Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-28, 11:20   #211
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Wątpię, żeby z poprawką udało się przenieść.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 13:17   #212
littlepotato
Przyczajenie
 
Avatar littlepotato
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 21
Przeniesienie na inną uczelnię - weterynaria

Hej! Zaczynam się gubić we wszystkich kruczkach prawnych, więc postanowiłam zasięgnąć rady u zawsze pomocnych koleżanek na Wizażu.
Sprawa wygląda tak: moja matura wypadła średnio i nie łudziłam się, że bez poprawy dostanę się na jakakolwiek weterynarię, ale wzięłam udział w rekrutacji. Po analizie wyników z zeszłych lat okazało się, że mam szansę na weterynarię w Lublinie, jednak przez pomyłkę nie wypełniłam danych na weterynarię stacjonarną i biorę udział w rekrutacji tylko na wetę niestacjonarną. (jeżeli ktoś wie, czy w trakcie rekrutacji, np podczas II naboru mogłabym wskoczyć na listę rezerwową na wetę stacjonarną, to też byłabym wdzięczna jakby mi powiedział, chociaż już pisałam w tej sprawie do uczelni. Czekam na odpowiedź od nich)
Zależy mi, żeby studiować we Wrocławiu, najlepiej od semestru zimowego. Według uchwały uczelni
Cytat:
Student, który zaliczył co najmniej semestr studiów na uczelni krajowej lub zagranicznej,
decyzją dziekana może się przenieść na drugi lub wyższy semestr studiów, jeżeli wypełnił
wszystkie zobowiązania wynikające z przepisów obowiązujących na uczelni, którą
opuszcza. Student jest zobowiązany uzupełnić różnice programowe. Wykaz różnic
programowych i terminy ich uzupełnienia ustala dziekan.
Czy oznacza to, że będę mogła się przenieść z niestacjonarnej weterynarii w Lublinie na stacjonarną we Wrocławiu, jeśli po prostu złożę podanie i uzupełnię różnice w programach? Podejrzewam, że odpowiednio wysoka średnia też będzie miała wpływ na decyzję dziekana :P
Jestem oczywiście gotowa spędzić ten rok na poprawianiu matury i startowaniu w przyszłym roku na weterynarię, ale jeśli w tym roku bym się dostała to jasne jak słońce, że skorzystam z okazji
Ktoś miał taką sytuację albo słyszał o czymś takim? Albo wie, gdzie jeszcze mogę szukać informacji? Proszę o odpowiedzi!
littlepotato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 19:31   #213
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię - weterynaria

Cytat:
Napisane przez littlepotato Pokaż wiadomość
Hej! Zaczynam się gubić we wszystkich kruczkach prawnych, więc postanowiłam zasięgnąć rady u zawsze pomocnych koleżanek na Wizażu.
Sprawa wygląda tak: moja matura wypadła średnio i nie łudziłam się, że bez poprawy dostanę się na jakakolwiek weterynarię, ale wzięłam udział w rekrutacji. Po analizie wyników z zeszłych lat okazało się, że mam szansę na weterynarię w Lublinie, jednak przez pomyłkę nie wypełniłam danych na weterynarię stacjonarną i biorę udział w rekrutacji tylko na wetę niestacjonarną. (jeżeli ktoś wie, czy w trakcie rekrutacji, np podczas II naboru mogłabym wskoczyć na listę rezerwową na wetę stacjonarną, to też byłabym wdzięczna jakby mi powiedział, chociaż już pisałam w tej sprawie do uczelni. Czekam na odpowiedź od nich)
Zależy mi, żeby studiować we Wrocławiu, najlepiej od semestru zimowego. Według uchwały uczelni

