Nasze codzienne jadłospisy, część V - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-30, 16:27   #91
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

P.

Śniadanie:
Owsianka - prawie 1/2 szklanki płatków, mleko 2%, twaróg półtłusty, trochę orzechów, łyżeczka dżemu
Jabłko

II śniadanie:
Dwie kromki chleba z serkiem do smarowania oraz dużą ilością rzodkiewki
Kabanos
Bananos ;p

Obiad:
Zupa ogórkowa zabielana
Panierowany kotlet z kurczaka
Puree ziemniaczane - masełko, śmietana
Ogórek kiszony
Surówka z marchewki

Deser:
Parę herbatników Lu Go
Trochę granoli
Kiwi

Zastanawiam się, co zjeść na podwieczorek, hm hm hm.
Pewnie ze dwie kromki chleba z wiejskim z Piątnicy z truskawkami, do tego podjem orzechów i dorzucę jabłko kolejne.
Potem idę na jogę.

Przybyłam do rodziców i na kolację pewnie mama coś dobrego zrobi inaugurując tym samym długi weekend tuczenia mnie. Wspominała o pierożkach tortellini 4 sery.
__________________
I can ride my bike with no handlebars

Edytowane przez monochrome
Czas edycji: 2008-04-30 o 16:29 Powód: zapomniałam o pogrubieniu nazw posiłków, a przecież to kluczowe na P! :D
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 16:30   #92
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
R:

1 śniadanie:
- 2 kromki ciemnego razowego chleba z plasterkiem szynki, 4 pomidorki koktajlowe, 2 jajka na miękko


2 śniadanie:
- kubek mleka z orzechową granolą

Obiad:
- łosoś norweski pieczony w folii w przyprawach z odrobiną oliwki z oliwek
- sałatka (sałata lodowa, pomidor, kilka plastrów ogórka, 2 łyżki sosu vinegret, papryka)
- brązowy ryż
-warzywa na patelnie (1/3 torebki)

Kolacja:
- serek wiejski 3% Piątnicy
- surówka z marchwi i jabłka


Do tego po każdym posiłku czerwona Pu- Erh...
Generalnie pewnie i tak wszystko bedzie do kitu z tym jadłospisem...dlatego proszę o jakieś wskazówki
A ja sie chciałam przypomnieć
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 16:30   #93
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Ja sobie w podpisie poprostu zrobię napis: Jestem uczulona na białko mleka.
Gdybym mogła wszelkie jogurty, serki to by nie było takiego problemu.
A na śniadanie naprawdę cięzko jest znaleźć jakieś kurczaka itp

A co do wegetarianizmu.
Z mięsa jem tylko ryby i drób.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 16:37   #94
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez monochrome Pokaż wiadomość
P.

Śniadanie:
Owsianka - prawie 1/2 szklanki płatków, mleko 2%, twaróg półtłusty, trochę orzechów, łyżeczka dżemu
Jabłko ok, ale mogłaś wkroić do owsianki banana - pyszne połączenie, nieduże śniadanie jak na u

II śniadanie:
Dwie kromki chleba z serkiem do smarowania oraz dużą ilością rzodkiewki
Kabanos ok, ale na P to nie dużo
Bananos ;p no!

Obiad:
Zupa ogórkowa zabielana
Panierowany kotlet z kurczaka
Puree ziemniaczane - masełko, śmietana
Ogórek kiszony
Surówka z marchewki ok

Deser:
Parę herbatników Lu Go
Trochę granoli
Kiwi ok

Zastanawiam się, co zjeść na podwieczorek, hm hm hm.
Pewnie ze dwie kromki chleba z wiejskim z Piątnicy z truskawkami, do tego podjem orzechów i dorzucę jabłko kolejne.ok zjedz dużo orzechów
Potem idę na jogę.

Przybyłam do rodziców i na kolację pewnie mama coś dobrego zrobi inaugurując tym samym długi weekend tuczenia mnie. Wspominała o pierożkach tortellini 4 sery. super
dziś to U a nie P mam nadzieję, że kolacją nadrobisz!

