Brak okresu 4 miesiące. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-04, 16:27   #1
Lolka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10

Brak okresu 4 miesiące.


Witam Serdecznie Koleżanki!

Jeszcze raz witam. Jestem tu pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość. Dużo szukałam na temat swoich dolegliwości i w sumie nie mogłam nic dopasować. Otóż mam 20 lat i od ok. 4 miesięcy nie mam okresu! Zastanawiam się usilnie dlaczego. Współżyje z moim jedynym chłopakiem a już niedługo narzeczonym od prawie 3 lat. Dwukrotnie za jego namową zrobiłam test ciążowy i wynik negatywny. Nie mam żadnych objawów ciąży, które to starałam się dopasować. Od października leczę się na zatoki i zażywałam jakieś sterydy. Resztę leków miałam robione na zamówienie. Poszłam również do lekarza ginekologa, który okazał się dość niekompetentny i w sumie nic dokładnego nie określił. Wykonałam jednak wszystkie badania które mi kazał wykonać i odebrałam połowę wyników. Tarczycy nie mam. Koleżanki błagam o pomoc ponieważ odchodzę już od zmysłów boję się, że to może być tzw. młodzieńcza menopauza. Błagam o pomoc!!
Lolka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:39   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Cytat:
Napisane przez Lolka91 Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie Koleżanki!

Jeszcze raz witam. Jestem tu pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość. Dużo szukałam na temat swoich dolegliwości i w sumie nie mogłam nic dopasować. Otóż mam 20 lat i od ok. 4 miesięcy nie mam okresu! Zastanawiam się usilnie dlaczego. Współżyje z moim jedynym chłopakiem a już niedługo narzeczonym od prawie 3 lat. Dwukrotnie za jego namową zrobiłam test ciążowy i wynik negatywny. Nie mam żadnych objawów ciąży, które to starałam się dopasować. Od października leczę się na zatoki i zażywałam jakieś sterydy. Resztę leków miałam robione na zamówienie. Poszłam również do lekarza ginekologa, który okazał się dość niekompetentny i w sumie nic dokładnego nie określił. Wykonałam jednak wszystkie badania które mi kazał wykonać i odebrałam połowę wyników. Tarczycy nie mam. Koleżanki błagam o pomoc ponieważ odchodzę już od zmysłów boję się, że to może być tzw. młodzieńcza menopauza. Błagam o pomoc!!
to może byc wszystko.
zmien lekarza idz do innego aż do skutku.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 16:53   #3
Lolka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Powinnam się bać? A jaka jest skuteczność takiego testu? One dają pewność?
Lolka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 17:10   #4
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Cytat:
Napisane przez Lolka91 Pokaż wiadomość
Powinnam się bać? A jaka jest skuteczność takiego testu? One dają pewność?
po to są produkowane, aby sprawdzic czy jest sie w ciąży.

ale cie podziwiam, ja po 1 m-cu braku okresu atakowała lekarzy.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 21:38   #5
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Tarczycę masz na pewno - każdy ma
No chyba, że jesteś po operacji usunięcia tarczycy
A te wyniki mogłabyś wpisać, żebyśmy zobaczyły w ogóle pod jakim kątem te badania lekarz Ci zlecił.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 22:55   #6
_rexia_
Raczkowanie
 
Avatar _rexia_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Central Poland ;-)
Wiadomości: 162
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

A czy te sterydy mają w działaniach niepożądanych jakąś wzmiankę odnośnie zatrzymania miesiączki? Jak nie hormony tarczycy to jeszcze proponuję zrobić badania poziomu prolaktyny. No i jak mówi przedmówczyni- zmienić lekarza!!!
_rexia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:06   #7
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Cytat:
Napisane przez Lolka91 Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie Koleżanki!

Jeszcze raz witam. Jestem tu pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość. Dużo szukałam na temat swoich dolegliwości i w sumie nie mogłam nic dopasować. Otóż mam 20 lat i od ok. 4 miesięcy nie mam okresu! Zastanawiam się usilnie dlaczego. Współżyje z moim jedynym chłopakiem a już niedługo narzeczonym od prawie 3 lat. Dwukrotnie za jego namową zrobiłam test ciążowy i wynik negatywny. Nie mam żadnych objawów ciąży, które to starałam się dopasować. Od października leczę się na zatoki i zażywałam jakieś sterydy. Resztę leków miałam robione na zamówienie. Poszłam również do lekarza ginekologa, który okazał się dość niekompetentny i w sumie nic dokładnego nie określił. Wykonałam jednak wszystkie badania które mi kazał wykonać i odebrałam połowę wyników. Tarczycy nie mam. Koleżanki błagam o pomoc ponieważ odchodzę już od zmysłów boję się, że to może być tzw. młodzieńcza menopauza. Błagam o pomoc!!
idź do innego lekarza. przyczyn może być bardzo wiele, to może nie być nic bardzo niepokojącego, ale tez moze sie okazać powaznym problemem.