Czy oznacza to, że będę mogła się przenieść z niestacjonarnej weterynarii w Lublinie na stacjonarną we Wrocławiu, jeśli po prostu złożę podanie i uzupełnię różnice w programach? Podejrzewam, że odpowiednio wysoka średnia też będzie miała wpływ na decyzję dziekana :P
Jestem oczywiście gotowa spędzić ten rok na poprawianiu matury i startowaniu w przyszłym roku na weterynarię, ale jeśli w tym roku bym się dostała to jasne jak słońce, że skorzystam z okazji
Ktoś miał taką sytuację albo słyszał o czymś takim? Albo wie, gdzie jeszcze mogę szukać informacji? Proszę o odpowiedzi!
Generalnie nie wiadomo, co będzie miało wpływ na decyzję dziekana, jeśli nie jest to określone w regulaminie. Nie wydaje mi się, by głównym wyznacznikiem była średnia, bo średnią na jednej uczelni nie zawsze można porównać do średniej na drugiej, więc nie do końca jest to miarodajne, co, oczywiście, nie znaczy, że dziekan nie weźmie jej pod uwagę. Tylko, że jeśli faktycznie zwracano by na to uwagę i gdyby był to jakiś wiążący warunek, to wtedy na pewno byłoby to określone w przepisach - a nie jest. Ale zobacz jeszcze, czy w regulaminie jest napisane cokolwiek o średniej w przypadku przenoszenia się ze studiów niestacjonarnych na stacjonarne, bo tutaj może to mieć znaczenie, a często uczelnie taki warunek określają. Teoretycznie z tego, co zacytowałaś, wynika, że wystarczy złożyć podanie i uzupełnić różnice, ale nie wiem, jak jest w przypadku, gdy ktoś zmienia nie tylko uczelnię, ale również tryp studiów. Często jeśli ktoś wewnątrz jednej uczelni czy nawet wydziału chce zmienić studia z niestacjonarnych na stacjonarne, nie może zrobić tego ot, tak, tylko są określone odrębne przepisy, więc podejrzewam, że w Twojej sytuacji też może nie być tak łatwo jak w przypadku osoby, która chce się przenieść na inną uczelnię na ten sam tryb studiów.

Generalnie musisz poczytać w regulaminie, ewentualnie dopytać, bo to wszystko zależy najpierw od wewnętrznych przepisów na danej uczelni, a potem od dziekana, bo decyzja w takich przypadkach zależy od niego. Często też, nawet bardzo często, w przypadku zmiany uczelni bardziej niż na średnią zwraca się uwagę na punkty rekrutacyjne. Osoba, która chce się przenieść, musi teoretycznie się normalnie na daną uczelnię dostać, czyli po prostu spełnić wymagania rekrutacyjne, które obowiązywały podczas rekrutacji jej rocznika. I nawet, jeśli nie jest to wyszczególnione w regulaminie, to szczerze mówiąc, wątpię, by ktokolwiek przyjął do siebie studenta, którego wyniki matury byłyby mocno poniżej progu.
__________________
Piszę.

Edytowane przez Carousel
Czas edycji: 2016-07-10 o 19:32
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 23:02   #214
littlepotato
Przyczajenie
 
Avatar littlepotato
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 21
Dot.: Przeniesienie na inną uczelnię - weterynaria

Carousel, dziękuję za odpowiedź. Właśnie z tym progiem byłby problem, więc chyba się zdecyduję poprawiać tę maturę, bo nie chcę utknąć na uczelni która mi nie odpowiada
littlepotato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 21:48   #215
maibu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Przeniesienie z niestacjonarnych na stacjonarne na innej uczelni

Cześć Czy któraś z Was przenosila się ze studiów niestacjonarnych na studia stacjonarne na innej uczelni? Jestem studentka UW- psychologii niestacjonarnej i nie ma tu możliwości przeniesienia się na studia bezpłatne; jedyną możliwością jest obniżenie czesnego za dobre wyniki. Chcę się przenieść na studia UŁ- czy istnieje możliwość przeniesienia się z dobrymi wynikami na studia stacjonarne?
maibu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 22:33   #216
Lulumka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: Studia stacjonarne i niestacjonarne