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Ja sobie w podpisie poprostu zrobię napis: Jestem uczulona na białko mleka.
Gdybym mogła wszelkie jogurty, serki to by nie było takiego problemu.
A na śniadanie naprawdę cięzko jest znaleźć jakieś kurczaka itp

A co do wegetarianizmu.
Z mięsa jem tylko ryby i drób.
a wędlina? przecież możesz zjeść kanapkę z wędliną, no nie? tuńczyk w puszce, makrele itp. pycha i dużo białka. oczywiście nie musisz go jeść w każdym posiłku, zwłaszcza, że utrzymujesz że dążysz do normalności
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 16:43   #95
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

No to przecież ja jem kanapki z wędliną drobiową ^^'
Z tuńczykiem przecież też.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 16:48   #96
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

U:

Ś: serek homo 180 g naturalny z mixem musli: brany, fitella tropikalna, otręby śliwkowe i musem truskawkowym, banan

IIŚ: bułka orkiszowa z szynką drobiową, sałatą, ogórkiem, pomidorem, dwa jabłka

O: noga z kurczaka, ziemniaczki, surówka z marchewki

deser: dwa wafle ryżowe z twarożkiem domowym i masłem orzechowym

P: trzy duże gałki lodów ^^ w wafelku

K: zapewne bułeczka żytnia lub 1 i pół takowej bułki (lub nawet dwie) z twarożkiem i szynką oraz warzywami

a po wpadną jabłka znając siebie.

doszłam do wniosku, że moje U będzie od dziś bardzo energetyczne, poza tym mam duży apetyt ostatnimi czasy, więc po co mam z nim walczyć ? najwyżej przytyję ten 1 kg, potem już, myślę, waga sobie stanie, jak zawsze ^^ a w końcu sezon la się rozpoczął, zawody co tydzień, to trza silnym być :P
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 16:52   #97
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Jednak dzisiaj trochę inaczej zjadłam...z czego nie jestem zadowolona. Bo na obiad zmiast brokułów zjadłam trochę klusek ziemniaczanych i buraki i jeszcze jakiejs surówki i jeszcze zjadłam 2 jabłka. Źle.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 16:55   #98
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Dorotk@ Pokaż wiadomość
Moja R

Zjadłam dzis na śdniadanie sałatke z avokado,sera feta i pomidora z dwiema kromkami ciemnego chlebka z rodzynkami,posmarowane cieniutko margaryną. łączysz tłuszcze (avokado, margaryna) z węglowodanami (chleb). Ser feta, margaryna - odpadają na R. Brak białka

brak drugiego śniadania

Obiad (bedzie):Zupa jarzynowa z gotowanym kurczakiem, banan uważaj na zupy, bo spora częśc gotowanych warzyw (marchewka, fasolka) nie nadaje się na R. W ogóle to malutki ten obiad

gdzie podwieczorek?

Kolacja:Puszka tunczyka z jajkiem, herbata zielona ok

miedzy głównymi posilkami: serek homogenizowany a... rozumiem, że jako 2 śniadanie i podwieczorek? Nie wiem jaki serek - powinien być naturalny, bo inne są zbyt słodkie. Ale jeden serek to trochę za mało nawet na małe posiłki - powinnaś dodać coś do nich - warzywa, orzechy

Jest ok?
j.w. brak NNKT

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
R:

1 śniadanie:
- 2 kromki ciemnego razowego chleba z plasterkiem szynki, 4 pomidorki koktajlowe, 2 jajka na miękko w porządku (jaka szynka?)


2 śniadanie:
- kubek mleka z orzechową granolą mleko ma bardzo mało białka.

Obiad:
- łosoś norweski pieczony w folii w przyprawach z odrobiną oliwki z oliwek
- sałatka (sałata lodowa, pomidor, kilka plastrów ogórka, 2 łyżki sosu vinegret, papryka)
- brązowy ryż
-warzywa na patelnie (1/3 torebki) ładnie. Jakie warzywa?

no a gdzie podwieczorek? tak ładnie było...

