Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-21, 18:55   #1
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855

Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?


Jak w temacie: jakie relacje utrzymujecie lub chcielibyście utrzymywać z ludźmi z pracy? Zakładając, że nie mamy jednego współpracownika z którym jesteśmy non stop, tylko pracujemy np na zmiany, w korpo, itp.

Rozmawiacie tylko o pierdołach, utrzymujecie chłodny dystans w myśl zasady, że w pracy nie zawiera się przyjaźni? Czy z tymi, z którymi fajnie Wam się rozmawia, dzielicie się swoimi problemami? A może usilnie chcecie, żeby wszyscy Was lubili, żeby była "luźna" atmosfera i jesteście miłe nawet dla tych, za którymi nie przepadacie?

Pytanie czysto hipotetyczne
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:19   #2
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Zero przyjaźni w pracy.
Zero rozmów o sprawach prywatnych, rodzinnych.

Rozmowy o pracy, o pogodzie, o głupotach. Miła pogadanka, wewnętrzny chłodny dystans i brak głębszych relacji ze współpracownikami.
Ciężko jest zachować równowagę i być konsekwentnym - ale warto oddzielić życie zawodowe od prywatnego.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:27   #3
Jaglana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Zero przyjaźni w pracy.
Zero rozmów o sprawach prywatnych, rodzinnych.
Też wyznaję tę zasadę, ale ciężko się wymigać jak szef pyta co robiłam w weekend. Czasem odpowiadam wprost że to prywatne sprawy, ale zawsze nie mogę, bo wychodzi niezręcznie. Jakieś podpowiedzi jak radzić sobie z takimi pytaniami?
Jaglana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:31   #4
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Jestem osobą dosyć otwartą, więc nie mam problemu również z dzieleniem się wybranymi informacjami z życia osobistego, JEDNAKŻE żadnych zaproszeń na portalach chociażby nie uznaję etc, gdyż ostatecznie nie zamierzam z nikim wchodzić w przyjaźnie (a wiem, że oni razem imprezują chociażby, ale ja nie zamierzam ). Lubimy się, dobrze nam się razem współpracuje, lubimy się razem w tej pracy powygłupiać, ale ta praca jest tak niepewna, że nie wiesz kiedy, a już Ci obrabiają tyłek i jesteś wrogiem, także wszystko z umiarem i rozsądkiem
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:34   #5
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:42
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:41   #6
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Ok dziewczyny, a co z wyrażaniem swojego zdania w bezpośrednich sytuacjach? Tzn koleżanka chwali Ci się czymś, co Ty uważasz za odrażające, np że zdradza męża, że celowo rozmnaża i sprzedaje nierasowe psy, że coś ukradła itp - co wtedy robicie? Mówicie, co o tym myślicie?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:50   #7
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Mogę pogadać, poplotkować, mogę się powygłupiać ale nie zwierzam się i nie wchodzę w bliższe znajomości. Sytuacja się może łatwo zmienić, czasami trzeba powalczyć o swoje i wtedy nie ma pola do pretensji typu "myślałam że jesteśmy przyjaciółkami"

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Ok dziewczyny, a co z wyrażaniem swojego zdania w bezpośrednich sytuacjach? Tzn koleżanka chwali Ci się czymś, co Ty uważasz za odrażające, np że zdradza męża, że celowo rozmnaża i sprzedaje nierasowe psy, że coś ukradła itp - co wtedy robicie? Mówicie, co o tym myślicie?
Można powiedzieć zdawkowo "fajnie", można nie skomentować wcale, można powiedzieć że to dla mnie dziwne, można że tego nie popieram ale niech robi co chce. Można zawzięcie dyskutować, ale życie ludzi z pracy mnie pod tym względem nie interesuje i pewnie bym podała odpowiedź nr 4
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 20:33   #8
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Pracowałam w miejscu, gdzie było wiele osób, głównie młodych. Często się spotykaliśmy w dużym gronie poza pracą, na piwie, na imprezach. Oczywiście tworzyły się też grupki, z częścią osób zamieniłam może kilka słów, ale z niektórymi nawiązałam bardzo fajne relacje prywatne i nawet na wakacjach byliśmy wspólnie.
Teraz pracuję w mniejszej grupie, większość to wieloletni pracownicy. Niby jest miło, ale dyskutuję z nimi tylko o pogodzie i pracy, nie wchodzę w żadne drażliwe tematy, nie jesteśmy znajomymi na fb.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 20:45   #9
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Jak w temacie: jakie relacje utrzymujecie lub chcielibyście utrzymywać z ludźmi z pracy? Zakładając, że nie mamy jednego współpracownika z którym jesteśmy non stop, tylko pracujemy np na zmiany, w korpo, itp.

