Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 08:39   #3871
budziczek3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam. Biore Yaz 1,5 roku. Dzis nie wezme tabletki, jest to 13 tabletka, wiec jest to 2 tydzien, czyli nie powinnam sie niczym martwic. Ale ja nie mialam ostatnio przerwy na okres tylko polaczylam opakowania. I czy teraz moge zrobic ta przerwe, chodzi o 4-dniowa, przy tej 13 tabletce? Bo dzis tabletki nie wezme bo jutro bede miec recepte dopiero i pomyslalam ze zrobie.. Czy lepiej skonczyc brac do konca normalnie i wtedy przerwa?
budziczek3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 17:57   #3872
monis_100
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 162
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Zapomnialam dzisiaj tabletki i wzielam ja godz pozniej ( 3 tydzien) chyba nic nie bedzie nie?
monis_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-23, 18:08   #3873
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez monis_100 Pokaż wiadomość
Zapomnialam dzisiaj tabletki i wzielam ja godz pozniej ( 3 tydzien) chyba nic nie bedzie nie?
Przeczytaj ulotkę
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 22:37   #3874
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

dziewczyny ratujcie, o 20.15 wzięłam tabletkę, a pare minut temu dostałam biegunki raz byłam tylko w łazience, co mam zrobic przyjac kolejna ?
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 08:52   #3875
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez justin89 Pokaż wiadomość
Szukam wsparcia wiedzą , jakiejś porady i uspokojania zatroskanej głowy. Wiem że na tym forum wypowiadaja się dziewczyny które posiadaja wieksza wiedze na przeróżne tematy antykoncepcji i własnie chciałabym się zwrócić z pomoca.
Dnia 21.02 od samego rana męczyła mnie hmm..biegunka, tabletki normalnie biore o 18 , jednak stwierdziłam ze poczekam do uspokojenia rewolucji i zażyłam dopiero o 20.30(19 taletka z blistra) . Wszytko byłoby idealnie gdyby nie kolejna rewolucja która odbyła się o 1.00 w nocy ( Czy tabletka zdażyła się wchłonąć?) . Dnia 22.02 od rana kolejna nierówna walka ja vs. toaleta. O 14.30 zdezerterowałam i zażyłam 6 tabletek węgla leczniczego ,który podobno zapobiega wchłanianiu różnych lekarst i innych. o 17.00 odbyłam stosunek bez zapezpieczenia. Tabletke (20 z opakowania) przyjełam o 20.00. Oczywiście po wszytkim zaczeły mnie nurtować pytania :
1.Czy tabletki się wchłoneły prawidłowo ?
2.Czy odbyty stosunek może być dla mnie i mej przyszłości "groźny"?
3. Czy węgiel leczniczy po tych godzinach od zażycia nadal może mieć jakies skutki uboczne?
4.Czy krople żałądkowe mogą zaszkodzić, około 70 kropel w 2 dni?( Uwielbiam łacińskie nazwy w składach jak się później okazało Tinctura Hyperici to nic innego jak dziurawiec)
5. Co powinnam zrobić czy łyknąć ostatnia tabletke z blistra i zrobic 7 dniowa przerwe jak zwykle, czy nie robić przerwy?? Czy jestem zabezpieczona antybobasem czy używać doatkowej ochrony ??


Dziekuje wszytkim mądrym i pomocnym głową za pomoc w moim problemie.
Z góry wielllllkie dziekuje!!
Skoro:
- miałaś ostre biegunki
- zażywałaś węgiel leczniczy
- brałaś krople z DZIURAWCEM
- a mimo tego w trakcie tego wszystkiego uprawiałaś seks bez zabezpieczenia - TO TAK - możesz być w ciąży. I teraz to juz bez znaczenia czy przerwę zrobisz czy nie.. Bo stosunek się juz odbył. Czy przerwę zrobisz czy nie - nie ma to znaczenia, powinnas sie zabezpieczać!!!!

Edytowane przez Sarrai
Czas edycji: 2011-02-25 o 08:53
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 09:10   #3876
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
dziewczyny ratujcie, o 20.15 wzięłam tabletkę, a pare minut temu dostałam biegunki raz byłam tylko w łazience, co mam zrobic przyjac kolejna ?
Jednorazowa wizyta w toalecie nie jest biegunką.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 12:18   #3877
Anna1987
Zakorzenienie
 
Avatar Anna1987
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 770
GG do Anna1987
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

.
__________________
.

