Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-27, 18:19   #2101
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Używałam ostatnio zestawu do włosów: szampon + odżywka i jestem ciekawa, który ze składników szamponu/odżywki sprawiał, że włosy umyte wieczorem, rano były tłuste i oklapnięte?? Pierwszy raz się z takim czymś spotkałam, co mogło to powodować?

Aloe Pura, Aloe Vera, Herbal Shampoo
Organic Aloe Barbadensis (99% Bio Active Aloe Vera Inner Gel)*, Aqua, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel)*, Rosa Centifolia, Malva Sylvestris (Mallow)*, Chamomilla Recutita (Chamomile)*, Tilia Vulgaris (Linden)*, Anthemis Nobilis (Roman Chamomile)*, Symphytum Officinale (Comfrey)*, Calendula Officinalis (Marigold)*, Allantoin, Panthenol, Cysteine Hcl, Xanthan Gum, Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil)*, Lavendula Hybrida (Lavender)*, Eugenia Caryophyllus (Clove)*, Citrus Aurantifolia (Lime)*, Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass)*, Litsea Cubeba*, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Benzoic Acid, Citral, Limoene

Aloe Pura, Aloe Vera, Herbal Conditioner
Organic Aloe Barbadensis (99,9% Bio Active Aloe Vera Inner Gel)*, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Aqua, Quaternium-82, Cocamidopropyl Dimethylaminohydroxypropy l Hydrolyzed Collagen (Marine Source) Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Theobroma Cacao (Cocoa Tree)*, Hydrolyzed Collagen (marine source)*, Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil)*, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Citric Acid, Panthenol, Citrus Aurantifolia (Lime)*, Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass)*, Litsea Cubeba*, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Citral, Limonene

* organically grown
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 23:26   #2102
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ceith, Proszę czytać dokladnie wiadomości. Zadajesz to pytanie 3 raz, a ja już udzielilam Ci odpowiedzi. Jeśli jednak chcesz uzyskać opinię innej osoby, to moze napisz do tej osoby na PV.

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a ja jesli jeszcze moge to prosze ten podklad
(glownie pod wzgledem zapychania )

Gosh, X-Ceptional Wear Make-up



Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, CI 77891, Glycerin, Nylon-1,2, Polyglyceryl-4-Isostearate, CI 1-12 Isoparaffin, Trimethylsiloxysilicate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Diethylhexyl Adipate, Titanium Dioxide, Dimethicone, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, CI 77492, Hydroxyethylcellulose, Synthetic Beeswax, Tocopheryl Acetate, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Alumina, CI 77491, Methylparaben, Talc, CI 77499, Alcohol Denat., Simethicone, Benzoic Acid, Butylpapaben, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Isobutylparaben, Propylparaben


To mój ulubiony podklad, ubóstwiam go, mam cerę jak z reklamy kiedy go nalożę. Nie mam do niego zadnych zastrzeżeń. Jest idealny pod każdym względem, oprócz jednego: Niestety nie mogę go używać częsciej niż 2 razy w tygodniu ,ewentualnie częsciej ale tylko na 3-4 godzinki nie dlużej. Zapychaja mnie te silikony. Dużo krótszy i bezpieczniejszy sklad ma jego brat Lit me up, ale nie uzywalam go, nie wiem czy jest równie dobry, podobno tak., ale też na bazie silikonów. Ten jest kryjący i wygladzajacy, dobrze matuje, taki wielowymiarowy mat. Jedyne co może zrobić, to sciemnieć, ale po dlugim czasie od nalożenia.

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ckin2u, faktycznie się wkręciłaś w te analizy
Ja też wytoczyłam wojnę z paskudztwami i koniec z nakładaniem chemii na twarz

Korah, a powiedz mi proszę, jakie masz zdanie na temat stosowania kolorówki?
Czy jeśli nie musiałabyś nosić makiajżu, to byś zrezygnowała?

Zastanawiam się nad porzuceniem całkowitym mazideł, gdyż mam cerę niewymagającą i nie muszę nakładać makijażu, ale robię to, bo lubię. Ale przecież moja skóra tego nie lubie zapewne. A najważniejsze jest zdrowie, a nie nasze kaprysy.


Niestety nie mam idealnej cery dzięki wieloletniemu katowaniu jej produktami z drogerii. Ma już pierwsze oznaki starzenia i trochę blizn, ale też nie jestem jakaś przewrażliwiona, do sklepu czy wyrzucić śmieci wychodze bez make-upu. gdy jest ciemnoStaram sie nie malowac za często dopóki nie znajdę czegoś dobrego w naturalkach. Do mnie akurat mineralne, sypkie podklady nie przemawiaja, za dużo z nimi ceregieli, wolę podklady plynne lub w kremie, ale jeszcze nie próbowalam ich. Musze wykończyc stare zapasy pasci. Jeśli nie chcesz rezygnowac z makijażu to może pora wypróbować mineralki ,albo fluidy ekologiczne. Z nimi nawet możesz isć spać. Pielęgnują.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-27 o 23:30
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 23:59   #2103
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ceith, Proszę czytać dokladnie wiadomości. Zadajesz to pytanie 3 raz, a ja już udzielilam Ci odpowiedzi. Jeśli jednak chcesz uzyskać opinię innej osoby, to moze napisz do tej osoby na PV.

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------





To mój ulubiony podklad, ubóstwiam go, mam cerę jak z reklamy kiedy go nalożę. Nie mam do niego zadnych zastrzeżeń. Jest idealny pod każdym względem, oprócz jednego: Niestety nie mogę go używać częsciej niż 2 razy w tygodniu ,ewentualnie częsciej ale tylko na 3-4 godzinki nie dlużej. Zapychaja mnie te silikony. Dużo krótszy i bezpieczniejszy sklad ma jego brat Lit me up, ale nie uzywalam go, nie wiem czy jest równie dobry, podobno tak., ale też na bazie silikonów. Ten jest kryjący i wygladzajacy, dobrze matuje, taki wielowymiarowy mat. Jedyne co może zrobić, to sciemnieć, ale po dlugim czasie od nalożenia.