Rozmawiacie tylko o pierdołach, utrzymujecie chłodny dystans w myśl zasady, że w pracy nie zawiera się przyjaźni? Czy z tymi, z którymi fajnie Wam się rozmawia, dzielicie się swoimi problemami? A może usilnie chcecie, żeby wszyscy Was lubili, żeby była "luźna" atmosfera i jesteście miłe nawet dla tych, za którymi nie przepadacie?

Pytanie czysto hipotetyczne
zależy. w pierwszej pracy na studiach przyjaźniłam się z koleżankami z pracy. było nas 4 w zespole i zawsze na zmianie były 2 osoby w różnych kombinacjach. ale to była praca w pewnym sklepie w galerii, dzienne utargi były dzielone po równo, wiadomo było że nikt nie awansuje więc nie było rywalizacji ani żadnego współzawodnictwa. a dziewczyny też były fajne, więc nie było tak, że jedna zapierniczała cały dzień, a druga tylko z tego korzystała.
teraz natomiast nie wdaję się z żadne szczegóły swojego życia. pracuję obecnie za granicą. wspomniałam kiedyś dziewczynie z którą pracuję, że nie zamierzam zostać tutaj na stałe i kiedy najprawdopodobniej myślę wrócić do Polski. tylko jednej osobie to powiedziałam. i dzięki temu awans przeszedł mi koło nosa... powiedzieli mi wprost że dostałabym ofertę, ale skoro wracam to nie ma co we mnie inwestować. tak więc wiadomo kto na mnie "doniósł" próbując zapewne ukraść moje miejsce. (i tak ona tej posady nie dostała )

ale tyle wystarczyło zeby się zniechęcić. mam przyjaciółki poza pracą i z dawnej pracy i tyle mi wystarczy


Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Ok dziewczyny, a co z wyrażaniem swojego zdania w bezpośrednich sytuacjach? Tzn koleżanka chwali Ci się czymś, co Ty uważasz za odrażające, np że zdradza męża, że celowo rozmnaża i sprzedaje nierasowe psy, że coś ukradła itp - co wtedy robicie? Mówicie, co o tym myślicie?
nie potępiam głośno. bliskiej osobie powiedziałabym kilka słów do słuchu. ale w przypadku współpracownika nie ma sensu prowokować kłótni. znaczy się prowokatorem jest osoba głosząca takie rzeczy, ale nie ma co podłapywać tematu. bo z jednym odbędziesz ciekawą dyskusję, a drugi się obrazi i zacznie robić Ci pod górkę
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 21:02   #10
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

To ja raczej się spoufalam na tle innych wypowiedzi, które tu padły:
- chadzam czasem po pracy ze współpracownikami na dobrą kolację w restauracji, piwo albo podobne wydarzenie,
- gram z nimi dużo w piłkarzyki, ping pong i na playstation ,
- jak jadę z kimś z firmy w delegację, to jak miejsce delegacji jest ciekawe, to zwykle zwiedzam razem z tym kimś,
- gadamy o sprawach prywatnych: rodzinnych (typu komuś urodziło się dziecko), zdrowotnych (typu ktoś zerwał więzadło na nartach), ale nie o polityce czy religii,
- co rok mamy wyjazd integracyjny i z niego akurat mam szczerą przyjemność, nie robię nic tam sztucznie, tylko np. ostatnio było mi bardzo miło 2 dni żeglować na łódce ze swoim zespołem po jeziorze.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 21:23   #11
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
To ja raczej się spoufalam na tle innych wypowiedzi, które tu padły:
- chadzam czasem po pracy ze współpracownikami na dobrą kolację w restauracji, piwo albo podobne wydarzenie,
- gram z nimi dużo w piłkarzyki, ping pong i na playstation ,
- jak jadę z kimś z firmy w delegację, to jak miejsce delegacji jest ciekawe, to zwykle zwiedzam razem z tym kimś,
- gadamy o sprawach prywatnych: rodzinnych (typu komuś urodziło się dziecko), zdrowotnych (typu ktoś zerwał więzadło na nartach), ale nie o polityce czy religii,
- co rok mamy wyjazd integracyjny i z niego akurat mam szczerą przyjemność, nie robię nic tam sztucznie, tylko np. ostatnio było mi bardzo miło 2 dni żeglować na łódce ze swoim zespołem po jeziorze.

