Dziecko boi się obcych - poradźcie coś - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 07:25   #1
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221

Dziecko boi się obcych - poradźcie coś


Witam dziewczyny. Mam taki mały problem, zostałam nianią 6 miesięcznej dziewczynki i póki co chodzę na 2-3 godzinki by dziecko się przyzwyczaiło, ale od 1 lutego mama dziecka idzie do pracy i będzie problem. Moja podopieczna gdy tylko straci mamę z oczu wpada w histerię i płacze okropnie. Próbuję ją zabawiać, bawić się z nią, bujać, nosić, pokazywać co jest za oknem itp. nie pomaga nic, tylko ryk i wrzask. A gdy tylko mama podejdzie i weźmie ją na ręce to mała momentalnie się uspokaja. Po chwili normalnie się bawi, uśmiecha się do mnie i wyciąga rączki. Wielokrotne próby przyniosły dokładnie taki sam scenariusz. Dziewczyny, proszę, poradźcie co robić, bo już za kilka dni będzie ogromny problem.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 10:23   #2
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Dziecko boi się obcych - poradźcie coś

nie przejmuj sie, miałam podobnie jak zostałam niania 8 miesiecznego chłopczyka, jak tylko mama sie oddalała to był wrzask, tydzien to trwało i potem mama musiała isc do pracy, pierwsze dni były trudne , jak mama wychodziła młody rozpaczał tak do poł godziny to trwało, pozniej zajmował sie zabawa ale faktem jest ze czseto płakał bo był z tych dzieci co to o wszstko płacza i krótko interesował sie czym kolwiek

w kocu przyzwyczaił sie do mnie i juz nie było płaczu
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 10:33   #3
Cestia
Zakorzenienie
 
Avatar Cestia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 052
Dot.: Dziecko boi się obcych - poradźcie coś

Moim zdaniem cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość Nic innego nie pomoże.

Będąc opiekunką miałam podobny problem z nieco starszą dziewczynką (10msc), wszystko było ok dopóki mama lub babcia były w pokoju Sytuacja poprawiła się po ok. tygodniu.

W moim przypadku pomocna była mama dziecka, która miała zdrowe podejście do sytuacji i nie brała małej na ręce w mojej obecności, bawiłyśmy się w trójkę, ale to ja więcej uwagi poświęcałam dziecku.

Przyzwyczai się, początki zawsze są trudne Życzę powodzenia i radości z pracy
__________________
Nikoniara
...całym sercem
...Wish
Cestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 11:40   #4
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dziecko boi się obcych - poradźcie coś

Dzięki dziewczyny Czyli jedynym lekarstwem jest czas, w takim razie pozostaje mi tylko uzbroić się w cierpliwość, że mała w końcu zrozumie, że to, iż mamy nie ma chwilowo to nie znaczy, że ją zostawiła.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 14:25   #5
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Ważne tez jest, żeby mama jak przyjdzie nie zabierała małej od ciebie z rak. Wtedy daje dziecku wyraźny sygnał, ze własnymi rękoma ratuje ja z opresji. Musi pokazać, ze nie zabiera jej od ciebie. Powiedzmy, ty kladziesz lub stawiasz dziecko i wtedy matka je bierze na ręce dopiero. Wbrew pozorom takie szczegóły maja duże znaczenie dla rozróżniania przez dziecko co jest bezpieczne a co nie.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.