Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-21, 13:46   #721
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
A to pismo o rezygnacji trzeba koniecznie złożyć osobiście czy można na przykład wysłać poleconym czy coś w tym stylu? Jeśli konieczne trzeba osobiście, no to ok, trudno, jakoś będę musiała to załatwić, ale przyznam, że mogę mieć problem, żeby zdążyć tam dotrzeć do godziny 15, więc pytam.
Może jest możliwość załatwienia tego listownie, dokumenty można dostarczać za pomocą listu, więc czemu by nie móc ich odebrać w ten sposób. Jakby co, to dołącz dodatkowy znaczek na kopertę, w której odeślą Ci dokumenty - nawet jeśli nie są Ci one potrzebne, uczelnia jest zobowiązana Ci je oddać i będzie chciała się ich "pozbyć". Ale dla pewności tak jak dobrusia radzi - zadzwoń, żeby nie było problemów
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 14:50   #722
viktoria90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 22
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
A to pismo o rezygnacji trzeba koniecznie złożyć osobiście czy można na przykład wysłać poleconym czy coś w tym stylu? Jeśli konieczne trzeba osobiście, no to ok, trudno, jakoś będę musiała to załatwić, ale przyznam, że mogę mieć problem, żeby zdążyć tam dotrzeć do godziny 15, więc pytam.
Najlepiej zadzwonić do dziekanatu i spytać. Podejrzewam, że można pocztą. Ale dokumentów Ci tak łatwo nie zwrócą.. będziesz musiała po nie i tak jechać...
viktoria90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 17:08   #723
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Dzwoniłam, powiedzieli, że spokojnie można pocztą.


Cytat:
Napisane przez viktoria90 Pokaż wiadomość
Najlepiej zadzwonić do dziekanatu i spytać. Podejrzewam, że można pocztą. Ale dokumentów Ci tak łatwo nie zwrócą.. będziesz musiała po nie i tak jechać...
Ale ja tych dokumentów nie potrzebuję, tam są tylko ksera, mogą je nawet zniszczyć.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 13:03   #724
lifeisbrutal55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 8
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Hej kochane mam pytanko, jeśli zdaję oprócz podstawy dwa rozszerzone przedmioty a dana uczelnia wymaga tylko jednego kierunku to i tak te dwa przedmioty sa liczone w rekrutacji czy moze ja moge sobie wtedy wybrac ktory chce by byl liczony ?
lifeisbrutal55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 13:07   #725
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lifeisbrutal55 Pokaż wiadomość
Hej kochane mam pytanko, jeśli zdaję oprócz podstawy dwa rozszerzone przedmioty a dana uczelnia wymaga tylko jednego kierunku to i tak te dwa przedmioty sa liczone w rekrutacji czy moze ja moge sobie wtedy wybrac ktory chce by byl liczony ?
Liczony będzie jeden i to ten, który będzie Ci dawał większą ilość punktów
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 13:11   #726
lifeisbrutal55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 8
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Wielkie dzięki
lifeisbrutal55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 15:11   #727
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Wiem, że to bardzo randomowe pytanie, jak na tę porę roku, ale może ktoś coś wie

W rekrutacji na studia uczelnie wymagają złożenia oświadczenia o kontynuowaniu lub ukończeniu studiów stacjonarnych na uczelni publicznej. Studiowałam rok na jednym kierunku (dziennie, uczelnia publiczna) i rzuciłam go w trakcie sesji po 2 semestrze. Jeśli od października zacznę inne studia (też dzienne, też publiczna uczelnia), to wg tego oświadczenia zaliczam się do osób, które kontynuują naukę na studiach stacjonarnych, czy jak? (jeśli to pierwsze, to mogą wymagać jakieś karty przebiegu studiów z ectsami?)

