Zakopane - noclegi i nie tylko - wątek zbiorczy - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-01, 07:10   #541
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Zakopane Noclegii !!!!!

Ja polecam OW Kolejarz, to jest ośrodek znajdujący się w samym centrum, zaraz jak się przyjeżdza do Zakopanego tuż przy przystanku autobusowego.
Świetne miejsce, ładne czyste pokoje,na dole recepcja całodobowa, na dole jest stołówka i można zjeść codziennie domowe jedzenie. Najważniejsze jest położenie, bo wiadomo, że w Zakopanym to trzeba się przemieszczać busami, czy nad Morskie Oko, czy na Kasprowy Wierch itp. więc zaraz przy OW Kolejarz stoją te właśnie busy, dosłownie 5 min drogi
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 19:58   #542
marcinzaprzegowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Tani nocleg Zakopane

Polecam noclegi przy ulicy Brzozowej 16. Przyjeżdżamy z żoną tam od wielu lat. Poleciliśmy miejsce naszym znajomym, którzy również byli zadowoleni. Warunki dokładnie jak na zdjęciach w ofercie i bardzo miła obsługa. Zdziwił nas wpis niejakiej "lady goddess" ale wydaje nam się, że jest to czysta złośliwość ze strony ludzi, którzy prawdopodobnie coś zepsuli i jak kazano im za to zapłacić to mają pretensje do całego świata Również nie mieliśmy problemów z WiFi (ale to przecież też zależy od tego czy ktoś na wakacje bierze prehistoryczny laptop)
marcinzaprzegowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 17:33   #543
babdzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19
Dot.: Tani nocleg Zakopane

a masz jakieś telefon na tą brzozową 16?
chciałabym podzwonić, sprawdzić i spytać
babdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 16:30   #544
lady goddess
Rozeznanie
 
Avatar lady goddess
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z lapka ;)
Wiadomości: 508
Dot.: Tani nocleg Zakopane

Cytat:
Napisane przez marcinzaprzegowski Pokaż wiadomość
Polecam noclegi przy ulicy Brzozowej 16. Przyjeżdżamy z żoną tam od wielu lat. Poleciliśmy miejsce naszym znajomym, którzy również byli zadowoleni. Warunki dokładnie jak na zdjęciach w ofercie i bardzo miła obsługa. Zdziwił nas wpis niejakiej "lady goddess" ale wydaje nam się, że jest to czysta złośliwość ze strony ludzi, którzy prawdopodobnie coś zepsuli i jak kazano im za to zapłacić to mają pretensje do całego świata Również nie mieliśmy problemów z WiFi (ale to przecież też zależy od tego czy ktoś na wakacje bierze prehistoryczny laptop)

Po Isze U P. Marii nocowalismy nieraz. Wszytsko było OK, gdy pani gospodarz była, ale pod jej nieobecność przywitał nas je syn ... Tak jak pisałam. Narzeczony siedział na krześle a ono nagle strzeliło nikt sie na nim nie wałkował nie skakał po prostu rach ciach a on na ziemi już był a syn włascicieli po 5 min u nas w pokoju ... Ale to szczegół... I zamiast jakoś w sposób żartobliwy coś tam powiedzieć to on nie pamiętam dokładnie co mówił, ale ton głosu był taki jak byśmy specjalnie popsuli sprzęt za 1 000 zl ...
Po II- laptopa mieliśmy nóweczkę (Hp wówczas kosztował ok 4 tys.. ale to szczegół) a brak wf był spowodowany tym, że mieszkalismy na wysokim pietrze i sam chłopak nam mówił, że na tej wysokości słabo łapie...
Po III-cie pożegnanie tez było miłe- tyle razy wyjeżdżaliśmy czy od P. Marii czy z innej kwatery i nikt nas nie sprawdzał czy przez przypadek nie zginęło krzesło... Ok chciał sprawdzić ale mógł to zrobić w sposob kulturalny a nie zabierać swojego kolegi w roli "świadka" czy bóg wie kogo i czego ...