jeśli masz współpracowników, którzy są spoko ludźmi to dla mnie to jest normalne. też tak robiłam w pierwszej pracy, bo zespół który się mi trafił był złożony z ludzi fajnych i porządnych, a nie zawistnych i fałszywych, którzy pierwsi by we mnie kamieniem rzucili
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 21:35   #12
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Zero przyjaźni w pracy.
Zero rozmów o sprawach prywatnych, rodzinnych.

Rozmowy o pracy, o pogodzie, o głupotach. Miła pogadanka, wewnętrzny chłodny dystans i brak głębszych relacji ze współpracownikami.
Ciężko jest zachować równowagę i być konsekwentnym - ale warto oddzielić życie zawodowe od prywatnego.

Dokładnie tak. Robię to samo. Nie mieszkam jednego z drugim, bo już raz się sparzyłam i wiedza głębsza o mnie, posłużyła komuś to podkopywania pode mną dołków. Zakończyło się to dla mnie dobrze, ale nauczkę mam.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 21:45   #13
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Różnie, pracuje zarówno ze świetnymi ludźmi, z którymi rozmawiam o wszystkim, jak i osobami które tylko próbują utrudnić życie swoją zawiscia. Na początku small talk, zanim się nie pozna człowieka, a pozniej to można sobie w miare prywatnie rozmawiać z lubianymi osobami.
Nie wybiegajac o milimetr poza temat pracy z osobami o których mam gorsze zdanie, i wszystkie stany posrednie.
Wiadomo, że wybitnie prywatnych tematów w pracy nie poruszamy, ale u mnie często idą rozmowy typu: zakupy nieruchomości i remonty, zwierzęta i dzieci, wakacje i spędzanie wolnego czasu itp. W życiowe problemy czy związki nikt się nie zagłębia, natomiast pośmiać się z wypowiedzi córki koleżanki czy pogadać jak kociarz z kociarzem zawsze milej niż siedzieć cicho z nosem w ekranie😉
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 23:07   #14
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Ok dziewczyny, a co z wyrażaniem swojego zdania w bezpośrednich sytuacjach? Tzn koleżanka chwali Ci się czymś, co Ty uważasz za odrażające, np że zdradza męża, że celowo rozmnaża i sprzedaje nierasowe psy, że coś ukradła itp - co wtedy robicie? Mówicie, co o tym myślicie?
Jeśli chodzi o współpracowników - zawsze mówię co o czymś takim myślę i nie mam problemu z tym, żeby komuś takiemu w twarz powiedzieć, że uważam, że to co robi jest słabe. Zazwyczaj kończy się to tym, że osoba przestaje mówić i tyle.
A ogółem to wszystko zależy od ludzi - mam takich z którymi uskuteczniam tylko small talka, a mam takich z którymi potrafię iść na piwo i szczerze pogadać. Bo mam kilka bardzo fajnych osób w pracy (nie tylko w swoim zespole) i chętnie te znajomości przenosimy na grunt prywatny. Ale zdecydowanie nie każdy się do tego nadaje i z większością osób mam kontakt neutralny i nie wtajemniczam ich w swoje życie prywatne.
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 07:25   #15
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

W poprzedniej pracy miałąm świetnych ludzi - dobrze się z nimi pracowało ale też mieliśmy kontakty poza pracą (mamy do dzisiaj).

