Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-30, 19:01   #2851
moonlight20
Raczkowanie
 
Avatar moonlight20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Czy nadmierny apetyt, ból podbrzusza [ale tylko co jakiś czas i szczególnie przy penetracji], nadmierne oddawanie moczu i wydęcia brzucha są pewnymi oznakami ciąży?
moonlight20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 19:06   #2852
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez moonlight20 Pokaż wiadomość
Czy nadmierny apetyt, ból podbrzusza [ale tylko co jakiś czas i szczególnie przy penetracji], nadmierne oddawanie moczu i wydęcia brzucha są pewnymi oznakami ciąży?
mogą to być objawy ciąży, ale po1- to zależy od organizmu (każda ciąża przebiega inaczej) a po2- nie są one objawami charakterystycznymi dla początku ciąży

problemy z pęcherzem pojawiają się gdy dziecko rośnie i macica się rozciąga, nadmierny apetyt to kwestia indywidualna, wydęcie brzucha może być związane ze zjedzeniem czegoś, niekoniecznie z ciążą
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 19:08   #2853
moonlight20
Raczkowanie
 
Avatar moonlight20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

PS Wiem, że istnieje wyszukiwarka itd. ale chciałam znać Wasze zdanie. Bo nie wiem, czy mogą być jakieś czynniki, które wywołują te wszystkie objawy na raz.

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
mogą to być objawy ciąży, ale po1- to zależy od organizmu (każda ciąża przebiega inaczej) a po2- nie są one objawami charakterystycznymi dla początku ciąży

problemy z pęcherzem pojawiają się gdy dziecko rośnie i macica się rozciąga, nadmierny apetyt to kwestia indywidualna, wydęcie brzucha może być związane ze zjedzeniem czegoś, niekoniecznie z ciążą
Zawsze zdarzały mi się wydęcia brzucha, ale tylko wieczorem, kiedy zbyt późno zjadłam dużą kolację. Ale teraz mam nawet w ciągu dnia. ZNowu zaczynam schizować, choć właściwie praktycznie powodu nie mam, ale zawsze wynajdę jakieś przyczyny ..
moonlight20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 19:19   #2854
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

wystarczy ze zjadłaś coś nieświeżego albo ciężkostrawnego i o wzdęcia nie trudno.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 19:30   #2855
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez magdalenaaa18 Pokaż wiadomość
nie schizuje,poprostu każda dziewczyna ,gdy jej się spoźnia okres wtedy gdy współżyła z chłopakiem panikuje... To normalne ;]
Chciałam tylko żebyście mnie utwierdziły w przekonaniu,że to niemożliwe
Schizujesz.

Nie masz powodów do zmartwień, jeśli się zabezpieczasz.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez moonlight20 Pokaż wiadomość
Czy nadmierny apetyt, ból podbrzusza [ale tylko co jakiś czas i szczególnie przy penetracji], nadmierne oddawanie moczu i wydęcia brzucha są pewnymi oznakami ciąży?
A współżyłaś bez zabezpieczenia?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 20:26   #2856
dariast
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 53
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

aranel: spokojnie. skoro przyjmujesz tabletki to nie ma czym się martwić. jeśli dodatkowo stosujecie prezerwatywę to już w 100% ciąża odpada. wiem jak to jest, bo sama sobie wmawiałam ciąże, mimo, że to było prawie niemożliwe, tak samo jak w Twoim wypadku (kilka postów wyżej).
jestem przekonana, że te skąpe krwawienia to wina właśnie tego stresu, utraty wagi (przez to miesiączka może całkowicie się zatrzymać!)

Także głowa do góry i pstryczek w nos!

Jeśli to nie pomoże to zrób badanie krwi i od razu ulży

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez moonlight20 Pokaż wiadomość
Czy nadmierny apetyt, ból podbrzusza [ale tylko co jakiś czas i szczególnie przy penetracji], nadmierne oddawanie moczu i wydęcia brzucha są pewnymi oznakami ciąży?
jeśli jesteś zmartwiona, że zaszłaś w ciąże to dużo dokładniej niż wcześniej obserwujesz swoje ciało. Możliwe, że wcześniej też miałaś wzdęty brzuszek lecz po prostu nie zwracałaś na to uwagi. Gdy się czymś martwimy jesteśmy nadwrażliwe i myślę, że to tego kwestia. w moim przypadku przynajmniej tak było

Edytowane przez dariast
Czas edycji: 2011-03-30 o 20:24
dariast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 20:29   #2857
FranzKafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 44
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez superMENKAAAAAAA Pokaż wiadomość
Witam !