Forum służy podawaniu informacji, pytan, odp itd ...
Dużo razy i mój brat tam nocował było ok, rodzice było OK, my nocowaliśmy też było OK ale to OK tyczy się jak była Właścicielka ...

nr tel: 698 708 666 lub 18 206 82 68
__________________
. . . A w oczach odbija się strach . . .
Bo od miłości nie ma odwrotu jest tylko zapomnienie . . .

Edytowane przez lady goddess
Czas edycji: 2014-05-16 o 16:38
lady goddess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:39   #545
mooonnika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 33
Question Zakopane :)

Cześć dziewczyny, wybieram się po raz drugi do Zakopanego
Wcześniej byłam tam dwa dni więc jedyne co udało mi się zwiedzić to Krupówki i skocznie, tym razem jedziemy z chłopakiem na 9 dni
Była któraś z Was i zaproponuje mi coś do zwiedzenia? Morskie oko mamy zamiar zwiedzić, pojechać do Niedzicy bo tak daleko nie jest, jakieś termy, ale co jeszcze? Jakie proponujecie najłatwiejsze szlaki, atrakcje w Zakopanem i okolicach ?
mooonnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:52   #546
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Zakopane :)

Jak Morskie Oko to i Czarny Staw pod Rysami,
Kasprowy Wierch,
Słowacki Raj.
Wróciłam z Zakopca w tamtym tyg, więc na gorąco piszę
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:04   #547
Agusia1306
Raczkowanie
 
Avatar Agusia1306
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 126
Dot.: Zakopane :)

Karczma Zapiecek, Sywor, po 18 przy kapeli góralskiej, Dolina Pięciu Stawów, Kasprowy Wierch, Dolina Małej Łąki, Termy Bukovina, Bania
Dolina Kościeliska, Staw Smreczyński tez piękne i łatwe dojście.
__________________
He is the only reason, why I know what love is

Edytowane przez Agusia1306
Czas edycji: 2014-06-30 o 12:07
Agusia1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 16:26   #548
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Zakopane :)

My w lipcu jedziemy również po raz drugi. 3 lata temu odwiedziliśmy:
- Krupówki (standard
- Dolina Kościeliska (ale tylko kawałek, bo dzieci malutkie były)
- wjazd i zjazd- Kasprowy Wierch
- wjazd i zjazd- Gubałówka
- basen w Zakopanem
- jaskinia lodowa (Słowacja)
- zamek Orawski (Słowacja)
- Keżmarok (Słowacja)
- Morskie Oko (bryczką)

W tym roku jeszcze jestem w trakcie planów, ale na liście mamy:
- Dolina Chochołowska (rowerami)
- Terma Bania
- rajd rowerowy Szczawnica- Czerwony Klasztor na Słowacji
- cmentarz na Pęksowym Brzysku
- willa Atma
- wjazd na Kasprowy i tym razem zejście (ale szlaku jeszcze nie patrzyłam)
- Antałówka
i jeszcze jestem w trakcie planów, ale może właśnie z tego wątku coś wybiorę. Muszę patrzeć na atrakcje z dziećmi
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 11:18   #549
marianna_kl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: ZG
Wiadomości: 21
Dot.: Zakopane :)

termy! niedaleko a można świetnie czas spędzić no i jakieś wycieczki w góry musicie zrobić... ah sama bym pojechała w tatry... <3
marianna_kl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 18:18   #550
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Zakopane :)

Właśnie wróciłam z króciutkich wakacji w Zakopanem i w tym tylko jeden dzień w górach

Niestety, pogoda nie była zbyt piękna, ale akurat tego dnia, kiedy szliśmy w góry, padało tylko rano, a przez cały dzień w górach ani kropelki deszczu, co prawda szczyty w chmurach, ale było pięknie i jeszcze tego roku pojedziemy na pewno, w sierpniu powinna być ładniejsza pogoda.