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------





Niestety nie mam idealnej cery dzięki wieloletniemu katowaniu jej produktami z drogerii. Ma już pierwsze oznaki starzenia i trochę blizn, ale też nie jestem jakaś przewrażliwiona, do sklepu czy wyrzucić śmieci wychodze bez make-upu. gdy jest ciemnoStaram sie nie malowac za często dopóki nie znajdę czegoś dobrego w naturalkach. Do mnie akurat mineralne, sypkie podklady nie przemawiaja, za dużo z nimi ceregieli, wolę podklady plynne lub w kremie, ale jeszcze nie próbowalam ich. Musze wykończyc stare zapasy pasci. Jeśli nie chcesz rezygnowac z makijażu to może pora wypróbować mineralki ,albo fluidy ekologiczne. Z nimi nawet możesz isć spać. Pielęgnują.
Fluid ekologiczny?
Gdzie można taki dostać?
Zaciekawiłaś mnie Nigdy o takich nie słyszałam,a minerały mi nie służą..

EDIT: Wpisując w google znalazłam kilka ekologicznych stron i podkłady które tam mieli,mimo naturalnych składów,zawierały też trójglicerydy,capryle i inne świństwa ktore zapychają
A miało być tak pięknie :P
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-01-28 o 00:03
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 00:49   #2104
katatarzyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 248
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ktoś pytal o kosmetyki z Lidla SUHADA.

Sprawdzając sklady stwierdzam, iż są to kosmetyki na pewno naturalne, bez niepotrzebnych dodatków w dużej ilości. Jednak ich minusem jest wysoka zawartość alkoholu slużącego jako konserwant. Niektórym takie stężenie może wysuszac skórę i wlosy. Myślę jednak ze są to produkty warte wypróbowania.
dziękuję

a co z tym ostatnim olejkiem? nadaje się na twarz? zapychacz czy nie?
jego zapach jest obłędny tak na marginesie ;-)
(przypomnę skład:
Suhada Body Oil Pomegranate seed oil & avocado oil

ZEA MAYS GERM OIL, GLYCINE SOJA OIL, ELAEIS GUINEENSIS OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, OLEA EUROPEA FRUIT OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PARFUM, TOCOPHEROL, LINALOOL, PUNICA GRANATUM SEED OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, LIMONENE, BENZYL BENZOATE)
__________________
mogłabym być
aniołem
ale
wyprałam skrzydła
w pralce automatycznej
z lenistwa
i nie są już
anielskie

Edytowane przez katatarzyna
Czas edycji: 2011-01-28 o 00:50
katatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 02:36   #2105
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Talking Cannaderm - kosmetyki z konopii

Jako żem świeżynka, zaznaczam, iż nie mam żadnych koneksji z firmą, o której mowa. Kilka razy sprawdzałam w wyszukiwarce, bo nie mogłam uwierzyć, że nikt jeszcze nie napisał o konopnych kosmetykach z Czech. Winna jest chyba słaba dostępność tych kosmetyków w Polsce. Oto strona producenta, widnieją na niej wszystkie składy.
http://www.cannabis-cosmetics.com/
Ceny są średnie, ale da się przeżyć. Jeśli zaś chodzi o skład, seria Atopos zjada taką np. A-dermę na śniadanie.

Mnie osobiście najbardziej interesuje właśnie linia Atopos, a także reszta propozycji dla skóry suchej i z egzemą. Podaję kilka składów, na zachętę (przy okazji zachęcam sama siebie, bo odkryłam tę firmę ze 2 lata temu i od razu się napaliłam, po czym o niej zapomniałam... mam nadzieję, że tym razem coś przetestuję, zwłaszcza że oferta jest teraz znacznie szersza).

Atopos - krem
Ingredients: Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil, Peat extract, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Panthenol, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fruktose, Urea, Niacinamide, Inositol, Lactic Acid, Glucose, Allantoin, Arnica Montana, Bisabolol, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase.

Atopos - lotion
Ingredients: Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Panthenol, Peat Extract, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fruktose, Urea, Niacinamide, Inositol, Lactic Acid, Glucose, Xanthan Gum, Allantoin, Bisabolol, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase.

Atopos - pianka do mycia

Ingredients: Aqua, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Lauryl Glucoside, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Cannabis Sativa Seed Oil, Glycerin, Panthenol, Citrus Grandis, Allantoin.

Konopka - maść
Ingredients: Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Hyssopus Officinalis.

Exema - krem z obniżonym pH
(4,5)
Ingredients: Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Panthenol, Glucose, Commiphora myrrha, Majorana hortensis, Dead Sea Salt, Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Allantoin, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase.



__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.

Edytowane przez banana split
Czas edycji: 2011-01-28 o 02:57 Powód: uzupełnienie informacji
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 07:35   #2106
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość





Niestety nie mam idealnej cery dzięki wieloletniemu katowaniu jej produktami z drogerii. Ma już pierwsze oznaki starzenia i trochę blizn, ale też nie jestem jakaś przewrażliwiona, do sklepu czy wyrzucić śmieci wychodze bez make-upu. gdy jest ciemnoStaram sie nie malowac za często dopóki nie znajdę czegoś dobrego w naturalkach. Do mnie akurat mineralne, sypkie podklady nie przemawiaja, za dużo z nimi ceregieli, wolę podklady plynne lub w kremie, ale jeszcze nie próbowalam ich. Musze wykończyc stare zapasy pasci. Jeśli nie chcesz rezygnowac z makijażu to może pora wypróbować mineralki ,albo fluidy ekologiczne. Z nimi nawet możesz isć spać. Pielęgnują.
brzmi ciekawie
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 08:55   #2107
Senso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 297
Podziel się! | Rozmiar czcionki: A A A La Roche-P Anthelios, mleczko do ciała, SPF 3

Hej dziewczynki Chciałabym zapytać czy ten produkt nadaje się pod minerały EDM? Głównie chodzi mi o destabilazję filtra. Z tego co wyczytałam nie ma tutaj parsolu, ale wolę mieć 100% pewność.