Słuchajcie mam problem bo jeszcze nigdy mi się tak nie zdarzyło.
Zawsze jak współżyję z chłopakiem to oczywiście się zabezpieczamy, nigdy nam nie pękła ani w żaden inny sposób nie mogło się nic dostać do środka.. natomiast wczoraj kiedy się pieściliśmy na początku była moja "Pani C" mokra a potem kiedy wkładał swojego ogiera to była sucha i kiedy wyjął go to na gumce była krew i zauważyłam że mam plamienia, okres miałam 10 marca i piersi mnie strasznie teraz bolą, czy to plamienie może być przyczyna tego że za bardzo się otarło gdy było sucho czy to może być coś innego?:confuse d:
otarcie na bank nie jest powodem. Ale okres mialas wiec o ciazy nie ma mowy przeciez w tej sytuacji,okres byl po stosunku.
FranzKafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 21:06   #2858
Sylwucha_2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wolsztyn
Wiadomości: 16
GG do Sylwucha_2005
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez superMENKAAAAAAA Pokaż wiadomość
Witam !

Słuchajcie mam problem bo jeszcze nigdy mi się tak nie zdarzyło.
Zawsze jak współżyję z chłopakiem to oczywiście się zabezpieczamy, nigdy nam nie pękła ani w żaden inny sposób nie mogło się nic dostać do środka.. natomiast wczoraj kiedy się pieściliśmy na początku była moja "Pani C" mokra a potem kiedy wkładał swojego ogiera to była sucha i kiedy wyjął go to na gumce była krew i zauważyłam że mam plamienia, okres miałam 10 marca i piersi mnie strasznie teraz bolą, czy to plamienie może być przyczyna tego że za bardzo się otarło gdy było sucho czy to może być coś innego?:confuse d:
Krew może się pojawić jeśli masz nadżerkę. Na wizycie u gina wspomnij o tym, z pewnością wytłumaczy co mogło być powodem krwawienia.
Sylwucha_2005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 21:29   #2859
moonlight20
Raczkowanie
 
Avatar moonlight20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Schizujesz.

Nie masz powodów do zmartwień, jeśli się zabezpieczasz.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------


A współżyłaś bez zabezpieczenia?
Nie, już miałam nauczkę i zawsze się zabezpieczam, ale nie jestem pewna, czy przy jednym razie nie pękła prezerwatywa.. Tzn nie było tego tak dokładnie widać, a kiedy ją sprawdzałam to na zewnątrz była lekko mokra, z tym, że nie mogłam stwierdzić czy to hm.. moje czy jego

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez dariast Pokaż wiadomość
aranel: spokojnie. skoro przyjmujesz tabletki to nie ma czym się martwić. jeśli dodatkowo stosujecie prezerwatywę to już w 100% ciąża odpada. wiem jak to jest, bo sama sobie wmawiałam ciąże, mimo, że to było prawie niemożliwe, tak samo jak w Twoim wypadku (kilka postów wyżej).
jestem przekonana, że te skąpe krwawienia to wina właśnie tego stresu, utraty wagi (przez to miesiączka może całkowicie się zatrzymać!)

Także głowa do góry i pstryczek w nos!

Jeśli to nie pomoże to zrób badanie krwi i od razu ulży

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------



jeśli jesteś zmartwiona, że zaszłaś w ciąże to dużo dokładniej niż wcześniej obserwujesz swoje ciało. Możliwe, że wcześniej też miałaś wzdęty brzuszek lecz po prostu nie zwracałaś na to uwagi. Gdy się czymś martwimy jesteśmy nadwrażliwe i myślę, że to tego kwestia. w moim przypadku przynajmniej tak było
O tak, też tak zawsze mam.. Mam nadzieję, że nic nie będzie, bo to byłby naprawdę cud. No ale w zasadzie wszystko jest możliwe

I jeszcze jedno: Czy ginekolog, kiedy kieruje na usg dopochwowe ma na myśli ciążę, czy może skierować także z innego powodu?
moonlight20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 08:30   #2860
Aranel
Raczkowanie
 
Avatar Aranel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 339
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

[QUOTE=dariast;26064274]aranel: spokojnie. skoro przyjmujesz tabletki to nie ma czym się martwić. jeśli dodatkowo stosujecie prezerwatywę to już w 100% ciąża odpada. wiem jak to jest, bo sama sobie wmawiałam ciąże, mimo, że to było prawie niemożliwe, tak samo jak w Twoim wypadku (kilka postów wyżej).
jestem przekonana, że te skąpe krwawienia to wina właśnie tego stresu, utraty wagi (przez to miesiączka może całkowicie się zatrzymać!)