Kolacja:
- serek wiejski 3% Piątnicy
- surówka z marchwi i jabłka
w porządku, chociaż owoce staraj się jeść w 1 połowie dnia

Do tego po każdym posiłku czerwona Pu- Erh...
Generalnie pewnie i tak wszystko bedzie do kitu z tym jadłospisem...dlatego proszę o jakieś wskazówki
dlaczego do kitu? To bardzo ładny jadłospis, z paroma błędami. Po pierwsze - brak podwieczorku, nieładnie. Widzę, że starasz się dać NNKT (granola orzechowa, odrobina oliwy), ale myślę, że spokojnie mogłabyś dac ich więcej. Jak chodzi o śniadanie - JA osobiście uważam, żeby nie łączyć nawet takiej ilości tłuszczu jaka jest w żółtku jajka z węglami (chleb), ale jako, że to było sniadanie to chyba niewielki grzech.
Ogólnie ładnie, cieszy mnie to, bo niektóre jadłospisy są takie okropne, że aż rbakuje mi czasem słów

Cytat:
Napisane przez avacorgan Pokaż wiadomość
R
mój jadłospis na dziś nieco zmieniony pod wpływem Waszych sugestii, mam nadzieję, że teraz będzie dobrze, chociaż boję się, że za dużo kalorii
1. pół kostki twarogu chudego, 3 rzodkiewki, szczypiorek, herbata ładnie. A jako, że to śniadanie mogłabyś dodać coś więcej - ciemne pieczywo, owoc... Wszystko i tak spalisz w ciągu dnia, a podkręcisz metabolizm
2. pół serka wiejskiego ze szczypiorkiem i rzodkiewką, kawa z mlekiem 0,5% jaki serek wiejski? Jeżeli lekki, to powinien być cały. Jeżeli zwykły - to lepiej jedz tawróg. Pół serka wiejskiego to malutko... Znowu - dodaj jakiś owoc. Do śniadania wolno, a nie tylko twaróg i rzodkiewki, bo się zanudzisz
3. zupa pomidorowa na kostce rosołowej z brązowym ryżem nie ma białka! Za malutko, gdzie warzywa?
4. pół serka wiejskiego z kilkoma winogronami i garść pestek dynii znowu - pół serka to za malo. Owoce raczej w pierwszej polowie dnia. cieszę się, że dałaś pestki z dyni czyli NNKT - ale nie powinnaś łączyć ich z węglami (winogrona). Przesuń winogrona na śniadanie i dodaj do podwieczorku zamiast nich jakies orzechy, migdały Tak żeby w sumie były ze 3 garści
5. sałatka meksykańska, czerwona herbata kolacja powinna być czysto białkowa, 1 albo nie czytso białkowa, ale bałko to podstawa - 3 godziny pzed snem. Tutaj brak białka. Co jest w tej sałatce? Bo kukurydza nie jest dobra na R...
kochanie. Żeby schud nąć nie trzeba jeść mało. Trzeba jeść w określony sposób - dużo białka, unikać niektórych produktów... Jeżeli będziesz jadła zbyt malo kalorii albo zbyt dużo białka to wcale nie schudniesz. Spowolnisz tylko metabolizm, wygłodzisz organizm i efekt jojo gwarantowany. Jedząc według naszych rad przyspieszysz metabolizm - schudniesz trwale, zdrowo i skutecznie. Nie będziesz czuła napadów głodu, poprawi Ci się samopoczucie, skóra, włosy... Bedziesz miała więcej energii - to nie są puste słowa! Ja sama odkąd jestem na R czuję się o NIEBO lepiej (pełna energii) niż byłam kiedykolwiek przed dietą! Mam sliczną skórę, włosy i chudnę! A jem conajmniej 1400 kcal dziennie. Także uszy do góry Masz tu dziewczyny które są chodzącym przykładem, że da się schudnąć zdrowo i przyjemnie
Powodzenia!
Cytat:
Napisane przez Inesis Pokaż wiadomość
a ja mam pytanko czy na redukcje bedzie ok jesli rano zjem musli? np z mlekiem lub jogurtem + jakies warzywa? czytam cały czas watek próbuje sobie ukłądac jak najlepsze jadłospisy...ale nie jestem pewna czy wszystko jest ok wiec podaje dziesiejszy slicznie prosząc o ocene muesli zazwyczaj zawierają suszone owoce i dużo cukru, co jest nie wskazane na R. Jeżeli lubisz - ok, ale poszukaj takiego bez cukru. Mleko ma bardzo mało bialka, więc potrzebujesz jeszcze czegoś białkowego do śnaidania. Spróbuj jeść muesli z serkiem homo nat + kapka jogurt np, jeżeli chcesz takie śniadanie
Twoja wersja w ogóle jest za malutka jak na sniadanko!