Edytowane przez Anna1987
Czas edycji: 2011-03-02 o 07:40
Anna1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-28, 05:31   #3878
xopili
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Pytanie co do ochrony.
Moja dziewczyna zwymiotowała o godz. 4 rano. O 1 w nocy brala tabletke. O godz. 2-3 był seks. To 2 tydzień brania tabletek i teraz pytania:
- co robić? jest ochrona zachowana? bo przeciez teraz o godz. 7 wezmie tabletke wiec juz po fakcie (do 12 godzin)
xopili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 20:10   #3879
zbzikowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam!

W poniedziałek tydzień temu dostałam okres.
Pierwszą tabletkę z opakowania wzięłam w środę. Połknęłam tabletkę za środę i za wtorek. Obie o tej samej godzinie.
Tak więc tabletka poniedziałkowa czyli z pierwszego dnia okresu została pominięta.

I moje pytanie... kiedy będę już zabezpieczona i nie będę musiała wspomagać się innymi mechanicznymi metodami antykoncepcyjnymi?
Na ulotce jest napisane, że po tygodniu - tyle, że ulotka nie uwzględnia tego, że tabletka nie została zażyta pierwszego dnia okresu.
No i jedną tabletkę zupełnie pominęłam, a drugą wzięłam ze spóźnieniem jednodniowym.
Lekarka wspominała mi coś o dwóch tygodniach dodatkowego zabezpieczania.

To w końcu jak z tym jest? Czy któraś z Was miała już taki epizod? Bardzo proszę o odpowiedź :P
zbzikowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 20:19   #3880
FranzKafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 44
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez xopili Pokaż wiadomość
Pytanie co do ochrony.
Moja dziewczyna zwymiotowała o godz. 4 rano. O 1 w nocy brala tabletke. O godz. 2-3 był seks. To 2 tydzień brania tabletek i teraz pytania:
- co robić? jest ochrona zachowana? bo przeciez teraz o godz. 7 wezmie tabletke wiec juz po fakcie (do 12 godzin)
wg mnie po 3 h tabletka sie juz wchlonela. Ale inna kwestia. Bierze tabletki codziennie o 1? dziwna pora troche
FranzKafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:49   #3881
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez zbzikowana Pokaż wiadomość
Witam!

W poniedziałek tydzień temu dostałam okres.
Pierwszą tabletkę z opakowania wzięłam w środę. Połknęłam tabletkę za środę i za wtorek. Obie o tej samej godzinie.
Tak więc tabletka poniedziałkowa czyli z pierwszego dnia okresu została pominięta.

I moje pytanie... kiedy będę już zabezpieczona i nie będę musiała wspomagać się innymi mechanicznymi metodami antykoncepcyjnymi?
Na ulotce jest napisane, że po tygodniu - tyle, że ulotka nie uwzględnia tego, że tabletka nie została zażyta pierwszego dnia okresu.
No i jedną tabletkę zupełnie pominęłam, a drugą wzięłam ze spóźnieniem jednodniowym.
Lekarka wspominała mi coś o dwóch tygodniach dodatkowego zabezpieczania.