Na UW istnieje tylko taka możliwość, żeby poprawić maturę i za rok rekrutować się na studia stacjonarne, wtedy wszystkie przedmioty które zaliczyłaś są przepisywane i automatycznie lądujesz na drugim roku.
Co do innych uczelni, warto umówić się na spotkanie z prodziekanem ds. studenckich, bo w dziekanacie nie zawsze dowiesz się takich rzeczy
Lulumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:10   #217
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia stacjonarne i niestacjonarne

Warto też zajrzeć do regulaminu studiów i rekrutacji.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-19, 00:43   #218
ulla110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 10
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Hej! Błagam Was o jakieś rady! Sprawa wygląda tak: podczas rekrutacji na studia z własnej głupoty nie wzięłam udziału w rekrutacji na filologię angielską z niemieckim (UJ). Przyjęto mnie na lingwistykę stosowaną na UAM (tryb stacjonarny) i to było to co chciałam studiować - ale... od samego początku gryzie mnie ten UJ.. W lipcu pytałam w sekretariacie UJ o możliwość wzięcia udziału w rekrutacji, o ponowny nabór i przeniesienie przed październikiem i na wszystkie moje pytania odpowiedź była negatywna. Rekrutacja zakończona, naboru nie będzie, a przeniesienie teoretycznie możliwe po roku (ale i tak nikłe na to szanse).
Wiem, że to nie te same kierunki, ale program mają bardzo podobny: http://www.ifa.filg.uj.edu.pl/docume...6-d84381ffc22e
http://ils.amu.edu.pl/files/Asystent..._2014-2017.pdf
Regulamin UJ:
Student innej uczelni, w
tym także zagranicznej, który zaliczył pierwszy rok studiów, może,
za zgodą kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej, zostać p
rzeniesiony na studia
w
Uniwersytecie Jagiellońskim bez postępowania rekrutacyjnego.
2.
W
przypadku, o
którym mowa w
ust. 1 student ma obowiązek przedłożyć kierownikowi
podstawowej jednostki organizacyjnej wniosek wraz z
uzasadnieniem, zaopiniowany przez
kie
rownika jednostki organizacyjnej, z
której zamierza się przenieść oraz dokumentami
poświadczającymi dotychczasowy przebieg studiów.
3.
Szczegółowe warunki i
zasady przeniesienia z
innej uczelni określa rada podstawowej
jednostki organizacyjnej. § 25 ust. 5 stosuje się odpowiednio

Regulamin UAM mówi tak:
Student może przenieść się do innej uczelni za zgodą jej organów oraz za zgodą kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej, pod warunkiem wypełnienia swoich obowiązków na Uniwersytecie.

Bardzo zależy mi na przeniesieniu jeszcze przed rozpoczęciem roku.. Jest na to jakaś szansa?

Edytowane przez ulla110
Czas edycji: 2016-09-19 o 00:44
ulla110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 06:39   #219
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

NIE. Przecież dostałaś jednoznaczną odpowiedź z dziekanatu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 12:20   #220
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ulla110 Pokaż wiadomość
Bardzo zależy mi na przeniesieniu jeszcze przed rozpoczęciem roku.. Jest na to jakaś szansa?
Nie.

Powtórzę to, co napisałam w innym podobnym wątku:
Aby zacząć nowy kierunek trzeba wziąć udział w rekrutacji, nie ma innego wyjścia. Można to ominąć wtedy, kiedy kierunek lub uczelnię się zmienia, jeśli program studiów nie różni się znacząco i jest możliwość nadrobienia różnic programowych z rokiem niżej. Oraz jeśli jest miejsce na tym nowym kierunku. Dotyczy to tylko sytuacji, kiedy mowa o pójściu od razu na II semestr czy II rok studiów (lub wyżej). Nie ma czegoś takiego jak: "Chcę się przenieść na I semestr I roku".
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-09-19 o 12:21
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 13:25   #221
ulla110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 10
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

No dobra, tak myslalam. Ale czy jest w takim razie szansa na drugi rok na uj? Zaklasajac średnią powuzej 4 i wszystko na uamie zdam?
ulla110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-19, 13:26   #222
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Cytat:
Napisane przez ulla110 Pokaż wiadomość
No dobra, tak myslalam. Ale czy jest w takim razie szansa na drugi rok na uj? Zaklasajac średnią powuzej 4 i wszystko na uamie zdam?
Szansa jest, regulaminy uczelni to potwierdzają. Znam też osoby, którym się to udało, więc to nie jest urban legend.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 15:27   #223
ulla110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 10
Dot.: jak przenieść sie na inną uczelnie???

