Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-29, 19:14   #31
LaSeniorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: top secret ;)
Wiadomości: 453
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
bardzo mi sie podoba ten jadlospis, widać że jest na luzie bo pizza, lody, drożdżówka zazdroszczę, bo mi jeszcze pozostaly w glowie te zasady redukcji..a chętnie bym skosztowala takiego jedzonka jak już jem to osobno, jednego dnia lody, innego pizza...
no mi tez sie moj dzisiejszy jadlospis baaardzo podobal jem poprostu to na co mam akurat ochotę, ale nie za dużo, nie lubię się przejadać. Czeka mnie jeszcze dzisiaj tylko serek wiejski, ale po tej pizzy i tak mam dosc
__________________
Just Do It!
LaSeniorita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 19:14   #32
Myrka
Raczkowanie
 
Avatar Myrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 53
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R
Śn Płatki ryżowe na mleku (szklanka), garść granoli owocowej, jabłko
II śn kajzerka (50g) z serem homo naturalnym, plasterkiem polędwicy i liściem sałaty
Obiad talerz kapuśniaku, kawałek gotowanej szynki, 2 pomidory, 2 ogorki kiszone
Podwieczorek jogurt naturalny z 2 łyżkami płatków kukurydzianych, jabłko
Kolacja wieśniak 100g

I jak?
Myrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 19:17   #33
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
good morning.

U:

I jogurt naturalny 200g z musem truskawkowym i miksem musli, otrębów, branów itp. (duuużo), banan wkrojony

II bułka żytnia (ze 100g) z serkiem wiejskim 150 g, ogórkiem kiszonym, pomidorem, rzodkiewki, jabłko

III zupa pomidorowa zabielana z ryżem brązowym, ziemniaczki, buraczki na zimno, pieczeń jakaśtam w sosie koperkowym

deser: 3bit

IV jogobella bananowo - pomarańczowa z Musli & musli, które sama wrzuciłam, wafel ryżowy z masłem orzechowym

V 1 i pół bułeczki orkiszowej, z szynką drobiową i warzywami

teraz: jabłka jakieś, orzeszki

nie proszę o ocenę, bo wiem, co i jak i dobrze mi z tym :P (np. z brakiem białka na podwieczorek )
śliczne U, a gdzie się podziały precelki Czyżby nadal odwyk


A OTO I MOJE U:

ś:
2 kromki żytniego
100g wiejskiego zwykłego
4 plastry polędwicy drobiowej
miseczka sałatki (sałata, pomidor, ogórek, rzodkiewka, szczypiorek z olejem z pestek winogron)
kawa z mlekiem

IIś:
activia 200g
jabłko

IIIś :
180g jogurtu naturalnego
1 łyżka zarodkow
1 łyżka otrąb żytnich
5 łyżek musli
jabłko

O:
100g kaszy gryczanej
6 kotletów sojowych
200g warzyw na patelnie
szpinak na mleku

P:
150g serka homo jabłko-rodzynka z cynamonem
jabłko duuuuże

K:
2 kromki żytniego
150g wiejskiego
4 plastry polędwicy drobiowej
1/2 pomidora, papryki i ogórka.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.

Edytowane przez funky87
Czas edycji: 2008-04-29 o 19:32 Powód: zapomnialam o mięsku na kolacje :)
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 19:24   #34
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Mój planowany jadłospis na jutro: (kolejny, lżejszy dzień)

1. 2 kromki chleba tostowego wieloziarnistego z wędliną drobiową, tofu i ogórkiem.
2. 2 jabłka
3. Duszona pierś indyka z brokułami
4. Szklanka mleka sojowego
5. Jajecznica z 2 jajek z 2 kromkami chleba tostowego wieloziarnistego
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 19:32   #35
chfast
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 240
GG do chfast
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R

1 śń
-sok wyciśnięty z pomarańczy + podchrupalam z 10g błonnika bez cukru
-2 kromki razowca z 40g serem mozarella(zrobiłam sobie tosta) +20g ketchupu
-piętka z razowca czyli bardzo cienka kromka z cielęcina i pomidorem
-kawa z łyzeczka cukru (jakieś uzależnienie, trzeba się pozbyć:P) (=ok 500kcal)

2 śń w szkole
-pomarańcza

3 śń w szkole
-kanapka (2 razowce) + sałata + cielęcina

przed obiadem
-lód smietankowy 150 g

obiad
- miseczka leczo

-kawa 3 w 1

taki miszmasz zaczynająć od tego loda kończąć na kawie, dobrze, ze wyszłam potem z domu