Rozmiar czcionki: A A A
La Roche-P Anthelios, mleczko do ciała, SPF 30, 200 ml



AQUA, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCERIN, ETHYLHEXYL SALICYLATE, TITANIUM DIOXIDE, PROPYLENE GLYCOL, BUTYL METHOXYBENZOYLMETHANE, DIMETHICONE, OCTOCTYLENE, BIS-ETHYLHEXYLPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOPENTASILOXANE, STEARIC ACID, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE,NYLON-12. ETHYLHEXYL TRIAZONE, ALUMINIUM HYDROXIDE, AMMONIUM DISODIUM EDTA, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, GLYCERYL STEARATE, HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE, METHYLPARABEN, PEG-100 STEARATEM PHENOXYETHANOL, TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE.
__________________
Senso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 11:10   #2108
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kachnaaa:

Taki podklad oferują między innymi firmy Logona, Lavera, Weleda, AnneMarieBorlind, Lush, Sanoflore. Nie są jednak idealne, czasem nietrwale, czasem slabiej kryjace od typowych drogeryjnych syntetycznych podkladów. Mimo wszystko może nie wszystkie nadają się do spania, ale na pewno nie są szkodliwe, pozwalaja skórze oddychać i odżywiają.


Katatarzyna:


Olejek super i nawet tego alkoholu nie zawiera. Polecam np do wlosów jako maskę, albo do demakijażu, też od czasu do czasu na noc można na twarz nalożyć cieniutko, takie olejki mają wszechstronne zastosowanie, można nawet dodać do innych kosmetyków kilka kropli, usunac nim wosk po depilacji, wlać trochę do kąpieli i smarować po cale cialo.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 11:23   #2109
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kachnaaa:

Taki podklad oferują między innymi firmy Logona, Lavera, Weleda, AnneMarieBorlind, Lush, Sanoflore. Nie są jednak idealne, czasem nietrwale, czasem slabiej kryjace od typowych drogeryjnych syntetycznych podkladów. Mimo wszystko może nie wszystkie nadają się do spania, ale na pewno nie są szkodliwe, pozwalaja skórze oddychać i odżywiają.


Katatarzyna:


Olejek super i nawet tego alkoholu nie zawiera. Polecam np do wlosów jako maskę, albo do demakijażu, też od czasu do czasu na noc można na twarz nalożyć cieniutko, takie olejki mają wszechstronne zastosowanie, można nawet dodać do innych kosmetyków kilka kropli, usunac nim wosk po depilacji, wlać trochę do kąpieli i smarować po cale cialo.
Dzięki serdeczne,zaraz poszperam na ich stronkach
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 11:34   #2110
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

to jak znajdziesz cos ciekawego to daj znac
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 13:38   #2111
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Przeglądałam i jest tak jak mówiłam wcześniej.
Mimo fajnych naturalnych składów,praktycznie w każdym podkładzie ekologicznym są trójglicerydy,capryle i inne zapychające składniki.
Niestety ja się na to nie piszę

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Mam teraz jeszcze takie pytanie..
Który żel daje większą pewność że nie zapcha?
Posiadam ten drugi (aloesowy) i mieszam teraz już drugi dzień z żelem hialuronowym w zagłębieniu dłoni,jako nawilżacz bo wszystko mnie zapycha..
Zakupiłam ostatnio lioton babydream z serii natural który polecałyście i niestety klapa,coraz wiecej podskórnych krosteczek,efekt jakby przekarmionej skóry.


Rabka Spa minerale żel (Gorvita)

Skład:
Aqua (modyfikowany roztwór leczniczej wody mineralnej: wodorowęglanowo - chlorkowo - sodowej - bromkowo - jodkowo- borowej z uzdrowiska Rabka S.A.), Aloe vera Extract, Lavandula angustifolia Flower Extract, Propylene Glycol,Glycerine,
D'Panthenol,Carbomer,Trie thanoloalamine,Allantoin,
Polisorbate-20,DMDM Hydantoin

Aloe Vera, żel bioaktywny (Gorvita)

Skład: Aqua (modyfikowany roztwór leczniczej wody: wodorowęglanowo - chlorkowo - sodowej, bromkowo - jodowo - borowej z Uzdrowiska Rabka S.A.), Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Extract, Propylene Glycol, Gliceryne, D-Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Allantoin, Polisorbate - 20, Methylparaben.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-01-28 o 13:40
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 13:54   #2112
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Zakupilaś BD Lotion czy Milk&Lotion? Bo miedzy nimi jest znaczna różnica.

Te żele obydwa mogą zapchać, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Sam aloes może zapchac i bardzo często uczula. Obydwa zawierają skladniki drażniace. Ja za wysyp krostek nie obwinialabym BD tylko wlaśnie żel aloesowy. A czego używasz do mycia twarzy, bo w tym też moze tkwić szkopul?


Poza tym nie zdajesz sobie chyba do konca sprawy jaka jest różnica pomiędzy podkladem ekologicznym a syntetcznym. Z tym, że obydwa mogą zapychac nie będę polemizować, jednak w przeciwienstwie do drogeryjnego produktu, ekologiczny pozwala cerze się oczyszczać, wyciąga toksyny, dlatego niektórzy traktują go jako zapychacz. Natomiast zwykly podklad może nawet doprowadzić do trądziku ropnego i przede wszystkim alergii.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-28 o 13:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 14:17   #2113
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

korah mam pytanie dotyczace kremow dr irena eris wiem ze jest ich duzo co o nich sadzisz bo tak duzo slysze ze sa takie swietne czy mozesz jakis polecic dla mnie (jak cos to pisz na prv)
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 14:58   #2114
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zakupilaś BD Lotion czy Milk&Lotion? Bo miedzy nimi jest znaczna różnica.

Te żele obydwa mogą zapchać, w zależności od indywidualnych predyspozycji. Sam aloes może zapchac i bardzo często uczula. Obydwa zawierają skladniki drażniace. Ja za wysyp krostek nie obwinialabym BD tylko wlaśnie żel aloesowy. A czego używasz do mycia twarzy, bo w tym też moze tkwić szkopul?