lekka R
9.30 śn. 2 duze kromki ciemnego chlebka na to 4 plastry chudej wędliny kilka prastrow ogórka , rzodkiewka, zielona cherbata herbata No a gdzie jakies owoce? No i za mało białka!
12. II śn Jogurt nat ok 200 gr 2 łyzki miodu <wiem że miód na redukcje nie bardzo ale to lekka redukcja a ja bardzo lubie takie połaczenie> do tego kukurydza got. niestety połończyłam węgle z tłuszczami bo jeszcze łyzecza masła <i tu nie wiem czy jest wskazana na redukcji kukurydza? ps. cała kolba <mniam> jogurt nie ma białka, tylko cukry. Miód na R nie bardzo ,ale na 2 śniadanie ujdzie. Kukurydza chyba na R odpada (nie jestem pewna), no i tłuszcze + węgle to nieładnie...

14. obiad nie byłam głodna wiec..barszcz czerwony z torebki-duza miseczk z 2 jajkami <a dokładnie bialka bo żółtko wyciągnełam i dalam tz do tego mizeria - ogórek z jogurtem nat. trochę mało...
planuje ok 18.podwieczorek sałatke- puszka tuńczyka, z sałata, reszta ogórka, białkiem z jajek, wymieszane z lyzeczka majonezu. ok, ale majonez wywal koniecznie.
ok 21 kolacja , serek biały połowa lub cały zobacze jak bede głodna czy nie jaki serek? Powinien być lekki twaróg, albo lekki wiesniak, albo homo naturalny, innych nie. Dodaj do tego cos - jakieś warzywa np.
j.w, brak NNKT!
Cytat:
Napisane przez madziaaakk Pokaż wiadomość
Moj wczorajszy jadłospis R:

I musli, mleko, ok 50 g sera bialego z pomidorem, activia (o smaku suszonej śliwki)
za mało
II 2 kromki chleba razowego, plaster chudej wędliny, ser biały, liść sałaty, 2 plastry pomidora, jabłko nie wiem jaki ser i ile, jak chudy i dużo to OK, ładnie

III makaron (ok100g), 150g piersi z kurczkaa gotowanej, sałata z jogurtem naturalnym, szczypiorkiem i rzodkiewką jaki makaron? Powinien być brązowy, jeżel itak to ładnie

IV serek wiejski z orzechami laskowymi (ok.10), garścią pestek z dyni i kilkoma ziarnami ze słonecznika jeżeli serek wiejski to ladnie, ale dorzuć więcej tych NNKT

V pół tuńczyka z kawałkiem sera chudego, pomidorem, szczypiorkiem i ogórkiem
ladnie

Mam wrażenie że jakoś za dużo jem. Jak widzicie mój jadłospis? Całkiem ładny, trochę go tylko ppopraw
Mam dziewczynki pytanie. Czy na R dozwolone jest jedzenie warzyw ze słoika np. kiszonych ogórków i papryki? I czy moge jeść rybke wędzoną ryba wędzona - np. makrela tak, jako źródło NNKT bardzo dobra. Ale nie więcej niż 2 - 3 razy w tygodniu, bo samo wędzenie jest kontrowersyjne jak chodzi o zdrowie. Ja jem ogórki Papryka chyba też jest ok...
j.w



a ja jadę do domku
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 16:58   #99
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Muesli z mlekiem, ser biały i activia to mało na śniadanie? ?_?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 17:01   #100
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość
dlaczego do kitu? To bardzo ładny jadłospis, z paroma błędami. Po pierwsze - brak podwieczorku, nieładnie. Widzę, że starasz się dać NNKT (granola orzechowa, odrobina oliwy), ale myślę, że spokojnie mogłabyś dac ich więcej. Jak chodzi o śniadanie - JA osobiście uważam, żeby nie łączyć nawet takiej ilości tłuszczu jaka jest w żółtku jajka z węglami (chleb), ale jako, że to było sniadanie to chyba niewielki grzech.
Ogólnie ładnie, cieszy mnie to, bo niektóre jadłospisy są takie okropne, że aż rbakuje mi czasem słów
Co do szynki zgrzeszyłam trochę - bo to jakaś taka zwykła była, ale postaram się jeść indyczą.

Warzywka do obiadu: brokuły, kukurydzy odrobina, marchew, ok pół ziemniaka ( ) i kurcze nie pamiętam co jeszcze w tej mieszance było (Hortex - warzywa na patelnie).