-godzina fitness

kolacja
-serek wiejski 200g + 10 g otrebów +10g błonnika
- pomidorki koktajlowe
(wracam do serków wiejskich.. mm one sa cudowne:rolleye s:)

= ok 1700kcal

Zauwazyłam, ze w moich jadłospisach często powtarza sie 1 i 2 śniadanie
chfast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 19:35   #36
moniczkaaSnk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 973
GG do moniczkaaSnk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez asienkaa87 Pokaż wiadomość
Bardzo rygorystyczna ta redukcja, widzę że dbasz o dużą zawartość bialka. Mam pytanie czy mieszasz ten ser twarogowy z jogurtami czy jesz osobno?
dbam o białko w szczególności, że to mi się też przydaje do treningów. A twaróg to też taki mały nałóg i jem go "prosto z kostki"
__________________
My Sweet November..
Can you breathe what I breathe?
moniczkaaSnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 19:48   #37
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje R. Proszę o ocenę:

1. garść płatków Zdrowy Błonnik, kiwi, 75g sera białego chudego, 3-4 łyżki jogurtu nat., ogromna marchew ze startym jabłuszkiem i sokiem z cytyny. Do teog była herbata z sokiem malinowym (słdzonym:/), ale to tylko łyżke i malusieńka kromeczka takiego chelbka zwykłego z polędwicą i ketchupem:/ Był taki gorący i pyszny, żepomyślala, że jak zjem na śniadanie to nic się nie stanie ...
Troszkę duże to śniadanie.

2. 200g serka wiejskiego (taki z krasnystawu w 100g: 93kcal, bialko 11g, ww 2g, tłuszcze 5g - myślicie że można jesc go naR zamiast tego light z Piatnicy? ), orzechy włoskie, orzechy laskowe, dwa plasterki polędwicy, 5 takich mega liści sałaty, mocna kawa z 2 łyżkami mleka.

3. pierś z kurczaka smażona na łyżce oliwy w sosie cebulowym (zrobiony z zupy cebulowej w 100ml: 36kcal, głownie ww), sporo makaronu takiego brązowego (fussilis czy jakoś tak), sałata, pomidory.

4. niecała połówka grahamki, 3 grubsze plastry jakieś chudziutkiej wędliny, dużo ogórka.

5. wieśniak albo serek homo ze szczypiorkiem i solą. Ten posiłek jakoś koło 21:30 planuję, bo dziś późno wstałam,dopiero o 10.
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 20:01   #38
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Mój planowany jadłospis na jutro: (kolejny, lżejszy dzień)
rozumiem, że to R?
1. 2 kromki chleba tostowego wieloziarnistego z wędliną drobiową, tofu i ogórkiem. mało białka.
2. 2 jabłka jabłko to nie posiłek. Dodaj białko
3. Duszona pierś indyka z brokułami ile tego indyka, ile brokułów?
4. Szklanka mleka sojowego MAŁO!
5. Jajecznica z 2 jajek z 2 kromkami chleba tostowego wieloziarnistego ile przed snem ta kolacja?
j.w. Brak NNKT, mało białka, drugie śniadanie i podwieczorek
łączysz w kolacji tłuszcze (żółtko jajka) z węglami (chleb). Generalnie kolacja powinna być czysto białkowa.
Cytat:
Napisane przez Myrka Pokaż wiadomość
R
Śn Płatki ryżowe na mleku (szklanka), garść granoli owocowej, jabłko ok, może więcej białka?
II śn kajzerka (50g) z serem homo naturalnym, plasterkiem polędwicy i liściem sałaty ładnie
Obiad talerz kapuśniaku, kawałek gotowanej szynki, 2 pomidory, 2 ogorki kiszone mam nadzieję, że to taki duży kawałek szynki, a nie cieniutki plasterek Pamiętaj o 20 g białka w posiłku.
Podwieczorek jogurt naturalny z 2 łyżkami płatków kukurydzianych, jabłko owoce staramy się jeść w pierwszej połowie dnia. Co to za płatki? Bo zazwyczaj mają dużo cukru (sprawdź sobie). Jogurt ma mało białka, a dużo cukru, więc nie polecam na R.
Kolacja wieśniak 100g nareszcie jakieś białko... ale za mała ta kolacja.

