śmierdzące stopy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-12, 11:53   #1
bananowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3

śmierdzące stopy


Witam mam problem ze stopami starsznie mi sie pocą i wydzielają nie fajny zapach;/ Oczywiscie myje bardzo często i zmieniam skarpety ale jakich butów nie załoze czuje sie jak bym po ogniu chodzil prosze o pomoc
bananowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 12:07   #2
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: śmierdzące stopy

Zapewne wizyta u dermatologa by ci pomogla.
Skuteczne moze byc takze uzywanie wszelkiego rodzaju talków i kremow antyperspiracyjnych do stóp. Procz tego zwracaj szczegolna uwage na higiene stóp, czeste mycie ale widze ze to u ciebie nie sprawia problemu
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 17:37   #3
asienkaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 1 654
GG do asienkaaa Send a message via Skype™ to asienkaaa
Dot.: śmierdzące stopy

Jezeli masz z taki problem to uzywaj dezodoratu do stop i butow.

Tani dezodorant do stop jest w Rossmannie - kosztuje 5zł.
Tej samej firmy jest dezodorant do butów -ok.5zl.

Oba w/w dezodoranty sa b.dobre. Nazwy firmy nie pamietam ale to takie "Rossmannowe" kosmetyki nie żadne firmowe

Pozdr
asienkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 17:42   #4
4grafffk4
Przyczajenie
 
Avatar 4grafffk4
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z piekla
Wiadomości: 10
Dot.: śmierdzące stopy

a ja proponuje "pudipur" jest to puder w kremie i jest rewelacyjny ....tubka kosztuje ok 11 zl..po umyciu stop poprostu wetrzyj dokladnie w nie ten specyfik ,zaloz skarpety i gwarantuje ze to pomoze...mialam ten sam problem tez mi sie bardzo pocily stopy ,probowalam wszystkiego teraz jestem happy;-) zycze powodzenia .
4grafffk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 19:10   #5
bananowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3
Dot.: śmierdzące stopy

dzieki za rady zobaczymy co z tego bedzie pozdro
bananowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 15:34   #6
uayo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 52
Dot.: śmierdzące stopy

Możesz też spróbować Etiaxil do stóp. Ja używam ten do pach i nie znam lepszego kosmetyku przeciw poceniu !!!
uayo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 16:33   #7
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: śmierdzące stopy

Oprócz dezodorantów do stop radze często kupować nowe buty. Jeśli but przesiąknie potem (nawet nie musi śmierdzieć) to moment i zapach przechodzi na stope. Także moim zdaniem podstawa oprócz mycia to częsta wymiana obuwia.
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-21, 17:32   #8
nailpolish
Rozeznanie
 
Avatar nailpolish
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 665
Dot.: śmierdzące stopy

no niestety masz dokuczliwy problem
po pierwsze radzę Ci chodzić tylko i wyłącznie w skarpetkach 100%bawełny, tylko takie wchłaniają pot, i nie powodują przykrego zapachu stóp.
Warto kupić talk i dezodorant do stóp, oraz dezodorant do butów
w lecie chodź w przewiewnych butach, unikaj butów w których stopa nie oddycha

edit:
pezyczyną brzydkiego zapachu najczęściej jest to, że buty w środku pokryte są tworzywem sztucznym, materiałem ''ceratowym'' itp . zakup również naturalne wkładki (skórzane).
__________________


nailpolish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 20:59   #9
NinaaaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: śmierdzące stopy

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
Oprócz dezodorantów do stop radze często kupować nowe buty. Jeśli but przesiąknie potem (nawet nie musi śmierdzieć) to moment i zapach przechodzi na stope. Także moim zdaniem podstawa oprócz mycia to częsta wymiana obuwia.
Jeśli kupisz dobre buty, to wcale nie musisz ich tak często zmieniać. Zgadzam się, iż nawet skórzane buty pochłaniają pot i w związku z tym wydzielają niemiły zapach. Ja natomiast trafiłam ostatnio na rewelacyjne buty marki GEOX. Są to jedyne w pełni oddychające buty na rynku. Mają w podeszwie specjalne mikropory (malutkie otwory) za pomocą których pot z wnętrza buta uwalniany jest na zewnątrz. System mikrootworów zapewnia stopom od podeszwy wentylację, co zmniejsza temperaturę w wnętrzu butów i potliwość stóp. Jeśli nie masz dobrych butów, to możesz wydać fortunę na kosmetyki zmniejszające potliwość stóp i dezodoranty do maskowania brzydkiego zapachu, a efektu i tak nie będzie.
NinaaaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 10:52   #10
sarahhh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 9
Dot.: śmierdzące stopy

ja nawet jak ubiore klapki ktore przecierz sa przewiewne czuje ten okropny zapach stosuje antyperspiranty do stóp i nic
sarahhh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 19:46   #11
magdzia82
Przyczajenie
 