Dzieki wielkie, bedzie to moja motywacja do nauki 😉 Chcialam orientacyjnie wiedziec czy to sie wlasnie w ogole zdarza 🤔
ulla110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 16:38   #224
xLupitax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 28
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Bardzo prosze o szybką pomoc, mam możliwość przeniesienia z zaocznych na dzienne magisterskie. Jako, że pracuje na tygodniu jestem ciekawa czy dałabym radę chodzić tylko na te zajęcia co czasowo by wypadało czy może po długich nieobecnościach (ale bez przesady) mogą mnie wywalić nie doczekawszy sesji?? Czy sama np po miesiącu mogę zrezygnować bez konsekwencji??
xLupitax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 16:50   #225
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez xLupitax Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o szybką pomoc, mam możliwość przeniesienia z zaocznych na dzienne magisterskie. Jako, że pracuje na tygodniu jestem ciekawa czy dałabym radę chodzić tylko na te zajęcia co czasowo by wypadało czy może po długich nieobecnościach (ale bez przesady) mogą mnie wywalić nie doczekawszy sesji?? Czy sama np po miesiącu mogę zrezygnować bez konsekwencji??
Wszystko zależy od definicji terminu "długa nieobecność". Ile to jest? Trzy nieobecności? Pięć? Dwadzieścia?

Nawet jeśli znasz na to odpowiedź, to nie wiesz jakie podejście ma prowadzący, u którego na zajęciach narobiłabyś sobie tych nieobecności, czy zrozumie, że pracujesz i pozwoli Ci podejść do egzaminu/zaliczenia, czy też będzie mniej tolerancyjny i nie zaliczy Ci przedmiotu.

Z uczelni od razu Cię nie wyrzucą po nieobecnościach na jednym czy dwóch przedmiotach, ale możliwe, że będziesz musiała je powtarzać z rokiem niżej, o ile nie przekroczysz limitu punktów ECTS.

Możesz sama bez konsekwencji zrezygnować, ale jeśli byś chciała wtedy wrócić na zaoczne to mogą pojawić się problemy, choć nie muszą. Wszystko zależy od ludzi, jacy pracują na uczelni, na którą uczęszczasz.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 17:12   #226
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Jeśli masz stałe godziny pracy, to i stele te same zajęcia byś opuszczała, raczej wątpię, żeby to przeszło. Ja miałam zwolnienie z zajęć odgórne, wydane przez prodziekana, ze względów zdrowotnych, a i tak z niektórymi prowadzącymi był problem.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 22:11   #227
Etaldd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Ze studiów niepublicznych na publiczne.

Witam w tym roku zacząłem studiowac Logistyke, niestety nie dostałem się na 1 uczelnie Państwową w Warszawie, tak tylko na 1 jest Logistyka. Więc poszedłem na prywatną, dziennie. Nie chce oczywiście robić tam licencjatu lecz chciałbym sie przenieść po 1 semestrze tam gdzie nie udało mi sie dostać za 1 razem. Po 1, na pewno będzie przesiew po 1 sesji, wiec będą miejsca..Po 2 czy istnieje taka mozliwość przeniesienia sie z niep. na publiczną Uczelnią. Miał już ktoś z Was taki przypadek? A jeżeli przesniosą to czego wymagają. Z gory dziękuje
Etaldd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 16:34   #228
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Ze studiów niepublicznych na publiczne.