I jak?
j.w, brak NNKT, mało białka.
Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Moje R. Proszę o ocenę:

1. garść płatków Zdrowy Błonnik, kiwi, 75g sera białego chudego, 3-4 łyżki jogurtu nat., ogromna marchew ze startym jabłuszkiem i sokiem z cytyny. Do teog była herbata z sokiem malinowym (słdzonym:/), ale to tylko łyżke i malusieńka kromeczka takiego chelbka zwykłego z polędwicą i ketchupem:/ Był taki gorący i pyszny, żepomyślala, że jak zjem na śniadanie to nic się nie stanie ...
Troszkę duże to śniadanie.
posłodzenie herbaty na sniadanie to nie grzech (sama słodzę kawę :P) Możesz sobie pozwolić na 10% luzu w diecie. Zwykły chleb to już nie bardzo - gdyby był np. razowy, to byłoby to BARDZO ŁADNE śniadanie i wcale nie za duże. Śniadanie powinno być obfite. Nast. razem inny chlebek i będzie ok (Keczup na R nie bardzo, ale na śniadanie ujdzie)
2. 200g serka wiejskiego (taki z krasnystawu w 100g: 93kcal, bialko 11g, ww 2g, tłuszcze 5g - myślicie że można jesc go naR zamiast tego light z Piatnicy? ), orzechy włoskie, orzechy laskowe, dwa plasterki polędwicy, 5 takich mega liści sałaty, mocna kawa z 2 łyżkami mleka. serek wiejski zwykły jest jednak zbyt tłusty. Oczywiście raz nic się nie stanie, ale lepszy byłby light. Ładny posiłek

3. pierś z kurczaka smażona na łyżce oliwy w sosie cebulowym (zrobiony z zupy cebulowej w 100ml: 36kcal, głownie ww), sporo makaronu takiego brązowego (fussilis czy jakoś tak), sałata, pomidory. ładnie

4. niecała połówka grahamki, 3 grubsze plastry jakieś chudziutkiej wędliny, dużo ogórka. dodaj trochę białka

5. wieśniak albo serek homo ze szczypiorkiem i solą. Ten posiłek jakoś koło 21:30 planuję, bo dziś późno wstałam,dopiero o 10. ładnie
bardzo ładny, przemyślany jadłospis, kolacja o jak najbardziej prawidłowej porze. Poza paroma rzeczami - brawo
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 20:10   #39
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Moje P
Śn. 15g cheeriosów, 15g fitnessów, 15g musli, serek homogenizowany z owocami leśnymi, owoc kaki, duuże jabłko(same giganty mama kupuje) kromka chleba razowego ładnie

2Śn. grahamka, plasterek wędliny sojowej, twarożek <tyle ile się zmieściło na bułce>, ogórek kiszony i zielony ładnie, wrzuć owoc

Ob. 90g makaronu pełnoziarnistegom, miseczka sałatki z tuńczykiem, miseczka zupy jarzynowej, fasolka szparagowa fajnie acz kcal niedużo

Deser: kinder bueno white, 2 i 0,5 gałki lodów wiśniowo-jogurtowych ładnie

Podwieczorek:fantazja z owocami leśnymi, 100g truskawek ok, wg Hypnotic mało białka, wg mnie dobrze, że obsesyjnie nie dajesz go wszędzie

Kol: 2 duże kromki razowego chleba, serek wiejski z papryką, ogórek zielony, troszkę orzeszków w papryce ok


(kolacje musiałam wciskać na siłe ale trudno) 2250kcal
ładnie! trochę mało nadal jak na p - ale rozumiem jestem naprawdę dumna!

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
śliczne U, a gdzie się podziały precelki Czyżby nadal odwyk nie ;P dziś niestety wpadły, tuż przed pięcioma jabłkami


A OTO I MOJE U:

ś:
2 kromki żytniego
100g wiejskiego zwykłego
4 plastry polędwicy drobiowej
miseczka sałatki (sałata, pomidor, ogórek, rzodkiewka, szczypiorek z olejem z pestek winogron)
kawa z mlekiem ok

IIś:
activia 200g
jabłko gdzie się podziała kanapka?