Na podwieczorek zjadłam jabłko - ...nic innego nie miałam pod ręką.
Powiem szczerze że mam problem z 2 śniadaniami i z podwieczorkami właśnie...
Nigdy nie wiem co wymyślić i nigdy nie wiem co jest odpowiednie...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 17:02   #101
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Muesli z mlekiem, ser biały i activia to mało na śniadanie? ?_?
... ile muesli, jakie muesli, ile mleka, jaki ser, ile sera? To wszystko bardzo względne

edyt:

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Co do szynki zgrzeszyłam trochę - bo to jakaś taka zwykła była, ale postaram się jeść indyczą.

Warzywka do obiadu: brokuły, kukurydzy odrobina, marchew, ok pół ziemniaka ( ) i kurcze nie pamiętam co jeszcze w tej mieszance było (Hortex - warzywa na patelnie).

Na podwieczorek zjadłam jabłko - ...nic innego nie miałam pod ręką.
Powiem szczerze że mam problem z 2 śniadaniami i z podwieczorkami właśnie...
Nigdy nie wiem co wymyślić i nigdy nie wiem co jest odpowiednie...
pamiętaj o 10 % luzu w diecie! Ty chcesz ważyć 45 kilo, prawda? To bardzo mało. Jesteś pewna, że nie przesadzasz? Co do warzyw - marchewka gotowana, fasola gotowana, groszek - są nie wskazane na R. Owoce w pierwszej części dnia - a co do podwieczorków i 2 śniadania poszukaj inspiracji w jadłospisach innych diewczyn
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 17:04   #102
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość
... ile muesli, jakie muesli, ile mleka, jaki ser, ile sera? To wszystko bardzo względne
Ale chodzi mi o to, że któraś z dziewczyn tyle zjadła, a napisałaś, że to za mało i się tak dziwnie ^^
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 17:08   #103
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość

pamiętaj o 10 % luzu w diecie! Ty chcesz ważyć 45 kilo, prawda? To bardzo mało. Jesteś pewna, że nie przesadzasz? Co do warzyw - marchewka gotowana, fasola gotowana, groszek - są nie wskazane na R. Owoce w pierwszej części dnia - a co do podwieczorków i 2 śniadania poszukaj inspiracji w jadłospisach innych diewczyn
Spokojnie Czasem sobie na coś pozwalam...
Nie chcę się męczyć na diecie bo wiem że wtedy szybko się zniechęce. Ma być smacznie, przede wszystkim zdrowo, niemonotonnie no i redukcyjnie

45 kg ja już ważę. Ale mam tylko 153 cm wzrostu i chciałabym pozbyć się tłuszczyku (którego mało nie jest) z okolić brzucha, pupy i ud...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 17:11   #104
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Ale chodzi mi o to, że któraś z dziewczyn tyle zjadła, a napisałaś, że to za mało i się tak dziwnie ^^
no bo jak tego sera było 50 g... to to naprawdę mało. Zwłaszcza za mało białka. Śniadanie powinno być największym posiłkiem dnia, przecież wszystko co wtedy zjemy (no dobra, bez rpzesady ) to spalimy. I to ono rozkręca metabolizm.

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Spokojnie Czasem sobie na coś pozwalam...
Nie chcę się męczyć na diecie bo wiem że wtedy szybko się zniechęce. Ma być smacznie, przede wszystkim zdrowo, niemonotonnie no i redukcyjnie

45 kg ja już ważę. Ale mam tylko 153 cm wzrostu i chciałabym pozbyć się tłuszczyku (którego mało nie jest) z okolić brzucha, pupy i ud...
ja też mam 153 i myślę, że 45 kilo to byłoby dla mnie za mało... Ale no cóż, to rzecz gustu i sylwetki, mam nadzieję, że jesteś rozsądna i nie zrobisz sobie krzywdy.
__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 17:11   #105
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Ale chodzi mi o to, że któraś z dziewczyn tyle zjadła, a napisałaś, że to za mało i się tak dziwnie ^^
Aralko, prosze Cię! Jeśli masz jakiś problem z jedzeniem to albo wykazuj chęć poprawy, albo zapraszam ponownie do KZ. Może to zabrzmi trochę nie miło, ale to, że ty skubiesz jak ptaszek nie znaczy, że inne Wizażanki mają brać z Ciebie przykład. Nie chcę, abyś to odebrała jako atak, ale gdy widzę twoje posty to mi ręce opadają.