Cytat:
Tarczycy nie mam.
a to ciekawe
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 08:28   #8
tinuvielck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 8
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Dziwne. Byłaś u ginekologa i nic Ci konkretnego nie powiedział? o.O
Nie chce Cię martwić, ale ja cały pierwszy trymestr a może i dłużej, dosłownie żadnych objawów ciąży nie miałam (tych najbardziej widocznych i popularnych) przy czym występowały u mnie dodatkowo w miarę regularne krwawienia, które uważałam za okres. Może źle wykonałaś testy?

Swoja drogą, tryb życia, stres i leki też mogą być odpowiedzialne za brak okresu, więc nie zwlekaj szybko do lekarza co by się nie martwić za dużo
tinuvielck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 09:15   #9
ComaDim
Przyczajenie
 
Avatar ComaDim
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 27
GG do ComaDim
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Ja nie miałam okresu przez 72 dni,ale dlatego,że miałam problemy z pęcherzem i przyjmowałam dość silne leki. Też wykonywałam testy,aż 2 razy,ale wszystkie były negatywne. Doszłam do wniosku,że przyczyną tego "poślizgu" w czasie był antybiotyki, ale tak czy siak trzeba się zbadać (pomimo tego,że nigdy nie miałam regularnych cykli i przez 6 lat leczyłam się hormonalnie).
ComaDim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 11:37   #10
FranzKafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 44
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Zdecydowanie powinnas udac sie do innego lekarza. Jezeli nie masz 4 miesiace okresu, to jest to juz wysoce podejrzane i szczerze mowiac dziwi mnie Twoj spokoj. W poniedzialek udaj sie do nowego lekarza
FranzKafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 12:43   #11
Lolka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Te badania które odebrałam w piątek są na tarczyce. Nie że nie mam przepraszam za sformułowanie. Źle ujęłam. Chodzi że mam w normie a na prolaktynę i na tzw. młodzieńczą menopauzę odbiorę w poniedziałek. Spokój nie spokój tłumaczyłam tymi lekami na zatoki i dlatego. A test robiłam dwa razy wspólnie z chłopakiem dlatego nie ma mowy o pomyłce dlatego powtórzyliśmy je dwukrotnie. Macie jakiegoś dobrego i delikatnego lekarza w Krakowie? Właśnie chce zmienić. Żadnych widocznych objawów odnośnie ciąży nie miałam i o to chodzi. Wydaje mi się że mam problem z pęcherzem, często biegam do ubikacji.

Badania to:
fsh i lh to te co odbieram w poniedziałek,
Takie wyniki:

FSH 3,10
LH - 9,27

O co chodzi?

Edytowane przez Lolka91
Czas edycji: 2011-02-07 o 11:11
Lolka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 11:28   #12
Fruuziaa
Raczkowanie
 
Avatar Fruuziaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 136
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Zmień ginekologa. Ale bardzo możliwe, że przez sterydy okres Ci się opóźnia.
__________________
"Świadomość, że nasze marzenia mogą się spełnić, czyni nasze życie interesującym..."

1. Walka z tłuszczykiem i rozstępami.
2. Dostać się wreszcie na medycynę! ZALICZONE!!!
3. Być szczęśliwa!!
Fruuziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 11:35   #13
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

A miałaś robione USG?
Bo takie stosunek LH:FSH może sugerować PCO. Jest bardzo wysoki.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 21:42   #14
Lolka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Nie miałam USG lekarz mi nie zrobił. Dowiedziałam się co to PCO. Czyli mogę mieć problemy z zajściem w ciążę?

Edytowane przez Lolka91
Czas edycji: 2011-02-07 o 22:04
Lolka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 23:22   #15
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Jeśli masz rzeczywiście PCO (bo jak na razie to tylko moje luźne spostrzeżenia, którymi nie powinnaś się przejmować) to możesz mieć problemy ale nie musisz. Ja osobiście znam dużo kobiet z PCO, które zaszły bez problemów w ciążę.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 00:18   #16
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 826
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Właśnie, ten stosunek FSH i LH nie jest zbyt dobry.
Napewno zmień lekarza, pewnie zleci Ci zrobienie może dodatkowych badan i może zażywanie Luteiny na wywołanie okresu.