IIIś :
180g jogurtu naturalnego
1 łyżka zarodkow
1 łyżka otrąb żytnich
5 łyżek musli
jabłko ok

O:
100g kaszy gryczanej
6 kotletów sojowych
200g warzyw na patelnie
szpinak na mleku ładnie

P:
150g serka homo jabłko-rodzynka z cynamonem
jabłko duuuuże ołkej

K:
2 kromki żytniego
150g wiejskiego
4 plastry polędwicy drobiowej
1/2 pomidora, papryki i ogórka. spoko
jak na U fajnie

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Mój planowany jadłospis na jutro: (kolejny, lżejszy dzień)

1. 2 kromki chleba tostowego wieloziarnistego z wędliną drobiową, tofu i ogórkiem.
2. 2 jabłka
3. Duszona pierś indyka z brokułami
4. Szklanka mleka sojowego
5. Jajecznica z 2 jajek z 2 kromkami chleba tostowego wieloziarnistego
czemu planujesz jadłospis na jutro, skoro chcesz wyjść z ed ?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 20:14   #40
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

O, nowy watek, jak miło
R/U- wychodzenie.

6:00 250ml mleka 1,5%, 3/4 średniego jabłka, 2 łyżki musli z jaśkami bez jaśków (końcówka ), 3 łyżki musli goody z siemieniem, 3 łyżki chudego twarogu

9:40 duuuza grahamka z ziarnami (a raczej mini-bagietka z mąki graham-18 cm długości ), posmarowana twarogiem, ze szczypiorkiem, sałatą, 2 plasterkami szynki, papryką

13:30 180g kefiru 1,5%, marchewka

15:30 podwójna porcja ziemniaków polana kefirem, 80g piersi z kurczaka z piekarnika, ogromna porcja sałatki- pomidor, ogórek, cebula, por, szczypiorek, jogurt naturalny, dużo sosu chilli (teraz pochłaniam go bez wyrzutów )

18:00 150g homo nat, 2 łyżeczki płatków migdałowych, 2 łyżeczki kokosu, łyżeczka różnych pestek prażonych, 3 rzodkiewki, sałata
przekąska- plasterek szynki z indyka

21:30 puszka sałatki z tuńczyka egzotycznej (185g), kilka różyczek brokułu, kilka pasków papryki

-3 kawy z mlekiem i cykorią w ciągu dnia

Stopniowo dodaję więcej jedzenia, przede wszystkim drugi posilek w szkole (chociaz nie do końca pełnowartościowy), nie za szybko/nie za wolno? Dodam, że ostatnio w ogóle nie mam czasu na ćwiczenia, czyba dodam drugą bułkę w szkole zamiast kefiru, bo w szkole mogłabym cały czas jeść, po obiedzie natomiast nie mam juz takiego apetytu.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 20:22   #41
pina92
Raczkowanie
 
Avatar pina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 140
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Wczoraj dziewczyny okrzyczały mnie za dwie miseczki zupy na caly dzien wiec dzis postanowiłam zrobic to lepiej.

R:
7:00 - Półtora parówki , mała kromka chleba
11:00 - jabłko
13:00 - talerz zupy
17:00 - mleko z płatkami fitness
19:20 - sztangiel z serkiem topionym, kilka łyżek kukurydzy konserwowej

abs na brzuch, 15 min szybkiego marszu, 30 min biegania
__________________
I got a plan....

49 kg
pina92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 20:29   #42
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Siris88 dziękuję serdecznie za ocenkę Wiem, że tego chlebka nie powinno być, ale już tak dawno nie jadłam, ale obiecuję się poprawić No i oczywiście dodam białko tam gdzie trzeba. Ale jutro na śniadanie mam takąochotę na owsiankę, albo płatki z serkiem homo waniliowym, że nie wiem czy się powstrzymam :P będzie cięzko... Siris88, a co sądzisz o 4 posiłku? NIe lepiej by było gdybym zmaieniła posiłek 2 na 4, zeby jednak ww jesc w pierwszej polowie dnia? Czy to nie ma znaczniea? Bo jakoś tak trochę źle się czuję z ta grahamka zjedzona tak późno...
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 20:32   #43
brak-nicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 371
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

R/U
I 50 g BF, 150 g serka homogenizowanego naturalnego, jabłko.
II 2 kromki chleba razowego z 50 g chudego twarogu z ogórkiem i rzodkiewką.
III 50 g ryżu brązowego, 100 g piersi z kurczaka gotowanej na parze, 200 g warzyw na patelni.
IV Budyń czekoladowy (20 g proszku, 250 ml mleka 1,5%), 50 g twarogu chudego, marchewka.
V 150 g serka wiejskiego z 30 g orzechów, 3 rzodkiewki.
brak-nicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 20:36   #44
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