Obecnie - praktycznie z nikim nie rozmawiam o sprawach prywatnych, nie mam ochoty ani potrzeby się spoufalać - po prostu nadajemy na róznych falach.
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 08:08   #16
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Głównie relacje zawodowe. Pracuję z ludźmi starszymi ode mnie (w większości min. 10 lat, ale jest sporo osób dużo starszych). Jakieś prywatne rozmowy prowadzę w zasadzie jedynie z osobą z pokoju. Ale też staram się nie wchodzić w jakieś tematy bardzo osobiste, raczej bzdury typu, że źle spałam, pieczywo najlepsze jest tu i tu itp. Zresztą atmosfera mnie nie zachęca do jakiegoś większego spoufalania się. Jak wróciłam po urlopie i szef zapytał, jak urlop, gdy chciałam coś odpowiedzieć, przerwał mi w połowie zdania i zaczął mówić, że kiedyś przygotowywałam jakiś plik, on go musiał komuś wysłać, jak mnie nie było. A zabrakło tam jakiegoś drobiazgu i sam musiał uzupełnić.
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 08:44   #17
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Jak w temacie: jakie relacje utrzymujecie lub chcielibyście utrzymywać z ludźmi z pracy? Zakładając, że nie mamy jednego współpracownika z którym jesteśmy non stop, tylko pracujemy np na zmiany, w korpo, itp.

Rozmawiacie tylko o pierdołach, utrzymujecie chłodny dystans w myśl zasady, że w pracy nie zawiera się przyjaźni? Czy z tymi, z którymi fajnie Wam się rozmawia, dzielicie się swoimi problemami? A może usilnie chcecie, żeby wszyscy Was lubili, żeby była "luźna" atmosfera i jesteście miłe nawet dla tych, za którymi nie przepadacie?

Pytanie czysto hipotetyczne
Nie interesuja mnie pracowe przyjaznie.
Nie rozmawiam o swoich prywatnych sprawach, tak samo jak nie interesuja mnie prywatne sprawy moich wspolpracownikow.
Juz na pewno nie przyszloby mi do glowy dzielenie sie moimi problemami, jakie by one nie byly.
Lubimy sie, szanujemy, ale prywatne pogawedki ograniczaja sie do 'Jak Ci minal weekend? Bardzo przyjemnie, dziekuje'

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Ok dziewczyny, a co z wyrażaniem swojego zdania w bezpośrednich sytuacjach? Tzn koleżanka chwali Ci się czymś, co Ty uważasz za odrażające, np że zdradza męża, że celowo rozmnaża i sprzedaje nierasowe psy, że coś ukradła itp - co wtedy robicie? Mówicie, co o tym myślicie?
Ja bym zwyczajnie powiedziala, ze mnie to nie interesuje co ona robi po pracy / poza praca etc, pewnie potem juz by sie nie zwierzala.
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 09:04   #18
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Praca to praca. U mnie w firmie nie ma rozmów na tematy prywatne - jedyne to to, ze przy okazji wyszło, ze dużo czytam i kilka razy rozmawiałam z kolegami o książkach. Też bardziej na zasadzie dziwowiska.

W poprzedniej firmie było inaczej - rozmawiaiśmy i o sprawach rodzinnych i prywatnych, zresztą do dziś utrzymuję kontakt i z kolegami z i z poprzednim szefem. Zależy od ludzi.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 11:05   #19
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Zero przyjaźni w pracy.
Zero rozmów o sprawach prywatnych, rodzinnych.

Rozmowy o pracy, o pogodzie, o głupotach. Miła pogadanka, wewnętrzny chłodny dystans i brak głębszych relacji ze współpracownikami.
Ciężko jest zachować równowagę i być konsekwentnym - ale warto oddzielić życie zawodowe od prywatnego.
Dokładnie.

Trochę nie ogarniam jak współpracownice rozmawiają o swoich prywatnych sprawach, baaardzo prywatnych... Nie chce mi się tego słuchać, a co dopiero gdybym ja miała dodać coś od siebie.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-22, 18:47   #20
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

To czego ja się nauczyłam w różnych pracach, to to, że na początku lepiej zachowywać uprzejmy dystans, niż za dużo mówić Wolę na początku wyczuć atmosferę w grupie, trochę posłuchać, żeby zorientować się, jak wyglądają tam relacje. A później albo się bardziej angażować, albo mniej.

