Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-12-07, 08:58   #91
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

dorcius - w takim razie życzę powodzenia


Ja postanowiłam wczoraj, że wezmę kolejną tabletkę i jeżeli cokolwiek znowu będzie nie tak to odstawię. No i wzięłam. Spało mi się wspaniale. Aż wstawałam w nocy, żeby sprawdzić, czy nie mam zawrotów głowy. I nic. Dzisiaj też czuję się bardzo dobrze. Minęło mi nawet jakieś takie roztrzęsienie, które miałam wczoraj. No nic, na razie biorę je dalej
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-07, 13:25   #92
ell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
czy tabl. anty mogą wywołać miesiączkę

trochę mnie zaciekawiła wypowiedź

lekarz przepisał mi mercilon w celu wywołania miesiączki
ell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-07, 14:05   #93
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: czy tabl. anty mogą wywołać miesiączkę

tabletki mogą regulować występowanie miesiączek zgodnie ze schematem 21 dni tabletek- siedmiodniowa przerwa na krwawienie, ale nie wiem czy wywoływać (?)
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 13:43   #94
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

Wracam do tematu, bo znowu coś jest nie tak. Nie mam żadnych dolegliwości, oprócz tego, że misiączka mi wcale nie przeszła i trwa już ósmy dzień. Nie jest to intensywne, ale ciągle jest. Właściwie tylko przy dotknięciu krew zostaje na palcu. W ulotce jest napisane, że przy intensywnym krwawieniu między okresami należy poinformować lekarza. Może być to spowodowane sporą nadżerką?

jeej jak na razie same problemy z tymi tabletkami... chyba zaliczę wszystkie efekty uboczne po kolei....
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 17:02   #95
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

U mnie ten "pierwszy" okres trwał 14 dni... właśnie takie 'prawie nic', ale następny był już krótki, więc chyba nie ma powodów do niepokoju, ale może po prostu zadzwoń do swojego ginekologa i zapytaj czy według niego wszysko jest ok?

pozdr
lotta
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-16, 11:35   #96
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

Dziękuję Charlotko za pocieszenie kolejny raz

Może ktoś się jeszcze podzieli swoimi doświadczeniami, wiedzą?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-16, 12:03   #97
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

Jeśli to są tylko plamienia, to spokojnie - tak może to wyglądac ponoć newet do 3 mies - dopuki się organizm nie pzrestawi.
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-16, 12:04   #98
dorcius
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 602
GG do dorcius
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

ja skonczyłam wczoraj własnie pierwsze opakowanie. i pod koniec włąsnie odczułam te efekty uboczne...bo chyba moge moj nastroj tłumaczyc tebletkami....miałam okropne samopoczucie....płakałam z najgłupszego powodu i wogole miałam takiego dołka.Kryzys przeszedł na szczescie.

A czy ktos bierze Mercilon na wywołanie okresu? tak jak ja?
Pozdrawiam
dorcius jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-26, 23:50   #99
Madeleine85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

ja biorę mercilon na uregulowanie miesiączki, ale jestem dopiero po dwóch miesiącach. przedtem bralam minulet i musze powiedziec, ze byl super. pewnie bralabym go nadal gdyby nie wycofali ze sprzedazy w kazdym razie po mercilonie jak narazie tez nie moge narzekac.. No, z malym wyjatkiem bo pierwsza mieiaczka trwala az 7 dni :/ a to bylo naprawde denerwujace.. Teraz wlasnie przypada moja druga miesiaczka od czasu brania mercilonu i mam nadzieje, ze sie ustabilizowalo..
Madeleine85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-27, 04:29   #100
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

Mercilon to byly pierwsze tabletki jakie w zyciu bralam, i nie bylam z nich zadowolona (zreszta kazde mialy jakies minusy ), gdy zaczelam brac te tabletki to okres skonczyl mi sie po 28 sniach jak zaczelam brac drugie opakowanie. Do tego mialam niesamowite migreny podczas ktorych wymiotowalam z bolu, nie moglam sie ruszac to byla tragedia. W czasie gdy bralam mercilon zdarzaly mi sie tez omdlenia, nie wiem czy mialy one zwiazek z tabletkami ale zdarzaly sie w czasie gdy przyjmowalam te tabletki, ale mialam w tamtym okresie anemie wiec wszystie te dolegliwosci mogly byc zwiazane z tym a nie z tabletkami. Jako plus dla tych tabletek musze przyznac ze byly jedyne po ktorych nie mialam problemow z nastrojem.
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 11:20   #101
jelonka
Raczkowanie
 