A co w tym złego, że planuję? Myślę, że to chyba dobrze ^^

Kolacja...hm...myślę, że jakieś 5 godzin przed snem ^^'
Niestety u mnie jest problem z kolacją czystobiałkową, bo nie mogę mleka...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 20:37   #45
syb
Raczkowanie
 
Avatar syb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Zaczynam od nowa. Moje dzisiejsze R. próby

1. 3 łyżki sałatki z tuńczyka wsw + ogórek konserwowy + jajko (jakoś nie mogłam wiecej) + duża kromka chleba orkiszowego z 3 grubymi plastrami twarogu chudego i łyżeczką dżemu z czarnej porzeczki. + rzodkiewki
2. 150 gr homo nat + garść musli bez cukru + pół łyżeczki kakao + surowa marchewka i rzodkiewka
3. 200 gr. wieśniaka + garść mieszkanki orzechów +marchewka i rzodkiewka
4. 2 kromki orkiszowego + na patelni podgrzane 5 plastrów wedliny drobiowej + pieczarki, cebula, szczypiorek, jajko.
5. 150 gr. homo nat + pół łyżeczki kakao.
__________________
-------------------------------
Od Jutra Ideal

syb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 20:45   #46
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Siris88 dziękuję serdecznie za ocenkę Wiem, że tego chlebka nie powinno być, ale już tak dawno nie jadłam, ale obiecuję się poprawić No i oczywiście dodam białko tam gdzie trzeba. Ale jutro na śniadanie mam takąochotę na owsiankę, albo płatki z serkiem homo waniliowym, że nie wiem czy się powstrzymam :P będzie cięzko... Siris88, a co sądzisz o 4 posiłku? NIe lepiej by było gdybym zmaieniła posiłek 2 na 4, zeby jednak ww jesc w pierwszej polowie dnia? Czy to nie ma znaczniea? Bo jakoś tak trochę źle się czuję z ta grahamka zjedzona tak późno...
no cóż. Serek waniliowy nie jest dobry na R Ale owsianka jest całkiem ok, więc może się zadowolisz owsianką bez serka waniliowego? A jeżeli masz taką ogromną ochotę... no to zjedz


Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Moje R.

2. 200g serka wiejskiego (taki z krasnystawu w 100g: 93kcal, bialko 11g, ww 2g, tłuszcze 5g - myślicie że można jesc go naR zamiast tego light z Piatnicy? ), orzechy włoskie, orzechy laskowe, dwa plasterki polędwicy, 5 takich mega liści sałaty, mocna kawa z 2 łyżkami mleka.

4. niecała połówka grahamki, 3 grubsze plastry jakieś chudziutkiej wędliny, dużo ogórka.
myślę, że jest ok. Tej grahamki nie jest dużo - myslę, że całościowo 2 sniadanie ma więcej kcal niż ppodwieczorek (ale to tak na oko, bo nie wiem ile było tych orzechów - ale tłuszcze mają trochę kalorii) więc jest ok taka kolejność. Zresztą pół grahamki to naprawdę niedużo! Spokojnie możesz tak zostawić


Cytat:
Napisane przez pina92 Pokaż wiadomość
Wczoraj dziewczyny okrzyczały mnie za dwie miseczki zupy na caly dzien wiec dzis postanowiłam zrobic to lepiej. to Ci się chwali, normlanie bym nie oceniła tego jadłospisu - ale jeżeli się starasz i chcesz jeść zdrowiej, to chętnie Ci pomogę

R:
7:00 - Półtora parówki , mała kromka chleba parówki nie są polecane na R, podobni jak zwykły chleb. Śniadanie trochę małe, no i brak tutaj jakichkolwiek warzyw...
11:00 - jabłko samo jabłko to nie jest posiłek. Brakuje białka. Może jakiś chudy twaróg, chudy serek wiejski?
13:00 - talerz zupy co to za zupa? Spora część gotowanych warzyw nie jest polecana na R. No i zapewne nie ma tu białka...
17:00 - mleko z płatkami fitness brak białka, a płatki fitness zawierają dużo cukru, więc odpadają na R.
19:20 - sztangiel z serkiem topionym, kilka łyżek kukurydzy konserwowej kukurydza i serek topione nie są dobre na R. Kolacja powinna być czysto białkowa - np. twaróg chudy, serek wiejski chudy, jakaś ryba, puszka tuńczyka w sosie własnym...