W mojej poprzedniej pracy poznałam kilka osób, z którymi do teraz utrzymuję kontakt. Ale tam była naprawdę fajna atmosfera, ludzie nie byli tacy obojętni. Tu, gdzie jestem teraz, jest pod tym względem beznadziejnie - gromada fałszywych ludzi, w oczy wiadomo każdy milutki, ale ten kto się obróci plecami, jest zaraz obgadywany. Masakra. Z tego względu totalnie nie angażuję się w żadne rozmowy, zwierzanie, tylko obojętne, neutralne teksty. Nigdy nie wiadomo w takim towarzystwie, co zostanie wykorzystane przeciw tobie.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 19:05   #21
irene adler
Raczkowanie
 
Avatar irene adler
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 368
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Moim najlepszym kolegą jest mój szef - z nim rozmawiam o wszystkim (dziwne,wiem ). Poza tym jest kilka osób, z którymi chodzę na piwo/do kina i traktuję ich jak "prywatnych"znajomych . Ale to osoby, które nie konkurują ze mną w pracy, są z innych działów. Z resztą nie gadam na tematy niezwiązane z pracą albo gadam, ale o pierdołach. Praca w korpo. Schemat stały w którejś pracy z kolei.
__________________
Audaces fortuna iuvat
irene adler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 19:31   #22
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez irene adler Pokaż wiadomość
Moim najlepszym kolegą jest mój szef - z nim rozmawiam o wszystkim (dziwne,wiem ). Poza tym jest kilka osób, z którymi chodzę na piwo/do kina i traktuję ich jak "prywatnych"znajomych . Ale to osoby, które nie konkurują ze mną w pracy, są z innych działów. Z resztą nie gadam na tematy niezwiązane z pracą albo gadam, ale o pierdołach. Praca w korpo. Schemat stały w którejś pracy z kolei.
jeśli mogę zapytać... współpracownicy nie dają Ci odczuć że "nie podoba" im się Twoja zażyłość z waszym szefem? mam teraz w pracy taką sytuację. że jeden chłopak bardziej niż inni współpracownicy lubi się z jednym z kierowników. z tego co słyszałam to znają się od dawna z siłowni. mi to zwisa prawdę mówiąc, ale inni brzydko obgadują go sugerując że albo donosi na innych albo uskutecznia tzw wchodzenie w d***, no i oczywiście niezależnie od jego umiejętności i wykształcenia, to na pewno tą pracę dostał po znajomości.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 19:37   #23
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

To ja mam zupełnie inne stosunki w pracy niż większość tu. Pracuję w tym miejscu prawie 10 lat, niektórych współpracowników znam jeszcze dłużej, niektórzy są w tym miejscu od ponad 20 lat, pracuję też z własną matką
Każdy u nas ma swoje, zupełnie inne stanowisko pracy, więc nie ma mowy o odbieraniu komuś pracy, nie ma awansów. Wiadomo, że część z tych osób lubi się bardziej, inne mniej, z paniami koło 50tki nie mam koleżeńskich relacji takich jak z młodszymi dziewczynami (z tymi chodzę na piwo i lubimy się szczerze), ale znam praktycznie każdego współpracownika sytuację rodzinną, problemy zdrowotne itp.
Z racji mojego stanowiska spędzam praktycznie po 8 godzin dziennie z moją szefową, lubimy się, gadamy także o sprawach osobistych (nie mylić ze zwierzeniami od serca ) i nie jest to dla mnie problem.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 20:15   #24
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

W pracy rozmawiamy na różne, czasem dość osobiste tematy, bo akurat dobrze się dogadujemy, jednak poza pracą nie utrzymuję z nikim kontaktów (żadnych kawek, piwek, portali społecznościowych czy spotkań integracyjnych). Nie jest to związane z jakimiś przykrymi doświadczeniami, ot, po prostu nie mam takiej potrzeby. Praca, choćby najlepsza to jedno, a życie prywatne to drugie.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 08:37   #25
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Utrzymuję relacje tylko z osobami z pierwszej, biurowej pracy w Polsce. Poznałam tam moją najlepszą koleżankę, która była nawet świadkową na naszym ślubie

Miałam trudne relacje ze współpracownikami w ostatniej pracy w Polsce i m.in. dlatego nie czułam potrzeby zwierzania im się.
Nie nadawaliśmy na tych samych falach.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 09:05   #26
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Jak w temacie: jakie relacje utrzymujecie lub chcielibyście utrzymywać z ludźmi z pracy? Zakładając, że nie mamy jednego współpracownika z którym jesteśmy non stop, tylko pracujemy np na zmiany, w korpo, itp.