Niby znieśli już te opłaty za przekroczenie "programowego" limitu ects, ale wolę się upewnić, żeby nie generować dodatkowego stresu na okres matur i rejestracji na uczelniach.
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-14, 15:53   #728
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez okapi Pokaż wiadomość
Wiem, że to bardzo randomowe pytanie, jak na tę porę roku, ale może ktoś coś wie

W rekrutacji na studia uczelnie wymagają złożenia oświadczenia o kontynuowaniu lub ukończeniu studiów stacjonarnych na uczelni publicznej. Studiowałam rok na jednym kierunku (dziennie, uczelnia publiczna) i rzuciłam go w trakcie sesji po 2 semestrze. Jeśli od października zacznę inne studia (też dzienne, też publiczna uczelnia), to wg tego oświadczenia zaliczam się do osób, które kontynuują naukę na studiach stacjonarnych, czy jak? (jeśli to pierwsze, to mogą wymagać jakieś karty przebiegu studiów z ectsami?)

Niby znieśli już te opłaty za przekroczenie "programowego" limitu ects, ale wolę się upewnić, żeby nie generować dodatkowego stresu na okres matur i rejestracji na uczelniach.


Znieśli opłaty, ale wprowadzili limity miejsc dla dwukierunkowcow

Jak rzucilas i nie ma cie na liście studentów to nie zaliczasz sie

Jak nie zabralas papierów z tamtego kierunku to dla pewności bym zabrala, ale IMO to nie jest jakos konieczne
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 09:38   #729
Kuba_Kppc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Zależy co to znaczy, że "rzuciłaś"/ Mogłaś przestać uczęszczać na zajęcia, a nawet oblać kilka egzmianów, ale administracja uczelni mogła Cię nie usunąć z listy studentów - o to trzeba się dowiedzieć. Widziałem już takie sytuacje, że osoby niestudiujące od roku nadal miały dostęp do systemu uniwersyteckiego, rejestracji na zajęcia i wgl. Więc najlepszy będzie kontakt z odpowiednim sekretariatem

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Natomiast jeśli faktycznie zostałaś usunięta z listy studentów/ek, to powinnaś dostać list z oficjalną decyzją i powodem. Ja dostałem coś takiego kiedyś. Jeśli nie ma listu, to tym bardziej powinnaś się zainteresować tym, czy czasem nie studiuszjesz, choć o tym nie wiesz
Kuba_Kppc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 22:45   #730
cold one
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 262
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

też mam pytanie dotyczące tego oświadczenia o kontynuowaniu studiów - studiuję teraz i chcę w tym roku wziąć udział w rekrutacji na innej uczelni, ale jeśli się dostanę to od razu chce zrezygnować z tych obecnych studiów... czy muszę w takim razie składać to oświadczenie?

Edytowane przez cold one
Czas edycji: 2016-06-01 o 22:10
cold one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 18:02   #731
Nessa05
Przyczajenie
 
Avatar Nessa05
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy! IRK-UG I UW

Witam wszystkich
Dzisiaj założyłam konta w systemie irk Uniwersytetu Gdańskiego oraz Warszawskiego. Mam trochę wątpliwości i poszukuję odpowiedzi na następujące pytania:
1. dot. UG (na tym uniwersytecie nie mogę jeszcze wybrać kierunku studiów i dokonać dalszych formalności) czy ktoś z Was wie czy będę musiała zaznaczyć wszystkie moje przedmioty maturalne czy tylko (tak jak jest w zasadach kwalifikacji) wybrać dowolne trzy przedmioty z siedmiu podanych?
2. Dobrze rozumiem, że na UG należy wgrać zdjęcie do systemu jeszcze przed zakończeniem rekrutacji lub przed ogłoszeniem listy przyjętych?
3. W rejestracji na UW podałam w drugim etapie wszystkie moje przedmioty maturalne, a później już system wybrał właściwe do wybranego przeze mnie kierunku, dobrze postąpiłam, czy np. niepotrzebnie podałam geografię skoro nie liczy mi się na wybrany kierunek czy to może bez znaczenia?
4. Czy wystarczy wypełnić tylko pola obowiązkowe w danych czy lepiej wypełnić wszystkie pola? Nie wiem czy koniecznie (podać już po 5 lipca kiedy otrzymam świadectwo) jego numer i instytucje wydającą (i czy powinna być to nazwa szkoły czy może OKE )