Poza tym nie zdajesz sobie chyba do konca sprawy jaka jest różnica pomiędzy podkladem ekologicznym a syntetcznym. Z tym, że obydwa mogą zapychac nie będę polemizować, jednak w przeciwienstwie do drogeryjnego produktu, ekologiczny pozwala cerze się oczyszczać, wyciąga toksyny, dlatego niektórzy traktują go jako zapychacz. Natomiast zwykly podklad może nawet doprowadzić do trądziku ropnego i przede wszystkim alergii.
Lioton ten z serii naturalnej.
Niestety pogłębienie krostek to na pewno on,bo wcześniej żelu aloesowego nie używałam-jedynie ten lioton.
Jest ciężki i tłusty,widocznie osadził się w porach skóry i zaczął czopować.
Do mycia twarzy używam uniwersalny żel babydream z pompką,bądź ten z serii natural.
Z tych produktów jestem zadowolona,nie wysuszają nadmiernie twarzy

Nie twierdzę,że wszystkie ekologiczne podkłady są zapychaczami.
Sęk w tym że mają na początku składów np.właśnie Capryle,czy trójglicerydy które są potencjalnymi zabójcami dla cer.
Nie wszystkich,bo co buzia to inaczej reaguje ale w większości.
Także tu nie chodzi o to,że mają coś 'wyciągać' z nas,tylko te składniki.

Wcześniej nie używałam żadnych podkładów,jedynie czasem krem tonujący i puder.
Postanowiłam wprowadzić naturę do swojego makijażu i zaczęłam stosować minerały.
Była to dość długa 'walka',bo one wcale nie wpływały dobrze na moja cerę. (zaskórniki zamknięte,kaszka na całej twarzy)
Nie możemy także popadać ze skrajności w skrajność,bo natura czasem nam nie służy
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 15:21   #2115
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Lioton ten z serii naturalnej.
Niestety pogłębienie krostek to na pewno on,bo wcześniej żelu aloesowego nie używałam-jedynie ten lioton.
Jest ciężki i tłusty,widocznie osadził się w porach skóry i zaczął czopować.
Do mycia twarzy używam uniwersalny żel babydream z pompką,bądź ten z serii natural.
Z tych produktów jestem zadowolona,nie wysuszają nadmiernie twarzy

Nie twierdzę,że wszystkie ekologiczne podkłady są zapychaczami.
Sęk w tym że mają na początku składów np.właśnie Capryle,czy trójglicerydy które są potencjalnymi zabójcami dla cer.
Nie wszystkich,bo co buzia to inaczej reaguje ale w większości.
Także tu nie chodzi o to,że mają coś 'wyciągać' z nas,tylko te składniki.

Wcześniej nie używałam żadnych podkładów,jedynie czasem krem tonujący i puder.
Postanowiłam wprowadzić naturę do swojego makijażu i zaczęłam stosować minerały.
Była to dość długa 'walka',bo one wcale nie wpływały dobrze na moja cerę. (zaskórniki zamknięte,kaszka na całej twarzy)
Nie możemy także popadać ze skrajności w skrajność,bo natura czasem nam nie służy

Niestety, muszę stanać w obronie natury, nie mogę się z Tobą zgodzić. Seria BD Natural przeznaczona jest przede wszystkim do skóry suchej, której ty w żadnym wypadku nie jesteś posiadaczką, wnioskując z tego co piszesz o problemach z cerą. Nie dziwię Ci się, że Cię ten żólty lotion zapchal. Uważam, że jest świetny również do cery tlustej i trądzikowej, która także potrzebuje być natluszczana i odżywiana, lecz nie może być on codziennie stosowany przy takiej cerze. Tak wiec sama sobie zawdzieczasz taki a nie inny stan cery używając kosmetyków niezgodnie z przeznaczeniem oraz nie znajac podstawowych zasad pielęgnacji.Prosze więc o nie obwinianie tutaj kosmetyków, które w niczym nie udają prawdziwego dbania o dobrą kondycję cery. Poza tym jeśli używasz do demakijażu i mycia tylko Bd to cera jest niedoczyszczona, gdyż to są bardzo delikatne detergenty, a cerę zanieczyszczoną należyoczyszczać dokladnie i doglębnie, stosować takze coś odtluszczajacego skórę z nadmiaru sebum, np lagodne mydlo, albo glinkę.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-28 o 15:24
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 16:12   #2116
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

mam takie mydelko do analizy vita verde do skory wrazliwej glicerynowe z olejkiem migdalowym i roznymi dodatkami jak rumianek testowane klinicznie bez barwnikow i perfum ciekawe na ile jest naturalne patrzac na sklad to sporo tego
sklad INCI (ctfa)
sodium palmate , aqua, sodium palm kernelate, glycerin, sorbitol, elaeis guineensis palm kernel acid, prunus amygdalus dulcis oil, cymbopogon citratus flower oil, chamomile wild maroc flower oil, sodium chloride, potassium palmate, potassium palm kernelate, pentasodium pentetate, tetrasodium etidronate, tocopherol, d-limonene, geraniol, citral.

no niezle jak na mydelko
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 16:29   #2117
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Calkiem niezle to mydlo. Powinno się nadać do cery suchej, na pewno naturalne w ponad 95%. Mydlo to nie powinno wysuszyć, ale też raczej nie nawilży, delikatnie może natluścić.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 16:57   #2118
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Calkiem niezle to mydlo. Powinno się nadać do cery suchej, na pewno naturalne w ponad 95%. Mydlo to nie powinno wysuszyć, ale też raczej nie nawilży, delikatnie może natluścić.
oo to dzieki jednak sie przyda
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:05   #2119
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Biały Jeleń , Hipoalergiczny szampon do włosów z chlorofilem



Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Laureth-7 Citrate, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Parfum, Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth-2, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Urea, Disodium Phosphate, Biotin, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-14 M, CI 75810 (27.08.2010)

bardzo prosze o analizę gdyż mam problem z wypadaniem włosów i chciałam wypróbować ten szamon
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2011-01-28 o 20:06
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 20:11   #2120
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Exclamation Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dzisiaj zakupiłam w sephorze taki zestawik Yes to tomatoes czy moge prosić o przeanalizowanie składu?