Rozmawiacie tylko o pierdołach, utrzymujecie chłodny dystans w myśl zasady, że w pracy nie zawiera się przyjaźni? Czy z tymi, z którymi fajnie Wam się rozmawia, dzielicie się swoimi problemami? A może usilnie chcecie, żeby wszyscy Was lubili, żeby była "luźna" atmosfera i jesteście miłe nawet dla tych, za którymi nie przepadacie?

Pytanie czysto hipotetyczne
Bliskich wspolpracownikow trzymam na dystans, jestesmy z roznych bajek, no nie dogadamy sie. Ale mam tez ludzi, z ktorymi jem obiady a po pracy prywatnie chodze na piwo, nawet po zmianie firmy kiedy nasze drogi sie rozchodzą.

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Jaglana Pokaż wiadomość
Też wyznaję tę zasadę, ale ciężko się wymigać jak szef pyta co robiłam w weekend. Czasem odpowiadam wprost że to prywatne sprawy, ale zawsze nie mogę, bo wychodzi niezręcznie. Jakieś podpowiedzi jak radzić sobie z takimi pytaniami?
U mnie zawsze jest tak:
-jak tam weekend?
-jak zwykle za krotki



The end.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 09:08   #27
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Ok dziewczyny, a co z wyrażaniem swojego zdania w bezpośrednich sytuacjach? Tzn koleżanka chwali Ci się czymś, co Ty uważasz za odrażające, np że zdradza męża, że celowo rozmnaża i sprzedaje nierasowe psy, że coś ukradła itp - co wtedy robicie? Mówicie, co o tym myślicie?
Przeważnie nie komentuje. Wyjątek to właśnie dobrostan i dobro zwierząt. Zawsze mówi wtedy co myślę oraz jakie są przepisy w danym zakresie.
Poza tym nie utrzymuje zazylych relacji z ludźmi z pracy. Tylko koleżenskie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 09:28   #28
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez Jaglana Pokaż wiadomość
Też wyznaję tę zasadę, ale ciężko się wymigać jak szef pyta co robiłam w weekend. Czasem odpowiadam wprost że to prywatne sprawy, ale zawsze nie mogę, bo wychodzi niezręcznie. Jakieś podpowiedzi jak radzić sobie z takimi pytaniami?
W życiu bym nie pomyslała , że takie zwykłe niewinne pytanie typu co robilas w weekend? może byc dla kogos tak niezreczne.
Nie mozesz po prostu rzucic haslem : odpoczywałam ??
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 11:26   #29
aganna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 10
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

A ja tam utrzymuję dobre kontakty z ludźmi z pracy, w końcu przebywam w niej 1/3 życia, więc chyba lepiej czuć się w niej dobrze? Oczywiście jakichś mega prywatnych spraw nie wyciągam, ale jak ktoś się dzieli częścią swojego prywatnego życia, to czemu ja mam nie opowiedzieć czasem o swoim?
aganna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 16:04   #30
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Jakie relacje utrzymujecie ze współpracownikami?

Cytat:
Napisane przez Jaglana Pokaż wiadomość
Też wyznaję tę zasadę, ale ciężko się wymigać jak szef pyta co robiłam w weekend. Czasem odpowiadam wprost że to prywatne sprawy, ale zawsze nie mogę, bo wychodzi niezręcznie. Jakieś podpowiedzi jak radzić sobie z takimi pytaniami?
Jakby mi ktoś na niewinne zagajenie rozmowy w stylu "co robiłeś w weekend?" odpowiedział "to moje prywatne sprawy", to poczułabym się co najmniej dziwnie
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 23:52:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.