To w końcu jak z tym jest? Czy któraś z Was miała już taki epizod? Bardzo proszę o odpowiedź :P
Ja na twoim miejscu zabezpieczałam bym się do końca opakowania. Strasznie chaotycznie wygląda branie tabletek u ciebie. Musisz pamiętać o nich i nie spóźniać się więcej niż 12 h. Bo po pierwsze robisz organizmowi huśtawke a po drugie tabsy bierze się żeby nie trzeba było się dodatkowo zabezpieczać.
__________________
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 13:21   #3882
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez FranzKafka Pokaż wiadomość
wg mnie po 3 h tabletka sie juz wchlonela. Ale inna kwestia. Bierze tabletki codziennie o 1? dziwna pora troche
Czemu dziwna? Jak późno chodzi spać, to niech tak bierze, jej sprawa.
Tabletka faktycznie powinna się już wchłonąć, ale jeśli dla pewności chcecie wziąć jeszcze jedną to po pierwsze: po fakcie masz na myśli, że po seksie? To nie ma znaczenia. Tabletka działa jeszcze te 12 godzin. A po drugie, to w drugim tygodniu masz 24 godziny na połknięcie pominietej tabletki.
Ludzie, czytajcie ulotki...
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 22:11   #3883
Rubi_rubens
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Dziewczyny pomocy! i od razu przepraszam, ze pisalam o tym juz gdzie indziej - w jednym watku moj post w ogole sie nie pokazal a na drugim nikt nie odpowiada. no i dopiero teraz znalazlam ten watek.
6 dnia przerwy dopadl mnie wirus żołądkowy. Dopadło mnie to tylko rano, kilka razy byłam w toalecie (więc wymioty w sumie wystąpiły może dwa razy, i miałam raczej "rozwolnienie" niż biegunkę). Pomyślałam, że z racji tego, że jestem w trakcie przerwy, nie ma to wpływu na skuteczność antykoncepcji. jednak tragicznie się czułam, zupełnie nie myślałam i wypiłam sobie napar z dziurawca (pomaga na problemy żołądkowe). W poniedziałek dalej choroba trwała, ale jak już zaznaczyłam nie biegałam do toalety co 5 minut. we wtorek przyszła pora przyjecia pierwszej tabletki z nowego opakowania więc ją przyjęłam (moja godzina to 22). następnego dnia ok 13-14 wymiotowałam. Jednak rozumiem, że minęło dużo czasu, pigułka się wchłonęła. woraj czułam się już lepiej, i doszło między mną a moim facetem do stosunku. oczywiście zapobiegawczo użyliśmy prezerwatywy, jednak gdy tż juz doszedl zauwazylismy, ze prezerwatywa zsunela sie... i raczej napewno trochę nasienia wyciekło z niej "we mnie"... bardzo proszę o odpowiedź: czy wobec któregokolwiek z wymienionych przeze mnie wydarzeń mogło dojśc do obniżenia skuteczności antykoncepcji?? Wiem o tym, że dziurawiec może negatywnie wpływać na antykoncepcję, ale czy jedna herbatka w trakcie przerwy moze zaszkodzic? czy niestrwność, wymioty i rozwolnienie w trakcie przerwy i ponad 12 godzin od przyjecia tabletki moga rowniez obnizac skutecznosc? z gory dziekuje za odpowiedzi dziewczyny
Rubi_rubens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 22:15   #3884
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Nic Ci nie powinno zaszkodzić
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 22:20   #3885
Rubi_rubens
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Dziękuję za szybką odpowiedź. też tak mi się wydaje i mam taką nadzieję. ale zawsze to lepiej jak ktoś z boku obiektywnie oceni sytuację .
Rubi_rubens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:02   #3886
Bojra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 365
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Czy w przypadku łączenia opakowań po pominięciu jednej tabletki, konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie? Jeśli tak, to jak długo? Ulotka nic o tym niestety nie mówi. Biorę yaz, 17 tabletkę (3 tydzien) wzięłam ok. 14 godzin po zwykłej porze, w dniu kiedy pominęłam tabletkę był stosunek, ale zabezpieczony dodatkowo gumką (nieuszkodzona). Czy w przypadku, hipotetycznie, gdyby ten stosunek był bez gumki, a ja wzięłabym tabletkę 14h po zwykłej porze, a potem połączyła opakowania zgodnie z zaleceniem, to istnieje ryzyko ciąży, czy nie?
Bojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:10   #3887
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
Czy w przypadku łączenia opakowań po pominięciu jednej tabletki, konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie? Jeśli tak, to jak długo? Ulotka nic o tym niestety nie mówi. Biorę yaz, 17 tabletkę (3 tydzien) wzięłam ok. 14 godzin po zwykłej porze, w dniu kiedy pominęłam tabletkę był stosunek, ale zabezpieczony dodatkowo gumką (nieuszkodzona). Czy w przypadku, hipotetycznie, gdyby ten stosunek był bez gumki, a ja wzięłabym tabletkę 14h po zwykłej porze, a potem połączyła opakowania zgodnie z zaleceniem, to istnieje ryzyko ciąży, czy nie?
No popatrz, a ja znalazłam info w ulotce Yaz


Cytat:
Pominięto jedną tabletkę w 15-24 dniu (trzeci lub czwarty rząd)
Są dwie możliwości do wyboru:
Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że przyjmie się dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze. Zamiast okresu stosowania białych tabletek placebo, należy przejść od razu do następnego blistra (pierwszy dzień stosowania będzie inny niż dotychczas).
Najprawdopodobniej, krwawienie z odstawienia wystąpi pod koniec drugiego blistra, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie śródcykliczne podczas stosowania tabletek z drugiego blistra.
Można też przerwać przyjmowanie jasnoróżowych tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 4 białych tabletek placebo (przed rozpoczęciem okresu tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres tabletek placebo można skrócić do mniej niż 4 dni.
Jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą będzie zachowana.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:14   #3888
Bojra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 365
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
No popatrz, a ja znalazłam info w ulotce Yaz
Aaa, no to ja też znalazłam tylko że potraktowałam to jako "zachowana będzie na przyszłość" i nie wiedziałam jak to interpretować w odniesieniu do stosunku który miał miejsce wcześniej, w dniu, kiedy tabletka nie została przyjęta - no teoretycznie te plemniki terminatory miały trochę czasu żeby zadziałać . Może po prostu za mocno się doszukiwałam ukrytego sensu

Z tego wynika, że zagrożenia tak naprawdę nie ma?

