Blizny po trądziku - sposoby. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-20, 10:41   #1
aromat1993r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17

Blizny po trądziku - sposoby.


Witam, mam pytanie do osób które miały bądz mają ten sam problem. Od jakiegoś czasu krosty pojawiają mi się z mniejszą czestotliwościa jeżeli mozna to tak nazwać. Zależy mi na jakimś srodku do blizn od tradziku może być to typu "Oleju z owoców rokotnika " którego właśnie znalazłem, ale nie wiem jakie są opinie innych ludzi o które proszę osoby które używały. Jeżeli chodzi o budżet jaki chcialbym przeznaczyć na to, myśle ze max. do 30 zł. Teraz opisze co na tą chwile używam do higieny itd.
- Ziaja Nuno Zel antybakteryjny, Tonik i Krem Antybakteryjny z tej samej serii, czasami krem matujacy siarkowa moc, korektor avon clearskin. Z góry dzięki za pomoc. Aha bym zapomniał w miare możliwości prosze mi opisać kiedy mam tego używać
aromat1993r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 06:35   #2
gosia_8882
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Wink Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

Ja polecę cię korund-mikrodermabrazja jest to taki biały proszek który możesz kupić w sklepach typu ecospa.pl zrobsobiekrem.pl kosztuje okolo 6 zl 100 g a do jednego zabiegu potrzebujesz mniej niż pól łyżeczki. Wiec do tego dodajesz swój ulubiony żel i masujesz skórę przez jakieś parę minut
gosia_8882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 17:09   #3
201604211211
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 52
Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

ja stosuję na blizny Cepan (inaczej maść cebulowa) jest skuteczny. najważniejsze to systematyczność. Zapach znośny

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia_8882 Pokaż wiadomość
Ja polecę cię korund-mikrodermabrazja jest to taki biały proszek który możesz kupić w sklepach typu ecospa.pl zrobsobiekrem.pl kosztuje okolo 6 zl 100 g a do jednego zabiegu potrzebujesz mniej niż pól łyżeczki. Wiec do tego dodajesz swój ulubiony żel i masujesz skórę przez jakieś parę minut
Czy taki zabieg jest skuteczny? Ile razy trzeba go powtarzać dla optymalnego efektu?

Edytowane przez 201604211211
Czas edycji: 2014-02-22 o 17:08
201604211211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 03:34   #4
ansiia
Przyczajenie
 
Avatar ansiia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

U mnie korund działa tylko na świeże blizny niestety stare jak były tak są, i iść w cholerę nie chcą
__________________
Dream it
Plan it
Do it
ansiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 09:04   #5
porcelanowa_lalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

Na dziurki:
*kwasy (tca, pirogronowy 60%, jessner)
*laser
*dermapen
*dermaroller/ dermastamp
*dermabrazja

Na przebarwienia:
*kwasy
*laser
*dermaroller
*mikrodermabrazja

Walka z bliznami to walka na lata.
Maści silikonowe zatykają, więc nie nadają się dla cery trądzikowej.
porcelanowa_lalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 09:26   #6
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

na blizny oprocz zabiegow w gabinetach kosmetycznych/medycyny estetycznej u mnie swietnie dzialaja kremy z kwasem azaleinowym, np. Skinoren stosowany 2x/dobę (krem- do cery bardziej suchej, żel- do tłustej). Po zużyty opakowaniu widzę bardzo dużą poprawę stanu skóry. Jest też tańszy odpowiednik - AcneDerm, ale u mnie on działa gorzej niż Skinoren, mimo podobnego (nie takiego samego!!!) składu.
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 15:34   #7
201604211211
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 52
Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

jakie kwasy konkretnie?

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez porcelanowa_lalka Pokaż wiadomość
Na dziurki:
*kwasy (tca, pirogronowy 60%, jessner)
*laser
*dermapen
*dermaroller/ dermastamp
*dermabrazja

Na przebarwienia:
*kwasy
*laser
*dermaroller
*mikrodermabrazja

Walka z bliznami to walka na lata.
Maści silikonowe zatykają, więc nie nadają się dla cery trądzikowej.

jakie kwasy konkretnie?
201604211211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 20:38   #8
florac
Raczkowanie
 
Avatar florac
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 86
Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

maseczka z sody oczyszczonej + parę kapek wody mineralnej lub hydrolatu i maseczka wybielająca przebarwienia gotowa. Stosowana regularnie daje ładne efekty.
__________________

florac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 10:04   #9
porcelanowa_lalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

Cytat:
Napisane przez january666 Pokaż wiadomość
jakie kwasy konkretnie?

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------




jakie kwasy konkretnie?
Seria kwasów, np.

-pirogronowy (na blizny stężenie od 50% wzwyż, dodatkowo dobrze działa na cerę trądzikową i nie ma takich skutków ubocznych jak tca)
-tca (25%-30%)
-glikol 70%
-fenol
-jessner
Z mocnymi kwasami, laserami, dermabrazją problem jest taki, że istnieje bardzo duże ryzyko powikłań, od przebarwień, do nowych blizn.