Przeszliśmy: Kuźnice, Jaworzynka, Czarny Staw, Karb, chwilę podumaliśmy czy iśc na Kościelec, ale zapowiadali na ten dzień burze, nadciągały chmury, więc zrezygnowaliśmy i zeszliśmy z powrotem do Hali Gąsienicowej koło Zielonego Stawu, potem na Kasprowy Wierch i Jaworzynką do Zakopanego. Na Kasprowym wiało niezmiernie, chmury spowiły wszystko, zejście przez Myślenickie Turnie zamknięte.
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 19:11   #551
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Zakopane :)

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam z króciutkich wakacji w Zakopanem i w tym tylko jeden dzień w górach

Niestety, pogoda nie była zbyt piękna, ale akurat tego dnia, kiedy szliśmy w góry, padało tylko rano, a przez cały dzień w górach ani kropelki deszczu, co prawda szczyty w chmurach, ale było pięknie i jeszcze tego roku pojedziemy na pewno, w sierpniu powinna być ładniejsza pogoda.

Przeszliśmy: Kuźnice, Jaworzynka, Czarny Staw, Karb, chwilę podumaliśmy czy iśc na Kościelec, ale zapowiadali na ten dzień burze, nadciągały chmury, więc zrezygnowaliśmy i zeszliśmy z powrotem do Hali Gąsienicowej koło Zielonego Stawu, potem na Kasprowy Wierch i Jaworzynką do Zakopanego. Na Kasprowym wiało niezmiernie, chmury spowiły wszystko, zejście przez Myślenickie Turnie zamknięte.
A powiedz mi jaki szlak z Kasprowego Wierchu polecasz z dziećmi? Średnio się orientuję i jakbyś mogła to poproszę tak jak "krowie na rowie" Z góry dziękuję.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-03, 23:33   #552
mooonnika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 33
Dot.: Zakopane :)

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! Już dziś jedziemy, mam nadzieję że nam pogoda dopisze przez te 9 dni Życzę Wam udanych wakacji
mooonnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 15:52   #553
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Zakopane :)

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
A powiedz mi jaki szlak z Kasprowego Wierchu polecasz z dziećmi? Średnio się orientuję i jakbyś mogła to poproszę tak jak "krowie na rowie" Z góry dziękuję.
Bernikula, jak byłam, to sporo dzieciaków z rodzicami (w tym tatuś z dzieckiem na plecach - podziwiam), ogólnie dużo wycieczek szło w górę i dół od strony Hali Gąsienicowej, szlak bardzo łatwy, wiadomo, że męczący, gdy pod górę, ale przyjemny, widoki ładne. A schodzi się fajnie i po drodze można jeszcze zajść do Czarnego Stawu Gąsienicowego.

Można też z Kasprowego pójść ciut dalej, aż do Przełęczy Liliowe i Świnickiej i dopiero zejść do Hali - trochę "straszniej" - przepaście i ogólnie spotkanie ze skałami.
Więcej nie pomogę, bo innymi szlakami z Kasprowego nie chodziłam

Ten przez Myślenickie Turnie na razie zamknięty, bo zbierają drzewa, ale nie polecam go - mniej atrakcyjny.
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 21:18   #554
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Zakopane :)

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Bernikula, jak byłam, to sporo dzieciaków z rodzicami (w tym tatuś z dzieckiem na plecach - podziwiam), ogólnie dużo wycieczek szło w górę i dół od strony Hali Gąsienicowej, szlak bardzo łatwy, wiadomo, że męczący, gdy pod górę, ale przyjemny, widoki ładne. A schodzi się fajnie i po drodze można jeszcze zajść do Czarnego Stawu Gąsienicowego.