Btw - masz świetnego nicka

Edytowane przez Bojra
Czas edycji: 2011-03-05 o 12:16
Bojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:22   #3889
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
Aaa, no to ja też znalazłam tylko że potraktowałam to jako "zachowana będzie na przyszłość" i nie wiedziałam jak to interpretować w odniesieniu do stosunku który miał miejsce wcześniej, w dniu, kiedy tabletka nie została przyjęta - no teoretycznie te plemniki terminatory miały trochę czasu żeby zadziałać . Może po prostu za mocno się doszukiwałam ukrytego sensu

Z tego wynika, że zagrożenia tak naprawdę nie ma?

Btw - masz świetnego nicka
No chyba faktycznie za mocno. Nie ma ryzyka jeśli postąpisz zgodnie z ulotką (pomijając już fakt, że była dodatkowo gumka).


Dziękuję
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 12:30   #3890
Bojra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 365
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

To jeszcze zadam jedno przygłupie pytanie
Przeziębienie - jako takie, bez biegunki czy wymiotów, za to z wysoką gorączką - nie wpływa na obniżenie działania tabletek, nie? Nie znalazłam nigdzie informacji na ten temat, a kiedyś się nad tym zastanawiałam. I wiem jakie leki obniżają skuteczność tabletek, rozważam opcję kiedy nie są one brane.
Bojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 12:32   #3891
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
To jeszcze zadam jedno przygłupie pytanie
Przeziębienie - jako takie, bez biegunki czy wymiotów, za to z wysoką gorączką - nie wpływa na obniżenie działania tabletek, nie? Nie znalazłam nigdzie informacji na ten temat, a kiedyś się nad tym zastanawiałam. I wiem jakie leki obniżają skuteczność tabletek, rozważam opcję kiedy nie są one brane.
Przeziębienie (czy choroba) samo w sobie na antykoncepcję nie ma żadnego wpływu.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 18:46   #3892
tenkowa
Przyczajenie
 
Avatar tenkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 26
Dot.: Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - wątek zbiorczy.

Witam Dziewczyny,
Wczoraj z moim narzeczonym baraszkowałam do końca , o godzinie 21 wzięłam tabletkę jak zwykle...., o godzinie 2 w nocy obudził mnie silny ból brzucha a później ostra biegunka, wymioty i tak przez resztę całego dnia załapałam grypę żołądkową tabletka powinna się wchłonąć prawda ?
ale bardziej obawiam się tego, że plemniki które utrzymują się jeszcze w drogach rodnych mogą przeniknąć ze względu na to że przyjmuję węgiel leczniczy i inne leki przeciwbiegunkowe w ciągu dnia? czy to możliwe że dziś nie jestem bezpieczna przez cały ten koszmarny dzień? proszę o jakąś opinię (((
tenkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 20:03   #3893
Karo_lka
Raczkowanie
 
Avatar Karo_lka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 301
Dot.: Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - wątek zbiorczy.

Nie jesteś bezpieczna. Istnieje takie ryzyko.
Karo_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 17:36   #3894
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Ja też mam problem .. Otóz dziś o 15:00 tak jak zwykle wziełam tabsy ( 1 tydzień, ostatni 7 dzień. Jutro zacznie się drugi ) i niespełna 5 minut po wylądowałam w wc, chyba miałam biegunkę. Nie wiem teraz czy wziąsc następną tabletkę. Czy jutro normalnie zażyć już następną ...
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 18:11   #3895
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez GagaFace Pokaż wiadomość
Ja też mam problem .. Otóz dziś o 15:00 tak jak zwykle wziełam tabsy ( 1 tydzień, ostatni 7 dzień. Jutro zacznie się drugi ) i niespełna 5 minut po wylądowałam w wc, chyba miałam biegunkę. Nie wiem teraz czy wziąsc następną tabletkę. Czy jutro normalnie zażyć już następną ...
Nie wiesz czy miałaś biegunkę? Ile razy byłaś w toalecie? Jednorazowa wizyta nie jest biegunką.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 05:21   #3896
ktosinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Hej mam problem.
Zapomnialam wziac 1 tabletki w polowie 3tyg stosowania(pon), wiec przestalam brac tabletki i od pon zrobilam przerwe, teraz jest piątek a ja nadal nie mam okresu.
Czy to mozliwe ze jestem w ciązy, jesli wspolzylam w nd?