A ty iza_wiosenna wcale nie zjadłaś jakoś duzo Wręcz jak na twoją aktywność to jest to całkiem mało No i oczywiście piękne U. Oby więcej takich jadłospisów!
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 17:15   #106
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

No, ale nawet jak czytam jakieś gazety, to przecieś miska muesli, ser biały i jeszcze activia...no to według mnie to nie jest za mało.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 17:28   #107
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

dzisiaj jakis dziwny ten jadłospis... ogolnie chyba za malo
R:
Iś:2 kromki ciemnego chleba z szynka gotowana i ogorkiem + kubek pu-erh
IIś:125g twarogu chudego + kiwi
o:ryż z fasolą papryką czerwoną i pomarańczową + 2 jajka + kubek pu-erh
o 18 - trening interwałowy na skakance
p: 125g twarogu chudego + ogorek, marchewka,
k: serek homo naturalny + 4 rzodkiewki
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 17:28   #108
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
No, ale nawet jak czytam jakieś gazety, to przecieś miska muesli, ser biały i jeszcze activia...no to według mnie to nie jest za mało.
Przepraszam z góry za off topa

Aralko ile Ty masz właściwie lat?
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 17:32   #109
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

15.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 17:44   #110
Inesis
Rozeznanie
 
Avatar Inesis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: gdzies po drugiej stronie nieba
Wiadomości: 613
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Siriss88 dziekuje za ocene.
sałatki jeszcze nie zrobiłam i nie zjadłam wiec majonez wywale i bedzie ok
a na kolacje bedzie lekki twarog zapomnialam dopisac. jestem senna wiec nie dodam warzyw zeby była czysto białkowa
dziękuje za rade z musli w takim razie zjem go jak przejde na U szczegolnie że jakos bardzo za nim i tak nie przepadam.
Bardzo Bardzo dziękuje jestes kochana
__________________
"żyj tak jakby ten dzień byl ostatnim. Jutro nie pewne, wczoraj nie do Ciebie nalezy, dziś tylko jest twoim" św M Kolbe
Inesis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 18:07   #111
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Moje P

Śn. brak bo pobieranie krwi

2śn. grahamka (duża), plasterek wędliny sojowej, łyżeczka masła orzechowego, ogórek zielony, 100g truskawek, serek homo wiśniowy

Ob. 100g makaronu razowego, homo naturalny, 100g truskawek, łyżeczka wiórków kokosowych, miseczka zupy jarzynowe, pół wielgachnego jabłka

Deser. cała paczuszka petitków lu go (50g) kubeczek lodów algidy i jedna gałka osobno
Pod: 50g twarogu (uzależnienie)
kaszka smakija z sosem jabłkowo-cynamonowym , truskaweczka

Kol: kromka razowca
big jabłko
serek wiejski, plasterek wędliny sojowej, 1/5 łyżeczki pastelli z papryką, 20g orzeszków w papryce i 20g orzeszków w miodzie

Razek: 2250
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 18:20   #112
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość

A ty iza_wiosenna wcale nie zjadłaś jakoś duzo Wręcz jak na twoją aktywność to jest to całkiem mało No i oczywiście piękne U. Oby więcej takich jadłospisów!
a ile to mniej więcej jest kcal, bo ja ich nigdy nie umiałam liczyć :P dziś nie byłam taka aktywna jak zwykle, więc spoko. a cały czas jestem głodna, zaraz coś przekąszę

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Jednak dzisiaj trochę inaczej zjadłam...z czego nie jestem zadowolona. Bo na obiad zmiast brokułów zjadłam trochę klusek ziemniaczanych i buraki i jeszcze jakiejs surówki i jeszcze zjadłam 2 jabłka. Źle.
Aralko, zaczynasz mnie denerwować. po pierwsze nie pisz tu takich rzeczy, bo to nie KZ i tu są normalne dziewczyny, dla których to, co napisałaś jest normalną ilością. po drugie - po co właściwie wchodzisz na KZ mówiąc, że jesteś chora, chcesz to zmienić po czym dalej robisz to samo?! jesteś albo niekonsekwentna, albo jesteś po prostu hipokrytką. masz bmi 17 jak pisałaś, a kiedy w jeden dzień zjesz więcej już panika i lekka redukcja, "lżejszy" dzień. Nie moje zdrowie niszczysz, tylko swoje, jak nie chcesz mnie słuchać, niszcz sobie dalej, ale nie pisz tu takich tekstów, bo dam Ci ostrzeżenie.