Można też z Kasprowego pójść ciut dalej, aż do Przełęczy Liliowe i Świnickiej i dopiero zejść do Hali - trochę "straszniej" - przepaście i ogólnie spotkanie ze skałami.
Więcej nie pomogę, bo innymi szlakami z Kasprowego nie chodziłam

Ten przez Myślenickie Turnie na razie zamknięty, bo zbierają drzewa, ale nie polecam go - mniej atrakcyjny.
Bardzo Ci dziękuję. A jeszcze takie pytanie- jak zejdę załóżmy tym szlakiem do Hali Gąsienicowej to jak dostanę się z powrotem do Kuźnic, gdzie zostawię wcześniej na parkingu samochód? To jest jakoś daleko?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 10:02   #555
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Zakopane :)

Samochód się zostawia w Kuźnicach, ale tak sporo przed kolejką, nie wiem, z półtora km? Parking 15 zł Bo dalej droga wyłączona z ruchu, tylko busy jeżdżą, może z Zakopanego lepiej busem sobie podjedźcie? Jeżdżą bez przerwy prawie i podwożą pod samą kolejkę, a tak trzeba drałować jednak trochę z parkingu. Sami to można, ale dzieci się umordują, a w jakim wieku są?

Jak zejdziecie z Kasprowego do Hali, czeka Was jeszcze kawałek drogi do Kuźnic. I z Hali są dwa zejścia - do wyboru

http://mapa-turystyczna.pl/tatry
Na tej stronce można sobie wyliczyć km do przejścia. I tak: z Kasprowego do Murowańca na Hali - 2,7 km. Z Hali do Kuźnic - ok. 4,7 km. Dadzą dzieci radę?
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 10:52   #556
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Zakopane :)

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Samochód się zostawia w Kuźnicach, ale tak sporo przed kolejką, nie wiem, z półtora km? Parking 15 zł Bo dalej droga wyłączona z ruchu, tylko busy jeżdżą, może z Zakopanego lepiej busem sobie podjedźcie? Jeżdżą bez przerwy prawie i podwożą pod samą kolejkę, a tak trzeba drałować jednak trochę z parkingu. Sami to można, ale dzieci się umordują, a w jakim wieku są?

Jak zejdziecie z Kasprowego do Hali, czeka Was jeszcze kawałek drogi do Kuźnic. I z Hali są dwa zejścia - do wyboru

http://mapa-turystyczna.pl/tatry
Na tej stronce można sobie wyliczyć km do przejścia. I tak: z Kasprowego do Murowańca na Hali - 2,7 km. Z Hali do Kuźnic - ok. 4,7 km. Dadzą dzieci radę?
No właśnie w tym problem, że marudzą nam czasami (5 i 7 lat), więc najlepiej byłoby zejść prosto na Kuźnice, tyle, że pisałaś o zamkniętym szlaku. My jedziemy 20 lipca, więc może coś się zmieni. Była jakaś informacja?
A z Kuźnic na pewno podjedziemy busem z parkingu do kolejki na Kasprowy, bo wtedy też tak robiliśmy i to było wygodne rozwiązanie.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 15:50   #557
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Zakopane :)

Nie mam doświadczenia w chodzeniu po górach z dziećmi ale wiesz co? Zejście do Kuźnic tym chwilowo zamkniętym szlakiem jest raczej nużące i monotonne i jedynie trochę krótsze (6,3 km).

A czy dane szlaki są otwarte i czy kolejka czynna, najlepiej sprawdzać w necie przed wyjazdem, żeby nie było niemiłej niespodzianki.

Miłego wypoczynku
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 15:41   #558
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Zakopane :)

Cytat:
Napisane przez mooonnika Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, wybieram się po raz drugi do Zakopanego
Wcześniej byłam tam dwa dni więc jedyne co udało mi się zwiedzić to Krupówki i skocznie, tym razem jedziemy z chłopakiem na 9 dni
Była któraś z Was i zaproponuje mi coś do zwiedzenia? Morskie oko mamy zamiar zwiedzić, pojechać do Niedzicy bo tak daleko nie jest, jakieś termy, ale co jeszcze? Jakie proponujecie najłatwiejsze szlaki, atrakcje w Zakopanem i okolicach ?
A szlaki łatwe technicznie, czy nie wymagające kondycji? Bardzo fajna trasa jest z Palenicy (czyli standard skąd rusza się na Morskie Oko) przez Siklawę, Dolinę 5 Stawów do Morskiego Oka. Trasa łatwa, brak większych ekspozycji, a widoki piękne, dużo przyjemniejsza niż zasuwanie po asfalcie.