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:15 ----------

Ja już wielokrotnie nie miałam okresu przez 2-3 miesiące. Winne okazały sie hormony, dlatego teraz leczę się hormonalnie aby m.in. powróciły mi regularne miesiączki.
Aaa no i stres też wiele złego tutaj robi.
Dlatego bądź dobrej myśli!
Malgorzatka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 00:26   #17
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Ja miałam podobny problem- brak okresu nawet przez pół roku :/
Wina - brak lub niedobór jakiegoś hormonu.
Podstawa, to kompetentny ginekolog, który jednocześnie musi być ENDOKRYNOLOGIEM.
Takie połączenie daje poczucie bezpieczeństwa i dobrą diagnozę.
Każdy potrafi zlecić zrobienie wyników, takich bądź innych - kwestia by dobrze je zinterpretować.
Zazwyczaj na twarz leci "luteinka" tudzież nieśmiertelna "diana".
Powodzenia w walce z przypadłością
I znalezienia dobrego lekarza życzę!
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:45   #18
Lolka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

HAHA Koleżanki wczoraj dostałam okresu. Do teraz leje mi się jak z kranu. Ale najważniejsze że przyszedł odstawiłam leki na zatoki i przylazł
Lolka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:43   #19
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 826
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Ojj to suuuuper, cieszę się razem z Toba!!!
Malgorzatka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 17:14   #20
_rexia_
Raczkowanie
 
Avatar _rexia_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Central Poland ;-)
Wiadomości: 162
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

No to gratulacje Mam nadzieję, że już będzie ok
__________________
Rok 2012:

*Walczę o prawko!!
* Wyjątkowo intensywnie dbam o siebie
* Rozsiewam uśmiech i pozytywną energię

: roza:


_rexia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 20:46   #21
Lolka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Koleżanki długo nie pisałam ale mieliśmy z moją drugą połówką przeprowadzkę. Dostał domek po chrzestnym wyremontował i sobie mieszkamy. Dopiero teraz mamy internecik i mieszkamy. Znalazłam świetnego lekarza starszy pan bardzo delikatny jestem zadowolona. Biorę na wywołanie okresu i potem jak zajdę w ciąże to mi się wszystko unormuje się samo?
Lolka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 20:11   #22
Malgorzatka21
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 826
Dot.: Brak okresu 4 miesiące.

Jeszcze jest taka sprawa, że tutaj też przede wszystkim chodzi o Twoją masę ciała, czy jest proporcjonalna do wzrostu, czyli ten wskaźnik BMI.

Ja jak pisałam wcześniej, również miałam zatrzymywania miesiączek , okresy były kompletnie rozregulowane itp.
Za wszystko wiadomo obwiniało się te hormony i dlatego też na nie się leczyłam.

Ale właśnie trafiłam w końcu na kompetentnego lekarza, który uświadomił mi że no mam sporą niedowagę (co wiedziałam w sumie, ale jakoś tak nie przemawiało to do mnie).
No i powiedział wprost, ze jeśli nie przytyję to nie będę mieć okresu ( poprostu te wszystkie czynności pozanikają).
Czyli tak, zatrzymywanie okresu to skutek zaburzeń hormonalnych wynikajacych ze stresu, lub z niedowagi lub no tak z jakichś innych nieprawidłowości.

Jeśli uważasz, że masz niedowagę to popracuj nad tym.

Mi dość mocno zapadły w pamięci słowa lekarza i dlatego no staram się przytyć.

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Ja również przyjmowałam tabletki na wywołanie miesiączek, ale wiadoma sprawa, już je musiałam zaprzestać brac, gdyż no nie będę zażywać ich całe życie.
W moim przypadku jest tak, że jeśli mam niedowagę a biorę tabletki to okres mam, a jeśli nie biorę tabletek to okresu mogę nie mieć.
Dlatego pracuję nad tym aby przytyć i aby te tabletki nie musiały pobudzać jajników.

No, ale jeśli masz odpowiednią wagę to poprostu trzymaj się swojego lekarza i stosuj do jego zaleceń.

A jeśli chodzi o to, czy po ciąży wszystko się ureguluje, to nikt Ci tego nie zagwarantuje.
Ale faktem jest to, że wiele moich koleżanek wyleczyło się z różnych chorób podczas ciąży, czyli no happy end hehe.
Malgorzatka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.