Avatar magdzia82
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: śmierdzące stopy

Też polecam "Pedipur" bardzo szybko działa.
magdzia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 10:09   #12
smecta99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: śmierdzące stopy

Ja tez miałam problem ze smierdzacymi stopami, znajomi z Anglii polecili mi cos super antyprspirant Neat Feat produkowany w Nowej Zelandi, na szczescie od niedawna dostepny jest w Polsce, na allegropolecam naprawde działa

Edytowane przez smecta99
Czas edycji: 2010-05-04 o 10:10
smecta99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 17:06   #13
Agata_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: śmierdzące stopy

przyczyną brzydkiego zapachu nie jest nadmierna potliwość stóp, a grzybica, którą tą nadpotliwość powoduje.
według artykułu na wp.pl ma ją około 40% dorosłych Polaków, z czego większośc nie zdaje sobie z tego nawet sprawy!
nie każdy rodzaj grzybicy to czerwone i swędzące krostki.
pot jest pożywką dla bakterii, które rozkładają go, przez co wydziela się nieprzyjemny zapach.
może on przypominać drożdże lub ocet.
polecałabym wybrać się do lekarza po maść antygrzybiczną, lub, jeśli na to czasu brak, jest talk grzybo i bakteriobójczy Daktarin.
SAMO TALKOWANIE STÓP NIE WYSTARCZY, za każdym razem kiedy się spocą efekt będzie ten sam (a nie da się przecież w 100% wyeliminować pocenia)
pozdrawiam
Agata_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 07:47   #14
zmawona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 180
Dot.: śmierdzące stopy

Widzę, że odświeżam trochę stary temat, ale mam podobny problem. Ogólnie pocę się przeciętnie, ale nie radzę sobie ze stopami. Chociaż pojawia się to tylko wtedy, kiedy mam pełne buty, dlatego w pracy nawet zimą zmieniam na sandałki, bo wtedy mam przewiew i problemu nie ma. Ale jak chodzę w pełnych butach, to zaraz mi się stopy pocą i nieprzyjemnie pachną... Próbowałam naprawdę różnych środków. W sprayu, kremie, zasypce i nic. W Rossmanie też kupowałam różne rzeczy. Teraz używam takiego kremu mentolowego, właściwie nie wiem, po co, bo to nic nie daje. Ale jak już kupiłam, to używam...
zmawona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 16:34   #15
anulkax7
Raczkowanie
 
Avatar anulkax7
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków <3
Wiadomości: 47
Dot.: śmierdzące stopy

Witajcie!
I ja mam bardzo nieprzyjemny problem....
Również moje stopy śmierdzą :|
Jednak nie jest to problem nadmiernej potliwości, dlatego zwróciłam się tutaj o poradę.
Nie czuję, żebym miała mokre stopy od potu- oczywiście jak są upały 30 stopni, to muszą się spocić, organizm by się przegrzał bez tego, ale jak już mówiłam- to nie to jest przyczyną brzydkiego zapachu.
Kupuję buty dobrej jakości, całe ze skóry (firmy Medicus, 5th Avenue).
Stosuję Rossmanową zasypkę do stóp i dezodorant do stóp z talkiem firmy N. 36.
Stopy oczywiście często myję, skarpetki zmieniam raz lub dwa razy dziennie.
Wydaje mi się też, że nie jest to sprawka grzybicy, bo stopy mnie nie swędzą, nie mam żadnych, najmniejszych zmian skórnych.

Czy macie pomysł, skąd taki problem? I jak go rozwiązać?
__________________
Kraaaków! To jest to!