-Krem Yes to tomatoes
Aqua (Water), Caprylic/capric triglyceride,Cetearyl Alkohol, Olea Europea (olive) fruit oil,sesamum indicum (sesame) seed oil,cera alba (beeswax).cetyl alkohol,cetearyl glucoside,Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil,Gluconolactone,solanu m lycopersicum (tomato) fruit juice,borago officinails seed oil,oenothera biennis (evening primrose) oil,glycine soja (soybean) oil,maris aqua(sea water),sodium benzoate,citrullus vulgaris (watermelon) fruit extract,glycerin,prunus amygdalus dulcis (sweet almond)oil,parfum(fragran ce), rosa canina fruit oil,aloe barbadensis leaf juice,ginkgo biloba leaf extract,algae extract,calendula officinalis flower oil,Solanum Lycopersicum (Tomatoes) Extract,Tocopheryl Acetate,Maris Limus extract(sea silt extract),chamomilla recutita(matricaria) flower extract,Capsicum Annuum (Red Pepper) Extract,calcium gluconate,mel extract(honey),citrid acid,potassium sorbate,rosmarinus officinails (roseamry)leaf ectract,coumarin,d-limonene

-yes to tomatoes maseczka do włosów

Aqua (Water), cetyl alkohol,glycerin,cetrimon ium chloride,prunus amygdalus dulcis(sweet almond)oil,maris aqua(sea water),parfum,gluconolact one,benzyl alkohol,Solanum Lycopersicum (Tomatoes) Extract,glycine soja,sodium benzoate,simmondsia chinensis(joboba) seed oil,olea europea (olive),Citrullus Vulgaris (Watermelon) Extract,caprylic/capric triglyceride,solanum lycopersicum(tomato),Mari s Limus (Silt) Extract,tocopheryl acetate,algae extract,calendula officinalis flower oil,aspalathus linearis leaf extract,
Capsicum Annuum ,chamomilla recutita flower oil,punica granatum,rossmarinus,calc ium gluconate,bixa orellana seed extract,potassium sorbate,sorbic acid,citric acid,sodium metabisulfite,coumarin,

-yes to carrots maseczka do twarzy

aqua,kaolin,cetearyl alkohol,cetyl alkohol,maris limus extract,vitis vinifera(grape),titanium dioxide,maris aqua,solanum lycopersicum(tomato),gluc onolactone,ceteareth-33,sodium ethylhexyl sulfate,algae,disodium edta,sodium benzoate,benzyl alkohol,prunus amygdalus dulcis,brassica campestris(rapeseed) seed oil,parfum,lactic acid,citrullus vulgaris(watermelon),citr ic acid,aloe barbadensis leaf juice,solanum lycopersicum,tocopheryl acetate,glycerin,capsicum annuum extract,calcium gluconate,rosmarinus officinalis leaf extract,potassium sorbate.

-yes to tomatoes szampon

Aqua (Water), Sodium Coceth Sulfate,cocamidopropyl betain,parfum,maris aqua,maris sal,gluconaltone,Solanum Lycopersicum (Tomatoes) Extract,benzyl alkohol,panthenol,glyceri n,sodium benzoate,simmondsia chinesis seed oil,citric acid,citrullus vulgaris(watermelon).mari s limus,olea europea,algae extract,aloe barbadensis leaf juice,prunus amygdalus dulcis,caprylic/capric triglyceride,solanum lycopersicum(tomato),toco pheryl acetate,aspalathus linearis leaf extract,punica granatum fruit,ginko biloba,capsicum annuum,rosmarinus officinalis leaf,calcium gluconate,bixa orella seed,potassium sorbate,sorbic acid,sodium metabisulfite,coumarin,d-limonene

Z góry przepraszam za literówki ale pisałam z opakowania

I jeszcze który podkład minerlany lepszy?

-edm
Skład: mica (CI 77019), titanium dioxide (CI 77891), zinc oxide (CI 77947), iron oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: ultramarines (CI 77007).

-pixie
Skład: Mica, Silica, Sodium Stearyl Fumarate, Allantoin, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Tin Oxide, [+/- CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77947 (Zinc Oxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77007, CI 77288]

__________________

Edytowane przez Ccarolinaa
Czas edycji: 2011-01-28 o 20:48
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:29   #2121
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo gorąco proszę o analizę nowości 2011
Podkład Clarins Skin Illusion Natural Radiance Foundation

Ciekawi mnie, ile chemii mają w sobie podkłady z górnej półki

Skład:

AQUA/WATER - CYCLOPENTASILOXANE - ISONONYL ISONONANOATE - BUTYLENE GLYCOL - ALCOHOL - HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSS-POLYMER - PEG/PPG-20/15 DIMETHICONE - NYLON-12 - MAGNESIUM SULFATE - POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE - SILICA - DISTEARDIMONIUM HECTORITE - POLYGLYCERYL-3 POLY DIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE - PEG-10 DIMETHICONE - PARFUM/FRAGRANCE - GLYCERIN - ALUMINUM HYDROXIDE - STEARIC ACID - DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE - ETHYLHEXYL GLYCERIN - METHYLPROPANEDIOL - MICA - DISODIUM EDTA - HYDROXYETHYL UREA - SORBIC ACID - HYDRATED SILICA - ASPARAGOPSIS ARMATA EXTRACT - CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT - PHENOXYETHANOL - LAPSANA COMMUNIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT - ALGIN - ACACIA SENEGAL GUM - OPAL POWDER - CARBOMER.
+- / MAY CONTAIN: [CI 77891/TITANIUM DIOXIDE - CI 77491/CI 77492/CI 77499/IRON OXIDES].
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:44   #2122
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a to jakas nowosc ?
co takiego robi ten podklad?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 23:48   #2123
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Biały Jeleń , Hipoalergiczny szampon do włosów z chlorofilem



Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Laureth-7 Citrate, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Parfum, Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth-2, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Urea, Disodium Phosphate, Biotin, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-14 M, CI 75810 (27.08.2010)

bardzo prosze o analizę gdyż mam problem z wypadaniem włosów i chciałam wypróbować ten szamon

Nie sądzę, żeby Ci pomógl. Uważam, że moze jedynie zaszkodzić, sklad jest bardzo ostry, może podraznić skórę glowy i bardzo wysuszyć wlosy. SLES i cocamidopropy betaine to mieszanka wybuchowa ( w dodatku SLES często powoduje wypadanie wlosów).DMDM, Koszmar, odradzam. Jeśli masz w domu psa lub jakieś inne zwierzę, to niech Ci nigdy nie przyjdzie do glowy kąpać go w tym szamponie.