To chyba tyle na razie, z góry dziękuję za pomoc, bardzo się przyda, bo chciałabym niczego nie pominąć
Nessa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-07, 19:24   #732
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy! IRK-UG I UW

Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
1. dot. UG (na tym uniwersytecie nie mogę jeszcze wybrać kierunku studiów i dokonać dalszych formalności) czy ktoś z Was wie czy będę musiała zaznaczyć wszystkie moje przedmioty maturalne czy tylko (tak jak jest w zasadach kwalifikacji) wybrać dowolne trzy przedmioty z siedmiu podanych?
Nie pamiętam. Logicznie by było, jakby najpierw wpisywało się wszystkie zdawane przedmioty, a później system sam by wybierał z nich te, które są potrzebne do rekrutacji na wybrane kierunki. No ale nie musisz przecież teraz tego wiedzieć, wszystko się wyjaśni w odpowiednim czasie.
Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
2. Dobrze rozumiem, że na UG należy wgrać zdjęcie do systemu jeszcze przed zakończeniem rekrutacji lub przed ogłoszeniem listy przyjętych?
Na większości uczelni tak należy zrobić.
Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
3. W rejestracji na UW podałam w drugim etapie wszystkie moje przedmioty maturalne, a później już system wybrał właściwe do wybranego przeze mnie kierunku, dobrze postąpiłam, czy np. niepotrzebnie podałam geografię skoro nie liczy mi się na wybrany kierunek czy to może bez znaczenia?
O, to w zasadzie to samo co pytanie 1. To bez znaczenia Przecież nikt nie zdyskwalifikuje kandydata za to, że zdawał i podał przedmiot, który nie liczy się w danej rekrutacji A wypisanie wszystkich przedmiotów może być przydatne np. w rekrutacji uzupełniającej, kiedy postanowisz rekrutować się na inny kierunek i tam geografia już będzie potrzebna.
Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
4. Czy wystarczy wypełnić tylko pola obowiązkowe w danych czy lepiej wypełnić wszystkie pola? Nie wiem czy koniecznie (podać już po 5 lipca kiedy otrzymam świadectwo) jego numer i instytucje wydającą (i czy powinna być to nazwa szkoły czy może OKE )
Z tego co wyczytałam, to nr i instytucja (którą jest OKE) są konieczne, aby później można było wydrukować podanie, ale to informacja z 2014 r., więc nie wiem czy nadal aktualna. Jak dostaniesz świadectwo to możesz te pola uzupełnić, nie jest to chyba wielki problem Nikt nikogo jeszcze nie pobił (w tym przypadku nie zdyskwalifikował) za podanie informacji nadobowiązkowych.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 14:17   #733
Wiktoriaxoxo45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 6
Problem z rekruracja

Witam. Mam pewien problem z rekrutacja na studia.. Zeby wybrac kierunki ktore chce studiowac, musze wypelnic wszystkie dane o mnie, miedzy innymi numer dokumentu wynikow matury, a wyniki dopiero 5 lipca.. nie da sie tego ominac, bo trzeba wszystko uzupelnic. Na innej stronce innej uczelni normalnie mozna bylo wybrac. Czy to znaczy ze musze czekac na wyniki do lipca, czy da sie to jakos ominac? dodam ze jest to UMCS
Wiktoriaxoxo45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 15:48   #734
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Problem z rekruracja

Cytat:
Napisane przez Wiktoriaxoxo45 Pokaż wiadomość
Czy to znaczy ze musze czekac na wyniki do lipca
Tak.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 10:09   #735
Evell0203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z rekruracja