<Początkująca, ale baaardzo pozytywnie nakręcona Włosomaniaczka w kolorze platynowego blondu! >

Przyszły Diagnosta Laboratoryjny
anulkax7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 18:08   #16
monica99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: śmierdzące stopy

słuchajcie, ja mam ten sam problem ALE... od 30 lat nie miałam problemu ze stopami, pracuję 24h i po zdjęciu obuwia (każdego-adki, kozaki, mokasyny, czułenka) nie było żadnego problemu... czasem skarpetki były mocno wilgotne ale pachniały płybem do płukania, sytuacja zmieniła się miesiąc temu, zaczęło się lato i wróciłam do sandałów, są plastikowo-gumowe, nosiłam je w zeszłym roku i było ok! i nagle poczułam jak mi śmierdzą stopy!!!! ale tak strasznie, że myślałam, że to grzybica, poleciałam do apteki po specyfik, a na jakimś forum wyczytałam, że oprócz tego moczyć stopy w wodzie z dodatkiem octu jabłkowego i.... mija tydzień, jest lato, noszę tylko sandały, japonki i klapki w domu (też gumowo-plastikowe) wszystkie pary obówia codziennie szoruję bydłem antybakteryjnym, a po wyschnięciu przecieram spirytusem 96%, stopy myję 4-5 razy dziennie i wcieram preparat przeciwgrzybiczny i............. NIC, nadal tak śmierdzą, że nie da się wytrzymać... czy ktoś się spotkał z takim problemem????


z góry dziękuję za każdą radę - na pewno wszystkie wypróbuję pozdrawiam
monica99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 16:11   #17
Lenvi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 25
Dot.: śmierdzące stopy

Bawełniane skarpetki to zła rada. Owszem bawełna pochłania wilgoć, ale baaaaardzo wolno ją odparowuje, powodując wkurzający efekt "mokrej stopy". Gdy stopy naturalnie pocą się w zakrytym obuwiu, to bawełniane skarpetki są jak gwóźdź do trumny! Bez porównania lepsze są skarpetki bambusowe, a ze sportowych z Tactelem albo Coolmaxem, ja swoje kupiłam w Skarpetkowie, mają one dodatkowe działanie antybakteryjne więc od tego momentu mam KONIEC PROBLEMU z wilgocią w butach i "zapaszkami", nawet jak ściągam buty po całym dniu. Stare soksy wszystkie wywaliłam!
Lenvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 13:51   #18
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: śmierdzące stopy

Cytat:
Napisane przez kamizelka21 Pokaż wiadomość
Od kilku miesięcy stosuję dezodorant do stóp z apteki. (Floslek). Rano myję stopy, potem spryskuję dezodorantem i mam z głowy problem przez cały dzień. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby nie zakładać "prześmierdłych" butów.
Zauważyłam, że jak chodzę długo w butach zimowych to mam ten problem , u mnie to dużo od butów zależy
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:24   #19
wiratelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: śmierdzące stopy

Zmień dietę , pij przynajmniej 2 ltr wody dziennie, w zielarskim zapytaj o zioła na nadpotliwość stóp i na nerki. Dodatkowo używaj bawełnianych skarpet no i jeśli to możliwe noś buty skórzane. W przepocone i śmierdzące buty wkładaj na noc saszetki eco insert, zabiją grzyby , bakterie - w 100% pomogą . Stosując cały ten cykl możesz liczyć na sukces. Unikaj chemicznych rozwiązań bo pamiętaj że przez stopy z potem wydalane są toksyny z organizmu. Cudów nie ma Jedz zdrowo warzywa , owoce, minerały, wit C, cynk, jod. Zielona herbata no i WODA 2ltr dziennie To podstawa!
wiratelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 14:20   #20
stopa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: śmierdzące stopy

Ja używam Podolight Dermo Skin i już nie mam problemu. Problem miałam straszny szczególnie zimą w ciepłych butach. Teraz problemu już nie ma. A nie stosuję go codziennie, tylko raz na 6 tygodni. I też działa bez zarzutu.
stopa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:10   #21
ane33czka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: śmierdzące stopy

Może musisz mieć buty z naturalnej skóry? Warto stosować antyperspirant do stóp to zmniejsza potliwość. pielęgnacja stóp

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Ja zapisałam się na kurs pielęgnacja stóp i jestem bardzo zadowolona. Nawet nie sądziłam że tak szybko nauczę się dbać o swoje stopy niczym w salonie kosmetycznym
ane33czka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-09 14:10:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.