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:42 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Bardzo gorąco proszę o analizę nowości 2011
Podkład Clarins Skin Illusion Natural Radiance Foundation

Ciekawi mnie, ile chemii mają w sobie podkłady z górnej półki

Skład:

AQUA/WATER - CYCLOPENTASILOXANE - ISONONYL ISONONANOATE - BUTYLENE GLYCOL - ALCOHOL - HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSS-POLYMER - PEG/PPG-20/15 DIMETHICONE - NYLON-12 - MAGNESIUM SULFATE - POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE - SILICA - DISTEARDIMONIUM HECTORITE - POLYGLYCERYL-3 POLY DIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE - PEG-10 DIMETHICONE - PARFUM/FRAGRANCE - GLYCERIN - ALUMINUM HYDROXIDE - STEARIC ACID - DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE - ETHYLHEXYL GLYCERIN - METHYLPROPANEDIOL - MICA - DISODIUM EDTA - HYDROXYETHYL UREA - SORBIC ACID - HYDRATED SILICA - ASPARAGOPSIS ARMATA EXTRACT - CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT - PHENOXYETHANOL - LAPSANA COMMUNIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT - ALGIN - ACACIA SENEGAL GUM - OPAL POWDER - CARBOMER.
+- / MAY CONTAIN: [CI 77891/TITANIUM DIOXIDE - CI 77491/CI 77492/CI 77499/IRON OXIDES].

Podklad silikonowy- zapychacz. Ok. 10% naturalnych skladników, nie więcej niż 15. Reszta to syntetyczna chemia w najgorszej postaci. Gorszej nawet, niż w tanich kosmetykach. Na plus jedynie to, że nie zawiera parabenów, czyli tych najgorszych konserwantów. Ale phenoxyethanol niewiele im ustępuje. Oprócz 7-9 naturalnych skladników w symbolicznej ilości widzę jedynie 3-4 substancjie pochodzenia syntetycznego, które nie sa szkodliwe w tym produkcjie. Reszta to chlam. Nie polecam.

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj zakupiłam w sephorze taki zestawik Yes to tomatoes czy moge prosić o przeanalizowanie składu?

-Krem Yes to tomatoes
Aqua (Water), Caprylic/capric triglyceride,Cetearyl Alkohol, Olea Europea (olive) fruit oil,sesamum indicum (sesame) seed oil,cera alba (beeswax).cetyl alkohol,cetearyl glucoside,Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil,Gluconolactone,solanu m lycopersicum (tomato) fruit juice,borago officinails seed oil,oenothera biennis (evening primrose) oil,glycine soja (soybean) oil,maris aqua(sea water),sodium benzoate,citrullus vulgaris (watermelon) fruit extract,glycerin,prunus amygdalus dulcis (sweet almond)oil,parfum(fragran ce), rosa canina fruit oil,aloe barbadensis leaf juice,ginkgo biloba leaf extract,algae extract,calendula officinalis flower oil,Solanum Lycopersicum (Tomatoes) Extract,Tocopheryl Acetate,Maris Limus extract(sea silt extract),chamomilla recutita(matricaria) flower extract,Capsicum Annuum (Red Pepper) Extract,calcium gluconate,mel extract(honey),citrid acid,potassium sorbate,rosmarinus officinails (roseamry)leaf ectract,coumarin,d-limonene

-yes to tomatoes maseczka do włosów

Aqua (Water), cetyl alkohol,glycerin,cetrimon ium chloride,prunus amygdalus dulcis(sweet almond)oil,maris aqua(sea water),parfum,gluconolact one,benzyl alkohol,Solanum Lycopersicum (Tomatoes) Extract,glycine soja,sodium benzoate,simmondsia chinensis(joboba) seed oil,olea europea (olive),Citrullus Vulgaris (Watermelon) Extract,caprylic/capric triglyceride,solanum lycopersicum(tomato),Mari s Limus (Silt) Extract,tocopheryl acetate,algae extract,calendula officinalis flower oil,aspalathus linearis leaf extract,
Capsicum Annuum ,chamomilla recutita flower oil,punica granatum,rossmarinus,calc ium gluconate,bixa orellana seed extract,potassium sorbate,sorbic acid,citric acid,sodium metabisulfite,coumarin,

-yes to carrots maseczka do twarzy

aqua,kaolin,cetearyl alkohol,cetyl alkohol,maris limus extract,vitis vinifera(grape),titanium dioxide,maris aqua,solanum lycopersicum(tomato),gluc onolactone,ceteareth-33,sodium ethylhexyl sulfate,algae,disodium edta,sodium benzoate,benzyl alkohol,prunus amygdalus dulcis,brassica campestris(rapeseed) seed oil,parfum,lactic acid,citrullus vulgaris(watermelon),citr ic acid,aloe barbadensis leaf juice,solanum lycopersicum,tocopheryl acetate,glycerin,capsicum annuum extract,calcium gluconate,rosmarinus officinalis leaf extract,potassium sorbate.

-yes to tomatoes szampon

Aqua (Water), Sodium Coceth Sulfate,cocamidopropyl betain,parfum,maris aqua,maris sal,gluconaltone,Solanum Lycopersicum (Tomatoes) Extract,benzyl alkohol,panthenol,glyceri n,sodium benzoate,simmondsia chinesis seed oil,citric acid,citrullus vulgaris(watermelon).mari s limus,olea europea,algae extract,aloe barbadensis leaf juice,prunus amygdalus dulcis,caprylic/capric triglyceride,solanum lycopersicum(tomato),toco pheryl acetate,aspalathus linearis leaf extract,punica granatum fruit,ginko biloba,capsicum annuum,rosmarinus officinalis leaf,calcium gluconate,bixa orella seed,potassium sorbate,sorbic acid,sodium metabisulfite,coumarin,d-limonene

Z góry przepraszam za literówki ale pisałam z opakowania

I jeszcze który podkład minerlany lepszy?

-edm
Skład: mica (CI 77019), titanium dioxide (CI 77891), zinc oxide (CI 77947), iron oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499). May contain: ultramarines (CI 77007).