abs na brzuch, 15 min szybkiego marszu, 30 min biegania
to dobrze, że masz 5 posiłków, jednak musisz trochę nad nimi popracować. jedzenie zbyt małych ilości i nie pamietanie o białku grozi spowolnieniem metabolizmu - a co za tym idzie problemami z chudnięciem i duży efekt jojo. Kolacja jest zbyt wcześnie - jemy 3 godziny przed snem, a jeżeli samo białko to nawet godzinę przed snem - przyspiesza metabolizm.
ogólnie mało białka, brak warzyw, brak NNKT (dodaj jakieś, bo grozi Ci brak miesiączki)

Powodzenia i czekam na poprawę
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 20:55   #47
pina92
Raczkowanie
 
Avatar pina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 140
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość




to dobrze, że masz 5 posiłków, jednak musisz trochę nad nimi popracować. jedzenie zbyt małych ilości i nie pamietanie o białku grozi spowolnieniem metabolizmu - a co za tym idzie problemami z chudnięciem i duży efekt jojo. Kolacja jest zbyt wcześnie - jemy 3 godziny przed snem, a jeżeli samo białko to nawet godzinę przed snem - przyspiesza metabolizm.
ogólnie mało białka, brak warzyw, brak NNKT (dodaj jakieś, bo grozi Ci brak miesiączki)

Powodzenia i czekam na poprawę

No dziekuje bardzo
Ja to sie nie nadaje... grunt zeby schudnac;D
Oj nie mam glowy do tego... jeszcze raz dziekuje.. pozdrawiam
__________________
I got a plan....

49 kg
pina92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 21:06   #48
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Siris dziękuję w takim razie jeszcze raz za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś Na pewno więcej było kcal w tym drugim posiłku, bo troszkę tych orzeszków dodaje, w koncu pyszne są Zobaczymy jak to wyjdzie jutro z tym serkiem waniliowym
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 21:17   #49
juliaaa161190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 220
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje dzisiejsze R:

śniadanie: szklanka mleka 1,5% + 2 łyżki płatków owsianych + łyżka otrąb owsianych + 3 łyżki otrąb pszennych + 50g twarogu lekkiego + jabłko
II śniadanie: 150g wiejski lekki + jabłko
obiad: 200g makreli wędzonej + 50g twarogu lekkiego + ogórek zielony
podwieczorek: 20g suszonych jabłek + 10 winogron ciemnych
kolacja: 100g twarogu lekkiego


Jutro wyjeżdżam z rodzicami do Niemiec - mam nadzieję, że z moją R będzie w miarę dobrze ... wrócę do Was po weekendzie ;*

Udanych majówek! Pozdrawiam
__________________
2-13.08 Hiszpania z moimi Świrami ;*

^Nothing suprises me any more.
juliaaa161190 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 21:20   #50
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
A co w tym złego, że planuję? Myślę, że to chyba dobrze ^^

Kolacja...hm...myślę, że jakieś 5 godzin przed snem ^^'
Niestety u mnie jest problem z kolacją czystobiałkową, bo nie mogę mleka...
A ja myślę, że to źle. Pomijając fakt, że jesz za mało to jeszcze jesz kolację 5 godzin przed snem . Raz na jakiś czas może się zdarzyć, ale żeby ciągle tak jeść ?
Pozatym na U kolacja nie musi być czystobiałkowa. Ja kiedyś bałam się jeść mniej niż 3 godziny przed snem, ale ostatnio odkryłam, że to nie ma większego znaczenia. Zdarzy mi się zjeść bułkę iść spać po 1-1,5 h i nie tyję od tego nie wiadomo ile. Przemyśl to. I nie dawaj złego przykładu innym.
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 21:22   #51
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
A ja myślę, że to źle. Pomijając fakt, że jesz za mało to jeszcze jesz kolację 5 godzin przed snem . Raz na jakiś czas może się zdarzyć, ale żeby ciągle tak jeść ?
Pozatym na U kolacja nie musi być czystobiałkowa. Ja kiedyś bałam się jeść mniej niż 3 godziny przed snem, ale ostatnio odkryłam, że to nie ma większego znaczenia. Zdarzy mi się zjeść bułkę iść spać po 1-1,5 h i nie tyję od tego nie wiadomo ile. Przemyśl to. I nie dawaj złego przykładu innym.
ja uważam, że to hipokryzja. wchodzisz na kz, chcesz byc normalna, a tu planujesz, "pokutujesz" jak w inny dzien zjesz więcej... ja jem 2 h przed snem kilka jabłek oraz np. precelki/orzechy i mam niedowagę...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 21:27   #52
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