Także głowa do góry i pstryczek w nos!

Jeśli to nie pomoże to zrób badanie krwi i od razu ulży

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Dzieki za wsparcie i pstryczek

JA chyba nawet nie chce robic badania krwi, bo w sumie nie mam zadnych innych objawów, a z tego co mowilo mi tyle kobiet bedacych w ciazy, ciaza to nie tylko okres ale milion innych objawów....(aczkolwiek zawsze troche niepewnosci jest tyle ze martwi mnie to zanikanie okresu....ech wizyta u gin sie kłania....
Aranel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 09:44   #2861
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez superMENKAAAAAAA Pokaż wiadomość
Witam !

Słuchajcie mam problem bo jeszcze nigdy mi się tak nie zdarzyło.
Zawsze jak współżyję z chłopakiem to oczywiście się zabezpieczamy, nigdy nam nie pękła ani w żaden inny sposób nie mogło się nic dostać do środka.. natomiast wczoraj kiedy się pieściliśmy na początku była moja "Pani C" mokra a potem kiedy wkładał swojego ogiera to była sucha i kiedy wyjął go to na gumce była krew i zauważyłam że mam plamienia, okres miałam 10 marca i piersi mnie strasznie teraz bolą, czy to plamienie może być przyczyna tego że za bardzo się otarło gdy było sucho czy to może być coś innego?:confuse d:
nadżerka??? Do gina marsz!!!
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 09:46   #2862
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez moonlight20 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno: Czy ginekolog, kiedy kieruje na usg dopochwowe ma na myśli ciążę, czy może skierować także z innego powodu?
Oczywiście, że może skierować z innego powodu.
Ja miałam usg kiedy dopadła mnie drożdżyca.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 09:52   #2863
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że może skierować z innego powodu.
Ja miałam usg kiedy dopadła mnie drożdżyca.
A ja mam raz w roku - profilaktycznie
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 14:36   #2864
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
A ja mam raz w roku - profilaktycznie
ja tak samo - lepiej zapobiegać niż leczyć
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 14:41   #2865
moonlight20
Raczkowanie
 
Avatar moonlight20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Okej, to w takim razie spoko, dzięki Aha i w sumie jeszcze coś: Czy kiedy będę miała wykonywane takie USG to może ono wykryć ciążę? Bo nie wiem, czy [jeśli już nie wytrzymam] mam kupować test czy poczekać na USG i się dowiedzieć .
moonlight20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 14:58   #2866
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

jeśli jesteś w ciąży- lekarz to zauważy na badaniu.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 15:19   #2867
superMENKAAAAAAA
Raczkowanie
 
Avatar superMENKAAAAAAA
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 506
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
nadżerka??? Do gina marsz!!!

czy koniecznie musi byc to nadzerka? przeczytalam mniej wiecej co t jest i sie troche przestraszylam.. mam 17 lat, mama nie wie ze wspolzyje i troche sie boje..
superMENKAAAAAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 15:22   #2868
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez superMENKAAAAAAA Pokaż wiadomość
czy koniecznie musi byc to nadzerka? przeczytalam mniej wiecej co t jest i sie troche przestraszylam.. mam 17 lat, mama nie wie ze wspolzyje i troche sie boje..
Nikt Ci tego nie powie na pewno, z wyjątkiem lekarza.
A poza tym, skoro współżyjesz, to powinnaś i tak regularnie badac się u ginekologa.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 15:24   #2869
superMENKAAAAAAA
Raczkowanie
 