Z tego co czytałam na acne org najlepiej działa połączenie różnych metod
np mezoterapii albo tca cross z kwasami lub laserem, tak samo łączy się lasery frexel z mozaic, etc

Nowością jest dermapen, ale dermatolog u ktorej ostatnio byłam powiedziałza, że to taki słabszy laser.

Niestety dziewczyny prawda jest taka, że te metody są skuteczne u specjlisty, który CHCE wyleczyć, a nie naciągnąć.

A większość jest takich, że jak idziesz na kwas, to zrobi Ci zabieg 10% kwasem, który "pomizia" Ci skórkę i zamiast 4-8 skutecznych zabiegów (1 za 250 zł) musisz zrobić 15-20 (1 za 250 zł) z marnym efektem. To samo laser- zależy od mocy. I żaden nie powie, że laser może poprawić kondycję skóry tylko o 30%. Fakt, że jest możliwość powikłań, ale sorry 10%, a 60% to mega różnica- można zacząć 25% i zwiększać, a nie oszukiwać.

Jak widzę efekty (zdjęcia prywatne) pacjentów z USA, to aż przecieram oczy :/ nawet na Tajwanie lepiej sobie z tym radzą, nie mówiąc o Australii, bo tam walka z bliznami stoi na bardzo wysokim poziomie :/

Ja teraz zmieniam dermatologa (poprzednia robiła mi 10% pirogronowy, nie mówiąc, że zmienia stężenie na słabsze, chociaż chciałam mocniejszy i stwierdziła, że moich płytkich blizn nigdy nie wyleczę; co więc mają powiedzieć ludzie, którzy mają bardzo duże blizny zanikowe i przyrostowe?) i z nowym omówię jakie są możliwości (czy wykona mi pirogronowy 50-60%, może zaproponuje coś innego?) a poza tym na własną rękę zaczynam używać rolki 0,5mm i przymierzam się do sprowadzenia dermastamp 1,5mm.

Czy któraś z Was może zaproponować zabieg, który jej POMÓGŁ?

Edytowane przez porcelanowa_lalka
Czas edycji: 2014-02-24 o 10:09
porcelanowa_lalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 15:38   #10
aromat1993r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

Z tymi bliznami juz tak jest, ale ja na swoim przykładzie moge powiedziec ze jeżeli występują w okolicach np. jak u mnie szyi czy "broda i wąsy" to goją sie szybko, natomiast gorzej jest z czołem, a już chyba najgorzej to policzki. Ja mam na tyle szczescia ze na policzkach mi nie wyrzuca, ale znowu na skroni mam duzy problem i tak to trwało caly rok wygladalo juz nawet niezle chociaż były nadal widoczne jak zwykle we wrzesniu wyrzucilo nowe i kolejne lata to samo.... Wy kobiety macie o tyle lepiej ze mozecie te blizny chociaz troche zakryć u facetow to cieżka sprawa...

Edytowane przez aromat1993r
Czas edycji: 2014-02-24 o 15:40
aromat1993r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 09:07   #11
pattiDe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 39
Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

U mnie pozostały nie tyle blizny a przebarwienia, ale sam trądzik utrzymywał się dosyć długo, nadal przed okresem mnie nieźle wysypuje i nie zawsze potrafię się powstrzymać i nic przy tym nie majstrować. Sam np. tormentiol pomaga przy gojeniu się ran, ale na przebarwienia już raczej nic nie pomoże :/ a jakoś średnio mi się widzi nakładanie tony tapety jak będzie ciepło, mimo, że znalazłam całkiem niezły podkład kryjący nawet nie z górnej półki – (Lirene, co mnie zdziwiło, ale działa super i tak nie podkreśla suchej skóry jak np. vichy, który kryje fantastycznie przebarwienia, ale suche partie skóry są jeszcze bardziej uwydatnione). niedaleko mnie stacjonuje dr Krajewski w klinice medycyny estetycznej, po wstępnych konsultacjach polecił mi laser Fraxal. Czy ktoś już miał do czynienia z tym zabiegiem? Ponoć jest bezpieczny i nieinwazyjny, ale wolalabym się coś dopytać jak długo po tym trzeba się ukrywać przed światem? Planuję zabieg jakoś niedługo, tak żeby na urlop (wrzesień) jak pojadę na wymarzoną podróż do Tajlandii móc już się opalać
pattiDe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 01:29   #12
OlkaPe
Raczkowanie
 
Avatar OlkaPe
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 215
Dot.: Blizny po trądziku - sposoby.

A co myślicie o maściach i żelach ułatwiających gojenie na bazie hialuronianu ? Czy zapobiegają choć trochę powstawaniu blizn?
__________________
"Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową."
OlkaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-23 02:29:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.