Avatar jelonka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 140
pytanie odnośnie MERCILONU

Może ktoś mi pomoże.Biorę mercilon 7 miesięcy,krwawienie zawsze pojawiało się gdy jeszcze miałam tabletki,tak przy 19-20.Zgłosiłam to ginekologowi,prosiłamo inne,myślalam,że może za mało hormonów.Nie zmienił,powiedział, że faktycznie,trochę to dziwne, ale innych nie chciał przepisać.Teraz krwawienie wystąpiło gdy zostało mi jeszcze 5 tabletek,czyli 15 dnia zażywania.Czy one wogóle działają?Dodam,że nie mam żadnych skutków ubocznych,nawet libido zaczęło wracać, co paradoksalnie mnie stresuje,bo utwierdza w przekonaniu, że na mnie mercilon chyba nie działa..Będę wdzięczna panu doktorowi za odpowiedź.
jelonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-30, 12:08   #102
fidela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 10
Dot.: pytanie odnośnie MERCILONU

Ja z kolei musialam odstawić Mercilon, bo nie miałam okresu w czasie siedmiodniowej przerwy-dużo nerwów mnie to kosztowało.....
fidela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 13:07   #103
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: pytanie odnośnie MERCILONU

ja biore mercilon i jestem z niego zadowolona.nie mam zadnych dolegliwosci,krwawienie jest wtedy kiedy byc powinno.jestem zadowolona.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-30, 20:13   #104
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: pytanie odnośnie MERCILONU

ja rowniez biore merciolon i jestem zadowolona. nie mam skutkow ubocznych. jedynie co to co jakis czas (ale rzadko) mam plamienia przed okresem oraz po okresie choc zaczynam brac kolejne opakowanie. ale tym sie chyba nie powinnam martwic.
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 15:28   #105
aga)
Raczkowanie
 
Avatar aga)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 82
GG do aga)
Arrow Novynette - wątek zbiorczy

Mam pytanie w związku z tymi tabletkami antykoncepcyjnymi, czy mogą je brać osoby palące papierosy?

Czy podczas pierwszej wizyty u lekarza ginekologa, lekarz musi badać dokładnie. A tym bardziej, że pacjentka skarży się na kłócią na wysokości jajników?

Bardzo proszę o odp pana doktora
__________________
aga ; )
aga) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 15:52   #106
butterfly_20
Raczkowanie
 
Avatar butterfly_20
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 47
Dot.: novynette...

Z tego co wiem, nie można palić papierosów, bo to zwiększa zdolności do zakrzepów i zatorów żylnych,a jeśli genetycznie ktoś w rodzinie miał problemy z żylakami, zdecydowanie lepiej nie palić. Nie sądze, by były wyjątki co do rodzajów tabletek antyk. ale nie jestem pewna...
butterfly_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 16:21   #107
aga)
Raczkowanie
 
Avatar aga)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 82
GG do aga)
Dot.: novynette...

Ale mi się wydaje, że są tabletki anty specialnie dla palaczy. W tym problem, że lekarz nie spytał się czy koleżanka jest palaczką a powinien.
__________________
aga ; )
aga) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 16:47   #108
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: novynette...

Biorę te pigułki od 3 miesięcy ( wcześniej były inne) i no cóż, niestety palę.Z tego co usłyszałam od lekarzy (dwóch różnych) to nie ma pigułek specjalnie dla palaczy...Prawdą jest że nie powinno sie palić albo przynajmniej poważnie ograniczyć przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej właśnie ze względu na zakrzepy itp...Dużo tu też zależy od innych czynników m.in. uwarunkowań genetycznych, wieku, wagi...Jak na razie na zadne dolegliwości się nie skarżę, jednak w planach mam rzucenie palenia ...polecam to samo, bo teraz jest wszystko ok ale co będzie za parę lat...?
Pozdrawiam
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 17:35   #109
aga)
Raczkowanie
 
Avatar aga)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 82
GG do aga)
Dot.: novynette...

dziękuję za informację
__________________
aga ; )
aga) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 21:37   #110
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: Do lekarza i wizazanek:problemy z dobraniem antykoncepcji: HORMONY

[quote=fredzia]Witam.
"Mam 27 lat. Nie mialam i nie planuje dzieci. Przez 5 lat bralam pigulki antykoncepcyjne - rozne rodzaje, bo zle sie po wielu z nich czulam..."