Avatar superMENKAAAAAAA
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 506
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Nikt Ci tego nie powie na pewno, z wyjątkiem lekarza.
A poza tym, skoro współżyjesz, to powinnaś i tak regularnie badac się u ginekologa.
czas się wybrać, ale jestem niepełnoletnia więc z mamą raczej będzie trzeba.
superMENKAAAAAAA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 15:44   #2870
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez superMENKAAAAAAA Pokaż wiadomość
czas się wybrać, ale jestem niepełnoletnia więc z mamą raczej będzie trzeba.
Jakie z mamą? Ja jako 17latka chodziłam sama.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 15:47   #2871
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Celestia Pokaż wiadomość
Jakie z mamą? Ja jako 17latka chodziłam sama.
to zależy od lekarza. niektórzy nawet prywatnie chcą na pierwszej wizycie rodzica (podpisuje zgodę na leczenie dziecka, żeby w razie czego nie ponosić odpowiedzialności np za zły dobór leków) a potem można samemu.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 17:04   #2872
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez superMENKAAAAAAA Pokaż wiadomość
czy koniecznie musi byc to nadzerka? przeczytalam mniej wiecej co t jest i sie troche przestraszylam.. mam 17 lat, mama nie wie ze wspolzyje i troche sie boje..
Kobieto, skąd mam wiedzieć czy to nadżerka - to musi sprawdzić lekarz. Jednym z objawów nadżerki jest plamienie po współżyciu więc jest to jak najbardziej możliwe, ale plamienie może też być z innego powodu.
Idź do gina - jak współżyjesz to tym bardziej trzeba tam iść - profilaktyka!

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez moonlight20 Pokaż wiadomość
Czy nadmierny apetyt, ból podbrzusza [ale tylko co jakiś czas i szczególnie przy penetracji], nadmierne oddawanie moczu i wydęcia brzucha są pewnymi oznakami ciąży?
Może wyjaśnię niektórym, że brzuszek w ciąży (zwłaszcza u pierworódki) pojawia sie dopiero ok. 4 m-ca ciąży i jest naprawdę mały, potem stopniowo rośnie. Po zapłodnieniu nie ma od razu brzucha!
Wyluzujcie z tymi domniemanymi objawami ciąży
Nie lepiej zrobić test???
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 17:05   #2873
Kate6891
Przyczajenie
 
Avatar Kate6891
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Witajcie dziewczyny

Od niedawna staramy się z mężem o dziecko. W zasadzie to nasz pierwszy cykl. Wiem, że wiele z Was przerabiało na własnej skórze te pseudo-objawy ale najwyraźniej jestem kolejną ich ofiarą. Ponieważ na razie chcemy zachować nasze starania w tajemnicy,nie bardzo mam z kim o tym pogadać, a bardzo chcę mąż nie do końca serio traktuje to, co się ze mną dzieje. Czeka, aż będzie czarno na białym np. na teście pewnie nie chce robić sobie nadziei.
Ale do rzeczy - ostatnio @ miałam 12.03, próby zaczęliśmy 23.03 i kontynuowaliśmy codziennie (teraz wiem, że wskazane są przerwy). Z moich obserwacji wynika, że owulacja była ok 26-27. Ponieważ nie jestem zbyt biegła w obserwacjach, chciałam sprawdzić, czy nie mylę się co do owulacji i zrobiłam test. Od tamtego dnia zrobiłam ich już 4, na pierwszym kreska testowa była koloru kontrolnej, drugiego dnia była słabsza, trzeciego również, a dzisiaj zniknęła. Wnioskuję z tego, że zaczęłam je robić o wiele za późno i było już po owulacji, prawda?
W każdym razie mam świadomość, że na jakiekolwiek objawy jest za wcześnie, ale... Od czterech dni mam bóle podbrzusza. Ból był raczej zlokalizowany w jajnikach. Teraz to już środek podbrzusza. Coś mnie tam ciągnie i mocniej np przy kaszlnięciu. Raczej nie jest to ból zwiastujący @, ponieważ do niej zostało mi jakieś 11 dni. Nigdy wcześniej nie bolał mnie w ten sposób brzuch. Ból promieniuje do kręgosłupa.
Poza tym jest mi słabo, mam zawroty głowy, i metaliczny smak w ustach. No i jestem bardzo nerwowa. Wiem, że to akurat może tylko być moje wyobrażenie. Ale bólu chyba bym nie mogła udawać sama przed sobą...
Inna sprawa jest taka, że jestem bardzo wrażliwa na hormony. Na tabletki anty zareagowałam fatalnie. I to praktycznie od pierwszej miałam szereg nieprzyjemnych odczuć.
Powiedzcie mi, że mam cierpliwie czekać, bo to za wcześnie i niepotrzebnie robię sobie nadzieję...
Kate6891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 18:02   #2874
moonlight20
Raczkowanie
 
Avatar moonlight20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Kobieto, skąd mam wiedzieć czy to nadżerka - to musi sprawdzić lekarz. Jednym z objawów nadżerki jest plamienie po współżyciu więc jest to jak najbardziej możliwe, ale plamienie może też być z innego powodu.
Idź do gina - jak współżyjesz to tym bardziej trzeba tam iść - profilaktyka!