Cytat:
Napisane przez Etaldd Pokaż wiadomość
Witam w tym roku zacząłem studiowac Logistyke, niestety nie dostałem się na 1 uczelnie Państwową w Warszawie, tak tylko na 1 jest Logistyka. Więc poszedłem na prywatną, dziennie. Nie chce oczywiście robić tam licencjatu lecz chciałbym sie przenieść po 1 semestrze tam gdzie nie udało mi sie dostać za 1 razem. Po 1, na pewno będzie przesiew po 1 sesji, wiec będą miejsca..Po 2 czy istnieje taka mozliwość przeniesienia sie z niep. na publiczną Uczelnią. Miał już ktoś z Was taki przypadek? A jeżeli przesniosą to czego wymagają. Z gory dziękuje
Pogrubione - sprawdź w regulaminie studiów uczelni, na którą chcesz się przenieść.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 17:19   #229
xkxkx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Question Zmiana uczelni po pierwszym roku.

Witam. W tym roku rozpoczęłam naukę zaoczną (weekendową) na studiach pierwszego stopnia z fizjoterapii. Niestety po tym roku będę musiała zmienić uczelnię. Pytanie skierowane najlepiej do osób doświadczonych, również najlepiej do tych którzy studiują bądź studiowali w Poznaniu, Bydgoszczy lub Toruniu: czy na drugi rok z tym samym kierunkiem bez problemu dostanę się do innej uczelni jeśli wszystko będę mieć zaliczone? i kiedy najlepiej zgłosić się do nowej uczelni?
xkxkx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-04, 10:45   #230
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zmiana uczelni po pierwszym roku.

Moim zdaniem najlepiej zgłosić się po zakończeniu sesji letniej - wcześniej Twoja nowa uczelnia będzie miała na głowie swoich aktualnych studentów, egzaminy, poprawki, wpisy, indeksy, e-dziekanat...
Choć zapytać o możliwość przeniesienia się możesz już teraz, oczywiście po przeczytaniu regulaminu studiów interesującej Cię uczelni, w którym kwestie przenoszenia są wyjaśnione, a zacząć działać najlepiej po sesji, kiedy będziesz po zaliczonym I roku.

Przeszkodą w przeniesieniu się mogą być różnice programowe, ale przy tym samym kierunku powinno być ich mało lub wcale.

Sprawa będzie prostsza, jeżeli przenosić się będziesz na studia w trybie zaocznym.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 13:45   #231
asu96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 22
Post Przeniesienie

Witam,
Wiecie może czy można się przenieść z jednego uniwersytetu na drugi w trakcie trwania semestru?
asu96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 16:54   #232
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Przeniesienie

Tak, chyba że nie.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 22:41   #233
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie

Cytat:
Napisane przez asu96 Pokaż wiadomość
Witam,
Wiecie może czy można się przenieść z jednego uniwersytetu na drugi w trakcie trwania semestru?
Zdarza się, ale są to wyjątki, sytuacje specyficzne, dobrze uargumentowane. Oczywiście wszystko na nic, jeśli osoba na uczelni, która podejmuje takie decyzje w sprawie przyjęcia "obcego" studenta w trakcie semestru, nie wyrazi na to zgody, bo takich działań na danej uczelni się nie praktykuje.

Konkretną odpowiedź na swoje pytanie uzyskasz tylko po skontaktowaniu się z uczelnią, na którą chcesz się przenieść.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 23:25   #234
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Przeniesienie

Cytat:
Napisane przez asu96 Pokaż wiadomość
Witam,
Wiecie może czy można się przenieść z jednego uniwersytetu na drugi w trakcie trwania semestru?
Można. Oczywiście, jeśli mówimy o przeniesieniach studenta będącego wyżej niż na pierwszym semestrze, bo w takich przypadkach raczej się to nie udaje, w pozostałych - jak najbardziej, znam osoby, którym się to udało. Ale to wszystko zależy od uczelni, nikt Ci nie zagwarantuje, że akurat tam, gdzie chcesz się przenieść, takie praktyki są możliwe - pytaj, próbuj, u źródła dowiesz się na pewno więcej niż na forum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 11:16   #235
olan12
Przyczajenie
 