Ja też brałam tabletki antykoncepcyjne ponad 5 lat, bez przerw.W trakcie ich brania fatalnie się czułam, najgorsze były bóle głowy a po Logeście kompletny spadek libido.Niestety mój ówczesny gin. nie poradził mi nic konkretnego, żadnych badań, nic z tych rzeczy, ewentualne dalsze eksperymentowanie z innymi pigułkami. Miałam tego dość i samodzielnie podjęłam decyzję o odstawieniu. Pół roku było ok, ale później się zaczęło...Cykl skrócił mi się do 21-25dni a jeszcze w 15-16 dniu cyklu miałam plamienia. Więc zupełnie odwrotnie niż u Ciebie. Przez 3 miesiące leczono mnie "Lutenylem" i było ok, ale potrzebowałam oczywiście jakiegoś zabezpieczenia więc po "wywiadach" z koleżankami i poleceniu "świetnego"
lekarza, wybrałam się na wizytę w celu ustalenia możliwosci założenia spirali. Ginekolog tak dalece zachwalał tą metodę, że zdecydowałam się...
Niestety ten pan doktor nie wypytywał mnie o nic, próbowałam mówić ze miałam takie problemy z plamieniami (ostatnie w miesiącu przed założeniem spirali), ale on stwierdził że nie ma się czym przejmować, bo po założeniu wkładki wszystko może minąć...Niestety nie minęło, jest jeszcze gorzej, a kiedy poszłam do tego lekarza po pomoc kiedy pojawiło się nieprawidłowe krwawienie w 15 dniu cyklu, nakrzyczał na mnie i dał do zrozumienia, że jestem upierdliwa...Wyszłam z gabinetu ze łzami w oczach i zarejestrowałam sie do innego lekarza. Mimo ze nie u niego zakładałam spiralę, wysłuchał mnie cierpliwie i od razu dał skierowanie na badania hormonalne.
Ja myślę, że te piguły to nieźle mieszają w gospodarce hormonalnej kobiety, więc Ty również powinnaś poprosić swojego gina o skierowanie na badania, tylko on będzie wiedział jakie i w którym dniu cyklu masz je zrobić i wtedy będzie mógł dobrać sposób leczenia. Pozdrawiam
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-04, 12:29   #111
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Do pana doktora:problemy z dobraniem antykoncepcji: HORMONY

Proponuję nie wracać do hormonalnej antykoncepcji. Oprócz opisanych zaburzeń, mogą niekiedy indukować depresję.
Doradzam założenie wkładki wewnątrzmacicznej, co nie przeszkadza, po jej wyjęciu w zajściu w ciążę, jeżeli się pani na to zdecyduje.
Najpewniejszą wkładą wewnątrzmaciczną jest obecnoie Mirena.
To, że Pani nie rodziła, może spowodować, że wielu ginekologów niechętnie podejmie się założenia wkładki. (Bo późniejsze niepowodzenia w zajściu
w ciążę mogą być uzasadniane faktem noszenia wkładki).
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 11:00   #112
tekla3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Mercilon

Bardzo proszę o tylko poważne odpowiedzi.
Dzisiaj zaczęłam brać pigułki Mercilon.
Jestem kobietą po 40 i lekarz przepisał mi ten lek w celu przede wszystkim wyregulowania oresu, /ostatnio były bardzo nieregularnie - były pierwsze oznaki menopauzy no i nie ukrywam, że również jako metoda antykoncepcji.
Po ok 10 dni od przyjmowania 1 serii, poza tym ,że mam już 10 dzień okres, to zaczęłam czuć się bardzo źle: silne bóle głowy. Zwaliłam to na karb niesprzyjającej pogody, ale jak zaczęły się problemy w prawidłowym widzeniu /widziałam wszystko zamazane z takimi mroczkami/ no i zaczęły drętwieć mi czasami dłonie naprzemian raz prawa, raz lewa, w którymś momencie zdrętwiały mi usta, no i ogólnie czułam się rozbita. Zaniepokoiłam się. Udałam się do lekarza, kazał odstawić leki, ale napomknął, że bywają kobiety, które jak zaczynają, mają podobne oznaki, starają się wytrzymać , jeśli dają radę, a potem wszystko to przechodzi i dalej jest wszystko ok i są zadowolone.
Proszę o poradę; co robić, czy spróbować jeszcze trochę wytrzymac czy odstawić lek i po nowej wizycie spróbować nowy lek. Ale przy nowym też nie ma gwarancji, że będzie ok ?
tekla3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 11:23   #113
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mercilon