No tak...ale no moment.
Ja jem kolację ok. 18-19. Gdy idę do szkoły, to jest to...3-4 godziny przed snem.
Ale gdy następnego dnia nie wstaję wcześnie rano, to się kładę ok...24-1. No to przecież nie będę w nocy jadła.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 21:27   #53
avacorgan
Raczkowanie
 
Avatar avacorgan
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 135
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

mój jadłospis na jutro

R
1. 1 kromka razowego chleba, liście sałaty, 2 plastry chudej szybki, plasterki pomidora i ogórka, czerwona herbata
2. jogurt naturalny 150 g
3.zupa pomidorowa zagęszczana jogurtem naturalnym (bez ryżu lub makaronu)
4. garść orzechów
5. sałatka meksykańska - 1/4 główki sałaty, pół puszki fasoli, 1 papryka, 1 cebula, łyżka oliwy z oliwek, zioła i przyprawy.

proszę o ocenę
avacorgan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 21:36   #54
Murron
Rozeznanie
 
Avatar Murron
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 549
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

jutro spedzę caly dzien w samochodzie. (15 godzin) jak ma wygladac moj jadlospis na R?
__________________
/////
Murron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 22:06   #55
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez juliaaa161190 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R:

śniadanie: szklanka mleka 1,5% + 2 łyżki płatków owsianych + łyżka otrąb owsianych + 3 łyżki otrąb pszennych + 50g twarogu lekkiego + jabłko ładnie
II śniadanie: 150g wiejski lekki + jabłko trochę malo
obiad: 200g makreli wędzonej + 50g twarogu lekkiego + ogórek zielony ładnie
podwieczorek: 20g suszonych jabłek + 10 winogron ciemnych suszone owoce podobno na R są złe. Brak białka! I ogólnie owoce jemy w pierwszej połowie dnia...
kolacja: 100g twarogu lekkiego maluto...


Jutro wyjeżdżam z rodzicami do Niemiec - mam nadzieję, że z moją R będzie w miarę dobrze ... wrócę do Was po weekendzie ;*

Udanych majówek! Pozdrawiam
końcówka dnia malutka Mam nadzeję, że makrela to celowe źródło NNKT, bo oprócz tego ich nie ma?
Milego wyjazdu

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Siris dziękuję w takim razie jeszcze raz za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś Na pewno więcej było kcal w tym drugim posiłku, bo troszkę tych orzeszków dodaje, w koncu pyszne są Zobaczymy jak to wyjdzie jutro z tym serkiem waniliowym
nie ma za co powodzenia!
Cytat:
Napisane przez avacorgan Pokaż wiadomość
mój jadłospis na jutro

R
1. 1 kromka razowego chleba, liście sałaty, 2 plastry chudej szybki, plasterki pomidora i ogórka, czerwona herbata mało bialka
2. jogurt naturalny 150 g za mało, brak białka
3.zupa pomidorowa zagęszczana jogurtem naturalnym (bez ryżu lub makaronu) MAŁO strasznie, brak białka...!
4. garść orzechów brak białka...
5. sałatka meksykańska - 1/4 główki sałaty, pół puszki fasoli, 1 papryka, 1 cebula, łyżka oliwy z oliwek, zioła i przyprawy.
brak białka.
proszę o ocenę
j.w Minimalne porcje białka (tylko w 2 plastrach chudej szynki, przecież to prawie nic! No i zbyt małe posilki. Garść orzechów to trochę za mało NNKT. Dodaj jakieś twarożki!
Jogurt naturalny ma mało białka, a za to mnóstwo cukru!
Cytat:
Napisane przez Murron Pokaż wiadomość
jutro spedzę caly dzien w samochodzie. (15 godzin) jak ma wygladac moj jadlospis na R?
standardowo 5 posiłków, odpowiednia ilość białka i NNKT, wartość kaloryczna ok. 1400 kcal będzie ok O co konkretnie pytasz? Najlepiej przygotuj sobie jakiś prowiant w pudełeczkach i jedz tak, jakbyś jadla normlanie, tylko na zimno.
Cytat:
Napisane przez pina92 Pokaż wiadomość
No dziekuje bardzo
Ja to sie nie nadaje... grunt zeby schudnac;D
Oj nie mam glowy do tego... jeszcze raz dziekuje.. pozdrawiam
edyt: grunt żeby schudnąć... ale skutecznie i nie niszcząc sobie zdrowia, prawda? Na pewno zależy Ci na trwałych efektach. A to tylko trochę wysiłku...
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 22:09   #56
juliaaa161190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 220
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