Z Morskiego Oka można pójść kawałek wyżej i dojść do Czarnego Stawu. Ja tam weszłam w sukni ślubnej, więc trudno nie jest. Widoki przepiękne.

Standardowy punkt to Dolina Kościeliska i w niej zwiedzanie jaskiń. Mroźna fajna dla wszystkich, Raptawicka - dla osób które nie mają lęku wysokości (strome podejście na końcu łańcuchy, później zejście do jaskini po drabince, ale ja w niej pierwszy raz byłam w podstawówce, więc to nie jest jakieś straszne podejście), Mylna - dla osób które nie boją się ubrudzić, konieczna latarka!

Co dalej... może Chochołowska? Lajtowo, można sobie dojechać do schroniska wypożyczonym rowerem.

Mam jeszcze wiele pięknych tras, ale raczej dla osób które lubią chodzić po górach i nie przeszkadza im, że się zmęczą. Plus jednak znaczna większość dla tych bez lęku wysokości/ przestrzeni czy też panujących nad nim. Z łatwych górskich jest Giewont i Czerwone Wierchy.

Ogólnie góry są tak piękne, że odpuściłabym termy i zwiedzanie miast.

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
No właśnie w tym problem, że marudzą nam czasami (5 i 7 lat), więc najlepiej byłoby zejść prosto na Kuźnice, tyle, że pisałaś o zamkniętym szlaku. My jedziemy 20 lipca, więc może coś się zmieni. Była jakaś informacja?
A z Kuźnic na pewno podjedziemy busem z parkingu do kolejki na Kasprowy, bo wtedy też tak robiliśmy i to było wygodne rozwiązanie.
Ja z Kasprowego szłam na Świnicę i tego szlaku absolutnie z dzieckiem nie polecam. Nie wiem jak inne zejścia/ przejścia.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 10:22   #559
urszulkakoszulka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 33
Dot.: Zakopane :)

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
My w lipcu jedziemy również po raz drugi. 3 lata temu odwiedziliśmy:
- Krupówki (standard
- Dolina Kościeliska (ale tylko kawałek, bo dzieci malutkie były)
- wjazd i zjazd- Kasprowy Wierch
- wjazd i zjazd- Gubałówka
- basen w Zakopanem
- jaskinia lodowa (Słowacja)
- zamek Orawski (Słowacja)
- Keżmarok (Słowacja)
- Morskie Oko (bryczką)

W tym roku jeszcze jestem w trakcie planów, ale na liście mamy:
- Dolina Chochołowska (rowerami)
- Terma Bania
- rajd rowerowy Szczawnica- Czerwony Klasztor na Słowacji
- cmentarz na Pęksowym Brzysku
- willa Atma
- wjazd na Kasprowy i tym razem zejście (ale szlaku jeszcze nie patrzyłam)
- Antałówka
i jeszcze jestem w trakcie planów, ale może właśnie z tego wątku coś wybiorę. Muszę patrzeć na atrakcje z dziećmi
Jak coś to polecam wejście na Kasprowy i tak samo zejście. Piękne widoki i jak podchodzi się na szczyt to czuć tę więź z ludźmi, którzy też wchodzą i już nie mogą, ale widzą, że do szczytu zostało kilka kroków. Nie wyobrażam sobie jeździć, kiedy jestem w górach. Na morskie oko sama zawsze wchodze, nie wykorzystuję koników, tak samo z Kasprowym. Kolejki są zawsze ogromne, każdy chce wjechać, jeszcze to kosztuje i to nawet sporo, a dojście to trochę ponad 3 godziny. Szlak nie jest ciężki, tylko pod samą górą jest trochę ciężko.

Polecam Czerwone Wierchy, Giewont, mały i duży Kościelec (czarny szlak, ale prosty), Granaty.