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------



Może wyjaśnię niektórym, że brzuszek w ciąży (zwłaszcza u pierworódki) pojawia sie dopiero ok. 4 m-ca ciąży i jest naprawdę mały, potem stopniowo rośnie. Po zapłodnieniu nie ma od razu brzucha!
Wyluzujcie z tymi domniemanymi objawami ciąży
Nie lepiej zrobić test???
Ale nie chodziło mi tutaj że mam wielki brzuch i panikuję bo dziecko rośnie. ;] chodziło mi o to że czuję się jakby był wypełniony powietrzem i wypycha mi go do przodu
moonlight20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 18:25   #2875
anet2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Hej,
jutro minie 12 dni od stosunku, który mógł skutkować ciążą. czy jeżeli jutro zrobię test beta hcg to wynik będzie wiarygodny? nie za wcześnie?
anet2005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 19:42   #2876
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez anet2005 Pokaż wiadomość
Hej,
jutro minie 12 dni od stosunku, który mógł skutkować ciążą. czy jeżeli jutro zrobię test beta hcg to wynik będzie wiarygodny? nie za wcześnie?
Będzie
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 20:37   #2877
87anam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Kate6891, jak wiele z nas czekasz na te 2 kreseczki, ale jedyne co Ci mogę poradzić to cierpliwie czekaj, wiem że to trudne ..ale to dopiero Twój pierwszy miesiąc więc powinnaś jeszcze trochę cierpliwości mieć
objawy...co o tego się nie wypowiadam bo mi nawet test ciążowy wyszedł a ciąży nie było
oczywiście życzę ci żeby już teraz okazało się ze to ciąża
87anam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 22:45   #2878
Kate6891
Przyczajenie
 
Avatar Kate6891
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Zobaczymy staram się opanować, ale szukam potwierdzenia, bo nie mam zupełnie cierpliwości Mam nadzieję, że przy kolejnej próbie będę już bardziej opanowana. Pewnie obecne objawy potraktuję jako dobrą nauczkę
Kate6891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 07:02   #2879
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez moonlight20 Pokaż wiadomość
Ale nie chodziło mi tutaj że mam wielki brzuch i panikuję bo dziecko rośnie. ;] chodziło mi o to że czuję się jakby był wypełniony powietrzem i wypycha mi go do przodu
Kobieto, ciąża to połączenie dwóch komórek. Sądzisz, że te dwie komórki spowodowałby wydęcie brzucha? Weź może lepiej Espumisan...

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Kate6891 Pokaż wiadomość
Zobaczymy staram się opanować, ale szukam potwierdzenia, bo nie mam zupełnie cierpliwości Mam nadzieję, że przy kolejnej próbie będę już bardziej opanowana. Pewnie obecne objawy potraktuję jako dobrą nauczkę
Zrób test w dniu spodziewanej @ i z głowy.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 09:20   #2880
Agnes1990
Raczkowanie
 
Avatar Agnes1990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: CBR - JST
Wiadomości: 85
GG do Agnes1990
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez moonlight20 Pokaż wiadomość
Czy nadmierny apetyt, ból podbrzusza [ale tylko co jakiś czas i szczególnie przy penetracji], nadmierne oddawanie moczu i wydęcia brzucha są pewnymi oznakami ciąży?


Nie. Nie ma żadnych PEWNYCH oznak ciąży. Są tylko oznaki PRAWDOPODOBNE. Symptomy, które wymieniłaś mogą, aczkolwiek nie muszą oznaczać ciąży.
Według mnie kłania Ci się Pan ginekolog, który postawi odpowiednią diagnozę.
__________________
! OD 24 GRUDNIA 2010 ROKU JESTEM ZARĘCZONA !


! KOCHAM CIĘ ARECZQ !


! 7.09.2013 - ŚLUBUJEMY UROCZYŚCIE !
Agnes1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.