Wyniki matur są dopiero 5lipca czyli rejestrować mogę się dopiero tego dnia a na stronie napisane było, że opłatę rekrutacyjną najlepiej uiścić wcześniej. Zakończenie rejestracji 8 lipca a ogłoszenie listy 11. W takim razie wcześniej nie mogę wysłać tej opłaty niż 5 lub 6. Nie mam pewności że ta opłata dojdzie w 3 dni. I teraz nie wiem czy dostane sie na liste jak moja opłata nie dojdzie na czas a nie moge wpłacić wcześniej bo nie mam wyników matury. Co robić? Czy mogę wnieść tą opłatę przed otrzymaniem wyników matur?

Edytowane przez Evell0203
Czas edycji: 2016-06-17 o 10:13 Powód: dodanie zdania
Evell0203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 10:48   #736
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Problem z rekruracja

Cytat:
Napisane przez Evell0203 Pokaż wiadomość
Wyniki matur są dopiero 5lipca czyli rejestrować mogę się dopiero tego dnia a na stronie napisane było, że opłatę rekrutacyjną najlepiej uiścić wcześniej. Zakończenie rejestracji 8 lipca a ogłoszenie listy 11. W takim razie wcześniej nie mogę wysłać tej opłaty niż 5 lub 6. Nie mam pewności że ta opłata dojdzie w 3 dni. I teraz nie wiem czy dostane sie na liste jak moja opłata nie dojdzie na czas a nie moge wpłacić wcześniej bo nie mam wyników matury. Co robić? Czy mogę wnieść tą opłatę przed otrzymaniem wyników matur?
Podaj uczelnię i regulamin rekrutacji - nie ma ogólnopolskich zasad, każda uczelnia może mieć inny system.

Część uczelni pozwala na koncie rekrutacyjnym wypełnić przed otrzymaniem wyników z matur większość pozycji (takich jak kierunek na który rekrutujesz, dane osobowe itp.) a wyniki matur i nr świadectwa wpisuje się później. Czasami dla każdego kandydata generowany jest indywidualny nr konta, na który ma wpłacić opłatę, czasami nr dla wszystkich jest ten sam, czasami można to zrobić przed wynikami z matur, czasami trzeba to zrobić po.

Jesteś pewna, że bez wyników matury nie masz możliwości uiszczenia opłaty?

Na pocieszenie powiem, że kiedyś widziałam wykres przedstawiający kiedy wpływają opłaty rekrutacyjne podczas rekrutacji i 70% maturzystów robi to w dniu otrzymania wyników z matury. To znaczy, że pieniądze dochodzą
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 13:10   #737
Evell0203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3
Dot.: Problem z rekruracja

Chodzi mi o uniwersytet opolski.
http://dzialnauczania.uni.opole.pl/s...33&lang=pl&m=1
To jest tak napisane że nic nie rozumiem
Evell0203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 13:21   #738
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Problem z rekruracja

Cytat:
Napisane przez Evell0203 Pokaż wiadomość
Chodzi mi o uniwersytet opolski.
http://dzialnauczania.uni.opole.pl/s...33&lang=pl&m=1
To jest tak napisane że nic nie rozumiem
Uzupełniłaś swoje konto częściowo, wybrałaś kierunki studiów i nie pojawił Ci się nr konta, na który masz przelać opłatę?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 08:17   #739
201710041116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 41
Matura-studia

Niedługo będą wyniki matur i w związku z tym zacznie sie skladanie papierów na uczelnie. Chciałam zapytać, co w sytuacji gdy w jednej szkole wyląduje na liście rezerwowej na dość przyzwoitym miejscu? Czy ja wtedy czekam i liczę na to, że mnie przyjmą czy składam wszystkie papiery do innej szkoły, do tej do której się dostałam. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę.Ale jeśli w jednej szkole będę czekać, że dostanę się z rezerwowej, a nie złożę papierów do innej to mogę zostać bez szkoły.Czy potem jeszcze te papiery można wycofać?
201710041116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-18, 13:06   #740
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Matura-studia