-pixie
Skład: Mica, Silica, Sodium Stearyl Fumarate, Allantoin, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Tin Oxide, [+/- CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77947 (Zinc Oxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77007, CI 77288]


Ten krem to do twarzy? Wydaje się być idealny do cery mieszanej, chyba, że to np do rąk? Nie jestem za bardzo w stanie stwierdzić czy krem nada się pod makijaż, gdyz część skladników jest mi obca, nie znam ich wlasciwości ( może sie np rolować pod podkladem, ale to tylko spekulacje). Bardzo mi sie podoba jego sklad, a maseczka do twarzy idealnie bedzie z nim wspólgrać, gdyż jest oczyszczajaca i ściagajaca, zamknie pory, ale też nie wysuszy.

Natomiast na maseczke do wlosów i szampon nie ma sie co zbytnio napalac, warto chociaż jedno wypróbowac i bardziej bym się sklaniala ku maseczce, szampon wypada przy niej dośc blado, zwlaszcza na początku skladu, chociaż sklad ma dość delikatny.

Co do mineralków to EDM ma 100% naturalny sklad, czego nie można powiedzieć o Pixie, ale ja wypróbowalam EDM i musze przyznać, że bez rewelacji. Jednak to tylko subiektywne odczucie no i nie mam wprawy w nakladaniu. Podobno godne uwagi są mineraly Meow, Joppa, Bare, warto kupić odsypki, próbki, np na allegro i każdą firmę wypróbować. Pixie w zasadzie nie jest zly do malo problemowej cery.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-01-28 o 23:06
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 04:27   #2124
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ceith, Proszę czytać dokladnie wiadomości. Zadajesz to pytanie 3 raz, a ja już udzielilam Ci odpowiedzi. Jeśli jednak chcesz uzyskać opinię innej osoby, to moze napisz do tej osoby na PV.
Szukałam, nie znalazłam.
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 07:26   #2125
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam dziewczyny

Jestem w trakcie poszukiwania idealnego filtra dla siebie. Zaczęłam kurację tca i jest to niestety niezbędne:/ Zaczełam stosować emulsję Eucerin-czytałam już jej analizy- i nie jestem zadowolona. Mam uczucie brudu na twarzy, ciężkości i chyba niestety mnie zapycha i nie bardzo mi służy. I ta lepkość... obrzydliwe

Kiedyś stosowałam Derma Block F&F cosmeceuticals. Znalazłam właśnie jakieś zagubione opakowanie, niestety przeterminowane ale pamietam, że po nim nie miałam takich problemów jak z Eucerinem. Jest jeden problem- nie mogę go nigdzie znaleźć w internecie. A kupowałam go w klinice dermatologicznej do której chodziłam 5 lat temu. A oto i jego skład:

Derma Block F&F

Aqua, Octyl Methoxycinnamate, Glycerin, Titanium Dioxide, Squalane, Diisostearyl Malate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Tcopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Parfum, Sodium Dehydroacetate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, Disodium EDTA, Linalool, Limonene, Propylparaben, Coumarin, Phenoxyethanol, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Ethylparaben, Propylene glycol, stearic acid, Ci 19140, Ci 14720, Ci 16255, Ci 73015, ci 28440.

Kurcze, sporo parabenów ma i jeden nawet dosyć wysoko :/ o i na tym sie kończy moja wiedza ale pamietam, że nie miałąm przy nim problemu ze świeceniem, wyglądał trochę jak podkład, miał jasny beżowy kolorek i tak stapiał się ze skórą, przywierał jakby ale to było dobre odczucie bo nie czulam sie tłusta jak po eucerin.

Korah, czy mogłabyś polecić jakiś filtr który mnie nie zapcha i nie będzie taki tłusty? Mam skóre mieszaną, w strone suchej i oczywiście używam 'fatalnych kosmetyków' :P ale już poszło zamówionko na BU )

Pozdrawiam
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 08:53   #2126
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah - dzięki , dziewczyny na forum fryzjerskim chwalą szampon jelenia , ja musze przyznac 2 razy użyłam i rzeczywiście bardzo wysusza , chyba przeznaczę do mycia podłogi

wstawie jeszcze szampon bambino zużyłam 2 butelki i przy połowie 3 skóra głowy się zbuntowała



Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Disodium PEG - 5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Laureth - 2, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Bisabolol, Parfum (23.04.2008)
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 13:01   #2127
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Zastanawiam się nad zakupem płynu micelarnego BarbraPro Skin Care Expert- jest tani i ma króciutki skład, prześledziłam go, ale nie orientuję się jeszcze, co może zapychać i szkodzić. Pomożecie?

Skład: Aqua, Propylene Glycol, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Betaine, Cucumis Sativus Fruit Water, Cucumis Sativus Juice, Panthenol, Allantoin, Cetrimonium Bromide, Disodium EDTA
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 15:04   #2128
MS1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o rozszyfrowanie składu mleczka do demakijaży vichy, wydaje mi sie że może zapychać moją mieszaną cerę..

Skład: Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Alcohol Denat., Parafinum Liquidum, Glycerin, C13-14 Isoparaffin, Potassium Phosphate, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-25, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Dipotassium Phosphate, Disodium Edta, Tocopherol, Disodium Cocoamphodiacetate, Laureth-7, Mytrimonium Bromide, Polyacrylamide, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Seedcake Extract, Parfum.
MS1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 16:27   #2129
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Używałam ostatnio zestawu do włosów: szampon + odżywka i jestem ciekawa, który ze składników szamponu/odżywki sprawiał, że włosy umyte wieczorem, rano były tłuste i oklapnięte?? Pierwszy raz się z takim czymś spotkałam, co mogło to powodować?

