiczna
Opiekun medyczny z aktywizacją seniora
Opiekun osoby starszej
Opiekun w domu pomocy społecznej
Opiekunka środowiskowa
Technik administracji - zarządzanie biurem
Technik BHP Technik farmaceutyczny
Technik informatyk z certyfikatami Microsoftu
Technik masażysta z elementami fizjoterapii
Technik rachunkowości - księgowość firm
Technik teleinformatyk
Technik usług kosmetycznych - wellness & spa
Terapeuta zajęciowy

to kierunki DARMOWE (w moim mieście).
Jakbyś chciała mieć dodatkowy zawód to bez problemu możesz taki zrobić

Źródło - teb edukacja, sama uczęszczam do tej szkoły, tyle że na kierunek płatny

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2016-05-23 o 12:50
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 12:52   #90
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Program 500+ plus offtop ;)

wywnioskowałam że onnaa wolałaby żeby było jak kiedyś czyli ludzie mieli kasę co z tego że bywało że nie mieli co z tą kasą zrobić bo nie było towaru w sklepach bo teraz może i wszystko jest ale co z tego skoro ludzie nie mają na to kasy. no to proponuję ci poczytaj jak to było kiedyś i zacznij żyć przez jakiś czas tamtym życiem. no pracę już przecież masz to nie wiem wyrzuć komórkę, komputer, nie korzystaj w ogóle z internetu. hmm nie wiem dokładnie jak to wtedy bywało ale słyszałam o tym że się stało w kolejkach a bywało że i tak nic się nie kupiło, no to idź stań sobie na pół dnia pod sklepem później wejdź i prawie nic nie kup. mama opowiadała że jak była mała to nie mieli w domu prądu i wodę ze studni ciągnęli, no to załatw sobie żeby ci prąd i wodę odcięli na jakiś czas. po miesiącu dwóch wróć i dalej mów jaki to kiedyś był raj a teraz jest totalna beznadzieja
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-26 15:16:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.