Jeśli to uczelnia państwowa i dzienne studia, to zrezygnować można zawsze. Na prywatnych i niestacjonarnych to zależy od umowy, czasami się jakieś kary itp.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 00:18   #741
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Matura-studia

Cytat:
Napisane przez juliet9726 Pokaż wiadomość
Niedługo będą wyniki matur i w związku z tym zacznie sie skladanie papierów na uczelnie. Chciałam zapytać, co w sytuacji gdy w jednej szkole wyląduje na liście rezerwowej na dość przyzwoitym miejscu? Czy ja wtedy czekam i liczę na to, że mnie przyjmą czy składam wszystkie papiery do innej szkoły, do tej do której się dostałam. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę.Ale jeśli w jednej szkole będę czekać, że dostanę się z rezerwowej, a nie złożę papierów do innej to mogę zostać bez szkoły.Czy potem jeszcze te papiery można wycofać?
Odpowiedź jest w pierwszym poście tego wątku.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 11:17   #742
Alinali
Raczkowanie
 
Avatar Alinali
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 177
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Witam serdecznie!
Przychodzę z takim małym pytaniem. Jak wiadomo, wyniki egzaminów maturalnych będą dostępne dopiero 5 lipca. Na Politechnice Białostockiej do 7 lipca należy wnieść opłatę rekrutacyjną. Czy możliwe jest to, by w 2 dni pieniądze doszły? Myślałam, żeby może zapłacić wcześniej, ale bez wpisanych wyników, nie mogę wybrać kierunku studiów i widnieje napis: Suma należności: 0.00 PLN.
Czy ktoś startuje na PB i ma ten sam problem? Lub ktoś wie, jak to rozwiązać?
Alinali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:58   #743
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alinali Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Przychodzę z takim małym pytaniem. Jak wiadomo, wyniki egzaminów maturalnych będą dostępne dopiero 5 lipca. Na Politechnice Białostockiej do 7 lipca należy wnieść opłatę rekrutacyjną. Czy możliwe jest to, by w 2 dni pieniądze doszły? Myślałam, żeby może zapłacić wcześniej, ale bez wpisanych wyników, nie mogę wybrać kierunku studiów i widnieje napis: Suma należności: 0.00 PLN.
Czy ktoś startuje na PB i ma ten sam problem? Lub ktoś wie, jak to rozwiązać?


Mogą dojść, a nie muszą, ale wtedy ty będziesz stratna, bo nie wezmą pod uwagę twojej kandydatury. Poczytaj, czy ewentualnie wysyłając potwierdzenie wpłaty, będziesz brana przy rekrutacji mimo, że pieniadze nie są zaksięgowane na twoim koncie. Jak nie to wpłać wcześniej, do 7 zaksięgują, odbierasz wyniki wpisujesz i wybierasz kierunek.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 19:35   #744
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość


Mogą dojść, a nie muszą, ale wtedy ty będziesz stratna, bo nie wezmą pod uwagę twojej kandydatury. Poczytaj, czy ewentualnie wysyłając potwierdzenie wpłaty, będziesz brana przy rekrutacji mimo, że pieniadze nie są zaksięgowane na twoim koncie. Jak nie to wpłać wcześniej, do 7 zaksięgują, odbierasz wyniki wpisujesz i wybierasz kierunek.
Ale czasem jest tak, że płaci się za każdy wybrany kierunek, nie zawsze opłata jest stała bez względu na ilość wybranych kierunków. Poza tym przy rekrutacji najczęściej przed samą zapłatą dostaje się numer konta, na który trzeba wpłacić, więc skoro należność jest 0, to raczej się nie pokaże.