Edytowane przez ktosinn
Czas edycji: 2011-03-11 o 05:28
ktosinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 06:20   #3897
Memorial_address
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Hejka teraz ja mam pytanie ;P

zapomniałam wziąć ostatnią różową tabletkę z ostatniego tygodnia i za to dzisiaj wzięłam tę ostatnia różową + jedną placebo. W książeczce pisze chyba, żeby albo wziąć różową, pominąć placebo i od razu brać się za nowe opakowanie albo pominąć tą jedną różową i od razu wziąć placebo. Kurczę i teraz nie wiem co robić... czy ochrona jest zachowana i mogę szarżować a może poczekać na razie...? Tylko jak poczekać to do kiedy? Tak w ogóle to w tym opakowaniu to już 2 raz zapomniałam wziąć tabletkę- raz na początku 2-go tygodnia no i teraz pod koniec ostatniego. Wie ktoś może co mam teraz zrobić? Powinnam iść do pana G?
Memorial_address jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 08:27   #3898
kosmiteczka
Zadomowienie
 
Avatar kosmiteczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Memorial_address Pokaż wiadomość
Hejka teraz ja mam pytanie ;P

zapomniałam wziąć ostatnią różową tabletkę z ostatniego tygodnia i za to dzisiaj wzięłam tę ostatnia różową + jedną placebo. W książeczce pisze chyba, żeby albo wziąć różową, pominąć placebo i od razu brać się za nowe opakowanie albo pominąć tą jedną różową i od razu wziąć placebo. Kurczę i teraz nie wiem co robić... czy ochrona jest zachowana i mogę szarżować a może poczekać na razie...? Tylko jak poczekać to do kiedy? Tak w ogóle to w tym opakowaniu to już 2 raz zapomniałam wziąć tabletkę- raz na początku 2-go tygodnia no i teraz pod koniec ostatniego. Wie ktoś może co mam teraz zrobić? Powinnam iść do pana G?



no to dlaczego nie zrobilas tak jak jest w ulotce? ochrona niejest zachowana bo bedziesz miala jeden dzien przerwy dłuzej. nie rob przerwy tylko bierz od razu aktywne tabletki jednym ciągiem
__________________
"kobiety mają problemy z parkowaniem, bo mężczyźni przez całe życie im wmawiają, że 15 centymetrów to dużo"


COCO JAMBO I DO PRZODU
kosmiteczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 19:04   #3899
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

hej czytałam ulotkę, czytałam posty, ale wolę zapytać.
dzisiaj patrzac na blister przy braniu tabletki zorietnowałam się, że nie wzielam jednej z wczoraj, więc o stałej porze wzielam 2 na raz, nie byłam w domu - nie mialam jak przeczytać co robić w takiej sytuacji.
Jest to 3 tydzien - 16 zapomniana tabletka, dzisiaj przyjęta razem z 17-stą.

teraz czytam że albo mam polączyć opakowania nie robiąc przerwy lub mogłam zrobic przerwe juz nie biorąc tych 2 tabletek. W zeszłym miesiącu tez nie robilam przerwy łącząc opakowania- w 3 tygodniu brałam antybiotyki.

No i co teraz wspolzyc bede dopiero w weekend, w czwartek wypada mi ostatnia tabletka. nie robić znowu przerwy?
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-13, 23:10   #3900
Memorial_address
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

No właśnie bo jestem gupek i nie radze sobie z czytaniem ;/ jutro rano pójdę do pani g i zapytam się o wszystko. Na razie i tak nic nie robiłam, ale cały czas brałam normalnie dalej tabletki i teraz nie wiem czy mam normalnie brać czy np zrobić miesiąc przerwy i zacząć nowe opakowanie także wolę zapytać. Kurczę ale sobie na gmatwałam ;/ Mam tylko taką cichą nadzieję, że babka napisze mi zwolnienie z lekcji bo moja chora nauczycielka przyjmuje tylko zwolnienia od lekarza ;/ W każdym razie dzięki za odpowiedź.
Memorial_address jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.