Co do jedzenia np. to polecam karczmę Obrochtówka, restaurację Maleńka - jest na początku Krupówek naprawdę fajna i urokliwa, oczywiście idź też na góralburgera
urszulkakoszulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 13:52   #560
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Zakopane :)

Dziewczyny, dzięki za podpowiedzi, ale chyba z naszymi czortami damy radę wejść tylko na ... Gubałówkę. Zamiast tego Kasprowego (gdzie już byliśmy) wymyśliłam jeszcze polanę Szymoszkową. Byliście?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 10:53   #561
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Zakopane :)

Ja niedawno byłam w Zakopanem i żałuję, że tak krótko. Pogoda też nie sprzyjała i np. nie zobaczyłam nawet Morskiego Oka. Ale to znak, że muszę tam szybko wrócić
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 20:22   #562
mooonnika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 33
Dot.: Zakopane :)

Cytat:
Napisane przez simsonka Pokaż wiadomość
Ja niedawno byłam w Zakopanem i żałuję, że tak krótko. Pogoda też nie sprzyjała i np. nie zobaczyłam nawet Morskiego Oka. Ale to znak, że muszę tam szybko wrócić

ja właśnie dziś wróciłam z Zakopanego z 9 dniowego pobytu
pogoda od czwartku nie dopisała i nie zdążyłam też zwiedzić Morskiego Oka
mooonnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 20:25   #563
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Zakopane :)

Cytat:
Napisane przez mooonnika Pokaż wiadomość
ja właśnie dziś wróciłam z Zakopanego z 9 dniowego pobytu
pogoda od czwartku nie dopisała i nie zdążyłam też zwiedzić Morskiego Oka
No ja jadę równo za tydzień w niedzielę i właśnie o pogodę obawiam się najbardziej...
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 16:38   #564
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Zakopane :)

Jak w ogóle można dostać się do Morskiego Oka jeśli nie jest się samochodem?
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 21:49   #565
mooonnika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 33
Dot.: Zakopane :)

Cytat:
Napisane przez simsonka Pokaż wiadomość
Jak w ogóle można dostać się do Morskiego Oka jeśli nie jest się samochodem?

Busikiem,koszt to 8-10zł. Parking natomiast przy Morskim Oku słyszałam ,że kosztuje około 15zł. Ale nie wiem bo nie zdążyłam iść tam z racji pogody

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
No ja jadę równo za tydzień w niedzielę i właśnie o pogodę obawiam się najbardziej...
No pogoda w górach bardzo zmienna jest.. od czwartku padało aż do godziny 16 w sobotę.. jak wyjeżdżaliśmy, piękne słoneczko było...
mooonnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 08:56   #566
Shebeauty
Raczkowanie
 
Avatar Shebeauty
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 225
Dot.: Zakopane-fajne knajpki,restauracje:)

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;35329902]nie wiem czy myślę o tej samej 'restauracji' ale w zeszłym roku zimą reklamował ją ślimak bodajże. Dwa lata temu poszliśmy tam zjeść, bo zachęciła nas niewielka cena za dwa dania- zupa+drugie danie+kompot. Adresu nie znam, ale też gdzieś po środku Krupówek. Jedyne co pamiętam to to obskórne podwórko, śmierdzącą toaletę i okropne jedzenie. Jadłam kwaśnicę i placka po zbójnicku. Mój TŻ jadł żurek i również placka. Jedyne co było dobre, to kompot. Nigdy więcej, bo pieniądze poszły w błoto, a my nie najedzeni niestety musieliśmy płacić za drugi obiad w innej restauracji.
Nie polecam również takiej małej karczmy przy ul. Balzera, idąc od strony centrum zaraz po prawej stronie. TŻ zamówił szaszłyka- jadalny, ale za 14 zł to tam prawie nic nie było na tym talerzu, a ja zamówiłam devolaja- mięso było faktycznie, ale jak rozkroiłam to zamiast sera wyciekło mi coś żółtego i kawałek natki pietruszki. Cały wielki talerz zalany, prawdopodobnie wodą albo olejem. nigdy więcej.