niestety nikt z nas nie da ci odpowiedzi co zrobic ,to twoj organizm i twoja decyzja.
poodbnie moze byc z nowymi pigulkami.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-25, 02:47   #114
carrolline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
potrzebuje informacji z ulotki MERCILON

Nie mieszkam w Polsce. wyjechalam jakis czas temu. Od trzech lat biore MERCILON. Pol roku temu mialam 3miesieczna przerwe w braniu pigulek. teraz znowu mam przerwe na ten miesiac poniewaz pigulki nie dotarly do mnie na czas. Co mam zrobic? Czy to ma jakis duzy wplyw? Czy beda jakies komplikacje. Nie mma ulotki i nie wiem wogole co sie moze stac. Jesli ktos wie to prosze o pomoc. Moze jest cos na ulotce o tym.
Pozdrawiam.
carrolline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-25, 03:32   #115
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: potrzebuje informacji z ulotki MERCILON

"Rozpoczęcie pierwszego opakowania:
Jeżeli w poprzednim miesiącu pacjentka nie przyjmowała żadnej terapii hormonalnej metody antykoncepcji:
Nalezy rozpocząć przyjmowanie pierwszej tabletki preparatu 1go dnia cyklu tzn. pierwszego dnia miesiączki. (...) Przyjmowanie tabletek można również rozpocząć między 2 a 5 dniem cyklu, jednak w tym przypadku nalezy zastosować dodatkową metodę antykoncepcji przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek w pierwszym cyklu."
To z ulotki
Nic więcej na ten temat nie wyczytałam
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 17:59   #116
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: novynette...

A czy ktoś zna osobną stronę tych pigułek?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 18:02   #117
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: novynette...

mi się wydaje ,że palenie na pewno nie wpływa na skutecznośc.Koleżanka moja cały czas pali i stosuje tabletki antykoncepcyjne i wszyatko ok z nia jak na razie.ALE zawsze lekarza zapytać mozna
pzdr asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 18:14   #118
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: novynette...

Bralam Novynette i jestem palaczka. "Podczas stosowania doustnych srodkow anty istnieje zwiekszone ryzyko wystapienia: zakrzepowego zapalenia zyl, zakrzepicy zylnej z zatorowoscia lub bez, zatoru tetniczego, zatoru plucnego, zawalu serca, krwotoku mozgowego, zakrzepicy naczyn mozgowych, nadcisnienia tetniczego, choroby pecherzyka zolciowego, gruczolaka i lagodnego guza watroby. Czynnikiem zwiekszajacym ryzyko wystapienia tych chorob jest palenie papierosow. Ryzyko to wzrasta z wiekiem. Z tego wzgledu kobiety, ktore chca stosowac doustna antykoncepcje hormonalna szczegolnie powyzej 35 roku zycia i palace papierosy powinny byc poinformowane przez lekarza o istniejacych zagrozeniach i zaprzestac palenia." To sa informacje, ktore sa zamieszczone na ulotce. Ja osobiscie dodam, ze nie odczulam negatywnych skutkow.
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 18:24   #119
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: novynette...

Na pewno palenie papierosów ma znaczenie,pierwsze pytaniejakie zadał mi lekarz przed przepisaniem tabletek brzmiało-czy palę papierosy.Dlatego podpisuję się pod tym co napisała Guni.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 09:03   #120
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: novynette...

Obojetnie jakie tabletki anty będziesz brała-kazde maja w ulotce napisne"ze palenie+tabletki anty,zwiekszaja ryzyko....)wiec jesli bys miała np.29lat a palisz 2paczki dziennie to raczej albo zmień metode albo rzuc palenie,albo czekaj na rozwój chorób:/
Novynnete-sa najlepsze na rynku wg mniePolecam goraco!A dla palaczy tabletek nie ma(póki co)
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.