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Moje P

Śn. brak bo pobieranie krwi szkoda, ale trudno

2śn. grahamka (duża), plasterek wędliny sojowej, łyżeczka masła orzechowego, ogórek zielony, 100g truskawek, serek homo wiśniowy ładnie, wędliny spokojnie więcej daj.

Ob. 100g makaronu razowego, homo naturalny, 100g truskawek, łyżeczka wiórków kokosowych, miseczka zupy jarzynowe, pół wielgachnego jabłka zapomniałam - jesteś wege? w sumie ok

Deser. cała paczuszka petitków lu go (50g) kubeczek lodów algidy i jedna gałka osobno ok
Pod: 50g twarogu (uzależnienie)
kaszka smakija z sosem jabłkowo-cynamonowym , truskaweczka jedna ^^? widzę, że truskawki to też Twe uzależnienie

Kol: kromka razowca
big jabłko
serek wiejski, plasterek wędliny sojowej, 1/5 łyżeczki pastelli z papryką, 20g orzeszków w papryce i 20g orzeszków w miodzie to troszkę mało konkretnie, zjedz więcej chlebka

Razek: 2250
j.w. jest coraz lepiej kiedy ważenie?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 18:26   #113
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
a ile to mniej więcej jest kcal, bo ja ich nigdy nie umiałam liczyć :P dziś nie byłam taka aktywna jak zwykle, więc spoko. a cały czas jestem głodna, zaraz coś przekąszę



Aralko, zaczynasz mnie denerwować. po pierwsze nie pisz tu takich rzeczy, bo to nie KZ i tu są normalne dziewczyny, dla których to, co napisałaś jest normalną ilością. po drugie - po co właściwie wchodzisz na KZ mówiąc, że jesteś chora, chcesz to zmienić po czym dalej robisz to samo?! jesteś albo niekonsekwentna, albo jesteś po prostu hipokrytką. masz bmi 17 jak pisałaś, a kiedy w jeden dzień zjesz więcej już panika i lekka redukcja, "lżejszy" dzień. Nie moje zdrowie niszczysz, tylko swoje, jak nie chcesz mnie słuchać, niszcz sobie dalej, ale nie pisz tu takich tekstów, bo dam Ci ostrzeżenie.



j.w. jest coraz lepiej kiedy ważenie?

Jestem wege,a raczej jaroszem bo musiałam zacząć jeść ryby (to ja już nie wiem kim)
a truskaweczka jedno bo tyle zostało w koszyczku a mama w bagażniku ma jeszcze kg
truskawki, jabłka zielone i nabiał uzależniłam się
a kiedyś nabiału nie lubiłam


ważenie w niedziele bo pamiętam ile było w ostatnią



edit: a i z niecierpliwością czekam na jagody, czereśnie i poziomki
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 18:26   #114
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Ok, przepraszam, już nie będę pisać takich rzeczy.
Poprostu moje myśli cały czas zaprząta odchudzanie, to jest obsesja, nie potrafię sobię z tym poradzić i czasem mnie ponosi i piszę o tym tam, gdzie nie powinnam.
Jeszcze raz przepraszam.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 18:32   #115
zooosia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 006
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Krytia Pokaż wiadomość
Jestem wege,a raczej jaroszem bo musiałam zacząć jeść ryby (to ja już nie wiem kim)
a truskaweczka jedno bo tyle zostało w koszyczku a mama w bagażniku ma jeszcze kg
truskawki, jabłka zielone i nabiał uzależniłam się
a kiedyś nabiału nie lubiłam


ważenie w niedziele bo pamiętam ile było w ostatnią
ichtiwegetarianem witaj w klubie
__________________

zooosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 18:35   #116
Krytia
Zadomowienie
 