Avatar olan12
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 10
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

No co uczelnia i co miasto to inny zwyczaj. Musisz się dowiedzieć i na swojej uczelni i na tej na którą chcesz się przenieść czy coś takiego jest możliwe. Znam przypadki koleżanek którym się to udało. Fakt, jest z tym trochę papierkowej zabawy. Trzeba trochę polatać z dziekanatu do dziekanatu ale myślę, że z tym nie ma problemu jezeli na prawde Ci zależy na zmianie.
__________________
Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war impregnacja.
olan12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 08:09   #236
bezy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 21
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Czy można się jeszcze przenieś z publicznej do prywatnej uczelni?
z tego co wiem to przenoszenie na uczelnie prywatne jest o wiele łatwiejsze... bo często idą na ugodę, więc jak myślicie?
bezy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 17:58   #237
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bezy Pokaż wiadomość
Czy można się jeszcze przenieś z publicznej do prywatnej uczelni?
z tego co wiem to przenoszenie na uczelnie prywatne jest o wiele łatwiejsze... bo często idą na ugodę, więc jak myślicie?
Na pewno dużo łatwiej w tę stronę niż odwrotnie, ale mamy kwiecień, jeszcze maj i czerwiec i koniec roku, nie wiem czy uczęszczając przez 2 miesiące na nową uczelnię zaliczysz semestr. A kierunek zostałby ten sam? Sprawdzałaś jak duże miałabyś różnice programowe?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 14:29   #238
angelstyle
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: nvmnd
Wiadomości: 1 089
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny,
czy któraś z Was słyszała o przeniesieniu się z filologii z dwoma językami na filo z tylko jednym z nich? Rozważam ostatnio różne opcje i TŻ naciska, żebym przemyślała przeniesienie się do jego miasta. Studiuję Filologię francuską z j.hiszpańskim. We Wrocławiu jest sama filologia romańska i w nią bym celowała. Pytanie, czy przeniesienie jest możliwe i czy ktoś może wie coś więcej na temat warunków, jakie trzeba spełnić?
__________________

angelstyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 17:18   #239
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez angelstyle Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
czy któraś z Was słyszała o przeniesieniu się z filologii z dwoma językami na filo z tylko jednym z nich? Rozważam ostatnio różne opcje i TŻ naciska, żebym przemyślała przeniesienie się do jego miasta. Studiuję Filologię francuską z j.hiszpańskim. We Wrocławiu jest sama filologia romańska i w nią bym celowała. Pytanie, czy przeniesienie jest możliwe i czy ktoś może wie coś więcej na temat warunków, jakie trzeba spełnić?
Moim zdaniem jest możliwe. Trudniej by było w przeciwną stronę. Najlepiej uderzyć do dziekanatu czy dziekana kierunku na który chcesz się przenieść i przedstawić mu Twój aktualny program studiów, żeby sprawdził, jak duże są różnice programowe i na tej podstawie udzielił Ci odpowiedzi
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 13:00   #240
angelstyle
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: nvmnd
Wiadomości: 1 089
Dot.: Przeniesienie się, zmiana uczelni - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest możliwe. Trudniej by było w przeciwną stronę. Najlepiej uderzyć do dziekanatu czy dziekana kierunku na który chcesz się przenieść i przedstawić mu Twój aktualny program studiów, żeby sprawdził, jak duże są różnice programowe i na tej podstawie udzielił Ci odpowiedzi
Dzięki za odpowiedź

Tak też podejrzewałam. Sytuację trochę utrudnia mi to, że jestem teraz na wymianie poza krajem, wracam w pierwszym/drugim tygodniu czerwca i 30go już jadę do Anglii na całe wakacje (nie mogę zmienić tych planów). Mam nadzieję, że nikt się na mnie nie pogniewa za mailowe załatwianie tej sprawy
__________________

angelstyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-10 10:36:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.