Aloe Pura, Aloe Vera, Herbal Shampoo
Organic Aloe Barbadensis (99% Bio Active Aloe Vera Inner Gel)*, Aqua, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel)*, Rosa Centifolia, Malva Sylvestris (Mallow)*, Chamomilla Recutita (Chamomile)*, Tilia Vulgaris (Linden)*, Anthemis Nobilis (Roman Chamomile)*, Symphytum Officinale (Comfrey)*, Calendula Officinalis (Marigold)*, Allantoin, Panthenol, Cysteine Hcl, Xanthan Gum, Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil)*, Lavendula Hybrida (Lavender)*, Eugenia Caryophyllus (Clove)*, Citrus Aurantifolia (Lime)*, Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass)*, Litsea Cubeba*, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Benzoic Acid, Citral, Limoene


Aloe Pura, Aloe Vera, Herbal Conditioner
Organic Aloe Barbadensis (99,9% Bio Active Aloe Vera Inner Gel)*, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Aqua, Quaternium-82, Cocamidopropyl Dimethylaminohydroxypropy l Hydrolyzed Collagen (Marine Source) Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Theobroma Cacao (Cocoa Tree)*, Hydrolyzed Collagen (marine source)*, Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil)*, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Citric Acid, Panthenol, Citrus Aurantifolia (Lime)*, Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass)*, Litsea Cubeba*, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Citral, Limonene

* organically grown


Jej, przepraszam Ceith, rzeczywiście nie ma mojej odpowiedzi na te sklady. Bylam pewna, że odpisalam, musial mi komp jakiegoś splatać figla, bo pamiętam, że napewno odpowiedz pisalam i pewnie nie dodalo. Ale przechodząc do sedna:

Uważam, że to obciażenie i tlustośc wlosów mógl wywolać wlaśnie aloes. Osobiście nie przepadam za aloesem, bardzo obciąża moją skórę, a przy tym nie widac, żeby ją jakoś odżywial i poprawial jej wygląd. Myślę, że podobnie mógl zadzialać na Twoje wlosy, zwlaszcza, że jest glównym skladnikiem w tych produktach. Poza tym obciążenie moglo tez wywolać stosowanie obydwu produktów na raz, gdyż już sam szampon jest mocno naladowany odżywczymi skladnikami. Jeśli nie masz co z nimi zrobić, to może stosuj w malych ilośiach i pojedynczo, albo dodaj do innych kosmetyków. Szkoda wywalac, bo sklady są bardzo wartościowe, pomimo że wlosy wygladają nie ladnie, to skladniki odżywiają je i wzmacniają.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny

Jestem w trakcie poszukiwania idealnego filtra dla siebie. Zaczęłam kurację tca i jest to niestety niezbędne:/ Zaczełam stosować emulsję Eucerin-czytałam już jej analizy- i nie jestem zadowolona. Mam uczucie brudu na twarzy, ciężkości i chyba niestety mnie zapycha i nie bardzo mi służy. I ta lepkość... obrzydliwe

Kiedyś stosowałam Derma Block F&F cosmeceuticals. Znalazłam właśnie jakieś zagubione opakowanie, niestety przeterminowane ale pamietam, że po nim nie miałam takich problemów jak z Eucerinem. Jest jeden problem- nie mogę go nigdzie znaleźć w internecie. A kupowałam go w klinice dermatologicznej do której chodziłam 5 lat temu. A oto i jego skład:

Derma Block F&F

Aqua, Octyl Methoxycinnamate, Glycerin, Titanium Dioxide, Squalane, Diisostearyl Malate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Tcopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Parfum, Sodium Dehydroacetate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, Disodium EDTA, Linalool, Limonene, Propylparaben, Coumarin, Phenoxyethanol, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Ethylparaben, Propylene glycol, stearic acid, Ci 19140, Ci 14720, Ci 16255, Ci 73015, ci 28440.

Kurcze, sporo parabenów ma i jeden nawet dosyć wysoko :/ o i na tym sie kończy moja wiedza ale pamietam, że nie miałąm przy nim problemu ze świeceniem, wyglądał trochę jak podkład, miał jasny beżowy kolorek i tak stapiał się ze skórą, przywierał jakby ale to było dobre odczucie bo nie czulam sie tłusta jak po eucerin.

Korah, czy mogłabyś polecić jakiś filtr który mnie nie zapcha i nie będzie taki tłusty? Mam skóre mieszaną, w strone suchej i oczywiście używam 'fatalnych kosmetyków' :P ale już poszło zamówionko na BU )

Pozdrawiam


Rzeczywiście ten F&F ma niezapychajacy sklad, Widocznie nie masz nadwrażliwości na parabeny, a po prostu na zapychacze. Nie mogę za wiele polecić bo sama nie uzywam wysokich filtrów. Cieżko będzie Ci jednak znaleźć coś równie dobrego, bo np Filtry avene bez wyjatków zawierają silikony i trigliceride, które mogą wlasnie dawać uczucie tlustości i duszenia. Sprawdzaj jednak dostępne filtry F&F, możesz wrzucać tutaj ich sklady, bedziemy sprawdzać.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Korah - dzięki , dziewczyny na forum fryzjerskim chwalą szampon jelenia , ja musze przyznac 2 razy użyłam i rzeczywiście bardzo wysusza , chyba przeznaczę do mycia podłogi

wstawie jeszcze szampon bambino zużyłam 2 butelki i przy połowie 3 skóra głowy się zbuntowała



Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Disodium PEG - 5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Laureth - 2, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Bisabolol, Parfum (23.04.2008)


Sklad nienajgorszy, być może po prostu Twoje wlosy i skóra się nim przejadly przy 3 opakowaniu. Fryzjerzy polecają zmieniać szampony i odżywki i jest to uzasadnione w 100%.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad zakupem płynu micelarnego BarbraPro Skin Care Expert- jest tani i ma króciutki skład, prześledziłam go, ale nie orientuję się jeszcze, co może zapychać i szkodzić. Pomożecie?

Skład: Aqua, Propylene Glycol, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Betaine, Cucumis Sativus Fruit Water, Cucumis Sativus Juice, Panthenol, Allantoin, Cetrimonium Bromide, Disodium EDTA

Tak moze zapchac, Pegi i caprylic, nadaje się do cery suchutkiej. Szkoda, że zawiera Edta,
na szczescie na koncu.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez MS1 Pokaż wiadomość
Prosiłabym o rozszyfrowanie składu mleczka do demakijaży vichy, wydaje mi sie że może zapychać moją mieszaną cerę..

Skład: Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Alcohol Denat., Parafinum Liquidum, Glycerin, C13-14 Isoparaffin, Potassium Phosphate, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-25, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Dipotassium Phosphate, Disodium Edta, Tocopherol, Disodium Cocoamphodiacetate, Laureth-7, Mytrimonium Bromide, Polyacrylamide, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Seedcake Extract, Parfum.


Nie jest tragicznie, jednak sklad może zaszkodzić cerze wrażliwej, np wysuszyć, jest dość inwazyjny.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 18:13   #2130
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzięki Korah
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.