Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-05, 17:48   #1
201609072009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3

Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom


Czesc dziewczyny.

Czytam forum od dluzszego czasu, jednak dopiero teraz postanowilam sie zarejestrowac. Jest mi wstyd o tym pisac, ale jest mi juz ciezko, nie mam z kim o tym porozmawiac.

W marcu wylecialam ze studiow. Nie dalam rady, kierunek scisly, kompetnie nie dla mnie (studiowalam u siebie w miescie). Nie powiedzialam rodzicom ze strachu. Pomyslalam, ze przeczekam te pol roku, zaczne inny kierunek w pazdzierniku i wszystko bedzie dobrze. Nie pracowalam. Alez bylam naiwna...

Dopiero teraz zdalam sobie sprawe z tego, co zrobilam. Boje sie, ze rodzice beda miec przeze mnie problemy. Czy slusznie? Ojciec prowadzi wlasna dzialalnosc. Mama w tej chwili nie pracuje. Druga sprawa, ubezpieczenie. Strasznie sie boje, nie moge jesc, spac - nic kompletnie, strach mnie paralizuje. Jakies rozliczenia itd. - kompletnie sie na tym nie znam.

Co powinnam zrobic? Planuje o wszystkim powiedziec jutro tacie, choc wiem, ze bedzie bolalo. Co mam teraz zrobic, blagam pomóżcie. Dodam, ze w pazdzierniku wracam na studia. Siedziec cicho i liczyc na to, ze wszystko bedzie dobrze?
201609072009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 18:04   #2
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

Ja na twoim miejscu jak najszybciej powiedziałabym rodzicom. Zachwyceni nie będą, ale wątpię by mieli ci to za złe, w końcu to twoi rodzice. Błędem było to, że nie powiedziałaś im od razu. Pewnie pomogliby ci w granicach możliwości, czułabyś się pewniej i może poszłabyś do pracy. Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko postarać się jak najszybciej rozwiązać ten problem.
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 18:17   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

No pewnie, nie mów. Poczekaj aż ojca powiadomi Urząd Skarbowy bo np. będzie sobie robił odliczenia. Albo poczekaj na wypadek aż się okaże, że nie masz ubezpieczenia i np. potrzebna jest natychmiastowa operacja za kilka tysięcy złotych.
Ty tak na serio?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 18:33   #4
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

Możesz mi powiedzieć, jak dałaś radę to ukryć przez tyle czasu, w dodatku mieszkając z rodzicami?

I jak to "wyleciałaś"? Z tego, co wiem, ze studiów nie jest tak łatwo wylecieć, po niezdanym drugim terminie są jeszcze warunki, więc nie mów, że wyleciałaś, tylko że je rzuciłaś.

Co do ubezpieczenia, to jeśli wykupiłaś je na uczelni, to powinno być na rok. Zapłaciłaś, to masz. Przynajmniej z tego, co wiem.

A co powinnaś zrobić? To, co powinnaś zrobić od razu - powiedzieć rodzicom. Ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 18:45   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

Ubezpieczenie, które się wykupuje na uczelni jest dodatkowe. Podstawowe, to obowiązkowe ubezpieczenie za studenta <26 r.ż. płaca rodzice, potem składa się zaświadczenie i ubezpiecza uczelnia. Tylko właśnie, studenta...
Wątpię, żeby komuś chciało się to ścigać, ale jeśli w tym czasie byłaś "na NFZ" u lekarza, czy kupowałaś leki refundowane, to robiłaś to na podstawie nieważnego ubezpieczenia
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 20:32   #6
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Ubezpieczenie, które się wykupuje na uczelni jest dodatkowe. Podstawowe, to obowiązkowe ubezpieczenie za studenta <26 r.ż. płaca rodzice, potem składa się zaświadczenie i ubezpiecza uczelnia. Tylko właśnie, studenta...
Wątpię, żeby komuś chciało się to ścigać, ale jeśli w tym czasie byłaś "na NFZ" u lekarza, czy kupowałaś leki refundowane, to robiłaś to na podstawie nieważnego ubezpieczenia
Nie składałam żadnego zaświadczenia.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 20:41   #7
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

http://www.infor.pl/prawo/prawa-kons...zdrowotne.html
Tyle tylko, że ubezpieczenie wygasa po 4 m-cach, ale jeśli po tym czasie rodzice płacili składki za osobę uczącą się, to bezpodstawnie. Tak samo jeśli mieli jakieś ulgi na dziecko itp.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2016-09-05 o 20:44
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-05, 20:46   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Ubezpieczenie, które się wykupuje na uczelni jest dodatkowe. Podstawowe, to obowiązkowe ubezpieczenie za studenta <26 r.ż. płaca rodzice, potem składa się zaświadczenie i ubezpiecza uczelnia. Tylko właśnie, studenta...
Wątpię, żeby komuś chciało się to ścigać, ale jeśli w tym czasie byłaś "na NFZ" u lekarza, czy kupowałaś leki refundowane, to robiłaś to na podstawie nieważnego ubezpieczenia
No nie do końca. Nie można mieć dwóch tytułów do świadczeń zdrowotnych, a za okresy bezskładkowe są kary finansowe.
Jak płaci uczelnia i przestaje to trzeba to zgłosić i płacić prywatnie.
Nie daj boże jakaś nieplanowana operacja, złamanie ręki w zimie itp. i będzie cyrk.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 00:01   #9
201609072009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

Rozumiem, ze w tej chwili nie jestem ubezpieczona. Czy w momencie powrotu na uczelnię w październiku ubezpieczenie znów będzie mi przysługiwać? Co zrobić z tym okresem sierpień-wrzesień?
201609072009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 08:16   #10
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

ja miałam podobną sytuację. zarejestrowałam się w UP żeby mieć ubezpieczenie (ale u mnie w domu wszyscy wiedzieli o sytuacji)
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 11:00   #11
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

Cytat:
Napisane przez Izzyiii Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze w tej chwili nie jestem ubezpieczona. Czy w momencie powrotu na uczelnię w październiku ubezpieczenie znów będzie mi przysługiwać? Co zrobić z tym okresem sierpień-wrzesień?
Tak, będziesz mieć status studenta. Teraz został Ci tylko wrzesień, możesz wykupić prywatne ubezpieczenie na miesiąc.

Ciekawie natomiast będzie jak po nowym roku rodzice będą sobie chcieli odpisać ulgi podatkowe z tytułu uczącego się dziecka. Jeśli im powiesz, to będą wiedzieć jak to zrobić, jeśli nie, to odpiszą sobie pewnie cały okres i za to mogą mieć później nieprzyjemności.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-22, 11:36   #12
Mea3009
Przyczajenie
 
Avatar Mea3009
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Rzuciłam studia, nie powiedziałam rodzicom

Hm... A czy wiecie może jak wygląda kwestia ubezpieczenia w przypadku rzucenia studiów? Czy np. te informacje w tym temacie są ok http://grupowe-ubezpieczenie-zdrowot...e-cudzoziemca/
__________________
Miłość, która nigdy się nie powtórzy, bo nie ma najmniejszej szansy na powtórzenie rzeczy tworzących zupełność.

Edytowane przez Mea3009
Czas edycji: 2017-07-28 o 20:31
Mea3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-22 12:36:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.