Ale jeśli wyniki matur są dopiero 5, a rekrutacja do 7, to nie ma cudów - uczelnia musiała to uwzględnić, czyli musi być opcja zapłaty wcześniej, bo trochę słabo, żeby dawać ludziom tylko dwa dni. Także wydaje mi się, Alinali, że coś zrobiłaś źle albo po prostu w systemie wyskoczył jakiś błąd. Ewentualnie zadzwoń/podejdź do dziekanatu i zapytaj, co masz w takiej sytuacji zrobić, jak oni to rozpatrują i czy wystarczy to potwierdzenie w takim wypadku.
__________________
Piszę.

Edytowane przez Carousel
Czas edycji: 2016-06-28 o 19:37
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 20:27   #745
Alinali
Raczkowanie
 
Avatar Alinali
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 177
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Ale czasem jest tak, że płaci się za każdy wybrany kierunek, nie zawsze opłata jest stała bez względu na ilość wybranych kierunków. Poza tym przy rekrutacji najczęściej przed samą zapłatą dostaje się numer konta, na który trzeba wpłacić, więc skoro należność jest 0, to raczej się nie pokaże.

Ale jeśli wyniki matur są dopiero 5, a rekrutacja do 7, to nie ma cudów - uczelnia musiała to uwzględnić, czyli musi być opcja zapłaty wcześniej, bo trochę słabo, żeby dawać ludziom tylko dwa dni. Także wydaje mi się, Alinali, że coś zrobiłaś źle albo po prostu w systemie wyskoczył jakiś błąd. Ewentualnie zadzwoń/podejdź do dziekanatu i zapytaj, co masz w takiej sytuacji zrobić, jak oni to rozpatrują i czy wystarczy to potwierdzenie w takim wypadku.
Nie, nie, na pewno nic nie zrobiłam źle Drugi raz przechodzę rekrutację i uwierz mi - wiem już co i jak, tylko, że pierwszy raz startuję na tę uczelnię. Numer konta niby jest podany, ale kwota do zapłaty wynosi 0. Nie mam jak tego zmienić dopóki nie wybiorę kierunku studiów, a gdy chce go wybrać bez wpisanych wyników matur widnieje napis:
"Zapisy są zablokowane
Proszę wypełnić listę matur
Podaj listę egzaminów maturalnych" - skopiowałam, żeby nie było, że robię coś źle :p
Alinali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 00:09   #746
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alinali Pokaż wiadomość
Nie, nie, na pewno nic nie zrobiłam źle Drugi raz przechodzę rekrutację i uwierz mi - wiem już co i jak, tylko, że pierwszy raz startuję na tę uczelnię. Numer konta niby jest podany, ale kwota do zapłaty wynosi 0. Nie mam jak tego zmienić dopóki nie wybiorę kierunku studiów, a gdy chce go wybrać bez wpisanych wyników matur widnieje napis:
"Zapisy są zablokowane
Proszę wypełnić listę matur
Podaj listę egzaminów maturalnych" - skopiowałam, żeby nie było, że robię coś źle :p
Ale ja nie zarzucam Tobie, że nie potrafisz się poprawnie zarekrutować, ale po prostu, że może czegoś nie zauważyłaś albo ich system jest tak pokręcony, że nie wszystko jest takie oczywiste. To, że brałaś już udział w rekrutacji, o niczym nie świadczy, bo rok temu wyniki były 30.06, a terminy rejestracji podobne, więc zupełnie inna sytuacja. A jeśli w tym roku jest, jak jest, to wydaje mi się, że coś jest nie tak - albo z Twojej strony, albo jakiś błąd w systemie - bo chyba uczelnie musiały wziąć pod uwagę to, że zostaną tylko dwa dni. Jeśli jednak jesteś pewna, że nie ma gdzieś, nie wiem, jakiejś innej opcji do zaznaczenia czy cokolwiek, to może po prostu zapytaj na uczelni. Tak będzie najprościej. A nie wiesz, jak wygląda to na innych uczelniach?
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 17:00   #747
Alinali
Raczkowanie
 