Za to polecam naszą ulubioną restaurację "Czarny Staw" prawie na końcu Krupówek po lewej stronie. Ceny średnie, ale całe 2 tygodnie stołowaliśmy się tylko tam- pyszne zupki, pyszne surówki, a najbardziej polecam szaszłyka ze spyrką! Świetny klimat, sympatyczni górale
I polecam też Marzannę przy Balzera 17a, mniejsza knajpka, ale pyszne jedzenie już tańsze. Ciężko trafić, jest na przeciwko stoku Nosal. I również przemiła obsługa i bardzo oryginalny wystrój[/QUOTE]



Devolay jest to pierś z kurczaka a w środku znajduje się klarowane masło , szwajcar jest z serem
__________________
Słuchaj po prostu głosu swego serca.
Ono wie wszystko.
.


Razem od 13.01.2010r
Prawo jazdy 26.06.2012r.


małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia
Shebeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 15:15   #567
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Zakopane-fajne knajpki,restauracje:)

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
a ja niezmiennie POLECAM Watrę na Zamoyskiego Rewelacyjne jedzonko!
Jadałam tam zazwyczaj różne mięska z grilla, szczególnie korytko z różnymi kiełbasami, szaszłykami itp. jest godne polecenia.
A nie wiecie, gdzie można zjeść takie typowe, góralskie jedzenie? Niby Zakopane, ale mało jest takich miejsc, a oscypek i kwaśnica często są robione nowocześnie.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 19:29   #568
Miseryy
Raczkowanie
 
Avatar Miseryy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 56
Dot.: Zakopane Noclegii !!!!!

Up

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Szukam noclegu dla dwoch osob,tak do 50zl,do centrum maxymalnie 20minut spacerkiem przejrzalam zgromadzone tutaj propozycje , ale albo wolnych brak, albo ceny znaczaco poszly w gore tak na swiezo,ktos cos poleci?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=764872
wymienię odżywkę REVITALASH
Miseryy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 11:37   #569
Firlejka
Raczkowanie
 
Avatar Firlejka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chrząszczłewoszyce, Powiat Łękołowy ;-)
Wiadomości: 324
Dot.: Zakopane Noclegii !!!!!

Cytat:
Napisane przez Miseryy Pokaż wiadomość
Up

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Szukam noclegu dla dwoch osob,tak do 50zl,do centrum maxymalnie 20minut spacerkiem przejrzalam zgromadzone tutaj propozycje , ale albo wolnych brak, albo ceny znaczaco poszly w gore tak na swiezo,ktos cos poleci?
Hej

My z mężem od 2 lat jeździmy na krótkie wypady do Zakopanego, tzn. kilkudniowe i najczęściej nocujemy w Willi Bystry, przy ul. Karłowicza 7 (http://www.willa-bystry.pl). Właścicielka jest bardzo miła, domek jest drewniany i przytulny, a cena za pokój 2-osobowy z łazienką 100 zł/dobę. Polecam!

P.S.
Dodam, że jest to świetna baza wypadowa. Kilka minut piechotą i jest się u podnóża Wielkiej Krokwi Jest też blisko do Kuźnic, a tam wiadomo - kolejka na Kasprowy Wierch (w tym roku jechaliśmy kolejką, ale w zeszłym roku szliśmy szlakiem) . Można też jeszcze wejść na Nosal, który jest w pobliżu. A do słynnych Krupówek też jest niedaleko, bo jakieś 15-20 min. spacerkiem, a potem to "rzut beretem" do kolejki na Gubałówkę Można też jeszcze oczywiście skorzystać z przystanku i wsiąść do busa jadącego w kierunku Morskiego Oka (byliśmy tam 2 lata temu i było pięknie ).
__________________

Edytowane przez Firlejka
Czas edycji: 2014-09-03 o 11:57
Firlejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 20:38   #570
Danka_8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Tani nocleg Zakopane

Ja mogę polecić bardzo przyjemne apartamenty - http://www.apartamentyzakopane.infoturystyka.pl/oferta/. Fajnie wyposażone, z łazienką i w całkiem przystępnej cenie.
Danka_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-10 12:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.