[quote=Siris88;7396436]końcówka dnia malutka Mam nadzeję, że makrela to celowe źródło NNKT, bo oprócz tego ich nie ma?
Milego wyjazdu[quote]

tak tak, makrela celowo dzięki za ocenkę

dziękuję i udanego weekendu
__________________
2-13.08 Hiszpania z moimi Świrami ;*

^Nothing suprises me any more.
juliaaa161190 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 04:47   #57
Jolinka1987
Raczkowanie
 
Avatar Jolinka1987
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 167
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Mój wczorajszy- REDUKCJA

śniadanie: serek wiejski lekki, 3 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrębów z żurawiną, starte jabłko
II śniadanie: 0,5 grahamki, 50 g łososia, ogórek, koperek
Obiad: sałatka z kurczaka (1/4 szklanki makaronu orkiszowego z błonnikiem, ok. 100 g kurzego biustu, ogórek, papryka, 2 łyżki kukurydzy z puszki) z sosem czosnkowym (0,5 opakowania małego jogurtu naturalnego z czosnkiem)
Powieczorek: szklanka koktajlu, który podpatrzyłam w diecie SB (nie przypomnę sobie teraz dokładnych proporcji, ale są to zmiksowane mleko sojowe waniliowe, jogurt nisko tłuszczowy, tofu i migdały mielone- jak dla mnie jest naprawdę dobre, a przy tym jest to świetne źródło białka i NNKT, więc gdyby ktoś był zainteresowany przepisem jestem skłonna się podzielić )
Kolacja: omlet z 3 białek z 3 plasterkami szynki z drobiu i 2 łyżkami zielonego groszku.

Uprzejmie proszę o ocenę
__________________
Kobiety i koty zawsze robią co chcą. Mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą…
Jolinka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 08:03   #58
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Jolinka1987 Pokaż wiadomość
Mój wczorajszy- REDUKCJA

śniadanie: serek wiejski lekki, 3 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrębów z żurawiną, starte jabłko ładnie, ale trochę mało.
II śniadanie: 0,5 grahamki, 50 g łososia, ogórek, koperek ok, mogłaś dodać coś jeszcze
Obiad: sałatka z kurczaka (1/4 szklanki makaronu orkiszowego z błonnikiem, ok. 100 g kurzego biustu, ogórek, papryka, 2 łyżki kukurydzy z puszki) z sosem czosnkowym (0,5 opakowania małego jogurtu naturalnego z czosnkiem) super
Powieczorek: szklanka koktajlu, który podpatrzyłam w diecie SB (nie przypomnę sobie teraz dokładnych proporcji, ale są to zmiksowane mleko sojowe waniliowe, jogurt nisko tłuszczowy, tofu i migdały mielone- jak dla mnie jest naprawdę dobre, a przy tym jest to świetne źródło białka i NNKT, więc gdyby ktoś był zainteresowany przepisem jestem skłonna się podzielić ) daj daj
Kolacja: omlet z 3 białek z 3 plasterkami szynki z drobiu i 2 łyżkami zielonego groszku. slicznie

Uprzejmie proszę o ocenę
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 08:33   #59
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moja R

Zjadłam dzis na śdniadanie sałatke z avokado,sera feta i pomidora z dwiema kromkami ciemnego chlebka z rodzynkami,posmarowane cieniutko margaryną.

Obiad (bedzie):Zupa jarzynowa z gotowanym kurczakiem, banan

Kolacja:Puszka tunczyka z jajkiem, herbata zielona

miedzy głównymi posilkami: serek homogenizowany

Jest ok?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 09:07   #60
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

A więc zamieszczę i mój w nowym wątku

"Chorobowe" U
1. Owsianka z 4ł, twarożek domowy 150g, starte jabłko+cynamon
2. Dużo mięsa wołowego mielonego+2łyżki jogurtu nat+2ząbki czosnku+ogórek zielony(oprószone ziołami), marchewka
3. Grahamka+1/2 puszki tuńczyka wsw+ogórek konserwowy, kilka rzodkiewek, marchewka
4. Jogurt naturalny 175g, jabłko, 50g orzechów arachidowych
5. Serek wiejski ze szpinakiem i czosnkiem, 2 łyżki słonecznika

W międzyczasie były już: 3 słabe kawy, 2x calcium z żeń-szeniem
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.