Avatar Krytia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 847
GG do Krytia
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez zooosia Pokaż wiadomość
ichtiwegetarianem witaj w klubie


dziękuje wreszcie mnie ktoś uświadomił
__________________
Życie jest niepewne,
zaczynaj od deseru.
Erneste Ulmer
Niebo mnie nie chce,
a piekło obawia się,
że nim zawładnę.
Liz Taylor
Życie jest do kitu i tyle.
Krytia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 18:48   #117
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Iza a co to za mus truskawkowy w twoim sniadaniu?
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 18:58   #118
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Oj dziewczyny po burzliwym weekendzie miałam do Was i do mojego R wrócić w poniedziałek ale nie wyszło. Dopiero dzisiaj się udało.
A niestety efekty nie są za dobre...
Urodzinowy torcik i serniczek zrobiły swoje... i cała masa innych rzeczy też. Choć ilościowo nie było tego wiele (i to mnie najbardziej martwi- czy po R będę mogła sobie pozwalać na coś słodkiego, tłustego itp.) to waga znacząco podskoczyła. Kurcze... jak od 2 tyg. chyba stała w miejscu a ja stopniowo zwiększałam kcal, żeby ruszyła w dół to nic. A tu w ciągu 4 dni 57 . Czy to możliwe że aż tyle?
Przecież 1kg to aż 9000kcal...

Miało być od maja U.... ale marnie to widzę.

Zostaję na R. Jestem okropna.

R:

Śniadanie 5.40
25g płatków owsianych na wodzie, 100ml maślanki, 50g chudego białego sera, 7 truskawek ok.130g

2 Śniadanie 7.30
2 kromki chleba razowego, 2 łyżki maslanki, ok. 25g białego chudego sera, pół pomidora

Obiad 14.20
ryż brązowy 50g z duszonymi warzywami (pomidor, troche zielonej cebulki, czerwonej papryki; 2 zielone oliwki)
filet z pangi z czerwona papryką i przyprawą do ryb w folii

Podwieczorek 18.00
serek homo z carrefour 180g, 20g nerkowca, kawałek ogórka


Kolacja 20.30

omlet (1 białko, 1 jajko , łyżka maslanki, pmidor, 3 zielone oliwki, przyprawy) pyszny i puszysty

ok. 1290



może być tyle tłuszczy na kolację? Bedzie ok. 20.30 tak myślę...
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60

Edytowane przez gaia
Czas edycji: 2008-04-30 o 19:34
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 19:23   #119
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Teraz nie robię sobie krzywdy, bo właśnie wprowadzam jakieś nowe potrawy itp.
Ja już o 22 nie potrafię jeść, o tej porze ja już nie myślę o jedzeniu

Po obiedzie zjadłam jeszcze szklaneczkę mleka sojowego 3 łyżkami muesli i poprostu czuję się jak balon.
Tak mi się niedobrze zrobiło.
Ja naprawdę nie mogę jeść więcej...
Jasne, że możesz. Ale jesli będziesz sobie wmawiać, ze 'najadłaś' się szklanką mleka (które się pije, ciężko się tym najeść) i odrobiną musli, to tak się będziesz czuła. Może i nie myślisz o tej porze o jedzeniu, ale gdy idziesz spać koło północy, to powinnaś zacząć.

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
Maggie_90 widzę, że niedługo osiągniesz kolejne cele
Już osiągnęłam, hihi

___

Dzisiejsze U

1. owsianka- 2 łyżki owsianych, 1 żytnich, 1 otrąb pszennych, 1 otrąb owsianych, łyżeczka zarodków, jakieś 75 ml mleka 1,5%, activia naturalna 125 g, 1/2 jabłka, 2 śliwki suszone, plasterek suszonego ananasa, 40g wiejskiego, 30g twarogu

2. duza grahamka z twarogiem, sałatą, szczypiorkiem, 2 rzodkiewki, 2 plasterki szynki

3. mandarynka, 15 orzechów laskowych (trochę rozciągnięte w czasie )

4. talerz rosołu z marchewką i gotowanych selerem (tak gdzieś 3/4 :P), kubek makaronu pełnoziarnistego, nózka z kurczaka gotowana

5. diat truskawkowy (250g), łyżka otrąb śliwkowych, łyżka BF, 3 rzodkiewki

6. 100 g wiejskiego, 3 rzodkiewki, dużo ogórka, szczypiorek, sałata
w międzyczasie 2 kawy z mlekiem

Czy mogę prosić o ocenę? Jestem prosto po redukcji
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 19:36   #120
gaia
Zadomowienie
 
Avatar gaia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków :)
Wiadomości: 1 852
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część V

Maggie a ty już na U Gratuluje
__________________
A musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda

Będę odchudzoną inżynierką
68,5 68 67 66 65 64 63 62 61 60
gaia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.