Avatar Alinali
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 177
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Ale ja nie zarzucam Tobie, że nie potrafisz się poprawnie zarekrutować, ale po prostu, że może czegoś nie zauważyłaś albo ich system jest tak pokręcony, że nie wszystko jest takie oczywiste. To, że brałaś już udział w rekrutacji, o niczym nie świadczy, bo rok temu wyniki były 30.06, a terminy rejestracji podobne, więc zupełnie inna sytuacja. A jeśli w tym roku jest, jak jest, to wydaje mi się, że coś jest nie tak - albo z Twojej strony, albo jakiś błąd w systemie - bo chyba uczelnie musiały wziąć pod uwagę to, że zostaną tylko dwa dni. Jeśli jednak jesteś pewna, że nie ma gdzieś, nie wiem, jakiejś innej opcji do zaznaczenia czy cokolwiek, to może po prostu zapytaj na uczelni. Tak będzie najprościej. A nie wiesz, jak wygląda to na innych uczelniach?
Startuję także na inne uczelnie i tam jest więcej czasu na dokonanie wpłaty, dlatego jedynie z tą mam taki problem. Sama jestem zdziwiona, że postanowili tak szybko zakończyć rekrutację, bo 2 dni, to jest strasznie malutko czasu. Dobrze, że jeszcze dokumentów nie trzeba dowieźć, tak jak w Łodzi, bo to by było absurdalne. Pamiętam jak w tamtym roku dokonywałam opłaty rekrutacyjnej to do jednej uczelni doszło na następny dzień, a do drugiej, chyba dopiero po 4 dniach. Nie wiem sama od czego zależy, bo wysyłałam tego samego dnia i tym samym sposobem.
Alinali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 18:05   #748
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alinali Pokaż wiadomość
Startuję także na inne uczelnie i tam jest więcej czasu na dokonanie wpłaty, dlatego jedynie z tą mam taki problem. Sama jestem zdziwiona, że postanowili tak szybko zakończyć rekrutację, bo 2 dni, to jest strasznie malutko czasu. Dobrze, że jeszcze dokumentów nie trzeba dowieźć, tak jak w Łodzi, bo to by było absurdalne. Pamiętam jak w tamtym roku dokonywałam opłaty rekrutacyjnej to do jednej uczelni doszło na następny dzień, a do drugiej, chyba dopiero po 4 dniach. Nie wiem sama od czego zależy, bo wysyłałam tego samego dnia i tym samym sposobem.
Hm, może to kwestia banku? Nie Twojego, ale ich. No i może też od ilości przelewów to zależy, może na tę drugą akurat więcej było w "kolejce" i stąd takie opóźnienie. Ale to wszystko tylko moje przypuszczenia.

A co do tej sytuacji - zapytaj po prostu u źródła, czyli na uczelni. Tym bardziej, jeśli tylko u nich są takie "problemy". Być może rzeczywiście wystarczy im potwierdzenie przelewu.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 18:24   #749
Alinali
Raczkowanie
 
Avatar Alinali
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 177
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Hm, może to kwestia banku? Nie Twojego, ale ich. No i może też od ilości przelewów to zależy, może na tę drugą akurat więcej było w "kolejce" i stąd takie opóźnienie. Ale to wszystko tylko moje przypuszczenia.

A co do tej sytuacji - zapytaj po prostu u źródła, czyli na uczelni. Tym bardziej, jeśli tylko u nich są takie "problemy". Być może rzeczywiście wystarczy im potwierdzenie przelewu.
Hm, może masz rację. Mam nadzieję, że będę miała szczęście i przelew dojdzie bez większych problemów na czas. Chociaż może faktycznie powinnam zadzwonić, bo potem czasu nie cofnę, a mogę tylko żałować, że się dokładnie nie dowiedziałam.
Alinali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 20:56   #750
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Rekrutacyjne SOS - wątek zbiorczy!

Składasz na studia I czy II stopnia?
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-24 16:27:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.